Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 9:49



Hozzászólás a témához  [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő
Windows Vista (volt Longhorn) topic 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Hasonló problémával én is találkoztam már. Hibernálás után jó néhány dolog nem működött a gépen (még a power gomb sem!), de BIOS frissítés után mindegyik hiba megszűnt.


szer. nov. 05, 2008 7:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Hát ez egy szép lerázó beszéd volt az ügyfélszolgálattól. Nevezetesen a ventillátorhoz tudomásom szerint semmi köze az oprendszerhez. Az annál alacsonyabb szinte van szabályozva.
Erre utal a BIOS frissítéses dolog is, mivel az is teljesen független az oprendszertől.
Egy kérdés: a Vista ami rajta van, adták a géphez? Ha igen és rányomták a Vista logót, akkor kutya kötelessége az Acernek foglalkozni vele garancián belül. (Szerintem...)


kedd nov. 04, 2008 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Megmagyarázták,hogy a szaar hardwer,nem minden op.rendszerrel működik együtt,de akkor miért azzal árukapcsolják?
Idézet:
kérdés. a vistát hogy lehet törölni, úgy mint az xp-t?
-nem,mert marad a lemezen egy rendszervisszaállító sigics amit törölnöd kell(lsd:Hiren's és társai partolók),ellenkező esetben az XP telepítés közben megfagy!


kedd nov. 04, 2008 19:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok. köszönöm az infókat. ma felhívtam az acer szervizt, ott azt mondta a fickó nem hiba, hogy hibernálás után nem kapcsol be a ventillátor, hanem a Microsoftnak nem sikerült rendesen kifejleszteni a program ezen részét az acernek. jó mi :twisted: . azt ajánlotta, hogy meglehet próbálni a biost frissíteni, de nem biztos, hogy ez megoldja a problémát, ja és csak hozzáértő szakember végezheti, mert gar vesztést okozhat. dobjak ki 5000Ft a nagy semmiért. jó garancia.
kérdés. a vistát hogy lehet törölni, úgy mint az xp-t?


kedd nov. 04, 2008 17:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én is a garit ajánlom.


hétf. nov. 03, 2008 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Vidd vissza gariba,mert ez nem normális!


hétf. nov. 03, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. A laptopom Acer Aspire 5315-ös. olyan hibája van amikor készenléti állapotról vissza jön nem kapcsol be a hűtő ventillátor és túlmelegszik a gép és leáll. a másik hiba, hogy gépelésnél néha megbolundul és össze-vissza irja a betüket, nem egymásután. mi lehet a baj?


hétf. nov. 03, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ezekből az újabb oprencerekből rengeteg kalóz, barkácsolt, az aktiválást szétbarmolással megkerült verzió forog közkézen! :roll:
Ha úgyis meg akarja venni az ember, érdemes egy legális, tutira nem kavart telepítőt használni.
Ram hibára a vista megint érzékenyebb, nem hiába van saját ramteszt is benne, bár amit eddig láttam, ott telepíteni sem sikerült, ha a gépnek volt valami kínja.


Ezzel 100%-ban egyetértek. Ha van eredeti kulcs, akkor irány MS honlapja, a hivatalos telepítőt le lehet tölteni, azzal lehet telepíteni. Babyborn editionoket el kell felejteni.
Ez nálam igaz akkor is, ha később "okosítani" szeretnénk a rendszert. :)

RAM hibára szerintem minden oprendszer/program érzékeny. Egyik se szereti, ha a memóriából hülyeségeket kap :D


csüt. okt. 30, 2008 22:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ezekből az újabb oprencerekből rengeteg kalóz, barkácsolt, az aktiválást szétbarmolással megkerült verzió forog közkézen! :roll:
Ha úgyis meg akarja venni az ember, érdemes egy legális, tutira nem kavart telepítőt használni.
Ram hibára a vista megint érzékenyebb, nem hiába van saját ramteszt is benne, bár amit eddig láttam, ott telepíteni sem sikerült, ha a gépnek volt valami kínja.


csüt. okt. 30, 2008 22:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Telepítésnél sztem valami nem úgy sikerült ahogy kéne. Szvsz mivel még nincsnenek olyan dolgok a rendszeren amik pótolhatatlanok, érdemes újrahúzni, mint keresgélni a hibát.


vas. okt. 26, 2008 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok. tetszik a vista, most tesztelem és ha gép sem vacakol akkor veszek egy progit. csak az zavar, hogy nem tudom miért vacakol a windows intéző. pl. ha bezárom a lomtárt, vagy bármi mást kiírja, hogy WI leáll, majd eltünik minden ikon az asztalról utánna vissza áll. vírus okozhat ilyet? köszi dönci.


vas. okt. 26, 2008 20:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nem csak sulinet, van egy IP tartomány... :D
Továbbá simán működik VPN-el is ;)

Kösz :)


vas. okt. 26, 2008 11:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Nem csak sulinet, van egy IP tartomány... :D
Továbbá simán működik VPN-el is ;)


vas. okt. 26, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Most is tanultam kicsit!
MotoHacker írta:
...

Menj be egy könyvtárba és ha tanuló vagy kölcsönözz ki egy telepitőcsomagot. Kiváncsi vagyok milyen kulcsot fogsz kapni. (vistarol diákoknak én csak campusos upgrade-ről tudtam rendes telepitőről nem)

MotoHacker írta:
...
Ez sem minden licenszre igaz! Mi emberre kapjuk a licenszet, nem gépre, vagyis annyi hardvert cserélek egy vista alatt amennyit akarok vagy tudok, senkit nem kell tárcsáznom, fog tovább működni
Ugyanakkor persze hülyeség jön ki belőle, mert 400gépre csak 400 ember lehetne, ha nincs mindekinek saját gép és saját szoftverpéldány, az kalózkodás elméletileg.

Na ezt nem értem darab darab, tehát tök mindegy mire veszed gépre emberre, ha emberre veszed és több az ember mint a gép akkor fleeslegesen dobsz ki pénzt, de ha ezek az emberek otthon is használják az OP-t akkor már nem olyan hülyeség az a szerződés. Mert 1 ember egyszere csak 1 gépet használ, de ha egy ismerős használja otthon is a gépet és én a cégeset is akkor már nem a szerződésben leirtak szerinn járok el.


üdv
energo


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára energoman vas. okt. 26, 2008 11:31-kor.



vas. okt. 26, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Amit írtam, az az egyszerű otthoni OEM licencere vonatkozik.
Vistánál is van egy olyasmi lehetőség, mint az XP-nél a corporate kulcsok, csak kicsit megbonyolították. Kell egy KMS-nek (Key Management Server) lennie a hálózaton, ami kezeli az aktiválásokat, majd ez a server lebeszéli az MS-sel, hogy akkor mi hogy, legális-e nem, engedje nem, stb.

Parancssorban ezt lehet állítgatni, megnézni.
Az aktiválást pedig folyamatosan megújítja (azt hiszem 3 vagy 4 havonta).

Pl. amely Vista telepítőket az iskolák kapnak (nálam egy ált sulis telepítő DVD járt), annál be van állítva egy KMS server, ami csak sulinetes hálózatból elérhető. Ha az iskolai gépekre feltelepítik, aktiválja magát semmi gond. Otthon viszont nem tudod aktiválni, mert a KMS serverrel nem tudsz kapcsolatba lépni.


vas. okt. 26, 2008 11:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Szerintem ez nem ilyen egyszerű!
Ha megnézed, a tisztaszoftverhu-n lévő igénylőlapon pont az van leírva, hogy használjad az intzményi kulcsot.

Namost VAN vista-hoz egyes intézményeknek KORLÁTLAN kulcsa, aki kiteszi a faliújságra egy nyilvános folyosón, azt porrá lehetne büntetni (fegyelmi, stb), viszont tanuló vagy tanár annyit használja amennyit akarja.

Viszont, ha faliújságon van, akkor jön a meglepi, mikor azthiszi, legális egy másolt attól, hogy elméletileg jogosult lenne, és evvel letelepíti.

Valójában hiába van a jogviszonya rendben, ha nem igényelte szabályosan, csak beírta a kódott valami lopottba, akkor az nuku, pont olyan illegális, mint akármi lopott cucc.

Mifelénk ezt egyszerű ellenőrizni, mert maguk a szoftverek is egyediek kissé, elég a névjegyet előhívni, hogy kiderüljön, legális sorszámos telepítés volt-e vagy valami józsikától kapott félkalóz másolat.

Idézet:
Az aktiválásnál a gépben lévő hardverek alapján generál egy hardverazonosítót, amit szépen beregisztrál MS-nél. Másik gépen más hw azonosító jön létre, újraaktiválásnál ez kibukik. Ezért kell mondjuk egy alaplapcserénél veszett módon tárcsázni MS-t.


Ez sem minden licenszre igaz! Mi emberre kapjuk a licenszet, nem gépre, vagyis annyi hardvert cserélek egy vista alatt amennyit akarok vagy tudok, senkit nem kell tárcsáznom, fog tovább működni ;)

Ugyanakkor persze hülyeség jön ki belőle, mert 400gépre csak 400 ember lehetne, ha nincs mindekinek saját gép és saját szoftverpéldány, az kalózkodás elméletileg.


vas. okt. 26, 2008 9:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hogy mi a probléma! az intézőbel - foglamam sincs!

Crack-os vistával még nem foglakoztam mert nem volt rá szükségem.
Pont campus kulcs nincsen a vista-hoz, mert csak upgrade van, tehát XP-hez kapsz kulcsot és ezt upgrad-olod vista-ra. A campusban jelenleg igy megy!


szomb. okt. 25, 2008 21:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Köszi mindenkinek a gyors reagálást. Fent van a vista a gépen megprobáltam a kulcsot aktiválni, de nem fogadja el. találtam egy progit ami crack.ket tartalmaz van benne vista kód is . érdemes vele foglalkozni, vagy nem ér semmit és 30 nap múlva letílt.Campusos kulccsal meglehet oldani? Másik kérdés olyat csinál a vista ha bezárok egy kezelő progit megjelenik egy hibaüzi, hogy a windows intéző leáll, majd újra indul vagy keresi a hiba okát. mi lehet ez? :?:


szomb. okt. 25, 2008 21:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hannibal írta:
...Az aktiválásnál a gépben lévő hardverek alapján generál egy hardverazonosítót, amit szépen beregisztrál MS-nél. Másik gépen más hw azonosító jön létre, újraaktiválásnál ez kibukik. Ezért kell mondjuk egy alaplapcserénél veszett módon tárcsázni MS-t....

Az új kulcs csak ujratelepítésnél számit, amikor az OP ujragenerál mindnt, szimpla hardvercsere esetén nincs licenceprobléma.
Ha valaki regisztrál az én kulcsommal azt még mindig nem nagyon vágom, de itt németországban már tapasztaltam olyat hogy egyszer csak mikor bekapcsolom a gépet, feldobja az aktivációs ablakot és kéri hogy hivjuk az MS-t. és ilyenkor be kell regisztrálni mégegyszer! Szerintem ez olyan mint mikor valaki elhappolja előled a Ficx IP-t, és akkor neki megy a net neked meg nem, de talán az MS azt csinálja hogy ilyenkor mégegyszer beaktiváltatja telefonon. TALÁN, de ez csak tipp.

Megj.: mivel pedig a legtöbben a campus kulcsokat használja ezért nem hallani a nagy felháborodásokról. :)


szomb. okt. 25, 2008 20:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Hát valóban, de mint minden ilyen szerződésnél nem azt jelenti hogy nincsen szerződés, mert ha a feltételeket nem teljesited olyan szépen megbüntethetnének hogy csak na!
A szerződés a magyar állam vagy intézmény és a MS között jött létre, aminél teljesíteni kell papíron hogy oktató vagy tanuló vagy, ha nincs érvényes munka vagy tanulmányi szerződésed akkor te is csak egy illegális szoftvert használsz!

Megj.: a fél ország campus kulcsokkal használja a nem jogtiszta OP-ka.
Hivatalosan a diákoknak is kell hivatalos kulcsot kérni de ez nem jellemző, inkább csak a faliujságra kifüggesztett kulcsokat használja mindneki. Eddig pl. a RUFUSZ volt ezeknek a kulcsoknak a kezelője, talán most uj cég figyel erre. Ezeknek a kulcsoknak a kikérése többnyire online történik amit egy röptében generált pdf-ben kapunk meg, de vannak akik papiron szeretik.

A lényeg a lényeg hogy egy érvényes licenceszerződés kell hogy legyen mindenkinek, hogy ezt mi igazolja matrica számla vagy valós szerződés az teljesen mindegy.

Kb ennyi! Tehát ez a hivatalos út, csak valahogy ezt nem tudják elmondani az MS-es ügyfélszolgálatosok sem, inkább mondjuk ugy összehoztuk ketten telefonban az egyik ügyfélszolgálatos emberkével aki némileg nem tetsző hangfrekvencián szólt hozzám. Itt jött elő ez az up/dowgrade dolog is. Tehát nagyon sok licence nem jó visszafele lépni tehát pl. Vistáról XP-re.

Természetesen vannak egyedi szerződések de ez ahány féle annyi megoldás és feltétel.

üdv


szomb. okt. 25, 2008 20:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
energoman írta:
Hogy mi lenne ha más is aktiválná ugya ezt a kulcsot azt nem tudom, de csak nem dob ki a gép mert honnan is tudná eldönteni a windows hogy az a másik illető hogyan jutott a kulcshoz!?


Az aktiválásnál a gépben lévő hardverek alapján generál egy hardverazonosítót, amit szépen beregisztrál MS-nél. Másik gépen más hw azonosító jön létre, újraaktiválásnál ez kibukik. Ezért kell mondjuk egy alaplapcserénél veszett módon tárcsázni MS-t.

Idézet:
A kintlévő DVD lemezekkel csak az Jogvédők szenvednek, de idő kérdése és mindenki áttért majd az online image filek hazsnálatához.

Nálam a kedves jogvédők gondba lennének, mert az én Vistám MSDNAA-ról van. Ugye ebben az esetben nem hogy CD-m meg matricám nincs, de még számla se, mégis jogtiszta :D


szomb. okt. 25, 2008 20:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
döncike írta:
Köszi. tehát a felhasznált kulccsal nem tudom én is használni? A tesóm vette úgy féléve vista premium home és neki aktiválták. azért gondoltam hogy én is tudnám használni. meglehet oldani, vagy venni kell újból progit? köszönöm. :idea:


Szóval nemolvastad rendesen végig amit mondtam.
Az OP-t (Vista) fel tudod telepiteni csak mikor kéri a kulcsot akkor ott nem kell megadni semmit csak a tovább gombra kell nyomni, ezután fog mindnféelét irni hogy hogyan telepitsd.

Ha feltelepült onnantól számitva lesz 30 napod az aktiválásig. (magunk között: erre vannak okos megoldások :) ) De ha a tesód kulcsát aktiválod mégegyszer akkor is fog müködni rendesen, de ezzel kapcsolatban nincs tapasztlatom.
Az tény hogy én mikor ujratettem a notimon a vistámat amit letöltöttem torrenten azt az én eredeti kulcsommal aktiváltam már vagy 2x tudtommal innentől kezdve csak telefonon fogom tudni csak. Hogy mi lenne ha más is aktiválná ugya ezt a kulcsot azt nem tudom, de csak nem dob ki a gép mert honnan is tudná eldönteni a windows hogy az a másik illető hogyan jutott a kulcshoz!?

Nyugodtan tedd fel azt a vistat ami otthon van! Főleg ha csak próbálni szeretnéd. csak a tesód kulcsát ne használd ennyi


szomb. okt. 25, 2008 19:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ilyen üzenetet se dob mindennap a Vista:
Kép

Nyomtam egy shiftdel-t, akkor produkálta ezt. Egyébként a lomtárban nem volt semmi :D


szomb. okt. 25, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Köszi. tehát a felhasznált kulccsal nem tudom én is használni? A tesóm vette úgy féléve vista premium home és neki aktiválták. azért gondoltam hogy én is tudnám használni. meglehet oldani, vagy venni kell újból progit? köszönöm. :idea:


szomb. okt. 25, 2008 17:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Vista + licence :

1., nincsen eredeti vistád igy matricás kulcsod sincs hozzá.
Ettől függetlenül szerezhetsz eredeti vista telepítőlemezt bárhonnan a vista sem szól majd érte. A telepités során csak tovább tovább és nem adsz meg neki kulcsot azért emrt egyszerüen nincsen. Majd feltelepül egy teljesértékü vista ami használható 30 napig de addig aktiválnod kell! Ha nem aktiválod nem fogsz tudni belépni a rendszeredbe.
2., Van eredeti matricás kulcsod
Eljárás ugyan az mint előbb csak annyi a különbséggel hogy figyelni kell arra hogy azt a Vista verziót tedd fel amihez a kulcsot adtad. Mikor feltelepül a vista az aktiválós résznél beirod a KULCSOD-at és aktiválod online vagy telefonon a vistádat, ezt bármennyiszer megteheted.
3., Ugy csinálod ahogy akarod :) :)


Ezek a szoftverek a mai világban már nincsennek lemezhez vagy DVD-hez kötve ezt a szoftver forgalmazók is tudják, igy másmódon próbálják a szoftvereiket védeni. A kintlévő DVD lemezekkel csak az Jogvédők szenvednek, de idő kérdése és mindenki áttért majd az online image filek hazsnálatához.

A müködési paraméterek a lienckulcsokban és aktivációkban van.
Tehát mikor valaki szoftvert vesz akkor LICENC-et vásárol és nem a programot magát. (ebbe majd ugy is belekötnek mert sokan ragaszkodnak a lemezekhez, ami nem baj csak hát minek foglalja a helyet meg szenyezzük itt vele a környezetet :D)

Pl többnyire a laptopokhoz adott VISTA-k többnyire olyan licencet tartalmaznak amik nem jogosítanak fel se up- se pedig downgrade-re.
Tehát ezek a kulcsok nem használhatók pl. XP-hez!

üdv


szomb. okt. 25, 2008 10:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Kölcsön kaptam a vistát, de azt mondták hogy igy is működik. jó lenne tesztelni, hogy a gépem tényleg rendeben működik. nincs más mód rá, mint pl a xp-nél?


szomb. okt. 25, 2008 10:13
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha újonnan vetted oprendszerrel együtt, akkor ha minden igaz kaptál hozzá pár CD-t. Ezekről visszaállítható az előre telepített oprendszer. Használd ezeket és menni fog.


pén. okt. 24, 2008 18:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 24, 2008 12:44
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
:?: Sziasztok. Segítségre lenne szükségem. Van acer laptopom eddig szépen műkdött xp-vel, de az utóbbi időben megzavarodott, a hűtő ventije nem kapcsolt be, túl melegedett és leállt. Az acer szakija azt mondta, hogy a szoftver a hibás, mert ezek a gépek vist-ra vannak gyártva. van vista home premiumom de az aktiváló kulcsot nem fogadja el. tudtok segíteni? köszi dönci


pén. okt. 24, 2008 13:06
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Belefutottam egy UAC érdekességben. Leírom, hátha valaki ugyanezzel a problémával szembesülne.

A kulcsszavak: UAC, megosztás, hozzáférési jogok.
Mielőtt belekezdenék, gyors a környezetről:
Vista business. Az én szokásom, hogy minumum két partíció, egyik a rendszer, másik a többi. Ezenkívül létrehozok egy felhasználót, aki a "többi valamit" megosztáson keresztül olvashatja, be nem jelentkezhet. Mindkét partícióra rendszergazdáknak teljes hozzáférése van megosztáson keresztül is.

A megvalósítás úgy néz ki ugye a legegyszerűbben, hogy "többi valamihez" rendszergazdák csoport teljes hozzáférés, korlátozott felhasználó olvasás. Nos és itt lép kébe az UAC!

A korlátozott felhasználó olvasása tökéletesen működik, ámbár a rendszergazdai hozzáférés nem, nem kap semmiylen engedélyt a megosztáshoz, mert UAC-nak hála alapból egy rendszergazdai jogú felhasználót sima felhasználóként kezel! Ha kellenek a rendszergazdai jogok, akkor feldob egy ablakot. Namost ezt hálózatban nem tudja megtenni. Mivel a "felhasználók" csoportnak nem adtunk hozzáférési jogot, ezért nem enged be.

Általam legtisztábbnak tartott megoldás: létrehozni két csoportot (nálam ShareAdmin és ShareUser). ShareAdminba beledobáljuk a rendszergazda jogú emberkéket, ShareUserbe a sima felhasználókat, majd ezen keresztül adunk megosztási engedélyeket. ShareAdmin kap teljes hozzáférést, ShareUser olvasást. Így korrektül átenged, UAC is boldog, NTFS szinten pedig nincsenek meg ezek a problémák, ott ha rendszergazda teljes hozzáférést kap, akkor valóban meglesz a teljes hozzáférése és szépen működik.

Remélem valaki hasznát veszi ennek a kis írásnak a jövőben.

Véleményeket, javaslatokat természtesen írjatok :)

Hannibal.


csüt. okt. 23, 2008 0:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Jön a Windows Vista Service Pack 2


hétf. okt. 20, 2008 10:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
stephentaylor:
Idézet:
Kérdéseim:

Simán elfut rajta,de ha rám hallgatsz gyártasz neki egy külön partot,bárhol akár a 2.-ary lemezen is kb 15 megával és a lemezfigyelést uu.mint az XP-ben letititod-ezzel nagyon fog ellenkezni.. :D -Bármelyik lemez bármelyik partícójára hajlamos telepedni,ha csak "sima frissitéssel" telepíted ,a félelmeid részben igaznak bizonyulhatnak :arrow: szakértői módban(bár ez elég hülye kifelyezésmód,és igen 'linuxosan' hangzik :wink: )-simán települ egy válaszható bootmenüvel amiban válszthatod,hogy az XP v a Vista induljon,de a rendszerindítás utáni eredetiségvizsgát és a frisit ki ne hagyd..majd utána állitsd min.'kédezősre'.
Az agyadra fog menni hogy 'a program telepítése mint rendszergazda' felirat-holott az vagy- és a biztos benne lépten-nyomon megjelenik,de ez is letiltható,de szinte majdnem minden játék elfut rajta,
A documents mappa(először-aztán áthelyezhető) abban a partban jelenik meg ahová rendszert telepíted és némileg különbözik az XP documets and settings-.től és valóban csak min.'as admin'hagyja magát átszerkeszteni...magyarul ne félj,annál rosszabb 8) -uccu telepítsd!-HA nagyon rettegsz attól hogy elvesznek a fontos dolgok akkor Ghostolj a partokról a telepítés előtt-azt bármikor visszabőrözheted!


szer. okt. 08, 2008 20:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elég rossz így az a link :D
Mivel ha valaki megnyitja azt a linket, akkor az az ő C: meghajtóján fog kutakodni az almappák után.


szer. okt. 08, 2008 18:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 30, 2008 18:37
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Gépközelben
Hozzászólás 
Bocs ha ez off, de én tudok ajánlani egy jó kis vistás témát:

Annyit kell tudni róla hogy futtatod az .exe file-t, és kész (tudatom szerint ha ezt egyszer megcsinálod utánna a következő bekapcsnál nem kell mégegyszer). naszóval: file://C:/Családi/Dávid/magamnak/Vista_téma/pack-vista-inspirat-2-1.0.exe

ha rosz a link szólj


szer. okt. 08, 2008 16:37
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. márc. 10, 2008 14:02
Hozzászólások: 7
Hozzászólás 
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem Vista ügyben.
A T-online jóvoltából :) úgy dönöttem, hogy beszerzek egy Home Premium verziót, havi részletre, mert így ez még elviselhető, meg hát ez a jövő. Technikai kérdéseim lennének, elnézést, ha ez ügyben tájékozatlan vagyok.
Először is itt vannak gépem paraméterei:

Gigabyte G31 alaplap
2x1 Gbyte Kingston 667 Mhz DDR2 memória
Intel E2180 proci
Asus 8800 GS TOP VGA
420 Watt Trust táp
2 DVD író
3 Vinyó

Kérdéseim:

1. Boot vinyóm 2 particíóra van osztva, természetesen az első a C, ezen van most is az XP. Kérdés: a másik particíót gond nélkül fogja majd látni, ugye? És a gépben lévő másik 2 vinyót is? Mindegyiken NTFS fájlrendszer van.

2. A Vista SP1 és az Nvidia új illesztőprogramja valóban megoldotta a korábban ismert gondokat főleg játékok alatt? ( azért is váltanék, mert dx10-es kártyám van, és hát kíváncsi lennék hogy muzsikálnak dx10 alatt az ilyen játékok )

3. Törekszem a legális felhasználásra, ezért többnyire ingyenes, vagy régebbi, újságokon elérhető programokat használok. A teljesség igénye nélkül felsorolnék jó párat, és itt a kérdésem, hogy ezekkel sem lesz gond?
Regcleaner, CCleaner, Everest Home, Aquamark3, 3DMark 05 és 06, CPU-z, GPU-z, DVDShrink, D-Tools,Winrar 3.7, 7-z, Good-Mem, AusLogics Disk Defrag, Autoruns, PowerIso, Avast antivírus, Kerio Firewall, Spy-bot, Openoffice, PowerDirector, VirtualDub, Photoimpression, Jetadudio, Wawosaur...

4. A Vista alatt mennyire különbözik a az XP Documents and Settings könyvtára? Értem ez alatt, hogy számos program, vagy játék itt helyezi el XP alatt a mentéseket, beállításokat, és ha most újratelepítem az XP-t, akkor az elmentett állományokat visszamásolva nem kell újratelepítenem ezeket a programokat, játékokat, ami ugye nem kevés idő, hanem az első indítás után beépülnek a registrybe. Ebben már "profi" vagyok, és nagyon jó dolog, csak a kérdésem, hogy a Vista telepítése után ha ezek a másolások megtörténnek, akkor hasonlóan elkerülhetem a jó sok újratelepítést? Illetve, ha elkerülhetem, akkor a Vista alatt milyen könyvtárakba a C meghajtón?
Ez utóbbit azért kérdezem, mert úgy tudom, hogy kapásból úgy indul Vista alatt a főkönyvtár, hogy c:\User. De lehet, hogy téves az információm.

Köszönöm, hogy elolvastatok, és nagyon várom válaszotokat. És egy bátorítás sem ártana, mert ahogy elnézem a netes közösségeket, eléggé megosztotak XP vs Vista ügyben. Nekem pár ismerősöm már használja a Vistát, és meg vannak elégedve vele, igaz ezek közül csak egy futtat rajta játékokat is. Nálam ez nagyon fontos, mert egyrészt én is szeretek játszani, meg van egy 8 éves fiam, és hát ő is...sajna.

Köszönöm előre is a válaszokat, sziasztok!


hétf. szept. 08, 2008 16:18
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re:
Én minden lépést a videó szerint csináltam és nálam lecserélte a boot képernyőt is gond nélkül.
Igaz én a logon screen-t a Stardock’s LogonStudio progijával készítettem, de nem hiszem, hogy lenne bármi összefüggés.


szomb. aug. 09, 2008 14:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:hm: Hááát nem tudom, nekem ezzel a TuneUp Utilities módszerrel sem akar összejönni az SP1 boot logó csere.
A logon screent azt rendben lecseréli, ha akarnám, de a boot logónak hiába használtam akár saját képet, akár a program honlapjáról letöltöttet, csak maradt boot képernyőnek a GUI futó csíknál is rosszabb MS auróra förmedvény.
Pedig dolgozott a program, mert az angol és magyar mappákban is backupolta a régi winload.exe.mui-t és létrehozott újat.
Csak a Vista SP1 ezt figyelmen kívül hagyja ugyanúgy, mint amikor régen magam cseréltem a .mui fájlt. :roll:
Vagy kell még valamit állítani ezen kívül? :shock:


szomb. aug. 09, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A registryből is megy, ha nem Ultimate vagy Business verziód van.
A Regeditet indítva ide navigálsz: :arrow: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

Létrehozol egy PromptOnSecureDesktop nevű 32 bites duplaszó (DWORD) bejegyzést és 0 értéket adsz neki.

Vagy beteszed ezt egy .reg fájlba és összefésülöd.
Kód:
Windows Registry Editor Version 5.00

; Disable Secure Desktop

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]
"PromptOnSecureDesktop"=dword:00000000


szomb. aug. 09, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. júl. 06, 2007 1:01
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Tegnap jott meg a laptopom, es Vista Home Premium van rajta. Hogyan tudom kikapcsolni a Secure Desktopot? Ha beirom a futtatashoz: a gpedit.msc-t azt irja, hogy nem talalja a megadott fajlt...mashonnan is ki lehet ezt kapcsolni?


szomb. aug. 09, 2008 10:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
OK. Láttam is ezt a videót, bár elég homály volt az egész a monitoromon.
Valami olyasmi lesz, hogy a TuneUp Utilities programmal csinálsz egy bootképernyőt, majd ezt a winload.exe.mui-t bemásolod oda, ahová eddig. (%windir%\System32\hu-HU vagy %windir%\System32\en-US)
Ezután a TuneUp akár uninstallálható is.
:hm: Csak azt nem értem, ez miért lesz jó, mert a régi, SP1 előtt ugyanez volt a helyzet, winload.exe.mui-t kellett cserélni. :roll:
Még az lehet, hogy a TuneUp SP1 kompatibilisre csinálja meg a fájlt. :D


szomb. aug. 09, 2008 10:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re:
Persze, sorry!

Már adom is a linket. :wink:

http://www.truveo.com/How-to-Change-you ... /780630496


szomb. aug. 09, 2008 9:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ha már ilyen ügyesen megtaláltad a megoldást az SP1-es Vistára saját bootképernyőt rakni, igazán belinkelhetted volna. Hogy ne kelljen annyit guglizni. :wink:


szomb. aug. 09, 2008 8:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Start menü
Én közben megtaláltam a megoldást, csak kicsit jobban rá kellett volna feküdnöm a google-re. :)

Helyette viszont csináltam egy másik gondot magamnak, amire viszont tényleg nem találtam ott megoldást:

Szóval sajnos nem tudom hogyan sikerült, de kitöröltem a Start menüm összes elemét és ezt szeretném visszaállítani. Szerencsére csak azok a mappák voltak benne, amik a telepítés után belekerülnek alapból. A rendszervisszaállítás jelen esetben nem megoldás, de ha valakinek meglenne az a mappa ami tartalmazza a start menü alap elemeit (windows defender, kellékek, indítópul, stb...) és elküldené az jó lenne.


Köszi!


pén. aug. 08, 2008 20:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Úgy van. Az SP1 óta ez nem megy, illetve a régi módon biztosan nem. ]:-<
Hacsak azóta ki nem fundálta, át nem dolgozta valaki. Én nem tudok róla, de nem kerestem, nem is jártam utána.


pén. aug. 08, 2008 16:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Bootscreen
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy egy SP1-es Vista-nak meg lehet e változtatni a bootképét egyénire? Annyit sikerült kiderítenem, hogy az SP nélkülinek igen, de nem tudom esetleg van e valami megoldás az én verziómra.


Köszi!


csüt. aug. 07, 2008 23:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
VaFec írta:
Sose szoktam figyelni a számozást! :wink:

Úgy általában persze hogy nem. :D De a nyóckilencvennyócharminc már több mint 3 éve minden hónapban frissítteti magát, mint Malicious Software Removal Tool.
Igaz, aki nem direktben fájlként tölti le a havi hotfixeket, hanem ótómatikusan, nem csinál időnként integrált telepítőkészletet, annak nem feltétlen kell feltűnjön.
Legalább ez az egy. Annak nyóc. :wink:


csüt. aug. 07, 2008 5:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. aug. 03, 2008 17:39
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
nekem van egy nagy problémán, hogy a bootolás az valami nagyon lassú
itt van egy jelentés róla:

EventData
BootTsVersion 2
BootStartTime 2008-08-02T18:45:32.656Z
BootEndTime 2008-08-02T18:48:10.535Z
SystemBootInstance 1250
UserBootInstance 1238
BootTime 85495
MainPathBootTime 68095
BootKernelInitTime 15
BootDriverInitTime 12053
BootDevicesInitTime 20773
BootPrefetchInitTime 33110
BootPrefetchBytes 309702656
BootAutoChkTime 0
BootSmssInitTime 13918
BootCriticalServicesInitTime 458
BootUserProfileProcessingTime 557
BootMachineProfileProcessingTime 322
BootExplorerInitTime 15405
BootNumStartupApps 1
BootPostBootTime 17400
BootIsRebootAfterInstall false
BootRootCauseStepImprovementBits 0
BootRootCauseGradualImprovementBits 0
BootRootCauseStepDegradationBits 0
BootRootCauseGradualDegradationBits 0
BootIsDegradation false
BootIsStepDegradation false
BootIsGradualDegradation false
BootImprovementDelta 0
BootDegradationDelta 0
BootIsRootCauseIdentified false

A Windows elindult:
Rendszerindítási idő : 85495ms
IsDegradation (Volt-e sebességprobléma) : false
Esemény időpontja (UTC) : 2008.08.02. 18:45:32




Az alábbi alkalmazás a szokásosnál lassabban indult el, ami a rendszerindítási folyamat teljesítménycsökkenését eredményezte:
Fájlnév : explorer.exe
Felhasználóbarát név : Windows Intéző
Verzió : 6.0.6000.16386 (vista_rtm.061101-2205)
Teljes időtartam: : 3097ms
Okozott késés : 4443ms
Esemény időpontja (UTC) : 2008.08.02. 18:45:32
EventData

StartTime 2008-08-02T18:45:32.656Z
NameLength 13
Name explorer.exe
FriendlyNameLength 15
FriendlyName Windows Intéző
VersionLength 39
Version 6.0.6000.16386 (vista_rtm.061101-2205)
TotalTime 3097
DegradationTime 4443
PathLength 24
Path C:\Windows\explorer.exe
ProductNameLength 39
ProductName Microsoft® Windows® operációs rendszer
CompanyNameLength 22
CompanyName Microsoft Corporation

itt a jelentés róla vista64bit e6420@3.2ghz 4gb ram a gépem 1éve még nagyon gyorsan bootolt mostanában meg valami iszonyt lassú


vas. aug. 03, 2008 17:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Sose szoktam figyelni a számozást! :wink:


hétf. júl. 28, 2008 10:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
:shock: :roll: No de emberek, a KB890830 a havonként kiadott worm és hasonló ártalmak eltávolítója. Mondjuk nálam még nem talált sohasem semmit, igaz más se nagyon.
Ez mellesleg ugyanaz a fájl, mint ami az XP-hez is van már évek óta. :lol:

Annyi azért igaz, hogy van egy olyan, hogy osztogatnak vagy fosztogatnak.
Ugyanis a 890130, ami az XP-nél az egyik WGA eredetiség mütyür. De az meg a Vistánál nem játszik.


szomb. júl. 26, 2008 16:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Victorius írta:
Sziasztok,

A vista frissítéseknél van egy olyanom, hogy Rosszindulatú Windows szoftverek eltávolítására szolgáló eszköz - 2008 július (KB890830).

Nem merem ezt telepíteni, mert attól tartok, hogy ez a frissítés a nem tiszta vista ( :lol: ) ellen dolgozik, mint ahogy az XP-nél is volt valami hasonló, azt akkor be is szívtam.

Vagy ez csupán egy ártatlan frissítés?

Ha rákattintasz a frissítésre jobb egérgomb :arrow: Részletek megtekintése, ott láthatod, hogy mire való. Ha olyat látsz benne, ami a jogtisztaságot firtatja, csak azt ne telepítsd, a többit nyugodt szívvel felrakhatod.
Az eddigi frissítések közül én csak egy ilyet találtam. Azt meg szépen elrejtettem, hogy többet ne jelenjen meg a frissítések között.


szomb. júl. 26, 2008 15:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 15:47
Hozzászólások: 1955
Tartózkodási hely: Somewhere in time
Hozzászólás 
energoman írta:
Nagyon OFF:
ma jutott eszembe egy algoritmus
VISTA
ISTAV
STAVI
SAVIT
SVITA
SITAV
SIAVT
SIVTA
SIVAT --------> magyarul: SZIVAT


OFF VÉGE


:lol: :lol:

Ez mitől algoritmus?


szomb. júl. 26, 2008 11:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 28  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség