Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. jún. 05, 2024 9:00



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ha vista-val ment, akkor a hardver hiba kizárható. Sajna elég gyér az ASUS win7 támogatása. Nekünk is ASUS laptopunk van és szintén gond volt a funkcióbillentyűkkel, tapipaddal, hálókártyával. Nálunk szerencsére fagyás nem volt.
Lehet találni megfelelő drivereket hozzá: billentyűzet, tapipad, stb...
csak kicsit keresgélni kell.
Nyugodtan telepítsd fel a vista-s drivereket, tökéletesen menni fog vele.
Itt egy link, kiválasztod milyen laptopod van, majd alul megkeresed a szükséges drivereket.
http://notebook.driversdown.com/noteboo ... 17_1.shtml


csüt. nov. 26, 2009 20:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Nagyon remélem csak driver okozza a problémát, bízok benne rövid időn belül az ASUS valóban kiad a Win7 drivert.


szer. nov. 25, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Medical írta:
Igen, minden feltelepült. A műveletközpont nem jelez semmi hibát.
Sajnos továbbra is meg van a hiba, ha manuálisan (Fn+F2) nem kapcsolom be a LAN állapotjelzőt, akkor lefagy a gépem. Továbbra sem jöttem rá mért nem jelez automatikusan, amikor bekapcsolom a laptopomat, pedig a LAN ki-be kapcsoló állandóan bekapcsolt állapotban van. Még valami, amit most vettem észre, ha elől kikapcsolom, a LAN ki-be kapcsolót, megszakad a vezetéknélküli kapcsolat, de a jelzőlámpa továbbra is jelez. Ez érdekes, lehet hardver hiba?


Ez szinte biztos, hogy driver probléma lesz. Meg kell várni, amíg az Asus kiad korrekt Win7-s drivert.


szer. nov. 25, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Medical írta:
Igen, minden feltelepült. A műveletközpont nem jelez semmi hibát...

Ha az Eszközkezelő nem jelez hibát, az csak azt jelenti, hogy a driver jól betöltődött (fogadta a hardver), és nincs ütközés. Ettől még lehet benne olyan apró hiba, amről írsz. Ami nem is hiba, csak eltér a két op rendszer.

Utólag könnyű okosnak lenni, de addig, nem kellett volna váltani, amíg nincs meg minden biztosan jó driver az új rendszerhez.
Vagy legalább egy mentés, amivel vissza lehet térni a régire.


szer. nov. 25, 2009 20:28
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Igen, minden feltelepült. A műveletközpont nem jelez semmi hibát.
Sajnos továbbra is meg van a hiba, ha manuálisan (Fn+F2) nem kapcsolom be a LAN állapotjelzőt, akkor lefagy a gépem. Továbbra sem jöttem rá mért nem jelez automatikusan, amikor bekapcsolom a laptopomat, pedig a LAN ki-be kapcsoló állandóan bekapcsolt állapotban van. Még valami, amit most vettem észre, ha elől kikapcsolom, a LAN ki-be kapcsolót, megszakad a vezetéknélküli kapcsolat, de a jelzőlámpa továbbra is jelez. Ez érdekes, lehet hardver hiba?


szer. nov. 25, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Megfelelő drivereket és programokat feltelepítetted?
Asus letöltések között Win7 nincsen, próbálkozz a Vistás driverekkel, utility-kkel.


szer. nov. 25, 2009 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Nagykálló
Hozzászólás 
Segítségeteket szeretném kérni, a laptopom (ASUS F3U seriás) ez idáig Vista Op. rendszer volt, semmi panaszom nem volt vele. Hétvégén lecseréltem Win 7 Ultimate Op. rendszerre, sajnos van egy gondom vele, még pedig a speciális billentyűk nem működnek. Pontosabban az a gondom, mikor bekapcsolom a laptopomat a vezeték nélküli LAN + Bluetooth állapotjelző nem jelez (világit) annak ellenére, hogy be van kapcsolva. A laptopom kb. 2-3 perc után lefagy. Addig eljutottam, hogy a laptop bekapcsolást követően a speciális funkció billentyűk az Fn+F2-vel bekapcsolom a LAN + Bluetooth nem fagy le. A többi funkció billentyűk nem működnek pl. Fn+ F3, F4, F5, F6................. és így tovább. A felhasználói kézikönyv azt írja a Windows szoftverbállításait el kell végezni a Win7 ilyen nincs, illetve nem tudom, hol kell a műveletet elvégezni.


szer. nov. 25, 2009 18:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
TargeT írta:
Mellesleg milyen levelezőhöz kellene? De mindegy is, már a Vistában sem volt SMTP szerver, ha jól tudom.
Nincs a Win7-ben sem. Ha annyira mégis ez kell, akkor 3rd party SMTP szerver kell keresned.
Vagy próbáld a smtp.gmail.com-ot.


Köszi a gyors választ. Sejtettem. Bár jobb lett volna a beépitett smpt szerver, kiprobálom az általad javasoltat.

még egyszer köszi

Rest


hétf. nov. 23, 2009 22:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Mellesleg milyen levelezőhöz kellene? De mindegy is, már a Vistában sem volt SMTP szerver, ha jól tudom.
Nincs a Win7-ben sem. Ha annyira mégis ez kell, akkor 3rd party SMTP szerver kell keresned.
Vagy próbáld a smtp.gmail.com-ot.


hétf. nov. 23, 2009 22:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Sziasztok

A win 7 -ben keresem az smtp szervert a kimenö leveleimhez.
Xp-ben volt ilyen de itt sehol nem találom, vagy csak rossz helyen keresem illetve lehet hogy ebböl kiagyták volna. Ha valaki tudja hol találom és megosztaná tudását ezzel kapcsolatban megköszönném.
Egyébként Win 7 x64 -es Ultimate os-röl lenne szó.


Rest


hétf. nov. 23, 2009 21:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Windows7 HP:"Asztali ablakkezelő mükődésképtelenné vált és leállt" A hibaelhárítást futattam a Személyreszabás alatt,azt jelzi, hogy az ablakkezelő levan tiltva, de aktíválja a javítás során, de pár perc múlva ismét leáll, valamilyen hiba miatt.

Valaki találkozott már ezzel problémával?

Köszi


szomb. nov. 21, 2009 12:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ilyesmire gondoltam, csak amit olvastam az frissebb kiadás volt.

http://www.sg.hu/cikkek/20647/intel_amd ... esszorok/0


kedd nov. 17, 2009 19:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Itanium ma is használatos. X86 és AMD64-gyel nem kompatibilis.
Viszont amit arra írnak meg az állítólag nagyon jól, nagyon gyorsan fut. Windows Server 2003-nak és 2008-nak is van IA64-es változata.
Hirtelen egy ilyet találtam: http://www.microsoft.com/servers/64bit/ ... rview.mspx


kedd nov. 17, 2009 19:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
De igen, viszont a cikket nem találom. :?


kedd nov. 17, 2009 18:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem az Itanium 64-re gondolsz?


kedd nov. 17, 2009 18:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Valahol olvastam, hogy az intel elkészített egy 64 bites hardvert, ami nem volt kompatibilis a 32 bites rendszerekkel. Csak nagyon drága lett volna rá átálni (minden szoftver átírása), ezért pihentették a projektet. Időközben az AMD bejelentette az x86-64-et, ami egy hibrid megoldás a valódi 64 bithez képest, viszont így megmaradt a visszafele kompatibilitást.

Egyébként az ie névjegyében megnézhető, hogy melyik verziót futtatjuk.


kedd nov. 17, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off :shock: meg vagyok döbbenve,bár a topic címéhez nem illik,de ha már szóbakerült egy teljesen friss hír (mai) az Adobe Labs oldaláról-ezek szerint olvasták a topict :roll:
On:
Idézet:
Nov 17 Flash Player 10.1 prerelease — The first release that enables Web browsing of expressive applications, content and video across devices.

Aztán jobban belenézve az eredmény:ott tartunk,ahol voltunk marad a natív futtatás 32-bitesen a 64-s rendszeren.
Idézet:
final version, expected to ship in the first half of 2010.


kedd nov. 17, 2009 10:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Idézet:
Sem az FF,fem az Opera nem 64 bitesen böngészik W7 alatt,sőt gyakolatilag csak a kernel 64-s,szinte minden egyéb 3.th party csak 32 biten futkorászik.

Igen, ez a nagy probléma. Sajnos kevés az igazi 64 bites szoftver.
Viszont szerintem ez az elkövetkezendő években változni fog. Server fronton már elindult az only 64 bit, ha tippelnem kéne, szerintem a következő asztali windows is már csak 64 bites lesz. Ekkor pedig már talán a szoftverfejlesztők is észbekapnak és jöhetnek az igazi 64 bites programok áradata.

Idézet:
Ami a linuxut illeti-Ha már Hannibal szóba hozta-itt szó sincs Adobe féle támogatásról,hacsak az nem hogy kitaláltak egy szkriptet amivel wrapperrel futtatható a32 bites alkalmazás,a 64-s böngészőn

Akkor rosszul emlékeztem. Rég olvastam már erről és nem néztem most utána. :oops: :oops:


hétf. nov. 16, 2009 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ja vagy úgy! Soha sem tűnt fel,mert nemigen használom az IE-t,egy otromba nehézkes szörnyeteg..de kiderültek nagyobb disznóságok is:Sem az FF,fem az Opera nem 64 bitesen böngészik W7 alatt,sőt gyakolatilag csak a kernel 64-s,szinte minden egyéb 3.th party csak 32 biten futkorászik.
Ami a linuxut illeti-Ha már Hannibal szóba hozta-itt szó sincs Adobe féle támogatásról,hacsak az nem hogy kitaláltak egy szkriptet amivel wrapperrel futtatható a32 bites alkalmazás,a 64-s böngészőn.Egyébként van helyette működő alkalmazás pl shockwave flash,gnome flash stb.Ezt viszont nem tudom mennyire lehet IE8 alatt futtatni,vagy egyáltalán ráerőszakolni,mert az MS és az Adobe igen össze vannak nőve :arrow: ld:BSA körözvények :x


hétf. nov. 16, 2009 22:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Akkor pont ebből derül ki. :lol: Az Program Files x86 mappában 32 bites van, a másikban meg a 64 bites.
Az MS csak tudja, hogy hová mit tesz. :wink: A 64 bites mérete egy kicsit nagyobb.
Ezen túl, ha lekéred az Aboutját, ott kiírja hogy ő 64 bites. :D

Én persze még nacorvus postjára reagáltam, de Hannibal megelőzött.


hétf. nov. 16, 2009 20:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nyitsz egy feladatkezelőt, Processes fül. Ahol a folyamat neve után van egy *32, az 32 bites, ahol nincs semmi, az 64 bites.

64 bites IE8-t azért nem nagyon lehet erőltetni, mert a bővítmények nagyon nagy részének nincs 64 bites változata. Adobe már nem tudom hány éve ígéri, hogy csinál 64 bites flash-t. Talán Linuxra jött ki belőle egy pre-pre-alfa-béta.


hétf. nov. 16, 2009 20:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
ÖÖÖ :hm: Az honnan derül ki hogy hány bites az IE8 ami a gépen fut mert nekem a 64-s meg az x86 mappában is van,de egyébként nem használom,mert van Opera is meg FF.magyarul hol kell ezt megnézni,hogy 64-s v 32-s?


hétf. nov. 16, 2009 19:46
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Ez kicsit fura, hisz xp alá is volt 64 bites ie8, nem beszélve a vista-ról. Nem mai gyerek, ez idő alatt rég át kellett volna hidalni ezeket a hibákat.
Egyébként valóban nem okés valami a macromedia flash player-rel alatta.


hétf. nov. 16, 2009 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ahogy fél füllel olvastam :D, valami nem totál frankó még a 64 bites IE-vel.
Nem biztos, hogy az MS oldaláról, de a 64 bites Flash, meg hasonlók vagy nincsenek vagy még nem klappolnak.
Ezért valószínűleg nem erőltetik egyelőre, ha a 32 bites meg jó. Már amennyire.
Ha mégis akarod, akkor magad elindíthatod a 64 bitest is parancsikonnal.


hétf. nov. 16, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Egy érdekes dologra lettem figyelmes. 64 bites win alatt az alapértelmezett böngésző az internet explorer 32 bites változata.
Van külön parancsikon az ie 64 bit indítására is, ami működik rendesen.
Viszont nem tehető alapértelmezetté. :shock:

Erre kérdem én, hogy egy 64 bites windowson, amibe alapból be van építve az explorer, miért nem a 64 bites az alapértelmezetten induló alkalmazás? :roll:


hétf. nov. 16, 2009 18:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
lorant1980 írta:
Én Windows 7 alatt nem találtam meg az összes opciót! Az első pár ott volt ahogyan írja, de utánna már nem azok az opciók jöttek...!
Ez lehet csak Vista-ra érvényes!? :?:

Nincs jó hírem. Én sem találtam meg. Vista alatt és Win7 alatt sem. Úgy látszik nem volt elég precíz a forrás.


hétf. nov. 16, 2009 13:06
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ohm írta:
vackor írta:
A ClearType Tuner nevű progival egész precízen be lehet állítani, és rögtön látod is hogyan fog kinézni.

Köszönöm! Utánanéztem. Találtam Windows 7-hez két programot is.
Amikor Windows 7-en kikapcsoltam a beépített ClearType-kezelő programjával, szinte semmi változást nem tapasztaltam.

Azt megnézted, hogy milyen felbontású a monitorod, és milyen felbontásban használod éppen? Mert a Laci_L által vázolt esetben hiába trükközöl szoftveresen.


hétf. nov. 16, 2009 13:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
A Windows saját szoftverét itt lehet ki/be kapcsolni (most nem tudom ellenőrizni az infó hitelességét):

Idézet:
1) Open Network and Sharing Center from Control Panel.
2) Click Manage Network Connections (from the left side menu).
3) Right click on the network adapter 'Wireless Network Connection' and choose "Properties" and click "Continue".
4) At the top of the window, click the "Wireless Networks" tab.
5) Check or uncheck the checkbox next to "Use Windows to configure my wireless network settings to enable/disable this feature".
[/quote]

Én Windows 7 alatt nem találtam meg az összes opciót! Az első pár ott volt ahogyan írja, de utánna már nem azok az opciók jöttek...!
Ez lehet csak Vista-ra érvényes!? :?:


vas. nov. 15, 2009 18:41
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 10, 2009 17:53
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Vagy nem állítja. Ha Plug & Play, akkor igen. Le kell ellenőrizni.

Én driverről nem írtam, csak beállításról. :shock:

Köszönöm, ki fogom próbálni. Most telepítettem vissza az XP-t, de nincs szívem megint letörölni, majd át kell méreteznem a másik partíciót és arra fogom feltelepíteni.
Nem feltétlenül tőled kérdeztem a diver letöltést, bárki válaszolhat. :)

vackor írta:
A ClearType Tuner nevű progival egész precízen be lehet állítani, és rögtön látod is hogyan fog kinézni.

Köszönöm! Utánanéztem. Találtam Windows 7-hez két programot is.
Amikor Windows 7-en kikapcsoltam a beépített ClearType-kezelő programjával, szinte semmi változást nem tapasztaltam.


vas. nov. 15, 2009 10:05
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ohm írta:
Windows 7 alatt hiába változtatok meg mindent MS Sans Serif-re, akkor is homályos marad, szinte semmi különbség nem volt a két betűtípus szerint.

A ClearType Tuner nevű progival egész precízen be lehet állítani, és rögtön látod is hogyan fog kinézni.


vas. nov. 15, 2009 2:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
vackor írta:
lorant1980 írta:
A kártya szoftverében, ha megnézem akkor a jel erősségre 100%-ot ír ki...

lorant1980 írta:
A Windows saját WLAN menedzsere szépen kijelzi a jelerősségeket!

Izé, akkor most akkor melyik nem jelzi jól? :hm:

Próbáld meg leszedni a WLAN saját szoftverét, és csak drivert telepíteni (ha szükséges). Előtte persze nem árt egy rendszer-visszaállítási pontot létrehozni.

VAGY

A Windows saját szoftverét itt lehet ki/be kapcsolni (most nem tudom ellenőrizni az infó hitelességét):

Idézet:
1) Open Network and Sharing Center from Control Panel.
2) Click Manage Network Connections (from the left side menu).
3) Right click on the network adapter 'Wireless Network Connection' and choose "Properties" and click "Continue".
4) At the top of the window, click the "Wireless Networks" tab.
5) Check or uncheck the checkbox next to "Use Windows to configure my wireless network settings to enable/disable this feature".



Bocsi, akkor pontosítok!
A kártyához kapott szoftverrel a köv. van: csak a programon belül (amikor megnyitom a progit és vannak a profil állítások és hasonló dolgok) mutat 100% jel erősséget..., a zajra és a jel minőségére pedig nem jelez ki semmit! A jobb oldalon a tálcán lévő ikonon pedig nem mutatja a 100%-ot... hanem csak a jelerősséget mutató kis ikon keresztül van húzva egy piros X-el!!!

A Windows Managernél (ami akkor jön elő, ha rákattintok arra az X-el áthúzott kis ikonra) pedig mutatja a csatlakozási pontokat a jel erősséggel (melyikhez vagyok csatlakozva stb.) és azokat a csatlakozásokat is amelyek a szolgáltatótól kapott adatokkal vannak bekonfigurálva (betárcsázók).

Ami most beugrott ahogy írtam ezt a szöveget, hogy ha a kártya szoftverre végzi a Win Manager helyett a dolgát akkor az a bizonyos ikon lehet tényleg átkel hogy legyen X-elve, mert nem ő kezeli a dolgot! De így elég hülyén néz ki a dolog! De akkor a kártya szoftja miért nem jelenit meg egy másik kis ikont a jelerősséggel?
Most már kezdek kicsit belezavarodni a dologba!!! :D Remélem azért ti nem!??

A kártya driver egy .exe file, ezért nem lehet csak a meghajtó progit telepíteni (én is gondoltam erre) a szoftver nélkül! Vagy bár is én úgy tudom hogy akkor arra nincs lehetőség! Vagy??? :?:

Addig próbálkozom a Win. Manager letiltásával...! Próbáljatok felhomályosítani, mert kezdem azt hinni, hogy csak én bénázok! :D

Ja, és Xp-ről próbálok Windows 7-re váltani...., a Vistát kihagytam... és ha jól tudom a hálózat beállítás inkább a Vista stílushoz hasonlít mint az Xp-hez! Lehet ezért is megy kicsit nehézkesen!!! :(


pén. nov. 13, 2009 20:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ohm írta:
... Gondolom a Windows 7 automatikusan beállította az 1280X1024-es felbontást a monitoromhoz.

Az említett driver-t honnan tudom letölteni?

Vagy nem állítja. Ha Plug & Play, akkor igen. Le kell ellenőrizni.

Én driverről nem írtam, csak beállításról. :shock:


pén. nov. 13, 2009 17:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 10, 2009 17:53
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Ohm írta:
... Mi az a natív felbontás? ...

Megpróbálm egyszerűen leírni:

A videokátyának pontosan olyan felbontással (pl 1024x768) kell meghajtania meg a monitort, mint annak a gyártott pixel száma (itt a példában 1024x768).

Ekkor minden egyes monitor pixelre esik egy egész meghajtójel impulzus. Ha nem így van, logikus hogy az interpoláció miatt elkenődik a jel (pl 10 pixelre esik 12 jelimpulzus). Emiatt ez a legfontosabb beállítás, amit be kell tartani a videokártya konfigurációnál.

A régi képcsöves monitornál ez szinte mindegy volt, mert a képcső homogénebbnek volt tekinthető. A fekete-fehér pedig teljesen homogén volt.

Értem, köszönöm!
Gondolom a Windows 7 automatikusan beállította az 1280X1024-es felbontást a monitoromhoz.

Az említett driver-t honnan tudom letölteni?


pén. nov. 13, 2009 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ohm írta:
... Mi az a natív felbontás? ...

Megpróbálm egyszerűen leírni:

A videokátyának pontosan olyan felbontással (pl 1024x768) kell meghajtania meg a monitort, mint annak a gyártott pixel száma (itt a példában 1024x768).

Ekkor minden egyes monitor pixelre esik egy egész meghajtójel impulzus. Ha nem így van, logikus hogy az interpoláció miatt elkenődik a jel (pl 10 pixelre esik 12 jelimpulzus). Emiatt ez a legfontosabb beállítás, amit be kell tartani a videokártya konfigurációnál.

A régi képcsöves monitornál ez szinte mindegy volt, mert a képcső homogénebbnek volt tekinthető. A fekete-fehér pedig teljesen homogén volt.


pén. nov. 13, 2009 16:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 10, 2009 17:53
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Nekem XP alatt nem homályos. Nálad lesz a gond. A monitor natív beállítása rendben van?

Mi az a natív felbontás?
XP alatt nekem sem olyan homályos, sőt, a Windows 7 leprintelve és XP alatt megnézve sem olyan homályos, nem is annak nevezném. Inkább nehezen olvashatóságnak. Az MS Sans Serif sokkal szebb, élesebb mindenféle ClearType nélkül.
Windows 7 alatt hiába változtatok meg mindent MS Sans Serif-re, akkor is homályos marad, szinte semmi különbség nem volt a két betűtípus szerint.


pén. nov. 13, 2009 16:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ohm írta:
Nekem a Windows 7 alapértelmezett betűstílusa, a Segoe UI egy kicsit furcsa, már a neve sem szimpatikus. Megnéztem Windows XP alatt: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa511282.aspx
Itt némileg javult a helyzet, de még itt sem tetszik, de nem olyan homályos, mint Windows 7 alatt...

Nekem XP alatt nem homályos. Nálad lesz a gond. A monitor natív beállítása rendben van?

Mellesleg a font neve kiejtve: (pronounced "SEE-go") szígó. :shock:


pén. nov. 13, 2009 16:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd nov. 10, 2009 17:53
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Nekem a Windows 7 alapértelmezett betűstílusa, a Segoe UI egy kicsit furcsa, már a neve sem szimpatikus. Megnéztem Windows XP alatt: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa511282.aspx
Itt némileg javult a helyzet, de még itt sem tetszik, de nem olyan homályos, mint Windows 7 alatt.
Arra gondoltam, hogy esetleg a driver-el lehet gondom és azért homályos. A Windows 7 automatikusan feltelepítette hozzá a saját driver-ét, interneten keresztül való frissítéskor azt írta, hogy a legújabb driver-em van hozzá.
Az ATI honlapjáról szeretném letölteni hozzá a driver-t. ATI Catalyst nélkül szeretném installálni, tehát csak .inf, .cat, .ini, stb. fájlokra lenne szükségem.
Ezeket honnan tölthetem le?
http://support.amd.com/us/gpudownload/w ... ng=English
A honlapukon azt írják, hogy: "AMD has moved a number of DX9 ATI Radeon™ graphics accelerators products to a legacy driver support structure.". Azt hiszem, hogy nekem ez kellene, de sehol sem találtam DX9-et.


pén. nov. 13, 2009 14:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
lorant1980 írta:
A kártya szoftverében, ha megnézem akkor a jel erősségre 100%-ot ír ki...

lorant1980 írta:
A Windows saját WLAN menedzsere szépen kijelzi a jelerősségeket!

Izé, akkor most akkor melyik nem jelzi jól? :hm:

Próbáld meg leszedni a WLAN saját szoftverét, és csak drivert telepíteni (ha szükséges). Előtte persze nem árt egy rendszer-visszaállítási pontot létrehozni.

VAGY

A Windows saját szoftverét itt lehet ki/be kapcsolni (most nem tudom ellenőrizni az infó hitelességét):

Idézet:
1) Open Network and Sharing Center from Control Panel.
2) Click Manage Network Connections (from the left side menu).
3) Right click on the network adapter 'Wireless Network Connection' and choose "Properties" and click "Continue".
4) At the top of the window, click the "Wireless Networks" tab.
5) Check or uncheck the checkbox next to "Use Windows to configure my wireless network settings to enable/disable this feature".


pén. nov. 13, 2009 9:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
vackor írta:
lorant1980 írta:
DE, az ikon amin kellene hogy jelezze, hogy milyen erős a SIGNAL nincs egy vonal sem...., az egész szürke-fekete és egy piros X van rajta..., de az internet működik rendesen!
Ez mitől van??? Nagyon idegesítő azt látni, hogy nincs jelem!
A kártya szoftverében, ha megnézem akkor a jel erősségre 100%-ot ír ki...

Nekem Linksys kártyám van, ahhoz is adtak egy saját szoftvert (mondjuk Vista alatt nem azt használom), ami a kapcsolatokat kezeli. Ilyenkor a Windows saját WLAN menedzsere nem működik, nem kap információt. Sőt, ha megnyitom, akkor csak egy üzenet jelenik meg az ablak közepén, hogy a vezeték nélküli hálózatok kezelésére másik szoftver van beállítva. A jel erősségét a Linksys saját ikonjával jelzi. Nálad nem ez a helyzet?


Nálam a Windows saját WLAN menedzsere is működik, és a progi is (kártyához ami jár) kezeli a hállózatot, vagyis a progin belül is és a Windososon is válthatok csatlakozási pontot!
A Windows saját WLAN menedzsere szépen kijelzi a jelerősségeket! Lehet csak le kellene tiltanom a kártya progiját, hogy nem legyen a bal sarokban és már jobban is érezném magam, mert nem látnám a pirossal keresztül húzott jelerősség ikont! :D
Vagy talán a Windososat kellene és akkor rendesen kijelezné..., talán az zavar be a proginak!?? Erről mi a véleményetek?
Ja, és persze abban is kellene egy kis segítség, hogy hol tudom letiltani az egyiket és a másikat Win7 alatt, mivel arra még nem jöttem rá!!?


pén. nov. 13, 2009 0:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... A Windows 7 eleve az IE 8-cal jött ki, így ez a mappa nincs. Majd IE 9-nél talán...

Aha. Sorry. :?

Bár az is települt valahogy... :D


csüt. nov. 12, 2009 20:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Laci, amiről te beszélsz az akkor van, ha telepítesz egy IE 8-at XP-re. :wink:
A Windows 7 eleve az IE 8-cal jött ki, így ez a mappa nincs. Majd IE 9-nél talán. :D
Igazán feltehetnél már egy Win7-et. Ha más nem próbából, és ha más nem, fizikai partíció helyett VirtualBoxban. 8)
Most olyanom nincs, hogy megnézzem, de az XP-n se nagyon lehetett ez az ie6 uninstall mappa dolog a \Windows alatt szerintem. Vagy az melyik IE-vel is jött ki? :roll:

Egyébként meg a pipa kivétel a prgramok közül elég a letiltáshoz. Bár valamelyik topicban Hanniballal polemizáltunk, hogy mit távolít el ilyenkor, vagy hogy a Windows Update-hez akkor kell-e az IE vagy sem, ha csak mint böngésző motor, akkor is.
Kezdtem azt hinni, hogy a WU-hoz mégis kell az IE Win7-nél egy tapasztalat miatt, de ez sem 100 %.
Csak abból gondoltam, hogy elindítottam a Windows Update-et egy új Win7 telepítésen és bejött egyből az IE 8 kezdeti beállító ablaka. Mivel még nem futott soha.
Az viszont igaz, hogy ez nem egy sima WU volt, hanem ekkor indítottam az összes MS termére vonatkozó extra frissítés kiválasztását, telepítését.

Sanyi46-nak meg annyit, nekem is Firefox az alapértelmezett böngésző a Win7-en, mégsem jutna eszembe letiltani az IE 8-at. Semmi gond vele, sőt néha nem árt.


csüt. nov. 12, 2009 19:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
... C:\Windows\nincs ie8 mappa ...

Nincs Win7-em, de a spuninst.exe-nek ott kell lennie valahol. Keress rá. A Program Files-ban levő IE a futtatható programrész, ez meg az eltávolító.


csüt. nov. 12, 2009 18:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Idézet:
Eltávolítás: C:\WINDOWS\ie8\spuninst\spuninst.exe

Bocs Laci_L, de a Windows 7 C:\Windows\nincs ie8 mappa, mint pl. az Xp-alatt a C:\Windows\ie7. Lehet,hogy nincs feltelepítve? A c\Program Files\Internet Explorer mappa megvan, de onnét indítani nem tudom az ie8-at/soha nem próbáltam/.


csüt. nov. 12, 2009 16:59
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
lorant1980 írta:
DE, az ikon amin kellene hogy jelezze, hogy milyen erős a SIGNAL nincs egy vonal sem...., az egész szürke-fekete és egy piros X van rajta..., de az internet működik rendesen!
Ez mitől van??? Nagyon idegesítő azt látni, hogy nincs jelem!
A kártya szoftverében, ha megnézem akkor a jel erősségre 100%-ot ír ki...

Nekem Linksys kártyám van, ahhoz is adtak egy saját szoftvert (mondjuk Vista alatt nem azt használom), ami a kapcsolatokat kezeli. Ilyenkor a Windows saját WLAN menedzsere nem működik, nem kap információt. Sőt, ha megnyitom, akkor csak egy üzenet jelenik meg az ablak közepén, hogy a vezeték nélküli hálózatok kezelésére másik szoftver van beállítva. A jel erősségét a Linksys saját ikonjával jelzi. Nálad nem ez a helyzet?


csüt. nov. 12, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
lorant1980 írta:
Laci_L írta:
Biztos hogy a hozzávaló drivert raktad fel? Ha igen, próbálj keresni frissebb drivert.


Olyan drivert raktam fel, ami a win98-tól a Vista-ig okés! Nem találtam még kimondottan Win7-es drivert a kártyához!
De úgy hallottam, hogy a Vista-s driverek jók a Win7-hez is...! Vagy???
Végül is igaz lehet mivel a kártya működik...., az eszközkezelőben nincs felkiáltójel a kártyánál és az internet is megy!
Csak esztétikailag nem az igazi! :(


Általában jó (maga a kártya működik rendesen), de nem minden esetben 100%-ban megfelelő.


csüt. nov. 12, 2009 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
... ennyi nem elég...

Nem mert minden ott marad.

Eltávolítás: C:\WINDOWS\ie8\spuninst\spuninst.exe


csüt. nov. 12, 2009 10:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Sziasztok!
Szeretném eltávolítani A Win7 HP rendszerből az Internet Explorer 8-at.A Windows szolgáltatások be és kikapcsolása alatt a pipát kivettem,de gondolom ennyi nem elég.Azóta is frissítéseket kapok hozzá. Firefoxot használom.

Köszi


csüt. nov. 12, 2009 8:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
lorant1980 írta:
... De úgy hallottam, hogy a Vista-s driverek jók a Win7-hez is...! Vagy??? ...

Vagy nem. Nekem egyik sincs, nem tudom. :shock:
De, mint már írtam: próbálj keresni frissebb drivert.


szer. nov. 11, 2009 16:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Biztos hogy a hozzávaló drivert raktad fel? Ha igen, próbálj keresni frissebb drivert.


Olyan drivert raktam fel, ami a win98-tól a Vista-ig okés! Nem találtam még kimondottan Win7-es drivert a kártyához!
De úgy hallottam, hogy a Vista-s driverek jók a Win7-hez is...! Vagy???
Végül is igaz lehet mivel a kártya működik...., az eszközkezelőben nincs felkiáltójel a kártyánál és az internet is megy!
Csak esztétikailag nem az igazi! :(


szer. nov. 11, 2009 14:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Biztos hogy a hozzávaló drivert raktad fel? Ha igen, próbálj keresni frissebb drivert.


szer. nov. 11, 2009 9:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség