Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 13:06



Hozzászólás a témához  [ 23 hozzászólás ] 
Éjfél körül magától bekapcsol a gépem hibernálásból 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hmm, igaz. Így sokkal logikusabb.
Át is szerkesztem az előző hszemet, ne legyen a fórumban téves infó :P


hétf. feb. 16, 2009 14:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Jaja, úgy lesz az, ahogy vackor írta. Egyből kell hogy csináljon a Vista egy hibernálásos memóriamentést, de ha nincs közben áramszünet, akkor készenlétből jön vissza.
Ha tápfesz probléma adódik, nehéz volna akkor hirtelen menteni. :wink:
Most már tisztul a dolog, csak pont ez a vistás kevercs kutyulta meg a képet. Rémlett valami ilyen, meg az hogy egy másik helyen beszéltünk a BIOS-ban beállítható automatikus indulás problematikájáról. Ott le is szokott írva lenni a manualban, hogy táp kimaradás esetén nem indul automatikusan.
A szimpla hibernálásra meg tényleg így logikus, hogy működjön. Nekem nem hiányzik, meg ez is mondjuk 2 GB hely spórolás nélküle, bár éppen amúgy sem volna gond.


hétf. feb. 16, 2009 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Vistában megjelent a hibrid alvás, ami úgy néz ki, hogy alapból készenlétbe megy, majd ha érzékeli, hogy kevés az akksi, akkor rendesen hibernál.

Nekem úgy tűnt, hogy rögtön az elején csinál egy hibernálást, de kikapcsolás helyett készenlétben marad. Így készenléti módból rögtön felébreszthető, lemerülés/áramkimaradás esetén meg visszaállhat ugyanúgy mint hibernált állapotból.


hétf. feb. 16, 2009 13:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Hannibal írta:
ami úgy néz ki, hogy alapból készenlétbe megy, majd ha érzékeli, hogy kevés az akksi, akkor rendesen hibernál. Itt is probléma a hirtelen áramlekapcsolás.


ezt a 2000 és az xp is tudja.


hétf. feb. 16, 2009 13:05
Profil Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hibernálásnál a memória tartalmát kiírja a vinyóra. Ha lenyomod az áramot, az ugyanúgy rajtamarad a vinyón. Az áram visszakapcsolása után bekapcsoláskor ugyanúgy visszaírja a memória tartalmát és minden úgy van ahogy elküldted hibernálásba.

Készenléti állapotnál okoz gondot az áram lekapcsolása. Ugyanis ilyenkor az történik, hogy a proci, vidkari, vinyók stb. kikapcsolnak, viszont a memória továbbra is áram alatt marad, így megőrződik a tartalma, bekapcsoláskor csak visszatér az áram a proci és társaiba, ropogós memóriatartalom ott van a memóriában és már fut is. Ha készenlétnél lenyomod az áramot, akkor a memória tartalma elvész, normál bootolás szükséges.

Szerk (mert hülyeséget írtam :D).:
Vistában megjelent a hibrid alvás, ami úgy néz ki, hogy memória tartalmát kiírja vinyóra, majd készenlétbe megy. Nem probléma az áram lenyomása.

Automatikus indítást nem tudom, sosem használtam.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hannibal hétf. feb. 16, 2009 14:06-kor.



hétf. feb. 16, 2009 12:58
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Persze persze, ezt láttam is. :)
Csak már abban nem vagyok bizonyos, hogy a tápfesz megszűnés hatással van-e a hibernálásból való indulásra, vagy csak az automatikus indítást nyírja ki. De könnyű lenne kipróbálni.
Mindenkinek mások lehetnek a szempontjai. Nekem fontosabb a tápfesz lekapcsolás még a szünetmentesről is, de ha ez még nem is volna akadály, számomra elég, ha csak készenlétből tér vissza az összes dokumentum és megnyitott weboldal.


hétf. feb. 16, 2009 12:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
TargeT írta:
Nekem végül is mindegy, a kapcsolós elosztót úgyis kinyomom, a normál boot meg nem olyan hosszú egy mai rendszeren, hogy emiatt hibernáljak.
Induljon csak tisztán minden, aminek kell.


nem a boot miatt jó. Amiatt, hogy leállításkor semmit nem zárok be, pl. levelezést, fórumot vagy szövegszerkesztést, és újraindulás után mindent ugyanott tudok folytatni!


hétf. feb. 16, 2009 12:21
Profil Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Én meg nem szoktam.
A készenlétet viszont használom (suspend to RAM), ha felfüggesztem a dolgot.
Van valami olyan, hogy ha a táp egy időre megszűnik, pl. áramszünet, akkor már csak normál módban indul a gép. Laptopnál az akksi ettől megvéd.
Vagy ez a tápfesz szünet csak a BIOS-ban beállított automatikus bekapcsolásra vonatkozna? :roll:
Nekem végül is mindegy, a kapcsolós elosztót úgyis kinyomom, a normál boot meg nem olyan hosszú egy mai rendszeren, hogy emiatt hibernáljak.
Induljon csak tisztán minden, aminek kell.


hétf. feb. 16, 2009 8:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
hibernálást használom szinte mindig, így ott folytathatok mindent, ahol abbahagytam.


szomb. feb. 14, 2009 2:21
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Régebben én is gyakran hibernáltam a gépet, mert úgy gyorsabban használható állapotba került. Aztán megtoldottam egy kis rammal, meg variáltam egy kicsit a szolgáltatások indításával (amit lehet azt késleltetve), így most gyorsabban elindul a gép mintha hibernálás után visszatöltene mindent. :-)


pén. feb. 13, 2009 23:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Az sem kell hozzá. A konektorból is nyugodtan ki lehet húzni.

Igazad van. Jobban emlékszel. :D
Én akkor is kikapcsolok mindent, ha befejeztem. :shock:


pén. feb. 13, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
De miért is van hibernálásban a gép? Miért nem lehet teljesen kikapcsolni? Az áram fogyasztásról nem is beszélve.
A hibernált gép ugyanúgy áramtalanítva van, ugyanannyi a fogyasztása. Csak induláskor nem újonnan tölti magát a rendszer, hanem ott folytatja, ahol abbahagyta. Kinek a pap, kinek a papné... Rémlik valami, hogy pár hónapja szó volt ugyanerről...

Megtaláltam:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=885379#885379
Laci_L írta:
Így csak a táp van készenlétben, az tényleg kevés
Az sem kell hozzá. A konektorból is nyugodtan ki lehet húzni.


pén. feb. 13, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
De miért is van hibernálásban a gép? Miért nem lehet teljesen kikapcsolni? Az áram fogyasztásról nem is beszélve. :shock:
Én ebben némi lustaságot vélek felfedezni. Tévedek?

Nem hiszem, hogy annyira fontos lenne az időkülönbség ami a két újra indulás között van. :D


pén. feb. 13, 2009 19:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 15:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Megvan a hiba! Sajnálom, hogy bénáztam itt nektek, de mindent köszönök, külön a 23:55-ös bios visszaállítást!!! Ki gondolta volna, Nero valami frissítését berakta az ütemezett feladatok közé, ami még nem is lett volna nagy gond, de be volt állítva, hogy a frissítés felébresztheti a gépet alvásból.
Delete...
Köszi mindent!


hétf. feb. 09, 2009 14:51
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 15:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
nbela írta:
gycsisz írta:
Várom további ötleteket.
Beállítod a pontosidőt 23:55-re, hibernálsz és nézed, hogy mi történik. Talán kiderül, hogy a bios órának van köze hozzá, vagy kívülről jön.



Most próbáltam ki, átállítottam az órát 23:55-re, hibernáltam és bekapcsolt a gép 00:00-kor.
Beraktam egy vinyót amire kb 1 éve windows xp volt telepítve, + kb 5 játék, azzal is megcsináltam és NEM kapcsolt be.
Lehet olyan programom, ami 00:00 –ra be van állítva, hogy hibernálásnál kapcsolja be a gépemet? Nem tudok róla, én nem állítottam be semmi ilyet. Mi tud hibernálásból gépet feléleszteni?
Várom további ötleteket.


hétf. feb. 09, 2009 14:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Az UPC izélgetheti a modemét, a számítógépnek hálózatról csak magic packetre szabadna bekapcsolnia.
Ezt könnyű kipróbálni: hálózatot kihúzva is elindul-e.
És amit fentebb írtak: BIOS óra beállítása éjfél elé.

De a legjobb megoldás: teljes áramtalanítás esetén nem tud elindulni.


hétf. feb. 09, 2009 9:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
gycsisz írta:
> Ilyeneket letiltani, hogy PME event wake up, meg power on akármi. <
Wake up szöveget meg sehol nem találok a bios beállításban.

Nem találtál, mert más, AMI BIOS-od van.
Ezért kell ehhez hasonlót keresni. Bár ahogy írod, minden ide vonatkozó már le van tiltva.
Valószínűleg a UPC izélgeti a modemét éjfél körül, kapcsolat bontás, IP cím változtatás, és ez kever be a gépnek.


hétf. feb. 09, 2009 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
gycsisz írta:
Várom további ötleteket.
Beállítod a pontosidőt 23:55-re, hibernálsz és nézed, hogy mi történik. Talán kiderül, hogy a bios órának van köze hozzá, vagy kívülről jön.


hétf. feb. 09, 2009 0:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 15:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Most is bekapcsolt, pontosan éjfélkor.
Holnap kipróbálom, hogy modemet kikapcsolom.


hétf. feb. 09, 2009 0:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 15:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
Nem lehet az, hogy áramszünet van egy pillanatra a jelzett időpontban, és a géped úgy van beállítva a biosban, hogy bekapcsoljon?


Az alaplap típusa: ASUS P5K
Beállítás
APM Configuration
• Restore on AC Power Loss Power OFF
• Power On By RTC Alarm Disabled
• Power On By External Modems Disabled
• Power On By PCI Devices Disabled
• Power On By PCIE Devices Disabled
• Power On By PS/2 Keyboard Disabled

Ez a beállítás már alaplap vásárlás óta így van, ami kb 1-2 év, viszont a bekapcsolgatása „csak” kb 2-3 hónapja van.
Áramszünet? Hmm, akár az is lehet, de 2-3 hónapja minden éjfél körül áramszünet lenne egy pillanatra?
UPC bizgerál? Most januárban váltottam UPC-re előtte T-online volt és akkor is be-be kapcsolgatott.
> Ilyeneket letiltani, hogy PME event wake up, meg power on akármi. <
Wake up szöveget meg sehol nem találok a bios beállításban.
Várom további ötleteket.
üdv
gycsisz


vas. feb. 08, 2009 22:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Én azért belenéznék mégegyszer a BIOS beállításokba, főképp a power management környékén.
Ilyeneket letiltani, hogy PME event wake up, meg power on akármi. Mondjuk nálam ez egérre engedélyezett. A duplakattintást nem nagyon fogja semmi magától reprodukálni, főképp, ha a kapcsolós elosztó is ki van nyomva. :lol:
Ezen túl, amit .gúnár. is említett, megnézni, mi van az AC back funkcióra beállítva. Soft off legyen, semmiképp ne full on.

Vagy áramszünet, vagy a UPC bizgerál valamit. :wink:


vas. feb. 08, 2009 18:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Nem lehet az, hogy áramszünet van egy pillanatra a jelzett időpontban, és a géped úgy van beállítva a biosban, hogy bekapcsoljon?


vas. feb. 08, 2009 17:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. feb. 08, 2009 15:42
Hozzászólások: 7
Hozzászólás Éjfél körül magától bekapcsol a gépem hibernálásból
Sziasztok, segítséget szeretnék.
Mindig hibernálásra kapcsolom a gépemet, már pár hete minden éjfélkor azaz kb 00:00 és 00:10 között magától bekapcsol a gépem hibernálásból. Eddig 4 szer figyeltem meg a bekapcsolást és az időpont e 10 perc között volt. Már nagyon unom…
Mivel nem ugyanabban az időben kapcsol be, ezért úgy gondolom ütemezett elindítás ki lehet lőni.
A gépen Windows XP fut.
A biosba semmi erre utaló nincs beálítva, bios frissítés újra és még újabbra megtörtént.
Ruter: D-Link DI-524
Internet szolgáltató: UPC, de kb 2 hete még T-online volt, a hiba T-online-nél is megvolt.
Hol keressem a hibát? Segítsetek.
Ma megpróbálom, éjfél előtt hibernálom és egyben kikapcsolom az internet modemet.
Egyébként: ESET Smart Security, Ad-Aware végig futatva.


vas. feb. 08, 2009 17:09
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 23 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség