Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 15:46



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Szakdolgozat 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
varkoo!

Ha ilyen, és ehhez hasonló nagyon okos hozzászólást engedsz
el, akkor légy szíves, és indokold is agyad eme magasröptű
szüleményét, mert én, szerény földi halandó, nem értem,
mire célzol! :(

A helyesírást meg már nem is említem meg.


hétf. máj. 26, 2003 10:53
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Harcu!

Ha valakirol "kopintasz" valamit szerintem tedd idezojel koze.


vas. máj. 25, 2003 15:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Eger
Hozzászólás 
Sziasztok!
Hétfőn vizsgáznék szoftver üzemeltetésből és kellenének a tavalyi vagy tavalyelőtti írásbeli vizsgafeledatok. Vagy az idei is jó ha már meg van valakinek. Megköszönném ha valaki elküldené nekem emil-ben. köszönöm.
G.


szer. máj. 21, 2003 9:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Köszi szépen mindenkinek a segítséget, főleg neked harcu. Azaz igazság, hogy csak erős körvonalakban adták meg a követelményeket, ezért tettem fel ezt a témát. A határidő tényleg szorít, de már azért tartok "valahol" :). A múgy a Petőfi Sándor Gépészeti Szakkozép képzésére járok.
Toma: semmi gond

Szal THX mégegyszer mindenkinek,

Miky


szer. máj. 07, 2003 15:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
Miky: igen unatkoztam, bocs ha megbántottalak, nem rossz szándékkal írtam inkább azért amiért engem is folyton mindenki kijavít ilyen kérdésekben.
kRoy: kösz a pontosítást.
Evvel ezt le is zárhatjuk :)
Toma


szer. máj. 07, 2003 14:40
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
harcu látom 1-et értünk!

A 160 oldal természetesen forrással együtt van, de ne felejtsük el hogy ezt is meg kell irni!!!(tehát a programot )

Nekem kötelző volt kötetni ("Bőr") kötésbe és ez nagyon szép is!


szer. máj. 07, 2003 13:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Bocsi, de most tűnt fel valami.

"Kb 160 oldal a minimum :) ugyhogy húz bele! "

Ezt nehogy komolyan vedd!!! Ebben már van egy 100 oldalas forrás is. Nehogy összehordj ennyi baromságot, mert kihajítanak vele az ablakon. Én Szegeden diplomáztam programtervezőként, a diplomamunkám forrás nélkül volt 44 oldal. Ez tökéletesen elég.


szer. máj. 07, 2003 10:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás 
Nos, mivel én szoktam szakdolgozatokat bírálni, plusz már írtam kettőt, ezért elmondok pár jótanácsot.

A dolgozatot valóban 12-14-es betűmérettel írd, 12-es ajánlott, a másfeles sortáv KÖTELEZŐ érvényű. A forráskódnál a FIX SZÉLESSÉGŰ karakterek használata szintén KÖTELEZŐ - különben a tabulálás szépen elszáll a változó méretű karakterek miatt, és átláthatatlan lesz a program. Ezt a delikvensek általában elfelejtik. Ajánlom a dokumentációt Ariallel írni, a forrást pedig Courierrel. (Aki nem Couriellel írta, az már csak 4-esről indított). A forrást kommentezni kell, ne kelljen a témát felületesen ismerő embernek azon tökölnie, vajon mit is akart itt a delikvens. Átlátható tabulálás szintén kötelező.

Nyilatkozat
Tartalomjegyzék
Bevezetés
Feladatspecifikáció
Adatszerkezetek
Adattáblák közötti kapcsolat
Képernyő tervek
Form hierarchia
Telepítési útmutató
Továbbfejlesztési lehetőségek
Tesztelési dokumetáció(soft, hard)
Felhasználói dokumentáció
Irodalom jegyzék
Forráskód

Ezekből a nyilatkozat max fél oldal, a tartalomjegyzék igen lényeges, legyen a doksi főbb és alcímekre tagolva, a tartalomjegyzék generálását meg bízd a Wordre, ebben nagyon profi, ha a szövegstílusok jól be vannak lőve. Bevezetés 2-3 oldal MAX, feladatspecifikáció az esetedben kb 1 oldal, mivel nagyon egyszerű, és közérthető a témád. Adatszerkezetek, na ez itt a hangsúlyos nálad, fontos, hogy jól konstruáld meg a táblákat, azok legyenek 3. normálformában, rendesen legyenek megadva a táblák közötti kapcsolatok grafikusan, feltüntetve a kulcsokat és hivatkozásokat. Az egész dolgozatot lényegében ezen áll vagy bukik, szóval itt nem kell spórolnod az oldalakkal, de max 20 oldalba itt is bele fogsz férni.
Képernyőtervek, formhierarchia felejthető, nem kell túlrészletezni, akár el is hagyhatod, esetleg írj róla pár oldalt, lényegtelen dolgok, a felhasználói rész úgyis tartalmazza a funkciók leírását.

Telepítési útmutató ÉS fejlesztési környezet leírása (ez utóbbi igenis nagyon fontos, miért ezt a fejlesztőrendszert váasztottad, min fejlesztettél, stb.), minimális is ajánlott hardver leírása mind-mind igen lényeges, de másfél oldalnál nem fog többet elvinni.

Tesztelés. Itt is nagyot lehet bukni. Több oldalt kellene írnod, amiben bebizonyítod, hogy a program azt csinálja, amit kell. Leírhatod, hogy a bevitt adatok formátumát ellenőrzöd, azt ki is próbáltad - szám mezőbe nem kerülhet szöveg, és fordítva - a program stabilan működik, mert hónapokon át tesztelted, ismerőseidet is felkérted, akik a következő hibákat fedezték fel - írhatsz nyugodtan fals dolgokat is ide, a lényeg, hogy látszódjon, te tesztelted a programot. Azért, amire hivatkozol, hogy helyesen működik, az ne is szálljon el egy bemutató alkalmával. A tesztelést nem lehet nagyon visszaellenőrizni, ezért ide szinte azt írsz, amit akarsz.

Felhasználói doksi. Ide jönnek a képernyők ismertetései, hogyan lehet új tanulót felvinni, lekérdezni, törölni, adatokat módosítani, nyomtatni, adatokat menteni, szóval minden, ami egy 76 éves elfuserált vénkisasszony tanárnőt érdekelhet. Itt nyugodtan szárnyalhat a képzeleted, ezt fogják megnézni, az előzőeket csak átfutja majd, aki bírálja.


Irodalomjegyzék szinténkötelező elem, elhagyása egész jegyet ronthat.

Forráskód mehet akár 6-os betűmérettel is 2 hasábban, de akkor ügyelj, hogy a forrásod 80 karakteres sorokra legyen tabulálva.

A dolgozathoz mellékeld a programot és a forrást egy CD-n.

Köttetni szigorúan tilos a mostanában divatos spirálozás formájában, teljesen gagyi kinézetű lesz a dolgozatod, mintha nem lett volna szívügyed a dolgozat.

A forráskód és a felhasználói rész nélkül a dokumentációd kb 30 oldal legyen, 40-nél felesleges többet írnod, ha sokat írsz, az is ront a dolgozat értékelésén.
Felhasználói rész az kb. 10-20 oldal szokott lenni, ennyi általában kényelmesen elég szokott lenni.
Forrás a probláma nagyságától függően 20-100 oldal. Mire ezt bekötteted, akkor is lesz minimálisan 60 oldal, az pedig már elég, hiszen a lényeg a program maga. Amit a doksiból feltétlenül megnéznek, az a bevezetés, témaismertetés, a felhasználói rész, az adatszerkezetek és esetleg a tesztelés. A többit csak átlapozzák. Ja, első lépésként az ember átfutja a tartalomjegyzéket, és annak színvonala alapján máris van egy első benyomása a dolgozat mikéntjéről.

Szóval doksi valamely változó szélességű betűmérettel (Times New Roman, Arial, stb), a forrás pedig Courierrel. Minden újabb témát (bevezetés, adatszerkezetek, tesztelés, stb.) kezd új lapra, a margók mérete az függ a vizsgáztató intézmény igényeitől, de ajánlott a bal oldalon a 3.5 cm-es margó (kb 1 cm kell a köttetésnek), jobb oldalon a 2.5.

Fontos, alulra középre menjen az oldalszámozás.

Remélem, tudtam segíteni.


szer. máj. 07, 2003 10:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Toma, ha már kötözködsz akkor csináld pontosan ;-) Az avval
és azzal, az evvel és ezzel alakváltozatok egyaránt
helyesek. (Helyesírási szabályzat, 84. c. teljes
hasonulás
)


szer. máj. 07, 2003 9:54
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
wwwgabesz: Te nagyon el vagy tévedve.
Nem tudom milyen középfokú képzésen vesz részt Miky, de a
legtöbb ilyenben korántsem veszik olyan komolyan a dolgot,
mint te leírtad.

Mondjuk általában közlik a formai elvárásokat a legtöbb
helyen.
Érdekes, hogy Miky-éknél nem.

Egy általam ismert felsőfokú programozói képzésen nem volt
meghatározott betűméret, csak annyi, hogy senki ne
használjon dupla sorközt, és 20-as betűméretet. :)
Terjedelmi elvárás 50 oldal volt, de végül 20-at is
elfogadtak.

Tartalommal kb egyet értek.
Forráskódot nem lehetett beleszámítani a terjedelembe, max
függelékként csatolható volt. (Nem kötelezően.)
Persze kritikus helyeken lehetett (sőt kellett)
szemléltetésként kódrészleteket megjeleníteni a
dokumentációban.

Ja és az egész tele lehetett fél oldalas screenshotokkal. :)

Help előny volt, de nem elvárás.

Tehát ilyen is van.

Az igazság feltehetően valahol a kettő között helyezkedik
el. De ezt a sulid ismeretének hiányában nehéz volna
megmondani.


szer. máj. 07, 2003 9:15
Profil Privát üzenet küldése

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 0
Hozzászólás 
Én tudom :) most irtam meg a saját szakdogámat Delphiből, de ezel már nagyon elkéstél!!!

Formailag: 12 betüméret 3.5 kihagyás balra a margonak 1,5 sorköz
A kodot 8 as betümérettel!!!
tartalmilag:
Nyilatkozat
Tartalomjegyzék
Bevezetés
Feladatspecifikáció
Adatszerkezetek
Adattáblák közötti kapcsolat
Képernyő tervek
Form hierarchia
Telepítési útmutató
Továbbfejlesztési lehetőségek
Tesztelési dokumetáció(soft, hard)
Felhasználói dokumentáció
Irodalom jegyzék
Forráskód

Most nyomtattam ki cirka 197 oldal lett

Kb 160 oldal a minimum :) ugyhogy húz bele!

Ne felejts el helyzetérzékeny helpet írni!!!


szer. máj. 07, 2003 0:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
eZZel kapcsolatban csak az a véleményem, hogy nagyon
unatkozhatsz, ha ilyenen fennakadtál, és mint mondottam...
nem vagyok egyetemista, hanem egy középfokú képzésen
veszek részt egy szakközépiskolában, ha nem lettem volna
elég világos!

Amúgy köszönöm hogy rávilágítottál eme megbocsáthatatlan
bűnömre...
Miky


kedd máj. 06, 2003 21:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
Hali,
sajnos a kérdésedre válaszolni nem tudok, viszont ha már egyetemre jársz tudhatnád, hogy nem __evvel__ hanem __ezzel__ a helyes alak.
Toma


kedd máj. 06, 2003 18:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Sziasztok!
Ha rossz helyre írok evvel kapcsolatban, ne haragudjatok. A következő a kérdésem.
Delphi-ben írom a szakdolgozatom, ami egy iskolai diáknyilvántartó progi. Namost nem is evvel van a gond, hanem a dokumentációval. Tudna valaki nekem segíteni abban, hogy hogyan készítsek egy elfogadható dokumentációt? Gondolok itt tartalmi, és formai dolgokra. Ha ez érdekes, nem fősulira vagy egyetemre lesz, hanem egy középfokú képzés vizsgájára.

THX,


kedd máj. 06, 2003 17:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség