Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. ápr. 22, 2019 13:32

Hozzászólás a témához  [ 493 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
Windows XP SP3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Hozzászólás Re: Windows XP SP3
nacorvus írta:
Teljesen pályán kívülről:
Supervisor kb ugyanakkor regisztrált mint jómagam-akkor én 'rendszegizda" voltam Ő meg egy cybercafé-tulaj..azóta is úgy fejleszt mint jómagam :hm: lefelé ]:-<

Ps: Ezeréves elfelejtett szoftok,hardverek..és a hülye kérdések:miért nem megy... potamu sto :arrow: ..mert nekem nincs rá pénz...se'tanulni,sem a vasra.. :arrow: " Se,szerszám,se paripa és tudás.."De,kell a kovácsnak is alamizsna..(arra,sincs) mint a cormwellli nótában a patkószeg miatt a csata is elveszett-nekem a fejem azért hogy hazajöttem-adhatok még ötleteket-de Ő,nem egy nyugdíjas Laci_L!..aki meg van barátkozva talán már win 10-el is.. :hihi:

más: A sz.arvas még működik :idea: :?:
Igen.. megnyugudtam !-F- a motor olyan mint a fent emlegetett fórumutárs..

A hülye kérdéseket illetően, szerencsére vannak itt olyan segítőkész fórumtársak mint vackor, Laci
-L, TargeT, és mások akik minden hülye kérdésben segítenek a megoldásban...

A régi dolgokat nem azért kérdezem, mert nincs új oprendszerem meg új szoftverek, hanem azért mert ha egyszer az utókorból emlékezni akarnak a régiekre, akkor még a fórumban megtalálják a válaszokat...

A régi dolgokat Win 3.1-tól megőrzöm az utókor számára és igen működnek PI és PII, PIII gépeken...
A fent emlegetett fórumtársak aktivitása, segítsége nélkül bizony nagyon is gyenge lenne a fórum, ezúton is köszönöm nekik a sok segítséget!

szomb. ápr. 20, 2019 8:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

vackor írta:
... mint venni egy használt 10 éves autót...

Érdekes, hogy 1971 óta vannak autóim, de még egyiket sem vettem használtan. Inkább tovább használtam őket (6-8 évig).

szer. ápr. 17, 2019 20:14
gyémánt tag

Én is sok mindent megtartok és használok, amíg van értelme, de azért van egy bizonyos pont, amikor a ráfordított időt és munkát is figyelembe véve többe kerül életben tartani a 40 éves Trabantot, mint venni egy használt 10 éves autót. Plusz időnként fel kell újítani a gépezet elemeit, ami pénzbe kerül, viszont ha jól csinálod, akkor az teljesítményben sokszorosan visszajön. Nem beszélve olyan dolgokról, hogy egy mai olcsó okostelefonban nagyobb teljesítmény lakik, mint egy 10 éves notebookban. :D

szer. ápr. 17, 2019 20:06
a fórum lelke

Teljesen pályán kívülről:
Supervisor kb ugyanakkor regisztrált mint jómagam-akkor én 'rendszegizda" voltam Ő meg egy cybercafé-tulaj..azóta is úgy fejleszt mint jómagam :hm: lefelé ]:-<

Ps: Ezeréves elfelejtett szoftok,hardverek..és a hülye kérdések:miért nem megy... potamu sto :arrow: ..mert nekem nincs rá pénz...se'tanulni,sem a vasra.. :arrow: " Se,szerszám,se paripa és tudás.."De,kell a kovácsnak is alamizsna..(arra,sincs) mint a cormwellli nótában a patkószeg miatt a csata is elveszett-nekem a fejem azért hogy hazajöttem-adhatok még ötleteket-de Ő,nem egy nyugdíjas Laci_L!..aki meg van barátkozva talán már win 10-el is.. :hihi:

más: A sz.arvas még működik :idea: :?:
Igen.. megnyugudtam !-F- a motor olyan mint a fent emlegetett fórumutárs..

szer. ápr. 17, 2019 19:52
gyémánt tag

Laci_L!
Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást.
Feltétlenül megnézem, mert ha újra kell rakni valamilyen okból az oprendszert, akkor vagy ad a forgalmazó egy licencet vagy nem és mindig újat venni, azért...
Nagyon köszönöm még egyszer is!

hétf. ápr. 15, 2019 8:24
a fórum lelke

Supervisor írta:
... vannak olyan szoftverek is amelyeket már megvenni sem lehet, meg átmenteni sem, hogy működjenek...

Ha a szoftvered a licencet telepítéskor a hardver elemekhez kötötte, és úgy jegyezte be a Registry-be, akkor fújhatod. Ha átrakod a Ghost-tal egy másik eltérő hardverre, akkor sem fog működni, ha a Windows túléli a buherát.

Ha van ilyen macerás szoftvered, minden adatát el kell menteni. Ezeket próbáld meg:
1. Megnézni az Everything-el hova telepített fájlokat (keresni a program nevével, és annak jellemző töredékével)
2. Amik itt vannak, mindent elmenteni. Ha másik drájvon is van, azt is, de ez már nehéz ügy lesz.
3. Hasonló szavakkal rákeresni a Registry-ben, és mindent exportálni
4. Az új hardveren telepíteni a programot azonos nevű mappába, azonos helyre.
5. Minden helyet, ami a mentésben van, összehasonlítani az újjal. A különbséget átvinni (felülírni) az új helyen
6. Minden mentett Registry bejegyzést összehasonlítani az újjal. A különbséget átvinni (felülírni) az új helyen

Ezek után vagy működik, vagy nem. Próba szerencse.

vas. ápr. 14, 2019 17:25
gyémánt tag

Biztosan jobban járnék a tiszta telepítéssel, de sok olyan szoftverlicencem van, amelyeket ha újra telepítek nem működnek az új telepítésen, kérnem kell új licencet a forgalmazótól, akkor vagy adnak vagy nem...
Aztán meg vannak olyan szoftverek is amelyeket már megvenni sem lehet, meg átmenteni sem, hogy működjenek.

A virtuális gépet már régebben használtam aztán egy Ghost mentéssel véletlenül elrontottam.
Amint időm engedi felrakom újra és meglátom milyen lesz.

vas. ápr. 14, 2019 9:13
gyémánt tag

A legjobb megoldás az XP-re még mindig egy virtuális gép lenne. Azt tényleg oda viszed és azon futtatod amin akarod...

szomb. ápr. 13, 2019 21:49
a fórum lelke

Supervisor írta:
... ha a sors is úgy akarja, akkor még talán működhet is...

Hja, úgy és akkor biztosan. :wink: :mrgreen:
Nagyon rá vagy kattanva erre az ide-oda, keresztbe és kasul ghostolásra.
Ha Windows 8 vagy 10 lenne, garantáltabb a siker, azok a Windows To Go-t is tudják. Az XP az neccesebb, de tényleg próba cseresznye.
Nem tudom, hogy mi és mennyi van telepítve azokra az XP-kre :roll: , de nemrég már felmerült, hogy jobban jársz a tiszta telepítéssel. Persze Win7 után és mellérakni az XP-t az szintén beavatkozást igényel, mert akkor meg a Win7 bootját kell helyreállítani, majd EasyBCD-vel berakni az XP bootját a boot menübe.

szomb. ápr. 13, 2019 14:07
gyémánt tag

Így van!
Vannak ezek a különbözőségek, ha lesz időm azért próbaként megnézem, ha a sors is úgy akarja, akkor még talán működhet is...

szomb. ápr. 13, 2019 11:54
gyémánt tag

Te nagyon szereted a kihívásokat, igaz? Két különböző platform. Az egyik egy Intel 478-as alaplap VIA chippel, a másik meg egy AMD 754-es, nForce chippel. Hogy működhet-e, azt szerintem csak akkor tudjuk meg, ha kipróbálod.

Unokatestvéremnek volt egyszer egy Trabantja, amibe a gyári 600-as motor helyett beszereltek egy 900-as Suzuki motort. Az működött, úgyhogy lehet érdekes kombókat csinálni. Talán neked is van esélyed...

szomb. ápr. 13, 2019 10:36
gyémánt tag

Köszönöm az XP-s videó címeket, megnézem őket.

AsRock P4 V88 alaplapról készült Ghost 2003 mentéseket AsRock P4 V88 D:\XP C:\Win 7 ha átviszem ASUS K8N alaplapra természetesen a D:\XP-t a D:\-re, a C:\Win7 Ghost mentést a C:\-re, akkor el fognak indulni?

Gondolom, be kell rakni a Win 7 lemezt és a számítógép javítását kell kérni.
Ezután lesz egy helyreállítottként megjelölt Win 7.

Ebben az Easy BCD-t kell megnyitni és az XP-t beállítani, ezután tud csak indulni az XP.
A kérdés: A két alaplap hardver különbözősége okozhatja-e, hogy egyik oprendszer sem fog elindulni?

szomb. ápr. 13, 2019 10:03
gyémánt tag

XP videók: https://www.youtube.com/user/mjd7999/videos

csüt. ápr. 11, 2019 19:19
gyémánt tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget.
Tudom, hogy nagyon is időigényes lesz, mivel sok dolgot kell megcsinálni, de talán még így is kevesebb időt igényel, mintha újra raknám az egészet.

Előzően próbáltam a DokumentandSettingből átmásolni a 2-es felhasználót de nem igazán volt sikeres, jó néhány program csak a 2-esnél működik.

ASC futtattam a rendszer megtisztításához.

hétf. feb. 25, 2019 12:48
gyémánt tag

Tipp #1: Maradsz a 2. felhasználónál, de kitakarítod a profilt. XP-n már volt MSCONFIG? El kell tiltani az automatikus indulástól mindent amire nincs szükség, esetleg ráküldeni egy CCleaner-t vagy hasonlót a szemét fájlok és a registry megtisztításához.

Tipp #2: Alkalmazás 2. felhasználóként uninstall, 3. felhasználóként install.

Tipp #3: Nekiállsz és kigyűjtöd az alkalmazás registry bejegyzéseit, exportálod, aztán behúzod user3 alatt. Ugyanígy kigyűjtöd és átmásolod a profilban lévő konfigurációs fájlokat. Aprólékos, időigényes munka, és nem biztos hogy célravezető lesz, mert maradhatnak bennük hivatkozások user2-re.

hétf. feb. 25, 2019 12:41
gyémánt tag

Laptopon amit már régen használtam három felhasználó van. A 2-es telepítette a programokat, de mivel betöltődéskor már lassú volt, létrehoztam egy új fiókot ami sokkal gyorsabb.
A gondok:Több programot is újra kellett aktiválni az új fiókban. Illetve olyan programok amelyek a 2-es alatt hibátlanok nem működnek az új fiókban.

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e valahogyan az új fiókban használni az előzően a 2-es fiókban telepített programokat?
Ha igen akkor hogyan, mit kell tenni, hogy az új fiókban is működjenek?

hétf. feb. 25, 2019 12:18
gyémánt tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Napokig nem volt netszolgáltatás ezért nem tudtam írni.
Win 7 alól belépve megy az átírás a DS-ben is. A vezérlőpultban "A" átnevezve "B"-nek Win7 alól ugyanígy az "A"-nak csak a neve változik mindene marad. A gond az, hogy így az XP nem akar indulni.

Az új felhasználó létrehozásakor meg az a gond, hogy nem minden program működik, gondolom azért mert másik felhasználó alól lettek feltelepítve. Ezen a DS-ből átmásolás sem mindig segít.

A felhasználó átnevezése az adatlapon a sajátgép tulajdonságoknál a registryben könnyen megoldható.
Valamelyik fórumban olvastam, hogy a registryben az átnevezés a DS-ben is megoldható ilyen módon de nem mentettem el a fórum címét.
Főként a hely miatt kellene a két felhasználó helyett egy átnevezett.
Megnézem a közölt leírást hátha sikerül a megoldás.

szer. aug. 26, 2015 18:45
gyémánt tag

Sajna mindkét win elég rendesen tárolgat dolgokat a registry-ben, ott meg ugye jól nem névvel teszi el.
Át lehet varázsolni, hogy más név látszódjon, de igazándiból a D&S mappa dolgaiban lényeges változást így nem tudsz elérni.
Vegyél fel új júzert és mentsd át az anyagokat abba.

kedd aug. 25, 2015 12:32
ezüst tag

Hamarosan úgyis újratelepíted, addig már minek. :-(

hétf. aug. 24, 2015 20:38
a fórum lelke

Na de akkor elég létrehozni egy új usert, a régit meg utána törölni, oszt nincs ennyi hókuszpókusz. :wink: Oké, a beállítások nulláról indulnak.

hétf. aug. 24, 2015 20:31
a fórum lelke

TargeT írta:
... Én azt hittem, hogy inkább csak esztétikai okok miatt kell ...

Így van. Kaptam egy laptopot, de a User más nevű, és így hülyén néz ki. Csak ennyi. :)

Inkább csak elméleti szinten érdekelt. Mint minden hasonló dolog. De a gugli segített. :wink:

hétf. aug. 24, 2015 20:17
a fórum lelke

:rulez: Igen, ez lesz az Laci. Kicsit kacifántos, meg kérdés, hogy ér-e ennyit. Mi a pontos cél és miért így? Én azt hittem, hogy inkább csak esztétikai okok miatt kell.
Nacorvus a hozzáférés logikusnak tűnő oldaláról próbálta megfogni. Ebben teljesen igaza van, csak valahogy a konkrét kérdés nem ez volt. A hálózat csak mint hasonlat jelent meg.

hétf. aug. 24, 2015 19:33
a fórum lelke

nacorvus írta:
... saját tulajdonba vétel mint egy háló megosztott mappáját,írás olvasás jogosultsággal.és vica versa...

Nem értem. Bár nem én kérdeztem, de érdekel a dolog (hol van itt hálózat?).

A legegyszerűbb esetben van EGY Op rendszer, EGY User (aki rendszergazda is egyben). Ezt a Usert Gézának hívják, de Jenő szeretne lenni. Win7-nél a User mappában hogy lesz Gézából > Jenő? Nyom nélkül eltűnik a Géza? Mert elég sok bejegyzés van ezen a néven. Sőt...

Ez lenne a kérdés. Az már csak hab a tortán, ha kiderül, hogy van ez az XP-nél.

Szerk: találtam egy leírást, lehet, hogy ez a megoldás?
http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/19834.how-to-rename-a-windows-7-user-account-and-related-profile-folder.aspx

hétf. aug. 24, 2015 19:21
a fórum lelke

Nem egészen világos számomra,de legjobb tudomásom szerint: pl W7 alól előkeresed az xp-n lévő users mapppából a pl:a Bélát :arrow: dokumentumok jobb katt tulajdonságok :arrow: saját tulajdonba vétel mint egy háló megosztott mappáját,írás olvasás jogosultsággal.és vica versa.
Az igaz,hogyha ez az egyiken eljátszod a másikhoz csak úgy tudsz hozzáférni,ha létrehozol mindkét rendszerben egy teljesen új rendszergazdát uuo. jogosultsággal és azzal jelszóval jelentkezel be jelentkezel be.Ua mintha hálózatos rendszernél az egész lemezt megosztanád felhasználóstul.Innentől nem frankó az xp,mert ott a Béla helyett az Aladár mint új rendszergazda osztja az észt a Béla nevében-a 7-ben már volt hasonló alias mint a linuxokban is,az Ultimate vers-ben

hétf. aug. 24, 2015 17:04
gyémánt tag

Lenne egy kérdésem: XP illetve Win7 alatt a felhasználónevet hogyan lehet vagy egyáltalán át lehet-e írni úgy hogy az a dokument and settingsben is megváltozzon és működjön semmi ne vesszen el.
Csináltál már valaki ilyesmit?

A D-n XP a C-n Win7 van. Ha a C-ről lépek be és átírom akkor átíródik de gondok vannak az indulással. Előzően a vezérlőpult felhasználóknál már átírtam.
A fórumokban sem találtam még erre igazi megoldást.
Nagyon fontos lenne a megoldás úgy, hogy ne kelljen új felhasználó és új telepítés.
A régi átnevezett felhasználóval működjön, mármint ha lehetséges.

pén. aug. 21, 2015 18:21
a fórum lelke

erbe írta:
Off:
Idézet:
Laci_L: Csatlakozott: 24 márc. 2004 12:43

Gondolom, ez csupán valami programzavar, hogy több felhasználónak ugyanaz a belépés időpontja. Csupán érdekesség: Ott nőttem föl a szomszédodban, Pilisborosjenőn. :-)

Ahogy TargeT írta. Aki ekkor "csatlakozott" az mind ősöreg User. Az előző fórumot Lx-nek hívták. Én kb. 2001-ben csatlakoztam oda.

Pilisborosjenő tényleg közel van. :)
Sajnos sok tagról szinte semmit sem lehet tudni. Pedig avval nem ad ki magáról semmit, hogy megadja, hol lakik. :shock:

vas. ápr. 12, 2015 16:48
a fórum lelke

erbe írta:
Off:
Idézet:

Gondolom, ez csupán valami programzavar, hogy több felhasználónak ugyanaz a belépés időpontja. Csupán érdekesség: Ott nőttem föl a szomszédodban, Pilisborosjenőn. :-)

Nem üzemzavar. Akkor konvertálták át a korábbi fórum tagjait a Terminal fórumba. Úgyhogy az egységes csatlakozás valójában még korábbi csatlakozást jelent, de ennek időpontja elveszett az idők homályában. :wink: No meg áldozatul esett az átalakulásnak.

vas. ápr. 12, 2015 12:47
ezüst tag

Off:
Idézet:

vas. ápr. 12, 2015 10:45
ezüst tag

Idézet:
Itt van beidézve a kérdésed

Ezt még meg kell tanulnom (62 éves rendszergazda létemre :-( ).
Mindenesetre eddig még nem lettem okosabb. A 14.04-es Ubuntu simán felment a gépre (ami csupán néhány napos és nincs benne videokártya, mert CPU-ban van a vezérlő). Memory test OK. CPU max. hőmérséklet eddig 42 fok.

szomb. ápr. 11, 2015 21:30
a fórum lelke

erbe írta:
... Sajnos, ez a fórumfelület nem teszi lehetővé a célzott választ...

Dehogynem. Itt van beidézve a kérdésed. :shock:

csüt. ápr. 09, 2015 14:54
ezüst tag

T. Nacorvus!
Már csak azt kellene tudni, mindezt kinek melyik hozzászólására válaszoltad és milyen nyelven?
Sajnos, ez a fórumfelület nem teszi lehetővé a célzott választ. Lásd pl. ezt:
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_1406.html

csüt. ápr. 09, 2015 9:34
a fórum lelke

Felejtős a dolog..ott valami hard gond van: mégpedig súlyos ha csak egy darabban van a 4GB akkor rá'b..azaz kell egy másik gépből próbálni By TargeT irá memtest...,videokátya felforr etc..de,leginkább a tápra gyanakodnék,mert ez a lap még igencsak nem nevezhető ósdinak..

..egy puppyt-sem tudsz felhúzni rá a linuxból-pedig az egy *fa-szenesenes-vasalón* :wink: is megy,felétéve ha szikrázik és van hozzá monitor :hm: -no meg input driver...--seperő és egyebek,ezt is zokon vette e a fórummotor,pedig csak az akartam leírni 'térd*zokni :roll:

First: gyíkfű=kenyőcs a proci és a déli híd alá..fölfexik-e a borda,arra propeller,a procira-megnéz a videdokarin ui.
Sec.: ..Power supply..nem először és nem csak én kiabáltam a másik topicban: megy a gagyival is egy darabig kb 2-3 év aztán lapcsere
T..:After memtest,if ok! Smart,test ill disck check..
F.:-'oszt zamek a lap AHCI-ba SATA-stul'-az xp nem ismeri,az usb és egyéb soros turpiságokat ezért 7 fölött kezdd a dolgot...akár usb telepítéssel is,hiszen a lap támogatja

szer. ápr. 08, 2015 22:01
ezüst tag

A korábbi telepítés (B75...) is AHCI módban ment. Azóta már feltelepítettem az alaplap CD-jéről az összes lehetséges drivert. Egyedül a videokártyát nem hagyta, nem csoda, hiszen azon az alaplapon más van. Az Eszközkezelőben ezt kivéve minden jó. Bár a telepítő alaplap MSI, de nagyon hasonló. :-)
Lehet, hogy nem erőltetem, megy valamilyen Linux.

kedd ápr. 07, 2015 19:45
a fórum lelke

Utaztam a vonaton és közben szétnéztem. :wink: De amúgy is elófordulnak "extrém" időpontok.

kedd ápr. 07, 2015 14:58
a fórum lelke

TargeT írta:
"Elküldve: 2015 ápr. 07, 05:32"

Off:
Hűha, Te aztán jó korán voltál itt. :shock: :D

kedd ápr. 07, 2015 7:46
a fórum lelke

Jó az AHCI az XP-nek, csak akkor kell a megfelelő SATA driver. Vagy floppyn beadagolva, vagy mégjobb a telepítőkészletbe integrálva. Esetleg ennek az alaplapnak más SATA driver kell, viszont egy Memtest86+ futtatás mindenképpen javasolt, ha hasonló kékhalál és memóriacím gond van.

Ezzel együtt egy ilyen gépre és manapság már nem raknék XP-t. Minimum Win 7, de inkább Win 8.1. Oké értem én, ha nem saját, de akkor is. Inkább rábeszélném a Win 7-re a tulajt.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TargeT kedd ápr. 07, 2015 5:37-kor.

kedd ápr. 07, 2015 5:32
gyémánt tag

Ellenőrizd hogy a SATA port milyen üzemmódban megy. Úgy emlékszem XP-nek nem jó az AHCI, csak az IDE.

hétf. ápr. 06, 2015 22:59
ezüst tag

Tudom, az XP már lejárt lemez,... :-(
ASUS H81M alaplap, I3 4160, 4 GB RAM, 1TB HDD-re telepíteném. Előtte H61-es alaplapon raktam fel a SATA HDD-re, hogy floppyról le tudja szedni a SATA drivert. Azon fel is ment, indul szépen. H81M-en elkezd tölteni, majd a "megszokott" kék szöveges képernyő, Stop... > memóriacím. Korábban ASUS B75M-re már telepítettem hasonló módon, még nem reklamált azóta (4 hónap) a tulaj.
Mit mulasztottam el?

hétf. ápr. 06, 2015 20:14
gyémánt tag

Hát akkor ez nem nyert :S
Kösz az infót :)

csüt. feb. 05, 2015 10:21
a fórum lelke

Az XP-t nem lehet. Ha jól emlékszem, arra nem lesz semmilyen kedvezmény.
Viszont legális Win7-ről és Win8.1-ről egy éven keresztül ingyenesen lehet frissíteni Win10-re.

kedd feb. 03, 2015 21:48
gyémánt tag

Windows 8-ról jut eszembe:
Ha jól emlékszem, kiadásakor volt egy olyan dolog, hogy olcsóbban meglehetett volna venni egy másik eredeti Windows-al, csak túl későn tudtam meg :( Mit lehet tudni a következő Windows-ról? Ott is lesz ilyen akció? Ha lesz, felhasználhatom az XP-met ecélból?

kedd feb. 03, 2015 21:19
gyémánt tag

Akkor még tárolgatom a lemezt :D
Köszönöm a segítséget :)

hétf. feb. 02, 2015 20:07
gyémánt tag

Úgy van, ez a konfig elbír egy win7-et is, nem érdemes annál régebbivel bajlódni.

hétf. feb. 02, 2015 17:47
a fórum lelke

Szerintem nem. Én elsőként megpróbálnék egy 32 bites Windows 8.1 telepítést, ha van legalább 1 GB RAM.
Ha oké minden, akkor jó, ha nem, akkor néznék valami alternatívát.

Ha már XP telepítés, akkor is integrált SP3 + hotfix telepítővel indulnék, de az XP ma már felejtős. Az eredeti telepítő CD nem különösebb "érték", ez valószínűleg még az eredeti kiadás.

hétf. feb. 02, 2015 14:12
gyémánt tag

Az ACPI BIOSZ témában már említettem, hogy vettem egy használt Lenovo TinkPad X60-as laptopot, és korábban (ha jól emlékszem) itt, a Windows XP SP3 témában említettem egy eredeti XP lemezt, amit már nagyon régóta tárolgatok. Azon gondolkozom, hogy ezt az XP-t feltelepíteném a TinkPad-re, de gondoltam előbb kikérem a véleményetek a dologról. Ez a lemez még sosem járt optikai meghajtóban, így még "szűznek" számít :D
Szerintetek érdemes egy originál XP-t használt laptopra telepíteni?

hétf. feb. 02, 2015 13:49
a fórum lelke

Akkor oké. :D Sikerült megtalálni, hogy mi hozza helyre.
Az XP elég furcsán kezelte a hotfixeket. Amikor még csináltam aktuális integrált telepítőkészlet, viszonylag körülményes volt összehozni, hogy mi van benne, mi a kivont. Ez a Windows Update-en megjelenő aktuális frissítésekkel nem volt azonos, voltak többletek és mínuszok is. Ezzel együtt nem kellett volna így járnod, még ha már ez egy tovább nem támogatott oprendszer is, és jelen állapotában ragadt. Ami volt hozzá, az persze elérhető.

Azt tudom, hogy úgysem raknál fel Win8-at, de azért hozzátenném, hogy az leírt indokod és sztereotípiád nem helyes. A Win8.1 ugyan tényleg tartalmaz csempéket is. A hangsúly az is-en van. Egyébként meg ha nem akarod, akkor nem is találkozol a csempékkel, vagy legfeljebb igen ritkán. Asztali rendszernek pedig jobb, kevesebb erőforrást igényel és kicsit biztonságosabb is, mint a Win7.
Csak mindenki azzal van, hogy ááááá, úúúúú, csempe, nem kell, útálom. Viszont a rendszer meg jobb, a csempés vackokat meg fel lehet fogni plusz ajándéknak. Tudni kell megfelelően használni.

vas. szept. 14, 2014 21:09
a fórum lelke

Laci_L írta:
... kiderül, hogy mi lesz.

Kiderült: a .Net nem javított (mellesleg ezt vártam). :shock:

De: a Fixit MicrosoftFixit.ProgramInstallUninstall.MATSKB.Run.exe -vel megoldódott.

Csak azt nem értem egészen, hogy egy frissen telepített XP Sp3 az összes Win Update-tel ilyen lett. És még ki is írta, hogy hibásak voltak az Installer bejegyzései. Mintha én csináltam volna. :D

vas. szept. 14, 2014 19:00
a fórum lelke

TargeT írta:
... Az elérhető legfrissebb Windows Installerre nem árt frissíteni...

Köszi.
A gép (nem egy új, de jó laptop) a Win7-et nem bírja, Win8 szóba sem jöhet (csempe). Más meg nincs, remélem egyelőre.

A gépen rajta van az összes Win Update, amit önmagától le akart tölteni a Win (133 db). Még a .Net Framework fog felkerülni, kiderül, hogy mi lesz.

szomb. szept. 13, 2014 14:06
a fórum lelke

Mintha lett volna valami .msi bug, Windows Installer probléma. Azt nem tudom már, rég volt, hogy melyik hotfix vagy minek a telepítése javította.
Az elérhető legfrissebb Windows Installerre nem árt frissíteni.
Ha a gép bírja és nem egy tízéves példány, célszerűbb lenne legalább Win7-et használni, de tudom ez nem mindig egyszerű.

Egyszer talán pont Win7-en volt hasonló, akkor valahogy összegabalyodtak a user mappa jogosultságai, és valamit nem engedett telepíteni, mert a kicsomagoláskor nem volt joga elérni a TEMP mappa tartalmát.

pén. szept. 12, 2014 21:27
gyémánt tag

Nekem ilyesmi problémám badsector-os winyóm volt. Nem tudom, hogy itt is hasonló helyzet van-e, de egy winchester vizsgálat nem árt semmit. Ha jó a winyó, nem tudom, mi lehet a probléma.

pén. szept. 12, 2014 19:08
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 493 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő