Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:23



Hozzászólás a témához  [ 49 hozzászólás ] 
Segitség kellene C-ben 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 22, 2009 13:59
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Re: Segitség kellene C-ben
Udv! nem tudom, hogy milyen megoldast talaltal, de szerintem a legegyszerubb, ha char tipust konvertalsz int tipusuva, es kivonsz belole 48-at(ASCII kodtabla).

char a;
int b;

a=getchar(); ( vagy a=getch(); )
b=(int)a-48;

es szerintem a getch()/getchar() fuggvenyek sokkal rugalmasabban hasznalhatoak mint a scanf();
Udv!


szomb. jan. 29, 2011 13:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2010 12:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Segitség kellene C-ben
Kösz, megtaláltam a megoldást!


szer. jún. 23, 2010 16:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Segitség kellene C-ben
T68m írta:
potyo írta:
C-ben ez picit furán van megoldva.


C-ben minden "furán" van megoldva. Nem kicsit, nagyon.

Azért a nagy része nekem ugyanannyira logikus, mint pl. a Pascal, csak ez a scanf lóg ki nagyon a sorból számomra. Nekem a Visual Basic az, amit nem tudtam megszokni sosem...


kedd jún. 22, 2010 0:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: Segitség kellene C-ben
potyo írta:
C-ben ez picit furán van megoldva.


C-ben minden "furán" van megoldva. Nem kicsit, nagyon.


kedd jún. 22, 2010 0:23
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás Re: Segitség kellene C-ben
MrTazman írta:
Üdv mindenkinek! Elkezdtem tanulni a C programozási nyelvet. Eddig csak a Pascalt és Basicet használtam. Volna néhány kérdésem a parancsokkal kapcsolatban, ha valaki tud, legyen szives segitsen. Elöre is kösz.
1. Hogyan tudom beolvasni valamely egész változó értékét a billentyűzetről úgy, hogy a programban egész változóként használhassam.

A Pascalban csak annyit irok, hogy
***
var a: integer;
...
readln(a);
***

A C-ben sajnos nem találtam hasonló konstrukciót. Tehát a kérdés: hogyan alakithatom át a char tipus int tipussá?
Kösz a segitséget!

C-ben ez picit furán van megoldva. Nézd meg itt: http://en.wikipedia.org/wiki/Scanf


hétf. jún. 21, 2010 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 21, 2010 12:31
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Re: Segitség kellene C-ben
Üdv mindenkinek! Elkezdtem tanulni a C programozási nyelvet. Eddig csak a Pascalt és Basicet használtam. Volna néhány kérdésem a parancsokkal kapcsolatban, ha valaki tud, legyen szives segitsen. Elöre is kösz.
1. Hogyan tudom beolvasni valamely egész változó értékét a billentyűzetről úgy, hogy a programban egész változóként használhassam.

A Pascalban csak annyit irok, hogy
***
var a: integer;
...
readln(a);
***

A C-ben sajnos nem találtam hasonló konstrukciót. Tehát a kérdés: hogyan alakithatom át a char tipus int tipussá?
Kösz a segitséget!


hétf. jún. 21, 2010 13:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nyikes101 írta:
Helló!

kellene egy is segítség.hogyan lehet C-ben egész számmal hatványozni?x a 4.ent kellene előállítani vhogy.a legegyszerűbb megoldást szeretném.már próbáltam pow-val,nem engedi.mindig tul kevés v tul sok zárojelre panaszkodik.

kösz

Ha valóban a legegyszerűbb megoldás kell, akkor:
Kód:
b = a * a * a * a;

Persze az adott típust olyanra kell felvenni, hogy beleférjen az eredmény.

A pow függvényt így kell használni:
Kód:
#include <math.h>

...

b = pow(a, 4);


vas. dec. 06, 2009 12:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
math.h be van includolva? Elvileg y=pow(x,4); De a pow elsõ paraméterként float, double vagy long double tipust vár, tehát vagy x-et ilyennek kell deklarálnod, vagy a pow elõtt castolni kell. y=pow((double)x,4); vagy esetleg y=pow(double(x),4);


nem akarok belevau, de a negyedik hatványt érdemesebb ismételt négyzetreemeléssel számolni.


hétf. nov. 23, 2009 20:35
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
math.h be van includolva? Elvileg y=pow(x,4); De a pow első paraméterként float, double vagy long double tipust vár, tehát vagy x-et ilyennek kell deklarálnod, vagy a pow előtt castolni kell. y=pow((double)x,4); vagy esetleg y=pow(double(x),4);


hétf. nov. 23, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 23, 2009 19:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helló!

kellene egy is segítség.hogyan lehet C-ben egész számmal hatványozni?x a 4.ent kellene előállítani vhogy.a legegyszerűbb megoldást szeretném.már próbáltam pow-val,nem engedi.mindig tul kevés v tul sok zárojelre panaszkodik.

kösz


hétf. nov. 23, 2009 19:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
potyo írta:
Nyilván nem fog senki ilyeneket írni, hogy ++C++; vagy A+++++B; Az, hogy lehet ilyent csinálni, az nem jelenti azt, hogy kell is. Minden tanfolyamon elsütik az ilyen poénokat, ami jó, mert gondolkodásra serkent, de még senki kódjában nem láttam, hogy használt volna ilyesmit. Ha meg nem vagyunk biztosan a kiértékelési sorrendben, akkor teszünk szépen zárójeleket és meg van oldva a probléma. Ezt minden programozási nyelvnél el lehet és kell is mondani.

Ilyeneket nem is, mert szintaktikailag hibásak ...
Az a+++++b még úgy leírható, hogy kell egy szóköz a b pre-inkrementje és az összeadás operátora közé: a+++ ++b, különben a fordító (gcc 4.1) úgy próbálja értelmezni, hogy (a++)++(+b) --bizonyára prioritási sorrendben próbálja végig az operátorokat, és ha egy odaillik, akkor már nincs visszalépés--, szóval érdemes egy szóközt hagyni az operátorok között.
Én mindig hagyok egy szóközt az operátorok és az operandusok között is, pl:
a = b + c (és nem úgy írom, hogy a=b+c)
Vagy a fenti példánál maradva: a ++ + ++ b;

Még egy furcsának tűnő példa, akinek az operátorok működése és precedenciája nem tiszta, az meg fog lepődni, ha kipróbálja:
Kód:
#include <stdio.h>
main() {
    int a, b;
    a = 0;
    b = a ++ + a ++ + a ++;
   
    printf("Eredmény: a = %u, b = %u\n", a, b);
}

Itt az lesz a képernyőn, hogy:
Eredmény: a = 3, b = 0

Ezt vártuk is, hiszen postinkrementálás volt, a program az a változó eredeti értékével számolta az összeadást.
(Bár valójában a postinkrementálás magasabb priorítású, mint a bináris összeadás, tehát előbb értékelődik ki, de a kifejezésben az eredeti értékkel kell számolni).

Amire már nehezebb rájönni, pedig a kiértékelés ugyanolyan sorrendben történik, mint az előző kis programban:
Kód:
#include <stdio.h>
main() {
    int a, b;
    a = 0;
    b = ++ a + ++ a + ++ a;
   
    printf("Eredmény: a = %u, b = %u\n", a, b);
}

Erre az jön ki, hogy:
Eredmény: a = 3, b = 7

Itt a legtöbben azt várják, hogy a b értéke 6 lesz, mert: b = 1 + 2 + 3.

Aki viszont ismeri az operátorok precedenciáját és tudja, hogy milyen sorrendben értékelődik ki a fenti kifejezés, az rögtön látja, hogy a megoldás a 7.

Persze ilyet ritkán használ az ember, általában egy kifejezésben egy változóra max. egy postfix vagy prefix operátor jut.


pén. jan. 02, 2009 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
potyo írta:
Nem védek meg semmit. Itt is azt mondom, hogy ha a világ programozói megelégedéssel használnak valamit, akkor az nem lehet olyan ****. Mert ha az lenne, akkor írtak volna meguknak jobbat! Megtehetnék, hiszen programozók. Ezzel szemben pont a C-t választották több későbbi nyelv alapjául. Választhatták volna a Pascal-t vagy a Basic-et is, de nem tették.


nyilván nem tudod, hogy a Pascal alapja az Algol, amit nemegy nyelvhez választottak még alapul. Nyilván azt sem tudod, hogy a modula-2 nyelv kifejezetten a Pascal-on alapszik. Nyilván azt sem vetted észre, hogy a Quick-Basic és a későbbi Visual-Basic kifejezetten és jelentősen a Pascal irányába mozdult az alap Basic-ról. Nyilván arról sem hallottál, hogy az ADA, a (feltehetőleg) legbiztonságosabb nyelv alapja is a Pascal. Ennyit a tárgyi tudásodról.

Igen, Pascal is sokfelé ment, de nagyságrendileg jóval többen használnak C-t, javat, mint Pascalt, vagy Modula2-t.

T68m írta:
Ezzel szemben a C mivel dicsekedhet? A világ talán legtöbbször összeomló operációs rendszerének alapja. Talán ez sem véletlen.

Linux is C-ben készült ... Sőt, a C nyelvet az első Unix rendszerek megírásához találták ki.

Most lehetne vitatkozni, hogy melyik a jobb, de pusztán attól, hogy egy kezdő belekeveredik, még nem rosszabb vagy jobb egyik nyelv, mint egy másik.


pén. jan. 02, 2009 22:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Szerintem egy C nyelven írt USB driver :lol:


PIC-re. Abból a vitából úgy látszik kimaradtál! :lol:


pén. jan. 02, 2009 22:31
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
Nem védek meg semmit. Itt is azt mondom, hogy ha a világ programozói megelégedéssel használnak valamit, akkor az nem lehet olyan ****. Mert ha az lenne, akkor írtak volna meguknak jobbat! Megtehetnék, hiszen programozók. Ezzel szemben pont a C-t választották több késõbbi nyelv alapjául. Választhatták volna a Pascal-t vagy a Basic-et is, de nem tették.


nyilván nem tudod, hogy a Pascal alapja az Algol, amit nemegy nyelvhez választottak még alapul. Nyilván azt sem tudod, hogy a modula-2 nyelv kifejezetten a Pascal-on alapszik. Nyilván azt sem vetted észre, hogy a Quick-Basic és a későbbi Visual-Basic kifejezetten és jelentősen a Pascal irányába mozdult az alap Basic-ról. Nyilván arról sem hallottál, hogy az ADA, a (feltehetőleg) legbiztonságosabb nyelv alapja is a Pascal. Ennyit a tárgyi tudásodról.

Ezzel szemben a C mivel dicsekedhet? A világ talán legtöbbször összeomló operációs rendszerének alapja. Talán ez sem véletlen.


pén. jan. 02, 2009 22:29
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
potyo írta:
Én meg azt várom, hogy mi lesz a következő, amibe T68m csak úgy szórakozásból beleköt. ...

Szerintem egy C nyelven írt USB driver :lol:

Bocs, T68m, nem cikizni akarlak --remélem nem is veszed úgy--, csak bírtam kihagyni :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Sparow2 pén. jan. 02, 2009 22:50-kor.



pén. jan. 02, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
...
nézd, a találós kérdésed is példa arra, hogy miért rossz egy nyelv, ami nem egyértelmű. Egy nyelvnek olyannak kell lennie (azért magasszintű), hogy ne a fordító értelmezését kelljen az embernek fejben tartania, hanem az emberi leírás, gondolkodásmódot kövesse a fordító.


Nem, szó sincs róla, hogy ne volna egyértelmű! (Akkor a fordító hogyan készítené el a gépi kódot? Véletlenszerűen?)
Csak szintaktikailag hibás, és mivel az ember ilyet nem használ --éppen azért, mert ilyen nincs is, nem lehet lefordítani--, ezért hajlamos benézni.

Abban igazad van, hogy a C nyelvű kódokban előfordulhatnak ún. "mellékhatások", amit a program írója nem (vagy nem úgy) akart volna. Akinek a nyelv új, és nincs benne megfelelő gyakorlata, az belemehet ilyenekbe, és utána nem érti hogy mi történik, vagy miért történik, mert nem tudja, hogy az operátorok pontosan hogyan működnek és/vagy nem tudja a precedenciájukat. De aki ezeket ismeri, annak nem okoz problémát.
Kb. egy hasonló példa, matematikából:
Kód:
3 + 2 * 4 = ?

Tudjuk, hogy a szorzás precedenciája nagyobb, mint az összeadásé, ezért ki tudjuk számolni, hogy a helyes eredmény: 11.

De aki ezt nem tudja (pl. egy kisgyerek, aki most tanulja az alapműveleteket), az lehet, hogy megpróbálná mondjuk egyszerűen balról jobbra elvégezni a műveleteket, előbb az összeadást, utána a szorzást, így:
(3 + 2) * 4 = 20

És a helyes megoldás elmagyarázása után, lehet hogy úgy tűnne számára, hogy ez nem egyértelmű, és miért kell neki odafigyelnie, hogy előbb a szorzást számolja ki.
De ha gyakorol és kiszámol néhány hasonló feladatot, akkor megjegyzi, hogy mi a szabály és nem fogja többé eltéveszteni.

A C nyelv nagyon egyszerű, csak ismerni kell az operátorok precedenciáját és pontos működését.
Nem véletlen, hogy több, mint 30 éve létezik, és nem felejtették el, sőt továbbfejlesztették, lásd: C++, java.

Másrészt lehet úgy készíteni egy programot, hogy egy sorba csak egy kifejezést tesz az írója, ezzel a mellékhatások megszüntethetőek.
Pl. a fenti példában szereplő if (a = b) részletet lehet 2 sorban is írni:
Kód:
if (a = b) ...

ugyanaz, mint:
a = b;
if (a) ...

Hasonlóan, mintha a fenti egyszerű matematikai példát úgy írnám fel, hogy:
3 + 2 * 4 = 11

helyett:
2 * 4 = 8
8 + 3 = 11


De az, hogy valaki, aki nem ismeri a nyelvet, és belekeveredik, az nem a nyelv hibája.


Tessék, janoferenczi, itt a programod, a szintaktikai hibák kijavítva. Hogy ne csak vitatkozzunk, hanem a kérdésedre is legyen válasz.
Kód:
#include <stdio.h>
main() {
    int a,b,d;
    char c;
    printf("\nadj meg egy szamot: "); scanf("%d",&a);
    printf("\nadd meg az elvegezni kivant muveletet: "); scanf("%s",&c);
    printf("\nadd meg a masodik szamot: "); scanf("%d",&b);
   
    if (c == '+') {
        d = a + b;
    }
   
    if (c == '-') {
        d = a - b;
    }
   
    if (c == '*') {
        d = a * b;
    }
   
    if (c == '/') {
        d = a / b;
    }
    // itt nincs ellenőrzés, hogy esetleg más volt-e az operátor
    // ha az operátor nem a fenti 4 egyike, akkor nem megy be a program
    // egyik ágba sem, és d értéke egy véletlen szám lesz, ami éppen abban
    // a memória rekeszben volt, ahová a program betöltődött.
   
    // éremesebb volna if-else if szerkezet, vagy több ágú elágazás: switch
   
    printf("\naz eredmeny %u\n", d);
    // a %u helyett %d volt, ami ide nem jó, mert előjeles változót íratnál ki, de neked nem előjeles van (signed int / unsigned int, alapban az int unsigned, de ezt lehet állítani a fordítókban)
    // a sor végi d helyén &d volt Neked: azzal a változó címét írattad ki, nem az értékét
}

Ugyanez case-zel:
Kód:
#include <stdio.h>
main() {
    int a,b,d;
    char c;
    printf("\nadj meg egy szamot: "); scanf("%d",&a);
    printf("\nadd meg az elvegezni kivant muveletet: "); scanf("%s",&c);
    printf("\nadd meg a masodik szamot: "); scanf("%d",&b);
   
    switch (c) {
        case '+': {
            d = a + b;
            break;      // a break nélkül továbbmenne a következő ágra is!
            // a break a switch utáni következő utasításra ugrik.
            // elképzelhető olyan eset, hogy a következő ágat is végre kell hajtani, ekkor nem kell break-et írni.
        }
   
        case '-': {
            d = a - b;
            break;
        }
       
        case '*': {
            d = a * b;
            break;
        }
       
        case '/': {
            d = a / b;
            break;
        }
        default: {
            printf("\nhibás operátor: %c\n", c);
            return 1;  // kilépünk, nem lehet számolni
            break;
            // ez a break nem is kell, mert a return kilépett a programból,
            // meg ez az utolsó ág a switch-ben, nincs tovább hová menni
        }
    }
   
    printf("\naz eredmeny %u\n", d);
}


pén. jan. 02, 2009 22:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Én meg azt várom, hogy mi lesz a következő, amibe T68m csak úgy szórakozásból beleköt. Talán az, hogy miért épp 50Hz a hálózati frekvencia, amikor az életvédelmi szempontból egy elcseszett választás?


Nem védek meg semmit. Itt is azt mondom, hogy ha a világ programozói megelégedéssel használnak valamit, akkor az nem lehet olyan ****. Mert ha az lenne, akkor írtak volna meguknak jobbat! Megtehetnék, hiszen programozók. Ezzel szemben pont a C-t választották több későbbi nyelv alapjául. Választhatták volna a Pascal-t vagy a Basic-et is, de nem tették.


Nyilván nem fog senki ilyeneket írni, hogy ++C++; vagy A+++++B; Az, hogy lehet ilyent csinálni, az nem jelenti azt, hogy kell is. Minden tanfolyamon elsütik az ilyen poénokat, ami jó, mert gondolkodásra serkent, de még senki kódjában nem láttam, hogy használt volna ilyesmit. Ha meg nem vagyunk biztosan a kiértékelési sorrendben, akkor teszünk szépen zárójeleket és meg van oldva a probléma. Ezt minden programozási nyelvnél el lehet és kell is mondani.


pén. jan. 02, 2009 19:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Pl. itt egy átverõs kérdés, ezt a legtöbben, akik C-vel sokat foglalkoztak is, beszívják:
A kérdés az, hogy mi lesz a következõ kódrészlet után c értéke?
Kód:
...
char c;
c = 1;
c ++;
++ c;
++ c ++;
...


nézd, a találós kérdésed is példa arra, hogy miért rossz egy nyelv, ami nem egyértelmű. Egy nyelvnek olyannak kell lennie (azért magasszintű), hogy ne a fordító értelmezését kelljen az embernek fejben tartania, hanem az emberi leírás, gondolkodásmódot kövesse a fordító.


pén. jan. 02, 2009 17:02
Profil Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
potyo írta:
...


alig vártam, hogy potyo megszólaljon: nem baj, ha valami sza.r, mert elvtelenül megvédjük, ugye?


pén. jan. 02, 2009 16:58
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Hannibal írta:
Aztán a feltételnél valószínűleg a szintaktikával lesz a probléma. Ahogy te írtad, ott azt fogja vizsgálni, hogy a c betű (nem a változó értéke) megegyezik-e a +szal. Mivel nem, nem lép be az if-be.


szerintem az if('c=+') utasítás, mivel a () között logikai kifejezésnek kell állnia, ezért a 'c=+' STRINGET értékeli logikai kifejezésként. Ennek az értéke pedig false lesz. Amit te írtál az ez if('c'='+') vagy if('c'=='+') lenne. De most meg is nézem, hogy C-ben mi az összehasonlítás jele, a '=' vagy a '=='?

T68m, közelebb jártál, mint Hannibal. A valóság az, hogy a teljes karakterkonstans (és nem string! C nyelvben a stringeket másképp kezeli a nyelv, mint a karakterkonstansokat, és másképp is kell megadni: "-ek között nem '-ok között.) értékét vizsgálja a fenti utasításban az if. És igaz lesz, nem hamis.
Viszont a legtöbb fordító erre alapbeállításokkal warningot ad fordításkor!

T68m írta:
http://en.wikipedia.org/wiki/C_language
equality testing (==, !=)
sőt, "Similarity of the assignment and equality operators (= and ==), making it easy to accidentally substitute one for the other. C's weak type system permits each to be used in the context of the other without a compilation error (although some compilers produce warnings). For example, the conditional expression in if (a=b) is only true if a is not zero after the assignment"

Ezért a csapdáért külön életfogytot kaphatna a nyelv megalkotója. Tehát lefordul, de értékadásnak fordul le az eredetileg összehasonlításnak szánt művelet. És változatosan hol működik, hol nem. Gratulálok! :twisted:

Ha nem ismered a szintaktikát, ugyanúgy írhatsz olyan programot bármely nyelven, ami lefordul ugyan, de nem azt csinálja, amit szerettél volna. Ezt Te is tudod.

Ez nem a C nyelv hibája, hogy értékadásként fordul le.
A nyelv annyira rugalmas, hogy tehetsz értékadást is a feltételes elágazások feltételébe.

pl.:
Kód:
if (a = b)


Itt kiértékeléskor a köv. zajlik le: a program az a változóba tölti b értékét, majd kiértékeli a feltételt, ami egy értékadás, és mint ilyennek az adott érték az értéke.
A feltétel kiértékelése pofon egyszerű: a 0 érték a hamis, az összes többi igaz. Vagyis, ha b nem nulla volt, akkor belemegy a program az elágazásba, különben nem.
Lehet a feltételben char típus is, tehát pl. olyan, hogy: if ('a'), vagy if ('c=+').
A 'c=+' is azért igaz, mert csak akkor volna hamis, ha minden karakter 0 volna.

A feltételbe bármilyen kifejezés beírható. Mivel a C nyelvben az értékadás is kifejezés, ezért az is beírható.

Ehhez az kell, hogy az ember ismerje, hogy melyik kifejezés mit jelent, mit csinál, és a kifejezések milyen sorrendben értékelődnek ki.

Pl. itt egy átverős kérdés, ezt a legtöbben, akik C-vel sokat foglalkoztak is, beszívják:
A kérdés az, hogy mi lesz a következő kódrészlet után c értéke?
Kód:
...
char c;
c = 1;
c ++;
++ c;
++ c ++;
...


pén. jan. 02, 2009 14:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
T68m írta:
Gratulálok! :twisted:
És mégis a C nyelv az egyik (ha nem a) legelterjedtebb programozási nyelv. Szintaktikailag ugyanez a PHP, C++, C#, Java, Actionscript, stb. is . Talán nem véletlenül. (Tudom, mert nincs jobb tőle). Mondjuk a PHP még rosszabb tipusosság szempontjából mint a C, meg az Actionscript sem egy Pascal merevségű ilyen téren.

A C filozófiája annyi, hogy nem csinál semmit azon kívül, amire direkt nem utasítjuk. Ebből pedig következik az összes dolog, amit fel lehet hozni "hiányosság"-ként. Mondjuk az = és == jelek kezdetben engem is zavartak, de azóta megtanultam, hogy erre figyelni kell. Egyébként a leírások szokták említeni, hogy használjuk az ('+'==c) alakot az összehasonlításra (tehát a konstans legyen a bal oldalon), mert így a fordító szól, ha konstansnak akarnánk véletlenül értéket adni. Persze két változó összehasonlításakor ez nem járható út.


pén. jan. 02, 2009 13:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Aztán a feltételnél valószínûleg a szintaktikával lesz a probléma. Ahogy te írtad, ott azt fogja vizsgálni, hogy a c betû (nem a változó értéke) megegyezik-e a +szal. Mivel nem, nem lép be az if-be.


szerintem az if('c=+') utasítás, mivel a () között logikai kifejezésnek kell állnia, ezért a 'c=+' STRINGET értékeli logikai kifejezésként. Ennek az értéke pedig false lesz. Amit te írtál az ez if('c'='+') vagy if('c'=='+') lenne. De most meg is nézem, hogy C-ben mi az összehasonlítás jele, a '=' vagy a '=='?
http://en.wikipedia.org/wiki/C_language
equality testing (==, !=)
sőt, "Similarity of the assignment and equality operators (= and ==), making it easy to accidentally substitute one for the other. C's weak type system permits each to be used in the context of the other without a compilation error (although some compilers produce warnings). For example, the conditional expression in if (a=b) is only true if a is not zero after the assignment"

Ezért a csapdáért külön életfogytot kaphatna a nyelv megalkotója. Tehát lefordul, de értékadásnak fordul le az eredetileg összehasonlításnak szánt művelet. És változatosan hol működik, hol nem. Gratulálok! :twisted:


pén. jan. 02, 2009 2:13
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sima C-ről nem sokat tudok (C#-t tanulok), de néhány megjegyzés:
azt hiszem a C nem inicializálja automatikusan 0-ra az értékeket, ezért szokás adni egy 0 kezdőértéket a számoknak, és "" (üres string) kezdőértéket a szövegeknek.

Aztán a feltételnél valószínűleg a szintaktikával lesz a probléma. Ahogy te írtad, ott azt fogja vizsgálni, hogy a c betű (nem a változó értéke) megegyezik-e a +szal. Mivel nem, nem lép be az if-be.

Cseréld ilyen alakúra: if (c=="+")
(Esetleg lehet, hogy csak aposztrof ( ' ) kell)

Szerk.: T68m megelőzött :D


pén. jan. 02, 2009 1:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás Re: mi a hiba?
janoferenczi írta:
lehet h hulye kerdes lesz de meg csak most kezdem az egessz programozast alig 1 hete.
itt van a progi
#include <stdio.h>
main()
{
int a,b,d;
char c;
printf("\nadj meg egy szamot:");scanf("%d",&a);
printf("\nadd meg az elvegezni kivant muveletet");scanf("%d",&c);
printf("\nadd meg a masodik szamot");scanf("%c",&b);

if('c=+')
{
d=a+b;
}
if('c=-')
{
d=a-b;
}
if('c=*')
{
d=a*b;
}
if('c=/')
{
d=a/b;
}
printf("\naz eredmeny %d",&d);
}

nem igazan tom meg h kell hasznalni a IF ELSE parancsokat.
na szal ezt az egesszet linux alatt csinalom es mikor forditom ez jon ki
"az eredmeny -303719164"
ha valakinek lenn ra ideje segitsen elolre is koszi es bocs ha hulyeseget irtam


nem vagyok egy C zseni, sőt, utálom.... de

1. az eredmény azért annyi, mert nem hajt végre semmit az if-es ág. Ezt kétféleképp tudod megállapítani. Az elején beletöltesz valamit a d-be, monduk 1234-et, és ha a végén azt írja ki, akkor látod, hogy nem csinált a d-vel semmit se. (vagy megtanulod használni az else ágat, és az egészet if(){}else if(){}else if... else d=1234 szerkezetbe teszed)

2. különösen azért undoító a C, mert nem tipusos nyelv, így nem veszed észre, ha if('c=+')-t írsz if(c='+') helyett

3. nem tudom, hogy csak a javara igaz-e vagy a C-re is, de javaban biztosan nem lehet hasonlítani = jellel, mert az az értékadás jele. Tehát javában az if('c=+') helyett biztosan if(c=='+')-t kell írni!


pén. jan. 02, 2009 1:17
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd dec. 30, 2008 21:39
Hozzászólások: 3
Hozzászólás mi a hiba?
lehet h hulye kerdes lesz de meg csak most kezdem az egessz programozast alig 1 hete.
itt van a progi
#include <stdio.h>
main()
{
int a,b,d;
char c;
printf("\nadj meg egy szamot:");scanf("%d",&a);
printf("\nadd meg az elvegezni kivant muveletet");scanf("%d",&c);
printf("\nadd meg a masodik szamot");scanf("%c",&b);

if('c=+')
{
d=a+b;
}
if('c=-')
{
d=a-b;
}
if('c=*')
{
d=a*b;
}
if('c=/')
{
d=a/b;
}
printf("\naz eredmeny %d",&d);
}

nem igazan tom meg h kell hasznalni a IF ELSE parancsokat.
na szal ezt az egesszet linux alatt csinalom es mikor forditom ez jon ki
"az eredmeny -303719164"
ha valakinek lenn ra ideje segitsen elolre is koszi es bocs ha hulyeseget irtam


pén. jan. 02, 2009 1:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A getc-t nem tudom. Talán nem írányítod át a standard inputot, és fileból olvasol? Akkor nincs várakozás.

A második kérdést lehet, félreértem ... talán, ezt kérdezed:
int fv ( FILE *f, char a, char b, int i) {
}


szer. júl. 02, 2008 14:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem tudja véletlenül valaki miért nem müködik a gets() vagy a getc() vagy a getchar() fgets(), fgetc() parancs GCC forditó alatt
pedig bent van az "stdio.h"
Csak annyit kellene csinálnia hogy vár egy gombnyomásra majd továbbmegy.
Légyszi segitsetek, mondjuk nagy jelentősége nincs mert a progi müködik ettől, de azért mégis jó lenne!

Egy másik de sokkal fontosabb C-ben:
Hogyan tudok átadni egy fuggvények egy FILE két char és egy int tipusú változót. Minek mi a kinézete, vagy pointerrel is megoldhatom és akkor nem kel foglakozni a tipusokkal?

üdv
energo


szer. jún. 18, 2008 22:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok
nem tudtok nekem egy jó " C forditót" ajánlani Windows XP és Vista alá.
A google kiadott rengeteget de én csak egyet a legjobbat szeretném használni. Most per pillanat nem kell nekem semmi extra csak akár a programbol számol megjelenit és kész. Most nem kell exe (még)!


Az MS Visulal Studio is egy megoldás de megmondom őszintén én nem értem az egészet azt sem tudom hogy kell egy sima xyz.c progit letesztelni. Nem nagyon volt még rá időm és nem is nagyon kellett az rengeteg minden.

köszi előre is
üdv


kedd jún. 05, 2007 11:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. feb. 19, 2007 16:22
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem tudja valaki véletlenül, hogy milyen parancsot kell kiadni ahhoz, hogy egy forrásfájl előfordításának eredményét beleirányítsam egy fájlba (pl.: c.p-be)?


csüt. máj. 24, 2007 14:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
köszönöm szépen
üdv


szer. máj. 09, 2007 7:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
energoman írta:
Sziasztok
Egy ujabb kérdés
C-ben melyik parancs kerekit egész számra felfele, vagy tetszőlegesen megadott tizedesjegyig???
▌ceil, ceill, floor, floorl▐ <MATH.H>
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
■ ceil and ceill round up
■ floor and floorl round down

Declaration:
■ double ceil(double x);
■ double floor(double x);
■ long double ceill(long double (x));
■ long double floorl(long double (x));

Remarks:
■ ceil finds the smallest integer not < x.
■ ceill finds the smallest (long double) integer not < x.
■ floor finds the largest integer not > x.
■ floorl finds the largest (long double) integer not > x.

Return Value:
Both ceil and floor return the integer found as a double; ceill and floorl
return the integer found as a long double.

Portability:
╔ DOS ╤ UNIX ╤ Windows ╤ ANSI C ╤ C++ Only ╗
ceil ║ Yes │ Yes │ Yes │ Yes │ ║
ceill ║ Yes │ │ Yes │ │ ║
floor ║ Yes │ Yes │ Yes │ Yes │ ║
floorl ║ Yes │ │ Yes │ │ ║
╚═════╧══════╧═════════╧════════╧══════════╝

See Also:
fmod

Example (for both ceil and floor):

Kód:
 #include <math.h>
 #include <stdio.h>

 int main(void)
 {
    double number = 123.54;
    double down, up;

    down = floor(number);
    up = ceil(number);

    printf("original number     %5.2lf\n", number);
    printf("number rounded down %5.2lf\n", down);
    printf("number rounded up   %5.2lf\n", up);

    return 0;
}


kedd máj. 08, 2007 15:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok
Egy ujabb kérdés
C-ben melyik parancs kerekit egész számra felfele, vagy tetszőlegesen megadott tizedesjegyig???

köszi előre is
üdv


kedd máj. 08, 2007 10:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
A valós számok halamazán ez a művelet nem értelmezhető.


vas. márc. 11, 2007 12:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Feltéve, hogy felírható két egész szám hányadosaként. De ha nem, akkor mi van :?: Mi van akkor, ha írok egy olyat, hogy (-gyök2) a (pi/4)-en :?:


vas. márc. 11, 2007 1:42
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: vas. feb. 05, 2006 19:53
Hozzászólások: 1170
Tartózkodási hely: Győr
Hozzászólás 
Potyo

Pedig egyszerűnek kellene lennie. Azt a nem egész hatványkitevőt fel kell bontani két egész szám hányadosára. Aztán a számláló lesz az új hatványkitevő, a nevező pedig a gyökkitevő.
Először a hatványozást végezzük el. Attól függően hogy páros vagy páratlan, az eredmény pozitív vagy negatív lesz.
Aztán jön a gyökvonás. Ezzel azonban már több gond van, merthátugye ha negatív akkor nem értelmezhető.

Persze ha mondjuk komplex tartományban értelmeznénk akkor már nem volna gond.

Egyébként a Racionális számoknak van az a jó tulajdonsága, hogy felírható két egész szám hányadosaként, így öket jobban prefelájlák ha ilyen műveletekről van szó.


vas. márc. 11, 2007 1:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3691
Tartózkodási hely: Ada
Hozzászólás 
Ha nem megy a pow (nem tudom, megy-e), akkor használhatod az exp(ln(alap)*kitevő) képletet. Mondjuk ha az alap negatív, azt nem fogja szeretni, de negatív szám nem egész hatványát egyébként sem tudom matematikailag mit jelent.


vas. márc. 11, 2007 0:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
köszi
igaz még nem próbáltam ki!
majd ma este.
üdv


szomb. márc. 10, 2007 9:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 39
Hozzászólás 
A pow kezeli a nem egész kitevőjű hatványozást is.

A beolvasásra: ha printf-fel olvasod, akkor ez az elvárt működés :) Használd az fgets függvényt! Az adott számú karakterig vagy sor végéig olvas. Ha mindenképpen sor végéig akarsz, akkor adj meg egy olyan nagy számot, ami biztos nem lehet a feldolgozandó fileokban.) (Azért a pufferméretnél ne nagyobbat ;)). Lásd itt: http://www.cplusplus.com/reference/clib ... fgets.html

Toma


pén. márc. 09, 2007 18:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Látom az előző kéredésemre senki nem tudott segiteni.

Egy ujjabb kérdés:
nem tudjátok véletlenül hogy hogyan tudok nem egész kitevőjű hatványozást elvégezni C-ben. Igy a pow() ugye kiesett!

Valamint egy másik kérdés:
Irtam egy C programot ami az általam megadott szöveges doksikat össezfüzi valamint egy két dolgot még beleir az állományok elválasztásaként.
És sajnos sohasem a sor végéig olvas hanam a vesszőkig és csak egy össezfüggő string-et vesz egynek. És igy nem igazán jó nekem. mert vannak feltételek mikor egy komplett sort kellene kiollózni a belőle és kiiratni egy másik filebe. A fileken a feof() függvény felhasználásával megy végig, és !feof() -ig megy a ciklus.
plusz ehhez kapcsolódóan, miért van az hogy a legutolsó stringet odairja a file végére igy tehát kétszer szerepel. az fclose lehet a ludas benne ,mert záráskor kiirja az utolsó puffert? ->Hogyan tudom azt elkerülni.
Igy alaproblémám az is hogy hogyan tudok egy tetszőlegesen (mondjuk 100karakter) hosszú szöveget bekérni hogy abban legyenek szóközök is.

Ötleteket vagy akár konkrét segitséget tudna nekem adni valaki???

üdv
Energo


csüt. márc. 08, 2007 15:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
hali
Sajnos egy összetett problémával találtam szembe magam, egy hét alatt kénytelen lettem valamilyen szinten a linux-ot elsajátitani, és c-ben ujra megtanulni programozni. Ami ugyahogy menne is linux-alatt de 2 helyen irom a dolgaimat és nem sikerült mobil linux-ot össezhozni. + a a mutatók mutatójának a dinamikus memóriafogalása sem jött össze, + ha össez is jött mindig a memó cimével tér vissza és nem az értékével. De mindegy.

Taháta kérdés: hogyan tudok Win alatt c-t forditani és futtatni, már ha futtatni tudom az is jó. + Valahogygrafikát is kellene tudnom kezelni, ezért tudtok e valamilyen grafikai elemkészletet javasolni. A gnuplot-ot feltettem a linuxra de még arra sem jöttem rá hogy mit hogyan kell, pedig vagy 7 éve irtam egérrelpontbekérősfelületgenerátorprogramot, de már ki emlékszik rá.

Visual Studio 2005 van csak nem igazán értem ezeknek a komplett projektkészitő akármiknek a lényegét. És a bonyolult diffiegyenletek melett nem nagyon van időm arra hogy még ezt is kitanuljam, pedig jó lenne.

Szóval ha tudnátok nekem egy rövid össezfoglalót erröl tarttani nagyon örülnék neki, az angol tudásom kissé hiányos ezért is fordulok hozzátok.
De olyan is jó hogy pl nyomjam meg az F5-öt és nézzem mi történik a terminálablakban.


hétf. feb. 26, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
jubilleum írta:
Hello!

Én eddig csak pascalt tudtam, de szeretnék csinálni egy szinorgonát,
és tudtommal a pascal nem ismeri fel a microfont. Ezért gondoltam megprobálom c++ban.c++ honnan tudnám mewgtanulni?
lehetõleg agyarul.


1. pascalban is épp úgy lehet kezelni az ezsközöket, pl. operációs rendszer hívásokkal. Illetve Delphi-ben a komponensek használatával.

2. "agyar" nyelvet nem ismerem...

3. letöltesz egy C változatot, MS, Borland, akármi és áttanulmányozod az onnyál help és sample programokat.


vas. okt. 29, 2006 10:18
Profil Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 29, 2006 8:42
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hello!

Én eddig csak pascalt tudtam, de szeretnék csinálni egy szinorgonát,
és tudtommal a pascal nem ismeri fel a microfont. Ezért gondoltam megprobálom c++ban.c++ honnan tudnám mewgtanulni?
lehetőleg agyarul.


vas. okt. 29, 2006 8:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Igazad van, bocs én konkrétan most erre a példára értettem, csak kissé félreérthető volt! :oops:


kedd okt. 24, 2006 13:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
off:

Zsoca-M5 írta:
A nyelvet meg kell tanulni!
A programozásnak meg semmi köze a nyelvhez!


igen, ilyen alappéldákban igen. Sajnos, később, az összetett feladatoknál már sok minden múlik azon, hogy milyen környezetbe, milyen nyelven íródik a program.


kedd okt. 24, 2006 11:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
A nyelvet meg kell tanulni!
A programozásnak meg semmi köze a nyelvhez!
Először elméletileg (PSEUDO kódban) kell átgondolni, ebben segíthetünk, de konkrét kódot szerintem ne várj senkitől!

Néhány támpont:
[egy, kettő, három, négy, öt, hat, hét, nyolc, kilenc]
[tizen, huszon, harminc, negyven, ötven, hatvan, hetven, nyolcvan, kilencven]
[tíz]
[húsz]
[száz]
[ezer]
[millió]
[milliárd]

Ezekre lesz szükséged (amennyire most hiretlen átlátom)!
Innentől fogva csak a helyiértékekkel és a konkrét számokkal (azaz a kivételekkel: tíz, húsz) kell játsz!


kedd okt. 24, 2006 8:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 15:22
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Deka írta:
Alapvetően én is úgy csinálnám. Legalább is lenne benne egy darab switch. A beolvasott karakterek számából a helyiérték meghatározható.

Én két tömbbe raknám a szövegeket. Aztán az egyik tömb index paramétere a switch eredménye lenne, a másiké pedig az aktuális helyiérték.

Ha jól tudom van valami standard c függvény a karakterek konverziójára is, szóval a való életben a switch sem kell.


hmmmm,köszi szépen a segitséget,de ha megadom mondjuk 1-9ig a számokat,akkor utánna hogyan tovább?még olyan homályos nekem ez az egész nyelv...


vas. okt. 22, 2006 16:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 630
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Alapvetően én is úgy csinálnám. Legalább is lenne benne egy darab switch. A beolvasott karakterek számából a helyiérték meghatározható.

Én két tömbbe raknám a szövegeket. Aztán az egyik tömb index paramétere a switch eredménye lenne, a másiké pedig az aktuális helyiérték.

Ha jól tudom van valami standard c függvény a karakterek konverziójára is, szóval a való életben a switch sem kell.


vas. okt. 22, 2006 16:27
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. okt. 22, 2006 15:22
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Segitség kellene C-ben
Hasonlóképpen Kálmár fórumtárshoz kaptam én is egy házifeladatot,amiben szeretnék egy kis segitséget kérni!A lényg az,h be kell olvasni egy be.txt fileból egy max 999.999.999.999 számot,és ki kell iratni betükkel,persze a magyar helyesirási szabályokra épitve!!Szal minden segitséget szeretettel várok!!eddigi terv Switch-case ággal,de mivel nem vagyok tul jó c-ből,még csak 1 hónapja se h tanulom,nem tom mitévő legyek!!pliz help me!!Köszönöm a válaszotokat előre is!!
Üdv : Pho3bus


vas. okt. 22, 2006 15:27
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 49 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség