Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 02, 2024 11:23



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
HTML kód kiolvasás PHP-val 
Szerző Üzenet
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Halihó!

Köszi a segítséget sikerült megoldanom a cURL-el. Működik. :)

Itt a kód:
Kód:
// FIND BOOKS ON PHP AND MYSQL ON AMAZON
$url = "http://www.mintaweboldal.hu";
$ch = curl_init();    // initialize curl handle
curl_setopt($ch, CURLOPT_URL,$url); // set url to post to
curl_setopt($ch, CURLOPT_FAILONERROR, 1);
curl_setopt($ch, CURLOPT_FOLLOWLOCATION, 1);// allow redirects
curl_setopt($ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER,1); // return into a variable
curl_setopt($ch, CURLOPT_TIMEOUT, 3); // times out after 4s
curl_setopt($ch, CURLOPT_POST, 1); // set POST method
curl_setopt($ch, CURLOPT_POSTFIELDS, "url=index%3Dbooks&field-keywords=PHP+MYSQL"); // add POST fields
$result = curl_exec($ch); // run the whole process
curl_close($ch);
print("<TEXTAREA NAME=comments COLS=200 ROWS=50>$result</TEXTAREA>");


De valóban kellett hozzá a SSLEAY32.DLL és a libEAY32.dll-ek bemásolása a \windows\system32 mappába, valamint a php.ini-ben az extension=php_curl.dll sor kikommentezése és az Apache szerviz újraindítása!

Üdv nektek és még1x köszönöm.
Jöhet a lakat.
Zééé


vas. aug. 30, 2009 0:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hali!

Hát nem az otthoniról futtatnám, így nem hinném hogy a php.ini-t tudnám szabályozni. De ha ez az akadálya és máshogy nem lehet, akkor lehet hogy az itthoniról fogom futtatgatni majd.
Azt megköszönöm ha segítesz, de ennyire macera? Mert szívesen eljátszadozom vele, ha valami mintát tudsz mutatni parancsokkal?!

Zééé.


szomb. aug. 29, 2009 23:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Otthoni gépedről futtatnád azt az időzített scriptet? Ha igen, akkor engedélyezd a cURL kiegészítés betöltését a php.ini-ben (php_curl.dll). A többit megcsinálom. :wink:


szomb. aug. 29, 2009 14:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Hali!

Innen letöltöd a simpletest browsert:
http://sourceforge.net/projects/simpletest/

Csinálsz ugyebár egy index.php-t az appservedben és oda bemásolod amit letöltöttél és az index.php-be ezt írod be:
Kód:
<?php
    require_once('simpletest/browser.php');
   
    $browser = &new SimpleBrowser();
    $browser->get('http://google.hu/');
    $kiiras = $browser->getContentAsText();
    print($kiiras);
?>

Aztán már csak futtatod... Látni fogod hogy mindent kiírt neked a html forrásából, kivéve a tag-eket.
Na ugyanezt szeretném a már korábban említett linkről begyűjteni.

Zééé.


pén. aug. 28, 2009 23:36
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás 
Halihó!

Látom félre értettetek. Úgy működik mint egy böngésző - de nem az - elmegy egy általam megadott honlapra és ugyanúgy ahogy a böngésző ez a PHP kapja az adatokat a szervertől és ugyanakkor adja is vissza az adatokat a szervernek. A lényege az hogy nem jeleníti meg az adott honlapot csak az adatok táncolnak a PHP és a szerver közt. Pontosan ezen adatforgalomból lehet kinyerni magát azt a kódot amit a böngésző majd megjelenít - ezt én eltároltam egy változóba. És itt akad el a történet, mert csak egy részét olvassa be és utánna már nem, de kezdem sejteni, hogy mi lehet a probléma. Szerintem szerver oldalról egy továbbírányítás történik máshova és emiatt kapom meg csak egy részét a forráskódnak. Tudnom kéne, hogy hová irányítja tovább, mert akkor ott kellene ezt a böngésző "emulátor" dolgot lefuttatni. Az is lehet hogy alapból egy frame-t csinál és akkor oda irányítja át a dolgokat de sajnos a frame nevéről nincs infóm, mert azt is szerver oldalon konfigurálhatják be. :(
Na mind1, de ha van valakinek más ötlete, hogy szerver oldali programozással ezen honlap statisztikai adatait kinyerjem, várom szives jelzését.

Előre is köszönettel:
Zééé.


pén. aug. 28, 2009 19:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. aug. 26, 2009 13:24
Hozzászólások: 101
Hozzászólás 
Üdv!

+néztem a linket, nekem műxik! A másik link is műxik, igaz php(amihez nem naon értek,de bízok benne hogy ez még változni fog! :D) Ha a másik link teljesen magyarul lenne, akkor értenék is belőle valamit, így hogy angolul van, le kell tesztelnem!

Esetleg ha valaki nagyon ért a php-hoz, és tudna majd segíteni azt előre is megköszönöm!!!


pén. aug. 28, 2009 16:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 93
Hozzászólás HTML kód kiolvasás PHP-val
Sziasztok!

Van egy oldal, ahonnan a böngésző által megjelenített szövegeket szeretnék kiolvasni egy időzített PHP-val (például naponta 1x).
Egy csomó honlapon már kiprobáltam és működik egy másik honlapról letőltött ingyenes "simpletest/browser.php" -val.

Azonban ahonnan én szeretnék kiolvasni adatokat, ott ez nem működik és nem tudom miért, ez az az oldal: http://www.bamosz.hu/adatok/legfrissebb/index.ind
Kiolvas egy részt, de mindig ugyanott meg is áll, valami javascript utolsó soránál.

Nem tudom van-e valakinek ötlete, hogy miért, vagy más megoldása erre?!

Amúgy ez a Simpletest/Browser.php és a többi hasznos funkció, innen letölthető és itt vannak a parancsok és paraméterezhetőségek:
http://www.lastcraft.com/browser_documentation.php

Várom válaszotokat és előre is köszönettel:
Zééé.


pén. aug. 28, 2009 9:15
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség