Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 6:35



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Mármint??

Hogy érted, hogy kivág?

Nem arra gondolsz, hogy Képernyőkímélő -> Üdvözlőképernyő s a pipa levétele... "Alkalmaz"... ?


szomb. dec. 03, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Kedves fórumtársaim, mivel lehet azt megakadályozni, hogy a Win egy idő után kidobjon az üdvözlőképernyőre? Eddig csak akkor csinálta, ha egynél több felhasználó volt a gépen, de mostmár egyetlen felhasználóval is kivágja a képet néhány perc tétlenség után (winreinstall után). .NET framework fenn van, de az automatikus bejelentkezés be van kapcsolva, ami működik is (futtatásba "control userpasswords2" megvolt).


szomb. dec. 03, 2005 17:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
eddig csak nvidia kártyáim voltak, persze anno még 98ban volt s3-as is, de utána gef2, gef4, most gef fx, majd jövőnyáron 6xxx valamelyik... PCI

ati 1 napig volt, de az nem tetszett.


hétf. nov. 28, 2005 21:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
szerintem nagyobb rész van a rossz tápok miatt mint azt gondolnák...
Ezt tudom igazolni. Vargánya cseréje Chieftecre lényegesen stabilabbá tette a gépet (akkor még WinME futott rajta). XP kékhalált eddig talán ha 5-öt tapasztaltam itthon két gépen összesen, de azokban is tevékeny közreműködésem volt :D (tehát nem ám csak úgy maguktól...)

Üdv!


hétf. nov. 28, 2005 21:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
elég nehezen hihető. a 4in1 eléggé hírhedt! Ati kártyád van? az első catalistekkel csúnyán összeakadt.


hétf. nov. 28, 2005 20:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
elég szerencsés vagy ezzel a számmal.
Használtál valaha VIA vagyv SiS drivert? mert akkor mák király vagy!


Ugyan...

Ezelőtt csak VIA-s chipsetes Intel gépeim voltak (amióta XP megjelent 2002 január nekem) P3 cel. 1ghz abit via, P4 celeron 2ghz matsonic via, akkor se volt soha se probléma. Most Intel chipsetes P4-em van, HT. (abit intel 2,8GHz) de mondom, csak ekkor 2x volt kék halál shareaza miatt (sztem.. de érdekes hogy korábban nem volt vele se probléma) na mindegy. Nekem jó.


hétf. nov. 28, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
elég szerencsés vagy ezzel a számmal.
Használtál valaha VIA vagyv SiS drivert? mert akkor mák király vagy!


hétf. nov. 28, 2005 19:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
nekem eddig 2x volt kékhalál....

eset leírás:

estére hagytam bittorrentet (shareaza) töltösön le. rlég sok szélon mehetett a le-fel töltés amugy, de mindegy.

reggelre, amikor mentem a géphez, látom kék halál, és "WDM"-re hivatkozott a hiba leírás... érdekes.... majd legközelebb is. de ez csak 2x fordult elő, korábban nem. érdekes... de a biztonság kedvéért bitcometet használok már, és egy újabb WDM drivert is tettem fel. azota semmi probléma.. pedig tölt 1000000-rel fel/le napokon át...


hétf. nov. 28, 2005 19:49
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Salvatore Salvataggio írta:
MBR írta:
Igen, ezt a MS közölte ( a beérkezett hibajelentések alapján), hogy a hibásan megírt driverek okozzák a kékhalált és a spywarek (stb).

szerintem nagyobb rész van a rossz tápok miatt mint azt gondolnák

Ne a magyar allapotokbol indulj ki.


hétf. nov. 28, 2005 19:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
MBR írta:
Igen, ezt a MS közölte ( a beérkezett hibajelentések alapján), hogy a hibásan megírt driverek okozzák a kékhalált és a spywarek (stb).

szerintem nagyobb rész van a rossz tápok miatt mint azt gondolnák, habár tényleg a driverek miatt sokat lehet szívni.


hétf. nov. 28, 2005 18:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Igen, ezt a MS közölte ( a beérkezett hibajelentések alapján), hogy a hibásan megírt driverek okozzák a kékhalált és a spywarek (stb).


hétf. nov. 28, 2005 18:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
Ma egy olyan embertől hallottam egy nagyon érdekes dolgot, akinek windowsos témákban érdemes a véleményére adni.
Lényeg: a kékhalálok 70%-kát rosszul megírt(vagy használt) driverek okozzák(néha történetesen windows driverek is), 20%-kot nem lehet detektálni,de valszeg ennek a 80% ugyancsak driver problémákból akad.
Sajnos azt nem mondta, hogy ebből a nagy százalékból hány van olyan amikor 2driver külön-külön jól működik, de egymást viszont jól megszivatják.


hétf. nov. 28, 2005 18:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. nov. 16, 2005 22:06
Hozzászólások: 24
Hozzászólás 
Sziasztok.

Van 1 Pioneer DVR 108-as DVD íróm. Amióta használom fordul elő az az eset, hogy ha beteszek valami sok könyvtárat/fáljt tartalmazó DVD-ét, hiába rakok be utánna másik lemezt, az intéző még mindig a régi lemezt ''látja''. Ugyan nem fagy ki a win, de se frissítés se más hétköznapi módszer nem segít. Soxor csak ha újraindítom a gépet, akkor olvassa be az újjabb DVD-ét. - Látszólag apróság, de sokat bosszankodok vele. Nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni....


szer. nov. 16, 2005 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
iexplore.exe -> törlés :twisted:
én így jártam el amikor Operát tettem fel és semmiképpen sem szerettem volna az ominózus programot még véletlenül sem elindítani.
Drasztikus megoldás tudom, de működik. :)


szer. nov. 16, 2005 21:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
igen azt már én is kifigyeltem,de a jelenlegi böngésző van kipipálva,nem pedig az i.e.!sőt az i.e. hozzáférése le is van tiltva!!! :?:


szer. nov. 16, 2005 13:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 10, 2005 10:08
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Poc írta:
én hibernálással vagyok így!hiába állítom be az időt,nem futtatok egyetlen progit se,nem hibernál!pedig a megadott időben elkezd villogni a led de semmi.ha nyomok egy bazi nagy alvásgombot akkor csinálja normálisan a dolgot!DE A FŐ KÉRDÉSEM:van ugye az i.e. alapon a gépben.de én a maxthont használom.miért mindig az i.e.akarja megnyitni az oldalakat,ha nem alapértelmezett böngésző?előbb meg kell nyitnom a maxthont és utána katt a linkre,hogy ne az i.e. nyissa meg!



Programok telepítése, tőrlése / programok hozzáférhetősége és alapértelmezései / Egyéni
és onnan már egyértelmű. :wink:


szer. nov. 16, 2005 13:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. okt. 05, 2005 20:13
Hozzászólások: 115
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Hozzászólás 
én hibernálással vagyok így!hiába állítom be az időt,nem futtatok egyetlen progit se,nem hibernál!pedig a megadott időben elkezd villogni a led de semmi.ha nyomok egy bazi nagy alvásgombot akkor csinálja normálisan a dolgot!DE A FŐ KÉRDÉSEM:van ugye az i.e. alapon a gépben.de én a maxthont használom.miért mindig az i.e.akarja megnyitni az oldalakat,ha nem alapértelmezett böngésző?előbb meg kell nyitnom a maxthont és utána katt a linkre,hogy ne az i.e. nyissa meg!


szer. nov. 16, 2005 13:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Valakinek kapcsolt már ki a vinyó XP alatt? Nekem 10 percre van állítva (akkus üzemnél), de még az életben nem kapcsolt ki, mert az XP folyamatosan buzerálja (minden másodpercben villan egyet a forgalmat jelző LED).

Üdv!


szer. nov. 16, 2005 4:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Remélem nem állok ide valami túl nagy kéréssel.
XP SP2 Energiagazdálkodásról lenne szó... kézzel szeretném megadni a merevlemez lekapcsolási idejét, 7.5 percre... ez a lehetőség pedig winben alapból nincs benne.
Nézegettem a HKEY_CURRENT_USER/Control Panel/PowerCfg alatt levő kulcsokat és értékeket, megpróbáltam kitanulmányozni mi mihez kapcsolható (megadtam kül. időket kül. helyekre a vezérlőpulton stb), de nekem úgy tűnik mintha kódolva lenne.
Esetleg valaki nem tud egy, hasonló célra kidolgozott progiról vagy hasonló témájú topicról?
Előre is köszi minden thxet
Segítség


kedd nov. 15, 2005 16:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
javítsatok ki ha nincs igazam, de eddig úgy tudtam a jelszavak nem fejthetők vissza, max törölhetőek vagy felül írhatóak linuxból..


csüt. nov. 10, 2005 21:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Gregoar írta:
Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy XPSP2-es gépen elfelejtettem a local admin jelszót. Van ugyan törő CD-m, de ha nem muszáj, akkor nem használnám. Van ezen probléma megoldására más módszer is? :?:[/img]


UHU Live 1.2-ben van XP-jelszó visszafejtő, ha jól emlékszem.


csüt. nov. 10, 2005 19:39
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. nov. 10, 2005 10:08
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Az volna a problémám, hogy XPSP2-es gépen elfelejtettem a local admin jelszót. Van ugyan törő CD-m, de ha nem muszáj, akkor nem használnám. Van ezen probléma megoldására más módszer is? :?:[/img]


csüt. nov. 10, 2005 10:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
McLaca írta:
Csak egy kérdés: miért akarod átállítani? Elállítódott, és meglátszik a nyomaton, vagy valami egyéb oka van, illetve mire áll vissza, amiről nem tudod megváltoztatni? Mert ha Auto-n van, az 99,9% (legalábbis papíron), hogy képekhez és színátmenetes témához a "diffúziós hiba" leképezést fogja használni (mivel a többi beállítás alkalmatlan színátmenetek árnyalt megjelenítésére). Elvileg. Ezért kérdeztem a fentieket.

Üdv!


De, mindenféle beálllításban, a legdúrvább, 8x8-as "mátrixközelítést" használlja a seggfej!
SP1, és SP nélküli XP alatt, és 2k alatt simán lehetett állítani.
Ez, már régi théma.


vas. nov. 06, 2005 7:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Csak egy kérdés: miért akarod átállítani? Elállítódott, és meglátszik a nyomaton, vagy valami egyéb oka van, illetve mire áll vissza, amiről nem tudod megváltoztatni? Mert ha Auto-n van, az 99,9% (legalábbis papíron), hogy képekhez és színátmenetes témához a "diffúziós hiba" leképezést fogja használni (mivel a többi beállítás alkalmatlan színátmenetek árnyalt megjelenítésére). Elvileg. Ezért kérdeztem a fentieket.

Üdv!


szomb. nov. 05, 2005 21:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1929
Tartózkodási hely: Há' miko' hol... ;o)
Hozzászólás 
Hi!

Az lenne a problémám, hogy SP2-es XP alatt, nem tudom módosítani a nyomtatóm grafikai beállításait.
Spec, a Supercell-t (diffúziós szürkeárnyalatközelítést) nem tudom beállítani holott, azt választottm ki.
Kép

A hozzáértőktől, gyors segítséget, esetleg egy reg-kulcsot várok, ahol módosítanitudom eme beállításokat.

Előre is köszönöm!


szomb. nov. 05, 2005 21:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ez elvileg az SP2 áldásos betegsége. Az meg a Microsofté, hogy helyi kapcsolatokhoz is erőlteti a TCP/IP-t - én is szívtam vele, aztán én fix IP megadással oldottam meg.

Üdv!


szer. nov. 02, 2005 12:42
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Királyság van, műxik. Azonnal használható a gép, ahogy belépek. Köszi mindenkinek. Most kiértesítem a haverokat is.


szer. nov. 02, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Illeszoli írta:
Félek hozzányúlni a hálózathoz, tegnap megtettem= XP reinstall.
Egy pipától nem kell félni :) Vissza is lehet tenni, meg lehet előtte visszaállítási pontot is csinálni. De az idézet pontosan arra való amire neked kell. Adsl esetén lesz valami virtuális modemed és hálókapcsolatod és annak kell a tcp/ip. Ezért a hálókártyánál nyugodtan kiszedhated (ki KELL szedni) a pipát és gyorsabb lesz a kapcsolódás.
Üdv,NBéla


szer. nov. 02, 2005 0:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 19, 2005 10:59
Hozzászólások: 469
Hozzászólás 
Sziasztok!

Mióta ADSL modemet használok ETHERNET hálókártyával, az XP indításakor min. fél-egy percig szinte semmit nem lehet kezdeni a géppel. A vírusírtó nagyon sokáig gondolkodik, mire egyáltalán védeni kezdi a rendszert. Ha kijelentkezek, és újra bejelentkezek, szinte azonnal beugrik a védelem. Korábban olvastam a fix IP címről, de a szolgáltatóm nem ad ilyet. Ja, különben sem tudom, hogy kell beállítani.
Dester írta:
A helyi hálózat tulajdonságainál szedd ki a TCP/IP elől a pipát. Annak úgysincs szüksége TCP/IP-re, csak az ADSL-nek.

Ez ugyan egy másik topikban íródott, de talán az én esetemben is segít? Félek hozzányúlni a hálózathoz, tegnap megtettem= XP reinstall.


kedd nov. 01, 2005 22:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pár napja rendszer visszaállítást alkalmaztam, mert egy akkor frissen telepített progi bajait igy próbáltam meg kijavítani. Azóta letöltéskor megjelenik egy kis ablakban, hogy nincs lemez a meghajtóban. Firefoxot használok, a beállításokban a célmappa beállítva. Már futtattam mindenféle virusírtüót, ill. kémprogi keresőt, semmi oda nem illő fájl.
Van valakinek tippje, ötlete? Köszike


hétf. okt. 31, 2005 9:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 23:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
utini írta:
dominik írta:
Helló!
Látom a képernyőt,mindig ugyan az a a szöveg jelenik meg.
Köszi a ippet,melyik progit javaslod?
Üdv.


Még ne áruld el az üzenetet, ha holnapig nem jövök rá, megkérdezhetem ? :lol:


Helló Utini!
A probléma közben megoldódott,nem memória hiba volt. a három hónapos alaplap egy csipje megfolyt és ez csinálta a leírtakat úgyhogy cserélni kellet.Kösz mindenkinek.üdv.


szomb. okt. 29, 2005 20:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hmm... Ez a "név, jelszó, tanúsítvány, stb. bekérése" nekem vajon miért nem volt egyértelmű? :D
Régen egyszerűen "automatikus csatlakozás"-nak hívták...

Üdv!


pén. okt. 28, 2005 20:50
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... highlight=


pén. okt. 28, 2005 20:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
TXSuny írta:
Be lehet állítani az xp-ben, hogy induláskor automatikusan csatlakozzon a netre? Ha igen hogy?

Gondolom, ADSL csatlakozásod van, ezért kérdezed (mert a kábeles eleve rögtön csatlakozik), de Dial-UP-nál ugyanez az eljárás.
Régebbi Windowsokban ez egyszerűbb volt, mert ott csak ki kellett pipálni az automatikus tárcsázást és behúzni az indítópultba a kapcsolat ikonját, de az XP-ben nem tudok automatikus tárcsázás lehetőségéről a kapcsolódás ablakban, viszont van másik megoldás!
Az indítópulton állva jobb katt, majd "megnyitás" parancs.
Ezután jobb katt, "új" > "parancsikon".
Ahol kéri az "elem" helyét, oda írd be a rasdial parancsot és utána az ADSL (vagy Dial-UP) kapcsolatod nevét (ahogy a hálózati kapcsolatok közt szerepel), viszont vigyázz, mert ha van benen szóköz, akkor idézőjelek közé kell írni a kapcsolat nevét!

Pl.: rasdial interware , vagy rasdial "interware adsl"

"Tovább" gomb után adj nevet neki, majd "befejezés" gombbal létrejön a parancsikon, ami minden indulásnál - bejelentkezésnél el fog indulni és felcsatlakozik az XP. Ha zavar, hogy egy parancssori fekete ablak ugrik fel a csatlakozás idejére, akkor az indítópulton a létrehozott parancsikon tulajdonságai közt válaszd a "futtatás" melletti legördülő menüből a "kis méretű" sort, így csak a tálcán, gomb formájában lesz látható (persze a gombra kattintva felnyitható) a parancs futása.
Bocs, ha szájbarágós volt ;)

Üdv!


pén. okt. 28, 2005 20:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Be lehet állítani az xp-ben, hogy induláskor automatikusan csatlakozzon a netre? Ha igen hogy?


pén. okt. 28, 2005 17:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2462
Tartózkodási hely: gyökér könyvtár
Hozzászólás 
dominik írta:
Helló!
Látom a képernyőt,mindig ugyan az a a szöveg jelenik meg.
Köszi a ippet,melyik progit javaslod?
Üdv.


Még ne áruld el az üzenetet, ha holnapig nem jövök rá, megkérdezhetem ? :lol:


csüt. okt. 27, 2005 11:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. okt. 07, 2004 8:29
Hozzászólások: 46
Hozzászólás XP
Adott egy Win2000 szerver, ami fájlszerverként működik, a juzerek néhány megosztott könyvtárat használnak, 24 órás kapcsolattal. Az XP valamilyen oknál fogva (folyamatosan bekapcsolva) egy idő után "leválik" a megosztott könyvtárról, amit egy meghajtóként kellene látnia. A sajátgépen látszik, két kattintással újra felveszi a kapcsolatot, de enélkül az a szoftver, ami folyamatosan fut, nem látja a hálózati meghajtót. Win98 esetében ilyen jelenség nincs.
Tudna valaki megoldást a problémára? Előre is köszi.


hétf. okt. 24, 2005 8:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Outlook 2002 személyes címjegyzék. Megváltozott egyik ismerősöm címe, gondoltam átírom a címjegyzékben (logikus, nem?). Igen ám, de Outlook (nem express!) barátunk nem írja át! Semmi hibaüzenet, csak nem változik a cím. A nevet át lehet írni, a címet nem. Normális ez így??? Nem tudtam mást csinálni, mint kitörölni és beírni újra az új címmel.
:x


szer. okt. 19, 2005 9:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hát a memtestet :lol:

http://www.memtest86.com/

Esetleg:
http://hcidesign.com/memtest/ - ez windowsos.

Üdv!


szomb. okt. 15, 2005 20:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 23:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Helló!
Látom a képernyőt,mindig ugyan az a a szöveg jelenik meg.
Köszi a ippet,melyik progit javaslod?
Üdv.


szomb. okt. 15, 2005 19:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Hmm...
Látod a kék képernyőt?
Elvileg alapbeállításban, mielőtt meglátnád a kék képernyőt, már indul is újra az XP. A regisztrációs adatbázis módosításával lehet elérni, hogy el is tudd olvasni.

Egy memtestet nem ártana lefuttatnod!

Üdv!


szomb. okt. 15, 2005 19:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 23:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás kékhalál
Helló Mindenkinek!
Segítséget kérek abban,hogy kékhalál utáni hibaüzenet mit jelent ill.milyen problémára utal. A lefagyás sűrűn előfordul netezés közben cd és dvdrom indittáskor.Az utóbbira gyanakszom.Vírusirtó és antispyware
progikat már lefuttam,de a hiba marad.Volt úgy,hogy csak áramtalanítás után vagy win cd.vel indult újra agép.
stop:0x00008086 és 0x00000c4444
xp pro sp2,p4 3,2ghz,1g ram,radeon x700
Köszönet


szomb. okt. 15, 2005 19:33
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 13, 2005 18:11
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

A kovetkezo gondom lenne. Vettem egy winyot(Samsung 160gb, ATA, 8Mb), felraktam ra egy XP prot. Csak az alapdolgokat raktam fel eddig, DE....

Ha fut a winamp (ilyenkor a legeszrevehetobb, es legidegesitobb), es mondjuk netezem, akkor kb.:percenkent megall a zene, es mintha egy fel masodpercre megfagyna az egesz gep.

A kurzort sem lehet mozgatni, semmi. Mondom, kabe percenkent olyan fel 1 sec-re. Ha csak onmagaban megy a gep, es mondjuk fut winamp, akkor iylen nem fordul elo.

A konfig:
Asus a7nxxx-E Deluxe , AMD Athlon 2600+, 512Mb A-data Ram,az emlitett Samsung Winyo, SB live, Ati Radeon 9100...

Elvileg memoria van eleg, mert meg fizikaibol is atlag 250-260mega szabad. Alig van par program ami folyamatosan fut, szoval ez kilove.

A regi winyoval ugyanez a gep W2k alatt nem csinalt ilyeneket. A winyo elvileg jo, mert ellenoriztem....

Otletek???

Elore is koszi a segitseget!

G


csüt. okt. 13, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Ok, így már világos, akkor tényleg "így jártam" :)
A Borland Pascal alatt azért nem futottak a Turbo Pascal progik, mert a két rendszer más. A Borland Pascal más formátumban és néven tárolja a unitjait, azért nem találta a Turbo Pascalban meghívottakat.

Üdv!


kedd okt. 04, 2005 16:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
McLaca írta:
Nem hiszem, hogy ennél eredetibb lehetne, mert a gyári telepítőkészlettel raktam fel :)
De mondom, ha a windowsos grafikus felülettel tudsz mit kezdeni, akkor használd inkább a Borland Pascal for windows-t (van annak is szöveges kimenete, de nem egészen olyan, mint a Turbo Pascal), azzal biztos nem lesznek kompatibilitási gondok.

Üdv!


Arra gondoltam, hogy az alap kiadásban van a borland pascal tpx. A borland pascalos már egy másik kiadás, az már nem ugyanaz. Amúgy megvolt a windowsos borland pascal, csak elég gagyi volt, mivel nemnagyon futottak rajta a turbo pascalban írt programok, nem talált unitokat, pedig a helyén voltak, baja volt olyan utasításokkal amiket a turbopascal rendesen, gond nélkül végrehajtott.


kedd okt. 04, 2005 15:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem hiszem, hogy ennél eredetibb lehetne, mert a gyári telepítőkészlettel raktam fel :)
De mondom, ha a windowsos grafikus felülettel tudsz mit kezdeni, akkor használd inkább a Borland Pascal for windows-t (van annak is szöveges kimenete, de nem egészen olyan, mint a Turbo Pascal), azzal biztos nem lesznek kompatibilitási gondok.

Üdv!


kedd okt. 04, 2005 13:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vackor írta:
nVidia kártyád van?


Ati kártyám van, de nekem nem fagy ha billentyűzetről vár adatot, hanem teljesen simán fut, csak semmien beviteli eszközre nem reagál

McLaca írta:
Nekem ilyen fájl nincs is :)


Akkor így jártál, mert az eredeti 7.0-ás pascalban van ilyen, és volt is az előző verziókban. De teljesen mind1 mert itt a kíndózzal van probléma, mivel minden más dos program ugyanígy nem reagál semmire teljes képernyőn, hacsak nem dosboxal futtatom.


kedd okt. 04, 2005 13:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
TXSuny írta:
...ha nem a tpx.exe-vel...

Nekem ilyen fájl nincs is :)
Ha a teljes Borland Pascal rendszert telepíted egyébként, akkor abban lesz Turbo Pascal 7.0, Borland Pascal 7.0, és Windowsos Borland Pascal is, csak az kicsit máshogy működik.

Üdv!


kedd okt. 04, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
TXSuny írta:
teljes képernyőre rakom, aztán egy dos program sem reagál sem egérre sem billenytűzetre (amúgy fut a program)


Ezzel küzdök én is egy ideje, de nem találtam rá megoldást.

Kísérletezgetés után annyit sikerült megállapítani, hogy rendesen futnak a programok teljes képernyőn is, de ha a billentyűzetről várnak adatot, akkor konyec, ott lefagynak. Nem tartom kizártnak, hogy valamelyik nVidia segédprogram kavar be, azok kezelnek különböző billentyűzet-eseményeket. nVidia kártyád van?


kedd okt. 04, 2005 8:04
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Dester írta:
A Directories opció van szerintem rosszul beállítva. Talán nem létezik az EXE/TPU könyvtár, vagy hasonló. Én akkor láttam annak idején hasonlókat. Szerintem itt nem az XP-vel van a gond... (Nagy ritkán programozok TP6-ban és 7-ben XP alatt is.)

Létezik minden könyvtár ami kell, de ahhoz, hogy teljes képernyőre rakom, aztán egy dos program sem reagál sem egérre sem billenytűzetre (amúgy fut a program), azoknak nem sok köze van rossz beállításokhoz.
Dosboxal viszont ha nem a tpx.exe-vel hanem turbo.exe-vel indítom, akkor megy minden, teljes képernyőn műxik, de megint nem annyi sor van mint amennyi kéne (50). Simán vindózból indítva minden jó azon kívül, hogy semmire nem reagál, csak a winows billenytűre, majd a bezárásra :)


hétf. okt. 03, 2005 21:25
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség