Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:20



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Apró kérdések topicja 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 02, 2008 12:45
Hozzászólások: 47
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Szia energoman!

Az egész weblapod felépítésével problémák vannak!
Szerintem a frame-eket hanyagolhatnád, keresőoptimalizálási szempontból nagyon hátrányos lehet, és még sok más hátránya is van.
A stíluslapok használatát még tanulmányoznod kéne. A html-t csak a tartalom megjelenítésére használd, és css-ben határozd meg a stílust! Nálad ezek a dolgok még keverednek.
A weblapon található cím felirat azért nem középen jelenik meg, mivel 400px-re van elhelyezve bal oldalról számítva, míg a menü az középre van igazítva.
A divek használatát kéne megtanulnod.
Ha azt szeretnéd, hogy minden a helyén maradjon a képernyőmérettől függetlenül, akkor px mértékegységgel dolgozz, és készíts egy konténer div-et fix szélességgel, és abba pakolj bele mindent.
Mindennek konkrétan definiáld a helyzetét és méretét.
Üdv.!


csüt. okt. 21, 2010 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Kérdés.

Sziasztok segítségeteket szeretném kérni saját kis honlapommal kapcsolatban, azon belül is a keretekkel.
Az eredeti honlap: ITT
A problémám 2 blokkal van a menüsorral és a fejcímmel.
A különböző méretű és felbontású lapokon elcsúsznak az elemek, pl. 3 elemnek jobbra, balra és középre kellene kerülnie és mégsem működik sajnos. Ezenkívül működik a görgetősáv is ebben a két keretben, pedig elméletileg kikapcsoltam (ez leginkább az alacsonyabb felbontású böngészőkben jellemző).

Ha tudnátok segíteni akkor megköszönném nektek.
üdv
energo


vas. szept. 26, 2010 8:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. dec. 27, 2006 16:11
Hozzászólások: 392
Hozzászólás Re: Apró kérdések topicja
Sziasztok!
Van egy honlapom: http://kataiandrea.5mp.eu. A problémám ill. a kérdésem a következő lenne:
A képeimet - mint látható is -, a Jalbummal tettem fel, de az utobbi időkben nem mindig mutatja a fotókat. Gondoltam más megoldást kellene keresni, de mik vannak amik hasonló külsőt tud produkálni?? Persze lehet jobb is :wink: :lol: Tanulni nem tanultam a programozást, de ha segítetek összehoznák egy jobbat, ahol pofásabb minden :)

Előre is köszi:
Andi


szer. szept. 15, 2010 16:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
:D
oksa, köszönöm az infót :shock:

a 8. pontot már énsem értem :) !

üdv


csüt. okt. 23, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
1. Hibátlanul múködik, jól néz ki és átlátható.

2. Igen, amennyiben csupán informatív jellegű. A többihez általában kell PHP is (és adatbázis). Parasztvakításhoz (vizuális tuning, aminek nincs funkciója, csak jól néz ki) általában kell a Flash.

3. Megfelelő hitelesítés, aminek kijátszása nem lehetséges és feltörése évekbe tellene.

4. Ha nem csak HTML-t használsz, hanem PHP-t is, akkor a tárhely biztonsága (pl legalább 8 karakteres FTP és MySQL jelszó stb.) már kevés, kellenek a 3-as pontban foglaltak.

5. A tárhely szolgáltatója ezt fel szokta tüntetni. Olyanokat írnak, hogy PHP futtatási lehetőség van vagy a tárhelyet "dinamikus"-nak nevezik (a statikuson csak HTMl van [+Javascript ugyebár]).

6. Vagy idő vagy az adott kereső oldalán lehet regisztrálni az oldal linkjét, az hamarabb megvan.

7. Attól függ. Ha csak JAVA-t és PHP-t használsz, akkor általában nem. Blogoknál vagy fórumoknál azért kell telepítés, hogy megírja a config fájlt (az tartalmazza a mysql adatokat stb.), és megcsinálja az adatbázist (ha kell) és az adattáblákat is megkreálja és miegymás. Ha adatbázist is használsz, akkor először exportálni kell az adatbázist a gépeden, majd importálni a tárhely (my)sql admin felületén.

8. Igen. Ezt meg nem értem. (te kérted a nagybetűt :P)

9. Ahhoz a tárhelyszolgáltatónak engedélyeznie kell a htaccess fájl használatát, vagy általában feltüntetik, hogy használhatsz egyéni hibaoldalt. Az alap hibaoldalt a szolgáltató adja. Az egyéni esetében te csinálsz mindent (ezért egyéni). Például ilyen a szolgáltatód 404-es oldala:
http://www.uni-miskolc.hu/~aramfb/bigyo/
Az enyém (egyéni):
http://easyrider.squito-web.com/valami/

UI: a FRAMESET tag-eket meg egészítsd ki "border=0"-val.


csüt. okt. 23, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok,
Itt is kérdeznék párat, ha nem bánjátok, de most a honlapokkal kapcsolatban! Tegnap elkezdtem megtanulni ezt a honlapszerkesztős dolgot nulláról és este gyakorlásképpen öszeraktam egy honlapot: Ezen probalkoztam. Tudom tudom nem nagy szám meg gagyi de ez volt az első!

Tehát a kérdések:
1., Mitől jó egy honlap a kinézetén kívül, mikor lehet azt mondani rá hogy ez most igy jól müködik.
2., Lehet csak html-alapú honlap korszerű?
3., Van olyan hogy azt mondja valaki egy honlapra, hogy biztonságos? Mármint onnan nem lehet bizonyos adatokat elvinni, és más sem férhet hozzá adminisztrátori szint nélkül, onnan fileket és videókat esetleg hangokat nem lehet letölteni. Mi kell ehhez?
4., A tárhely lehet egyben honlap futtatási hely, és biztonság csak a tárhely jogosultságain múlik?
5., Honnan lehet megtudni, hogy az adott honlapon lehet e php, ... parancsokkal teletűzdelt honlapot futtatni.
6., Mi kell ahhoz hogy a honlap bekerüljön valamelyik keresőbe?
7., Az elkészített honlapot, ami tartelmaz php-t, java-t meg bármit, azt az adott kiszolgálóra csak másolni kell vagy azon telepiteni is kell? (lásd vannak előre elkészitett blog-felületek, meg fórumok, levelezőlisták)
8., Kívülről csak a public_html könyvtárban lévő adatok filek láthatóak, és ha igen meg lehet oldani hogy a linkek a "fán" egyel kijebb legyenek összegyüjtve?
9., A hibaoldalakon mint pl. a 404-es hogyan és hol kell keresni és állitani, hogy milyen adatok legyenek rajta?

Ha bármi a kérdésekkel kapcsolatos dolog lemaradt kérlek beneteket ne kiméljetek, ha valamelyik kérdés értelmetlen akkor csak nyugodtan irjátok oda nagybetűvel hogy tanuljak belőle!

üdv
energo


csüt. okt. 23, 2008 10:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Flash-es látogató számláló. Én az Easyrideren ezzel számolom az embereket és idáig 100%-ig rendben van minden. Szép is és elég részletes is:
http://www.histats.com/


hétf. máj. 19, 2008 11:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:24
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Dunakeszi-Budapest
Hozzászólás 
Köszi! Megnézem. :)


vas. máj. 18, 2008 8:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 18, 2006 10:23
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Székelyföld
Hozzászólás szamlaló
Szerintem iratkozz fel ide: http://www.google.com/analytics/hu-HU/ Itt mindent meg tudsz adni. Egy oldalt hányszor töltöttek be, mikor, melyik városból, milyen böngészővel, milyen OP rendszer, milyen java, színfelbontás stb. A látogatókat térképpen elhelyezi világszerte. Az oldalon töltött idő, és sok-sok opció. Célokat adhatsz meg, akár fájlokat, hogy hányszor és honnan töltötték le. Mindenről statisztika és felbontás részletesen. Fél éve ezt használom és mindent tudok az oldalamról. Kapsz egy kódot és beépíted a honlapodba. Ajánlom, hogy a feliratkozáskor a rövid útmutatókat olvasd el, hogy helyesen használd, mert másképp nem fog menni jól. De ha pár percet rászánsz az 5-10 mondatos tippek elolvasására, akkor minden rendben és full használati élvezet. Az oldaladon meg sehol nem jelenik meg, hogy a google analyticsot használod! ::)


vas. máj. 18, 2008 7:45
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. aug. 07, 2005 21:24
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: Dunakeszi-Budapest
Hozzászólás 
Látom, hogy leginkább kérdések vannak itt, válaszok nem nagyon, de nem akarok a kérdésemnek új topicot nyitni.

Szóval olyan letöltés számlálót keresek, melyet sima htm-es oldalba be lehet rakni, mely kiírja, hogy egy adot fájlt hányszor töltöttek le. Felőlem lehet akár olyan külső rendszer is, mint a mystat, nem érdekes. Tehát ne kelljen hozzá saját adatbázis.


vas. máj. 18, 2008 7:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. nov. 18, 2006 10:23
Hozzászólások: 51
Tartózkodási hely: Székelyföld
Hozzászólás 
Az lenne a probléma, hogy a rooteres vagy egyes belső hálózatokon nem megy a honlap, amelyet készítettem! A nyílt IP-s kapcsolatokon megy! Erről az oldalról van szó! http://mikoszakkoli.org Most csak ideiglenes a szakmai napok végett de az eredeti designos oldal is ezt csinálja, amikor direkt link van. Amúgy egy szerveren vannak! Miért nem jön be egyes helyeken és főképp ott, ahol rooter vagy más belső elosztás van? Köszi!

Zs.


hétf. ápr. 07, 2008 19:54
Profil Privát üzenet küldése YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás 
nem apró a kérdés de nem találtam ilyen témát.

Video szerkesztő programot keresek amivel a következök megvalósithatók:

1. zummolás. Pl avinak kijelölöm egy kisebb részét, s szerkeszen agy uj avit, amint már csak a kijelölt rész van rajta.

2. be lehessen állitani az avi egyes részeire, hogy pl csak minden tizedik vagy minden századik kockát hagyja meg, a többit törölje, de ugyanugy avi formátum legyena végeredmény.

Azt is megköszönném ha valaki csak e funkciók neveit mondaná meg, mert arra már rá tudnék keresni.

Köszönöm.


szomb. nov. 10, 2007 13:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd okt. 23, 2007 17:25
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok. Honlapkészítésnél a html parancsot ugyanabba a könyvtárba kell küldeni ahol az index.html van, vagy van külön helye???


kedd okt. 23, 2007 17:34
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. aug. 11, 2007 17:51
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Hali mindenkinek!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy hogyan tudok photoshopban megszerkesztett oldalt átvinni a web page meaker-be? Próbáltam, hogy jpgként mentem el és a WPM-be mint kép illesztem, de akkor a méret nem stimmel. :cry:


pén. szept. 07, 2007 5:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Apró kérdések topicja
Sziasztok.
Tudok nekem olyan letöltöszoftvert ajánlani, ami az egész kiszolgálóról letölti az általam megadott kiterjesztésű filékket.

Per pillanat ".nb" kiterjesztésüek kellenének.

Köszönöm előre is.

Megj.: Beirom a szoftverba is hátha ott is irnak valamit!

üdv
energo


hétf. júl. 02, 2007 11:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség