Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 20, 2024 2:06



Hozzászólás a témához  [ 1 hozzászólás ] 
PHP mail() sendmail - exchange szívás 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. júl. 22, 2009 13:10
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás PHP mail() sendmail - exchange szívás
Sziasztok! Nem vagyok nagy ismerője a levelezőrendszereknek, ezért már napok óta szívok egy problémával. Végső kétségbeesésemben írok ide.
A munkahelyemen feladatul kaptam egy LAMP szerver elkészítését. Ez nem volt probléma, csináltam is egy fullextrás kis szervert Fedora linux alapon. Minden királyul működik, egy kivétellel. Egy webalkalmazásnak php szkript segítségével leveleket kellene küldenie a belső hálózat levelezőszerverének postafiókjaiba. Kívülre email küldése ok, a sendmail MTA gond nélkül kiküldi a leveleket, de ha a belső exchange 2003 szerverünk postafiókjaiba kell küldeni, akkor nem működik a dolog. Azt hiszem már szinte mindent átkutattam a neten, de nem sikerül a probléma megoldására rálelnem. A naplóból meg csak annyit látok, hogy meghiúsul a kapcsolódás az smtp szerverrel. Hol lehet a gond? az exchange, vagy a sendmail oldalán? talán valami connectort kellene konfigolni az exchange-ben? Vagy smart-host-ot a sendmail-ben (ezt próbáltam de nem működött)? Esetleg a dns szívat? Ha valaki csinált már ilyet, vagy látott már olyat, aki látott már ilyet, az légyszi SEGÍTSEN!


szer. júl. 22, 2009 13:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség