Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. máj. 23, 2024 10:55



Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
XP telepítése pendrive-ra? 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ragnoon írta:
Az-az igazság nem igazán értem ezt a programot sem, nem tudom melyik opciót válasszam ezek közül. :D Közben a Licenset megszereztem.

Én sem használtam, csak megvan. Saját magadnak kell rájönni, hacsak itt nem dobja be valaki magát. :D


szomb. dec. 27, 2008 15:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 26, 2008 4:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Az-az igazság nem igazán értem ezt a programot sem, nem tudom melyik opciót válasszam ezek közül. :D Közben a Licenset megszereztem.


szomb. dec. 27, 2008 4:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ezt próbáld meg:

FlashBoot v1.4.0.157
http://www.prime-expert.com/flashboot/features.php

License a Neten van, vagy pü nekem. :D


pén. dec. 26, 2008 15:41
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. dec. 26, 2008 4:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Windows XP Embudded
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a Windows XP embudded verziójával kapcsolatban, letöltöttem a szoftvert(teljes verzió) viszont nem tudom hogyan tegyem rá a Pendrive-omra, hogy bootolja is. Probálkoztam a Acronis True Image Home v11-el. De nem igazán értem a progit.
Tulajdonképpen úgy szedtem le, hogy volt benne egy CD1, CD2, CD3 mappa amiket egybe tettem tökéletesen müködik. Ebből szeretnék egy bootolható Pendriveos verziót kiokoskodni. bootfont.bin benne van.

Ha valaki tudna egy részletes leírást adni azt nagyon megköszönném :)


pén. dec. 26, 2008 4:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Az első vers-Mbres- az ok,indult volna a szerencsetlen ha lett volna mit indítania mert más nem volt rajta csak az MBR,a másodikban nem ok amikor nincs 'helye ahonnan induljaknak' a gázos.Az ok hogy a linux fut mert eleve egy bootfloppyt rendszerestül futtasz kb úgy mint az msdos,a különbség hogy valóban a ramlemez particionálható(kipróbáltam DVD-ramon is uu bootol mint egy pendrive,más kérdés hogy sokkal körülményesebb a többi részét partolni)


szer. okt. 08, 2008 17:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Ja, én azt hittem, hogy erről boot-oltál ...
nacorvus írta:
Hja és mi volt bootoláskor?
Mert nálam az egyiken amelyiken a "VAN MBR"-a hiányzó op,a másikon egy 'dugjon bé egy lemezt' felirat jelent meg...

Első próba: rámásoltam az XP indító fájlokat (ntldr és társai), úgy elindult. Természetesen a Windows nem erről ment, de a betöltés innen indult.
Második próba: telepítettem rá egy Ubuntu 8.04-et, az is ment. Linux alatt minden gond nélkül lehet particionálni.


kedd okt. 07, 2008 21:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Sparow2:
Idézet:
Win alatt legtöbb programnál nem kell külön program a kép mentéséhez: PrintScrren, Alt-PrintScreen-nel el lehet tenni a képet a vágólapra. Utána paint-tal simán lehet szerkeszteni: pl. kivágni a lényeges darabot, és csak azt megtartani, stb ...
De ezt a hozzászólásaid alapján Te is tudtad szerintem, csak nem kapcsoltál, amikor csináltad a képeket.

:oops: Lehet,hogy valamikor tudtam,de most már csak ott tartok mint a híres ánglus szóvicc:"Imanuel Cant..."-mert nem használom,sőt nem is ezt tanultam,időnként mint a"Pilácsos"-belekeveredek,mint disznó elé az korpásos...
By vackor:
Idézet:
Na kérem, itt a gyakorlat!

Hja és mi volt bootoláskor?
Mert nálam az egyiken amelyiken a "VAN MBR"-a hiányzó op,a másikon egy 'dugjon bé egy lemezt' felirat jelent meg...
:hm:
PS: hülyeséget írtam az elsőre- Missing NTLDR-ami nem eqvialens a fentebb leírttal! :oops:


kedd okt. 07, 2008 19:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
Sparow2 írta:
Úgy látom, hogy az MBR üres: rögtön az elején 0-kkal kezdődik. A végén a szignatúra is 0-kból áll. Lehet, hogy ez csak valami "emulált" MBR.

Sok gyártó van aki így forgalmazza. A működéshez elég ha csak partíciós tábla és fájlrendszer van rajta, a kód már opcionális.

Ja, én azt hittem, hogy erről boot-oltál ...

vackor írta:
Sparow2 írta:
szerintem ami sdx, azon van MBR és ami sdx1, azon csak boot szektor van)

Nem fordítva? :D

Jaaa, de igen :oops:


kedd okt. 07, 2008 11:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Hogy mik vannak:8 GB-os rendszerfloppy...


kedd okt. 07, 2008 11:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
vackor írta:
Mindjárt csinálok egy próbát!


Na kérem, itt a gyakorlat!
Kingston DTI/8GB kütyüvel próbálkoztam.

1. Lementettem az MBR-t egy fájlba.
2. HxD-vel töröltem róla mindent (felülírtam 00-val), kihúztam és visszadugtam. Az XP lemezkezelője üresnek látta. Megformáztattam vele, majd a HxD-vel megnéztem mit csinált. Úgy formázta meg, hogy a fájlrendszer a 0. szektornál kezdődött, vagyis NEM VOLT MBR.
3. Elmentett MBR-t visszamásoltam, de töröltem belőle a partíciós táblát. Kihúz/berak.
4. XP lemezkezelővel particionáltattam. Csak egyetlen fájlrendszert engedett létrehozni, és csak akkorát mint az eszköz teljes mérete. Utána megformázta. Elő a HxD-t: volt MBR, és vissza volt írva a partíciós tábla is. A fájlrendszer a 0x1F80 (8064) szektornál kezdődik. VAN MBR.

Tanulság:
- a particionált és particionálatlan megoldás is működik ugyanazon az eszközön
- az XP csak egyetlen partíciót hajlandó létrehozni (más programmal nyilván lehet többet is)
- a két módszer oda-vissza alakítható


kedd okt. 07, 2008 10:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Úgy látom, hogy az MBR üres: rögtön az elején 0-kkal kezdődik. A végén a szignatúra is 0-kból áll. Lehet, hogy ez csak valami "emulált" MBR.

Sok gyártó van aki így forgalmazza. A működéshez elég ha csak partíciós tábla és fájlrendszer van rajta, a kód már opcionális.

Sparow2 írta:
A BIOS úgyanúgy tud(na) boot-olni, ha csak boot szektor van is, hiszen úgyanúgy kell, mint az MBR esetén

Szerintem is. Inkább az a kérdés, hogy az oprendszerek hogyan viszonyulnak hozzá. Mindjárt csinálok egy próbát!

Sparow2 írta:
szerintem ami sdx, azon van MBR és ami sdx1, azon csak boot szektor van)

Nem fordítva? :D


kedd okt. 07, 2008 10:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Úgy látom, hogy az MBR üres: rögtön az elején 0-kkal kezdődik. A végén a szignatúra is 0-kból áll. Lehet, hogy ez csak valami "emulált" MBR.

A BIOS úgyanúgy tud(na) boot-olni, ha csak boot szektor van is, hiszen úgyanúgy kell, mint az MBR esetén: első szektort betölti (ráadásul ugyanarra a címre kell betölteni mindkettőt), ás ráadja a vezérlést. A többi már a betöltött szektor dolga: ha MBR volt, akkor betölti a megfelelő boot szektort, és ráadja a vezérlést, ha boot szektor volt, akkor behúzza az oprendszert. De ezzel a BIOSnak nem kell foglalkoznia.

Ettől függetlenül lehet, hogy van olyan szabály, hogy csak MBR-t tölt be USB eszközről, de nincs értelme. (Ráadásul megkülönböztetni is nehézkes volna, bár nem lehetetlen, hogy MBR-rel vagy boot szektorral van-e dolgunk)

Linuxon hová tudtad mountolni a pendriveokat: sdx1 vagy sdx?
(Fentebb írtam, hogy volt olyan, amit így lehetett és volt olyan amit amúgy, és nem néztem meg, de szerintem ami sdx, azon van MBR és ami sdx1, azon csak boot szektor van)

Ui: Most a homlokodra fogsz csapni :)
Win alatt legtöbb programnál nem kell külön program a kép mentéséhez: PrintScrren, Alt-PrintScreen-nel el lehet tenni a képet a vágólapra. Utána paint-tal simán lehet szerkeszteni: pl. kivágni a lényeges darabot, és csak azt megtartani, stb ...
De ezt a hozzászólásaid alapján Te is tudtad szerintem, csak nem kapcsoltál, amikor csináltad a képeket.


kedd okt. 07, 2008 7:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Igaz is lehetne...-Most jön amikor a hóhért akasztják nincs win alatt egy normális capture programom ezért a képek piros Andáskereszetesek :oops:
-Az első lenne az Mbr a második a botszektor ua lemezről ill ua hexásan
http://kepfeltoltes.hu/081006/5120221111_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081006/10600218582_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/081006/3jpg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


hétf. okt. 06, 2008 19:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Kőkeményen MBR-ról van szó mindhárom esetben az 512byte bizony ott van mindjárt a lemez elején és mivel linuxokról van szó így kezdődik: ëX.MSDOS5.0..

Ajaj, ez csak bonyolítja a helyzetet. Így a boot szektor szokott kezdődni, nem az MBR. :?


hétf. okt. 06, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Lassan de biztosan csak szétOFF-oljuk a topicot,de szerintem kár lenne újat nyitni.
Belemélyedtem a téma kapcsán egy EEE pc lelkivilágába,valamint két darab bootos pendriveba és meg kell hogy kövessem a kolléga urakat ill pontosabban vackor mestert,mert bizony igaza van!
Kőkeményen MBR-ról van szó mindhárom esetben az 512byte bizony ott van mindjárt a lemez elején és mivel linuxokról van szó így kezdődik: ëX.MSDOS5.0..
Aztán a rendszer betöltése közben szépen muntolódnak felfelé a partíciók ill egyéb lemezek :arrow: tehát visszakanyarodva az eredeti témához,ha bootos memóriát kívánunk létrehozni,akkor mint ahogy Sparow2 is írta a memo 0 blokkjában létre kell hozni az MBR-t innentől kezdve a gép egy hagyományos merevlemezként látja

PS:vackor írta:
Sparow2 írta:
MBR nem fontos, hiszen floppy-n is csak boot szektor van.

A különbség az, hogy a floppy nem particionálható, az UMS eszközök viszont igen.
Sparow2 :
Attól függ. Bár nem próbáltam, de szerintem Linux-on csinálhatok akár floppyra is több partíciót.

Ez nem fog menni még linux alól sem,mert ugyan a pariticonálókban megjelenik a dev/fd0,de csak rendszerlemezt tudsz vele gyártani akár Mac-hez is,parícót nem tudsz létrehozni


szomb. okt. 04, 2008 0:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Igen, igen.
De a diszkeknél is réges-rég LBA-t kell használni (CHS-nek vége volt 504 MB-nál, meg volt valami CHS-szerű Large Mode, ahol valamit bővítettek a C vagy H értékeken amitől kb. 8 GB-ig tartott).


pén. okt. 03, 2008 9:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
(De a diszkek is leképezhetőek úgy, hogy csak egyetlen sorszámmal hivatkozuk a blokkjaira: LBA)

Sőt, a mostani meghajtók csak hazudnak valami CHS geometriát, gyakorlatilag semmi köze a logikai méretnek a tényleges kialakításhoz.


pén. okt. 03, 2008 9:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
Sparow2 írta:
MBR nem fontos, hiszen floppy-n is csak boot szektor van.

A különbség az, hogy a floppy nem particionálható, az UMS eszközök viszont igen.

Attól függ. Bár nem próbáltam, de szerintem Linux-on csinálhatok akár floppyra is több partíciót.

vackor írta:
Egyetértek, hogy a BIOS-nak mindegy mit tölt be, de az oprendszereknek már nem. Elképzelhető, hogy a windows kezelne egy olyan maghajtót, amin az MBR helyén már a fájlrendszer kezdődik a boot szektorral, csak ez nem szabványos.

Nekem 2 pendrive-omon sincs partíciós tábla (legalábbis abból gondolom, hogy sda1-nek kell mountolni, nem sda-nak. De járt nálam olyan pendrive is, amit meg sda-nak kellett mountolni. Azon bizonyára volt MBR. De majd a hétvégén belenézek, hogy pontosan mi van rajta.)


pén. okt. 03, 2008 9:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az,hogy mi szabványos és mi a működőképes operációs rendszer az külön tészta.Maga a MBR fogalma is csak a merevlemezekre vonatkozik holott kereskedelmi forgalomban már ott vannak a wincsi nélküli gépek.
A BIOS mindenképpen a 19 interruptot használja itt nézi meg hogy van-e egyáltalán eszköz csatlakoztatva magához az alaplaphoz aztán a beállított bootsorrend szerint elkezdi végignyálazni az összes eszközt,aztán ha talál egy bootsectort aminek szabvány sz.a 0.cyl.,0.head,1.szektorában kell lennie magának az MBR-nek.Annak tatalmaznia kell
a MBC-t(Master Boot Code),a DiskSignaturát és a 4*16 bájt partíciós táblát.
Az MBR utolso két bájtja 55AA-ra kell hogy végződjön,ha nem akkor vagy maga a part tábla sérült,v nem particionált a lemez és jönnek a különböző hibaüzik:Nincs oprendszer stb....ehhez képest egy memóriának melyik a 0 cylindere,vagy 0 feje? :roll:

A memória alapú diszkek is blokkos eszközök. Ott egyszerűen a 0. blokk.
(De a diszkek is leképezhetőek úgy, hogy csak egyetlen sorszámmal hivatkozuk a blokkjaira: LBA)


pén. okt. 03, 2008 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
vackor írta:
A felvetés a pendrive-ra vonatkozott. Erre írtam, hogy az is particionálható, csak áltlában az MBR nem tartalmaz betöltő kódot, ezért nem sima ügy a bootolás.

Én is tudok pontatlan dolgokat írni...
Szóval csak azt akartam mondani, hogy nem minden pd képes bootolásra, de amelyik igen, abban van valami MBR-szerű képződmény, csak alapból üres.

Azt nem tudom, hogy a particionálást technikailag hogyan oldják meg; még az is lehet, hogy maga az eszköz csinálja és ilyen esetben több (ált. 2) logikai meghajtót kezel.


pén. okt. 03, 2008 8:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Még a fórummotornak is van lelkivilága. :D


csüt. okt. 02, 2008 18:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:D :roll: nem volt kikapcsolva,de a fórummotornak van valami dobása:ha nem azonnal küldöd hanem szerkesztésben marad és egy 20-30perc múlva küldöd csak a jelek maradnak az etmokból :hm:


csüt. okt. 02, 2008 18:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
OFF:
Laci_L:
A hozzászólás elküldésénél van olyan, hogy "Emotikonok kikapcsolása a hozzászólásban". Szerintem ezt kapcsolta ki (van kikapcsolva) nacorvusnál.


csüt. okt. 02, 2008 17:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus

Ez hogy lehet? :o

Az előző hsz-edben az összes Emotikon szövegesen és nem rajzosan jelenik meg. :shock:

Ide beidézve meg jó: :idea:

Idézet:
Ulala! :shock:


csüt. okt. 02, 2008 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ulala! :shock:
Akkor egyről beszélünk,de mégis két malomban őrlünk-és talán át is folyunk OFF-ba:-(hozzá kell tennem szerénységem no equivalens T68m) :wink:
Az allokációs tábla részben-egészben tökéletesen független az Mbr-tő ill mégsem!
Én még az IBM sigics-ben tanultam a 'dógót',de mint fentebb is te sikeresen be is ollóztad...
írám:
Idézet:
Maga a MBR fogalma is csak a merevlemezekre vonatkozik
-ez ha kizárólag mint
Idézet:
UMS eszközök

Az MBR legfeljebbb egy "vödörláncos" sramra lehet igaz,de a mostani dinamikus eszközre-ökre? :roll: -ezeknek az eszközöknek pontosan az a 'byte-ja'-mint irád Te is ,hogy nem illik az B*szványba-nincs eleje első szektora,feje..etc :rulez:.
Az mint On.: inkább a témához tartozik: Hogy maga a gép (a BIOS) képes legyen USB eszközről bootolni,-ez is csak 5-6 éve jelent meg-az linuxos tükkök mint floppy egység jelent meg a Boot-loaderrel -megfúrva akár a BIOS-t is-nem egészena Win-es témába illik,ill lényegesen túlmutat
még akár "igazi rendszergizda" témán is :)


szer. okt. 01, 2008 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Az,hogy mi szabványos és mi a működőképes operációs rendszer az külön tészta.Maga a MBR fogalma is csak a merevlemezekre vonatkozik holott kereskedelmi forgalomban már ott vannak a wincsi nélküli gépek.

A felvetés a pendrive-ra vonatkozott. Erre írtam, hogy az is particionálható, csak áltlában az MBR nem tartalmaz betöltő kódot, ezért nem sima ügy a bootolás.


kedd szept. 30, 2008 23:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
...
Lehet. De hogy itt a II.ker.-ben lassú, vagy még lassab, az biztos. És hogy korlátoznak, az is biztos. Meg is kérdeztem. :(
A torrentet emiatt gyakorlatilag nem is használom. Ez van. Bas*szus. :cry:
...


OFF: akkor nekünk 11. kerben úgynézki szerencsénk van. A reggeli és esti csúcsot kivéve torrent nagyjból maxon jön :)


kedd szept. 30, 2008 22:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
8) http://en.wikipedia.org/wiki/Master_boot_record


kedd szept. 30, 2008 21:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
Tényleg. Sőt a 63-ik is így végződik. Ez véletlen?
:roll:
ŐŐ.. emékeim szerint a köv módon épül fel maga az MBR:
MBC 440,Disk sign 4,partícós tábla jelölés 64,MBR sign 2 byte és az egésznek a mérete 512.
Hoppá, valahol kimaradt kettő byte,de majd valamelyik tudor korrigál! :oops:


kedd szept. 30, 2008 20:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd szept. 30, 2008 18:37
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Gépközelben
Hozzászólás 
Sztem ha vkinek van pendrive-ja akkor ahor annyi szabad hely is kell nem :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:


kedd szept. 30, 2008 19:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Ahhoz képest,hogy nálam is a fent emlegetett szolgáltató van és csúcsforgalom 39-48 kbyte- el jön lefelé ...

Lehet. De hogy itt a II.ker.-ben lassú, vagy még lassab, az biztos. És hogy korlátoznak, az is biztos. Meg is kérdeztem. :(
A torrentet emiatt gyakorlatilag nem is használom. Ez van. Bas*szus. :cry:

nacorvus írta:
...Az MBR utolso két bájtja 55AA-ra kell hogy végződjön...

Tényleg. Sőt a 63-ik is így végződik. Ez véletlen?


kedd szept. 30, 2008 19:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Laci_L:
Idézet:
Nem megy. Az UPC-nél vagyok több mint egy napot ír ki.

és:
Orlando:
Idézet:
Én magam azóta is 95 kbyte/seccel küldöm fel,

Ahhoz képest,hogy nálam is a fent emlegetett szolgáltató van és csúcsforgalom 39-48 kbyte- el jön lefelé :D

Más:
By vackor :
Idézet:
A különbség az, hogy a floppy nem particionálható, az UMS eszközök viszont igen.

Egyetértek, hogy a BIOS-nak mindegy mit tölt be, de az oprendszereknek már nem. Elképzelhető, hogy a windows kezelne egy olyan maghajtót, amin az MBR helyén már a fájlrendszer kezdődik a boot szektorral,[u] csak ez nem szabványos[/u]

Az,hogy mi szabványos és mi a működőképes operációs rendszer az külön tészta.Maga a MBR fogalma is csak a merevlemezekre vonatkozik holott kereskedelmi forgalomban már ott vannak a wincsi nélküli gépek.
A BIOS mindenképpen a 19 interruptot használja itt nézi meg hogy van-e egyáltalán eszköz csatlakoztatva magához az alaplaphoz aztán a beállított bootsorrend szerint elkezdi végignyálazni az összes eszközt,aztán ha talál egy bootsectort aminek szabvány sz.a 0.cyl.,0.head,1.szektorában kell lennie magának az MBR-nek.Annak tatalmaznia kell
a MBC-t(Master Boot Code),a DiskSignaturát és a 4*16 bájt partíciós táblát.
Az MBR utolso két bájtja 55AA-ra kell hogy végződjön,ha nem akkor vagy maga a part tábla sérült,v nem particionált a lemez és jönnek a különböző hibaüzik:Nincs oprendszer stb....ehhez képest egy memóriának melyik a 0 cylindere,vagy 0 feje? :roll:


kedd szept. 30, 2008 18:24
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4789
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
MBR nem fontos, hiszen floppy-n is csak boot szektor van.

A különbség az, hogy a floppy nem particionálható, az UMS eszközök viszont igen.

Egyetértek, hogy a BIOS-nak mindegy mit tölt be, de az oprendszereknek már nem. Elképzelhető, hogy a windows kezelne egy olyan maghajtót, amin az MBR helyén már a fájlrendszer kezdődik a boot szektorral, csak ez nem szabványos.


hétf. szept. 29, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
vackor írta:
A pendrive is particionálható, vagyis a sikeres boot feltétele, hogy az MBR és a boot szektor is megfelelő betöltő kódot tartalmazzon, plusz legyen aktív partíció! Egyes particionáló programok csak a part. táblát írják fel, betöltő kódot nem (a működésnek az nem feltétele). HxD-vel meg lehet nézni a meghajtókat szektor szinten, van-e ott valami kód.

MBR nem fontos, hiszen floppy-n is csak boot szektor van.
A BIOS számára mindegy is, hiszen csak beolvassa az első szektort, és utána annak adja át a vezérlést (ha az egy MBR, akkor már az ő dolga, hogy betöltse a megfelelő boot szektort)

Egyébként logikus, hogy csak a partíciós táblát írja felül a particionáló program, hiszen különben minden partíció létrehozás vagy törlés után átírná a betöltő kódot is, ami nem kívánatos. (Akkor lehet ez főképp macerás, ha pl. boot loadert használ az ember)


hétf. szept. 29, 2008 11:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Szerintem a 11 Home is meg fogja oldani ezt a feladatot. Tegnap leszedtem, megpróbáltam visszaállítani, de mivel 2GB-s pendrive nem volt kéznél ezért a teljes partíciót nem tudtam hova visszaállítani.
Próbáltam úgy, hogy csak a könyvtárakat, fájlokat állítom vissza (így ráfér az 1 GB-s pendrivera), de a boot viszont így nem ment.

Egyébként valahol a fiókban van Trueimage Enterprise verzió is, ha nem menne a Home :P


szomb. szept. 27, 2008 11:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Én még kell szerezzek egy 2 GB-s pendriveot, aztán utána majd jövök nyafogni :D:D

No meg Acronis True Image Workstation is kell. Nekem pl az sincs. :shock:


szomb. szept. 27, 2008 10:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én még kell szerezzek egy 2 GB-s pendriveot, aztán utána majd jövök nyafogni :D:D


szomb. szept. 27, 2008 10:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Először a pendriveot leformáztam win alól ntfs-re, aztán bootoltam az acronis true image workstation 9.1-gyel, és avval ghostoltam-írtam szépen.


szomb. szept. 27, 2008 7:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Senki nem nyafog, akkor ezek szerint csak én vagyok béna :( Először Hiren's Boot cédével próbáltam kiírni. Azon Acronis True Image 8.1 verzió van, az hibásnak látta a képfájlt. Utána Live XP cédén 9.1, az meg a kép beolvasásakor látja az USB-t, de íráskor csak wincsit ad választásnak. Látom már a 11-es verziónál járnak. Ezek szerint azzal menne :?: Csak nem akartam a telepítéssel meg mindenféle szolgáltatásokkal és időzítőkkel teleszemetelni az xp-met. Egyszer feltettem és vissza kellett ghostolni. Persze ezt most is megtehetem :wink:


szomb. szept. 27, 2008 7:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Én magam azóta is 95 kbyte/seccel küldöm fel, jelenleg is, oda kell érnie egyszer :D

Ha lesz rá igény, pár sorban leírom, miként lehet az írási filtert kikapcsolni, hogy a módosítások megmaradjanak, és egyéb apróságok.


pén. szept. 26, 2008 20:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3538
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Az UPC-nél vagyok több mint egy napot ír ki. Ezt nem várom meg
A délutáni-esti csúcsban a upc lepriorizálja a torrentet. Ha nem gond, akkor hagyd fent éjszakára, hajnalban szerintem be fog gyorsulni és lejön...


pén. szept. 26, 2008 19:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Orlando írta:
Aki letöltötte, szóljon, mert akkor kiveszem a seed-ből :)

Nem megy. Az UPC-nél vagyok több mint egy napot ír ki. Ezt nem várom meg, inkább lemondok róla. :(

Hacsak... nem rakja fel valaki egy szerverre (RS, Data). :shock:

Azért köszi. :D


pén. szept. 26, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszi szépen, este nekiállok a letöltésnek :)

Szerk.: már töltöm is, ~1,5 óra és lennt van. Köszi szépen mégegyszer :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hannibal pén. szept. 26, 2008 19:50-kor.



pén. szept. 26, 2008 9:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Aki letöltötte, szóljon, mert akkor kiveszem a seed-ből :)


pén. szept. 26, 2008 7:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Huh, bocsánat a késlekedésért, most sikerült az uploadot megoldanom.

http://thepiratebay.org/torrent/4412303

Innen lehet lehúzni, ha megvan, csak ki kell írni egy pendrive-ra Acronis True Image-dzsel, és működni fog.

Az Administrator jelszava: Coimbra77==


csüt. szept. 25, 2008 4:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:
Az,még hagyján a mai napig használják,igaz nem a hangtechnikában:http://www.tme.eu/hu/katalog/ipari-csatlakozok-koralakuak_100366/?id_producer=6#id_category%3D100366%26id_producer%3D6%26
On


szer. szept. 24, 2008 19:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ez olyan, mint az Amphenol dugó. Amit minden három, meg ötpólusu hang csatlakozóhoz használ(t)unk.


szer. szept. 24, 2008 15:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm:
Idézet:
az acronissal készített ghostfilét.

Nincs itt valami képzavar?,de azért értjük,hogy miről van szó! :twisted:


kedd szept. 23, 2008 19:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Holnap reggel feltöltöm az acronissal készített ghostfilét.


hétf. szept. 22, 2008 19:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11885
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Orlando írta:
... Megcsináltam a mentést, 340 megás file lett, tud valaki egy gyors tárhelyet, ahova feldobhatnám? (rapidshare, megaupload kicsi)

Egyben nem nagyon fog sehol se menni. WinRAR-ral szedd szét három-négy felé, és így már megy a Rapid, vagy a Data.hu is.


hétf. szept. 22, 2008 9:48
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 110 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség