Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. jún. 09, 2024 10:20



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Most levettem a társítást mindegyik fájlkiterjesztésről, most a windows saját ikonja jelenik meg. Legalábbis azt hiszem, mert a témám a Chaninja, így tehát az azáltal módosított ikon.
Egyébként a képekkel máskor is engedtem társulni, és mindig a kép volt látható a miniatűr nézetben, ha jól emlékszem.


szomb. jan. 07, 2006 14:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Inkább az, hogy az Irfanview telepítésnél engedted a fájltársítást az egyes fájltípusokra.
Én nem szoktam neki engedni, illetve jobban szeretem a telepítés nélküli változatot, vagy az egyszer telepítettet átmásolni.


szomb. jan. 07, 2006 13:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megint akadt egy kis problémám.
Az Explorerben a miniatűr nézetben a fényképek helyett az Irfanview ikonját látom. Amikor egy mappában képek szerepelnek, akkor látok 4 képet az miniatűrben, az AVI fájlok esetén is az első kocka van a miniatűrben.
Windows XP SP2. A biztonsági frissítéseknek lehet közük a dologhoz? Most csináltam először.


szomb. jan. 07, 2006 13:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!
Titkosítottam néhány mappámat.
Aztán volt egy format c:...,
Most meg nem hagyja hogy titoktalanítsam!
Mit tehetnék?
Segítségeteket köszönettel veszem!
Még annyit, hogy sp2vel titkosítottam,de, csak egy sp1 került vissza!


szomb. jan. 07, 2006 12:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 19, 2005 7:24
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: ÓBecse, Vajdaság
Hozzászólás File nevek ékezetes betűkkel
Mindenkinek a legjobbat az ujj évben!

Kaptam egy CD-t ameljen a file nevek ékezetes magyar betűkkel vannak irva (valószinű magyar Windows alatt lett irva) és nem tudom megnyitni a mappákat. Nekem angol nyelvezetű Win XP van a gépemen! Érdekelne, van-e valami megoldás, (mondjuk a beállitásokban) hogy kiolvassam annélkül hogy másik rendszert telepitenék a gépre!

Előre is kösz az épitőjellegű hozzászólűsokat!


pén. jan. 06, 2006 13:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
McLaca írta:
a.) verzió: visszakötöd TV-re és visszahúzod úgy, hogy közben látod, mit csinálsz :)
b.) verzió: elindítod a hangerőszabályzót, majd ezután rögtön ALT+Space, ezután egy 'h' betű, és elkezded a bal kurzorgombbal (gondolom, jobbra van kihúzva) visszamozgatni. Az ALT+Space a megnyílt ablak rendszermenüjét hozza elő, a 'h' pedig az áthelyezés parancs betűkódja. Egyébként a 'h' után ha nyomsz egy kurzorgombot, utána már egérke is hozzátapad az ablakhoz és azzal is vissza lehet húzni (kattintás nélkül, simán húzni).

c.) verzio: multimedias billentyuzet:) Utalom, mert egy csomo felesleges xar van rajta, de a hangeroszabalyozo+mute az hasznos.


szomb. dec. 31, 2005 18:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Köszönöm, a b verzió megoldotta a dolgot... Hiába, windows alapismeretek... :oops: Boldog Újévet! :D 8)


szomb. dec. 31, 2005 17:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
a.) verzió: visszakötöd TV-re és visszahúzod úgy, hogy közben látod, mit csinálsz :)
b.) verzió: elindítod a hangerőszabályzót, majd ezután rögtön ALT+Space, ezután egy 'h' betű, és elkezded a bal kurzorgombbal (gondolom, jobbra van kihúzva) visszamozgatni. Az ALT+Space a megnyílt ablak rendszermenüjét hozza elő, a 'h' pedig az áthelyezés parancs betűkódja. Egyébként a 'h' után ha nyomsz egy kurzorgombot, utána már egérke is hozzátapad az ablakhoz és azzal is vissza lehet húzni (kattintás nélkül, simán húzni).

Üdv!


szomb. dec. 31, 2005 15:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Sziasztok!

Egy nagyon idegesítő problémám van, mégpedig: összekötöttem a TV-t a géppel, remek is volt minden. Mivel voltam olyan ostoba, hogy primarynak adtam meg a TV-t, ugye ott jelentek meg a felugró ablakok, esetemben a legfontosabb, a hangerőszabályzó is. Ezt egy sima egérmozdulattal visszahúztam a monitorra. A rendszer szétbontása után, ismét csak ''egymonitoros'' üzemmódban a hangerőszabályzót megnyitva a monitoron kívülre, valahová a nagy semmibe teszi ki. A guta megüt, mert nem tudom sehogy se visszacsalogatni, eképpen hangerőt sem állítani (max vakon) Hogyan lehetne a normál asztalra visszacsalogatni? :idea: :idea:


szomb. dec. 31, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
...addig nem veszek újabbat amíg ehhez van tintaszalag vagy el nem romlik :) Márpedig ebbe nem szárad bele a tinta ha 2 hétig nem nyomtatok vele, és nem is n*1000 Ft bele az utánpótlás.
De ha elromlik, az sem a teljes vég, mert van egy másik ugyanilyen nyomtatóm ami még legalább ugyanannyit fog menni ha nem többet :D
Némi ápolással ez örök időkig ki fog tartani mellettem. :)
Ha meg kell valami színes nyomat, hát akkor így jártam.
Megyek a szomszédhoz. (neki van színes nyomatója) :lol:

Aztán a 20 éves szériához:
anno a HP DeskJet 656c-vel is ugyanezt csinálta, pedig az USB-s, és nem egy öreg gép .....


vas. dec. 25, 2005 0:15
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
No, az lenne a bajom, hogy XP alatt állandoan felugrik ez az ablak:
Kép

És ha mondjuk akkor ugrik fel, amikor spacet, vagy entert nyomok, akkor elmegy készentlétibe.
Kéne valami kiiktató vagy nem tudom hogy mi. :cry: :roll:


szomb. dec. 24, 2005 8:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Azért egy 20 éves nyomtató támogatása szerintem érthető okokból nem égetően fontos a Microsoftnak :)
Nem akarod lecserélni?
Akár Mogyoróéknál is lehet venni újabbat - persze használtan.

Üdv!


pén. dec. 23, 2005 1:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Na most nem tudom mit csináltam de kb. 8 mp-en belül észreveszi ha elfogyott a papír vagy nem üzemkész a nyomtató. Haladás :)
Habár a felfüggesztés még mindig fél óra, még akkor is ha közvetlen a nyomtatóra küldöm az anyagot.
Aztán néhány betűtipussal nem akar haverkodni, ezt még ki kell tapasztalni. :/
Nem értem, Win98-ban jobban megy a nyomtatás. Azóta volt amit fejlesztettek de ezt sajnos inkább visszafejlesztették.


csüt. dec. 22, 2005 19:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
jó öreg jaja... még Commodore 64-emen is szolgált csak lett bele szerezve parallel illeszték, mázli... 8)
ha az on-line-t nyomom, leáll , az ok, de úgy is 2-3 perc mire észreveszi az xp.Win98 5-6 mp alatt észrevette, érdekes...
Párhuzamos port beállításainál van olyan, hogy átvitel ismétlése, alapból 90 mp, átírtam 10-re de mintha mit sem csinálna.
A közvetlen nyomtatást meg próbáltam... hát jó lassú de még ki kell tapasztalni.


vas. dec. 18, 2005 0:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Te jó ég... Lassan 20 éves modell :)

Ha van a nyomin On-line gomb, akkor egyszerűen kapcsold ki, persze ezután is lesz jópár másodperc, mire az XP nyomtatásvezérlője reagálni fog a parancs kiadása után a megszakításra - ha fog.

Másik tipp, hogy a nyomtató tulajdonságainál ha felkínálja, állítsd be a Speciális fülön a "Nyomtatás közvetlenül a nyomtatóra" parancsot.

Üdv!


csüt. dec. 15, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Nekem Xp alatt lenne egy olyan apró bosszantó hibám, hogy a nyomtatás folyamata nekem nemtetszésemet sikeresen elnyerte. :)
Tehát arról lenne szó, hogy vanik nekem egy Citizen 120D mátrixnyomtatóm (kicsit régi de működik), aztán ezzel nyomtatgatok szövegeket. A probléma fő része nem is ez hanem az hogy ha pl. nem jól sikerül a nyomtatás és ezt közben látom, akkor rányomok a nyomtatási soron hogy megszakítás -- semmi. Felfüggesztés -- szintén semmi. Nyomtatandó dok.ok listájának törlése -- semmi! Kapcsolat felsüggesztése -- SEMMI. Mindezt egymásután, szép sorrendben -- akármilyen sorrendben, úgysem műxik, a nyomtató vígan ontja a szemetet. :)
De ám. Win98 alatt rányomok hogy megszakítás aztán pákk már meg is állt. Vagy felfüggesztés -- ált. kevesebb mint 2-3 mp alatt leáll a nyomtatás. XP alatt meg kell hozzá 1 vagy 2 perc (közben az állapot Törlés-Megszakítás-Nyomtatás...).
Na hogyan érhetem én itt el azt hogy olyan gyors legyen mint win98 alatt?
Ha sehogy akkor csak azért lesz egy 98 a gépen hogy gyorsan nyomtassak :)
Na erre szóljon valaki... akármit... de engem már az őrületbe hajt hogy végig kell várnom egy teljes oldalt mire megszakad...


csüt. dec. 15, 2005 18:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Utána meg Ghost vagy Acronis True Image. Ha nem ismered, pillants be IDE


hétf. dec. 12, 2005 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Ha nincs valami nagyon fontos menteni való, akkor szerintem is format c: és reinstall, egyszerűbb, gyorsabb, mint a hibákat keresgélni. Mióta van rajta az XP?


hétf. dec. 12, 2005 17:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem járt a gépeden véletlenül a cFosSpeed progi? Mert nálam 2 órás felnemtelepülés után csak úgy ment ismét a net, hogy visszaállítottam a rendszert.
Lehet, hogy XP reinstall lesz belőle.

Üdv!


hétf. dec. 12, 2005 15:24
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 725
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sziasztok.

Sose voltam még a fórumnak ezen a részén, de most kénytelen vagyok.
Van egy XP Home-om laptopon és gyakran meghal rajta a hálókártya. wireless és sima. Egyszerüen bekapcsolás után nem megy. Aztán hiába frissítem stb.. hiába nincs már hiba nem megy a megosztott internet. Ekkor szokott segíteni a rendszer-visszaállítás. De most vmiért az se megy..
Ezt írja ki:
"A rendszer-visszaállítás nem tudja megvédeni a számítógépet. Indítsa újra a számítógépet....."
És ettől többet nem tudok kihozni. Nem tudom elindítani a Windows Tűzfalat se és semmit. Van valamilyen ötletetek?
Előre is köszi!


hétf. dec. 12, 2005 15:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ha hiszed, ha nem, az újságokból és fórumokból lehet a legtöbbet tanulni.
Egyébkétn ugyanarról beszélünk, én sem írtam, hogy be kell kapcsolni a gépet a BIOS kisütéshez, hanem pont azt, hogy olyan jumperállásban nem is lehetséges, hiába nyomkodjuk a bekapcsoló gombot.
Van egyébként speckós jumperfogó csipesz, nem biztos, hogy kifejezetten erre fejlesztették, de ebben a körben is jól felhasználható, az a fajta, aminek meg van hajlítva az eleje (biztosabb a fogása).

Üdv!


vas. dec. 11, 2005 1:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Hát persze, hogy alaposan átolvastam. És most is azt olvasom. Miután átrakom a jumpert a 2-3 tüskére, nem kell bekapcsolni a gépet, hogy törölje a BIOSt és visszaállítsa a régit. Csak várni, majd visszarakni az 1-2-re. És AKKOR bekapcsolni a gépet. Nyilván a tápon lévő kapcsolót is be kell kapcsolni, ha előtte kikapcsoltam.
Ja, még a lépcsőházban is vissza kell kapcsolni az automatát :D

És tudom, hogy áram alatt van, világít egy kis zöld LED rajta. Az meg csak áram alatt tud. Azért még kikapcsolva is tartok a cucctól, ki tudja, Kondenzátorok nincsenek-e benne? Egyébként teljesen egyszerű felhasználó vagyok, aki topikokból merítí gyenge kis tudását. Na meg próbálkozásokból. Meg egy-két újságból, bár azokat nem mindig értem. Ezért is írtam korábbi hsz-emben, hogy nálam okosabbak megerősítése szükséges. :roll:

De a szemöldökcsipesz..... Az nem jutott eszembe :wink: Nem kis harc volt körömheggyel :D


szomb. dec. 10, 2005 21:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Olvasd át figyelmesebben, a tápegység kapcsolójáról írtam :), nálunk is alapból OFF-on van, biztos, ami ziher.
Áramtalanítani azonban mindenképpen kell az említett lapnál is, ugyanis kikapcsolt állapotban is folyamatosan feszültség alatt van a lap (ATX), de ezt nyilván tudod Te is. Nem érdemes vele különcködni, mert elég egy kis szikra, hogy valamelyik híd búcsút intsen.
Elképzelhető, hogy nem kell áram alá helyezni, mert az elem is elég ahhoz, hogy a kisütő jumperelést tudomásul vegye, de azért biztos, ami tuti alapon inkább bedugom, sosem tudni, nem rossz-e az elem is :)

Üdv!


szomb. dec. 10, 2005 19:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hajajj... Nálunk a "nőknek" (pontosabban rajtam kívül mindenki másnak) van egy külön gépe

Ez nálam annyit jelent, ahány nő, annyi gép (már ha olvasom a zárójelben levő információt) :D Szal félreértettelek. Nálunk három a nő!

McLaca írta:
Általában 3 tüske van, és a jumper az 1-2-n van, át kell rakni a 2-3 ra (természetesen teljesen áramtalanított gépen), majd a gépet áram alá helyezni, ha a tápon van kapcsoló, azt is bekapcsolni. Ilyenkor a gépet normál esetben nem lehet bekapcsolni (bekapcsolóra rá sem bagózik). Várni vagy fél percet így, aztán ismét áramtalanítás, jumper eredeti helyére visszarakása (szemöldökcsipesszel fog sikerülni), áram vissza, gép bekapcs és rögtön irány a BIOS, ott beállítani, amit kell (meghajtók autodetectje, meg pár apróság), és mentéssel kilépni.

Az én deszkámon nem kellett ki-be-ki-be kapcsolgatni, csak kikapcsolni, jumperolni, várni 10 mp-t, visszajumperolni, visszakapcsolni. ASUS K8N


szomb. dec. 10, 2005 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Tudok neked egy jobb nicknevet: Rotchild :D :D :D
Most mé'...? :lol:
Az a gép 5 éve lett vásárolva, csak tavaly januárban kapott CD-írót, nyáron DVD olvasót, és szkennert, ezeket a 100%-os sulinetben gyakorlatilag ingyen. Aztán szeptemberben kapott egy síkképcsöves Zumzung CRT monitort szintén sulinetben (az 50% önerőt én, a visszatérítendő összeget apám állta), karácsonyra meg tettem bele az 500-as helyett 900MHz-es (használt) Celeron-t, amit 1053MHz-en járatok, meg 256MB (szintén használt) RAM-ot a 64 mellé, dobtam rá egy XP-t, aztán Vargánya úgy gondolta, megáll bnenne a ventilátor (bennem meg az ütő :evil: :evil: ), így egy Chieftec tápot is kellett bele vennem, na annak az árát nem terveztem, de muszáj volt. Végülis jól jártam, mert 12cm-es venti van benne, szóval csendes. Többet nem költöttem arra a gépre :), így pont jó lett a családnak netezősnek, bár áprilisig továbbra is én nyüstöltem, akkor vettem egyet magamnak. Megdolgoztam érte ;) A régi gép azóta alig megy heti 10-20 órát. Kiscsalád szerint elég a sebessége, de a flash animok teljes minőségben nem folyamatosak. Én cserélném, de most vannak fontosabb dolgok is.
Értesítési terület: jelenleg MSN-nel és Outlook mail érkezés ikonnal együtt 16 ikon van kinyitva, bezárva 7.

Poc írta:
a Gyári codegen 300w-os van benne!meg végül is megy minden csak zavaró a betöltésnél az akadozás!a kisütést meg ilyesmit úgyse tudom megcsinálni,úgyhogy majd veszek másik alapot hozzá!
Ne már! Inkább veszel új deszkát? A BIOS kisütése úgy néz ki, hogy a kézikönyvében (akár a netről) megkeresed, melyik jumper szolgál a kisütésre, és azt átrakod a másik állásába. Általában 3 tüske van, és a jumper az 1-2-n van, át kell rakni a 2-3 ra (természetesen teljesen áramtalanított gépen), majd a gépet áram alá helyezni, ha a tápon van kapcsoló, azt is bekapcsolni. Ilyenkor a gépet normál esetben nem lehet bekapcsolni (bekapcsolóra rá sem bagózik). Várni vagy fél percet így, aztán ismét áramtalanítás, jumper eredeti helyére visszarakása (szemöldökcsipesszel fog sikerülni), áram vissza, gép bekapcs és rögtön irány a BIOS, ott beállítani, amit kell (meghajtók autodetectje, meg pár apróság), és mentéssel kilépni.

Másik megoldás, ha ezt végképp nem vagy hajlandó megcsinálni, ha bemész a BIOS-ba és a "restore default settings", vagy hasonló ("load BIOS defaults") soron nyomsz entert, aztán szintén mentéssel lépsz ki. Hátha ennyi is elég.

Üdv!


szomb. dec. 10, 2005 18:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
McLaca írta:
Hajajj... Nálunk a "nőknek" (pontosabban rajtam kívül mindenki másnak) van egy külön gépe


Tudok neked egy jobb nicknevet: Rotchild :D :D :D

És persze hogy a tálca értesítési területére gondoltam.


szomb. dec. 10, 2005 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
A jogosultságokhoz még nem mertem hozzányúlni, pedig a család nőtagjainak létrehozott NETezős felhasználói névnél nem ártana. :D

Hajajj... :) Nálunk a "nőknek" (pontosabban rajtam kívül mindenki másnak) van egy külön gépe, amin csak ők garázdálkodnak. Ők nem nyúlnak az enyémhez, én meg az övékhez, kivéve, ha kicsit takarítani kell rajta :)

Nekem azok a progik, amiket használok, nem tesznek gombot a tálcára, az értesítési területre (óra mellé) viszont igen, de azt el lehet tüntetni.

Üdv!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára McLaca szomb. dec. 10, 2005 18:31-kor.



szomb. dec. 10, 2005 18:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Azért próbáld csak meg azt a "kisütést". Nekem is sikerült nemrég, és megoldotta a problémámat. Én is először csináltam.
Ha megvan az alaplap manual, és olvasható nyelven van, akkor ott le van írva, hogy kell csinálni. De azt hiszem, az is elég, ha kiveszed a gombelemet, majd egy kis idő múlva visszateszed.
Azért várd meg, míg valaki hozzáértő is rábólint. Ezzel tulajdonképpen a gyári BIOSt állítod vissza, amivel megkaptad az alaplapot.
Amikor nekem megoldotta a problémát, akkor minden USB eszközöm levált a Windowsról, meg minden hang lelassult. A beszéd a messengeren, a zenék, a különböző hang effektek, minden. A Windows reinstall sem oldotta meg. De a BIOS visszaállítás igen. Kár, hogy nem azzal kezdtem.
Ne, ez egy kicsit hosszúra sikerült, de talán sikerült felbátorítani. Azért mielőtt vásárolni mennél, keresd fel ezt a topikot. Kicsit hosszú, de tanulságos!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Illeszoli szomb. dec. 10, 2005 18:31-kor.



szomb. dec. 10, 2005 18:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
a Gyári codegen 300w-os van benne!meg végül is megy minden csak zavaró a betöltésnél az akadozás!a kisütést meg ilyesmit úgyse tudom megcsinálni,úgyhogy majd veszek másik alapot hozzá!


szomb. dec. 10, 2005 18:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
nbela írta:
Pedig ezt már mindenki olvasta az Illeszolitól

Így igaz!

McLaca viszont inkább a Google Earth topikból ismer.

Egyébként azért így oldottam meg a progik indulását és leállítását, mert korábban modemmel neteztem, nem voltam sokat a NETen, gyakran fel- illetve leléptem. Különben meg utálom, ha a tálca tele van fölöslegesen futó progikkal. Minek menjen, ha nem kell. A vírusírtó egyébként mindig fut. Kivéve, ha játszok valami komlyabb játékkal.
A jogosultságokhoz még nem mertem hozzányúlni, pedig a család nőtagjainak létrehozott NETezős felhasználói névnél nem ártana. :D


szomb. dec. 10, 2005 8:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
BIOS kisütés, majd teljes újrakonfig.
Első próbaként.
Ha Vargánya, vagy JeNCi tápod van :), akkor viszont kezdhetsz félni :D

Üdv!


szomb. dec. 10, 2005 2:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
üdv!nem tudtam hová tegyem ezt a kérdést,hát jött ide!3-4 napja volt itt nálunk egy meglehetősen furcsa áramkimaradás(percenként jött-ment az áram)és azóta a gépem megbolondult,pedig ez idő alatt ki volt kapcsolva!azóta kb.5perc volt mire betöltött mindent,és nem szaggatva mozgott az egér a képernyőn.lett win. reinstall is már kínomban,de a másik probléma fönnáll azóta is!mégpedig hogy indításkor mikor bejön a win képernyő,a folyamatjelző pontosan 4-szer akad meg 3-5 másodpercre!előtte végigszaladt pillanatok alatt!ez most programhiba,vagy cserélhetem le az egészet belül?


szomb. dec. 10, 2005 2:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Én még nem olvastam tőle :D
Érdekes megoldás, de mivel nálam router van, és teljesen stochasztikusan van igény a netre (leginkább állandóan, meg az MSN is megy folyton,), nem használható megoldás. De a router tűzfala egyébként is nagyon jó, a vírusirtó meg hagy fusson, hátha a frissítése után derül ki, hogy valami már van a gépen, amit eddig még nem látott. Igaz, a NOD heurisztikája 95%-os, tehát ettől sem kell félni.
Gyengébb gépen viszont hasznos ötlet. De még hasznosabb lenne, ha csinálna egy netezős felhasználót az XP-ben, akinél mindezek futnak, és egy másikat, akinél nem. A netezősben pedig a jogosultságokat elvenné, így az esetleges károkozók is jogosultságok nélkül tudnának csak futni. Időben kicsit több a felhasználóváltás, de ha már szeparált környezetet csinálunk, akkor csináljuk elegánsan :)

Üdv!


szomb. dec. 10, 2005 0:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Pedig ezt már mindenki olvasta az Illeszolitól :P Ha netezni akar, akkor egy bat fájlból elindítja a tűzfalat, vírusírtót, kémelhárítót, az adsl kapcsolódást meg még ki tudja miket... Netezés után pedig egy másik bat fájl mindezeket kilövi...
Üdv,NBela


pén. dec. 09, 2005 23:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ööö... ezt most nem igazán értem ;)

Üdv!


pén. dec. 09, 2005 23:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
McLaca írta:
De miért parancssorból lövöd ki a progikat?


Batfile-val állítom le, illetve indítom el a progikat, amikor fellépek a NETre, ezek őrzik a biztonságomat. Egyébként nem gyakran fordul elő, hanem mindig. Na mindegy, megpróbálok ezzel együtt élni :cry: :cry: :cry:


pén. dec. 09, 2005 20:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
McLaca!
Köszönöm szépen így sikerűlt!
Köszönöm mégegyszer


Üdv tomash!


pén. dec. 09, 2005 11:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
tskmngr a tálcára jobb klikk és ott az előjövő menüben is ott van, elérhető. persze ha nem a tálca fagy éppen:)


pén. dec. 09, 2005 10:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Elvileg a kártya szoftverének fel kéne kínálnia a váltást. Legalábbis nálam (Intel miniPCI-os WLAN kártya) magából a szoftverből kapcsolgathatok az XP és az Intel szoftvere közt.
Ha ez nem járható út, akkor a hálózati kapcsolatok közt jobb katt a "vezetéknélküli hálózat" ikonra, "tulajdonságok", "vezetéknélküli hálózat" fül, és ott legfelül egy pipa: "A vezetéknélküli hálózatot a Windows konfigurálja". Szedd ki a pipát, és máris garázdálkodhat a saját szoft.
A kártya szoftvere egyébként általában jobb, de többet nem fog tudni tőle az eszköz (úgy értem, minőségben).

Üdv!


pén. dec. 09, 2005 0:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 467
Hozzászólás 
Hali!
Engem az bosszant,hogy egy USB wifi kártyának a szoftwerét akarom csak használni,és nem az XP alkalmazást!Hogy vagy hol tudom letiltani hogy ne az XP akarjon kapcsolódást csinálni?Mert a kártya szoftwere jobb!

Választ előre is köszönöm!
üdv tomash


pén. dec. 09, 2005 0:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
"Elfelejti" leszedni a tálcáról, vö. nem frissíti, csak ha egérkét felé húzod. Gyakran előfordul. De miért parancssorból lövöd ki a progikat?
Ha az üdvözlőképernyő ki van kapcsolva (ahogyan nálam is, és olyan az XP-d, mint a win2000), akkor CTRL+SHIFT+ESC-el éred el gyorsan a folyamatokat (mert CTRL+ALT+DEL-re csak egy panelt kapsz gombokkal, onnan még egy katt a feladatkezelő).

Üdv!


csüt. dec. 08, 2005 23:18
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Sziasztok!
Nekem a tálca értestési területével kapcsolatban lene kérdésem. Normális az, hogy amikor parancssorból állítok le egy alkalmazást a taskkill paranccsal, akkor az ikonja csak akkor tűnk el az értesítési területről, ha az ikon fölé viszem az egeret?
Néha azt hiszem, hogy fut egy progi, aztán kiderül, hogy nem is.


Normális. Pl a a "ctrl alt del" tskmngr megoldásnál is előfordulhat ilyesmi. Lásd DC++...

(Márha egy bugot lehet normálisnak hívni:) )


csüt. dec. 08, 2005 22:54
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 16, 2005 14:46
Hozzászólások: 984
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Sziasztok!
Nekem a tálca értestési területével kapcsolatban lene kérdésem. Normális az, hogy amikor parancssorból állítok le egy alkalmazást a taskkill paranccsal, akkor az ikonja csak akkor tűnk el az értesítési területről, ha az ikon fölé viszem az egeret?
Néha azt hiszem, hogy fut egy progi, aztán kiderül, hogy nem is.




Ctrl+Alt+Del, ----> Folyamatok----> Folyamat leállitása... És ezzel le van tudva !!!!!!!


csüt. dec. 08, 2005 20:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem a tálca értestési területével kapcsolatban lene kérdésem. Normális az, hogy amikor parancssorból állítok le egy alkalmazást a taskkill paranccsal, akkor az ikonja csak akkor tűnk el az értesítési területről, ha az ikon fölé viszem az egeret?
Néha azt hiszem, hogy fut egy progi, aztán kiderül, hogy nem is.


csüt. dec. 08, 2005 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ez a 'kidobálás' elég érdekes és bosszantó jelenség lehet.
Ha nem használsz képernyővédőt, ott mindegy, de még érdemes lehet a Vezérlőpult / Energiagazdálkodás / Speciális fülön kivenni a pipát a jelszó kérés elől készenlétből visszatérve.
Egyébként a .NET 1.1-hez van SP1 + 1 db hotfix és magyar nyelvi pack. (Ha az egész magyar nyelvű.)
Amúgy van már .NET 2.0 is, ami állítólag gyorsabb, de ez angol nyelvű egyelőre.
Én sem szedtem még le. Ezekhez Genuine.Check kell valószínűleg.


csüt. dec. 08, 2005 13:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
TargeT írta:
Dester írta:
... .NET framework fenn van...

TweakUI-val ASPNET felhasználó megjelenítés kikapcsolás a bejelentkezésnél.
De legjobb, ha felrakod a .NET SP1-et, az egyúttal javítja ezt a bibit is.
Ez mondjuk a bejelentkezésnél játszik, de hogy menet közben kidobja?
És, ha nem lenne, akkor még plusz tedd fel a NDP1.1sp1-KB886903-X86.exe-t is, valamint nekem ragaszkodott a HUN langpackhoz is.


Van SP1 is a .NET Frameworkhöz? Nem tudtam róla (lehet hogy azért, mert alapból felrakta a Windowsupdate). A menet közbeni kidobást úgy értettem, hogy valahány perc inaktivitás után kidob az üdvözlőképernyőre (mint felhasználóváltásnál). Egyébként most valahogy megszűnt a jelenség. Hogy mit csináltam, nem tudom... :roll:


csüt. dec. 08, 2005 12:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Dester írta:
... .NET framework fenn van...

TweakUI-val ASPNET felhasználó megjelenítés kikapcsolás a bejelentkezésnél.
De legjobb, ha felrakod a .NET SP1-et, az egyúttal javítja ezt a bibit is.
Ez mondjuk a bejelentkezésnél játszik, de hogy menet közben kidobja?
És, ha nem lenne, akkor még plusz tedd fel a NDP1.1sp1-KB886903-X86.exe-t is, valamint nekem ragaszkodott a HUN langpackhoz is.


hétf. dec. 05, 2005 9:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Egyáltalán nincs képernyővédő beállítva... soha nem is volt, mert utálom. Így aztán a pipa is szürke.


szomb. dec. 03, 2005 18:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez érdekes... Nekem két gépből egyiken sincs ilyen pipálható lehetőség :D
Mondjuk az is igaz, hogy - kinézetre - Win2000-et csinált az Intel WiFi driver az XP-mből, de bánja a franc, legalább nem látom az "ÜdvözÜljüNk" feliratot induláskor :D
A másik gépen azonban nincs WiFi, szóval nem a driver a ludas.

Üdv!


szomb. dec. 03, 2005 18:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Csak egy ötlet! :wink: mert én nem ezt a renszert használöm :wink:
Ott hogy képernyővédő vedd ki a pipát az üdvözlőképenyőbőlKép


szomb. dec. 03, 2005 17:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség