Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:22



Hozzászólás a témához  [ 15 hozzászólás ] 
Gagyi weblapok 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 26, 2013 8:50
Hozzászólások: 12
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
Szerintem már mindenki tud weboldalt csinálni,de nem mindegy hogyan akinek nincs pénze annak jó a gagyi.

Nekem még 25 ezerért is húzzák a szájukat!


szomb. jan. 26, 2013 9:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 04, 2010 19:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
prometheusz írta:
Forex írta:
tibuu írta:
mzoli73 írta:

Miért nem bíznak meg egy hozzáértő szakembert ....

Gondolom az anyagi lehetőségeik végesek.


Szerintem nem akartak ők csillogó villogó weboldalt, csupán sorok formájában információk akartak szolgáltatni. Nem is olyan rossz ez így, mert még TELNET -el is frankón olvasgatható ;)


ha már kötekedésnél tartunk, énmost tanulom a weblapszerkesztést

s rámférne egy kis kritika

http://prometheusz.gportal.hu


Csá Promi! :)
Téged itt is megtalálni? :)
Egyből belédakadok... ilyet... :D
http://centimeter.hu


csüt. márc. 04, 2010 19:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
cseles. így mindig visszatér az ember és elérhetőség is van!


kedd márc. 25, 2008 11:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Utolsó frissítés 2005.november 23. :gigalol: :gigalol:


pén. feb. 22, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Van aki nem kapkodja el: http://www.siosystem.hu/


szer. feb. 20, 2008 15:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
A bal-alul lévő önarcképet inkább rakd közép-alulra. Túlságosan széthúzza a baloldali menüket.


csüt. jan. 10, 2008 13:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: csüt. feb. 08, 2007 11:58
Hozzászólások: 605
Tartózkodási hely: csajárda ricse-köcsöge
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
Forex írta:
tibuu írta:
mzoli73 írta:

Miért nem bíznak meg egy hozzáértő szakembert ....

Gondolom az anyagi lehetőségeik végesek.


Szerintem nem akartak ők csillogó villogó weboldalt, csupán sorok formájában információk akartak szolgáltatni. Nem is olyan rossz ez így, mert még TELNET -el is frankón olvasgatható ;)


ha már kötekedésnél tartunk, énmost tanulom a weblapszerkesztést

s rámférne egy kis kritika

http://prometheusz.gportal.hu


szer. dec. 19, 2007 13:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. ápr. 04, 2007 0:09
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: HU-Budapest / USA - Daytona Beach
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
tibuu írta:
mzoli73 írta:

Miért nem bíznak meg egy hozzáértő szakembert ....

Gondolom az anyagi lehetőségeik végesek.


Szerintem nem akartak ők csillogó villogó weboldalt, csupán sorok formájában információk akartak szolgáltatni. Nem is olyan rossz ez így, mert még TELNET -el is frankón olvasgatható ;)


hétf. dec. 03, 2007 9:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 06, 2004 9:53
Hozzászólások: 52
Hozzászólás 
Azért nem kell annyira sajnálni őket !!!
Írd be az iwi keresőjébe a munkahelyhez valmilyen állami hivatal nevét, vagy azt hogy polgármesteri hivatal. Meglátod hányan lógnak munkaidőben a net-en (a bejelentkezés dátuma mutatja az időpontot mikor belép az illető).

Egy hivatalban nem a szakmán van a hangsúly, hanem hogy ki kinek nyal. Megcsinálják a főnök számítógépét, az már egy jó pont.

Képezni nem képzik magukat, mert attól több pénzt úgysem kapnak.

Úgyhogy idő lenne rá, csak szakértelem kevés.

MILYEN PROGRAMOKAT KELL ÜZEMELTETNI AMIHEZ SZOFTVERES SZAKÉRTELEM KELL ???

Többnyire Windows-os gépek vannak, Office-val, illetve a gazdasági bérszámfejtő progi, aminek baromi egyszerű az üzemeltetése, gyakorlatilag semmi. Nem hiszem, hogy SAP lenne már mindenütt :-)

A telefonközponthoz nem nyúlhatnak, mert a T-com valamilyen szerződött alvállalkozója a szervizes.
A compargo nem nagy cucc, általában ez is a helyi szerződött telefonos szolgáltató céget szokták hívni, ha az meghibásodik (nem engedik hozzányúlni az informatikust mert félnek, hogy elrontja :- ) ), egyébként egy sima kis progi (elszalad egy P1-es gépen is, DOS-os felület), aminek csak a menüjét kell megtanulni. A programba bele sem kell nyúlni. Havonta 1/4 órás munka van vele (legenerálni a telefonlistát) :-) ...

Miért kellen akár a céges weblapért pénzt kapniuk ? Nem fér bele a munkaidejükbe? Ha nem ért hozzá, miért nem képzi magát? Mert lusta.

Akkor miről is beszélünk ?

Egyébként nem kell túlmisztifikálni az IT-sek munkáját az állami intézményekben, mert a munka melett bizony van idő sokmindenre.

caprine írta:
Már bocs de nem hiszem, hogy például az ANTSZ-nek olyan nagyon sok weblap készítője lenne, mert minek is? Az hogy legyen olyan informatikusuk aki a meglévő soft/hardver környezetet problémamentesen tudja üzemeltetni ez a fontos. Egy novell megfelelő színtű ismerete, hardver, stb vagy maga a telefonközpont, compargo és társai azt hiszem az ő számukra, az ott dolgozok számára sokkal fontosabb.


Dolgozik nem is 1, több ismerősöm állami cégnél, még az antsz-nél is van 2-3, tudom mi a dörgés. A fönök biztos kiosztotta kell, csináld meg és kész, nincs vita. Nem hiszem, hogy egy ilyen vagy bármilyen weblapért külön lovét kapnának, ha ezerszer jobban kinézne akkor se. Persze, hogy jobb legyen ahhoz kéne néhány 100 órát utána nézni, olvasni, de nincs értelme mert úgysem kap érte SEMMIT! És ez itt a lényeg. Én sem güriznék olyan dologért meg ti sem ami nem érdekell vagy nem kapok érte plusz manit.


hétf. nov. 12, 2007 3:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 388
Tartózkodási hely: BAZ megye
Hozzászólás 
Már bocs de nem hiszem, hogy például az ANTSZ-nek olyan nagyon sok weblap készítője lenne, mert minek is? Az hogy legyen olyan informatikusuk aki a meglévő soft/hardver környezetet problémamentesen tudja üzemeltetni ez a fontos. Egy novell megfelelő színtű ismerete, hardver, stb vagy maga a telefonközpont, compargo és társai azt hiszem az ő számukra, az ott dolgozok számára sokkal fontosabb.


Dolgozik nem is 1, több ismerősöm állami cégnél, még az antsz-nél is van 2-3, tudom mi a dörgés. A fönök biztos kiosztotta kell, csináld meg és kész, nincs vita. Nem hiszem, hogy egy ilyen vagy bármilyen weblapért külön lovét kapnának, ha ezerszer jobban kinézne akkor se. Persze, hogy jobb legyen ahhoz kéne néhány 100 órát utána nézni, olvasni, de nincs értelme mert úgysem kap érte SEMMIT! És ez itt a lényeg. Én sem güriznék olyan dologért meg ti sem ami nem érdekell vagy nem kapok érte plusz manit.


csüt. szept. 06, 2007 21:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 19, 2006 22:16
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Bp. III.ker
Hozzászólás 
Hehe. Tényleg vicces ez a honlap. :? Design-ról még csak álmukban sem hallottak, CSS-ről már nem is beszélve.
Elég hozzá nem értő személyek csinálhatják, de ami nem megy, azt nem kellene erőltetni. És még pénzt is kapnak érte.. nah, megvan az a véleményem ezzel kapcsolatban...


csüt. aug. 16, 2007 5:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 06, 2004 9:53
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
Igen, igazad van. Csak ezt a példát azért hoztam, mert én is az ÁNTSZ-nél dolgoztam, csak éppen lapátra tettek. Annyit magamról, hogy elég jól értek a webszerkesztéshez, a megyei weboldal működött is amíg ott dolgoztam, most emberük nincs rá, mert az a két srác aki ottmarad nem nagyon ért a dologhoz.
Most épp az van írva, hogy feljesztés alatt áll a weboldal (szerintem még egy év múlva is így lesz)....
Lövésük sincs a webszerkesztéshez. De máshoz sem nagyon, csak épp a főnöknek ők nyaltak ...
Az egy dolog, hogy érthetnének Ők is a webszerkesztéshez annyi pénzért amit kapnak (br. 250 eFt körül), de míg ott voltam, még hajlandóságot sem mutattak, hogy eltanulják tőlem valamennyire, pedig én felajánlottam sokszor, csak épp a gép mellé le kellett volna ülni.

Külsőssel meg azért nem csináltatják, mert akkor kiderülne, hogy ők nem értenek hozzá, inkább marad igénytelen.

Hihetetlen sok pénzt elb...nak felesleges tanfolyamokra, amit elvégezve gyakorlatilag ugyanúgy nem értenek semmihez, mert a tanfolyam csak egy ok a lógásra, nem a tanfolyásra mennek, hanem pl. shoppingolni, strandra, stb.

Ez a közszféra, ezen ne is csodálkozzunk...
Azért ez egy "nem állami cégnél" nem így működne. Ha nem értesz hozzá repülsz.

Az igazsághoz tartozik, hogy egy valamirevaló rendszergazdának azért értenie kellene, legalább "fertőzés" szintjén a webszerkesztéshez, egy FrontPage, vagy egy Dreamweaver azért nem olyan nagy durranás. Csak épp, ha ennyi teljesítményért is megkapják a lóvét, akkor miért csinálják.



Szoles írta:
tibuu írta:
Gondolom az anyagi lehetőségeik végesek.


Na de ennyire??? Léteznek megpályázható támogatások honlapkészítésre. Talán csak egy picit oda kellene figyelni, egy kicsit igényesebbnek kellene lenni. A másik: gondolom az ÁNTSZ-nek van valamiféle számítógépes rendszere, amihez "tartozik" egy (vagy több) "rendszergazda". Esetleg ők is érthetnének minimális szinten a honlapkészítéshez, vagy ha mégsem, akkor egy külsőssel elkészíttethetnének egy igényesebb honlapot. Ez már a 21. század. Az államnak is. Még ennek is.


vas. júl. 08, 2007 14:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. júl. 16, 2005 16:15
Hozzászólások: 66
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
tibuu írta:
Gondolom az anyagi lehetőségeik végesek.


Na de ennyire??? Léteznek megpályázható támogatások honlapkészítésre. Talán csak egy picit oda kellene figyelni, egy kicsit igényesebbnek kellene lenni. A másik: gondolom az ÁNTSZ-nek van valamiféle számítógépes rendszere, amihez "tartozik" egy (vagy több) "rendszergazda". Esetleg ők is érthetnének minimális szinten a honlapkészítéshez, vagy ha mégsem, akkor egy külsőssel elkészíttethetnének egy igényesebb honlapot. Ez már a 21. század. Az államnak is. Még ennek is.


vas. júl. 08, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás Re: Gagyi weblapok
mzoli73 írta:

Miért nem bíznak meg egy hozzáértő szakembert ....

Gondolom az anyagi lehetőségeik végesek.


vas. júl. 08, 2007 11:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 06, 2004 9:53
Hozzászólások: 52
Hozzászólás Gagyi weblapok
Sziasztok !

Ezeket a weboldalakat érdemes megnézni. Finoman szólva gagyik...

http://efrira1.antsz.hu/pest/index.html
http://www.antszzala.hu/


Állami cégek wboldalai, amik akár lehetnének jobbak és infoematívabbak.
Tipikus, mikor a lelkes, nagyképű és meglehetősen félművelt webmester elkezd tevékenykedni. És még pénzt is kap érte.

Tipikusan előforduló történet az állami cégeknél, nem megfelelő tudásszintű emberke a feladathoz.

Miért nem bíznak meg egy hozzáértő szakembert ....


vas. júl. 08, 2007 9:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 15 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség