Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 11:56



Hozzászólás a témához  [ 28 hozzászólás ] 
ADSL beállítási hiba ? 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
Idézet:
...A fájlokat meg másképp nem tudja megnézni, csak ha "átfésüli". Ha már voltak vizsgálva, és egyszerre nagyon sokat másolsz vagy helyezel át, ki kell kapcsolni arra az időre. :shock:

Erre nem is gondoltam, legközelebb próbaképpen kikapcsolom a NOD32-t. Bár ha tényleg ez a probléma, buta a szoftver, mikor partíción belüli áthelyezéskor is vizsgál. :?

Minden file műveletet vizsgálnia kell, annál nagyobb a biztonság.
(Pl. ha ez előző vírus adatbázisban még nem volt benne egy Nálad meglévő vírus, amit addig nem ismert fel, de már frissebb az adatbázis, akkor simán találhat vírust partíción belül is!)
Egyébként 768 MB RAM-mal nyugodtan használhatsz XP-t, más oka van a lassúságnak.


pén. jan. 02, 2009 13:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
"Milyen csudás dolog az a LOGIKA....miért van Aqváriumod...." :lol:


szer. dec. 31, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gilszkilabor írta:
... Erre nem is gondoltam, legközelebb próbaképpen kikapcsolom a NOD32-t...

mindig vizsgál. Nem tudja azt, amit te. :D
Nálam bevált. Főleg nagy anyagok áthelyezésénél. Jobb gombbal símán ki lehet kapcsolni (bár nem tetszik neki), de gyors lesz a művelet. :shock:


szer. dec. 31, 2008 10:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Idézet:
...A fájlokat meg másképp nem tudja megnézni, csak ha "átfésüli". Ha már voltak vizsgálva, és egyszerre nagyon sokat másolsz vagy helyezel át, ki kell kapcsolni arra az időre. :shock:

Erre nem is gondoltam, legközelebb próbaképpen kikapcsolom a NOD32-t. Bár ha tényleg ez a probléma, buta a szoftver, mikor partíción belüli áthelyezéskor is vizsgál. :?

Köszönöm a tippet!

Gilszkilabor


kedd dec. 30, 2008 20:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
EFi írta:
Egyes vírusírtók is gyalázatosan meg tudják fogni a gépet, és ugye azok fájl megnyitásakor, másoláskor stb is egyből végigfésülik az érintett fájlt.

Nem mindegyik fogja a gépet.
A fájlokat meg másképp nem tudja megnézni, csak ha "átfésüli". Ha már voltak vizsgálva, és egyszerre nagyon sokat másolsz vagy helyezel át, ki kell kapcsolni arra az időre. :shock:


vas. dec. 28, 2008 17:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Egyes vírusírtók is gyalázatosan meg tudják fogni a gépet, és ugye azok fájl megnyitásakor, másoláskor stb is egyből végigfésülik az érintett fájlt.


szomb. dec. 27, 2008 13:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Telepítsd rá nyugodtan az XP-t, tedd fel a service packokat. 768 mega rammal csak úgy száguldani fog :D


pén. dec. 26, 2008 23:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Arra Windows ME-re biztos, hogy szükséged van? XP, 2000 nem menne el a gépen?...

Eddig XP volt (van) a gépen, de lassúnak találtuk. Néha egy triviális kattintás után másodpercekig nem mozdul a gép. Azt hittük, talán kevés a memória. Most karácsonyra a Jézuska "ápgrédelt" 256 MB-ról 768 MB-ra, de javulást nem éreztünk. Nekem viszont a Win98 röpül egy fele ilyen gyors gépen.

Summa summarum, ki van a fa..om vele, hogy egy Total Commander indítása több mp, míg a kis gépen tizedmásodpercekben mérhető. Néha egy egyszerű fájl-mozgatás szintén. A kis gépen azonnal végrehajtódik, a nagyon meg több mp is szokott lenni.

Ráadásul az XP már ki van gyomlálva ilyen-olyan "cleaner" programokkal, de hiába. És mivel a gép egyszerű dolgokra van csak használva (office, böngészés, enyhe multimédia), fontosabb lenne a szaporább működés. Ha az ember tudja, hogy mit szeretne csinálni, nem szívesen várakozik a gépre (haladjál má' te ****)...

Szeretnénk a kis gép (Win98) fürgeségét megtapasztalni a több, mint kétszer olyan gyors P4-esen is...

Gilszkilabor


pén. dec. 26, 2008 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Arra Windows ME-re biztos, hogy szükséged van? XP, 2000 nem menne el a gépen? Vagy van valami hardver ami miatt ME-t használsz?


pén. dec. 26, 2008 22:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1174
Hozzászólás 
Jó estét Urak!

A következő a probléma: Üres HDD-re frissen feltett WindowsME + a hálózati kártya driver beizzítása (eredeti alaplapi CD-ről). Utána T-online ADSL Internet érdekében feltettem még a néhai Matáv CD-ről a "WinDSL" és valami "ADSL asszisztens" komponenseket. Kapcsolat neve, felhasználónév, majd a jelszó beírása után már működik is a net. A böngészőben a második kattintás után viszont ismét újra kell építeni a kapcsolatot, mert megszakadt. Mint ha minden sikeres kapcsolat után bontana. A HW fizikailag jó, mert ez a rendszer XP alatt alkalmas Internetezésre. Mitől szakadhat meg lépten-nyomon a kapcsolat? Később újra telepítettem a Winows-t és a szükséges sallangokat, de az eredmény ugyanez.

Gilszkilabor


pén. dec. 26, 2008 19:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
nbela írta:
A tárcsázó gép egyetlen hálózati felületét a modemhez csatlakoztatod. Akkor switchet hova? Két hálókártya kell, vagy a modemhez kell usb kábel, kell még net megosztó progi, vagy proxy szerver program.. brú...


A modemből kijövő kábeli is a switch-be, meg a 2 gépet is. Ismerős kapott egy elfekvő switch-et, és tökéletesen megy. Egyik gép betárcsáz, és egyből megy mindenhol. Persze a netmegosztást be kell kapcsolni.

De még mindig a router a legjobb megoldás


szer. dec. 27, 2006 11:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Routert neki :!: , már pár ezerért hozzád vágnak egy egyszerűbb típust. Megoldódik vele minden gondod. Gyorsan és egyszerűen. Lepd meg magad így utókarácsony alkalmából :)


szer. dec. 27, 2006 0:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
A switchet úgy értettem, hogy azon keresztül osztani meg, ez a gép pedig betárcsáz.
A tárcsázó gép egyetlen hálózati felületét a modemhez csatlakoztatod. Akkor switchet hova? Két hálókártya kell, vagy a modemhez kell usb kábel, kell még net megosztó progi, vagy proxy szerver program.. brú...
Adam_batyam írta:
A routernek viszont tényleg több értelme lenne.
Ez a biztos...


kedd dec. 26, 2006 23:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
A switchet úgy értettem, hogy azon keresztül osztani meg, ez a gép pedig betárcsáz. A routernek viszont tényleg több értelme lenne.

A drót ugyanaz, egyik gépből kihúztam, és átdugtam a másikba.

A teszt szervert még nem néztem, de holnap reggel minden kiderül :-)


kedd dec. 26, 2006 22:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: ADSL beállítási hiba ?
nbela írta:
.gúnár. írta:
A legegyszerűbb lenne átállítani a modemet bridge módról pppoe-ra. Persze attól függ, milyen modemed van, tehát van-e konfig felülete és lehet-e piszkálni is.
Ezek a piszkálós modemek hogyan működnek? Pppoe módban név/jelszót lehet beállítani a konfig felületen? És a gépek ilyenkor milyen ip címeket kapnak? Natolt vagy netes ip címet?


A gép netes címet kap, és igen, bele lehet drótozni a pppoe kapcsolat felhasználónevét/jelszavát (igazából nem is biztos, hogy a netmegosztás megy-e switch-csel, nem próbáltam). A DHCP szerver címe lesz egyedül a modem IP-je (gondolom csak "továbbítja" a szolgáltatóét). Nekem is így van megoldva a dolog egy Dlink DSL-360T -vel. Csak bekapcsolom a gépet, az IP cím automatikus és mindenféle kapcsolódást mellőzve azonnal van net, mintha routerem lenne.


kedd dec. 26, 2006 21:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL beállítási hiba ?
.gúnár. írta:
A legegyszerűbb lenne átállítani a modemet bridge módról pppoe-ra. Persze attól függ, milyen modemed van, tehát van-e konfig felülete és lehet-e piszkálni is.
Ezek a piszkálós modemek hogyan működnek? Pppoe módban név/jelszót lehet beállítani a konfig felületen? És a gépek ilyenkor milyen ip címeket kapnak? Natolt vagy netes ip címet?


kedd dec. 26, 2006 21:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Sajnos a TCP/IP előli pipakivétel sem segített, meg a varázsló újrafuttatása sem.

A jelenséget azért is nem hiszem hogy a szolgáltató okozza, mert a tárcsázáskor elakad, tehát a Wan miniport csatlakoztatása (vagy ilyesmi) ablaknál, és a helyi kapcsolatnál a fogadott byte-ok vagy csomagok száma 0 marad.

A modemet sajnos nem tudom piszkálni, egy Dlink DSL-360R típusú modem, és eddig csak olyat olvastam róla hogy nincs rendes konfig felülete (telnetet meg még nem használtam, illetve az IP címét sem tudom)
Switch-re én is gondoltam, de az ünnepek miatt ugye a boltok zárva voltak
(Illetve a 2. szomszédben dettó ugyanez a hibajelenség, viszont nekik csak egy gépük van => nem tudják használni)

A hibán nem segített a rendszer teljes újrahúzása sem, most még a hálókátya driverre gyanakszom, de ennél több egyelőre nem jut eszembe :-(

Mindegy, azért köszi az eddigieket is, próbálkozni fogok tovább, hátha lesz valami.


Jaja, sajnos a 360R csak bridge módban tud operálni, és a rendes megosztáshoz ilyenkor router kell (vagy egy másik modem+switch, de az drágább sztem). Amúgy arra tudok még gondolni, hogy van vmi másik hálózati cucc a gépben és azon akar kimenni.


kedd dec. 26, 2006 20:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Switch-re én is gondoltam, de az ünnepek miatt ugye a boltok zárva voltak
A Switch a modem hálózati kapcsolatát osztja több gépre. De attól mindegyik gépen külön-külön be kell jelentkezni pppoe protokollal. Ez csak akkor fog sikerülni, ha a szolgáltató engedélyezi a több egyidejű kapcsolatot ugyanazon név és jelszóval. Próbálkozhatsz switch-el ha éppen van kéznél, de ha már pénzt adsz érte mindenképpen routert vegyél. Az elintézi a bejelentkezést, internet megosztást, hw tűzfal védelmet...
Lehet, hogy próbáltad, de nem írtad: ugyanazzal a kábellel próbáltad a 2 gépet?
Próbálkozzál a T-Com adsl teszt szerverre fölakadni (Ha T-Comtól kapod a drótot). Így kiderül, hogy a szolgáltató vagy a te oldaladon van-e a hiba: Tárcsázó név: adsl@test, tárcsázó jelszó: test. Csatlakozás után a tesztlap ip címét a böngésző címsorába kell beírni: 192.168.9.1


kedd dec. 26, 2006 20:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Sajnos a TCP/IP előli pipakivétel sem segített, meg a varázsló újrafuttatása sem.

A jelenséget azért is nem hiszem hogy a szolgáltató okozza, mert a tárcsázáskor elakad, tehát a Wan miniport csatlakoztatása (vagy ilyesmi) ablaknál, és a helyi kapcsolatnál a fogadott byte-ok vagy csomagok száma 0 marad.

A modemet sajnos nem tudom piszkálni, egy Dlink DSL-360R típusú modem, és eddig csak olyat olvastam róla hogy nincs rendes konfig felülete (telnetet meg még nem használtam, illetve az IP címét sem tudom)
Switch-re én is gondoltam, de az ünnepek miatt ugye a boltok zárva voltak
(Illetve a 2. szomszédben dettó ugyanez a hibajelenség, viszont nekik csak egy gépük van => nem tudják használni)

A hibán nem segített a rendszer teljes újrahúzása sem, most még a hálókátya driverre gyanakszom, de ennél több egyelőre nem jut eszembe :-(

Mindegy, azért köszi az eddigieket is, próbálkozni fogok tovább, hátha lesz valami.


kedd dec. 26, 2006 20:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
nbela írta:
fifi írta:
Sok szolgáltató nem engedélyezi, hogy egyszerre egynél több gép kapcsolódjon ugyanazzal a felhasználónévvel.
Igen. Ezt a kábelesek mac address ellenőrzéssel csinálják, adsl esetén pedig név/jelszóval
fifi írta:
Sőt, ilyenkor a sikeresen felcsatlakozott gép számára egy adott ideig "fenn is tartja" a kapcsolatot, vagyis egy darabig nem tudsz ekkor se a másik géppel csatlakozni.
Ezt a technikát nem ismerem. Légyszi műszakilag magyarázd már el ennek a működését mert így elsőre eléggé furának tünik. Például az adsl szolgáltató megjegyzi a mac addresst?


Sorry, így utólag visszaolvasva lehet, hogy hülyeséget írtam. De nálunk is hasonló volt a helyzet. Amikor beállítottuk a második gépet, akkor egy darabig (kb 2 hónapig) ment úgy a net, hogy midkettővel be tudtunk tárcsázni akár egyszerre is, ugyanazon a vonalon és ugyanazzal a modemmel. Csak egy switch volt közben. Aztán egy idő után ez már nem ment. Az egyik gép felmehetett, a másik nem. Akkor sem, ha az elsővel bontottuk a kapcsolatot. De ha az elsővel mondjuk egy félórán belül nem csatlakoztunk újra, akkor a második be tudottt tárcsázni. Ilyenkor persze az elsővel nem lehetett. Egy másik szakfórumon egy TVNet-es srác (mert hogy ők a netszolgáltatók), aki ott dolgozik, írta hogy router kell. Azóta már van, és azóta megy tökéletesen a net mindkét gépen.

Persze ez nem egészen ebbe a topicba tartozik, mert nálam nem "sorban" voltak a gépek. Még1x sorry, elsőre figyelmetlen voltam :(


kedd dec. 26, 2006 11:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás Re: ADSL beállítási hiba ?
Adam_batyam írta:
Sziasztok !

Talán még nem volt a következő probléma:
Adott egy működő ADSL kapcsolat, a modemen folyamatosan világít a LED. Egyik gép rendesen megy is róla. A másik gép viszont nem hajlandó felcsatlakozni, a küldött byte-ok egy kicsit nőnek mindig, a fogadott viszont 0 marad.
A két gépet egymás után kötöttem össze az ADSL modemmel, tehát nincsenek hálózatban, se routeren.
A helyi kapcsolatokban 192.168.0.1 a gépek IP címe, tehát a hiba oka ez nem nagyon lehet.

Érdekesség még, hogy ha a 2 gépet egy crosslink kábellel kötöm össze közvetlenül, akkor gyönyörűen látják egymást (persze az egyik IP címet olyankor átállítottam 192.168.0.2-re)

Köszönöm a segítséget előre is, és kellemes Karácsonyt mindenkinek !

Adam_batyam


A legegyszerűbb lenne átállítani a modemet bridge módról pppoe-ra. Persze attól függ, milyen modemed van, tehát van-e konfig felülete és lehet-e piszkálni is. Ilyenkor sima switch-cel is meg lehet osztani a netet.


hétf. dec. 25, 2006 22:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
fifi írta:
Sok szolgáltató nem engedélyezi, hogy egyszerre egynél több gép kapcsolódjon ugyanazzal a felhasználónévvel.
Igen. Ezt a kábelesek mac address ellenőrzéssel csinálják, adsl esetén pedig név/jelszóval
fifi írta:
Sőt, ilyenkor a sikeresen felcsatlakozott gép számára egy adott ideig "fenn is tartja" a kapcsolatot, vagyis egy darabig nem tudsz ekkor se a másik géppel csatlakozni.
Ezt a technikát nem ismerem. Légyszi műszakilag magyarázd már el ennek a működését mert így elsőre eléggé furának tünik. Például az adsl szolgáltató megjegyzi a mac addresst?


hétf. dec. 25, 2006 19:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd okt. 11, 2005 21:42
Hozzászólások: 83
Hozzászólás 
Nem tudom, jól látom-e át a problémát, de szerintem a szolgáltató okozza a jelenséget. Sok szolgáltató nem engedélyezi, hogy egyszerre egynél több gép kapcsolódjon ugyanazzal a felhasználónévvel. Sőt, ilyenkor a sikeresen felcsatlakozott gép számára egy adott ideig "fenn is tartja" a kapcsolatot, vagyis egy darabig nem tudsz ekkor se a másik géppel csatlakozni. Kipróbálhatod, hogy leállítod azt a gépet, amelyiken megy a net, és mondjuk egy óráig nem kapcsolod be. Akkor megpóráblhatsz a másik géppel csatlakozni. Ha akkor sikerül, akkor ez a baj. Ebben az esetben router lesz a megoldás.


hétf. dec. 25, 2006 14:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Köszi a tippet, meg fogom próbálni, csak éppen szedek le valamit ezen a gépen, és nem akarom megszakítani (nomeg a Karácsonyfa sincs még teljesen kész :-) )


vas. dec. 24, 2006 16:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ugyanazal a kábellel próbáltad mindkét gépet? Én letörölném az adsl kapcsolatot meg az asztal ikont. Helyi kapcsolat (hálókártya) tulajdonságoknál a tcp/ip elől kivenném a pipát és újra indítanám a varázslót: Kpacs. szélessávú név jelszó....


vas. dec. 24, 2006 14:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: ADSL beállítási hiba ?
nbela írta:
Úgy kell érteni, hogy egyszer az egyik egyszer a másik gép? Virtuális modem, tárcsázó, telepítve? Név, jelszó megadva? A tárcsázónak kéne valami hibaüzit adni! Oprendszer? Pontos jelenség? Hogyan, mivel kezdeményezed a kapcsolatot, mik látszanak a hálózatok tulajdonságok ablakban?
Üdv,NBela


Igen, egyszer az egyik gép, egyszer a másik.

Az XP beépített tárcsázóját használja (Hálózati kapcsolatok -> Kapcs. felhasználónevet és jelszót igénylő szélessávú kapcs. segítségével)

A név, és a jelszó is stimmel

A tárcsázó elkezd tárcsázni, de a kapcsolódás PPPoE (vagy valami hasonló) kezdetű szövegnél elakad. Egy idő után megunja, és visszaszámol az új tárcsázásig

A kapcsolatot az asztalra kitett ikonnal indítom (bár ennek semmi jelentősége), az ADSL TCP/IP-je automatikusra van állítva.


vas. dec. 24, 2006 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: ADSL beállítási hiba ?
Adam_batyam írta:
A két gépet egymás után kötöttem össze az ADSL modemmel, tehát nincsenek hálózatban, se routeren.
Úgy kell érteni, hogy egyszer az egyik egyszer a másik gép? Virtuális modem, tárcsázó, telepítve? Név, jelszó megadva? A tárcsázónak kéne valami hibaüzit adni! Oprendszer? Pontos jelenség? Hogyan, mivel kezdeményezed a kapcsolatot, mik látszanak a hálózatok tulajdonságok ablakban?
Üdv,NBela


vas. dec. 24, 2006 11:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás ADSL beállítási hiba ?
Sziasztok !

Talán még nem volt a következő probléma:
Adott egy működő ADSL kapcsolat, a modemen folyamatosan világít a LED. Egyik gép rendesen megy is róla. A másik gép viszont nem hajlandó felcsatlakozni, a küldött byte-ok egy kicsit nőnek mindig, a fogadott viszont 0 marad.
A két gépet egymás után kötöttem össze az ADSL modemmel, tehát nincsenek hálózatban, se routeren.
A helyi kapcsolatokban 192.168.0.1 a gépek IP címe, tehát a hiba oka ez nem nagyon lehet.

Érdekesség még, hogy ha a 2 gépet egy crosslink kábellel kötöm össze közvetlenül, akkor gyönyörűen látják egymást (persze az egyik IP címet olyankor átállítottam 192.168.0.2-re)

Köszönöm a segítséget előre is, és kellemes Karácsonyt mindenkinek !

Adam_batyam


vas. dec. 24, 2006 10:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 28 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség