Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 3:06



Hozzászólás a témához  [ 8 hozzászólás ] 
Honlap betöltésének megvárása 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: flash
cukrasz írta:
Tehát úgy lenne jó hogy a 6-8 mb-os flash elött egy csík vagy számláló jelenjen meg és miután betöltött akkor játsza le.

És szerinted hányan fogják megvárni, hogy betöltődjön az oldal?!
6-8MB-os flash... Ha 2Mbit-es kapcsolata van egy átlag polgárnak, és nem csinál mellette mást, akkor 40-50mp, amíg letöltődik a flash. De pl. egy jó terhelt kábeltévés net előtt ülőnek akár percekigi is tarthat.

Szerintem töltődjön be az oldalad, legyen mit nézni, és utána töltögesse le az animációt, és játsza le.


csüt. nov. 27, 2008 9:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 10, 2006 2:02
Hozzászólások: 438
Hozzászólás 
hagyd a fenébe, csak a baj van vele. én az ilyen oldalakat otthagyom és sokan így gondolkodnak.
jobban kedvelem a gyors css oldalakat!


szomb. nov. 22, 2008 19:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. júl. 21, 2008 12:33
Hozzászólások: 14
Hozzászólás flash
Annyi lenne a kérdésem - és nagyon megköszönném a segítséget - hogy az index oldalamon egy flash szeretnék megjeleníteni úgy hogy csak a teljes betöltés után játszódjon le. Tehát úgy lenne jó hogy a 6-8 mb-os flash elött egy csík vagy számláló jelenjen meg és miután betöltött akkor játsza le. Most a folyamatos betöltés miatt akadozik a lejátszás.
Előre is köszi!


hétf. okt. 20, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hali!

Ahha! Thx.

Most már csak kéne egy ilyen script kód.... :(
Van esetleg valakinek???

Hálás lennék...

De amúgy az az igazi kérdésem, hogy olykor a böngésző nem tölti be mindegyik képet... De elég gyakran!!! Azt mondja a szolgáltató, hogy valószínű túl sok a kép az adott oldalon. Hát nemtudom. LÁttam én olyat is ahol 100 kép töltődik be és mégsem volt ilyen egyszer sem!!
Szóval gondolkodom új szolgáltatón, de nem lehet akkor ezt szabályozni ezzel a scripttel???

Bye.
Zééé.


csüt. feb. 28, 2008 0:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Bocs, akkor félreértettem.

Szerintem nem PHP kell hozzá, hanem javascript. A weblap elemeinek (dokumentum, frameset, képek, stb.) van eseménykezelése, betöltés után végrehajtódik az onload="..."-ben megadott script.

Pl.: betöltődik az oldal html kódja. A böngésző futtatja a <body onload="..."> esetén a ... helyére írt kódot. Itt lehet pl. egy függvény, ami elkezdi betölteni a képeket. A képeknek is van onload eseménye, vagyis pontosan tudni lehet, hogy mikor töltődött be. Amikor mindent betöltött, akkor jeleníti meg a script az oldal tartalmát (addig lehet például egy rejtett DIV-ben).


szer. feb. 27, 2008 11:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hi!

Én is tudom, hogy nem böngésző szabályozás kell!

De ilyet szeretnék én is csinálni, hogy töltse be elsőnek az összes elemet és csak utánna jelenítse meg! Ezt PHP-val nem lehet szabályozni valahogy???

Zééé.


szer. feb. 27, 2008 11:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4778
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem ezt nem a böngészővel lehet szabályozni. Egyszerűen vannak weblapok, amik megjelenítés előtt betöltik a lap összes elemét, és csak utána jelenítik meg. A böngészők viszont betöltés közben is, hogy addig se az üres képet nézd.


szer. feb. 27, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás Honlap betöltésének megvárása
Hi skacok!

Lent a böngészőm kiírja, hogy pl.: (23 items remaining)......stb, vagyis szépen elkezdni betölteni a képeket és az egyéb objektumokat ha vannak.

Sok PHP-s honlapon látok olyat, hogy a böngésző megvárja, míg az összes ilyen képelem letöltődött és csak azután jeleníti meg a honlapot teljes egészében. A többin szépen folyamatosan letöltés közben kezdi kirajzolgatni a dolgokat.

Ezt milyen paranccsal lehet szabályozni???

Olyan problémám van, hogy sokszor a képek nem töltődnek le és itt ott kimaradnak, de egy F5 után már megjelennek és olykor egy másik hiányzik ezután.. :(

Aki tud kérem segítsen!
Válaszotokat előre is köszönöm.

Zééé.


kedd feb. 26, 2008 1:08
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 8 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség