Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:42



Hozzászólás a témához  [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Webes oktatófelület fejlesztése JAVA-n (Tomcat, Eclipse) 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A Windows tűzfalnak van saját ikonja a vezérlőpulton. A kivételekhez fel lehet venni csak egy adott portot (80 TCP vagy 8080 TCP, amelyiket éppen használod), de fel lehet venni magát az alkalmazást is (tomcat6.exe), és akkor annak mindegyik portját engedélyezi.


csüt. okt. 02, 2008 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Na, az is jó amit írtam nagyjából, de van egy egyszerűbb lehetőség: a hálózati kapcsolatoknál bal oldal látszik egy olyan, hogy Hálózati műveletek, abban meg ott van, hogy Windows tűzfal beállításainak módosítása.
A tűzfal beállításainál a Kivételek fülön a Port hozzáadása gombra kell kattintanod, és megadni a 8080-as portot.
Hogy TCP vagy UDP ... szerintem TCP, de próbáld ki melyikkel működik.


csüt. okt. 02, 2008 6:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
isaaca írta:
kRoy írta:

A ping megmondja azt is hogy milyen címre oldotta fel a venus5 nevet.
Ezzel az IP-címmel próbáld meg elérni a tanári gépen lévő tomcat-et.
Pl. http://10.0.0.1:8080

Kipróbáltam, természetesen, (csak ide elfelejtettem leírni) de nem nyílik meg Tomcat weboldala.
http://192.168.1.200:8080
nem nyílik meg, sajnos.
Tomcat szolgáltatásait kell újraindítanom, vagy talán venus5 tűzfala nem engedi a 8080-as portot? Windows-nak hol kell beállítanom a tűzfalát? Vagyis, megtaláltam, s ott is minden rendben volt, mert minden portot enged a helyi kapcsolaton át. Marad Tomcat rendes beállítása, nem?

Valószínűleg a Windows saját tűzfala nem engedi be a bejövő forgalmat azon a porton.
A hálózati csatolóknál tudod megnézni, valahol a Vezérlőpult-ban a Hálózati kapcsolatoknál. Ha jól emlékszem, a hálózati kapcsolaton jobb klikk, Tulajdonságok, ott van egy Speciális fül (vagy valami hasonló, nem sok fül lesz, végig tudod nézni hamar), és ott lehet beállítani.
Remélem jól írtam (vagy ha nem, akkor valaki ír még, aki Win-t használ és meg tudja nézni saját magánál)

Szerintem csak a tanári gépen kell beállítani, hogy bejöhessen a forgalom, a többin ki tud menni.
Alap próbára jó lesz az is, ha lekapcsolod a tűzfalat a tanári gépen egy rövid időre (gondolom a belső hálót úgyis védik az internet felől), és megpróbálod úgy. Ha nem OK, akkor próbáld ki azt, hogy az egyik tanuló gépen is lekapcsolod, és arról próbálod. Ha ekkor sem megy, akkor nem a Windows tűzfal okozza a problémát.
Ha jól gondolom, akkor a tanári gép meg a tanuló gépek egy szegmensben vannak, nincs köztük rote-olás vagy tűzfal. Legalábbis sok értelme nem volna. Ebben az esetben a fenti kis próbának mennie kell.


szer. okt. 01, 2008 21:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
isaaca írta:
kRoy írta:

A ping megmondja azt is hogy milyen címre oldotta fel a venus5 nevet.
Ezzel az IP-címmel próbáld meg elérni a tanári gépen lévő tomcat-et.
Pl. http://10.0.0.1:8080

Kipróbáltam, természetesen, (csak ide elfelejtettem leírni) de nem nyílik meg Tomcat weboldala.
http://192.168.1.200:8080
nem nyílik meg, sajnos.
Tomcat szolgáltatásait kell újraindítanom, vagy talán venus5 tűzfala nem engedi a 8080-as portot? Windows-nak hol kell beállítanom a tűzfalát? Vagyis, megtaláltam, s ott is minden rendben volt, mert minden portot enged a helyi kapcsolaton át. Marad Tomcat rendes beállítása, nem?

Föltelepítettem most az otthoni asztali gépemre, tűzfal mögötti gépre. Látom, nem is olyan nagy dolog a beállítása. A 8080 -as portot is telepítéskor ki lehet törölni, s akkor a 80-as porton megnyitható: böngészőmben a localhost címen megnyílt Tomcat weboldala. Holnap kipróbálom az iskolában.


szer. okt. 01, 2008 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
kRoy írta:

A ping megmondja azt is hogy milyen címre oldotta fel a venus5 nevet.
Ezzel az IP-címmel próbáld meg elérni a tanári gépen lévő tomcat-et.
Pl. http://10.0.0.1:8080

Kipróbáltam, természetesen, (csak ide elfelejtettem leírni) de nem nyílik meg Tomcat weboldala.
http://192.168.1.200:8080
nem nyílik meg, sajnos.
Tomcat szolgáltatásait kell újraindítanom, vagy talán venus5 tűzfala nem engedi a 8080-as portot? Windows-nak hol kell beállítanom a tűzfalát? Vagyis, megtaláltam, s ott is minden rendben volt, mert minden portot enged a helyi kapcsolaton át. Marad Tomcat rendes beállítása, nem?


szer. okt. 01, 2008 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
isaaca írta:
vackor írta:
Az eléréssel kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy parancssorból próbáld pingelni a tanári gépet (ping venus5). Ha ez sikerül (ha helyi hálózatban látják egymást a gépek, akkor nagy valószínűséggel működni fog), akkor valószínűleg a tűzfal fogja vissza a szervert. Ha nem sikerül, akkor lehet a tűzfal is hunyó, de más oka is lehet.

A ping venus5 a helyi hálózat minden gépéről sikerült. Megkérdeztem a helyi hálózat linux szerverének adminisztrátorát. A linux szerver nem tiltja le a 8080-as portot a helyi hálózaton, nem tilt egyetlen portot sem a helyi hálózaton. Szerinte le kell tiltani a Tomcat service -ket - szolgáltatásokat, és utána engedélyezni kell őket, vagy teljesen ki kell kapcsolnai Tomcat -ot, hogy még a task -oknál se legyen, majd újra betölteni. Ezt nem értem, hogyan kell..


A ping megmondja azt is hogy milyen címre oldotta fel a venus5 nevet.
Ezzel az IP-címmel próbáld meg elérni a tanári gépen lévő tomcat-et.
Pl. http://10.0.0.1:8080


szer. okt. 01, 2008 19:48
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
vackor írta:
Az eléréssel kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy parancssorból próbáld pingelni a tanári gépet (ping venus5). Ha ez sikerül (ha helyi hálózatban látják egymást a gépek, akkor nagy valószínűséggel működni fog), akkor valószínűleg a tűzfal fogja vissza a szervert. Ha nem sikerül, akkor lehet a tűzfal is hunyó, de más oka is lehet.

A ping venus5 a helyi hálózat minden gépéről sikerült. Megkérdeztem a helyi hálózat linux szerverének adminisztrátorát. A linux szerver nem tiltja le a 8080-as portot a helyi hálózaton, nem tilt egyetlen portot sem a helyi hálózaton. Szerinte le kell tiltani a Tomcat service -ket - szolgáltatásokat, és utána engedélyezni kell őket, vagy teljesen ki kell kapcsolnai Tomcat -ot, hogy még a task -oknál se legyen, majd újra betölteni. Ezt nem értem, hogyan kell..


szer. okt. 01, 2008 17:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Igen, a server.xml-ben lehet megadni.


szer. okt. 01, 2008 11:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Értem már.
Nem tudtam, hogy a TomCat az csak az Apache-hoz egy modul, vagy valami teljesen külön dolog. De ezek szerint az utóbbi.

Gondolom, be lehetne akkor állítani a 80-as portra is, és nem kéne írni mindig a :8080-akat.


szer. okt. 01, 2008 10:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
isaaca írta:
Azt hiszem, nem is kell külön Apache webszerver, hanem elég csak az Apache Tomcat. A venus5 a tanári gép neve a helyi hálózaton, s a tanári gépnek nincs publikus - nyilvános IP címe. Hogyan kell beállítanom az Apache Tomcat -et, hogy weboldalait elérjék a tanulói gépek? A Tomcat is, meg a tanulói gépek is mind ugyanazon a helyi hálózaton vannak.

Nem szükséges mindkét szervert feltenni. Az Apache a klasszikus webszerver (általában együtt használják az Apache+PHP+MySQL hármast), a Tomcat viszont egy Java alapú webkonténer. Azt használd amelyikre tudsz fejleszteni, ha szükséges (pl.: PHP esetén Apache, JSP esetén Tomcat).

Az eléréssel kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy parancssorból próbáld pingelni a tanári gépet (ping venus5). Ha ez sikerül (ha helyi hálózatban látják egymást a gépek, akkor nagy valószínűséggel működni fog), akkor valószínűleg a tűzfal fogja vissza a szervert. Ha nem sikerül, akkor lehet a tűzfal is hunyó, de más oka is lehet.


kedd szept. 30, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Nem tudom.
Ha van webszerver a TomCatben, akkor nem kell külön webszerver. De fogalmam sincs, hogyan oldották meg.
Mivel a localhosttal működik, ezért megvan hozzá (vagy benne, vagy külön)

Hogy az interneten keresi, az csak a böngésző próbálkozása: ha nem találja a címet, akkor próbálja elétenni, hogy "www.", meg a végére, hogy ".com" meg hasonlókat.
Próbáld akkor csak IP címmel! Úgy megy-e?

Ma már hazajöttem az iskolából, majd holnap koradélután kipróbálom IP címmel.
Közben az irc.freenode.net -en a #tomcat csatornán megkérdeztem, s ott is az IP címet ajánlják: http://IPaGépCímeAholTomcatFölVanTelepítve:8080


kedd szept. 30, 2008 12:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Nem tudom.
Ha van webszerver a TomCatben, akkor nem kell külön webszerver. De fogalmam sincs, hogyan oldották meg.
Mivel a localhosttal működik, ezért megvan hozzá (vagy benne, vagy külön)

Hogy az interneten keresi, az csak a böngésző próbálkozása: ha nem találja a címet, akkor próbálja elétenni, hogy "www.", meg a végére, hogy ".com" meg hasonlókat.
Próbáld akkor csak IP címmel! Úgy megy-e?


kedd szept. 30, 2008 12:22
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
isaaca írta:
...
Föltelepítettem a tanári gépre az apache tomcat -et. El is érem a weboldalát a tanári gépről: http://localhost:8080

Azonban, hogy kipróbáljam a tanulói gépekről is, milyen URL-t adjak meg egy tanulói gépen a Mozilla Firefox-nak? Próbáltam a tanári gép nevét: http://venus5:8080 természetesen nem találta.

Pedig annak kéne lennie. TomCat-et nem tudom hogyan kell beállítani, azt nem használok.
Az Apache default lapját sem látod a böngészőből a többi gépen, csak a tanári gépen? (Egyáltalán ilyenkor működik külön az Apache is, vagy a TomCat teljesen átveszi a HTTP portot és csak rajta keresztül lehet elérni a webszervert? TomCat ügyben sajna sötét vagyok.)

Esetleg a tűzfal nem szűri ki a 8080-as portot?

Azt hiszem, nem is kell külön Apache webszerver, hanem elég csak az Apache Tomcat. A venus5 a tanári gép neve a helyi hálózaton, s a tanári gépnek nincs publikus - nyilvános IP címe. Hogyan kell beállítanom az Apache Tomcat -et, hogy weboldalait elérjék a tanulói gépek? A Tomcat is, meg a tanulói gépek is mind ugyanazon a helyi hálózaton vannak.


kedd szept. 30, 2008 11:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
isaaca írta:
...
Föltelepítettem a tanári gépre az apache tomcat -et. El is érem a weboldalát a tanári gépről: http://localhost:8080

Azonban, hogy kipróbáljam a tanulói gépekről is, milyen URL-t adjak meg egy tanulói gépen a Mozilla Firefox-nak? Próbáltam a tanári gép nevét: http://venus5:8080 természetesen nem találta.

Pedig annak kéne lennie. TomCat-et nem tudom hogyan kell beállítani, azt nem használok.
Az Apache default lapját sem látod a böngészőből a többi gépen, csak a tanári gépen? (Egyáltalán ilyenkor működik külön az Apache is, vagy a TomCat teljesen átveszi a HTTP portot és csak rajta keresztül lehet elérni a webszervert? TomCat ügyben sajna sötét vagyok.)

Esetleg a tűzfal nem szűri ki a 8080-as portot?


kedd szept. 30, 2008 11:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
T68m írta:
vackor írta:
T68m írta:
én ezt nem így tudom. Semmiféle másodperces korlátról nem tudok. A kapcsolatok száma a NEM SZERVER windowsokban van korlátozva. (ráadásul egy kis patch-el ez feloldható, de ebbe ne menjünk bele)

Hát... Az említett patch-nél ezt írják:
Idézet:
Remove the limit on TCP connection attempts

Windws XP SP2 introduces a few new twists to TCP/IP in order to babysit users and "reduce the threat" of worms spreading fast without control. In one such attempt, the devs seem to have limited the number of possible TCP connection attempts per second to 10 (from unlimited in SP1). This argumentative feature can possibly affect server and P2P programs that need to open many outbound connections at the same time.

Most, amikor ezt írom, a netstat szerint 46 nyitott kapcsolat van (XP Prof). Nem hinném, hogy ez le van korlátozva 10-re. :-D


ok, erről az XP feature-ről nem tudtam! A 46 nyitott kapcsolat semmit se jelent, mivel a 10-es a (értelemszerűen) a beérkezőkre vonatkozik. Kifelé annyit nyitsz, amennyit akarsz.
Az egyébként elgondolkoztató, hogy a 10-es korlát socketenként (értsd itt portonként) értendő, tehát egy nyitott socketre csak 10 socket tud bejelentkezni, vagy pedig összesen. Ezt ki kéne próbálni!

Föltelepítettem a tanári gépre az apache tomcat -et. El is érem a weboldalát a tanári gépről: http://localhost:8080

Azonban, hogy kipróbáljam a tanulói gépekről is, milyen URL-t adjak meg egy tanulói gépen a Mozilla Firefox-nak? Próbáltam a tanári gép nevét: http://venus5:8080 természetesen nem találta.


kedd szept. 30, 2008 11:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
T68m írta:
én ezt nem így tudom. Semmiféle másodperces korlátról nem tudok. A kapcsolatok száma a NEM SZERVER windowsokban van korlátozva. (ráadásul egy kis patch-el ez feloldható, de ebbe ne menjünk bele)

Hát... Az említett patch-nél ezt írják:
Idézet:
Remove the limit on TCP connection attempts

Windws XP SP2 introduces a few new twists to TCP/IP in order to babysit users and "reduce the threat" of worms spreading fast without control. In one such attempt, the devs seem to have limited the number of possible TCP connection attempts per second to 10 (from unlimited in SP1). This argumentative feature can possibly affect server and P2P programs that need to open many outbound connections at the same time.

Most, amikor ezt írom, a netstat szerint 46 nyitott kapcsolat van (XP Prof). Nem hinném, hogy ez le van korlátozva 10-re. :-D


ok, erről az XP feature-ről nem tudtam! A 46 nyitott kapcsolat semmit se jelent, mivel a 10-es a (értelemszerűen) a beérkezőkre vonatkozik. Kifelé annyit nyitsz, amennyit akarsz.
Az egyébként elgondolkoztató, hogy a 10-es korlát socketenként (értsd itt portonként) értendő, tehát egy nyitott socketre csak 10 socket tud bejelentkezni, vagy pedig összesen. Ezt ki kéne próbálni!


vas. szept. 14, 2008 18:17
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
T68m írta:
én ezt nem így tudom. Semmiféle másodperces korlátról nem tudok. A kapcsolatok száma a NEM SZERVER windowsokban van korlátozva. (ráadásul egy kis patch-el ez feloldható, de ebbe ne menjünk bele)

Hát... Az említett patch-nél ezt írják:
Idézet:
Remove the limit on TCP connection attempts

Windws XP SP2 introduces a few new twists to TCP/IP in order to babysit users and "reduce the threat" of worms spreading fast without control. In one such attempt, the devs seem to have limited the number of possible TCP connection attempts per second to 10 (from unlimited in SP1). This argumentative feature can possibly affect server and P2P programs that need to open many outbound connections at the same time.

Most, amikor ezt írom, a netstat szerint 46 nyitott kapcsolat van (XP Prof). Nem hinném, hogy ez le van korlátozva 10-re. :-D


vas. szept. 14, 2008 18:01
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Itt egy leírás, hogyan tudod átírni a root jelszót, ha a boot loadert alaphangon hagyták: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=867234#867234
Persze ehhez előbb kérd ki a megfelelő engedélyt a suliban!
Ha esetleg félreértettem, és nem csak úgy otthagyták és elfelejtették, hanem valaki mégis üzemelteti, karbantartja a Linux-os gépet, akkor ne akarj rajta jelszót változtatni, hanem az üzemeltetőtől kell megfelelő hozzáférést kérned! Már amennyiben akarod ennyire bonyolítani a dolgot, és nem felel meg végleges megoldásnak a VB program.)

Értem, de ez hosszú távú terv..
Nekem most kellene gyorsan egy VB program, s azt hiszem, gyorsan el is készíthetném, némi Fórum segítséggel. Csak azt kellene tudnia a VB alkalmazásnak, hogy lekérdezze a hálózat Windows gépeinek neveit, s megjelenítse a
\\GépNév\Megosztott dokumentumok
mappákat az ablakában.
Nem kell a fa szerkezet sem. Egy másik ablakból áthúzgálnám a megfelelő TanulóNév mappákat a megfelelő
\\GépNév\Megosztott dokumentumok
mappákba, s a tanulók máris dolgozhatnának a
Saját gép\Megosztott dokumentumok\TanulóNév
mappákban.
Óra végén meg csak kivágnám a TanulóNév mappákat minden gép Megosztott dokumentumok mappáiból, s beraknám az USB pálcikám megfelelő Osztály nevű mappájába későbbi értékelés céljából.
Eredetileg is ehhez kértem segítséget, s mivel a Visual Basic témakörben vetettem föl a témát, azt reméltem, hogy Visual Basic programfejlesztőhöz, s ezen a nyelven is kapom majd a segítséget.
Lehetne FreePascal nyelven is, de azt hiszem, Visual Basic -ben egyszerűbb a megoldás, mert ez Windows közelibb talán.
A webes felület tetszik, de az most nem időszerű.


vas. szept. 14, 2008 10:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Most akkor mindenki mást mond (ráadásul én meg csak tippelgetek).
Ezért mondtam, hogy ki kell próbálni, és kiderül:
isaaca, itt tudod letölteni, Neked a Win32 Binary kell, szerintem Neked a mod_ssl nélküli verzió fog kelleni, de jelen pillanatban mindegy: http://httpd.apache.org/download.cgi
A telepítés kb. 2 perc, utána a többi gépről a webböngészőbe beírva a gép nevét, amire telepítetted, az Apache alap oldalának kell bejönnie (a jelenlegi verziónál csak egy nagy It's works! felirat, régebben volt színes Apache logo meg ilyesmik)
Ha ekkor a gépeknél a webböngészőben elkezdtek frissíteni, mindenki egyszerre, folyamatosan, 1-2 percen keresztül, és mindenhol jó, nem hiba jön, hanem az Apche lapja, akkor --több, mint valószínű-- működni fog használat közben is a majdan elkészülő webes alkalmazásoddal is.

Ha Windows XP-n mégsem működne rendesen, akkor használhatod a Linux-os szervert, amit senki sem használ. (Legalábbis gondolom, ha nincs meg a root jelszó, akkor nincs aki használja. Itt egy leírás, hogyan tudod átírni a root jelszót, ha a boot loadert alaphangon hagyták: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=867234#867234
Persze ehhez előbb kérd ki a megfelelő engedélyt a suliban!
Ha esetleg félreértettem, és nem csak úgy otthagyták és elfelejtették, hanem valaki mégis üzemelteti, karbantartja a Linux-os gépet, akkor ne akarj rajta jelszót változtatni, hanem az üzemeltetőtől kell megfelelő hozzáférést kérned! Már amennyiben akarod ennyire bonyolítani a dolgot, és nem felel meg végleges megoldásnak a VB program.)


vas. szept. 14, 2008 10:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
T68m írta:
10 socketnál több nem lehet nyitva (illetve várakoztatva) bárhonnan, akár egy géprõl is érkeznek a kérések.

Annyi pontosítást fûznék hozzá, hogy a kapcsolatok száma nem korlátozott, a 10-es korlát csak egy másodpercen belül érvényes, vagyis egy másodperc alatt legfeljebb 10 kapcsolatot lehet nyitni (a DoS jellegû támadások nehezítése miatt).


én ezt nem így tudom. Semmiféle másodperces korlátról nem tudok. A kapcsolatok száma a NEM SZERVER windowsokban van korlátozva. (ráadásul egy kis patch-el ez feloldható, de ebbe ne menjünk bele)
Amiről te beszélsz, az a listen funkció backlog paramétere, azaz a várakoztatott kapcsolatok száma, ami socketenként (gyakorlatilag portonként) megadható, ami valóban azt a célt szolgálja, ha sok kérés érkezik be, és a program még nem tudta feldolgozni (megnyitni vagy eldobálni) őket, akkor a backlog feletti várkoztatott socketeket a windows automatikusan elutasítja.


vas. szept. 14, 2008 8:12
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
T68m írta:
10 socketnál több nem lehet nyitva (illetve várakoztatva) bárhonnan, akár egy gépről is érkeznek a kérések.

Annyi pontosítást fűznék hozzá, hogy a kapcsolatok száma nem korlátozott, a 10-es korlát csak egy másodpercen belül érvényes, vagyis egy másodperc alatt legfeljebb 10 kapcsolatot lehet nyitni (a DoS jellegű támadások nehezítése miatt).

isaaca írta:
Inkább 5 gép a korlátozás megosztott mappáknál, ezt mutatja a tapasztalatom is az informatika teremben.

Félúton az igazság. 10 kapcsolatot kezel a windows (valaki már írta, hogy ez nem keverendő össze a TCP/IP kapcsolatokkal!), de kapcsolódáskor bejelentkezik kliensként a számítógép is és a felhasználó is, így az 5 gépről összesen 10 kapcsolat jön létre. Ezért javasoltam, hogy ne a tanulói gépek kapcsolódjanak a tanári géphez, hanem fordítva. Ha már fájl alapon megy a dolog, akkor kezelni is egyszerűbb.


szomb. szept. 13, 2008 23:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
Akkor kérdeznék egyet: webszerver elindul, érkezik 10 különböző géptől egy-egy kérés, utána semmi. Egy 11. gépet mikor enged be a Windows XP ezek után? Amíg újra nem indítják?

Most feldobok egy Apache-t, XP prof.-ra, és megnézem mennyi a somaxconn értéke.


Nem az az érdekes, hogy különböző gépektől jön-e a kérés, hanem az, hogy 10 socketnál több nem lehet nyitva (illetve várakoztatva) bárhonnan, akár egy gépről is érkeznek a kérések. Ezáltal a kérdésed is rossz, mivel a te feltevésed esetén a 10 kérés után mind-mind le lesz zárva a megnyitott socket, így a kiszolgálás is folyamatosan történik. 10 socketnál több egyidejű megnyitásához már elég forgalmas webszervernek kell lenni, mivel egy-egy kérés megválaszolása néhány ms mindössze. FTP esetén már sokkal könnyebb elérni a bűvös számot.

Ez az! Ezt mondom! Hogy folyton gyorsan lezáródnak socketek, és nem lesz 10 nyitva sose.
Tehát folyamatosan lehet használni.
Már pénteken ezt mondtam (előtte nem tudtam, nem is gondoltam, hogy a Windows-ban ilyen alacsonyan van a limit -- eddig meg azt gondoltam, hogy 10 különböző gép lehet; ezek szerint összesen lehet 10, de most ez mindegy is), hogy be lehet állítani úgy az Apache-t, hogy ne tartsa nyitva a socketeket, mert alapból nyitva tartja 15 mp-ig az utolsó kérés után (persze ez lassulást okoz, hogy mindig új socketet nyit, de a 10-12 gép nem lesz nagy terhelés).
Sőt, meg lehet adni, hogy hány socketet tartson nyitva egyszerre.

Nekem nem sikerült kipróbálni Windows-on.
Tettem fel Windows-os Apache-t, meg PHP-t, de a somaxconn változó nem létezett PHP-ben. Biztos valami beállítási nyavaja a PHP ini-jében, Linox-on alapból megvan.


szomb. szept. 13, 2008 21:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Akkor kérdeznék egyet: webszerver elindul, érkezik 10 különbözõ géptõl egy-egy kérés, utána semmi. Egy 11. gépet mikor enged be a Windows XP ezek után? Amíg újra nem indítják?

Most feldobok egy Apache-t, XP prof.-ra, és megnézem mennyi a somaxconn értéke.


Nem az az érdekes, hogy különböző gépektől jön-e a kérés, hanem az, hogy 10 socketnál több nem lehet nyitva (illetve várakoztatva) bárhonnan, akár egy gépről is érkeznek a kérések. Ezáltal a kérdésed is rossz, mivel a te feltevésed esetén a 10 kérés után mind-mind le lesz zárva a megnyitott socket, így a kiszolgálás is folyamatosan történik. 10 socketnál több egyidejű megnyitásához már elég forgalmas webszervernek kell lenni, mivel egy-egy kérés megválaszolása néhány ms mindössze. FTP esetén már sokkal könnyebb elérni a bűvös számot.


szomb. szept. 13, 2008 20:43
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
egy oldallekérés baromi gyorsan lefut, néhány ms. Inkább tegyen fel egy ftp-t, és kezdje el megnyitogatni más gépekről.

Én is erre gondoltam, hogy mivel gyorsan lefut, azért sosincs egyszerre 10 kérés, akárhogy próbálgatják.

T68m írta:
na, ez is egy tévedés, ugyanis nem csak a megnyitott számít, hanem a beérkező kérés is. A listen második paramétere, a backlog. Na, ez se lehet több 10-nél. (Gondolom a megnyitottakkal együtt)
(Ugyanis a megnyitás és a kérés beérkezése nem egyidejűleg történik. A kérés beérkezése után az OS értesíti a portot nyitva tartó programot a kérésről, ami azt van megnyitja, vagy eldobja vagy várakoztatja)

Akkor kérdeznék egyet: webszerver elindul, érkezik 10 különböző géptől egy-egy kérés, utána semmi. Egy 11. gépet mikor enged be a Windows XP ezek után? Amíg újra nem indítják?

Most feldobok egy Apache-t, XP prof.-ra, és megnézem mennyi a somaxconn értéke.


szomb. szept. 13, 2008 19:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
isaaca: ki tudod próbálni, ha felteszel egy Apache-t (ez nem lehet sok idõ, bár Windowsra még sose telepítettem), és a kezdõlapját lekéred minden gépen, lehetõleg egyszerre.
Az egyszerre lekéréshez biztos kell némi segítség majd, vagy baromi gyorsan kell futnod a teremben :)
Ha egy darabig próbálgatjátok, hogy egy-kettõ-három-ra mindenki frissítget, és mindenkinél mindig jó, akkor mûködik.


egy oldallekérés baromi gyorsan lefut, néhány ms. Inkább tegyen fel egy ftp-t, és kezdje el megnyitogatni más gépekről.

ja, és nem a HOME verzió miatt, hanem azért, mert XP! És az XP nem szerver verzó. Szerver az NT szerver, a 2k szerver, 2k3 szerver, stb. Ott nincs korlátozva a megnyitható kapcsolatok száma.

Idézet:
Lehet ezek mind hülyeségek, de az Apache-ban be lehet állítani olyat, hogy soha ne legyen egyszerre 10-nél több socket nyitva. Ekkor az OS nem korlátoz semmit.


na, ez is egy tévedés, ugyanis nem csak a megnyitott számít, hanem a beérkező kérés is. A listen második paramétere, a backlog. Na, ez se lehet több 10-nél. (Gondolom a megnyitottakkal együtt)
(Ugyanis a megnyitás és a kérés beérkezése nem egyidejűleg történik. A kérés beérkezése után az OS értesíti a portot nyitva tartó programot a kérésről, ami azt van megnyitja, vagy eldobja vagy várakoztatja)


szomb. szept. 13, 2008 9:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Ki nem próbáltam, az igaz. Nálam alapból 128 a somaxconn.
Ha jól értelmezem a fentebbi írást, akkor a Home Win XP-ben max. 10 sockektet lehet nyitva tartani egyszerre?
Azt be lehet állítani, hogy egy child process csak egyetlen kérést szolgáljon ki. Vagy inkább úgy, hogy az összes server process max. 10-et, ha már 10 a maximum, utána a következő kérést már egy másik, új processz szolgálja ki. Ami lehet, hogy új socketet nyit, de ez nem biztos.
Vagy a keepalive-ot ki kell kapcsolni, hogy ne tartsa nyitva a webszerver a socketeket.
Persze ez teljesítmény csökkenéssel jár, de jelen esetben úgysincs túlságosan nagy terhelés (tizenpár gép maximum)
Na most, mivel egyszerre úgysem kérik ugyanabban az időben 10-en, simán működne. Szerintem.
Mondjuk ki nem próbáltam Windows alatt.
Lehet ezek mind hülyeségek, de az Apache-ban be lehet állítani olyat, hogy soha ne legyen egyszerre 10-nél több socket nyitva. Ekkor az OS nem korlátoz semmit.

De lehet tévedek.
isaaca: ki tudod próbálni, ha felteszel egy Apache-t (ez nem lehet sok idő, bár Windowsra még sose telepítettem), és a kezdőlapját lekéred minden gépen, lehetőleg egyszerre.
Az egyszerre lekéréshez biztos kell némi segítség majd, vagy baromi gyorsan kell futnod a teremben :)
Ha egy darabig próbálgatjátok, hogy egy-kettő-három-ra mindenki frissítget, és mindenkinél mindig jó, akkor működik.


pén. szept. 12, 2008 22:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Erre a válaszom az, hogy az Apache nem fogja eldobálni a 10 fölötti kapcsolatokat (de be lehet állítani úgy is, ha úgy akarná az ember)
Igaz én Linux-os Apache-t használok, de szerintem ez nem operációs rendszer függõ.


Igen, ez a különbség a "szerintem" és a valóság, tovább szerver windows verzió és az asztali között.


pén. szept. 12, 2008 19:33
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
Persze, a 10-es korlátozás (bár én 5-re emlékszem?) a megosztott könyvtárakra vonatkozik. Az más.
Itt egy web-szerverrel kommunikálnak a diákok böngészői, ami válaszolgat nekik, nincs osztott könyvtár. 10-12 gépet ilyen alkalmazásokkal simán kiszolgál egy PII-es gép is.

Viszont ez még bonyolultabb, mint a VB-s program. A kérdéseidből úgy tűnik, nem foglalkoztál ilyesmivel, ezért nagyon sok időt igénybe fog venni.


van korlátozás. A nem szerver windows verzók eldobálják a 10 feletti kapcsolódásokat a somaxconn-nak megfelelően.

Amit én válaszoltam, az erre a kérdésre volt:
"A tanári gépre képzelem a mysql, apache tomcat, stb. alkalmazásokat, kiszolgálókat. A tanári gépen majdan lévő webes felületet a 10-12 gépből álló hálózat minden Wiondows XP rendszere elérhetné-e egyszerre? Tudod, van ez a Windows korlát a 10 géppel, hogy hálózaton egyetlen asztali gépet csak legföljebb 10 másik asztali gép érhet el. Magyarán, a tanterem minden tanulója elérné-e ezt a webes felületet, amely a tanári gépen fut majd?"

Erre a válaszom az, hogy az Apache nem fogja eldobálni a 10 fölötti kapcsolatokat (de be lehet állítani úgy is, ha úgy akarná az ember)
Igaz én Linux-os Apache-t használok, de szerintem ez nem operációs rendszer függő.


pén. szept. 12, 2008 18:23
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
T68m írta:
Sparow2 írta:
Persze, a 10-es korlátozás (bár én 5-re emlékszem?) a megosztott könyvtárakra vonatkozik. Az más.
Itt egy web-szerverrel kommunikálnak a diákok böngészői, ami válaszolgat nekik, nincs osztott könyvtár. 10-12 gépet ilyen alkalmazásokkal simán kiszolgál egy PII-es gép is.


van korlátozás. A nem szerver windows verzók eldobálják a 10 feletti kapcsolódásokat a somaxconn-nak megfelelően.

Akkor marad a tanári gépről kiosztott TanulóNév mappák kiosztása a helyi hálózat tanulói gépekre, a tanulók ülésének megfelelően.
Mivel a tanulók nem mindig lesznek azonos gépek előtt, ez változó.
Nekem úgy tűnik, hogy a Visual Basic alkalmazás a legkényelmesebb, ahol az Explorer szerű ablak baloldali fa szerkezetén létrejönnek automatikusan a hálózaton lévő tanulói gépek
\\Gépnév\Sajátgép\Megosztott dokumentumok\
mappái.
Ide húzgálom át az alkalmazás jobb oldalán lévő
\\USB memóriapálca\megfelelő TanulóNév
mappákat.
Tehát a feladat az, hogy az alkalmazás lekérdezze a helyi hálózaton elérhető gépeket, s azok
\\Sajátgép\Megosztott dokumentumok\
mappáit, majd ezeket megjelenítse a bal oldali fa szerkezetben, a jobb oldali részben pedig megnyithassam a pendrive megfelelő mappáját a tanulóknak előkészített mappákkal. Aztán jöhet a mappák átrakása jobb oldalról bal oldalra, amitől a megfelelő tanulói mappa megjelenik a tanulói gép
\\Gépnév\Sajátgép\Megosztott dokumentumok\
mappájában, s a tanuló munkához láthat.
Igaz?


pén. szept. 12, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Persze, a 10-es korlátozás (bár én 5-re emlékszem?) a megosztott könyvtárakra vonatkozik. Az más.
Itt egy web-szerverrel kommunikálnak a diákok böngészõi, ami válaszolgat nekik, nincs osztott könyvtár. 10-12 gépet ilyen alkalmazásokkal simán kiszolgál egy PII-es gép is.

Viszont ez még bonyolultabb, mint a VB-s program. A kérdéseidbõl úgy tûnik, nem foglalkoztál ilyesmivel, ezért nagyon sok idõt igénybe fog venni.


van korlátozás. A nem szerver windows verzók eldobálják a 10 feletti kapcsolódásokat a somaxconn-nak megfelelően.


pén. szept. 12, 2008 9:35
Profil Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Persze, a 10-es korlátozás (bár én 5-re emlékszem?) a megosztott könyvtárakra vonatkozik. Az más.
Itt egy web-szerverrel kommunikálnak a diákok böngészői, ami válaszolgat nekik, nincs osztott könyvtár. 10-12 gépet ilyen alkalmazásokkal simán kiszolgál egy PII-es gép is.

Viszont ez még bonyolultabb, mint a VB-s program. A kérdéseidből úgy tűnik, nem foglalkoztál ilyesmivel, ezért nagyon sok időt igénybe fog venni.

Inkább 5 gép a korlátozás megosztott mappáknál, ezt mutatja a tapasztalatom is az informatika teremben.

Nincs sok időm, ezért, a szabadidőmben fejlesztem majd csak ezt a webes felületet, mert tetszik.

Rövid időn belül viszont megoldanám azt, hogy a tanári gépről egy Visual Basic (?) alkalmazás automatikusan elém hozza a hálózati gépek
Sajátgép\Megosztott dokumentumok
mappáit egy fa szerkezetbe, ahova én kiosztom az előre elkészített Word, Excel dokumentumokat, és a Power Pointban előkészített oktató bemutatókat (oktató.pps) minden tanulónak TanulóNév mappákba. Ezekbe a TanulóNév mappákba én még otthon beraknám a szükséges oktató anyagot, s USB memóriapálcán elvinném az iskolába. Most is így teszem, és megosztom a pendrive megfelelő mappáját, s ezt a mappát átmásolom egy másik Windows asztali gépre is, hogy az 5-ös korlát miatt mind a 10-12 tanuló elérje az oktató anyagot. De ez a tanulóknak nehéz, lásd alább, miért!
A VB alkalmazás azért kellene, hogy az ötödikes, hatodikos, hetedikes és nyolcadikos tanulóknak ne kelljen keresgélniük a
Start\Hálózati helyek\Gépnév1\Shared docs\oktató mappa
útvonalán. Ez hosszú ideig tart, s az óra viszont ketyeg. Az érdemi munkára kevesebb idő jut.
Ha meglenne ez a VB alkalmazás, vagy batch állomány (?), akkor a tanulónak csak a
Sajátgép\Megosztott dokumentumok\Saját nevem
mappát kellene csak megnyitniuk.
De mondom, nekem könnyebb grafikusan áthúzgálni a TanulóNév mappákat a fa szerkezet megfelelő
Sajátgép\Megosztott dokumentumok
mappákba, mint a batch programnak egy szövegállományban írogatni minden órán, hogy melyik tanuló melyik gépnél van.


pén. szept. 12, 2008 5:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Persze, a 10-es korlátozás (bár én 5-re emlékszem?) a megosztott könyvtárakra vonatkozik. Az más.
Itt egy web-szerverrel kommunikálnak a diákok böngészői, ami válaszolgat nekik, nincs osztott könyvtár. 10-12 gépet ilyen alkalmazásokkal simán kiszolgál egy PII-es gép is.

Viszont ez még bonyolultabb, mint a VB-s program. A kérdéseidből úgy tűnik, nem foglalkoztál ilyesmivel, ezért nagyon sok időt igénybe fog venni.


csüt. szept. 11, 2008 21:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
kRoy írta:
isaaca írta:
A gép, amin majd futnak ezek a programok (mysql, apache tomcat, ..) fölteszem, lehet a tanári gép, ami csak egy asztali gép, s nem szerver, igaz? Ez esetben is kérdés, hogy több, mint 10 tanuló eléri-e a tanári gépet?

Pesze, lehet tanári gép is. A második kérdést viszont nem értem pontosan. A fizikai elérhetőségre gondolsz, vagy arra hogy ki fog-e tudni szolgálni 10 felhasználót?

A tanterem számítógéphálózata áll egy GNU/Linux szerveből, amihez nincs jelszava senkinek az iskolában, nekem sem, s nem én vagyok a hálózat karbantartója. A többi gép Windows XP asztali gép (nem szerver). A tanári gép is ilyen Windows XP asztali gép.
A tanári gépre képzelem a mysql, apache tomcat, stb. alkalmazásokat, kiszolgálókat. A tanári gépen majdan lévő webes felületet a 10-12 gépből álló hálózat minden Wiondows XP rendszere elérhetné-e egyszerre? Tudod, van ez a Windows korlát a 10 géppel, hogy hálózaton egyetlen asztali gépet csak legföljebb 10 másik asztali gép érhet el. Magyarán, a tanterem minden tanulója elérné-e ezt a webes felületet, amely a tanári gépen fut majd?


csüt. szept. 11, 2008 20:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
isaaca írta:
A gép, amin majd futnak ezek a programok (mysql, apache tomcat, ..) fölteszem, lehet a tanári gép, ami csak egy asztali gép, s nem szerver, igaz? Ez esetben is kérdés, hogy több, mint 10 tanuló eléri-e a tanári gépet?

Pesze, lehet tanári gép is. A második kérdést viszont nem értem pontosan. A fizikai elérhetőségre gondolsz, vagy arra hogy ki fog-e tudni szolgálni 10 felhasználót?


csüt. szept. 11, 2008 20:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
kRoy írta:
És kell még egy ú.n. szervlet konténer is, ami majd futtatja az alkalmazásodat a szerver oldalon, mondjuk az Apache Tomcat ( http://tomcat.apache.org/download-60.cgi )

A gép, amin majd futnak ezek a programok (mysql, apache tomcat, ..) fölteszem, lehet a tanári gép, ami csak egy asztali gép, s nem szerver, igaz?
Ez esetben is kérdés, hogy több, mint 10 tanuló eléri-e a tanári gépet?


csüt. szept. 11, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Java természetesen. A CGI az inkább egy framework, ami lehetővé teszi hogy szerver oldali alkalmazásoknak paramétereket adhass át HTTP hívással.


csüt. szept. 11, 2008 17:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
kRoy írta:
isaaca írta:
S azt mondod, hogy mindez GPL szabadalom alatt, mondjuk a Sourceforge.net -en elérhető??

A kész alkalmazás nyilván nem :-)
Szükséged lesz egy fejlesztői környezetre, én az Eclipse-t ajánlom (szintén ingyenes és szabadon felhasználható -> http://eclipse.org )
És kell még egy ú.n. szervlet konténer is, ami majd futtatja az alkalmazásodat a szerver oldalon, mondjuk az Apache Tomcat ( http://tomcat.apache.org/download-60.cgi )

A teljes rendszer kifejleszthető és tesztelhető egy gépen, ami még egy előny szemben a megosztásokkal operáló módszernek.

Eclipse -vel már próbálkoztam, JAVA alkalmazást készítettem volna. De ezt most milyen nyelven kellene fejlesztenem: PHP, vagy CGI?
http://cgi-app.org/
Van olyan, hogy CGI nyelv?


csüt. szept. 11, 2008 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
isaaca írta:
S azt mondod, hogy mindez GPL szabadalom alatt, mondjuk a Sourceforge.net -en elérhető??

A kész alkalmazás nyilván nem :-)
Szükséged lesz egy Java5SE SDK-ra, JavaEE SDK-ra (mindkettő ingyenes és szabadon felhasználható -> http://java.sun.com )
Szükséged lesz egy fejlesztői környezetre, én az Eclipse-t ajánlom (szintén ingyenes és szabadon felhasználható -> http://eclipse.org )
Kell még egy adatbázis szerver pl. MySQL ( ingyenes, szabadon felhasználható: http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.0.html )
És kell még egy ú.n. szervlet konténer is, ami majd futtatja az alkalmazásodat a szerver oldalon, mondjuk az Apache Tomcat ( http://tomcat.apache.org/download-60.cgi )

Kell még nagy adag kitartás is és türelem és alapszintű angol nyelvtudás.

A teljes rendszer kifejleszthető és tesztelhető egy gépen, ami még egy előny szemben a megosztásokkal operáló módszernek.


csüt. szept. 11, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
kRoy írta:
isaaca írta:
Igen, de tanulóim MS Word -ben, Excel -ben végzik el feladataikat, vagy Visual Basic Programokat (egyszerűeket) hoznak létre. Általános iskoláról van szó.
Szerintem, erre már nem jó a webes felület, vagy igen?

Persze hogy jó: a feladatot bejelentkezés után elérik a böngészőn keresztül, majd a kidolgozás után -szintén a browsert használva- feltöltik.

S azt mondod, hogy mindez GPL szabadalom alatt, mondjuk a Sourceforge.net -en elérhető??


csüt. szept. 11, 2008 15:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
isaaca írta:
Igen, de tanulóim MS Word -ben, Excel -ben végzik el feladataikat, vagy Visual Basic Programokat (egyszerűeket) hoznak létre. Általános iskoláról van szó.
Szerintem, erre már nem jó a webes felület, vagy igen?

Persze hogy jó: a feladatot bejelentkezés után elérik a böngészőn keresztül, majd a kidolgozás után -szintén a browsert használva- feltöltik.


csüt. szept. 11, 2008 14:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
vackor írta:
Esetleg meg lehet fordítani a dolgot. Mindegyik gépen létrehozni egy megosztott mappát, amibe a feladat kerül majd. Olyan mappát, amit minden tanuló elérhet. A megosztást persze csak a tanárok, jelszóval. A feladatok kiosztása/beszedése (ha fájlokról van szó) így mindig fix helyről történne. Minden gépnek fix elérési útvonala lenne, és mindegyik elérhető UNC hivatkozással, így nem kell hálózati meghajtókat csatlakoztatni és leválasztani.

Én is gondoltam erre. Mindegyik gépnek - Windows XP rendszernek van Megosztott dokumentumok nevű mappája. Akármelyik tanuló ül le a géphez, eléri saját gépének Megosztott dokumentumok nevű mappáját, a tanár meg ezeket egyenként eléri a tanári gépről, ami szintén csak egy asztali gép, s nem szerver (Legalábbis remélem, hogy elérhetők ezek a Megosztott dokumentumok nevű mappák. Ma délután kipróbálom.). (Szerver csak egy van, a GNU/Linux rendszer, az összes többi gép asztali gép, s egyszerre csak 10 tanuló csatlakozhat egy ilyen géphez).


csüt. szept. 11, 2008 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
vackor írta:
kRoy írta:
Képzelj el egy webes alkalmazást, ahova bármely tanár feltölthet a tantárgyának megfelelő kérdéscsoportokat.

Igen, a hatékony megoldás valóban ez lenne.

Igen, de tanulóim MS Word -ben, Excel -ben végzik el feladataikat, vagy Visual Basic Programokat (egyszerűeket) hoznak létre. Általános iskoláról van szó.
Szerintem, erre már nem jó a webes felület, vagy igen?


csüt. szept. 11, 2008 13:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
kRoy írta:
Képzelj el egy webes alkalmazást, ahova bármely tanár feltölthet a tantárgyának megfelelő kérdéscsoportokat.

Igen, a hatékony megoldás valóban ez lenne.


csüt. szept. 11, 2008 9:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
isaaca írta:
Van egy GNU/Linux szerver, amihez nincs hozzáférése a megbízott személynek. (Röhögés megengedve.)
Ehhez csatlakozik minden egyéb Windows-os gép.
Ezek között van kettő, a tanári és egy tanulói gép, s én ezekre teszem ki mindég a tanulói mappákat. Nem minden tanuló képes a hálózaton egyetlen, pl.: csak a tanári gépre csatlakozni, mert csatlakozási hibát jelez neki a gépe. Ezért van kettő gép, amire megosztom a tanulói mappákat.
Az lenne szerintem a jó, ha a tanulói gépek megosztott mappáiba raknám a feladataimat tartalmazó mappákat, s óra végén összegyűjteném.

A röhögést most mellőzném, van hasonló tapasztalatom. :?
Gondolom azért nem tud mindenki csatlakozni egyetlen géphez, mert nem szerver változatról van szó, a munkaállomáshoz meg legfeljebb 10-en kapcsolódhatnak egyszerre.

Esetleg meg lehet fordítani a dolgot. Mindegyik gépen létrehozni egy megosztott mappát, amibe a feladat kerül majd. Olyan mappát, amit minden tanuló elérhet. A megosztást persze csak a tanárok, jelszóval. A feladatok kiosztása/beszedése (ha fájlokról van szó) így mindig fix helyről történne. Minden gépnek fix elérési útvonala lenne, és mindegyik elérhető UNC hivatkozással, így nem kell hálózati meghajtókat csatlakoztatni és leválasztani.


csüt. szept. 11, 2008 9:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 146
Hozzászólás 
Az a baj a mappák megosztásával, hogy rengeteg járulékos munkád lesz vele és az infrastruktúra folyamatos ellenőrzését igényli. A hagyományos "kiosztom a papírt, beszedem a dolgozatokat" módszernél csak annyival jobb, hogy pár fát megkímél a kivágástól.

Én is inkább vackor szerver-orientált megoldását preferálnám, annyi kiegészítéssel hogy nem mappákat osztanék meg!

Képzelj el egy webes alkalmazást, ahova bármely tanár feltölthet a tantárgyának megfelelő kérdéscsoportokat. Az egyes kérdések lehetnének részletesen kidolgozandóak, vagy egy több elemű listából lehetnek kiválasztani a megfelelő választ. Ez utóbbi esetben a kiértékelést és az osztályozást is automatizálni lehetne. Szabályozni lehetne a kérdések megválaszolására fordítható időt is.

Az így feltöltött kérdéscsoportok láthatóságát a tanár szabályozhatja, azaz teszi elérhetővé az egy csoportba (osztály, szakkör stb.) tartozó felhasználóknak. Így amikor egy tanuló bejelentkezik, akkor csak azt a tesztet látja, amit látnia kell, se többet, se kevesebbet.

A javítás, ellenőrzés is működhetne ezzel a módszerrel, az ellenőrzött és kijavított dolgozat megmaradna a szerveren, illetve digitálisan aláírt PDF-ként levélben elmehetne a diák és a tanár email címére is.

Ez a megoldás némileg bonyolultabb szerver-oldali alkalmazást igényel, a kliens oldalon azonban elegendő lenne egy böngésző is. Nem függenél az operációs rendszertől, ha egyszer valaki "odafönt" úgy dönt, hogy a Windowst le kell cserélni valami olcsóbb alternatívára, ez a rendszer gond nélkül elfuthat az új platformon is, bármi is legyen az.
A kollegáidat viszonylag hamar be lehetne tanítani a tesztek előállítására, így minden tantárgy profitálhatna a megoldásból.

Rendszeres tesztek esetén különböző jelentéseket is készíthetők, amivel pontosan nyomon lehetne követni egy diák fejlődését.

Mindannak az elkészítése, amit itt felsoroltam csak időt igényel, az összes komponens elérhető valamely szabad felhasználást engedélyező licensz alatt.


csüt. szept. 11, 2008 8:44
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
vackor írta:
isaaca írta:
De az hogyan oldható meg, ha nem mindig ugyanaz a tanuló ül le ugyanahhoz a géphez?

A legpraktikusabb az, ha mindenki egy helyi szerveren dolgozik, persze saját felhasználónévvel.

Teljes mértékben támogatom ezt az elképzelést.
Iskolánkban sajnos nem így van megoldva az informatika terem számítógéphálózata.
Van egy GNU/Linux szerver, amihez nincs hozzáférése a megbízott személynek. (Röhögés megengedve.)
Ehhez csatlakozik minden egyéb Windows-os gép.
Ezek között van kettő, a tanári és egy tanulói gép, s én ezekre teszem ki mindég a tanulói mappákat. Nem minden tanuló képes a hálózaton egyetlen, pl.: csak a tanári gépre csatlakozni, mert csatlakozási hibát jelez neki a gépe. Ezért van kettő gép, amire megosztom a tanulói mappákat.
Az lenne szerintem a jó, ha a tanulói gépek megosztott mappáiba raknám a feladataimat tartalmazó mappákat, s óra végén összegyűjteném.


csüt. szept. 11, 2008 6:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
isaaca írta:
De az hogyan oldható meg, ha nem mindig ugyanaz a tanuló ül le ugyanahhoz a géphez?

Mivel ez csak akkor derül ki, amikor leülnek, előre nem lehet beállítani. A grafikus felületen is akkor húzkodod össze, amikor már megvan az ülési sorrend. A textfilet is akkor kell(ene) kitölteni.

Na, látod, könnyebb szerintem összehúzkodnom a mappákat, mint szövegállományba írnom.


csüt. szept. 11, 2008 6:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
isaaca írta:
De az hogyan oldható meg, ha nem mindig ugyanaz a tanuló ül le ugyanahhoz a géphez?

A legpraktikusabb az, ha mindenki egy helyi szerveren dolgozik, persze saját felhasználónévvel.


szer. szept. 10, 2008 21:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
isaaca írta:
De az hogyan oldható meg, ha nem mindig ugyanaz a tanuló ül le ugyanahhoz a géphez?

Mivel ez csak akkor derül ki, amikor leülnek, előre nem lehet beállítani. A grafikus felületen is akkor húzkodod össze, amikor már megvan az ülési sorrend. A textfilet is akkor kell(ene) kitölteni.
De ezek szerint nem így fogod csinálni, úgyhogy nem kell kitölteni :)

isaaca írta:
Na, lehet, hogy igazad van, de én ezt Visual Basicben szeretném megoldani, azért, mert nem árt, ha megtanulom az alkalmazásfejlesztést VB-ben.

Rendben, legalább mutatós lesz, meg tanulsz is valami újat. Meg az alkotás öröme.
Sok sikert hozzá!

Ui: sajna VB-ben nem tudok segíteni, mert nem értek hozzá. Régen tanultam BASIC-et, de már nem emlékszem túl jól rá, meg akkoriban még objektum orientáltság nem volt (BASIC-ben meg főképp nem), szóval lövésem sincs.


szer. szept. 10, 2008 21:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: pén. okt. 20, 2006 23:11
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Magyarkanizsa
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
A grafikus alkalmazásban is meg kell adnod valahol a mappák nevét.

Úgy képzeltem el, hogy a grafikus alkalmazásban, amely Explorer, azaz Böngésző típusú lenne, a bal oldalon a fa szerkezetben a hálózat gépei látszanának, a jobb oldalon meg megkeresném az USB memória pálcát, s benne a kívánt osztály mappáit az oda tartozó tanulók mappáival. Más dolgom nem is volna, mint ezeket a tanulói mappákat egyenként áthúznám a bal oldali fa szerkezet megfelelő mappáiba. Ez lenne a mappák szétosztása a hálózat gépeire.
Az óra végén ugyanezt fordított irányban tenném meg.
Változhat a tanuló helye a gép előtt, azaz nem mindig ugyanaz a tanuló ül le ugyanahhoz a géphez.
Változhat a tanuló mappája az osztály mappájában, azaz, kettő csoport lévén egy osztályban, egyszer az egyik csoportot tanítom 20 órán át, azután a másik csoportot. Jó, ez megoldható a batch fájlban két szövegállománnyal.
De az hogyan oldható meg, ha nem mindig ugyanaz a tanuló ül le ugyanahhoz a géphez?
Na, lehet, hogy igazad van, de én ezt Visual Basicben szeretném megoldani, azért, mert nem árt, ha megtanulom az alkalmazásfejlesztést VB-ben.


szer. szept. 10, 2008 21:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség