Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:50



Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Webes oktatófelület fejlesztése JAVA-n (Tomcat, Eclipse) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A grafikus alkalmazásban is meg kell adnod valahol a mappák nevét.
Persze, nem bonyolult a mappákat megadni, pl. fel vannak sorolva a kimásolandó mappák neve egy szöveges file-ban, akkor for /f -fel végig tudsz menni rajta.

Kód:
C:\>type a.txt
a
b
c


Kód:
C:\>type proba.bat
@echo off
for /f %%a in (a.txt) do echo %%a


A batch futtatásának eredménye:
Kód:
C:\>proba
a
b
c


Itt csak a másolás előtt a kimásolandó könyvtárak nevét kell beírnod a szöveges fileba.
Az echo %%a helyén meg lehet a másolás.
A másolás is lehet egy ciklus, ahol szintén egy szövegfileban (mondjuk b.txt) vannnak megadva az osztott mappák, ahová másolni kell.

Innentől lehet szinte bármilyen rugalmas a dolog: ha pl. a b.txt paraméterként jön, akkor összeállíthatsz csoportokat, hogy bizonyos feladatokat csak egy csoportba tartozó tanulókhoz másolsz ki és vissza.

Ui: nem lebeszélni akarlak a VB program írásáról, csak ajánlottam egy egyszerűbb megoldást.


szer. szept. 10, 2008 9:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Szerintem picit túlbonyolítod a dolgot.
Két egyszerű batch is jó megoldás volna: az egyikkel kimásolod a feladatokat az óra elején a tanulói gépekre, a másikkal meg visszamásolod a megoldott feladatokat az óra végén saját magadhoz.
Bár nem annyira látványos, de nagyságrendekkel egyszerűbb.

Rendben van, de egynek nem tudnám a batch megoldását.
A tanári gépen nem minden esetben (sőt minden órán ez az eset) kell azonos nevű mappákat kiosztanom a tanulói gépekre. A tanulói mappák nevei változnak. Ennek a megoldása is könnyebb egy batch fájlban, mint egy Visual Basic grafikus alkalmazásban?


kedd szept. 09, 2008 10:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Szerintem picit túlbonyolítod a dolgot.
Két egyszerű batch is jó megoldás volna: az egyikkel kimásolod a feladatokat az óra elején a tanulói gépekre, a másikkal meg visszamásolod a megoldott feladatokat az óra végén saját magadhoz.
Bár nem annyira látványos, de nagyságrendekkel egyszerűbb.


hétf. szept. 08, 2008 10:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás Webes oktatófelület fejlesztése JAVA-n (Tomcat, Eclipse)
Üdvözletem!

Elkezdtem egy Feladatkezelő nevű alkalmazás fejlesztését.

A célom vele az, hogy képes legyek előre elkészített feladatokat, állományokat egyetlen gépről szétosztani a helyi hálózat gépein lévő meghatározott mappákba, majd ugyanezeket a feladatokat be is gyűjteném ellenőrzés céljából az egyetlen gépre, ahol fut a a Feladatkezelő alkalmazásom. A kidolgozott feladatokat egy mappába raknám.

Más szóval, viszem a kidolgozandó feladatokat az iskolába, mint tanár. Az informatika teremben a tanári gépen elindítom a Feladatkezelőt. Az USB pálcán hozott feladatokat szétosztom a helyi hálózat gépein lévő bizonyos mappáiba, majd később begyűjtöm a kidolgozott feladatokat, elmentem az USB pálcikán, s hazaviszem ellenőrzés céljából.

A tanuló mindebből csak azt látja, hogy a saját gépén egy mappában megjelenik a kidolgozásra váró feladat, amit majd kidolgoz, s a tanár azt majd begyűjti az óra végén.

A Feladatkezelő e feladatát a NetDDE -vel érném el. Ugye, jó irányban indultam el?

Egyenlőre azonban a Feladatkezelő fölhasználói felületén dolgozom.

Explorer típusú alkalmazás lesz, fával a bal oldalon, és a jobb oldalon meg a megnyitott mappa tartalmával.

Első gondom a frmSplash, amely nem jelenik meg, ha a Visual Basic fejlesztőben futtatom az alkalmazást.

A második gondom az, hogy a formAbout -ba hiába írom be az alkalmazás leírását, futáskor makacsul az App Description látszik csak.

Minden tanácsot megbecsülök!


vas. szept. 07, 2008 10:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség