Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 15:07



Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Hogyan kell telepíteni a Windows Xp-t? 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Memtesthez nem kell OS legyen a gépen. Memtest86 letölt, cd-re kiír, cd-ről bootol, ellenőriz.

Ha rákeresnél legalább ugyannyi problémát találnál Intel-es proci és win telepítésénél :D AMD sem ma kezdte a processzor gyártást.


kedd szept. 22, 2009 9:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
horex írta:
vackor írta:
Első lépésnek mindenképpen egy kiadós memória tesztelés javasolt.

MEM test?
Azonnal kékhalál, mégcsak el sem jut már a WIN telepitéséig
Nincs OP rendszer most a gépen
Azért kiveszem a memot és vissza, max belerakok egy másikat
by horex


Na, leformáztam a C-t ujbol, és megjelent a "Dőljön hátra mer' ez a legjobb windows"
Nem igaz! Valakit el kellene hajtani a farokba
Szerintem az AMD konstruktőrét
A WIN és Intel elöbb volt. Nem tudnak egy kompatibilis gépet szerkeszteni
Olvasok tegnap ota a neten, mindenhol gond van az AMD procikkal WIN telepitésénél
Meglátom most mi lesz
by horex


kedd szept. 22, 2009 9:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
vackor írta:
Első lépésnek mindenképpen egy kiadós memória tesztelés javasolt.

MEM test?
Azonnal kékhalál, mégcsak el sem jut már a WIN telepitéséig
Nincs OP rendszer most a gépen
Azért kiveszem a memot és vissza, max belerakok egy másikat
by horex


kedd szept. 22, 2009 8:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Első lépésnek mindenképpen egy kiadós memória tesztelés javasolt.


kedd szept. 22, 2009 8:08
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv.
Gondom van
Hozzámkerult egy AMD Athlon 1,5GHz gép RAID-os alaplap, Radeon9200 videokártya
Semmiféle RAID nincs setupolva
Ujra kellett telepiteni, de nem megy sehogy
FDISK 2 particiora-Format rendben
Vagy eljut a "Fájlok telepitése" sárga csik indul, de 2-3%-nál nem jut tovább, vagy már korábban változó helyen lefagy.
Áttettem a gépembe a wincsit és ráeresztettem a WINXP setupot amig a fájlokat átmásolta aztán visszaraktam, de rögtön "kékhalál" és ugy lefagy, hogy kikapcsolni sem lehet, csak ha kihuzom a konektorbol
Távolitsam el az esetleges uj meghajtókat, csináljak virusirtást bla-bla
Cseréltem videokártyát mert olvastam hogy talán....
Itt tartok

Mit tudnátok segiteni?
Vigyem végig a setupot a gépemben és aztán tegyem vissza az eredeti gépbe?
by horex


kedd szept. 22, 2009 0:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
ezt az egészet most kicsit emészetem kell is egy kis idő mig leülepedik.
Le is mentettem egy TXT-ba ez egészet amit irtatok.

5., Ugy gondoltam, hogy ne lehessen bővitményeket és semmi beállitásdolgot elvégezni az exploreren. Nem szivesen telepitek más böngészőt mert ez bőven elég mindenkinek.

4-hez, végülis ha nem tudnak telepiteni semmit akkor majdhogynem nem fog semmi egyszerűen működni, bár ha a tűzfal jó akkor a portable dolgok sem mind működik csak, ami többnyire a 80-ason jön az.
Itt az a problémám hogy, OK hogy telepitek egy tűzflat a gépre, de ha menetközben blokkol valamit amit nem kellene akkor nem tudják nélkülem megoldani, és én többet nem akarok foglakozni a gépekkel. Ezért is a hálózati meghajtót akarom mindenkinek elérhetővé tenni mert azt törlöm egyszerűen és már tiszta is az egész.

köszi az eddigieket, ha van még valami amit érdemes megosztani velem akkor várom az ötleteket, máskülönben pedig majd kérdezek.

üdv
Energo


csüt. szept. 03, 2009 8:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mindenképp jobb, egy helyen tudod felügylni a hálózatot, nem kell minden beállítást minden gépen külön elvégezned.

Kell először is egy server gép, amin server windows fut. Ez lesz a tartományvezérlő. Ha Server2008, akkor feltelepíted a Active Directory Domain Services szerepkört, majd futtatásba beírod, hogy dcpromo.
Ha 2003, akkor elég futtatásba a dcpromo. Fog kérdezni tartománynevet, ez lehet amit akarsz, mondjuk iskola.local. Fog kérdezni egy jelszót, ez legyen jó bonyolult, írd fel valahova és tedd el jó mélyre. Ha valamit elrontassz és Directory Services Restore Mod-ban indítod a gépet, ezt fogja kérdezni.
Kelleni fog DNS server. Ha nincs, akkor felpakolja magának.

Ha megvan a tartomány, akkor a kliens gépeket belépteted a tartományba.
Active Directory Users and Computers MMC-vel tudod kezelni az felhasználókat, csoportokat, szervezeti egységeket (OU).
Ezután rendelhetsz a tartományhoz, OU-khoz GPO-kat, amiben a beállításokat megadod.
Pl itt megadod a felmountolni kívánt meghajtót. Vagy lehet az is elég, ha a felhasználó Dokumentumok mappáját átirányítod egy központi helyre.

3. Sima user nem tud telepíteni.
5. Ezt pontosan hogy érted? Ml tartozik bele az alapszintű internetbe és mi nem?
6. Telepíted a programot, onnantól kezdve csak a hálózati meghajtó hozzáférési jogai szabják meg, hogy tud-e az user írni bele.
7. ADUC, Mandatory Profile beállít.
4. Szánfékosan utoljára. Ehhez kell valami normális tűzfal. XP tűzfala a kifele menő forgalmat nem tudja szűrni.

Mielőtt nekikezdesz, az Active Directory-ban egy kicsit mélyedj el :)


szer. szept. 02, 2009 22:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
squito - köszi az eddigieket, holnap kipróbálok mindent, most egy probagépen konfigolok csak.

hannibal - munkacsoportos! Ha jobb és a későbbiekben érdemesebb csinálhatok annak a pár gépnek tartományit csak segits kérlek hogy hogyna kell.


szer. szept. 02, 2009 19:53
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
energoman írta:
sziasztok,
A windows mélyéről kérdeznék pár dolgot tőletek hátha tud valaki segiteni.

Szóval pár gépet szeretnék biztonságilag és jogosultságilag feltelepiteni, ami fix hogy XP lesz rajta, és pár program a felhasználókank.

Alapértelmezésben 2 csoport lesz rajta, egy rendszergazda és egy diák.
A kérdésem a diákokat érinti.
1 - Minden helyi fizikai particiót szeretnék elérhetetlenné és láthatatlanná tenni a diékok részére.
2 - 1db hálózati meghajtót szeretnék minden felhasználónak (mind rendszergazda mind diák vagy ha van oktató még annak is) telepiteni, ami sohasem kér többé kódot. A megahjtót már próbáltam és működik is csak ha kijelenkezem és ujra be akkor megint kér kódot. (természetesen a meghajtó a szerveren el van látva megfelelő jogokkal)
3 - ne lehessen telepitni semmit
4 - ne menjen semmi p2p forgalom (ezt a PC-n szeretném megoldni)
5 - ha lehet az explorert csak az alapszintű internetezésre vagy esetleg ftp-re engedni.
6 - pár felhasználói programot minden felhasználónak elérhetővé tenni, ugy hogy azok tudjanak is irni a hálózati meghajtóra.
7 - ha rendszergazdaként beállitom az asztal és a gép mindenféle tulajdonságát akkor az minden egyéb felhasználónak másolódjon és ők ne tudjanak rajta változtani.

Természetesen tudom hogy nagytöbbség a szolgáltatásokban lesz beállítható, de nem tudom pontosan mit és hol.
Tehát hol találom - mi a neve - és mik a paraméterei a fenti dolgoknak.

Remélem nem fogalmaztam tulságosan slendriánul, az alapvető dolgokat tudom, szóval nem kell az alapoktól magyarázni, és a hibákat keresni az irásomban.

köszönök előre is mindent
üdv
energo


Első kérdés: tartományi vagy munkacsoportos környezet?
Ha munkacsoportos, akkor szidni fogsz mindent, mint a bokrot.


szer. szept. 02, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
1. Windows Intéző - Mappa Beállításai - Nézet - Egyszerű fájlmegosztás... pipát kivenni. Jobb gomb a meghajtókra (kivéve a C-t :P) - Tulajdonság - Biztonság > katt a gonosz kis lurkóra és tagadd meg a Teljes hozzáférés-t.
3. Korlátozott felhasználó. Persze ettől még ott lesznek a portable progik, amiket pendrive-ról futtathatnak.
4. A standard portokon (80, 21, 110, stb) kívül mindent tiltani. És eyéb módok, amiket majd mások leírnak. Nem tudom milyen jó és mélységű hálózati szűrő progik vannak, de az "announce" szó blokkolása, főleg HTTP kérésekben nagyon hasznos tud lenni, valamint a letitbit.net blokkolása, ami a hosts fájlból megtehető. Esetleg összevadászhatod a legfőbb torrentes oldalak címeit (pl bittorrent.lap.hu-ról) és 127.0.01-re irányíthatod a címüket a hosts fájlban.
5. Hát nagyon másra nem is lehet használni. De a Csoportházirendben (gpedit.msc) lehet ezt-azt állítani az IE-n. Felhasználó konfigurációja - Felügyeleti sablonok - Windows összetevők - Internet Explorer.
7. Futtatás - gpedit.msc - Felhasználó konfigurációja - Felügyeleti sablonok - Vezérlőpult - Képernyő.


szer. szept. 02, 2009 19:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
sziasztok,
A windows mélyéről kérdeznék pár dolgot tőletek hátha tud valaki segiteni.

Szóval pár gépet szeretnék biztonságilag és jogosultságilag feltelepiteni, ami fix hogy XP lesz rajta, és pár program a felhasználókank.

Alapértelmezésben 2 csoport lesz rajta, egy rendszergazda és egy diák.
A kérdésem a diákokat érinti.
1 - Minden helyi fizikai particiót szeretnék elérhetetlenné és láthatatlanná tenni a diékok részére.
2 - 1db hálózati meghajtót szeretnék minden felhasználónak (mind rendszergazda mind diák vagy ha van oktató még annak is) telepiteni, ami sohasem kér többé kódot. A megahjtót már próbáltam és működik is csak ha kijelenkezem és ujra be akkor megint kér kódot. (természetesen a meghajtó a szerveren el van látva megfelelő jogokkal)
3 - ne lehessen telepitni semmit
4 - ne menjen semmi p2p forgalom (ezt a PC-n szeretném megoldni)
5 - ha lehet az explorert csak az alapszintű internetezésre vagy esetleg ftp-re engedni.
6 - pár felhasználói programot minden felhasználónak elérhetővé tenni, ugy hogy azok tudjanak is irni a hálózati meghajtóra.
7 - ha rendszergazdaként beállitom az asztal és a gép mindenféle tulajdonságát akkor az minden egyéb felhasználónak másolódjon és ők ne tudjanak rajta változtani.

Természetesen tudom hogy nagytöbbség a szolgáltatásokban lesz beállítható, de nem tudom pontosan mit és hol.
Tehát hol találom - mi a neve - és mik a paraméterei a fenti dolgoknak.

Remélem nem fogalmaztam tulságosan slendriánul, az alapvető dolgokat tudom, szóval nem kell az alapoktól magyarázni, és a hibákat keresni az irásomban.

köszönök előre is mindent
üdv
energo


szer. szept. 02, 2009 17:00
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 06, 2009 12:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Ööö... laptopról van szó, nem tudom, mi van benne. Most szedjem szét?
Vezérlőpult, rendszer, hardver, eszközkezelő, lemezmeghajtó, tulajdonságok, részletek - itt írja, hogy IDE/DISKST meg még sok szám.

szerk.: közben megtaláltam. Az utókor okulására: a BIOSban az Advanced fül alatt az AHCI config-ot kellett Disabled-re állítani.


szomb. aug. 22, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha ilyen kábel megy rá: http://www.midtowncomputers.com/images/ ... 0Cable.jpg akkor IDE
Ha ilyen: http://img.alibaba.com/photo/11220704/Sata_Cable.jpg akkor SATA.


szomb. aug. 22, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 06, 2009 12:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Üdv!
Két külön kulcs. De a kulcsig nem is nagyon jutok, sokkal korábban akad el a dolog.
Mikor beteszem a lemezt a gépbe, és bootolásnál kiválasztom a CD-ről indítást, akkor elindul a telepítő, a képernyő alján írja ki ahogy tölti be sorra az illestőprogramokat meg mindent, utána rákérdez, hogy telepíteni vagy javítani akarok, de mindkettő után azt mondja, hogy a telepítés nem folytatható, mert nem talált működő merevlemezes meghajtót.
Hogy a fenébe? Ha nem a telepítést választom, elindul és fut rajta a feltett windows...
Mi lehet a probléma oka?

ui.: olvasgattam, úgy láttam, másnak az okozza a problémát, hogy a SATA merevlemezt nem látja az XP, de én úgy látom, az enyém IDE... (már ha jól látom. Honnan derül ki?)


szomb. aug. 22, 2009 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Egy corporate kulccsal akár 200 is telepíthető..különböző hardra távfelügyeléssel...ott a helyi gépen tovább szöszmötöl-de,az kit érdekel,a price-n kívül?
A n-lite-vel lehet gyártani alaplapfüggetlen w7t-is aktiválva-legalábbis 32 bitesen működik,a 64-t nem támogatja (per-pill)!-de ez csak idő kérdése.Mindenesetre ha lejár a próbaidő akkor majd kiderül mennyire működőképes.


csüt. aug. 06, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
Igen, de itt eleve különbözõ kulcsokról volt szó.


aha, ez az ami nem 1értelmû. De majd nyilatkozik a kérdés feltevõje, hogy két kulcsról van szó vagy egyrõl!


csüt. aug. 06, 2009 15:52
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Igen, de itt eleve különböző kulcsokról volt szó.


csüt. aug. 06, 2009 14:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
vackor írta:
Nincs. A termékkulcs a lényeg, a cd lehet másolt is, vagy akármilyen egyedi összeállítás.


szerintem félreértetted a kérdést! Mellesleg én is úgy tudom, az internetes aktiválásnál elküld néhány gépre vonatkozó adatot a windows. És ha ugyanazt a kulcsot többször aktiválják különbözõ gép paraméterekkel, akkor le fogja tiltani a rendszer az automatikus aktiválást és csak humanoiddal való konzultáció után lehet aktviálni az újabb Windowst.


csüt. aug. 06, 2009 14:40
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Közben eszembe jutott valami...
Lehet csinálni olyan telepítő lemezt, amin rajta van a termékkulcs, ezért telepítéskor nem is kell megadni. Ezt a módszert főleg olyan cégek használják, ahol nagy mennyiségben veszik a windowst (mennyiségi licencek, ahol nincs minden példányhoz külön termékkulcs). De ilyen esetben is lehetőség van a termékkulcs cseréjére aktiválás előtt.


csüt. aug. 06, 2009 14:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 06, 2009 12:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Köszönöm szépen!


csüt. aug. 06, 2009 14:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Nincs. A termékkulcs a lényeg, a cd lehet másolt is, vagy akármilyen egyedi összeállítás.


csüt. aug. 06, 2009 14:09
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 06, 2009 12:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Én úgy képzeltem el, hogy a telepítőlemezen van egy kód, hogy "én az XYZ kódnevű telepítőlemez vagyok", és ő aktiváláskor az interneten feljegyzi, hogy "az XYZ kódnevű telepítőlemezről most feltettek egy windowst egy pontosan ilyen és ilyen típusú, hardverű gépre. engem mostantól csakis ilyen és ilyen típusú gépre lehet telepíteni, és máson nem hagyom aktiválni magam."
Ilyen tehát nincs?


csüt. aug. 06, 2009 13:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Azt írod hogy két géped van és két kódod. Ha egy kódot csak egyszer használsz (tehát egy gépen), akkor nincs "másodszor".


csüt. aug. 06, 2009 13:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. aug. 06, 2009 12:09
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Üdv!
Van két gépem, és mindkettőhöz működő, jó regisztrációs kód (windows xp home-hoz). Van tovább 1 db windows xp home telepítőlemezem.
A külön kódokkal fel tudom tenni mindkét gépre az xp-t, vagy igaz, amit valaki mondott, hogy aktiválásnál eltárolják a gép adatait, és ezért a másodszor már panaszkodni fog, és nem hagyja aktiválni a rendszert?
Köszönöm!


csüt. aug. 06, 2009 12:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
hajni19840203
Ha mindig éppen ugyanott áll meg, akkor valószínűleg szoftveres gond.

Érdemes egy CMOS cleart csinálni (hátha valami gubanc van a BIOS értékei között), majd a default értékeket betölteni a BIOS-ba (főképp, ha régóta nem működött a gép, lehet ez segít).

Sikerült régebben erről a CD-ről telepíteni arra a gépre?
Ha még nem, és az eddig próbált CD-ken nem SP3-as telepítő van, akkor próbálj beszerezni vagy legyártani egy SP3-as CD-t.
Ha már sikerült róla régebben telepíteni: akkor
- megnézném a diszkeket, SMART mit mutat,
- ha már semmi nem segít, megpróbálnám másik tápegységgel (bár táphiba esetén nem mindig azonos helyen állna meg)

Más: lehet a Te esetedben nem erről van szó, de sokan mindenféle "herélt" Windows-t telepítenek, ezeket alapból kerülni érdemes, és inkább egy "gyári" verziót telepíteni.
Aztán: a gép ne legyen "húzva", minden alapon legyen rajta.


szomb. júl. 04, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jan. 11, 2009 15:51
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: errearra
Hozzászólás 
sziasztok!
van 1 problémám. kedves szomszédom gépét próbáljuk telepíteni egy ideje. megtörtént a partíciótörlés, új létrehozása, formázás...stb majd a Windows összetevők telepítésénél a "telepítés előkészítése"-nél mindig megáll és lefagy a gép, és mindig 35 percnél! már sok mindent megpróbáltunk -úgymint kivettük a cd-t, megtisztítottuk, újrakezdtük, aztán a legelejéről újrakezdtük az egészet. ugyanott, ugyanúgy megállt. az egész telepítést újrakezdtük egy másik xp telepítő cd-vel, és azzal is pont ugyanott állt meg. lefagyott minden, nem ír ki semmilyen hibát. (hozzátenném azelőtt jó ideig nem volt használva a gépe)
futtattunk Memtest-et, azt írta nincs semmilyen hiba.
ha tudtok valami tanácsot adni szívesen várom!
előre is köszönöm! :)


vas. jún. 28, 2009 16:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 17:40
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Igazad van Laci L! stell-re hallgatok!Üdv


kedd máj. 12, 2009 7:59
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Gades írta:
CD-ről akartam telepíteni,de nem talált üres patríciót. Utána szerettem volna a C-formázni a Windows-al és nem tudta mert alakalmazást használja a meghajtót. Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal detector 0.3.6 by Gmer, http://www.gmer.net

device: opened successfully
user: MBR read successfully
kernel: MBR read successfully
user & kernel MBR OK Lefutattam az Mebrotot.


Ha jól értem, akkor a következőképpen jártál el:
bebootoltál XP CD-ről, próbáltál telepíteni, nem ment.
Újraindítottad a gépet, elindult a windows és onnan próbáltad formázni a C: meghajtót. Ez valóban nem lehetséges.

A következőképp csináld: bebootolsz XP CD-ről, majd amikor ki kell választani, hogy melyik partícióra akarod telepíteni, ott kell törölnöd a partíciót, újra létrehozod és mehet a formázás és a telepítés.


hétf. máj. 11, 2009 18:46
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gades

Nekem úgy tűnik (a többi topkiot is nézve), hogy a össze-vissza kapkodsz. Így nem nagyon fog menni. :(

Meg kellene fogadni a tanácsokat (főleg stell-ét), és sorban, figyelmesen végrehajtani. :shock:

Persze csak akkor, ha eredményt is vársz. :D


hétf. máj. 11, 2009 18:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 17:40
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
CD-ről akartam telepíteni,de nem talált üres patríciót. Utána szerettem volna a C-formázni a Windows-al és nem tudta mert alakalmazást használja a meghajtót. Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal detector 0.3.6 by Gmer, http://www.gmer.net

device: opened successfully
user: MBR read successfully
kernel: MBR read successfully
user & kernel MBR OK Lefutattam az Mebrotot.


hétf. máj. 11, 2009 16:37
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Gades írta:
Hogyan lehet leformázni a régi xp-t? A telepítő azt írja,hogy már fut rajta egy! CD-ről nem formázza le.


Kezdjük a legelején: hogy próbáltad formázni, mit csináltál lépésről lépésre?


hétf. máj. 11, 2009 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Vagy vírus az mbr-ben...

Aha, az lehet. Akkor:

http://www2.gmer.net/mbr/mbr.exe

Az MBR-t ellenőrzi. Azonnal telepítés nélkül futtatható bárhonnan.
Készít ugyanide egy log fájlt, abban látható az állapot.

Fertőzésnél, ha töröni kell:
cmd > mbr helye, majd mbr -f
ez nullával tölti ki az 1-62 szektorokat.
****************************************************

A log fájl, ha tiszta a gép:
>>
device: opened successfully
user: MBR read successfully
kernel: MBR read successfully
user & kernel MBR OK
<<

Ha fertőzött a gép (egy példa):
>>
device: opened successfully
user: MBR read successfully
kernel: MBR read successfully
user & kernel MBR OK
malicious code @ sector 0x1d37f8b2 size 0x1aa !
copy of MBR has been found in sector 62 !
<<


hétf. máj. 11, 2009 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Vagy vírus az mbr-ben...


hétf. máj. 11, 2009 14:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Gades írta:
Hogyan lehet leformázni a régi xp-t? A telepítő azt írja,hogy már fut rajta egy! CD-ről nem formázza le.

Nem formázni kell, hanem újra telepíteni. Akkor formázza le (vagy ha kell particionálja, és úgy formázza) a merevlemezt. :shock:


hétf. máj. 11, 2009 14:19
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd jún. 12, 2007 17:40
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Hogyan lehet leformázni a régi xp-t? A telepítő azt írja,hogy már fut rajta egy! CD-ről nem formázza le.


hétf. máj. 11, 2009 11:08
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. aug. 23, 2004 11:29
Hozzászólások: 4
Hozzászólás 
Köszönöm.


kedd máj. 05, 2009 8:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
mehesz:
Idézet:
Van egy mini laptop, amin jelenleg linux fut. Sajnos nincs benne optikai meghajtó. Hogyan tudnék rá mégis windows-t telpíteni? Ha rádugok egy USB-s optikai meghajtót arról be tud boot-olni és lehet telepíteni róla? Esetleg pendrive-ról?

Szvsz ezt elégge istentől elragaszkodott ötletnek tartom.Nem azért mert magam felé hajlik a kezem... :D Egy linux mint már írtam más topicban elfutkározik egy mobiltelefonon is minimális rendszerkövetelményekkel,ugyanez nem mondható el egy win rendszerről,nembeszélve a telepítési nyűgökről.
Ha akarsza hátadra egy púpot akkor a TargeT által belinkelt megoldást válaszd!


hétf. máj. 04, 2009 20:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Egy netbook esetében csinálták példaképpen...

Szép munka, nem két perc volt. :D


hétf. máj. 04, 2009 18:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Azért nem olyan egyszerű XP-t pendrive-ról telepíteni, de lehet.
Egy netbook esetében csinálták példaképpen.
http://logout.hu/cikk/windows_xp_telepi ... eljes.html


hétf. máj. 04, 2009 17:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
mehesz írta:
Sziasztok!
Van egy mini laptop, amin jelenleg linux fut. Sajnos nincs benne optikai meghajtó. Hogyan tudnék rá mégis windows-t telpíteni? Ha rádugok egy USB-s optikai meghajtót arról be tud boot-olni és lehet telepíteni róla? Esetleg pendrive-ról?

Szvsz menni fog, ha USB-ről tud Bootolni a rendszered. De nem evvel lesz a gond, hanem egyebekkel:
1: van elég hely a merevlemezen?
2. lesznek hozzá XP driverek?
3. a proc sebessége, teljesítménye elegendő lesz?
4. stb.

Először ezeket tisztázd, nem véletlen, hogy Linuxot raktak rá, mert lehet hogy semmid sem lesz. :D


hétf. máj. 04, 2009 16:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 20, 2004 12:41
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!
Van egy mini laptop, amin jelenleg linux fut. Sajnos nincs benne optikai meghajtó. Hogyan tudnék rá mégis windows-t telpíteni? Ha rádugok egy USB-s optikai meghajtót arról be tud boot-olni és lehet telepíteni róla? Esetleg pendrive-ról?


hétf. máj. 04, 2009 16:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
A memória teszt nem talált hibát, de mostmár működik is az XP :)


kedd ápr. 21, 2009 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Sokrétű lehet a hiba:előszöris vedd ki belőle a cd-t,a bootsorrendet áliítsd a hdd0-ra és,...


Ez nem sikerült, még mindig ugyanolyan, csak ha nincs benne lemez, úgy csinál, mintha nem lenne fenn rendszer, bedig a telepítőfájlok fenn vannak.

A memória tesztet meg hamarosan lefuttatom, most kicsit böngészek a neten :)


szer. ápr. 15, 2009 16:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Miért kellene feltelepíteni?Bedugod a live CD-t és ráböksz a Test memory pontra.


szer. ápr. 15, 2009 13:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
És ez a memóriaellenőrző hogy műkszik, hogy indítsam el? Fel kell hozzá raknom az ubuntut? A boot sorrend meg elméletileg nem befojásolja a telepítést, mert máskor fenn volt a rendszer, és mikor azt telepítettem, a biosz pont úgy állt, mint most, és akkor nem volt problémám.


szer. ápr. 15, 2009 13:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Sokrétű lehet a hiba:előszöris vedd ki belőle a cd-t,a bootsorrendet áliítsd a hdd0-ra és,ha ramok jók benne telepedni fog.A telepítés során bekéri a cd-t mikor kell neki.Lehet rossz maga a telepítőlemez is.Ha ramok kettyóssak akkor a lehető legváratlanabb helyeken akad meg a telepítés.Az Ubuntu lemezen van memóriaellenőrző,ha már úgy is bent van a gépben..:)


kedd ápr. 14, 2009 11:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Szevasztok
Van egy nagy problémám:
Telepíteném a Windows XP-t, de a formázás, és telepítőfájlok másolása utáni újraindítás során, mikor elő jön a "CD-ről való indításhor nyomjon le egy gombot" szöveg, és megvárom, még letelik az idő, nem történik semmi, nem indul el a windows, hiába nyomok le gombot, nem jön elő a telepítő, de biztos nem fagy le, mert a Lock-okat be lehetkapcsolni, és a képernyőn is villog a kurzor, vagy mi. Korábban már volt fenn XP a gépemen, de most újra kéne telepíteni, mert lassú volt. Próbáltam másik telepítővel is, de semmi nem történt. Most az Ubuntut hsználom a lemezéről, hogy valakitől tudjak segítséget kérni. Mit tegyek, hogy működjön, tudtok segíteni?


kedd ápr. 14, 2009 10:57
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Off, vlite-tal én csak szívtam, kiszedtem az összes koreai nyelvi támogatást, meg minden trutyit, aztán ciki volt, hogy az SP1-et nem lehetett feltenni, mert hiányolta a komponenseket.

Aztán, másik esetben beleintegráltam a Vista telepítőbe az SP1-et, ha attól kafán megőrült, pl sysprepelni nem lehetett stb. Szóval csak óvatosan a vista belezéssel, lehet, egy herélt darabra az SP2 se fog felmenni.


pén. ápr. 10, 2009 13:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
Én a Windows 7-tel célzom meg a 64 bitet. Úgy gondoltam, hogy ezt már eleve csak ekként próbálom, ha már úgy is beta meg RC1, az összes buktatójával együtt. :wink:
Van néhány program, 32 és akad 64 bites is, amelyik nem működik együtt a Win7-tel. Szolgáltatás indítás és kernel hozzáférés problémák vannak.
Mire végleges lesz, nyilván frissítenek a gyártók is. A Vista esetében úgy emlékszem ilyen tájban, sőt megjelenés után is, jóval rosszabb volt a helyzet.
A driverekkel viszont semmi gond, amilyen hardvereket én használok, csont nélkül felismert mindent.


Nálam szerintem asztali gép 64 bit, laptop 32 bit, mivel így lesz fennt valószínűleg MSDNAA-n :D Aztán ha jön vmi SP1, akkor lenne lehetőség laptop számára is 64 bitre térni, de ahogy ismerem magam lusta leszek telepítgetni :D


hétf. márc. 16, 2009 0:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd feb. 28, 2006 21:39
Hozzászólások: 79
Hozzászólás 
korponaiz írta:
kriszkrosz78 írta:
Sziasztok!

Megnyugtatásként közlöm, hogy a fenti gépre (FSC PI3540) lehet WinXP-t telepíteni!!!
Először is kell egy SATA driver, amit az NLite nevű szoftverrel be kell integrálni az XP CD telepítőjébe.
Innen már nincs más dolgotok, mint a budaörsi C Szerviz Kft. honlapjáról letölteni a szükséges drivereket és már fut is a jó öreg XP!
Remélem segítettem. Ha lehetséges kérek visszajelzést!

1. SATA Driver

2. NLite v1.4.9.1

3. FSC PI3540 drivers


Csak a Intel SATA drivert kell integrálni vagy a gyártóspecifikust is? (Nekem egy Toshiba Satelite a110-334 vár telepítésre emiatt).

Kipróbáltam, csak a SATA-t kell


vas. márc. 15, 2009 22:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség