Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 12:10



Hozzászólás a témához  [ 13 hozzászólás ] 
XSD to XML 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Mielőtt mélyebb személyeskedés alakulna ki, előre szólok, hogy minden ilyen hozzászólást törlök! (Vagy legalábbis átszerkesztek!)


csüt. jún. 14, 2007 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
kocek írta:
én pontosan tudom, hogy miért volt erre szükségem, és azzal is tisztában vagyok, hogy mi az xml és mi az xsd. feltettem egy értelmes kérdést, amire csak használhatatlan, lenéző választ kaptam tőled/tőletek.
nem kell mindenkit hülyének nézni, vagy ha akarod lehet, de akkor ne a fórum legyen ezen vágyaid kiélésének színhelye.
segítséget kértem, ehelyett ****ást kaptam, miközben teljesen normális és értelmes kérdést tettem fel.


Ha ennyire kened-vágod a témát, akkor olyan buta, egy XML-re vonatkoztatható XSD-t fejből csinálhatsz. De azért kíváncsi lennék, hogy pl. egy szekvenciánál honnan tudod az előfordulások limitjeit (minOccurs/maxOccurs), az elemek típusát (xs:), vagy hogy adott attributuma kötelező-e, mert ezeket illik definiálni az XSD-ben, viszont egy XML-ben max sok elemből lehet következtetni arra, hogy valószínűleg ezek az értékek mik lehetnek, de ez alapján olyan sémát írni, ami majd eldönti, hogy adott XML érvényes-e... Hát, az merész vállalkozás.
Igen, lehet a neten olyan programot találni, ami MP3-ból midit csinál. Ez bizonyos esetekben jól működik (főleg egyszerűbb, kevés szólamú zenéknél), de komplexebb dolgoknál igen vacak eredményt ad.
Ha nem általános XML-ről írtál volna, hanem megmondod, hogy adott progi XML-jéről van szó, ott már lehet következtetni az adatszerkezetre, de általánosságban XML-ből korrekt XSD-t csinálni nem lehet. Vagy azt mondom a kérdésre, hogy nem tudod, mit kérdezel, vagy azt mondom, hogy korrekt módon nem lehet. Hogy aztán ki mit gányol, az már más mese.

"nem kell mindenkit hülyének nézni, vagy ha akarod lehet, de akkor ne a fórum legyen ezen vágyaid kiélésének színhelye."

Ez egy szakmai fórum, nincs helye a személyeskedésnek. Nem néztelek hülyének, csak azt mondom, hogy ehhez azok alapján, amit leírtál, nem értesz igazán. Ha segítséget kérsz akkor tessék, segítek: tanulj még egy pici XML-t!


csüt. jún. 14, 2007 13:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Idézet:
Meg esetleg néha a miérteknek is utánanézni...



én pontosan tudom, hogy miért volt erre szükségem, és azzal is tisztában vagyok, hogy mi az xml és mi az xsd. feltettem egy értelmes kérdést, amire csak használhatatlan, lenéző választ kaptam tőled/tőletek.
nem kell mindenkit hülyének nézni, vagy ha akarod lehet, de akkor ne a fórum legyen ezen vágyaid kiélésének színhelye.
segítséget kértem, ehelyett **** kaptam, miközben teljesen normális és értelmes kérdést tettem fel.


csüt. jún. 14, 2007 11:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
kocek írta:
köszi a segítőkész hozzászólást!

megtaláltam magamtól is :
http://www.hitsw.com/xml_utilites/

az xml-ből csinál xsd-t, nehéz elképzelni, ugye? csak gondolkozni kéne, hogy mi lehet az értelme...


Meg esetleg néha a miérteknek is utánanézni...


csüt. jún. 14, 2007 10:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Ezen nem nekünk kell gondolkodni, hanem neked ;)

Amúgy én tudok XML-ből EXE-t is csinálni :)


szer. jún. 13, 2007 14:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Tigrincs írta:
Ha tudnád, mi az xml és az xsd, akkor tudnád, mekkora hülyeséget kérdeztél. :S


köszi a segítőkész hozzászólást!

megtaláltam magamtól is :
http://www.hitsw.com/xml_utilites/

az xml-ből csinál xsd-t, nehéz elképzelni, ugye? csak gondolkozni kéne, hogy mi lehet az értelme...


szer. jún. 13, 2007 13:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: XSD to XML
kRoy írta:
Kedves Tigrincs.
Igen, csinálok. Nem értem miért olyan nagy ördöngősség egy adathalmaz struktúráját leírni. Nyilván nem lesz általános érvényű a kapott séma, ami nincs ábrázolva a bemenő XML-ben az nem is lesz feltüntetve a séma fájlban sem, de egy kezdő ezek alapján jobban megérti az XML köré létrehozott technológiákat.


Programkódot visszafejteni is izgalmas dolog, de az eredeti elgondolást csak akkor lehet kitalálni, ha kellően dokumentálva van a dolog, ha nincsenek benne bújtatott megoldások, és ha elég beszédesek pl. a változónevek is. Hasonló a helyzet, ha nem programkódról, hanem adatszerkezetekről van szó. Igen, az Altova cuccok tudnak XML alapján XSD-t kreálni (más kérdés, hogy az igazság szerint DTD-t kéne egy XML-hez, W3C szabványok szerint), de te is írtad, ez egy olyan séma lesz, ami erre az egy XML-re jó (feltéve, hogy helyes és érvényes a kód, ugye...), de egy másikra, amire elvileg ugyanez az XSD igaz, arra már lehet, hogy nem. Nem embert szabunk a kabátra, hanem kabátot az emberekre. Ha akalmas az XML, akkor jó közelítéssel lehet belőle sémát csinálni, és abból tanulni is lehet, de ha egy általános, akkor már jobban megkavar. Ha vki XML-t akar tanulni, akkor inkább az XMLSpy-nál, annak a helpjénél meg egy XML könyvnél kezdje, találjon ki adatszerkezeteket, vagy kövesse a help példáit (szerintem kivételesen elég kellemes a help), és ne ilyen csukafejessel kezdje a témát. Feltéve, hogy érdekli, mi folyik a dolgok hátterében, és nem egy "hogyan csináljak az MP3-amból csengőhang midi-t?"- típusú kérdés van.


szer. jún. 13, 2007 9:19
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Re: XSD to XML
Tigrincs írta:
kRoy írta:
kocek írta:
Hogyan, mivel tudok egy XML fájlból XSD-t készíteni?
Köszi

XMLSpy ( http://www.altova.com/download/xmlspy/x ... prise.html )


Kedves kRoy, ha adok neked egy XML-t, akkor az XMLSpy-jal csinálsz nekem XSD-t belőle?

Kedves Tigrincs.
Igen, csinálok. Nem értem miért olyan nagy ördöngősség egy adathalmaz struktúráját leírni. Nyilván nem lesz általános érvényű a kapott séma, ami nincs ábrázolva a bemenő XML-ben az nem is lesz feltüntetve a séma fájlban sem, de egy kezdő ezek alapján jobban megérti az XML köré létrehozott technológiákat.


http://www.altova.com/products/xmlspy/g ... ditor.html


kedd jún. 12, 2007 20:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás Re: XSD to XML
kRoy írta:
kocek írta:
Hogyan, mivel tudok egy XML fájlból XSD-t készíteni?
Köszi

XMLSpy ( http://www.altova.com/download/xmlspy/x ... prise.html )


Kedves kRoy, ha adok neked egy XML-t, akkor az XMLSpy-jal csinálsz nekem XSD-t belőle?


kedd jún. 12, 2007 10:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás Re: XSD to XML
kocek írta:
Hogyan, mivel tudok egy XML fájlból XSD-t készíteni?
Köszi

XMLSpy ( http://www.altova.com/download/xmlspy/x ... prise.html )


hétf. jún. 11, 2007 17:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hasonlót akartam írni csak finomabban:

Tudod mire való a két file? (Feltételezem a válasz: NEM)

1. XML egy leíró file.
2. XSD a leíró filehoz tartózó séma definició

Közük ugyan van egymáshoz, de kb. annyi, mint a szakácskönyvnek a süteményhez.

Értsd: A könyv leírja hogyan kell a sütit elkészíteni, de a magából a könyvből sose csinálsz sütit. (...és fordítva).

Továbbá:

Amennyiben egy XSD alapján kéne egy XML elkészítened, ez könnyen lehetséges, de ha ennyire nem vagy tisztában a dolgokkal, akkor előbb olvasgatnod kell (javaslom valami ebook letöltését).

XML alapján XSD-t készítésnek nincs sok értelme (mondhatni semmi). Értsd: ránézel a sütire és mondd meg a receptjét :D


hétf. jún. 11, 2007 10:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1407
Hozzászólás 
Ha tudnád, mi az xml és az xsd, akkor tudnád, mekkora hülyeséget kérdeztél. :S


vas. jún. 10, 2007 21:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás XSD to XML
Hogyan, mivel tudok egy XML fájlból XSD-t készíteni?
Köszi


csüt. jún. 07, 2007 15:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 13 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség