Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. ápr. 18, 2024 17:46



Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Hogyan kell telepíteni a Windows Xp-t? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Én a Windows 7-tel célzom meg a 64 bitet. Úgy gondoltam, hogy ezt már eleve csak ekként próbálom, ha már úgy is beta meg RC1, az összes buktatójával együtt. :wink:
Van néhány program, 32 és akad 64 bites is, amelyik nem működik együtt a Win7-tel. Szolgáltatás indítás és kernel hozzáférés problémák vannak.
Mire végleges lesz, nyilván frissítenek a gyártók is. A Vista esetében úgy emlékszem ilyen tájban, sőt megjelenés után is, jóval rosszabb volt a helyzet.
A driverekkel viszont semmi gond, amilyen hardvereket én használok, csont nélkül felismert mindent.


vas. márc. 15, 2009 9:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mert most még ott tartunk, hogy a 64 bit akkor jó, hogy ha sok ram van a gépedben. 32 biten ugye 4 gigát lehet megcímezni, amiben a videókari memóriája is benne van pl és minden más memória ami a gépben van. 64 biten jóval többet lehet (valami 16 TB emlékeim szerint).
Viszont sajnos most még a programokat nagyrészt 32 bitre írják. Ez azt eredményezi, hogy attól hogy felkerül a 64 bites OS, a programok nem lesznek gyorsabbak, sőt néha pár %-s lassulás is tapasztalható. (Ennek többek között az az oka, hogy a 32 bites programoknak kell biztosítson az oprendszer egy virtuális 32 bites környezetet.)
A másik probléma, hogy főképp a régebbi programok még ebben a virtualizált környezetben sem képesek futni. Ez különösen igaz a játékokra.
Ezért tanácsolom én azt, hogy ha nincs sok-sok memóriád amit ki akarsz használni, akkor maradj 32 bitnél. Ezalól 1 kivételt mondanék: abban az esetben használj mégis 64 bitet kevés memóriával, ha van egy célprogramod, melyet megírtak rendesen 64 bitre. Ebben az esetben valószínűleg gyorsabban fog futni az adott program. A gyorsulást például az eredményeheti, hogy (ez az indoklás programozói szemmel biztos csúnya lesz :D) ha nagy számokkal kell dolgoznia a programnak, például 2 32 bites számot kell összeadni, akkor azt 64 biten rendkívül egyszerűen összeadja, 1 művelet az egész. 32 biten viszont jóval problémásabb lesz ez az összeadás, sokkal több műveletből fog állni. (Najó, nem sokkal, talán 3-4 műveletben tudja megoldani, de ha mondjuk másodpercenként százezer vagy egymillió ilyen összeadást kell végrehajtani, akkor már érezhető, hogy mekkora különbség.)

Összegzésként: ha akarsz, nyugodtan használhatsz 64bitet, driverek javarészt elérhetőek ma már, a rendszer szinte biztos, hogy feltelepül. Viszont azzal számolnod kell, hogy néha inkompatibilis szoftverekbe fogsz futni (amiért nem az OS-t kell szidni, hanem az adott szoftver gyártóját) és sajnos ma még jelentős teljesítménytöbbletet nem fogsz tapasztalni.

És akkor jósoljunk a jövőre nézve: szinte biztosnak tartom, hogy a jövő az a 64 bit lesz. Server oldalon vannak már olyan termékek mely kizárológ 64 biten futtathatóak, például az MS Exchange 2007. Az új Core I procik mellé bele lehet pakolni 24 gigát. Néhány játékhoz már most jó, hogyha van 4 giga ramunk, ez is csak felfelé fog menni. Én azt mondom, hogy 1 év múlva már általános lesz játékoknál a 4 giga vagy túl is lépik. Meg merem kockáztatni, hogy a Win7-t követő Windows már csak 64 bitre jön ki*. Ekkor fog igazából beindulni a 64 bites piac, a programozók rá lesznek kényszerítve, hogy 64 bitre fejlesszenek.

*Csak feltételezés, semmilyen információm nincsen erről.

OFF
Köszönöm szépen :) A héten voltam a 4. vizsgán, mellyel kiérdemeltem eme címet :P
ON


vas. márc. 15, 2009 0:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Ha nincs benne 4 giga ram, akkor felesleges a 64 bitest felraknod.

Én gondolkoztam már a 64 bitesen, de hiszek neked, csak miért?

OFF
Gratula az MCSA-hoz. Mikor sikerült leraknod?
ON


szomb. márc. 14, 2009 22:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
kriszkrosz78 írta:
Sziasztok!

Megnyugtatásként közlöm, hogy a fenti gépre (FSC PI3540) lehet WinXP-t telepíteni!!!
Először is kell egy SATA driver, amit az NLite nevű szoftverrel be kell integrálni az XP CD telepítőjébe.
Innen már nincs más dolgotok, mint a budaörsi C Szerviz Kft. honlapjáról letölteni a szükséges drivereket és már fut is a jó öreg XP!
Remélem segítettem. Ha lehetséges kérek visszajelzést!

1. SATA Driver

2. NLite v1.4.9.1

3. FSC PI3540 drivers


Csak a Intel SATA drivert kell integrálni vagy a gyártóspecifikust is? (Nekem egy Toshiba Satelite a110-334 vár telepítésre emiatt).


szomb. márc. 14, 2009 19:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 13:45
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: u.k
Hozzászólás 
szia!hiányzott még pár meghajto de már azt is felraktam!amugy kösz hogy probáltál segiteni!én jocskán kezdönek számitok ebben de tanulgatom a dolgokat!lassan de biztosan :D :D :D
na ok!mégegyszer köszi!


vas. márc. 08, 2009 10:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:
Idézet:
sziasztok!ujratelepitettem az xp t de mégsincs internetem!
???????????????????????????
tud valaki segiteni hogy miért is nincs?
elöre is köszi

Akkor mégsem úgy telepítetted,mint a topic címe..valami bővebbet írhatnál,akkor talán értelmes válasz is írhatrnánk..
Legalább egy konfig ill sp2,v3?vagy esetleg egy Winter-version."mialófütty"? :roll:


vas. márc. 08, 2009 1:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 13:45
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: u.k
Hozzászólás 
sziasztok!ujratelepitettem az xp t de mégsincs internetem!
???????????????????????????
tud valaki segiteni hogy miért is nincs?
elöre is köszi


szomb. márc. 07, 2009 15:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 13:45
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: u.k
Hozzászólás 
ok!köszi!
van még egy probléma ami igaz nem az én problémám!tehát ahogy nekem mondták megprobálom leirni!
nem lehetett a nethez csatlakozni valami miatt!fellett hivva a szolgáltato ahol megnézték hogy hol lehet a hiba!nem a szolgáltatással volt a hiba!
állitolag norton volt feltelepitve és az egyik meghajto nem birta el és bedöglött!lehetséges e ilyen és ha igen hogy orvosolhato?


pén. márc. 06, 2009 21:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A routerhez nem kell hozzányúlj.


pén. márc. 06, 2009 21:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. dec. 05, 2008 13:45
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: u.k
Hozzászólás 
sziasztok!az lenne a kérdésem ha tudtok segiteni hogy ujra akarom telepiteni az xp-t!kérdésem az lenne hogy utánna ujra kell telepitenem a wireless rutert vagy nem kell hozzányulnom?
elöre is köszi


pén. márc. 06, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Hja,ennek is az a nyűgje ami a szokásos:magának a gépnek "capable USB starting"-al kell rendelkeznie!
A 2.-ary maga a rendszer nem USB-ről fut,ami sokak vágyálma lenne:l. hardveres topic :wink:


Igen, mindenképpen kell az USB boot, de mostani alaplapok már elég széles körben támogatják. Régebbieknél, sajna nem megy, ez van.


szer. jan. 28, 2009 22:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na igen, de annyi mégiscsak lényeg, hogy egyáltalán lehet USB-ről, pendrive-ről XP-t telepíteni. Ha erre volna szükség vagy igény.
Eddig úgy nézett ki, ez nem megy, nem annyira egyszerű, mint a másik linken szereplő Vista telepítés, hogy csinálsz egy bootolható pendrive-ot, rámásolod a telepítőkészletet, oszt jó napot. Ennek persze megvan az oka.
Az XP USB-s telepítéséhez preparálni kell a telepítőkészletet is, amit az USB_PREP8 program csinál.
Ami mellesleg nekem nem jön le a megadott megadott linkről, de innen igen.


szer. jan. 28, 2009 20:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Hja,ennek is az a nyűgje ami a szokásos:magának a gépnek "capable USB starting"-al kell rendelkeznie!
A 2.-ary maga a rendszer nem USB-ről fut,ami sokak vágyálma lenne:l. hardveres topic :wink:


szer. jan. 28, 2009 17:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egy szép leírás, hogy hogyan lehet XP-t pendriverról telepíteni: http://logout.hu/iras/windows_xp_telepi ... b-rol.html

És OFF egy kicsit, de a Vista is itt van:
(magyarul) http://lacy.hu/windows_vista/usb_vista_telepites
(angolul) http://kurtsh.spaces.live.com/blog/cns! ... =538262489
Egyébként ez nagy valószínűséggel Win 7-nél is működik.


szer. jan. 28, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: vas. jan. 18, 2009 20:32
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Megnyugtatásként közlöm, hogy a fenti gépre (FSC PI3540) lehet WinXP-t telepíteni!!!
Először is kell egy SATA driver, amit az NLite nevű szoftverrel be kell integrálni az XP CD telepítőjébe.
Innen már nincs más dolgotok, mint a budaörsi C Szerviz Kft. honlapjáról letölteni a szükséges drivereket és már fut is a jó öreg XP!
Remélem segítettem. Ha lehetséges kérek visszajelzést!

1. SATA Driver

2. NLite v1.4.9.1

3. FSC PI3540 drivers


vas. jan. 18, 2009 21:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Néhányszor már elhangzott, hogy mi a teendő. Ha van lehetőség akkor a BIOS-ban AHCI módra kapcsolni a vinyót, ha nincs, akkor telepítőCD-be integrálni a SATA drivert.


pén. nov. 07, 2008 22:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
Sziasztok!
Bocs hogy belerondítok a dologba,de valami telepítési probléma van az egyik cimborámnál is!
Szóval vett egy hp 6960-as laptop-ot,és vistával kapta,de telepítő cd nélkül.amint bekapcsolta,már rakta is magát a vista.de nem jött be neki a vista,ezért szerette volna az xp-t rátenni.elindítja a telepítést,eljut egy darabig,utána kiírja neki a telepítő,hogy nincs winyó,és le sem tudja szedni róla a vistát!
milyen módon lehetne rá xp-t varázsolni?
és ugrik-e a garancia,ha xp-t rak rá a vista helyett?(van aki szerint igen)


pén. nov. 07, 2008 21:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Ezért írtam, hogy csak elméleti szinten érdekel. :-)


pén. nov. 07, 2008 13:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock: Ilyennel még nem találkoztam-pedig néhányat már beépítettem-,valószínűleg,azért mert hiába a Sata felület,nem lett gyorsabb maga az író-olvasó.A wincsit az meg az op.akasztja a rendszerre,holott maga a BIOS-kernel látja :roll:


pén. nov. 07, 2008 13:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Igen, de a kernel indítása után a telepítő olvasni akar a cd-ről. De nem tud, mert nincs driver a SATA-hoz. Mondjuk ha a hdd-t sem látja, akkor olvasni is fölösleges. :D


pén. nov. 07, 2008 12:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
mi van egy olyan gépen, ahol a CD/DVD meghajtó is SATA interfészes?
Mégis minek kellene lennie?-Arra nem akarsz rendszert telepíteni-uu.viselkedik a gép mintha IDE felületes lenne a meghajtó.


pén. nov. 07, 2008 12:03
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Csak elméleti szinten: mi van egy olyan gépen, ahol a CD/DVD meghajtó is SATA interfészes? :roll:
Az MS-nél egyáltalán nem hagytak olyan lehetőséget, hogy driver hiányában használja a bios-t?


pén. nov. 07, 2008 11:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem kell futnia az Intel matrixnak. Letöltöd az NLite-t, kicsomagolod az intel-t, majd az nliteba ki lehet választani valahol, hogy mit akarsz beleintegrálni a telepítőbe. Itt megadod az nlitet-t és elvileg végigcsinálja.


pén. nov. 07, 2008 11:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Aha, akkor marad a 32bit...

Ha lenne gép, amin fut az intel matrix, már beintegráltam volna xp-be... De a közelemben csak 1 ilyen gép van, ami egyenlőre nem müxik... :evil:

Szal lehet marad vista most hirtelen... Vagy keresek ilyen nagy gépet valahol..


pén. nov. 07, 2008 11:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Le kell tölteni azt az Intel Matrix Storage Managert floppys változatban.
Kicsomagolod a zip fájlt, és beintegrálod az XP telepítőkészletbe a SATA drivert. Pl. XP-Iso-Builder annak, aki rühelli XP-re az nLite-ot.
Megjegyzés: Vistára elég jó a vLite. Nagyon nem is láttam mást, de nem is kerestem.


pén. nov. 07, 2008 11:14
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha nincs benne 4 giga ram, akkor felesleges a 64 bitest felraknod.


csüt. nov. 06, 2008 23:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Na az elejét amit írtál valahogy nem vettem ki a szövegből... :oops:

Letöltöttem progit, de csóri asztaligépemen(AMD Athlon2700+) valamiért nem akar futni, amin meg futna, nem megy :? . 22-es csapdája... :D

USB floppyt ezért tuti nem veszek... Már töltöm is a Vista SP1 x64-et és x86-ot... Majd holnap telepítem... Aztán majdcsak megszokom... :)

Nagyon köszönöm a segítséget!!! Tényleg nagyon köszönöm, főleg a gyors válaszokat!!! :wink:


Köszi!
Üdv.!
Gergő


csüt. nov. 06, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nos a következőt írják itt:
"Az XP installáció nem működik. Az amilokon nincsen lehetőség a BIOS-ban az AHCI módra kapcsoláshoz (az AHCI azért lenne jó, mert akkor nem kell külön SATA driver, mintha IDE vinyó lenne, úgy mutatja a BIOS - Hannibal). Próbáltuk USB-s floppyról installálni a SATA drivert, de a telepítő továbbra se ismerte fel a vinyót.

Megoldás:
Le kell tölteni az Intel Matrix Storage Manager Ver.5.5 vagy magasabb verziószámú drivert: http://support.intel.com/support/chipsets/imsm/
"

Ennyi a lényeg, ami kell nekünk. A végén ott van két fajta USB floppy disk típus, amivel biztos megy a noti. Ha tudsz USB-s floppyt szerezni, akkor felmehet az XP (venni ezért rohadtul nem érdemes, vagy 5000 pénz egy meghajtó). Ha nem, akkor marad a Vista. Amit ha használsz egy pár hónapig, megszokod, onnantól kezdve nem lesz bajod vele.


csüt. nov. 06, 2008 23:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Aha, talán a sata vezérlés miatt lehet baj... Semmi nem fér a vinyóhoz..
Kerestem, aztán ezt találtam:
Idézet:
Leírás:
The MS Windows® XP Professional installation does not work. On the AMILO there is no option in the BIOS to change the AHCI mode. So we tried to use a USB floppy disk drive to install the S-ATA driver at the beginning of the installation but Windows still cannot detect the hard disk.

Megoldások:

For the installation of MS Windows® XP Professional you need the Intel Matrix Storage Manager Ver.5.5 or higher, which you can download from the following webpage:

http://support.intel.com/support/chipsets/imsm/
Please note:

Various USB disk drives are supported by your notebook. Fujitsu Siemens Computers recommends to use following devices:

USB Floppy Disk Drive - Fujitsu CP078730-03 (YE-DATA)
USB Floppy Disk Drive - TEAC FD-05PUB
For the topic ´How to install an operating system onto a RAID volume ([F6] install method)´, please see also:

http://support.intel.com/support/chipse ... 021701.htm



Csak az a baj, hogy nem igazán tudok angolul, de talán nagyjából átláttam. De nem sokmindent mond ez a leírás nekem. Amit a linken írnak, hogy biosban kapcsoljam be a raidet, nem tudom, mert nincs is ilyen menüpont..
Szóval még mindig teljesen tanácstalan vagyok, mit lehetne tennem... Csak az a baj, hogy vasárnapra mindenképp meg kellene csinálnom(kamion->külföld 6 hétig.. :( , legyen kis szórakozás)

Akkor tényleg Vista marad?????
Pedig de nem akarom... :cry:


csüt. nov. 06, 2008 23:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, erre a hibakódra gondoltam.
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/324103/hu

Valószínűleg a SATA meghajtó fogja okozni a problémát. Elvileg a gyártó honlapjáról kéne leszedni a helyes SATA drivert, amit nem találok rajta. Sőt továbbmegyek, semmilyen XP drivert nem látok hozzá, mivel ezt a gépet hivatalosan Vistával árulják. Szerintem gondolkozz el a váltáson, ha nem akarsz vacakolni a driverek összevadászásával.


csüt. nov. 06, 2008 23:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 475
Hozzászólás 
Ez egyik win sima, sp3-mal, a másik XP Reborn(sp2), ByteXP(sp2),és XP 4Ever(sp3). Ja, meg volt Win XP Home szerintem még sp nélküli...

Kékhalál: *** STOP: 0x0000007B
Ezt a kódot találom, nem tudom, erre gondolsz-e...


csüt. nov. 06, 2008 21:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
gergo04 írta:
Sziasztok.

Adott a gép, win nélkülit vettünk, majd itthon kap normálisat. Aztán XP cd bele, bootol, indul a telepítő, betölti magát, majd miután betöltötte a fájlrendszereket meg mindent, kékhalál.... És már vagy 5 különféle XP-t is kipróbáltam de mind u.a. Mit lehetne vele tenni? Vagy hibás a gép? Vigyem vissza?? Haver mondott valamit, hogy valami spéci védelem az illegál win ellen... Ilyen van?

Köszi a segítséget előre is!!!
Üdv.
Gergő


Ilyen védelem NINCS.
Kékhalál milyen hibakódot ad?
Babiborn edition XP telepítő CD vagy rendes? Service Pack van-e integrálva bele?


csüt. nov. 06, 2008 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás 
A Norton Ghost-ot nem ismerem, és nincs is meg nekem.

Van valakinek tapasztalata a Fájlok és beállítások mentése varázsló-val?


pén. máj. 14, 2004 11:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
a suse-t teljesen feleslegesen raktad mindig újra...
berakod a boot CD-t bebootolsz, installáció, ott majd megkérdezi hogy új install vagy frissítés vagy a meglévő indítása. meglévő indítása: és utána root-ként újra beállítod a rendszer indítót(grub vagy lilo).
ha grub van fent akkor lelehet szedni a www.grub.org -ról a windows-os grubkonfigurálót és akkor legközelebb újra bejön a bootnál a win és linux választási lehetőség.

linux alatt is van egy-két progi amivel az egész windows particiót lementheted majd ha behallt visszaírod. ilyen pl a dd parancs "man dd" a manuálja, vagy http://www.partimage.org vagy http://g4l.networks-ltd.de/

ezekkel a progikkal akár linuxokat is"kimenthetsz" sajnos ez a norton ghosttal nem teljesen megy mert a raiserFS-el hadilábon áll a 2003-as is:(


kedd máj. 11, 2004 11:27
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
Hozzászólás 
Norton Ghost

mrzed


hétf. máj. 10, 2004 22:01
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. máj. 10, 2004 12:57
Hozzászólások: 12
Tartózkodási hely: Szeged
Hozzászólás Hogyan kell telepíteni a Windows Xp-t?
A kérdés egészen egyszerűnek tűnik, de…..

Sokféle számítógépre, többféle konfigurációra, sajátra, barátéra és ismerősére segítettem már feltenni a Windowst. Túl a 70., vagy talán a 120. Xp telepítésen is, azzal találtam magam szemben, hogy nem tudom, hogyan kell telepíteni a Windowst.

Három hónappal ezelőtt próbáltam ki először a SUSE Linuxot, amelyet tapasztalatlanságom és néhány hardver egyedisége miatt, a Windows-val együtt újra és újra kellett telepítenem. Volt olyan hogy 1 nap alatt 3* is megismételtem a Windows telepítését, mert valamit rosszul konfiguráltam.

Ekkor már elgondolkoztam, mi lenne, ha nekem csak a Wint kellene telepítenem és az összes többi programot csak be kellene konfigurálnom hozzá. Hisz valójában a C:\ meghajtóra csak a Wint rakom, és külön partícióra szoktam pakolni a dokumentumokat, külön a Játékokat és külön a Programokat.

Nem tudom a Wint telepíteni…
Illetve azt nem tudom, hogyan lehet a lehető legkevesebb lépéssel megúszni a Win telepítése utáni telepítéseket, konfigurálásokat. Gondolok itt az Office, a tűzfal, a Cd író, a víruskereső, stb. beállításaira. Ezeket a telepítés után mindig újra húztam, megpróbáltam a beállításokat az én igényeim szerint módosítani, amivel hosszú órákat töltöttem.

Mivel nem végeztem még a másik operációs rendszer feltérképezésével, elképzelhetőnek tartom, hogy az elkövetkező hónapokban a telepítést többször meg fogom ismételni.

Ha valaki tud valami jó programot, beállítást, vagy van valami jó ötlete, azt kérem, ossza meg velem is.


hétf. máj. 10, 2004 21:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség