Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 22:51



Hozzászólás a témához  [ 132 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Visual Basic 2005 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 19, 2011 10:57
Hozzászólások: 1
Hozzászólás TextBox KeyDown
Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni, hogy miképp lehet az alábbi módon létrehozott textboxhoz KeyDown eseményt rendelni?

Köszi a választokat!


Dim TextBox1 As TextBox = New TextBox()
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Textbox1.Location = New Point(25, 25)
Controls.Add(Textbox1)
End Sub


hétf. szept. 19, 2011 11:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 12:23
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
feco6999 írta:
Közben sikerült rájönnöm a combobox nyitjára...ha nehezen is...

Ha esetleg valakinek ezzel lenne gondja valamikor, leírom...valami ilyesmi módon működik:

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
If Len(TextBox1.Text) > 0 Then ComboBox1.Items.Add(TextBox1.Text)
TextBox1.Clear()
End Sub

Hozzáadás után törli a textbox tartalmát.

A következő gond (gondolom lesz még jópár):

Egy comboboxba bevitt értéket, és egy NumericUpDown mező értékét hogy lehet szorzatként kezelni?
A probléma gondolom a combobox lista elemeivel van, mert azokat valahogy számmá kellene alakítani, de ez nem megy. Eredményül mindig nullát hoz ki. Próbáltam a CInt()-tel, de az nem jó, a VB6-nál használható (könyv szerint) Val(string) utasítás pedig ebben megintcsak nem szerepel.

Ha valaki tudna erre a megoldást, azt nagyon megköszönném!


Nem biztos, hogy még aktuális a kérdésed de én kb a következőt csinálnám. (bár nagy profi én se vagyok, de ez már megy :D )

Kód:
        Dim combosszam As Integer

        'Legyen érték kiválasztva a combóból
        If Me.ComboBox1.SelectedIndex = -1 Then
            MessageBox.Show("Válasz értéket a comboból", "Hibás adat", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
            Exit Sub

        Else

            'Ha nem tudom számmá alakítani a combót akkor üzenünk
            Try
                combosszam = CInt(Me.ComboBox1.SelectedItem)
            Catch ex As Exception
                MessageBox.Show("Nem szám elemet választottál ki", "Hibás adat", MessageBoxButtons.OK, MessageBoxIcon.Information)
                Exit Sub
            End Try
        End If

        'Egyébként kiszámolunk és kiírjuk mondjuk egy label-be.
        Me.Label1.Text = combosszam * Me.NumericUpDown1.Value


Exe-t úgy tudsz csinálni, hogy ha futtatod a programot (pl. F5 gomb). Ez után a Projekt alatt Bin/Debug alatt megtalálhatod a fájlokat.

Pl:
C:\Documents and Settings\usernév\Dokumentumok\Visual Studio 2008\Projects\Projektnev\Projektnev\bin\Debug


csüt. jún. 25, 2009 10:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Közben sikerült rájönnöm a combobox nyitjára...ha nehezen is...

Ha esetleg valakinek ezzel lenne gondja valamikor, leírom...valami ilyesmi módon működik:

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
If Len(TextBox1.Text) > 0 Then ComboBox1.Items.Add(TextBox1.Text)
TextBox1.Clear()
End Sub

Hozzáadás után törli a textbox tartalmát.

A következő gond (gondolom lesz még jópár):

Egy comboboxba bevitt értéket, és egy NumericUpDown mező értékét hogy lehet szorzatként kezelni?
A probléma gondolom a combobox lista elemeivel van, mert azokat valahogy számmá kellene alakítani, de ez nem megy. Eredményül mindig nullát hoz ki. Próbáltam a CInt()-tel, de az nem jó, a VB6-nál használható (könyv szerint) Val(string) utasítás pedig ebben megintcsak nem szerepel.

Ha valaki tudna erre a megoldást, azt nagyon megköszönném!


pén. máj. 29, 2009 7:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Közben még egy kérdés is adódott:

Van egy ComboBox, amibe szeretnék adatokat felvenni egy mezőből (pl. textboxból) egy gomb segítségével, azt milyen paranccsal lehet megtenni? A VB 6-nál a könyv szerint az AddItem parancsot kell használni, itt viszont ez nem működik. :S

Előre is köszi!


szer. máj. 27, 2009 10:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Még egy kérdés: ha valamilyen projektet létrehozok, azt csak *.vb, vagy *.txt formátumban lehet lementeni. Van arra valami módszer, hogy ebből futtatható dolgot lehessen kreálni?
Ha jól sejtem, a VB6-ban (amihez a könyvem van) lehetett eleve exe kiterjesztésű projektet létrehozni. ebben viszont nem találtam ilyet. :(


szer. máj. 27, 2009 8:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Vackor: Köszi, működik! :)


csüt. máj. 21, 2009 12:25
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
:idea: Csak tipp, de szerintem próbáld a .Value tulajdonságát lekérni.


csüt. máj. 21, 2009 12:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 26, 2007 19:49
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok VB-ben, meg a programozásban úgy általában is, viszont szeretném megtanulni, legalább alapszinten.
A kérdésem:
leszedtem valahonnan netről egy Visual Basic 2008 Express Edition nevű programot, abban próbálgatom, amit a könyvben példaként hoznak.
A lényeg, hogy nem tudom, hogy lehet azt megoldani, hogy egy Form-on belül elhelyezett NumericUpDown mező értékét használni tudjam. Esélyes, hogy a megfogalmazásom se jó, tényleg csak pár napja kezdtem el, de a könyv mindenre sajnos nem tér ki.
Előre is köszi!


csüt. máj. 21, 2009 11:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 12:23
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

A múltkori problémát sikerült megoldani. (bár azért kicsit többen is válaszolhattatok volna):D

Most újabb - eléggé amatőr - kérdéseim vannak
1. Datagridview-ból hogyan lehet egy ID értékét kivenni. (amin a kurzor áll, és az Id visible = false)
2. Hogyan lehet ezt az értéket (vagy bármely más változó értékét) egy másik form-ra átadani. (pl. módosításra akarom megnyitni a rekordot) (csak hatókör növeléssel vagy más módon is lehet?)
3. Hogyan tudom azt megtenni, hogy a form - amelyet máskor módosításra nyitok meg és konkrét rekordra áll - egy adott változó értékének hatására új rekordra ugorjon. (gyári vezérlőket használva)
4.Visible = false elemek miért nem vesznek fel értéket?

Kicsit konkrétizálva:
Tehát adott egy lekérdező form. Itt van egy grid view, valamint egy új felvitel és egy módosít gomb.
Ez utóbbiak karbantartó formot nyitnak, illetve (a karbantartó formon) egy nem látható label text-ét 1-re vagy 2-re állítja (attól függően, hogy felvitel lesz, vagy módosítás - a label text-jéhez van kötve a karbantartó formon if amely számos dolgot módosít)
Ha módosítás van akkor egy comboboxból (amely össze van kötve a grid-del) nyerem ki az id-t
és felírom a karbantartó form egy másik nem látható label text-jébe, amely átadja a query-nek paraméterben.
Ráadásul a combobox csak akkor ad értéket ha látható ezért a gombnyomáskor ez történik:

combobox.visible = true
karbantartóform.label.text = combobox.text
combobox.visible = false
karbantartoform.show

Ez így eléggé barkács megoldás. Tudtok segíteni, hogy ezt hogyan lehetne szebben csinálni?


hétf. jan. 19, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 28, 2008 12:23
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítséget kérnék mert elakadtam és nem tudok tovább lépni segítség nélkül.

Az előéletről annyit, hogy az Access-ben való kis progizás ugyahogy megy. Ezért gondoltam itt az ideje tovább lépni és így jutottam a VB.Net-hez. Itt is főként adatbázis-t szeretnék megtámadni felületről. Példának egész egyszerűeket.

Odáig eljutok, hogy a DataSources-ben megjelenik az adatbázis ill a dataset. A form-ra ráhúzom a táblát - mondjuk mint GridView, - és szépen meg is jelenik. A gép hozzáadja a formhoz a dataset-et, BindigSource-t, a TablaAdapter, és a BindingNavigatort. Debug-olásnál - egy táblával csodaszépen működik lapozgatok és változtatok. Csak hogy tekintve, hogy adatbázissal harcolunk több táblával kellene dolgozni. A problémáim ebből gyökereznek:

pl. a táblában egy kapcsolt tábla ID-ja-ra hivatkozok. De sehogy nem tudom beállítani, hogy ne számot (ID-t) hanem a kapcsolt tábla valamilyen más adatát jelenítse meg (pl.nev)
Ez Access-ben simán tudtam megoldani, mert beállítottam egy listát és ahhoz egy lekérdezést amit én mondtam meg, hogy milyen select durranjon el. Itt hogyan kell?

Vagy teljesen rossz úton járok? Lehet, hogyha előbb-utóbb komolyabban akarok VB.Net-es adatbázis programozással foglalkozni akkor nem a designer-t kellene használnom, hanem amit lehet azt az adatbázisba beprogramozni és a módosításokra tárolt eljárásokat hívogatni?

A válaszokat előre is köszi!
(Ja, és VS 2005 prof, VB2008 Express, illetve SharpDevelop2.2 áll rendelkezésre mint fejlesztői környezet. A próba adatbázis egyenlőre Access)


kedd jan. 13, 2009 8:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Tök jó hogy saját magammal játszok kérdezz-feleleket. :(

Az előző problémámat sikerült megoldanom egy request.Proxy = Nothing utasítás segítségével.
Tehát egy proxy szerver volt a ludas a dologban.

Viszont még így sem működik kifogástalanul ez a rutin, ugyanis ha ciklikusan futtatom, hogy beolvassak egy komplett könyvtárszerkezetet, ill. több file-t, időnként bedob a rendszer egy hibaüzenetet:
A távoli kiszolgáló a következő hibát küldte vissza: (503) Helytelen parancssorrend.

Ez vajon mi a túrótól lehet?


csüt. ápr. 17, 2008 11:41
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!

A következő lenne a gondom:
FTP-n keresztül szeretnék elérni egy számítógépet, és lekérni az általam meghatározott könyvtárban található fájlok és alkönyvtárak listáját. Erre való a ListDirectory parancs.
Egy példaprogram van is fent az MSDN oldalán, de van vele egy kis problémám:

Kód:
Dim request As FtpWebRequest = FtpWebRequest.Create(ftp://172.10.10.10)
request.Method = WebRequestMethods.Ftp.ListDirectory
request.Credentials = New NetworkCredential("User", "password")
Dim response As FtpWebResponse = request.GetResponse
Dim responseStream As Stream = response.GetResponseStream
Dim reader As StreamReader = New StreamReader(responseStream)
Console.WriteLine(reader.ReadToEnd)
Console.WriteLine("Directory List Complete, status {0}", response.StatusDescription)
reader.Close()
response.Close()

Ha az otthoni számítógépemen futtatom a progit, akkor az eredmény egy sztring lesz, amiben az egyes tételek soronként szerepelnek. Soronkénti olvasással így egyenként megkapom a fájlok ill. alkönyvtárak neveit:

    lista.txt
    netmap.bat
    ODU_database.XLS.csv
    TestResult
Ellenben ha a munkahelyi gépemen futtatom a progit, az eredmény egy részletezett html fájl lesz. Ez pedig nem a standard formátum:
    <HEAD>
    <TITLE>FTP directory: /</TITLE>
    <BASE HREF="ftp://User:password@172.10.10.10/">
    </HEAD>
    <H1>Current directory is /</H1>
    <PRE>
    [TEXT] <A HREF="lista.txt">lista.txt</A>. . . . . . . . . . . . . . . . [12-13-07 12:29PM] 5K
    [TEXT] <A HREF="netmap.bat">netmap.bat</A> . . . . . . . . . . . . . . . [04-18-07 10:04AM] 63B
    [FILE] <A HREF="ODU_database.XLS.csv">ODU_database.XLS.csv</A> . . . . . . . . . . [01-09-08 02:03PM] 1M
    [DIRECTORY] <A HREF="TestResult/">TestResult</A> . . . . . . . . . . . . . . . [01-10-08 01:31PM]
Miért van ez???


pén. jan. 11, 2008 21:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás A DirectX használata VB2005 alatt
Látom nem sokan foglalkoznak Visual Basic-kel, hiszen kevesen látogatnak ide. Választ pedig még kevésbé kapok a feltett kérdéseimre.
A legtöbben azt gondolják hogy a Visual Basic csupán arra jó hogy gyorsan összeeszkábáljunk vele egy alkalmazásablakot, amin van pár gomb és textbox. Ez korántsem így van! Ennél jóval komolyabb feladatok megoldására is használható. Én pl. többnyire fizikai szimulációkhoz használom, amik az eredményt folyamatosan megjelenítik a képernyőn. Emiatt én leggyakrabban a grafikus funkciókat és metódusokat használom. Eddig a 3D-s vektorgrafikus rutinokat (transzformáció, textúrázás, raszterizáció) is magam készítettem el, viszont mivel ez rettentően erőforrásigényes feladat, így jobb és lényegesen gyorsabb megoldás után néztem. Ez a megoldás pedig nem más mint a DirectX. (Megjegyzem hogy a DirectX nem csupán grafikus, hanem audio és I/O rutinokat is tartalmaz.)

A mai számítógépek gyakorlatilag kivétel nélkül tartalmaznak hardveres 3D grafikai gyorsítót. Miért is ne használnánk fel mi is azt? Csupán csak annyi kell hozzá hogy a gépre legyen telepítve a DirectX runtime. Ez tartalmazza mindazokat az eljárásokat, amiket a programunkból meghívunk. Érdemes azonban feltelepíteni a DirectX SDK-t (Software Developer Kit), amiben a runtime-on felül benne van a DX9 dokumentációja és jópár példaprogram és segédprogram is. (Ezekre egy kezdőnek szüksége is van...)

Nos!... Kezdjünk is neki!
Visual Basic 2005 alatt a DirectX-et a .NET Framework-ön keresztül érjük el (DirectX for managed code), így pont úgy tudjuk annak rutinjait használni mint a .NET rutinokat. Ahhoz hogy erre lehetőségünk legyen, előszöris a legördülő menü Project menüjének Add Reference... almenüjében hozzá kell adnunk a projektünkhöz a szükséges komponenseket, amiket a .NET fülecske alatti listából tudunk kiválasztani. Ezek:
- Microsoft.DirectX
- Microsoft.DirectX.Direct3D
Ezután a programunk (Form1) legelején importálni kell az előbbi komponenseket:
Kód:
Imports Microsoft.DirectX
Imports Microsoft.DirectX.Direct3D

Public Class Form1
...
End Class

(Erre csak azért van szükség hogy a metódus hívásakor ne kelljen megadni a teljes elérési útvonalat.)
Most már szabadon használhatjuk a D3D rutinokat, melyek leírását a DirectX SDK tartalmazza. Persze mielőtt belevágnánk a sűrűjébe, érdemes megismerkednünk a 3D vektorgrafika elméleti alapjaival; a 3D vektortérrel, a csúcspontokkal, a poligonokkal, a transzformációs mátrixokkal, a raszterizációval, az árnyékolással, a textúrákkal, és a feldolgozási folyamattal. Ezek ismerete elengedhetetlen.

Végül pedig egy egyszerű példaprogram, ami a DirectX SDK-ban található: Lights.vb
Mivel a progi a Main() szubrutinnal indul, szükséges hogy fordítás és futtatás előtt a legördülő menü Project menüjének Properties... almenüjére kattintva megjelenő ablak Application fülén található Enable application framework checkboxból a pipát kivegyük, majd kezdő objektumnak (Startup object:) a Sub Main-t adjuk meg.


szer. dec. 26, 2007 22:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
A minap kedvem szottyant pár régebbi Quick Basicben írt programom Visual Basic-re való átírására. A DATA ill READ utasításoknak viszont sehogysem találtam megfelelőt VB2005 alatt. Pedig még assemblyben is ott van adatok letárolására a DC (dc.b, dc.w, dc.l) utasítás. A végén aztán az lett hogy magam írtam meg a DATA ill. READ rutinokat.
DATA:
Kód:
    index = 0
    Data(0, 0, -600, 80, 0, 10)
    Data(8, 6)
    Data(-50, -50, -50)
    ...
    Data(1, 1, 9, 9, 9, 9, 1, 1)
    index = 1


Private Sub Data(ByVal ParamArray szamok() As Integer)
    For Each szam In szamok
        index += 1 : ReDim Preserve adat(index)
        adat(index) = szam
    Next szam
End Sub

READ:
Kód:
    Read(xo) : Read(yo) : Read(zo)


Private Sub Read(ByRef szam As Integer)
    szam = adat(index)
    index += 1
End Sub

Nem lenne ehelyett szebb megoldás? Valami könnyen szerkeszthető belső adatbázis, amit a program fejlesztése közben is folyamatosan módosíthatok...
3D vektorobjektumok adatait (pontok koordinátái, élek, lapok, színek, textúrák, stb.) tárolnám le, amiket aztán megfelelő tömbökbe olvasnék be. A közvetlen hozzárendelés a tömbelemekhez természetesen szóba se jöhet, mert az rettentő helyigényes és abszolút rugalmatlan.
Nos?


vas. dec. 09, 2007 0:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 05, 2007 13:04
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re: Adat felvitel MS Acces táblába VBA formon keresztül
club40 írta:
Visual Basic-ben egy egyszerű karbantartó formmal játsszadozóm.
Ms Access adatbázis egy tábláját húztam rá egy formra.

Hogyan tudok VBA-ban futáskörnyezetben új adatot bevinni a táblába.

Igazság szerint a forráskód érdekelne, mert amivel én próbálkozom, nem működik.

Tehát egy parancsgomb kellene a formra, amire klikkelve a formon lévő textboxok (ami a tábla adatait jeleníti meg) üresek lesznek, én oda írok akármit, és az tárolódik a táblában.

Köszi!!!

-------------------------------------------------------------------------------------
Hi :) Peti vagyok. Ha jo ertelmezem a porblemadat, akkor Te nem tudod a textbox-okban levo szoveget elmenteni? Igy van?
Itt egy par sor:

Letrehozol egy modult, amiben ez lesz:

Public DB as Database
Public RS As Recordset

Public Sub XX(dbPath As String, dbName As String)
If Right(dbPath, 1) = "" Then

Else
dbPath = dbPath & ""
End If
Set DB = OpenDatabase(dbPath & dbName)
End sub

Letrehozol egy formot, amiben ez lesz egy parancs gomb:

Private Sub Command1_click ()
Set RS = DB.OpenRecordset("SELECT * FROM XXX")
With RS
.AddNew
.Fields("Gyula") = Trim(Text1)
....
.Update
End With
End sub

A XX helyett viszont az adatbazis nevet kell beirni!
A XXX helyett viszont az adatbazis-ban levo tablazat nevet kell beirni!
A ".Fields("Gyula") ezek a MS Access adatbazis-ban levo "oszlopok" megnevezesei. A "TRim(Text1)" ezek viszont a Textbox-nak a neve, amiben a tarolasi varo szoveg talalhato.

Remelem tudtam valamit segiteni, ha nem vagy ha nem ertheto amit irtam, akkor irj a BeJay@post.sk cimre.

Addig is Hello, Peti :)


csüt. dec. 06, 2007 6:39
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nem vagyok vb.net guru, de nem így kell használni?
Kód:
Dim sw As StreamWriter = New StreamWriter("c:\macrotmp.tmp")


csüt. nov. 08, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 13, 2004 12:55
Hozzászólások: 9
Tartózkodási hely: bp
Hozzászólás 
sziasztok.
egy CAM rendszerhez bütykölök egy vb.net makrót, és elakadtam.
lehet, hogy rossz helyen járok, de talán ez a legalkalmasabb hely ezen a fórumon
a feladat a következő:

ahhoz, hogy tudjam, hogy mit is írattam egy változóba, gondoltam, kiíratom egy file-ba
Kód:
Dim sw As New StreamWriter("C:\macrotmp.tmp")
        sw.Write(WorkDir)
   sw.Close()

elszáll egy hibával, hogy "Line39,declaration expected, Line40,declaration expected" de ha simán csak egy szöveget akarok kiíratni, akkor is...
Kód:
Dim sw As New StreamWriter("C:\macrotmp.tmp")
        sw.Write("WorkDir")
   sw.Close()

ebből arra következtetek, hogy a Write és a Close nem tetszik neki.
a streamwriter még tetszik neki aszem...mit kellene tennem?
segítsetek.kösz


csüt. nov. 08, 2007 10:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
ddspy
Inkább a Visual C++ hasonlít a VB2005-höz.
És ha már a C++-nál tartunk... Ismeritek a .kkrieger nevű kis demó-játék féleséget?
Érdemes egyszer megnézni, azt is C++-ban írták.
Hogy mi bele nem fér 96kB-ba... Példa értékű!
Hivatalos oldala: http://212.202.219.162/

robi5836874
Rossz helyen próbálkozol! Nem gondolod?


hétf. nov. 05, 2007 15:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. nov. 05, 2007 10:57
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Ezt nézzétek meg!
Virtuális hackelős online játék!! Egész jó!
Klikk ide:

http://www.hackthat.net//ddos/1444

Aki akar kezdjen el játszani vele, olyan mint a travian, csak számítógéppel! XD
Ha nem is érdekel, akkor is nyisd meg légyszi a linket, ezzel pontokat kapok a játékban.
Köszi!
Sziasztok


hétf. nov. 05, 2007 10:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. szept. 29, 2007 19:00
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Programozás C++-ban: http://www.eet.bme.hu/publications/e_books/progr/cpp/node74.html

A C++ az szinte ugyanaz, mint a Visual Basic, nézzd meg ezt az oldalt.


vas. nov. 04, 2007 16:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 15:23
Hozzászólások: 18
Hozzászólás z
ok köszi


vas. szept. 09, 2007 18:26
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Csak az alaputasítások és a grafikus tervezőfelület maradtak meg úgy-ahogy. Minden más teljesen megváltozott. Teljesen új, egységesített utasításkészletet (rutingyűjteményt) kapott, ami a .NET Framework 2.0 keretrendszerre épül.

Pl. a régi grafikus utasítások teljesen megszűntek, helyettük egy grafikus könyvtár (rutingyűjtemény) van. Az tartalmazza a különböző eljárásokat, függvényeket, tulajdonságokat. Természetesen minden más terület is így működik VB2005 alatt.

Szemléltetésképpen egy téglalap rajzolása VB6 alatt:

Line (x1, y1) - (x2, y2) , szín, B

VB2005 alatt:

Me.CreateGraphics.DrawRectangle(szín, x1, y1, x2, y2)

Ui.: A kódodhoz nem igazán tudok hozzászólni...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsora vas. szept. 09, 2007 22:08-kor.



csüt. szept. 06, 2007 16:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 15:23
Hozzászólások: 18
Hozzászólás vb6
a vb2005 menyiben mas a vb6.nal???


csüt. szept. 06, 2007 7:16
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 15:23
Hozzászólások: 18
Hozzászólás vb6
szia vb6 alatt keszült es a forraskod is benne van a rar - ban
www.ninja.tvn.hu/combox.rar

Public Function PortTest(COMPortNummer As Integer) As Boolean
MSComm1.CommPort = COMPortNummer
On Error Resume Next
MSComm1.PortOpen = True
If Err = 0 Then
PortTest = True
MSComm1.PortOpen = False
Else
PortTest = False
MSComm1.PortOpen = False
End If

End Function


Private Sub Check1_Click()

End Sub

Private Sub checkcom_Click()


If MSComm1.PortOpen = True Then
MSComm1.PortOpen = False
End If
Dim nomerporta As Integer

Me.Combo2.Clear
For nomerporta = 1 To 16
DoEvents
If PortTest(nomerporta) Then
DoEvents
Me.Combo2.AddItem "COM" & nomerporta
DoEvents
End If
DoEvents
Next

If Me.Combo2.ListCount = 0 Then
DoEvents
Me.Combo2.AddItem "PortNom"
DoEvents
Else
DoEvents
End If
DoEvents
Me.Combo2.ListIndex = 0



End Sub


Private Sub cmsvillog_Click()

End Sub

Private Sub Command1_Click()
End
End Sub


Private Sub cmdVillog_Click()

If MSComm1.RTSEnable = True Then
MSComm1.RTSEnable = False
ElseIf MSComm1.RTSEnable = False Then
MSComm1.RTSEnable = True
End If
End Sub


csüt. szept. 06, 2007 7:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Amint látom, a programod VB5.0 alatt készült. Viszont én csak VB2005-tel foglalkoztam ill. foglalkozok, így félek hogy nem tudok neked segíteni. Pláne hogy a forráskódot nem mellékelted...

Az azonban érdekelne, hogy hardveresen hogy oldottad meg a LED illesztését a soros portra. Lehet hogy ott van a probléma.


szer. szept. 05, 2007 20:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 15:23
Hozzászólások: 18
Hozzászólás com1
szia egyszerü progit akartam irni soros porta


itt van www.ninja.tvn.hu/combox.rar

egy led vilagitasat szeretnem ki es be kapcsolni

de nem müxik miert???


szer. szept. 05, 2007 20:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Persze! Egész nyugodtan.


hétf. szept. 03, 2007 20:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 15:23
Hozzászólások: 18
Hozzászólás vb6
köszi igen tudtal

ha van kérdesem fordulhatok hozzad?


hétf. szept. 03, 2007 17:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Egy gyors példa:

Soros port (com1) megnyitása és beállítása:
Kód:
Dim com1 As IO.Ports.SerialPort = My.Computer.Ports.OpenSerialPort("COM1", 9600, IO.Ports.Parity.None, 8, IO.Ports.StopBits.One)

Eseménykezelő rutin (adat érkezett) megadása:
Kód:
AddHandler com1.DataReceived, AddressOf com1_DataReceived

Keresztszálak engedélyezése (erre most szükség van):
Kód:
Form1.CheckForIllegalCrossThreadCalls = False

Szöveg kiírása soros portra:
Kód:
com1.WriteLine(szöveg)

Szöveg beolvasása soros portról az eseménykezelő segítségével:
(emiatt kell a keresztszálak engedélyezése)
Kód:
Private Sub com1_DataReceived(ByVal sender As Object, ByVal e As System.IO.Ports.SerialDataReceivedEventArgs)
    szöveg = com1.BytesToRead.ToString
End Sub

Remélem tudtam neked segíteni...


vas. szept. 02, 2007 21:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 15:23
Hozzászólások: 18
Hozzászólás sorosport
sziasztok

tudna valaki segiteni soros portra szeretnek irni programokat es ezt vezerlni de nem tudok létrehozi soros portott van valainek egy példa progija vagy instrukciok hogy hogy kezdjem el


vas. szept. 02, 2007 8:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Utánaolvastam egy kicsit a témának, és úgy néz ki hogy a VB alapból csak a soros portot támogatja. Tehát egyéb portok használata csak akkor lehetséges ha mi magunk megírjuk hozzá a drivereket. Ha esetleg nem rendelkezne a gépünk soros porttal, akkor vehetünk USB-SerialPort átalakítót (illesztőt), amivel már élvezhetjük is a soros port adta előnyöket... :D
Az USB-vel kapcsolatban még annyit, hogy az nem port hanem busz, amire több eszköz kapcsolódhat rá. Minden eszközre külön címmel kell hivatkozni. Ráadásul többféle üzemmódban folyhat a kommunikáció a számítógép és az USB-s eszköz között. Ebből is látszik hogy azt nem olyan egyszerű programozni, s ráadásul hardware illesztésre is szükség van. Aki nem akar annyira elmélyülni az elektronikában, az inkább használja a soros (ill. párhuzamos) portot!


hétf. júl. 23, 2007 14:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
Én is kerestem e témakörben anyagot, de nemsokat találtam.
Szerintem a VB csak a kommunikációs porton tud kommunikálni.(ez nem biztos)
Még amit megtudtam az az, hogy az alaplap az usb-n 200mA-t ad ki, ha ennél több kell, azt programilag kell kérni. Tehát lehet usb-t programozni.

Engem is érdekel a téma, de egyelőre nemsokat találtam, ha van valami, még írok.


csüt. júl. 19, 2007 11:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Következő problémám a portok programozása lenne. Mivel a régi párhuzamos és soros (sőt már a PS2-es) portok egyre inkább eltűnnek az alaplapokról, az USB port került a célkeresztbe. Tehát adott egy saját tervezésű USB-s berendezés, amivel szeretnék kommunikálni. Mi kell hozzá? Egyébkéntis maga az oprendszer hogyan éri el ezeket az eszközöket, miként olvas belőlük, vagy ír beléjük?


szer. júl. 18, 2007 22:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nos... Sikerült megoldanom egy régi problémámat; hogy hogyan lehet egy ablakban több bufferelt grafikus felületet megjeleníteni tetszőleges pozícióban. Bufferként Bitmap objektumokat használok, és azokat Graphics objektumokhoz rendelem hogy rajzolhassak rájuk a megszokott grafikus metódusokkal. Ezekből akármennyit használhatok egyszerre:

Kód:
Dim Buff As New Bitmap(640, 480, Me.Creategraphics)
Dim Graph As Graphics = Graphics.FromImage(Buff)

Rajzolni úgy lehet rá mint egy Buffered Graphics objektumra. Az egyszerű megjelenítés és pozícionálás miatt a Bitmapot egy PictureBoxban jelenítem meg, amit a rendszer automatikusan újrarajzol. Így duplabufferelést érek el:

Kód:
Graph.Clear(Color.Black)
Graph.DrawEllipse(Pens.Blue, 10, 10, 100, 80)
PictureBox1.Image = Buff

Emellett a Bitmapot közvetlenül is módosíthatom (rotate, flip, setpixel, getpixel), ill feltölthetem lemezről és elmenthetem:
A PictureBox1.Image = Buff utasítás amiatt kell hogy a változás a képernyőn is megjelenjen, ne csak a bufferben. (Render)

Kód:
Buff.SetPixel(1, 1, Color.Yellow)
PictureBox1.Image = Buff
Buff.Save("D:\Image.bmp", System.Drawing.Imaging.ImageFormat.Bmp)

Képek megjelenítéséhez és feldolgozásához ez nagyon hatékony megoldás lehet. A form ablakában a képek mellett így már jól megférnek a szokványos vezérlőelemek; gombok, textboxok, stb.


vas. jún. 17, 2007 14:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
nem, nem találtam semmit
bocsánat, hogy csak most íok, de nem kaptam e-mailt, hogy írtak ide...

a kódot kipróbálom, köszönöm


kedd jún. 05, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Nos?... Jutottál valami eredményre?

Egyébként itt egy kis példa képek beolvasására, megjelenítésére és egérrel történő pozícionálására:

Kód:
Public Class Form1
    Dim Graph As Graphics = Me.CreateGraphics
    Dim Buff As BufferedGraphics
    Dim Cont As BufferedGraphicsContext = BufferedGraphicsManager.Current
    Dim Rect As Rectangle
    Dim xPos, yPos As Integer
    Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
        Me.FormBorderStyle = Windows.Forms.FormBorderStyle.FixedSingle
        Me.Text = "Grafika"
        Me.Width = 640 + 2 * SystemInformation.FixedFrameBorderSize.Width
        Me.Height = 480 + 2 * SystemInformation.FixedFrameBorderSize.Height + SystemInformation.CaptionHeight
        Me.Left = (My.Computer.Screen.Bounds.Width - Me.Width) / 2
        Me.Top = (My.Computer.Screen.Bounds.Height - Me.Height) / 2
        Me.BackColor = Color.Black
        Rect = Me.DisplayRectangle
        Buff = Cont.Allocate(Graph, Rect)
        Buff.Graphics.Clear(Color.Black)
        Buff.Render(Graph)
    End Sub
    Private Sub Form1_MouseDown(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Me.MouseDown
        If e.Button = Windows.Forms.MouseButtons.Left Then
            xPos = e.X
            yPos = e.Y
            Dim Pict1 As New Bitmap("D:\Pic.JPG")
            Buff.Graphics.DrawImage(Pict1, xPos, yPos, 400, 300)
            Buff.Render()
        ElseIf e.Button = Windows.Forms.MouseButtons.Right Then
            Buff.Graphics.Clear(Color.Black)
            Buff.Render()
        ElseIf e.Button = Windows.Forms.MouseButtons.Middle Then
            Dim Pict1 As New Bitmap("D:\Pic.JPG")
            Buff.Graphics.DrawImage(Pict1, 0, 0, 640, 480)
            Buff.Render()
        End If
    End Sub
    Private Sub Form1_Paint(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.PaintEventArgs) Handles Me.Paint
        Buff.Render(Graph)
    End Sub
    Private Sub Form1_FormClosing(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.FormClosingEventArgs) Handles Me.FormClosing
        Graph.Dispose()
        Buff.Dispose()
        Cont.Dispose()
    End Sub
End Class

Egér bal gomb: kép kirakása egérpozícióba 400x300-as méretben
Jobb gomb: kép törlése
Középső gomb: kép kirakása (0;0) pozícióba eredeti méretben (Nálam 640x480-as volt a kép)

A mozgatás már gyerekjáték. Csak törölni kell az előző helyről és kitenni az új helyre.


szer. máj. 30, 2007 19:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Szerintem erről a témáról pont annyit tudok mint te.
Legyél önálló, keress utána! És ha megtaláltad a megoldást, akkor légyszi osszd meg velünk mert mi is kíváncsiak vagyunk rá! :)


kedd máj. 22, 2007 21:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
a vb 2005 képernyőkímélő-készítő részének használatáról hol találok infót?
pl hogy lehet egy kéet mozgatni?


kedd máj. 22, 2007 13:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
hogyan lehet jpg gif bmp és esetleg png képfájlokat megnyitni?
röviden képnézegetőt akarok írni...


hétf. máj. 21, 2007 14:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
Szép dolog, hogy segítesz az elveszett kutya gazdijának, de miért pont egy programozással foglalkozó fórumban?
Ráadásul itt senkisem budapesti, és ha jól értem, ott veszett el.
Az elégsok ember mozogról, meg anyit, hogy kb 3 hónapja ösz visz 3 ember ír ide.
Sok siker a kereséshez!


hétf. ápr. 23, 2007 13:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 23, 2007 10:43
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
szijjjaztok most bepróbálkozok mert itt is elég sok emberke mozog hátha tudtok segíteni elveszett egy kedves barátom kutyusa ha esetleg látta vki segítesn itt a kép róla http://keresem.uw.hu/[/url]


hétf. ápr. 23, 2007 11:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Esetleg akkor az erőforrások/dll-ek importálásánál ill. a fordítás beállításainál kell kutakodni:
Solution Explorer -> My Project -> References / Application
Én még nem igazán próbálgattam őket.


vas. ápr. 15, 2007 15:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
tehát:
mostmár van egy exe fájlom.
hepi

de ha ezt a programot átviszem a másik gépünkre(hardwareileg ugyanaz, és azon is xp sp2 van, épp csak vb nincs rajta)

ha elakarom inítani, a fent említett hibaüzenetet kapom.
Viszont ezen a gépen már több vb-vel írt program is elment, beleértve az általad felrakott golyáhimbálózósat.

tehát nem lehet, hogy az öszes vb enm emgy rajta
de az sem igaz, hogy csak az az egy program nem emgy rajta, edig az öszes programom 1 kivételével nem ment rajta.

És:

Ha egy másik gépre akarom azt a programot feltenni, kár suligép, akármi, 99 %-ban nem megy.



remélem érthető


vas. ápr. 15, 2007 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Pontosan írd le hogy mit szeretnél!
Minden megoldható, de előszöris meg kell fogalmaznunk egyértelműen az elérendő feladatot.

A ValueMember egyébkent a ListBoxra vonatkozik, nem pedig az elemeire.
Különböző adatokat tömbökben vagy adatbázisban tárolhatsz.


vas. ápr. 15, 2007 12:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
amúgy Zsora program ja ment egy olyan gépen, ahol nincs fw2.0akármi


vas. ápr. 15, 2007 12:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
esoma írta:
ugye ha egy listbox-hoz akarunk adni valamit akkro az az item.add-al lehet.
de ha én akarok valuemembert is hozáadni?
pl:
hozáadom, hogy Kovács Lajos, és azt akarom, hogy amikor rákatintok, akor jelenjen meg egy szám, pl 13.
Ezt hogyan lehet, hogy nem cak itemet adok, ahnem anak értéket is?


vas. ápr. 15, 2007 10:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Ez a hibaüzenet valószínűleg nem a .NET Framework hiánya miatt van.
Ha az lenne, akkor konkrétan utalna arra, hogy nem találja valamelyik dll-t. (pl. System.dll)
A .NET Framework meglétét egyébként ellenőrizheted a telepített programok között. ( -> Vezérlőpult -> Programok telepítése és törlése )
Igazából nincs semmi tippem...


pén. ápr. 13, 2007 12:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
http://esoma.atw.hu/pita.bmpez van akkor, ha el akarom indítani a buildelt programot egy másik gépen. az a 2.0 hiánya?
ha igen, akor ezen a gépen mért megy el mégis a te golyás programod, amit felraktál ide?


pén. ápr. 13, 2007 8:50
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 459
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Az SP2 nem tartalmazza a .NET Framework keretrendszert.
A VB2005 viszont épp erre a keretrendszerre épül, mégpedig a 2.0-ás verzióra. A VB2005 telepítésekor egyúttal az is felkerül a gépre, de külön is telepíthető. Manapság már elég sok progi igényli a meglétét.
(Egyébként már a 3.0 is megjelent.)


csüt. ápr. 12, 2007 22:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 05, 2007 9:47
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ausztrália
Hozzászólás 
érthető, köszi
a save all ig eljutoam, csak a build lépés maradt ki, aszittem, automatikusan megcsinálja.
A Firremicsoda 2.0-t az xp sp2 nem tesz fel alapból?


csüt. ápr. 12, 2007 12:39
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 132 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség