Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 19:36



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Megnéztem és beállítottam itt az öt programot, de csak a legritkább esetben indul el mind az öt, általában csak 2-3 program indul.
Természetesen az indítások sehol máshol nincsenek bejelölve, nehogy összeakadjanak.


csüt. okt. 24, 2019 12:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Supervisor írta:
... Lehet-e és ha igen hogyan úgy beállítani őket valamilyen programmal, hogy indítás után betöltődjenek és induljanak?

Nézd meg még egyszer az indítást a feladatütemező > Bejelentkezés opcióval.
Hasonló indulási problémám volt (Win10), ez megoldotta. De a többi létrehozott indítást (ehhez a programhoz) mindenképpen töröld, mert összeakadnak.


hétf. okt. 21, 2019 8:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Akkor ismét olyasmiről, amire eddig még nem találtam magyarázatot: 1. TeamViewer14 a beállításban bepipálva az indítás a Windows rendszerrel. Nem töltődik be automatikusan indítás után.
Az ütemezett feladatokban is Futtatás felhasználói bejelentkezéskor vagy Rendszerindításkor is ugyanez az eredmény. Az Indítópultból indul egyedül, de nem a tálca jobb oldalára települő ikonnal. Eddig semmi ilyen gond nem volt.
Azonban nem ezzel van az egyetlen gond, mert van még két másik program is amelyekkel ugyanez a helyzet.
Lehet-e és ha igen hogyan úgy beállítani őket valamilyen programmal, hogy indítás után betöltődjenek és induljanak?


pén. okt. 18, 2019 18:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Ez bizony nagyon bekavart, mert egyszerűen eltűnt az 1-es felhasználó a Saját gépből.
A Documents and Settingsben viszont ott volt.

A Vezérlőpult felhasználókban a 3-as nevét átírtam az 1-esre és azóta az 1-es jelenik meg a Sajátgép megnyitásakor.

(Az ok valószínűleg az lehetett, hogy akkor reggel nem engedett belépni az 1-es felhasználóval és egy ideiglenes felhasználóval léptetett be. Akkor tűnhetett el az 1-es.)
Köszönöm mindkettőtök segítségét.


szer. feb. 20, 2019 8:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Nálam most csak Win 10-es gép van meg Linuxos, de úgy emlékszem ez így működött a korábbiaknál is: Intézőben rákattintasz jobb gombbal a kérdéses rendszer-mappára (dokuk, videók, zenék, stb.), és a tulajdonságoknál valamelyik fülön meg lehet adni, hogy ténylegesen melyik mappa tartozik hozzá.

Ha tévednék (nem kizárt, mikor használtam utoljára XP-t???) és nem így van, akkor töltsd le a Tweak UI-t, azzal biztosan beállíthatod (My Computer / Special Folders). Mindhárom felhasználót ellenőrizd.


hétf. feb. 18, 2019 22:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Attól tartok. sehogy. Itt valami buhera volt az Op rendszerben, és így meghülyült.
De talán megoldás:
1. minden adatot kimenteni
2. töröli a felhasználókat mind (csak a rendszergazda marad)
3. lefuttatni: sfc /scannow
4. lemezkarbantartó futtatás
5. létrehozni az új fiókokat, és bemásolni a régi adatokat

Ha így sem lesz jó, újra kell telepíteni, és az 5. pont.


hétf. feb. 18, 2019 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Mivel mindig találok valamilyen rejtélyes dolgot így most itt van ez: WinXP három felhasználóval.
Az 1-es felhasználónál a Sajátgép megnyitásakor a 3-as felhasználó dokumentumai jelenik meg a számítógépen tárolt fájloknál.
Az 1-es felhasználó dokumentumai nem jelennek meg. Hogyan lehetne itt a 1-es felhasználó alatt az 1-es felhasználó fájlait megjeleníteni? Természetesen nem rejtett fájlokról van szó.


szomb. feb. 16, 2019 23:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
XP alatt az értesítési területről eltűnt a kis fehér nyíl, amely a rejtett ikonok megjelenítését/elrejtését mutatja.
Hogyan lehet ezt visszaállítani?


Közben megtaláltam a megoldást.
Azért leírom, hátha még mást is érdekel.
Jobb gomb-A Tálca és a Startmenü tulajdonságai: A nem aktív ikonok elrejtése bepipálni.
Testreszabás-Aktuális elemek:Itt kiválasztani egy elemet és Mindig látszik bejelölni.
Aztán egy másik elemet Sosem látszik bejelölni és megjelenik a tálcán a fehér nyíl.


hétf. jan. 08, 2018 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Eső után köpönyeg,de legközelebb lehet könnyeben megy!:
..a legegyszerűbb ha beletolsz a gépbe egy Ophcrack lemezt. :arrow: ott megbirtoklod,kimásolod ami kell és törlöd..természetesen a win utána nyiffog,hogy az onedrirves part-helyreállításból visszarakja,ha tudod a jelszót... :jaj:


kedd jan. 02, 2018 17:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
"Hogyan vehetsz saját használatba egy fájlt, mappát, vagy meghajtót, ha nincs hozzáférésed, tehát nem tudod törölni vagy módosítani azt, még akkor sem, ha adminisztrátorként vagy bejelentkezve? A “Hozzáférés megtagadva” hibaüzenet annak köszönhető, hogy azok a fájlok a TrustedInstaller-hez (vagy más felhasználóhoz) tartoznak, és a WFP (Windows fájlvédelem) nem hagyja, hogy felülírd őket."

Google pajtásnál meg más helyeken is írva vagyon, de... Ez semmiféle rendszergazdai meg egyéb jogokkal sem ment.
Mivel minden leírtak és műveltek ellenére továbbra is elérhetetlen “Hozzáférés megtagadva” hibaüzenet van inkább beraktam egy ugyanolyan teljesítményű winchestert ugyanolyan particionálás és így már nincs hiba.
Erről meg átviszem az adatokat oprendszer nincs rajta aztán teljes formázás, bár a HDS szerint 100-100%.
A probléma így megoldva.
Természetesen mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét!


pén. jan. 29, 2016 21:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Laci_L írta:
Az Outlook-ot smerem, egy agyonbonyolított izé.
]:->


pén. jan. 29, 2016 21:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
TargeT írta:
:shock: na de miért Outlook Express? :roll: Ha levelező kliens kell, akkor szerintem a Thunderbird az egyik legjobb, én azt használom. Több fiókot is beállíthatok, viszont egyre kell figyelni telepítés után. A POP3 fióknál az alapértelmezés szerint 14 nap után törli a szerverről a leveleket, csak a lokális letöltött marad, úgyhogy ha a szerveren akarod hagyni, akkor ezt a törlést ki kell kapcsolni a telepítés után a beállításoknál.
Ha meg a Microsoft féle kellene, végül is Office-t mindenki használ, abban meg van Outlook. A céges gépen azt használom persze, azzal sincs semmi gond.

Szeretem, ha az én gépemen van minden üzenet, és nem valahol a nagyvilágban. Az Outlook-ot smerem, egy agyonbonyolított izé. Amivel többet tud, azt én nem használom.
Valami lehet az Outlook Express-ben, ha több tízezren leöltötték és használják ezt a Loader-t ( http://runasxp.com ). Szeretem a megszokott dolgokat, mentési rutinokat, stb.
Vaskalapos vagyok talán. :D


pén. jan. 29, 2016 21:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
:shock: na de miért Outlook Express? :roll: Ha levelező kliens kell, akkor szerintem a Thunderbird az egyik legjobb, én azt használom. Több fiókot is beállíthatok, viszont egyre kell figyelni telepítés után. A POP3 fióknál az alapértelmezés szerint 14 nap után törli a szerverről a leveleket, csak a lokális letöltött marad, úgyhogy ha a szerveren akarod hagyni, akkor ezt a törlést ki kell kapcsolni a telepítés után a beállításoknál.
Ha meg a Microsoft féle kellene, végül is Office-t mindenki használ, abban meg van Outlook. A céges gépen azt használom persze, azzal sincs semmi gond.


pén. jan. 29, 2016 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
TargeT írta:
A 9.0 verziótól más nem .msi, hanem .exe fájl a telepítő ...
... Ez Windows 7 alatt jelentkezik? ...
... ahová kicsomagol telepítés közben, TEMP mappa az AppData\Local alatt, valahogy nincs meg minden jog...
... kipróbáltam a Kaspersky Internet Security legújabb verzióját...

Kipróbáltam, de visszatértem a 8-hoz, konzultálva a NOD Support-tal (mindig nagyon korrektek voltak). Az a helyzet, hogy összeakad az Outlook Expres-el. :shock: Mielőtt bármit írál erre, igen is azt használom a Win7 alatt, mert van egy új verziója, ami Win7, 8, 10 alatt is fut (nem MS fejlesztés).

Mint írtam, nekem Win7 van, és ez is marad egy jó ideig. A Win10 fent volt egy negyed órát, aztán zutty elfelejtettem. Akinek tetszik, használja.

Nálam az összes TEMP és TMP át van irányítva a Windows\Temp-be. Nincs több felhasználó, fiók a gépen, nem is lesz. Így egyszerűbb nekem.

A Kaspersky-ről én is jókat hallottam. De tűzfal nem kell már másik, ha az Outpost-ot leszedem bármilyen okból, akkor a Win sajátját fogom használni. Antivírusnak meg ott van a NOD, nemrég vettem meg 3 évre.


pén. jan. 29, 2016 19:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
A 9.0 verziótól más nem .msi, hanem .exe fájl a telepítő, de ez csak kiegészítés. Nyilván a korábbi verziót futtatod.
Ez Windows 7 alatt jelentkezik? Mert ugye ilyen .msi probléma az XP-nél, és itt a fórumban legutóbb Supervisornál volt.
Inkább az lehet, hogy ahová kicsomagol telepítés közben, TEMP mappa az AppData\Local alatt, valahogy nincs meg minden jog. Ez elég lehetetlen, mert akkor más se menne, de talán máshová is pakol.
Valamikor nagyon rég mintha lett volna nálam is hasonló, de hogy pont a NOD volt-e vagy más, már nem tudom. Ott valahogy kicsit össze lett kutyulódva a saját felhasználói mappám jogosultsága.
De megnézheted azt is, hogy ott mi van, ahonnan telepítesz. Kérdezd le az effektív jogaid. Jobb klikk / Biztonság / Speciális gomb / Hatályos hozzáférés fül. Itt kijelölsz a linkre kattintva egy felhasználót, csoportot, és megnézed mihez van joga.

Ja, ide írom, de az Outpostnál került szóba. Egy partíción éppen most kipróbáltam a Kaspersky Internet Security legújabb verzióját. Ha lehet ilyet így első blikkre mondani, egész jónak tűnik.
Egyelőre nincs meg az a régen megszokott állandó klikkelés programok, driverek telepítéskor és egyéb hasonló esetben, mint régen megszokott volt. Már elég régen nem használok 3rd party tűzfal jellegű programot, így nem tudtam hová fejlődött a technika, ebből a szempontból is. Nem csak ez a lényeg, inkább a biztonság, de tényleg nem tűnik gépet terhelőnek sem.


pén. jan. 29, 2016 17:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
TargeT írta:
... Saját tulajdonba kell venni, ha másképp nem megy.

Erről jut eszembe egy régi problémám. Lehet hogy összefügg evvel a tulajdonlással?

Nekem az összes telepítő program mentésem a D:\ -n van. Innen telepítek mindet (újat, frissítést). Mind fut azonnal, csak egy program van, ami nem megy innen, a NOD telepítője. Az msi fájl futtatásánál kiírja, hogy nincs jogosultság, vagy meghajtó probléma van. Pontosan nem tudom idézni most. Ha ezt a telepítőt átmásolom a C:\-re, onnan simán települ. Ha később (pl. most) még egyszer futtatom ugyanezt a telepítőt, akkor már fut a D:\-ről is.

Mi lehet ez? :shock:


pén. jan. 29, 2016 17:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
@Supervisor
Komolyan nem értem, ha egy ilyen apróságon elakadsz, miért nem tudod használni a Google pajtást. :wink: Ő, illetve az internet mindent tud.
De ha már velünk kerestetsz, mert egyszerűbb, mint Androidról emlékezetből nagyjából leírni, hát tessék.
https://technet.microsoft.com/hu-hu/lib ... 53659.aspx
http://dirtywindows.hu/2013/12/02/mappa ... ba-vetele/

@vackor
Pont az a baja, hogy rendszergazdaként se tud hozzáadni full joggal semmit, amíg saját tulajdonba nem veszi.
Utána meg simán, önmagát vagy azt a B admin jogú usert hozzáadhatja.

--------

Ami a lényeg, a normál adat partícióknak, meghajtóknak a Biztonság fül alatt a Mindenki csoportnak kellene egyedül hozzáadva lennie teljes joggal.
Vagy van az, hogy különböző csoportok, felhasználók vannak külön hozzáadva, mint Hitelesített felhasználók, SYSTEM, Rendszergazdák, Felhasználók.
A Hitelesített felhasználóknak néhány joga meg van vonva, ilyenek, hogy almappák és fájlok törlése, engedélyek módosítása, saját tulajdonba vétel.
A sima Felhasználóknak még kevesebb joga van, sőt inkább alig van valami, csak futtathat, adatokat és attribútumokat olvashat, mappákat listázhat.


pén. jan. 29, 2016 15:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
TargeT írta:
A meghajtók jogosultságát nem nagyon szoktuk piszkálni

Ezzel egyetértek, a rendszer meghajtókat én sem, csak azokról beszélek, amikhez mindenki hozzáférhet.

Supervisor írta:
De hogyan lehet saját tulajdonba venni, ha mindenre az a válasz, hogy nem érhető el a hozzáférés megtagadva.

a) Rendszergazda jogot adsz B-nek, így nem lesz korlátozva.
ha ez nem jó, akkor
b) Rendszergazdaként felveszed őt is a biztonsági beállításoknál és adsz neki hozzáférési jogot. (Ne B-ként akard beállítani amihez nem fér hozzá.)


pén. jan. 29, 2016 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
De hogyan lehet saját tulajdonba venni, ha mindenre az a válasz, hogy nem érhető el a hozzáférés megtagadva.
Ghost alatt látja mindkettőt.
A lemezkezelésnél meg nem.
Ki érti ezt?


pén. jan. 29, 2016 14:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
A meghajtók jogosultságát nem nagyon szoktuk piszkálni, csak az alatta lévő mappákét. Hacsak nem muszáj.
Ráadásul ez XP, ami kevésbé volt háklis, a rendszergazda az rendszergazda volt. Vistától kezdve lett az, hogy programokat a rendszergazda jogú belépés mellett még külön emelt rendszergazda joggal kellett indítani. A hozzáférési jogoknál meg nem elég, ha a Rendszergazdák csoportnak full jogai vannak, a rendszergazda jogú usert külön hozzá kell adni full joggal, ha tényleg full jogot akarunk.
De le lehet kérdezni az effektív jogokat. A tiltás pedig magasabb prioritás.

Egyébként meg úgy van, ahogy Vackor írta. Saját tulajdonba kell venni, ha másképp nem megy.


pén. jan. 29, 2016 14:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Hogyan lehet ezt rendszergazdaként?
Létrehozok egy Rendszergazda fiókot. Itt kifogástalanul elérhetők a "B" felhasználónál elérhetetlen meghajtók.
Ezután vissza a "B" meghajtóhoz a helyzet változatlan: továbbra is elérhetetlenek. A hozzáférés megtagadva.

Mi lenne akkor ha ezt a második winchestert kiveszem és másodikként berakom egy ugyanilyen gépbe és egy ugyanilyen megosztott winchestert meg ide belerakok helyette?


pén. jan. 29, 2016 13:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
vackor írta:
Először rendszergazdaként saját tulajdonba kell venni ...

Erre én is rákérdeznék. Nálam jelenleg úgy van, ahogy települt, sosem piszkáltam.

C: > TrustedInstaller, a többi > SYSTEM.

Érdemes ezt állítani? Ha igen, miért?


pén. jan. 29, 2016 9:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Először rendszergazdaként saját tulajdonba kell venni (Biztonság fül - Speciális), utána lehet állítgatni a jogokat.


csüt. jan. 28, 2016 23:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Köszönöm a választ.
A gond az, hogy sem a "H" sem a "J" meghajtónál nem érhető el a megosztás lehetősége. Bár mindkettőn ott van a megosztott jelzés csak nem lehet hozzáférni.
Egébként teljesen logikus amit írtál a C:-ről Win 7 alatt minden meghajtó elérhető ugyanígy XP alatt az "A" felhasználónál is.
Egyszer már találkoztam ezzel a jelenséggel csak azt tudnám, hogy akkor hogyan sikerült a megoldás...


csüt. jan. 28, 2016 22:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Valószínűleg a meghajtóra beállított hozzáférési jogok vannak korlátozva. (Tulajdonságok, Biztonság fül). Ha hozzáadod a B felhasználót is, akkor az almappák többnyire öröklik a hozzákérési jogot.

Én a közösen használt meghajtót formázás után úgy szoktam beállítani, hogy "Mindenki - teljes hozzáférés".


csüt. jan. 28, 2016 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Ezt mi okozhatja? XP SP 3 alatt.
Két winchester van a gépben. Az első: C-D-E.
A második: H-I-J
Létrehozva egy új felhasználó, akinek átmásolva az „A” felhasználótól az Application Data és Local Settings mappák. Erre az új „B” felhasználónál a második winchesteren csak az „I” érhető el a „H” és a „J” nem érhető el. A hozzáférés megtagadva a hibaüzenet.
Az „A” felhasználónál minden rendben.
Mi lehet a megoldás?


csüt. jan. 28, 2016 21:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Laci_L írta:
A pdf fájlt mivel nyitod meg?

Alkalmanként naponta tucatnyi NAV-tól érkező dokumentumot nyomtatnak ki (könyvelők). Valamelyik Acrobat... verzió. Inkább a készítővel lehet gond, megpróbálom kideríteni. Szokás, hogy a szkenner felajánlja, miben akarjuk menteni, vagy éppen van rajta gomb, amivel egyből pdf formátumba olvassa be.
Jobban örülnék a jpg-nek.


pén. okt. 30, 2015 20:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
erbe írta:
... Megvan a pdf ...
... Más gépen ugyanilyen nyomtatóval nem okoz hibát.

A pdf fájlt mivel nyitod meg? Ha jól emlékszem, az alap XP nem nyit meg pdf fájlt, csak ha telepítve van valami hozzá. Tehát a nyomtatás egy programból indul, amivel megnyitottad. Lehet, hogy itt a gond.


pén. okt. 30, 2015 18:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
A korábbi "agyátültetés" sikerült, azóta is minden működik. A megmakacsolt szerver is munkaállomásként.
Más: Szintén XP, a probléma miatt egyszer már újratelepítettem. Közben a pontosítás következtében jobban behatárolható az ok. Egy cégtől érkező Email-hoz csatolt .pdf nyomtatásakor a Spool szolgáltatás leáll és amíg a nyomtatási sorban ott lapul a file, újra meg újra leáll. A kitörlésével nagyon kell igyekezni, hogy addig le ne álljon, mert akkor már nem hozzáférhető. Megvan a pdf, egy szkennelt számla képe, amit adatvédelmi okokból nem tehetek fel. Érdekes módon minden ettől a cégtől érkező, általuk készített pdf ezt produkálja. :-(
Más gépen ugyanilyen nyomtatóval nem okoz hibát.


csüt. okt. 29, 2015 22:33
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
"Próbáld meg újraindítani mindegyiket "
Többször is megtörtént, már előttem is. A szerver és a belső gépek elvileg le vannak választva a külső részről. Bár ugyanazon a switchen keresztül üzemelnek, de más belső IP címtartományban, a router nem engedi át. Vírusnak nem volt nyoma. Végül átraktam a fontos könyvtárat másik gépre, arról megosztva megy minden. Csak ráment a napom. :-( ~10 GB, >390000 file. Hálózaton nem lehetett átvinni, legegyszerűbb volt tömörítve hordozható merevlemezen átvinni. Úgy ~650 MB. Kevesebb is lehetett volna, ha a program gazdája gondozná is a szüleményét. Ne egy "alkalmi rendszergazdának" kelljen kialmolni utána. Munkakönyvtáranként többszáz hulladék, kiterjesztés nélküli "abcd..." nevű átmeneti állomány néhány byte-tól 65 MB-ig. DOS Dbase. :-(


kedd okt. 27, 2015 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
A ruotrerre csatlakozó hálókártyát elsőként iktatni,következő a tápot cserélni a szerverben,a szerver lapon az összes kondit cserélni,(ennyit nem ér!) :arrow: örülni-nem kell piszkálni a rendszert!


kedd okt. 27, 2015 19:07
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Próbáld meg újraindítani mindegyiket (a routert is).

De lehet sok más is: belepiszkáltak valamelyikbe, fertőzés, még hardver hiba is lehet.


kedd okt. 27, 2015 18:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Évek (évtized) óta működő XP háló 5 géppel. Egyik szerverként is üzemel, a többi a megosztott könytárában dolgozik. Ma reggel szólnak, nem látják a megosztást. Megy a háló, a többi gépen is van egy-egy megosztott könytár, bárki bele tudna nyúlni. Ezeket az egykori szerver is látja, onnan minden gépet tudok pingelni. Azokat a gépeket egymás közt is, csak a szervert nem látják. Hálókártya, Switch, Router látszatra minden rendben, az arra kijelölt gépeken internet is van. Onnan írok.


kedd okt. 27, 2015 16:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Bár nacorvus hozzászólásán második nekifutásra sem tudtam végigrágni magam, de alapjaiban igaza van:
Mit is és hova is szeretnél visszatölteni?
A Ghost mentés olyasmire jó, amit mi csináltunk: 1200 gépet kellett beüzemelni.
Bár nem értettem azt a kollégát, aki nekiállt kétszer etalont telepíteni, mert a gépek egy részét i3, a többit i5 procival szerelték, amúgy egyformák ...


szomb. ápr. 18, 2015 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Idézet:
Pontosítanék: Egy olyan Ghost mentést szeretnék átvinni, amely egy másik gép D:\XP és C:\Win7-ről származik egy másik gép C:\XP meghajtójára. Így a Win7 betöltője (bootmgr) hiányzik amíg ez nem lesz, addig nem is fog elindulni.
Talán csak úgy, ha átmásolom a hiányzó ntldr-hez szükséges dolgokat.

A mentés visszaállításkor feltelepül a C:\ meghajtóra és hiányzó ntldr a hibaüzenet.
Az XP-ről indítanám, ha elindulna, de nem tud a Win7 betöltője (bootmgr) hardhiánya miatt.
Az új helyről indítanám, ha elindulna de nem fog ezt a bootmgr-t meg aligha tudom megoldani.


Csak csenben a két gép mennyiben hasonlít egymásra? :hm: a klónozni kivánt meghagytó nagysága i'i naprimer'...
hogy egy rendszert pl I3-7-re-vagy a Gostot rá akarod húzni egy amd-s gépre?..a ghost-nagyon jó,de csak közel azonos hard-ra--mindent átnyomni ami a lemezen (lemezrészen van)-abban valóban nincs benne az MBR-s signics-tudom erre Target-szaki fehördül- :D a wistát-ól kezde van a rendszer számára fenntartott hely diag.inditasz
Eddig a hókoszpók és a habragy aktív a partíció és a boot flag.. ?-osztánnék át kéne irni a boot-iniben multiboot..stb hogy ne az második,hanem az elsődik lemezen keresse NTLDR és egy BOOT.INI fájlt ,a gyökérben.. :roll:

Ps: Miért is kellene egy xp-gohostak megerőszakolni egy mai rendszert?- AZ ADATOK OK!..dehogy halászcsizmában is tudjam keverni a fekált,és húzzam magam után-ez..majdhogynem "krüsztoszi",de mindenképpen "szüszi-fosi"-rendszert...'J'aó volt anno a pony-express'-is utánunk hány indián és bölény maradt,de a vasút 150 élve megy a mai napig-Avagy a helybéli példával élnék újfent:-
Bőven '"gengszrercsere-előtt' megtörtént,hogy az akkori "egy-párt-ház" előtt álló kb életnagyságú-mondom én hiszen találkoztam vele "személyesen is"-a Krasznaja Plosagy alatt is 2 emettel :twisted: szobor fejére ráhúzták a tejes-zacsit.. a talapzaton zsírtékával csak ennyi :
Ne,mosolyogj Iván nem tart ez örökké 150
... a többit mindenki tudhassa,aki meg nem,olvassa 'viki'pedigrét.

..szvsz azért nem indul a lemez mert át kell írni a moltiiboot rész manual,ill maga elemez .lehetnem is lehet boot-os :hm: :!: --hiszen a lemezrész -vh.h.-elvesztem c-d-e-szóval vi alatt van ilyen ,de értemé nem sok!
....kezdetben vala unix,basic,Dos(free..msdos)Ablak..kb.3 ami ki is nyílott..majd a pingvines armadák..és számomra a programozás vége... :hm: Tulajdonképen... mit is akartam :hm: -Ja ,ne félj anál rosszabb !-F
Aktívnak kel enni a partnak ha lemezt indítasz,itc.etc.stb -

Na,komolyra ferdítve kell annak mennie,ha kb hasonló gépre telepíted,de botmultid át kel írod természetszerűleg-
Tudom előre jön a dodonai homály mi al óFütty,etc-kihámozod Te is-Nem fogalmazhatok nyíltabban,hiszen lassú víz is segget 'Mos-Fet :+-jajne:




,,,


szer. ápr. 15, 2015 21:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Idézet:
Pontosítanék: Egy olyan Ghost mentést szeretnék átvinni, amely egy másik gép D:\XP és C:\Win7-ről származik egy másik gép C:\XP meghajtójára. Így a Win7 betöltője (bootmgr) hiányzik amíg ez nem lesz, addig nem is fog elindulni.
Talán csak úgy, ha átmásolom a hiányzó ntldr-hez szükséges dolgokat.

A mentés visszaállításkor feltelepül a C:\ meghajtóra és hiányzó ntldr a hibaüzenet.
Az XP-ről indítanám, ha elindulna, de nem tud a Win7 betöltője (bootmgr) hardhiánya miatt.
Az új helyről indítanám, ha elindulna de nem fog ezt a bootmgr-t meg aligha tudom megoldani.


Csak csenben a két gép mennyiben hasonlít egymásra? :hm: a klónozni kivánt meghagytó nagysága i'i naprimer'...
hogy egy rendszert pl I3-7-re-vagy a Gostot rá akarod húzni egy amd-s gépre?..a ghost-nagyon jó,de csak közel azonos hard-ra--mindent átnyomni ami a lemezen (lemezrészen van)-abban valóban nincs benne az MBR-s signics-tudom erre Target-szaki fehördül- :D a wistát-ól kezde van a rendszer számára fenntartott hely diag.inditasz
Eddig a hókoszpók és a habragy aktív a partíció és a boot flag.. ?-osztánnék át kéne irni a boot-iniben multiboot..stb hogy ne az második,hanem az elsődik lemezen keresse NTLDR és egy BOOT.INI fájlt ,a gyökérben.. :roll:

Ps: Miért is kellene egy xp-gohostak megerőszakolni egy mai rendszert?- AZ ADATOK OK!..dehogy halászcsizmában is tudjam keverni a fekált,és húzzam magam után-ez..majdhogynem "krüsztoszi",de mindenképpen "szüszi-fosi"-rendszert...'J'aó volt anno a pony-express'-is utánunk hány indián és bölény maradt,de a vasút 150 élve megy a mai napig-Avagy a helybéli példával élnék újfent:-
Bőven '"gengszrercsere-előtt' megtörtént,hogy az akkori "egy-párt-ház" előtt álló kb életnagyságú-mondom én hiszen találkoztam vele "személyesen is"-a Krasznaja Plosagy alatt is 2 emettel :twisted: szobor fejére ráhúzták a tejes-zacsit.. a talapzaton zsírtékával csak ennyi :
Ne,mosolyogj Iván nem tart ez örökké 150
... a többit mindenki tudhassa,aki meg nem,olvassa 'viki'pedigrét.

..szvsz azért nem indul a lemez mert át kell írni a moltiuiboot rész manual,ill maga elemez .lehetnem is lehet boot-os :hm: :!: --hiszen a lemezrész -vh.h.-elvesztem c-d-e-szóval vi alatt van ilyen ,de értemé nem sok!
....kezdetben vala unix,basic,Dos(free..msdos)Ablak..kb.3 ami ki is nyílott..majd a pingvines armadák..és számomra a programozás vége... :hm: Tulajdonképen... mit is akartam :hm: -Ja ne bénázz! !-F
Aktívnak kel enni a partnak ha lemezt indítasz,itc.etc.stb -

Na,komolyra ferdítve kell annak mennie,ha kb hasonló gépre telepíted,de botmultid át kel írod természetszerűleg-
Tudom előre jöna dodonai homályl mai al óFütty,etc-kihámozod Te is-Nem fogalmazhatok nyíltabban,hiszen lassú víz ias segget 'Mos-Fet :+-jajne:




,,,


szer. ápr. 15, 2015 21:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Plusz kell az Ntdetect.com is az XP-hez. Mindezt az aktív partíció gyökerébe.
Esetleg kellhet helyreállító konzolról a fixboot parancs, és ha nem stimmel a boot.ini és nem tudja rendesen megszerkeszteni, akkor a bootcfg /rebuild parancs is.


kedd ápr. 14, 2015 10:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Supervisor írta:
Pontosítanék: Egy olyan Ghost mentést szeretnék átvinni, amely egy másik gép D:\XP és C:\Win7-ről származik egy másik gép C:\XP meghajtójára. Így a Win7 betöltője (bootmgr) hiányzik amíg ez nem lesz, addig nem is fog elindulni.
Talán csak úgy, ha átmásolom a hiányzó ntldr-hez szükséges dolgokat.

Ez megoldható, akár egy pendrive és egy kisméretű linux (puppy) segítségével. Egy NTLDR és egy BOOT.INI fájlt kell felmásolnod.


kedd ápr. 14, 2015 9:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Laci_L!
Nem volt mostanában új telepítés.
Leállíításkor bejön ez a beállítások mentése és fut hosszú időn keresztül, van úgy, hogy úgy kell kikapcsolni, mert nem tud leállni.
Vannak Ghost mentések, de azokkal sem jobb a helyzet, eddig minden gyors és jó volt.
Win 7: Ezek aztán a jó idők.

Vackor!
Pontosítanék: Egy olyan Ghost mentést szeretnék átvinni, amely egy másik gép D:\XP és C:\Win7-ről származik egy másik gép C:\XP meghajtójára. Így a Win7 betöltője (bootmgr) hiányzik amíg ez nem lesz, addig nem is fog elindulni.
Talán csak úgy, ha átmásolom a hiányzó ntldr-hez szükséges dolgokat.

A mentés visszaállításkor feltelepül a C:\ meghajtóra és hiányzó ntldr a hibaüzenet.
Az XP-ről indítanám, ha elindulna, de nem tud a Win7 betöltője (bootmgr) hiánya miatt.
Az új helyről indítanám, ha elindulna de nem fog ezt a bootmgr-t meg aligha tudom megoldani.


kedd ápr. 14, 2015 7:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Supervisor írta:
D:Win XP Ghost mentést szeretném áttenni egy másik winchester C: meghajtójára. Hiányzó NTLR a hibaüzenet

Egy fontos részletet kihagytál: Mikor, melyik meghajtóról indítva jelenik meg a hibaüzenet?

A Win7 betöltője (bootmgr) fájlba menti az eredeti XP-s boot szektort. Ha változtatsz a partíciókon, akkor ez érvénytelen lehet.
Hasonló eset, hogy egy új meghajtó csatlakoztatásakor megváltozhat a meghajtók számozása. Ráadásul a BIOS és a Windows számozása eltérhet!

Kérdés tehát:
A hibaüzenet mikor jelent meg, az új meghajtó csatlakoztatása előtt vagy után?
Melyik meghajtóról bootol a BIOS?
A Win7 betöltőjén keresztül indítod-e az XP-t, vagy közvetlenül?
Az eredeti vagy az új helyről próbálod indítani az XP-t?


szer. márc. 18, 2015 12:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Supervisor írta:
Két XP-s kérdésem lenne: Elsőként leállításkor a beállítások mentése mintegy 20-30 másodpercig fut aztán a kijelentkezés még 5-10 másodperc a leállásig. A shutdown -f -s -t 0 parancssor korábban azonnal kikapcsolta most ez sem segít. Mi lehet az oka? ...

Legegyszerűbb, ha visszaraksz egy hibátlan partíciót (milyen jó, hogy van ilyen).

Ha molyolni akarsz (egy processzt valamiért nem tud bezárni a Win):
1. az msconfig > Automatikus indításban nézd meg mik indulnak, az újabb ismeretlent ki kell venni.
2. a vírusirtó és/vagy a tűzfal akad valamivel, vagy egymással
3. nézd meg miket telepítettél mostanában

Csak halkan mondom: az új gépemen a Win7 8 mp alatt kikapcsol. A boot idő 20 mp. :D


szer. márc. 18, 2015 11:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Köszönöm a segítséget a felére úgy emlékezek, de inkább megkérdeztem, mert már nagyon régen volt rá szükség.
Neki fogok aztán meglátjuk sikerül-e.


szer. márc. 18, 2015 10:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
2./ Persze hogy vissza lehet állítani. Egy másik XP boot partícióról be kell másolni ennek az új C:\-nek a gyökerébe az ntldr, ntdetect.com és boot.ini fájlokat.
A boot.ini-t megfelelően meg kell szerkeszteni, ha szükséges.
A C:\ partíciót aktívvá kell tenni. (Feltételeztem, hogy elsődleges.)
A telepítőlemez recovery console DOS promptját bootolod és kiadod a fixboot parancsot. Esetleg nem árt a fixmbr parancs sem, ha valami gubanc történt volna.


szer. márc. 18, 2015 8:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Két XP-s kérdésem lenne: Elsőként leállításkor a beállítások mentése mintegy 20-30 másodpercig fut aztán a kijelentkezés még 5-10 másodperc a leállásig. A shutdown -f -s -t 0 parancssor korábban azonnal kikapcsolta most ez sem segít. Mi lehet az oka?

Második kérdés: C:Win7 D: WinXP E: Partíciómentések megosztott winchesterről csak a D:Win XP Ghost mentést szeretném áttenni egy másik winchester C: meghajtójára. Hiányzó NTLR a hibaüzenet, korábban ezt a hiányzó fájlok másolásával megoldottam, de olyan régen volt, hogy már nem nagyon emlékszem a megoldásra. Egyáltalán megoldható ez az átmentés?


kedd márc. 17, 2015 21:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Úgy néz ki, megtaláltam a problémát: A tabi hibakeresője be volt kapcsolva, amikor csatlakoztattam Usb keresztül a géphez. Ha ezt kikapcsolom, akkor minden gond nélkül csatlakozik.
Köszi a segítséget!


vas. aug. 03, 2014 17:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
VadGyermek írta:
Egy Navon Predator 7 táblagépet sehogyan sem tudok hozzácsatlakoztatni a Win Xp-s gépemhez. Ez egy Androidos táblagép, és örökké egy Android nevű illesztőprogramot akarna telepíteni
Mondjuk Navon még nem volt a kezemben, de ami volt, egyiknél sem kellett semmiféle driver. Az android beállításoknál (háttértár vagy lent a speciális) nem lehet módosítani az usb kapcsolódás típusát: háttér tár vagy ... ?

c:\WINDOWS\system32\drivers\usbstor.sys

Ennek a fájlnak mi a mérete és verziója?
Nálam: 26368 és 5.1.2600.5512 (XP op saját illesztő)


hétf. júl. 28, 2014 5:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Kellene az XP driver a kütyühöz, de ha az sehol sincs, akkor nem fog menni, hogy normálisan lássa.
Az XP már elég régi rendszer, a támogatása is megszűnt. Célszerű lenne váltani minimum Windows 7-re, vagy Windows 8.1-re.


vas. júl. 27, 2014 21:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. ápr. 18, 2008 21:47
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Padlásszoba kicsi számítógépasztala
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Kedves Mindenki!

Egy Navon Predator 7 táblagépet sehogyan sem tudok hozzácsatlakoztatni a Win Xp-s gépemhez. Ez egy Androidos táblagép, és örökké egy Android nevű illesztőprogramot akarna telepíteni, de sehol sem találja. Próbáltam letölteni a Google Android illesztőprogramot és az Intel Android illesztőprogramot, de ezek nem jók hozzá. A tabin az android verziója 4.4.2. A tabit természetesen bekapcsolva csatlakoztattam a gépehez. Esetleg valaki lépésről-lépsre leírná, hogyan is kell összekötni őket?

Kérném a szíves segítséget!


vas. júl. 27, 2014 11:24
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Tron írta:
... Épp egy frissen telepített gépről írok. Ezen sincs az exe, csak a hlp fájl ...

Na, ez az. Nem kell ez a fájl, és kész. Ha meg kell, a gép telepíteni fogja a dll fájlból. Csak úgy bemásolni kész hülyeség. Főleg ha nem is lesz regisztrálva. Ha valami használni akarja, akkor majd telepíti.


pén. nov. 02, 2012 20:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre!
Üdv!
Épp egy frissen telepített gépről írok. Ezen sincs az exe, csak a hlp fájl.
Majd ha a win nyavalyog, hogy hiányzik neki egy fájl ...


pén. nov. 02, 2012 20:03
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség