Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 11:21



Hozzászólás a témához  [ 14 hozzászólás ] 
Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyóról 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyó
A fizikális címek ezek szerint a helyén maradtak,de a win címzéshibát produkál..Okosabbat nem tudok mondani mit amit előbb felsoroltam ill ha már mindenáron win akkor GetdataBack-ahhoz is kell szabad tár ahova kimented.(az ,viszont a csak az olvasható szektorokat menti!)


szer. aug. 03, 2011 22:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyó
nacorvus írta:
Ha még végleg nem toltad el a háztól ,egy Parded-magic ,vagy egy Clonezilla-lemez nagy segítségedre lenne-akár szektorokat is visszarak és utána checkdisk és egyebek-többnyire nem is kell.


Áá, még nem. Total Commanderrel érdekes mód mindent tudok rajta olvasni. Azonban ha TC-ben másolás, winben beillesztést nyomok, hozza a hibát: a hozzáférés megtagadva. Eh. Miért lehet ennyire más a wines elérés?! Más másolási metodika miatt?


csüt. júl. 14, 2011 12:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyó
Ha még végleg nem toltad el a háztól ,egy Parded-magic ,vagy egy Clonezilla-lemez nagy segítségedre lenne-akár szektorokat is visszarak és utána checkdisk és egyebek-többnyire nem is kell.


szer. júl. 13, 2011 21:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyó
TargeT írta:
Ha nem a Win7 partíciót gyorsformáztad, akkor elvileg helyre lehet hozni a bootját, de nem az XP-s telepítőről, hanem a Win7-ről.
A Win7 boot helyreállítást lehetne indítani, de előtte nem ártana egy chkdsk /p-t indítani a recoveryből. Vagy helyrehozza, vagy néha ront rajta.
Ha lenne partíciómentés, ilyen gond nem lenne.
Az adatokat meg legjobb lenne kimenteni, ha mint írod van rá lehetőség.
Ha Win7 hozta létre korábban a logikai partíciód, az kicsit más, mint az XP alatt.


Szerintem XP alól lett kettépartícionálva anno. Végülis odáig eljut, hogy bebootol egy fekete képernyőig, ahol van egy mozgatható egérkurzorom... és ennyi.
Chkdsk-t próbáltam már rá, igaz nem rec. con.ból, de nem történt semmi. Talált néhány hibát, javította de nem volt elég. Furcsa, hogy a másik partíció, amihez elvileg hozzá se nyúlt, szintén kinyúlt. :) :/
Megpróbálom megtenni a leírtakat, köszi!


hétf. júl. 11, 2011 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyó
Ha nem a Win7 partíciót gyorsformáztad, akkor elvileg helyre lehet hozni a bootját, de nem az XP-s telepítőről, hanem a Win7-ről.
A Win7 boot helyreállítást lehetne indítani, de előtte nem ártana egy chkdsk /p-t indítani a recoveryből. Vagy helyrehozza, vagy néha ront rajta.
Ha lenne partíciómentés, ilyen gond nem lenne.
Az adatokat meg legjobb lenne kimenteni, ha mint írod van rá lehetőség.
Ha Win7 hozta létre korábban a logikai partíciód, az kicsit más, mint az XP alatt.


hétf. júl. 11, 2011 16:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás Re: Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyó
Üdv!
Tegnap siettem feltenni egy XP-t, persze egy több HDD-s gépben, a többi HDD-t nem leválasztva. Az XP installer formázni akart, kijelöltem több közül egy 40 GB-os HDD-t formázásra, erre legyorsformázta (volna) az egyik 240 GB-os partíciót (500 GB HDD, 1 elsődleges part. és egy kiterjesztett partíción logikai meghajtóval, NTFS, az elsődlegesen Win 7 amin eddig voltam). Mire kiírta-észrevettem, melyiken dolgozik (2-3 mp), 20 %-ra ugrott, de reseteltem. Tudom, hogy a gyorsformázást viszonylag könnyű visszahozni, az összes problémám mindössze annyi, hogy:
A rajta levő Win 7 bebootol egy feket eképernyőig, ahol van egy mozgatható kurzorom illetve másik Win 7 alatt az intézővel, ha megpróbálom elérni, hibaüzenetet hoz (D: / E: nem érhető el. A hozzáférés megtagadva.); ami viszont meglep, hogy Total Commanderrel viszont minden probléma nélkül tudom olvasni (írni nem akarok rá). Intézőből elérve 0 bájtosnak mutatja mindkét meghajtót, ha TC-ből nézem meg a meghajtó tulajdonságait, ott meg rendesen mutatja. :o Diskmgmt.msc-nél rendesen látszik a két partíció-meghajtó.
A másik HDD-t rendesen látom, azzal nincs gond.
Ezzel mit lehet kezdeni?
Gondoltam egy XP install cd javítókonzolból egy fixboot és/vagy fixmbr-re (leginkább a rajta levő oprendszer érdekelne, érdemi adat nincs rajta). Bár, belegondolva, eljut odáig, hogy magát a wint elindítaná, tehát szerintem nincs (nagy) gond az mbr-rel illetve a boot.ini-vel.
Partition Recovery jó lehet rá?
(Ha más nem, TC-vel átszedem a dokumentumokat, többre nincs helyem, aztán jónapot, bár jó lenne még használni azt a 7-et)
Szerk: pontosítás


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FeF hétf. júl. 11, 2011 17:03-kor.



vas. júl. 10, 2011 20:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az a gyanúm, hogy az újra particionálás miatt lett a gond. A FAT táblák elvesztek, így csak egy össze-visszaságot kapsz vissza. Ezért nem tudod megnyitni. Főleg akkor van ilyen, ha a fileok fragmentáltak, azaz szétesnek darabokra. Ekkor csökken az esély.


csüt. okt. 07, 2004 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hali!

Szívtam már ezzel én is!
Sok progi (főleg R-Studio) azt mondja szépen visszaállította, de nekem 5-ből 1 file ha jó volt :(

Sajna ez szívás! (A KÜRT kft inkább nem is említem! :( )


kedd okt. 05, 2004 22:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Hát max. a TCommanderben F8 és "Delete" , ha nem lehet megnyitni akkor az elveszett :cry:
by horex


kedd okt. 05, 2004 20:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!

Látszólag nekem is visszaállított mindent, azonban a fájlokat nem lehet megnyitni. Van még vmi teendő a fájlokkal visszaállítás után?

Kérlek segítsetek, mert nagyon fontos!

Üdv, Ürge


kedd okt. 05, 2004 12:25
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sajnos már probaltam :)
GetDataBack nalam 98%-ban visszanyert mindent
Emilezz , ha kell.
by horex


kedd jún. 08, 2004 5:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. ápr. 02, 2004 14:27
Hozzászólások: 78
Hozzászólás 
még nem próbáltam újraparticionált vinyóval, de talán a GetDataBack is tud ilyet...


vas. jún. 06, 2004 22:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Gyakorlatban még nem próbáltam ilyet, de például az R-STUDIO készítői szerint lehetséges:
http://www.r-tt.com/FAQ.shtml


vas. jún. 06, 2004 18:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Adat visszanyerés ujra formázott újra particionált vinyóról
Van-e rá lehetőség, egy olyan vinyórol visszahozni adatokat, amelyik korábban két partícióra volt osztva, és a második partícíón voltak a fontos adatok? Ez a vinyó újra lett partícionálva illetve formatálva.


vas. jún. 06, 2004 16:49
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 14 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség