Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 16:19



Hozzászólás a témához  [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Következő
Windows Vista (volt Longhorn) topic 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mindkettőn lefutott és minden maradt a régiben,egyszóval veszett fejsze nyele,marad a filek másolása Xp alatt,aztán a format :evil:


pén. jan. 09, 2009 15:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Vista vagy XP alól csináltad a chkdsk-t?


pén. jan. 09, 2009 8:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By vackor:
Idézet:
Azt hiszem azzal jársz a legjobban, ha lementesz róla mindent, törlöd az egész partíciót, aztán csinálsz egy újat.


:cry: Volt egy ilyen viszkető érzésem a fartövem táján,már amikor az elsőt megírtam....Ej,Steve,mégsem vagy olyan jó mint a Billy volt! :x


csüt. jan. 08, 2009 18:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
megpucoltam a ramot, de megint lefagyott:S még a vírusírtó nem futott le, kiváncsi leszek, talál-e vmit. sikerült kiábrándulnom a Vistából, xp alatt nem csinált ilyet a gép...


csüt. jan. 08, 2009 15:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Idézet:
am a vírusírtó folyton fut, meg havonta ellenőrzöm a gépet.

tevedes uram futhat a virus irtod naponta,havonta es a geped megis virusos lehet
eridj att a security temaban es ted oda a HiJackThis logjat :wink:


csüt. jan. 08, 2009 12:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
köszi, akkor elviszem kipucoltatni a gépet. köszi, am a vírusírtó folyton fut, meg havonta ellenőrzöm a gépet.


csüt. jan. 08, 2009 11:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
:D
en is kiegeszitem a Vackort=virus,Rootkit.


csüt. jan. 08, 2009 9:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vackort annyival egészíteném ki, hogy portalanítsd is a gépet, a por sok érdekes dolgot tud művelni.


szer. jan. 07, 2009 23:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
hooligansboy írta:
sziasztok

egy hónapja használok Vistát, és a következő problémám lenne. a gép átlagos napi használat közbe egyszer csak minden előzmény nélkül lefagy. fut a böngésző, total commander, msn, movie maker, és ennyi. a gép AMD 3000+, 1GB rammal. ma négyszer csinálta, volt olyan, hogy bekapcsolás után 5 perccel... valaki mondja meg,h mi lehet a gond légyszi

Lehet hibás RAM, tápegység probléma, kontakt hiba, stb.
Első lépésben célszerű a memóriát letesztelni, csatlakozókat megmozgatni ill. megpucolni ha szükséges.


szer. jan. 07, 2009 22:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
A file vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható...de csak szerinte :?

Azt hiszem azzal jársz a legjobban, ha lementesz róla mindent, törlöd az egész partíciót, aztán csinálsz egy újat.


szer. jan. 07, 2009 22:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
sziasztok

egy hónapja használok Vistát, és a következő problémám lenne. a gép átlagos napi használat közbe egyszer csak minden előzmény nélkül lefagy. fut a böngésző, total commander, msn, movie maker, és ennyi. a gép AMD 3000+, 1GB rammal. ma négyszer csinálta, volt olyan, hogy bekapcsolás után 5 perccel... valaki mondja meg,h mi lehet a gond légyszi


szer. jan. 07, 2009 22:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A file vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható...de csak szerinte :?


szer. jan. 07, 2009 16:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Parancssorban futtasd ezt: cacls k:\
Mi az eredmény?


szer. jan. 07, 2009 9:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Nyihhamán,minő meglepetés!!Irgogatának itten magyarábul is,de süreiben!:D

Idézet:
Vagy egy külső partíciókezelővel megvizslatni. Acronis Disk Director vagy esetleg méginkább a Paragon.

Miért is kéne
tönkre-bassz-ajtani amikor !?és olvasható más MS termék alatt is?-tudom! mert egy hülye, köcsög rámásolt egy két filét...fomázni kell,de nem ám csak úgy. :x
-na ha ezt ki nem cenzúrázza a motor akkor a kitalálót kell keresztrenyuvvasztani,de iziben!-Merthogy minekis tündököl ottan?:twisted:
A külső part "sasolókkal "is


szer. jan. 07, 2009 1:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Eh nyüves centrális letiltás miatt mostan nem láték az kípekbül semmit. :cry:
Az így is elég érdekes, ha a zikszpé lát olyat, amit a Vista nem. :hm:
Kutyulódhatott vala az partíciós irkálmány, ami a számodra févörit rendszer alól előfordulgat. Mármint hogy megzakkantja az ellentábori rendszert.
Bár az meg tán más jelenség vóna. No mindegy, windowsos rencer alól helyre szokta pofozni partíció törlés majd újra létrehozás, akár másik is. Ha volna erre üres hely vagy áldozandó cselekmény.
Vagy egy külső partíciókezelővel megvizslatni. Acronis Disk Director vagy esetleg méginkább a Paragon.


kedd jan. 06, 2009 9:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Köszi stell meg van az már régóta,sokmindenre jó,de erre nem.
By vackor:
Idézet:
A biztonsági beállításokat nézted már? Nem lehet, hogy XP alatt meg lettek változtatva a jogosultságok, ezért maga az oprendszer látja a meghajtót, de az alkalmazások (köztük maga az explorer) már nem férhetnek hozzá?

Néztem én már mindent,de nem jutok 5-ről 6-ra
Xp alól ua part természetesen a betűjele más
ilyen,ilyenésilyen.
Semmiféle kódolás,titkosítás nincs rajta,a linux alól is minden ok,csak ez a nyüves Vista nem tud vele mit kezdeni.Még a végén kénytelen leszek újraformázni,mondjuk azt sem engedi,de nem vagyok én olyan ümög-gatya kit másnaponta cserélnek.. :D
Adatok vannak rajta azt meg akár melyik más op alól el tudom menteni,de felettébb bosszantó jelenség :evil:


kedd jan. 06, 2009 3:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
probald ki a vista Manageral megjavitani mindent.
http://www.yamicsoft.com/vistamanager/


hétf. jan. 05, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A biztonsági beállításokat nézted már? Nem lehet, hogy XP alatt meg lettek változtatva a jogosultságok, ezért maga az oprendszer látja a meghajtót, de az alkalmazások (köztük maga az explorer) már nem férhetnek hozzá?


hétf. jan. 05, 2009 9:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:roll: Ööö.. ezt nem igazán értem :Lemezkezelés mit mutat? Mindent és semmit..
Van egy vinyóm 3 partícióval Ntfs-fájlrendszerrel amiből a K jelűt a Vista a fenti módon nem lája
Képek:
1
2
3


vas. jan. 04, 2009 13:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Lemezkezelés mit mutat?


vas. jan. 04, 2009 12:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
A guruk segítségét kérem!
A probléma a következő eltűnt egy kb 100 Gb-s particióm..előzmények
más op alól rámásolt fájlok után.
Az érdekesség a dologban az XP látja fájlokkal együtt,sőt van neve is,a Vista Ultimate a fentebb linkeltet produkálja.
Eddigi tevékenységek:csökkentett módban chkdsk /f/r megh: lefut látszólag minden ok,uraindít és uu.nincs meghajtó.
A rendszervisszaállítás uu ..térő ill nem csinál semmit.


vas. jan. 04, 2009 9:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 17, 2008 19:59
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hy mindenkinek Én most vettem egy használt notebook-t.
Vista Home pro van rajta én nem nagyon ismerem ezt mindig xp-m volt
Az a bajom a géppel hogy ha bekapcsolom minden ok meg változtatom a hátteret ikonokat klasszikus nézetre szoval a legegyszerőbbre minden jó
Ha kikapcsolom vagy kilépek felhasználot váltok minden beállitás elveszik.Most gondolom nincs hozzá telepitőm semmi igy nem tudom hogy mi lehet a probléma a géphez le tudom szedni az összes driver-t.De az vistát nem tudom most vegyek egy új oprendszert


pén. dec. 26, 2008 22:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Úgy tudom, ha egy hálózaton vannak a gépek, akkor kezd el panaszkodni a termékkulcs többszöri használata miatt.


pén. dec. 26, 2008 21:26
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. dec. 25, 2008 21:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Adott egy laptophoz adott gyári vista.. ezt más gépre is akadály nélkül fel tudom telepíteni ez eddig oké. viszont később lesz-e vele gubanc? pl ha netet lát a gép ellenőrzi magát vagy valami és onnan kezdve szívás? (ha jól emlékszem az adott laptop alján van egy matrica amin van egy kód de az nem direkt azért van ott mert csak az adott vassal működik együtt?) lehet hülyeséget kérdeztem :p


csüt. dec. 25, 2008 21:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás .net framework 2
Helló!

A következő problémám lenne. Szükséges volna a gépemről a framework 2.0 eltávolítása. A gondom annyi vele, hogy a programok eltávolítása menüben nem szerepel, a kifejezetten .net rendszerek eltávolítására szolgáló segédprogram sem látja. Látja az 1, 1.1, 3.5-öst, de a 2.0-át nem. Viszont fent van a gépen, hiszen a könyvtár ott van a fájlokkal és ha megpróbálom futtatni a 2.0-ás telepítőjét, akkor azt írja, hogy a cucc már fel van telepítve.

Szeretném tudni, hogy ilyen esetben milyen módon lehetne eltávolítani a csomagot?


hétf. dec. 22, 2008 15:58
Profil Privát üzenet küldése ICQ
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Linksys WRT54GL, nem print serveres. Igen, külön-külön rádugtam mindkettőre, felismerte laptop, működött. Ezt a hálózati portost holnap kipróbálom, ma nincs itthon a laptop. Jogoknál amit találtam, beállítottam. Nyomtató tulajdonságainál mindent megadtam magamnak, ami létezik.
Megosztási központban a "Nyilvános mappa megosztása" és a "Médiafájlok megosztása" van kikapcsolva, összes többi be van kapcsolva. Nyomtatóhoz jelszó szükséges.
Egyet furcsállok, hogy a nyomtató megosztásánál nem találok olyat, ahol a megosztási jogokat tudom állítani.

Szerk: írtam MS supportnak, kívácsi vagyok mit mondanak.


szomb. dec. 13, 2008 11:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Huh, így most elég keveredéses a dolog, nagyon okosat nem tudok. Érdekes módon Vistán nem is szórakoztam még nyomtatóval. :oops:
Ha D\:I386-ot emleget, akkor az XP-s driver lehet.
Az kellene, hogy előbb mind a laptop, mind a gép ismerje a nyomtatót, és telepítse automatikusan a driverét a Vista. Ez ahogy látom, meg volt.
Utána meg a laptopról hálózati portként hozzáadod a gép IP címén lévő nyomtatót. XP-nél valahogy így van. Természetesen fix IP kell.
Vagy még van a Vista hálózati és jogosultsági beállítása, ami cirkalmasabb, mint az XP. Hálózat felderítés, megosztások, jogosultságok gondolom rendben van.
A router nem print szerveres? Gondolom nem, különben kipróbáltad volna. Annyiból jó lenne, ha úgy menne, hogy nem kell mindkét gépnek is bekapcsolva lenni a nyomtatáshoz.


szomb. dec. 13, 2008 9:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Adott egy otthoni hálózat, egy asztali gép, egy laptop. Mindkettő madzagon csatlakozik egy routerbe.
Asztali gép 64bites Vista, laptop 32bites Vista.
Asztali géphez van csatlakoztatva USB-n keresztül egy HP Deskjet 5550-es nyomtató. A Vista által tartalmazott driverrel telepítve, HP nem is ad hozzá külön drivert Vistához. Ez meg van osztva HP5550 néven.

A probléma pedig, hogy ha a laptopról akarok csatlakozni a nyomtatóhoz, akkor mindig 0x00000003 hibát kapok, bármit is csinálok. Google nagyon szűkszavú volt, nem találtam használható információt.
Ha direktbe rádugom a laptopra, akkor gond nélkül felismeri, telepíti, nyomtat. Hálózaton keresztül viszont az istenért se akar sikerülni a csatlakozás. Próbáltam olyat is, hogy "Tovább illesztőprogramként" hozzáadom a 32 bites drivert, Drivermaxxal kiszedtem laptopból a drivert, de hozzáadásnál egy ntprint.inf-et hiányolt. Netről letöltött nem volt jó neki, XP CD-n lévő se (D:\I386 könyvtárat jelölt meg alap útvonalnak, I386 pedig XP CD-ken szokott lenni, így jön ide az XP), Vista rendszeren és CD-n pedig nem találtam ilyet, így ez nem jött összes.

Ha valaki tud valami okosat, ne tartsa magában! :P

Köszönettel:

Hannibal.


szomb. dec. 13, 2008 1:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Mert a vista partición varázslatos jogosultságok vannak. Ezek okozzák a problémát!

Rájöttem az UAC értelmére: azért jó hogy kicsivel töb de mégsem ad jogosultságot a felhasználóknak egy két dologra, ez főleg közös gép esetén hasznos lehet!

MÁS!
Azonban lenne egy kérdésem, bár ez kapcsolódik az XP-hez is:
Hogyan tudok rendszerhez hozzáadni rendszerfolymatként müködő progit, itt most konkrétan a process explorerre gondolok (eddig ütemezve müködött)


szer. dec. 10, 2008 10:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Próbáld ki hogy csak letöltöd,majd utólag telepíted,akár csökkentett módban,akkor biztosan telepedik,de ágál a videokártyán,hogy nem tudja bállítani,hasonlóan jártam egy Total Commanderrel,hogy az ini nem módosítható?... :shock: ....


hétf. dec. 01, 2008 18:10
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. dec. 01, 2008 11:07
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: A gépem előtt
Hozzászólás noinstall
Üdv fórum!
Az lenne a problémám a frissen föltett Vista Ultimate 32bites rendszeremmel, hogy a rendszermódosító telepítéseket(pl. GPU driver, Update) nem hajtja végre. Felénél abbahagyja és kiírja hogy a rendszer nem változott. Az első drivereket[alaplap, hálózatikártya, hangkártya] engedte telepíteni, de a videókártya drivert, ami ugye eléggé kéne, meg még a frissítéseket sem[utobbinál a frissítések beállításánál szakad meg]
HELP? :(
Ui. rendszergazdaként voltak telepítve, tehát ezzel nem lehet gond
Kép


hétf. dec. 01, 2008 11:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Úgy néz ki, hogy a C jelű partíció az egy vinyó.
Aztán a D és az F egy másik vinyó.
Az E egy harmadik vinyó.
A maradék többi egy negyedik, USB-s külső vinyó.

A telepítésről:
volt a gépbe egy 80-as és egy 200-as vinyó. 80-ason volt XP, ez kikerült a gépből. Bekerült a gépbe egy 74 gigás raptor és egy 320-as vinyó.
Telepítésnél (USB-s vinyó nem volt rádugva) töröltem a partíciót a 74-esről és a 320-asról (ezket használtan vettem, ezért volt rajtuk). Majd létrehoztam mindkettőn és telepítettem a raptorra a rendszert.
Valószínűleg ahogy törölgettem, ott kutyulódtak össze a dolgok :?

Szerk:
Közben kicsit utánaérdeklődtem, utánaolvastam. Arra jutottam, hogy a rendszertöltő dolgokat nem lehet csak így átpakolgatni, legalábbis nagyon körülményes. Szóval újratelepítés lesz. Csak azt a meghajtót hagyom majd a gépen amire a rendszert teszem és akkor gondolom nem lesz galiba ebből. Most hirtelen azt nem tudom, hogy Vistában van-e ilyen javítótelepítő féleség, hátha az megoldáná szépen és nem kéne mindent újrapakolni.


vas. nov. 30, 2008 12:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Írtad ugyan a két vinyót, meg nem is lehetne 7 elsődleges partíció egy vinyón trükk nélkül.
Ezek szerint a jelenlegi C: és D: betűjelű partíció nem egy vinyón vannak. Két aktív sem lehet egyen. :D
A kutyulódást valami olyan okozhatta, hogy lekerült az aktív jelölés az egyik vinyóról, utána meg az adott vinyó bootsorrend alapján aktívvá tette a másikat. A rendszert meg utána telepítetted valahová.


vas. nov. 30, 2008 9:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszi a válasz Target!

Megjelöltem a C-t aktív particíónak, most ő és a D is aktívak.
Ahogy nézem, D-re pakolta a boot managert, de hogy miért?!
Ezzel elleszek majd sztem, de valószínűleg csak következő hétvégén lesz időm foglalkozni vele.


vas. nov. 30, 2008 1:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
A most D: betűjelű lett az aktív partíció valamiért.
Önmaga alól ezt így nem tudod megváltoztatni.
Át kell állítsad az aktív partíciót a most C:-re szerintem, és a Vista telepítőlemezről elindítani a karbantartást, és helyrehozni a boot dolgokat.
Másik partícióról bootolva, ha van, XP alól az EasyBCD is segíthet.
A boot mappát és bootmgr fájlt is átmásolhatod esetleg előtte.


szomb. nov. 29, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Adott egy gép, melyre felraktam egy Vista 64bitet, telepítésnél a meghajtók kicsit összekutyulódtak: Kép
Ami lényeges, az a Zsolti02(D: ). Ettől a partíciótól el akarom venni a D-betűt, de ezt nem tehetem, mert hibát ad, hogy "rendszer vagy rendszerindítási kötet". A rendszer másik vinyón van. Gondolom parancssorban meg lehet bogarászni, hogy áttegye másik meghajtóra, ami ennyire kell neki a D-n.

Köszönöm szépen a segítséget!

Hannibal


szomb. nov. 29, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
ophcrack Vista LiveCD v2.1.0 - 553 MB
Azután ne engem szidjatok. :wink:


csüt. nov. 27, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ezt a rossz vakert!:
Idézet:
el lészen felejtve a vistán a jelszó
tudjátok az az alapjelszó ami a felhasználót védi most csak mellékről vok
ja és vmi termékkulcs köll szóval a mellékből sem tom letörölni mert ha termékkulcsot akarok irni akkor kéri a rendszergazda jelszavát
nemtom elég tanácstalan vok

...egyszóval loptál egy gépet Vistástul,telepítőlemez nélkül? :twisted:
-ha az megvan azon van egy kulcs amivel ideiglenes rendszergazdai jogokat szerezhetsz


csüt. nov. 27, 2008 19:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 27, 2008 19:02
Hozzászólások: 1
Hozzászólás jelszó
helló
tudnátok segiteni???
el lészen felejtve a vistán a jelszó
tudjátok az az alapjelszó ami a felhasználót védi most csak mellékről vok
ja és vmi termékkulcs köll szóval a mellékből sem tom letörölni mert ha termékkulcsot akarok irni akkor kéri a rendszergazda jelszavát
nemtom elég tanácstalan vok
:(
előre is köszi :wink:


csüt. nov. 27, 2008 19:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: A képernyő illesztőprogram nem válasdzolt de helyreált
DemEnd írta:
Sziasztok!
A következö probléma megoldásában kérném a segítségetek.
Vettem egy Dell inspiron 1720 laptopot Vista32bit oprendsze
dual 1,86Ghz proci , 2X1gb ram , Nvidia GeForce 8600M GT videó.

Ha játszom a gépen pl Far Cry ,vagy bármi akkor 15-20pecenként kifagy a játék,kilép a jétékól,és hibaüzenetnek ki írja hogy a " képernyő illesztőprogram nem válaszolt,de helyreált."
már 44milliószór újra raktam a winfost,meg az illesztőt.
Mi lehet a probléma.Szeretném a szoftweares hibát kizárni mielőtt elvinném a szervizbe.
Köszi előre is üdv.


Ugye nem ugyanazt az illesztőprogramot telepítetted mindig újra?!
Mindenképpen szoftveres probléma lesz. Menj fel a gyártó vagy az nvidia honlapjára és szedd le a legfrissebb drivert.


szomb. nov. 22, 2008 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
sziasztok. most tudtam géphez kerülni. az lenne a kérdésem, hogy miként tudnám letörölni a vistát a gépről? a telepítő lemezt beteszem be boot-ol arról. vagy xp telepítővel le lehet formatálni a kívánt particíót. köszi.


szomb. nov. 22, 2008 14:55
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 20, 2006 19:47
Hozzászólások: 23
Hozzászólás A képernyő illesztőprogram nem válasdzolt de helyreált
Sziasztok!
A következö probléma megoldásában kérném a segítségetek.
Vettem egy Dell inspiron 1720 laptopot Vista32bit oprendsze
dual 1,86Ghz proci , 2X1gb ram , Nvidia GeForce 8600M GT videó.

Ha játszom a gépen pl Far Cry ,vagy bármi akkor 15-20pecenként kifagy a játék,kilép a jétékól,és hibaüzenetnek ki írja hogy a " képernyő illesztőprogram nem válaszolt,de helyreált."
már 44milliószór újra raktam a winfost,meg az illesztőt.
Mi lehet a probléma.Szeretném a szoftweares hibát kizárni mielőtt elvinném a szervizbe.
Köszi előre is üdv.


pén. nov. 21, 2008 17:54
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
balazs0227 írta:
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem,hogy vettem egy laptopot,(windows vista)van benne, és hát egy dvd ram.Ami nem műkődik,pedig a szoftver rajta van a gépen meg fel is ismeri.Egy hiba üzit ír ki: a program nem indítható el. 10.kód.
Most nemtudom mit csináljak vissza vigyem?Mert ez szerintem nem tartozik a garanciás javításokba.Hogy tudnám beállítani,hogy műkődjön?
Előre is köszi a válaszokat. :cry:


Próbáld meg eszközkezelőben eltávolítani a dvd meghajtót, majd gépet újraindítani.


szomb. nov. 15, 2008 11:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Míg döncike végiggondolja, addig egy apró kérdés!
VISTA alatt hol lehet beállitani, hogy mikor megnyitok egy tallózó ablakot akkor abban minden helyzetben "részletes listként" jelenjen meg minden.
Az tehát nem az intézőben van a probléma, mert ott minden OK, és mert arra érvényes a mappabeállitás, de a tallózóablakokra nem.
A tallózóablakok: tehát mikor egy programban a "megnyit" menüre bök az ember!
Apróság de kelemetlen nyomogatást igényel az áttekinthetőség tekintetében.

köszi
üdv


csüt. nov. 13, 2008 14:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
döncike írta:
Szép estét mindenkinek. segítsetek már a vista törlését, hogy lehet megoldani. hol keressem a rendszer visszaállítást vagy mit. ja egyébként miért lehet lassú az op rendszer. ez alatt azt értem ,hogy megnyitom a d meghajtót és jó 10-15 másodpercig csak a karika görcsöl, majd megnyitja, vagy a lomtárnál is :?:


Namost gondold végig, hogy mit akarsz és azt fogalmazd meg mégegyszer...


hétf. nov. 10, 2008 21:41
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hja,a törlése nem egyszerű dolog,többeket az őrületbe kergetett,hogy a vista után frissen partolt lemezre nem tutak xp tenni... :D volt már ilyen topic is.
Az a 10-15s egy memóriahiányos vistánál nem is olyan egetrengetően lassú :twisted:


hétf. nov. 10, 2008 17:23
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Szép estét mindenkinek. segítsetek már a vista törlését, hogy lehet megoldani. hol keressem a rendszer visszaállítást vagy mit. ja egyébként miért lehet lassú az op rendszer. ez alatt azt értem ,hogy megnyitom a d meghajtót és jó 10-15 másodpercig csak a karika görcsöl, majd megnyitja, vagy a lomtárnál is :?:


hétf. nov. 10, 2008 16:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
döncike írta:
...
A bios frissítés bonyolult :?:


Ha még nem csináltál BIOS frissítést, azt javaslom keress egy embert a könyezetedben aki ért hozzá. Azért mondom ezt, mert ha elrontassz valamit, akkor akár teljesen tönkreteheted a gépet. A garanciális feltételek pedig nem terjednek ki az elrontott BIOS frissítésre :!:


csüt. nov. 06, 2008 12:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
döncike írta:
Amúgy meg nem foglalkozik a hibával mert ez nem hiba. A bios frissítés bonyolult :?:

Üzemképtelen állapotba kerül a gép és ez nem hiba??? :pislog:
Bizonyára véletlenül van hozzá 14 db BIOS frissítés...
http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _5315.html


csüt. nov. 06, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
köszi a választ. A gépre nem az acer rakta fel a vistát, hanem próba verziósan használom, de viszont az acer a vista home, vagy linux oprendszert ajánlja, mivel erre készítették a gépet. Amúgy meg nem foglalkozik a hibával mert ez nem hiba. A bios frissítés bonyolult :?:


csüt. nov. 06, 2008 8:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség