Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. jún. 03, 2024 23:47



Hozzászólás a témához  [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő
Windows XP SP2 (Magyar) | Support lejár: 2010. július 13 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 105
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
gyomberke írta:
Ezek a problémák nálam mind megoldottak! Igaz én Linuxot használok! 8) 8) 8) 8)


Gyömbérke!
Eltévesztetted a fórumot!

Egyébként sokkal többen használnának linuxot, ha fel tudnák telepíteni a különbözõ hardverelemek drivereit, pld. belsõ infra, vagy belsõ modem notebookon, stb. Egyébként milyen disztrot használsz?

A linux fórumokon (ha már esetleg valamelyikkel találkoztál), olyan problákra keresik tömegével a megoldást, ami a Windowsban nem probléma.

Egyébként tudom, hogy csak provokálsz :D :D :D
_Lauter_


pén. szept. 24, 2004 18:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Dester írta:

Amit Johnnyrotten küldött, angol XP-hez való volt, de működött nálam a magyarral is. Honnan lehet hozzájutni? Nem véletlen lehet a profilban megadni az e-mail címed is, már rég ott lenne nálad, ha el tudnám küldeni. :roll:


Ja, igaz, most vettem észre, hogy nem volt megadva e-mail cím, de most már bejelöltem.

Ha elküldöd, előre is köszönöm.

Az új dll-t egyszerűen csak lecserélem a régivel? Gondolom ezt csak safe modban lehet :?:

Vagy mi a megoldás?


pén. szept. 24, 2004 18:35
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 5:22
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ezek a problémák nálam mind megoldottak! Igaz én Linuxot használok! 8) 8) 8) 8)


pén. szept. 24, 2004 17:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
tzolee írta:
_Laca írta:
"és a portoknál is eleve az alhálózat van beállítva"

És ezt hol lehet beállítani?

Vezérlőpult / Windows tűzfal / Kivételek / Fájl- és nyomtatómegosztás / Szerkesztés


pén. szept. 24, 2004 14:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
obregon írta:
Szia!

Kérdezném, hogy a magyar SP2-höz való uxtheme.dll - ről beszélsz?
Merthogy sajna az SP2 telepítése után a korábbi Longhornos skint nem tudom visszarakni, mert az új uxtheme.dll kellene neki.

Honnan lehet hozzájutni?

Ha van tipped előre is kösz!


Amit Johnnyrotten küldött, angol XP-hez való volt, de működött nálam a magyarral is. Honnan lehet hozzájutni? Nem véletlen lehet a profilban megadni az e-mail címed is, már rég ott lenne nálad, ha el tudnám küldeni. :roll:


csüt. szept. 23, 2004 20:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Talán ez segít egy kicsit:

System (hálózat, módszer, renszer, szerkezet....)
Settings (beállítás, elrendezés, szabályozás....)
Protector (oltalmazó, pártfogó, védő)

Remélem tisztábban látsz majd ezek ismeretében!


csüt. szept. 23, 2004 20:34
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Kedves művelt barátom!

Itt nem egy reklámról van szó, hanem egy példáról, írhattam volna azt is, hogy http://www.apronet.hu , ugyanis nekem ez se jön be, sőt lasabban mondom, hogy Te is meg értsd: semmi ilyen nem jön be! A kérdés nem az, hogy neked bejön e, hanem az, hogy nekem miért nem, kérlek ha van értelmes válaszod, azt oszd meg velem, és azokkal, akik pl. a jojátékos oldallal nem boldogulnak, mert véleményem szerint a probléma 1 tőről fakad!
Kérdésed köszönöm, igen Magyar vagyok!

Üdv


csüt. szept. 23, 2004 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
antikomcsi írta:
Üdv Mindenkinek!

Látom azért van gond, másnál is! Szoftverekkel nincs problémám, de ha valaki megmondaná, hogy miért nem tudok egyes oldalakat linkről megnyitni, még ha ide beírtok valamit, pl.: http://www.nemnemsoha.hu ezt sem! Már mindent probáltam, pop-up, tűzfal ki, biztonság mindenhol a legalacsonyabb, minden engedélyezve, és mégse, légyszi, ha tudtok mondjatok valamit, mert már kezd bosszantani a dolog!

Köszi


Az oldal bejön, de mi a f.szért kell itt ilyen oldalt reklámozni? He?
KÖCSÖG NACIONALISTA VAGY?


csüt. szept. 23, 2004 20:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: csüt. ápr. 15, 2004 16:31
Hozzászólások: 8493
Tartózkodási hely: Nem találom a helyem...
Hozzászólás 
"A System Settings Protector hibát észlel, ezért leáll."

Miután elküldtem a hibajelentést a microsoftnak, jött is válasz mindig. Asszem az, hogy a service pack 2 lesz a megoldás. A servicepack2 letöltve, telepítve. Hiába. Minden indításkor a rendszer felállás hosszú folyamata után újra kiköpi a fent idézett mondatot. Hibajelentés küldése, válasz mostmár nem jön.
Mi a picsa áll le, és ezt hogy lehet kiküszöbölni?


csüt. szept. 23, 2004 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Üdv Mindenkinek!

Látom azért van gond, másnál is! Szoftverekkel nincs problémám, de ha valaki megmondaná, hogy miért nem tudok egyes oldalakat linkről megnyitni, még ha ide beírtok valamit, pl.: http://www.nemnemsoha.hu ezt sem! Már mindent probáltam, pop-up, tűzfal ki, biztonság mindenhol a legalacsonyabb, minden engedélyezve, és mégse, légyszi, ha tudtok mondjatok valamit, mert már kezd bosszantani a dolog!

Köszi


csüt. szept. 23, 2004 20:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 23, 2004 21:04
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
_Laca írta:
"és a portoknál is eleve az alhálózat van beállítva"

És ezt hol lehet beállítani?


csüt. szept. 23, 2004 19:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. máj. 28, 2004 20:06
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Dester írta:
Nekem is sikerült rendbehozni a problémámat, Johnnyrotten komám küldött egy UXTheme.dll-t, ezzel minden megy a régi kerékvágásban! :)


Szia!

Kérdezném, hogy a magyar SP2-höz való uxtheme.dll - ről beszélsz?
Merthogy sajna az SP2 telepítése után a korábbi Longhornos skint nem tudom visszarakni, mert az új uxtheme.dll kellene neki.

Honnan lehet hozzájutni?

Ha van tipped előre is kösz!


csüt. szept. 23, 2004 19:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 16:50
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Üdv. mindenkinek

Nekem az SP2 telepítésével nem volt gondom, viszont a WIFI hálózatom összeomlott, hiába tiltottam le a tűzfalat. Az SSID-t látta a gép, és csatlakozott hozzá, viszont a ping már nem működött.
Ha valakinek van valami tapasztalata a témában az ötleteket szivesen veszem.
Az MS ajánlást végig játszottam, hogy driver le, driver fel, újra beállít a hálózat stb... de a gond ua.

Tika


csüt. szept. 23, 2004 17:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
A legtöbb Service Pack - mielőtt feltenné az ember - megkérdezi, hogy akarsz-e biztonsági másolatot készíteni a meglévő file-okról, ezt a kérdést ugyan kihagyták az SP2-ből, de azért ő még csinál!


Engem szeret a gépem, tőlem megkérdezte ;) Egyelőre meg is hagytam a lehetőségét az uninstallnak, mert nem tudhattam előre, hogy mennyire kutyulja össze a Windowsomat.


csüt. szept. 23, 2004 14:07
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Ha jól értelmezem ezt a biztonsági hibát, akkor aki hálózati kártyán keresztül éri el a netet (DSL, ADSL, LAN-Router hálózat), az még csak nem is tehet semmit ennek kivédésére. Elég szomorú :evil:
Bár nem egészen értem a dolgot, mivel nálam eleve be van pipálva a fájl és nyomtatómegosztás és a portoknál is eleve az alhálózat van beállítva. (akkor lehet, hogy tényleg csak a modemeseknél van a gond)


csüt. szept. 23, 2004 8:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
leezli írta:
Hali !
Na én is felraktam az SP2-t, a működéssel semmi gond, csak azt mondja meg valaki, hogy miért lett a windows 1,5 Gigával több ?! Lehet ezen valahogy változtatni, vagy ez így helyes ?
Előre is kösz a segítséget !

Kedves mindenki, akit nagyon zavar a Windows mérete!

A legtöbb Service Pack - mielőtt feltenné az ember - megkérdezi, hogy akarsz-e biztonsági másolatot készíteni a meglévő file-okról, ezt a kérdést ugyan kihagyták az SP2-ből, de azért ő még csinál!
Ergo akinek nagyon megnőtt a Windows mérete és ez zavarja őt, az belép a Windows mappába és a következő rejtett könyvtárak mindegyikét törlni:
$NtServicePackUninstall$
$NtUninstallKB*******$
$NtUninstallQ******$

(Úgy is mondhatnám, hogy azokat amik $-al kezdődnek és végződnek!)
Ezek nálam olyan 420 megát tesznek ki (angol windows), de lehet olyan is akinél GB körüli!


csüt. szept. 23, 2004 7:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Nem tudom, olvastad-e a topic címét, de addig is, amíg ezt megejted, tájékoztathatnál az NHL 2005 for Linux elérhetőségéről.


csüt. szept. 23, 2004 6:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. szept. 23, 2004 5:22
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Nem tudom, hogy informálódtatok-e arról, hogy ezek a problémák linuxon teljes mértékben mellőzöttek. Nincs ilyen nagy fokú inkompatibilitás és minden tekintetben szabadság van! Talán egy próbát megérdemele... Javaslom mindenkinek :lol: :lol: :lol:


csüt. szept. 23, 2004 5:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 18:38
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
A felhasználók hány százalékának van problémája az SP2-vel?

A kanadai AssetMetrix egy érdekes kutatás eredményét tette közzé a napokban, nevezetesen azt, hogy a desktop számítógépek mekkora hányadának okoz problémát a Windows XP második javítócsomagja.

A kanadaiak felmérése szerint a nemrég megjelent Service Pack 2 elsősorban a kisvállalatok számára okoz kompatibilitási problémákat. A Windows XP biztonságosságát javítani hivatott funkciók bevezetése ugyanis azokat a cégeket érinti negatívan, akik régebbi vagy kevésbé ismert alkalmazásokat használnak - ezek pedig jellemzően a kisvállalatok körében találhatók meg.

Átlagosan egyébként a Windows-os asztali számítógépek 10,3 százalékának akad gondja valamilyen szinten a második javítócsomaggal, állítja az AssetMetrix. Ez az arány azoknál a kisebb vállalatoknál, ahol kevesebb mint 100 Windows XP-vel működő PC található, 12 százalékra növekszik. A probléma egyelőre áthidalható az SP2 fel nem telepítésével, emiatt a Microsoft lehetővé tette, hogy december 16-ig ne kelljen feltelepíteni a számítógépre a javítócsomagot. Előbb-utóbb azonban erre kénytelen lesz minden Windows-felhasználó, különösen az újak, akik a boltban nemsokára már csak az SP2-vel egybeintegráltan vásárolhatják meg az operációs rendszert.

Paul Randle, a Microsoft egyesült királyságbeli klienstermékekkel foglalkozó részlegének menedzsere elmondta, hogy a felhasználói visszajelzések alapján a programok döntő többsége együttműködik a felfrissült Windows-zal. A problémák többsége helyileg orvosolható, csak nagyon kevés esetben fordul az elő, hogy valamilyen drasztikusabb változtatásra van szükség.

Forrás: http://www.terminal.hu/newsread.php?id=03200409041512


szer. szept. 22, 2004 23:27
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 18:38
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
AMD processzorok kontra Windows XP SP2
Sy, 2004.08.30. 00:05


A Microsoft legkedveltebb operációs rendszerének második javítócsomagja bizonyos körülmények között nehézséget hozhat az új, 64 bites AMD processzorral rendelkező számítógép-tulajdonosok számára.

A Microsoft weboldalának Knowledge Base szekciójában Redmond hivatalosan is közölte, hogy a 64 bites Advanced Micro Devices processzorok egyes esetekben nem képesek hibátlan működésre, ha a felhasználó telepítette a Windows XP második javítócsomagját. A szoftverfejlesztő azt is bejelentette, hogy kivizsgálják az esetet, bár közvetlenül nem kívánták kommentálni a történteket.

Megtették ezt ugyanakkor az AMD szóvivői, akik elárulták, hogy eddig egyetlen olyan szoftverről tudnak, amivel a 64 bites processzoraik nem képesek együttműködni, az SP2 installálása után. Ez nem más, mint a Sigma Desings által fejlesztett Realmagic Hollywood Plus DVD Decoder névre hallgató alkalmazás. A Microsoft közlése szerint az új AMD lapkákkal bíró számítógépek, ha bekapcsolják bennük a DEP (data execution prevention, azaz adatfuttatás megakadályozás) funkciót, és arra késztetik őket, hogy használják az Mpegport.sys drivert, hajlamosak az állandó restartra. A fent említett program egyike azon alkalmazásoknak, mely működéséhez igényli ezt a drivert. Két megoldás kínálkozik jelenleg a problémára: a DEP kiiktatása vagy az SP telepítésétől való tartózkodás (illetve ha már felkerült, akkor annak uninstallálása).

Nem ez az első olyan eset, amikor problémát okozott a Windows XP második javítócsomagja: az IBM például bejelentette, hogy egyelőre nem telepíti fel, mert számos webes alkalmazása nem, vagy nem megfelelően futna ezt követően. Ugyanakkor az átlagfelhasználó által rendszeresen használt programoknak csak elenyésző százalékával kapcsolatban léphet fel probléma, így ez nem jelenthet komoly ellenérvet az SP2 telepítése ellen.

Forrás: http://www.terminal.hu/newsread.php?id=29205408043722


szer. szept. 22, 2004 22:47
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Bizony aki dolgozik, az hibát követ el.
Könnyen elképzelhető hogy lesz SP3.
Mint többször elhangzott az XP tűzfala mellé ajánlatos másik (megbizható) tűzfalprogit használni.
Kíváncsi vagyok hogy így is fenn állna-e a probléma...


szer. szept. 22, 2004 21:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. szept. 19, 2004 18:38
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Egy érdekes hír:

Számítástechnika : Biztonsági hiba az XP tűzfalban

A modemes Windows XP felhasználók hálózaton megosztott könyvtárait az SP2 javítócsomag telepítése után az egész világ látja. A Windows 95-tel annak idején hasonló félreértés történt. A gond a tűzfal eredeti konfigurációjával van.


A legújabb javítócsomaggal kiegészített Windows XP operációs rendszeren az aktivált tűzfal ellenére minden bekapcsolt szolgáltatás, megosztott könyvtár és nyomtató látható és elérhető a világhálón keresztül, írja a német PC-Welt.

A számítógép teljes feltárulkozásához belső hálózaton megosztott elemekre, illetve modemes vagy ISDN-alapú internetes kapcsolatra van szükség. Ezen felül deaktivált állapotban kell legyen az internetes kapcsolat megosztása.

Mit sem sejtő felhasználók

Különösen cégeknél gyakori, hogy a felhasználók munkaállomásán a munkatársak számára egész könyvtárakat tesznek elérhetővé a belső hálózaton. A most felfedezett biztonsági hiányosság fényében kockázatos lehet ez a gyakorlat, írja a német lap.

A PC-Welt szakértői véletlenszerű tesztek során megállapították, hogy a fentebb vázolt beállítási konfiguráció meglehetősen gyakori. A lap munkatársai különösebb erőfeszítés nélkül rövid idő alatt találtak az interneten olyan felhasználókat, akiknek a gépe a világhálón keresztül személyes dokumentumokhoz biztosít hozzáférést.

Gyakran jelszavas védelemre sincs szükség a könyvtárakba jutáshoz, mivel a felhasználók a jelek szerint abba a hiszemben vannak, hogy a megosztott anyagokat csak a céges illetve otthoni hálózatról lehet elérni.

Mint a Windows 95-ben

A biztonsági rés a PC-Welt szerint akkor keletkezik, amikor a telefonos hálózat indításakor nem szakad meg a hálózati adapter és nyomtató- és adathozzáférése. A Windows 95-nél korábban hasonló probléma lépett fel, azóta a megosztott állományokat távol tartják a telefonos hálózattól.

A Windows XP a felhasználónak a megfelelő beállításakor jelzi, hogy ez a szolgáltatás alapvetően nem elérhető a telefonos kapcsolaton keresztül. A PC-Welt szerint azonban a most felfedezett hiba már az XP1 óta megtalálható az operációs rendszerben.

Egyesült a két hiba

Rendkívüli visszaélésekre ugyanakkor nem adott alkalmat, mivel a telefonos kapcsolat alapvetően csak működő tűzfallal kelhetett életre. Az SP2-ben viszont a tűzfal konfigurációjának további hibája okozza a fatális biztonsági rést.

Az SP2 frissítés kérdezés nélkül átveszi a tűzfal beszabályozásának feladatát. Míg eddig a telefonos kapcsolatok esetében volt aktív, mostantól minden hálózati kapcsolat esetében az lesz. Viszont nyomban meghatározza a megosztásokra vonatkozó kivételeket, és minden hálózati adapter szabadon dézsmálhat belőlük.

Tehát amint a felhasználó a jól végzett SP2 telepítést követően az internetre kapcsolódik, ott mindenki számára láthatóan megjelennek a megosztott anyagai. A PC-Welt szakértői cikkükben azonnal megoldásokat is javasolnak a számítógépek saját kezű biztosítására.

Kézzel helyrepofozható

A feladatot nehezíti, hogy a frissítést követően hálózati területenként lehet meghatározni a hozzáférési jogokat és le kell ásni a portok szintjére.

A Vezérlőpulton a Windows Tűzfal beállításai között a Kivételek lapon a Fájl és Nyomtatómegosztás lehetőséget kell kiválasztani, a Szerkesztés gombra pedig megjelenik a négy port, amelyet a Windows az adat és nyomtatómegosztás során használ.

Ezek külvilág elöli lezárása, és a belső háló számára megosztása érdekében egyenként ki kell jelölni a portokat, és átállítani a melléjük rendelt területet. A PC-Welt szerint ráadásul a telefonos kapcsolat megosztása nélkül a portok belső hálóra korlátozása nem is állítható át.

Aki ezzel találkozik, annak az a lehetőség marad, hogy a felhasználó által bevihető listán megadja a belső hálózatról hozzáférést igénylő felhasználók IP számait. A teljes hadművelet eredménye, hogy a Windows olyan biztonságos lesz, mint amilyen az SP1-el volt, állapítja meg ironikusan a német szaklap


Ideje: szeptember 17, péntek, 10:44:44 Szerző: szani
Forrás: http://www.magyaratv.hu/modules.php?nam ... le&sid=521


szer. szept. 22, 2004 20:49
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali !
Na én is felraktam az SP2-t, a működéssel semmi gond, csak azt mondja meg valaki, hogy miért lett a windows 1,5 Gigával több ?! Lehet ezen valahogy változtatni, vagy ez így helyes ?
Előre is kösz a segítséget !


szer. szept. 22, 2004 20:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
MBR írta:
Állítsd be nagyobb sebességre, vagy kapcsold ki a sebesség korlátozást (pl xp antispyjal)

H@li!
Dehisz a lehető legnagyobb sebességre van állítva, és korlátozás sincs, és mégis lassú. Akkor most mit tegyek? Lehet, hogy inkább visszatérek SP1a-ra.
Üdv
Krisz


szer. szept. 22, 2004 19:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. szept. 22, 2004 18:36
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Hali!

Miután felraktam az sp2-t nálam is volt probléma a kemera és usb területen. Az eszközkezelőben frissítettem a drivereket, utánna minden OK lett. Érdemesebb letölteni az sp2 rendszergazdáknak verziót, igy mindig kéznél van. új szofverek telepítése esetén is érdemes sp2 frissítést csinálni, barátomnál elég sokmindent rakott fel az Office xp install utánn. A beépített tűzfal csak a bejövő támadásoktól véd, kimenő forgalmat nem ellenőrzi. ajánlatos kikapcsolni és egy komolyabb tűzfalprogit használni.


szer. szept. 22, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Kösz a választ.

nálam az opera kergült meg egy picit mióta fent van az SP2, de ezen már meg sem lepődöm. nemrég a microsoft.com a nem Iexplorerrel böngészőknek csak annyit válaszolt hogy "please use IE6" no comment!:)


szer. szept. 22, 2004 17:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
jojatek.hu nekem megy:

Bentlévő játékosok: 1477*
Regisztrált játékosok: 520419

blabla...


Állítsd be nagyobb sebességre, vagy kapcsold ki a sebesség korlátozást (pl xp antispyjal)


szer. szept. 22, 2004 17:10
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
k.krisz írta:
Én is felraktam az SP2-t, de olyan gondom van vele, hogy a netre (modem) csak 31,2 Kbps sebességgel csatlakozik, míg SP1-el 48-50 Kbps volt ez az érték. Tehát majdnem fele akkora sebességű lett a netem. Mit tegyek? Mi okozhatja ezt?


H@li!
Hahó, valaki! Biztos nem tudtok semmi megoldást arra, hogy miért lassult be a netem az SP2 telepítése után?
Köszi
Üdv
Krisz


szer. szept. 22, 2004 16:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Rozso2 írta:
leopold4 írta:
Valakinek sikerült megoldást találnia a jojatek.hu-s problémára?? Már letöltöltöttem új java-t de változatlan a probléma. asztalt nem enged megnyilni és nem enged más asztalhoz se leülni. VALAKI segítsen!!! Köszi


Nekem simán megy a jojatek.hu


Namost mint látod néhány embernek meg simán nemmegy! De elmondom nekem is az egyik gépemen simán megy a másikon meg nem. Miután 5 órát szórakoztam a megoldás megkeresésével és egyenlõre nemtaláltam meg így levettem arról a géprõl az sp2 õt. Így ismét megy azon is a jojatek:)) de azért várom az ötleteket nemcsak én hanem még páran ezt följebb te is láthatod. Tegnap még énse hittem a dolognak miután az én gépemen semmi gondot nemokozott, dehát a másik gépem csúnyán megszívatott . Így jár a hitetlenkedõ!

Szóval aki tud valami megoldást továbbra is várom KÖSZI.


szer. szept. 22, 2004 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
leopold4 írta:
Valakinek sikerült megoldást találnia a jojatek.hu-s problémára?? Már letöltöltöttem új java-t de változatlan a probléma. asztalt nem enged megnyilni és nem enged más asztalhoz se leülni. VALAKI segítsen!!! Köszi


Nekem simán megy a jojatek.hu


szer. szept. 22, 2004 16:14
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
A biztonsági fiókkezelõ kikapcsolása közérthetõen: :)
sart-vezérlõpult-felügyeleti eszközök-szolgáltatások-biztonsági fiókkezelõ kikapcsolás!

Ennyi!


szer. szept. 22, 2004 16:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
csompi írta:
Egy kis trükk:
Akit idegesít a biztonsági központ állandó jelenléte, az letilthatja a szolgáltatásoknál. ;)


HOGYAN????????


szer. szept. 22, 2004 13:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Valakinek sikerült megoldást találnia a jojatek.hu-s problémára?? Már letöltöltöttem új java-t de változatlan a probléma. asztalt nem enged megnyilni és nem enged más asztalhoz se leülni. VALAKI segítsen!!! Köszi


szer. szept. 22, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Egy kis trükk:
Akit idegesít a biztonsági központ állandó jelenléte, az letilthatja a szolgáltatásoknál. ;)


szer. szept. 22, 2004 12:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Komló
Hozzászólás 
_Laca írta:
Chris-v írta:
Egyetlen egy kis apró probléma merült fel, mivel az xp eddig nem támogatta alapból a vezeték nélküli csatlakozást (nálam bluetooth) és most meg támogatja így összeakadt a bluetooth-os progival.
Leszedtem akkor meg a driverrel volt gond. Felkerestem a gyártó oldalát és már ott várt az SP2-höz kiadott driver. Felraktam és minden OK!

Milyen BT-od van? Mert nekem nem volt gond a driver-el (Widcomm).
Mit lehet csinálni bt-on az XPsp2-vel, ha nincs külön feltéve a bt progi? Akkor hogyan mutatja a bt-t? Megjelenik a "kékfog" ikon a tálcán?


MSI bluetooth-om van!
Amikor csatlakozik akkor jelenik meg a vezeték nélküli hálózat ikonja a tálcán.
Mindent tud amit a progi tudott, talán nincs annyi beállítási lehetőség.
Egyébként megtalálod a vezérlőpultban.


szer. szept. 22, 2004 9:31
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Én ezt már le nem cserélem! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


szer. szept. 22, 2004 8:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Közben találtam egy - állítólag - működő UXTheme Multi-Patcher 2.5.1-et.

"With this little program you can you can use 3rd-party visual styles in Windows XP with SP1 and/or SP2 and Windows 2003 without having to worry about any bugs or errors. In other words, to patch uxtheme.dll protection.

What's new in version 2.5:

-Added network installation warning
-Fixed replacing system file problems for other possible ways to install Windows XP (it should work fine as replacer now)
-Supported Windows XP (English) with Service Pack 2 (build 2180)
-Updated program icon
-Updated Windows XP Service Pack 2 compatibilities (Works on all languages)"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára johnnyrotten csüt. szept. 23, 2004 20:07-kor.



szer. szept. 22, 2004 5:53
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nekem is sikerült rendbehozni a problémámat, Johnnyrotten komám küldött egy UXTheme.dll-t, ezzel minden megy a régi kerékvágásban! :)
Majd idővel, ahogy egyre több alkalmazást felkészítenek az SP2-re, jobb lesz ez a helyzet... Én is majd frissítem a NOD-ot és az Outpostot is, amint lesz hozzá kiskapu rendesen (biztos már most is van, nem néztem utána)... :) Egyelőre nekem jó így. :P


kedd szept. 21, 2004 21:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
Hmmm...
Nálam kéremszépen megy minden a régi kerékvágásban ! :wink:
Felismerte a Sygate-et és a VirusBustert egyaránt ! A Biztonsági Központ működik !
Nem lassultam le, az összes eddig telepített progi működik, sőőőőt, az eddig XP-n nagyon gyengén szereplő StarWars-Rogue Squadron nosztalgia játék innentől simán megy !
Ahogy a kis kínai mondaná: "nekem teccik" :)


kedd szept. 21, 2004 21:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Laca: én is használtam egy időben a StyleXP-t, de sok gondom volt vele. Ezek közül az egyik legbosszantóbb az volt, hogy kb. minden 3. újraindulásnál "elfelejtette" a témát, mindig újra kellett állítani. Ekkor döntöttem úgy, hogy az UXTheme Patchert használom, mert ez csak lecseréli a DLL-t és utána az életbe nem kell hozzányúlnom (nem is kellett, egészen az SP2 feltelepítéséig :? ). Így nem volt program, ami összekavarja a képet. Ezért is nem akarom visszarakni a StyleXP-t.

tompyka: 1. Ha már tömörítő, inkább a 3.3-as WinRAR-t javaslom. Sokkal átgondoltabbnak tűnik, kezel mindent és gyors is (mindamellett kisebb fájlokat csinál, mint a WinZIP).
2. Én élből kikapcsoltam (újra) az XP tűzfalát az SP2 telepítése után. Outpost maradt, megy minden rendesen, a Bat is.


kedd szept. 21, 2004 20:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Na, már nem olyan rózsás a helyzet, mint én azt hittem!
1 A zip fájlokat nem nyitja meg az XP, fel kellet tennem egy winzippet
2 a leveleim nem jönnek le. Sem Outlook-kal, sem BAT-al csak ha kikapcsolom a tűzfalat. (a kivétek közt vannak)
Másnál is van hasonló gond?


kedd szept. 21, 2004 20:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 353
Hozzászólás 
H@li!
Én is felraktam az SP2-t, de olyan gondom van vele, hogy a netre (modem) csak 31,2 Kbps sebességgel csatlakozik, míg SP1-el 48-50 Kbps volt ez az érték. Tehát majdnem fele akkora sebességű lett a netem. Mit tegyek? Mi okozhatja ezt?
Köszi
Üdv
Krisz


kedd szept. 21, 2004 19:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Dester!
Én a StyleXP-t használom. SP2 után nem is indult el. A weblapjukon már ott volt at SP2 kompatibilis verzió, ami simán felment és a korábbi témáimat is rendesen tudom vele használni.
Jó kis progi.


kedd szept. 21, 2004 18:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Szinte biztosra veszem, hogy a NOD verziójától is függ, hisz' épp ezért adott ki az ESET új verziót belőle (SP2-ready). Nekem asszem a 2.000.6 vagy mi van. :) Másik topicban ott a pontos verziószám.

OFF: mi ez az "egybeeski"? :) Én nem írtam ilyet :P


kedd szept. 21, 2004 14:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Dester: Egybeeski :)
Tök fura, hogy bizonyos gépeknél felismeri a NOD32-t mint vírusírtót, bizonyos gépeknél meg nem! (nálam nem volt gond)
Lehet a telepített verziótól függ???

Na mind1.


kedd szept. 21, 2004 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1202
Hozzászólás 
Nos, rávettem magam és felraktam. Egyetlenegy gondom van vele. (Azt, hogy a Biztonsági Központ nem ismeri fel se a NOD-ot, se az Outpostot, nem nevezem problémának... kikapcsoltam a figyelését oszt ámen. :))

Eddig az UXTheme Multi Patcher progit használtam arra, hogy külső forrásból származó témákat minden gond és egyéb program nélkül tudjak használni. Ez itt megszűnt. Visszaköszönt gyönyörűen a régi klasszikus Win2000-es felület. Ráadásul nem tudok neki mit csinálni! Hiába SP2-ready ez a patcher és látszólag megy is, a témák között nem jelenik meg az eddig használt témám! Próbáltam felrakni a "Longhorn Transformation Package"-t is, de pár ponton elszáll és ezért nem is működik (egyedül a be- és kijelentkező képernyőm változott meg).
Van valakinek ötlete? Eddig nem használtam third party programot a témák kezelésére, szeretném, ha ez így is maradna, de ha nincs más... Nektek milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren? Mindenkinél megy a megszokott témája rendesen az SP2 telepítése után is? (Már ha ez nem esik egybe a "Windows XP stílus"-sal :))


kedd szept. 21, 2004 13:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 249
Hozzászólás 
Nekem sem volt a BT-vel. (TECOM)


kedd szept. 21, 2004 11:47
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Chris-v írta:
Egyetlen egy kis apró probléma merült fel, mivel az xp eddig nem támogatta alapból a vezeték nélküli csatlakozást (nálam bluetooth) és most meg támogatja így összeakadt a bluetooth-os progival.
Leszedtem akkor meg a driverrel volt gond. Felkerestem a gyártó oldalát és már ott várt az SP2-höz kiadott driver. Felraktam és minden OK!

Milyen BT-od van? Mert nekem nem volt gond a driver-el (Widcomm).
Mit lehet csinálni bt-on az XPsp2-vel, ha nincs külön feltéve a bt progi? Akkor hogyan mutatja a bt-t? Megjelenik a "kékfog" ikon a tálcán?


kedd szept. 21, 2004 11:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Komló
Hozzászólás 
Amikor kijött az SP2 azonnal leszedtem és fel is instaláltam!
Semi gond nem volt a telepítéssel.
Egyetlen egy kis apró probléma merült fel, mivel az xp eddig nem támogatta alapból a vezeték nélküli csatlakozást (nálam bluetooth) és most meg támogatja így összeakadt a bluetooth-os progival.
Leszedtem akkor meg a driverrel volt gond. Felkerestem a gyártó oldalát és már ott várt az SP2-höz kiadott driver. Felraktam és minden OK!
Tehát ha valakinek nem megy valami akkor ajánlom hogy nézzen utána egy új drivernek!

Másik két gépre is fel lett rakva ott abszolult semmi probléma nem volt.


kedd szept. 21, 2004 10:32
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 658
Tartózkodási hely: Tiszántúl
Hozzászólás 
Sziasztok!
Én 2 Home-ra tettem fel az SP2-t, egyikkel sem volt semmi baj, viszont:
Azt vettem észre, hogy a gép újraidításakor engedélyezi a hangot, amikor én némítva kapcsoltam ki. Eddig ez jó volt.
Más is tapasztalt ilyet?


kedd szept. 21, 2004 8:57
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1045 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség