Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:58



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 24, 2005 22:19
Hozzászólások: 2
Hozzászólás xp 64 telepítése megakad
sziasztok miért akad meg a 64 bites xp pro telepítése kb 67 százaléknál azzal az üzenettel hogy wexplorer.exe-t nem tudja telepíteni és még az utána következő fájlokat sem...a gépem 2800+ amd 64 512 rammal asus k8n-e alaplappal
köszi a segítségeteket


szer. aug. 24, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 11:13
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
nagyon köszönöm!!!! nagyon zavart az ikon, de mostmár szép tiszta az asztaom :D


szer. aug. 24, 2005 17:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
Snakeman írta:
Sziasztok! nekem az a problémám, hogy el szeretném tüntetni a lomtár ikont azt asztalról, de sehogy sem sikerül? hogy lehetne eltüntetni?


Hat Tweak UI -val letudod szedni. :)
http://www.microsoft.com/windowsxp/down ... rtoys.mspx


szer. aug. 24, 2005 16:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 11:13
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
Sziasztok! nekem az a problémám, hogy el szeretném tüntetni a lomtár ikont azt asztalról, de sehogy sem sikerül? hogy lehetne eltüntetni?


szer. aug. 24, 2005 16:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 25
Hozzászólás 
Üdv!

Kérnék egy kis segítséget. Pár napja használok XP-s gépet (eddig megvoltam winME-nal). Hogyan lehet egy pendrive-ot "cserélhető lemez"-re átállítani, azért hogy ne rakjon rá lomtár és "system..." könyvtárakat. Vagy hogyan lehet ezt kikapcsolni? (Az összes memória kártyámra is tesz amint berakom a kártyaolvasóba)
Biztos amatőr kérdés de nem jöttem rá magamtól. Előre is köszönöm.
Toti


szer. aug. 24, 2005 13:20
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. feb. 14, 2005 12:48
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: erősen változó, valahol a Földgolyón:)
Hozzászólás ntfs kerestcsatolt
a kov a problemam:
kb fel eve volt egy rendszerosszeomlasom, ami azt jelenti, hogy torlodott a particios tablam, ellenben a particiok maguk (latszolag) epen maradtak.
ujrahuztam az XP-t, es o felismerte a particiokat, tudom oket hasznalni+minden. De. Az egykori Documents and Settings nevu mappabol mindent ki tudtam torolni, egyedul az en egykori sajat felh. nevem mappajat nem, ellenben be sem tudok oda lepni, mert azt mondja ra, hogy keresztcsatolt file. vegulis egy par mbyte-os mappa, nem nagy, de szurja a szemem, hogy ott van, es nem tudok vele semmit sem kezdeni. A legviccesebb az egeszben az, hogy Kubuntu alol teljesen olvashato a konyvtar, olyan, mint a tobbi mappa, de linux alol nem kockaztatom meg, hogy belenyuljak az ntfs-be. A Gugli a "ntfs keresztcsatolt" illetve az "ntfs keresztcsatol file" keresesekre 3, azaz harom darab talalatot emlit, azokat is csak azert, mert egy oldalon szerepel ez a 3 szo, de egymassal nincsenek osszefuggesben.
Talalkozott mar vki ilyennel? eleg tanacstalannak erzem magam:)

a rendszer, ami rajta van:
WinXP prof, abs upgraded
a particios tabla igy nez ki(60gb maxtor 6Y060L0):

g:ntfs 5gbyte, itt van az xp
p:ntfs 15 gbyte, tarhely
x:ntfs 28 gbyte, tarhely, itt volt az elozo xp, amirol irtam
f: fat32
betujel nelkul van me'g egy 8 gbyte-os ext3 Kubuntu 5.04-el es egy 512mbyte-os linux swap

elore is koszi a valaszokat!

p.s.: a "huzd ujra az XP-t", es a "pfuj MS" tipusu valaszokat mellozzetek legyetek oly szivesek, valamint nyelvtan-irodalom-helyesirasi tanarbacsit/nenit sem kerek.


vas. aug. 21, 2005 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Idézet:
Köszi, de nekem az nem elég, ugyanis egérrel vezérlek. A pointer automatikusan ráugrik a defaultra, és elég idegesítő, hogy így néha Cancelt nyomok, amikor pedig Save-t kellene...

Ezt nem sikerült elolvasni? :) Szóval mindenképpen az KELL, hogy a letöltőablakban defaultként ne a Cancelre, hanem a Save gombra álljon. Ebben várok megoldás(oka)t, egy kis Registry buher formájában (gondolom). :)


szomb. aug. 20, 2005 20:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
TXSuny írta:
S-t nyomsz enter helyett :)

Mar volt ilyen javaslat fentebb. :)


szomb. aug. 20, 2005 17:35
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
S-t nyomsz enter helyett :)


szomb. aug. 20, 2005 17:34
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Valaki esetleg az én problémámra? :)

Sy írta:
Adj' isten! Van egy kis gondom, tud rá valaki megoldást? Hogyan lehet átállítani Internet Explorer alatt azt, hogy ha felpattan a letöltésnél a párbeszédablak, akkor ott ne a Cancel legyen má' az alapértelmezett gomb, hanem a Save?

Erről beszélek, ni:
Kép


szomb. aug. 20, 2005 14:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás Re: Xp nem települ
miazhogy írta:
Tekintettel a nagy nyüzgésre, válaszolok magamnak: az okot nem tudom, de vga kártya csere megoldotta a gondot :)

Akkor mégis tudod az okot :D

Üdv!


szomb. aug. 20, 2005 11:04
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. aug. 19, 2005 8:01
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Xp nem települ
Hali!
Új gép:Asus p4p800-x;celeron d335 (2.8Ghz);kingston pc3200 ddr párba válogatott ram;ATi9200 vga...
Win2000 simán települ... Xp az "eszközök telepítése" közben (félúton) elmegy a kép, és nincs tovább... Miért?

Tekintettel a nagy nyüzgésre, válaszolok magamnak: az okot nem tudom, de vga kártya csere megoldotta a gondot :)


pén. aug. 19, 2005 11:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Igaz Johnny, NEKEM nem volt sose. ;) (És senkiről sem tudok a környéken, akinek lett volna.)

Néztem FF pluginokat... Tény, hogy van köztük hasznos, de annyi baromságot láttam, hogy elképesztő :D
(Nekem időjáráselőrejelző a Trillianban van.)


csüt. aug. 18, 2005 9:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
No igen, ha már ennyire a Firefoxnál tartunk, mindenki azt és annyit rakjon fel pluszban a kiterjesztésekből, amit akar. Ha nem tetszik, levenni sem kunszt.
Amit érdemes, az alaptémát lecserélni. Ez csak csicsa ugyan, de van kellemesebb is a default témánál.
Ezen túl tényleg jó lehet az Adblock, az Autocopy ha megszokjuk, hogy elég a másoláshoz csak kijelölni, PDF download.
Szó lehet még a FashGotról, ha valaki használ valamilyen letöltésvezérlőt, van az IE View, bár ez nem létszükséglet, amúgy is át lehet állni IE-re, ha kell. Pár kB legtöbbször az egész.
És tamagocsi vagy sem, először nem akartam, hogy felesleges, de most kipróbáltam a Forecastfox-ot.
Nagyon megtetszettek a diszkrét kis napocska és felhő ikonok az állapotsorban.
Egyre jobban kedvelem. :D


csüt. aug. 18, 2005 7:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Dester írta:
Na akkor ezért állj rá az Operára. ;) Ott még nem volt spyware sose.
Amúgy van hozzá magyar nyelvi kiegészítő, csak nem a hivatalos oldalon kell keresni. :) Az Opera nem bővíthető agyon mindenféle pluginnal, de nekem nem is hiányzik. Egy böngészőből ne csináljunk már tamagocsit. :D


Nem volt sose... Mondjuk Neked nem volt. Vagy nem tudsz róla, hogy bárkinek is lett volna... De ez a "nem volt spyware sose" picikét kategórikus. Nem mérhető még Supervisor Panda-mániájához, vagy droland XP-hez fűződő szerelméhez, de már érzelmi kötődés általi tudathomályosodást jelez.

Mondjuk a Firefox kapcsán sem hallottam még ilyen problémáról, hogy "rátelepül" valami randaság. Ha nekem települne, megpróbálnék utánajárni, mi is az, nem egyből a Firefoxtól szabadulnék meg.

Semmit nem kell agyonbővíteni. Azt kell beleépíteni, amire szükség van. Például minek is lenne beledrótozva egy tök felesleges, nem igazán eltalált levelezőkliens...


szer. aug. 17, 2005 18:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Na akkor ezért állj rá az Operára. ;) Ott még nem volt spyware sose.
Amúgy van hozzá magyar nyelvi kiegészítő, csak nem a hivatalos oldalon kell keresni. :) Az Opera nem bővíthető agyon mindenféle pluginnal, de nekem nem is hiányzik. Egy böngészőből ne csináljunk már tamagocsit. :D


szer. aug. 17, 2005 16:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
TargeT írta:
johnnyrotten írta:
Tessék már egy esélyt adni a Firefoxnak...
És szerethető.

Ez a lényeg, ezt pofázzuk jó ideje. Én kifejezetten megszerettem a Rókát.
És emellett nagyon biztonságos.


Én adtam esélyt a firefoxnak, 5 hónapig használtam... aztán rátelepült egy spyware, eleinte nemtudtam hogy kerül oda, mert mindig letöröltem ahogy kell, aztán észrevettem, hogy a firefox elindításakor jelenik meg a folyamatokba... jött az firefox uninstall, aztán eltünt a spyware. Úgyhogy nálam ennyi volt a Firefox.


szer. aug. 17, 2005 15:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Tessék már egy esélyt adni a Firefoxnak...
És szerethető.

Ez a lényeg, ezt pofázzuk jó ideje. Én kifejezetten megszerettem a Rókát.
És emellett nagyon biztonságos.


szer. aug. 17, 2005 9:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Tessék már egy esélyt adni a Firefoxnak... Alapból nem tud annyit, mint az Opera, de van egy szekérderéknyi kiegészítő hozzá, amivel rendkívül nagyon testreszabható. És szerethető. Hetente egy oldallal találkozom kb., ami nem megy neki tökéletesen, az is általában valamilyen agyonvédett streaming videoval kapcsolatosan problémázik. (És itt is van "Open Link Target in IE"...)
Naaaa...


szer. aug. 17, 2005 5:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azt mondtam lehet, de nem biztos :)


szer. aug. 17, 2005 0:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 22, 2004 8:38
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
TXSuny írta:
Hát lehethogy visszatérek az IE-hez a nagybetűk ellenére is, mert az Opera ugyanúgy érdekes dolgokat csinál, mint amikor a 7.00-át kipróbáltam :( (SG fórumon nem lehet válaszra kattintani, prohardver fórumon nem lehet bejelentkezni, néhány oldal kicsúszik a képből).


Esetleg kipróbálhatnál valamilyen IE-re épülő böngészőt is:
Avant Browser, Maxthon stb.

Itt van néhány:
http://www.honositomuhely.hu/index.php? ... der&cat=63


kedd aug. 16, 2005 20:46
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ez úgy működik, hogy lehet a gépeden akár 3 böngésző is telepítve. IE adott + Firefox + Opera. Apropó, miért nem a legújabb 8.02. Igaz ez egyelőre mintha csak angol nyelvű verzió lenne, ha nem tévedek.
Az általad kritikus oldalaknál használd az IE-t, vagy ahogy Dester is írta, ilyenkor az Operából IE-ként is megnyithatod.
Firefox esetén az IE megnyitáshoz egy apró kiterjesztést kell telepíteni.
Egyébként a 8.02 Opera tényleg nagyon gyors, ahogy nincs benne java, és sokkal többet is tud, mint alapesetben a Firefox.
Kicsit szokni kell, és megszokni. Nekem egyelőre a Firefox letisztulsága szimpatikusabb, ha az sokkal lassabb is. Meg hogy kitehetek a könyvjelzők közül kb. 9-10 kedvenc linket vagy akár mappát a linkekkel egy sorba a többlapos böngészés fülei fölé.


kedd aug. 16, 2005 14:11
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hát lehethogy visszatérek az IE-hez a nagybetűk ellenére is, mert az Opera ugyanúgy érdekes dolgokat csinál, mint amikor a 7.00-át kipróbáltam :( (SG fórumon nem lehet válaszra kattintani, prohardver fórumon nem lehet bejelentkezni, néhány oldal kicsúszik a képből).


kedd aug. 16, 2005 12:46
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Az IRC részét még nem használtam, de a másik problémádra tudom a megoldást. Kattints a Start gombra az egér jobb gombjával, majd Tulajdonságok. Ezután Testreszabás gomb, majd az Általános fülön ki tudod választani, hogy az Internet és E-mail résznél milyen böngésző és levelezőprogram jelenjen meg.

A 8.00-s és 8.01-es Opera amúgy nem a legjobb, szóval - ha rám hallgatsz - vagy a 8.02-es, vagy a 7.54u2-es verziót használd.

Az IRC-s dolognak utánanézek, úgyis rég ki akartam próbálni. :)


hétf. aug. 15, 2005 17:10
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Na kipróbáltam a 8.01-es operát, nemrossz eddig, mondjuk azért hiba előfordult (egy oldal teljesen ki volt csúszva jobbra képből, és utána kell görgetni oldalra).
Lenne pár kérdésem:
IRC-és részében hogy lehet színesen írni, hogy lehet automatikus belépést beállítani szobákba?
És hogy lehet alapértelmezett böngészővé tenni? Mármint, hogy start menünél az internet ikonra kattintáskor ezt nyissa meg.


hétf. aug. 15, 2005 16:57
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
TXSuny írta:
Nemszenvedek, IE-be sincs egy spyware se, és nemis nagyon szokott lenni. Operával az a baj, hogy sok oldalnál érdekes dolgokat csinál, pl nem lehet belépni fórumba, meg ilyesmik.


Akkor itt más gond van. Valószínűleg az, hogy kb. az 5-ös Operát láthattad utoljára :) De könyörgöm, ők is haladnak a korral.... ;) Nekem sohasem volt még gondom fórumba való belépéssel. A weblapok nagyon kis százaléka (kb. 1-2%) nem jelenik meg jól csak, de erre a gondra megoldás az "InIE" gomb. Talán nem kell hozzá túl sok magyarázat. (Vagy InMozilla és InNetscape gomb is, ha kell.)

Egyszóval sokkal kényelmesebb, mint amennyi bosszúságot okoz, amúgy én se használnám. Nem vagyok meglepve, hogy szkeptikus vagy, MINDENKI az. Általában ilyenkor egy ÉLŐ bemutatót szoktam tartani (nem tart tovább 5 percnél), és az illető "meg lesz győzve". Azért kell bemutató, mert maguktól sokan nem jönnek rá a turpisságokra. Példa rá az a hely, ahol rendszergazda vagyok és négy gép van: megmutattam nekik az Opera előnyeit (az IE hátrányait már látták, amikor egy teljes hétig jártam hozzájuk spyware-t irtani, többek között a Terminal fórumát is segítségül kérve), és mostmár SENKI sem akarja használni az IE-t, mert nehézkesnek és lassúnak találják. Még a főnök néhanapján betévedő lányai is átálltak az Operára, miután az apjuk megmutatta, hogy hogy lehet használni a Mouse Gestures-t, stb.
Egyszóval én nem azért szajkózom ezt annyiszor, mert az Opera készítői gárdájától jutalékot kapnék, hanem mert TÉNYLEG jó. Jól emlékszem a kezdetekre: finnyáskodtam (a jól bevált böngészőjét, szoftverét senki sem cseréli se szívesen másra), de 1 hetes használatot követően az IE már meglehetősen távolinak és fapadosnak tűnt. (Ugyanezt éltem át a ZoneAlarmről Outpostra való váltásnál.)
Elég csak egy előnyét mondanom: IE-vel írsz egy hozzászólást, de közben lejár az időkorlátod (sutszi, ismerős?). A hozzászólás persze nem megy el, ami akár több oldal is lehet, de az oldal és vele együtt a szöveged eltűnik, mert vágólapra persze nem mentetted ki. IE-t használva azt kívánod, hogy állna bele a fájás minden Microsoft programozóba :) Operát használva (nem tudom, FF-nél is így van-e) pedig csak csinálsz egy laza mozdulatot (szó szerint, jobb egérgomb nyomvatartása mellett egy balra mozdulat), és máris ott a teljes szöveged, kirakhatod a vágólapra, újra be tudsz jelentkezni és el tudod küldeni. Mindamellett egy villanás alatt, az oldal újratöltése nélkül.
De még most is fedezünk fel benne újdonságokat. Épp ma írt egy e-mailt egy komám, és egy újonnan felfedezett funkcióról számolt be benne: ha fut a foobar (0.7-es verziónál kezdtem a Winamp használatát, és 1 éve álltam át foobarra, nem véletlen), akkor a CTRL-J megnyomásával az Operában ugrik elő egy kereső, amivel pillanatok alatt arra a zenére tudok ugrani, ami nekem tetszik.

Én többet nem fogom tépni a számat, aki akar, felőlem maradjon az őskorban. Ha ezzel nem győztem meg senkit, akkor már ezután se fogok és nem is akarok... :nevet:


hétf. aug. 15, 2005 14:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Desternek tökéletesen igaza van. Tulajdonképpen nem kellene hozzáfűzni semmit.
Legfeljebb azt, hogy annyi különböző hülye hasznos és kevésbé hasznos programot telepítünk fel.
Miért nem lehet próbából felrakni egy Firefoxot és egy Operát. Hely gondolom van a mai HDD-ken. És egyszer-egyszer kipróbálni.
Van egy szlogen a 3 milliárd légyről, de ez esetben valahogy más a helyzet.
Idézet:
Több tízmillióan használják a Firefoxot, amely kilenc hónappal ezelőtt jelent meg, írta a Slashdot. A böngészőt népszerűsító SpreadFirefox.com weboldal valósidejű számlálója szerint hétfőn töltötték le nyolcvanmilliomodszor a böngészőt.


hétf. aug. 15, 2005 13:31
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nemszenvedek, IE-be sincs egy spyware se, és nemis nagyon szokott lenni. Operával az a baj, hogy sok oldalnál érdekes dolgokat csinál, pl nem lehet belépni fórumba, meg ilyesmik.


hétf. aug. 15, 2005 13:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
TXSuny: utálni fogsz, de... Operába még nem láttam beépülni spyware-t, IE-be meg vagy ezret. Ráadásul tetszőlegesen nagyítható/kicsinyíthető minden... Úgy látszik, néhányan már "csakazértse" próbálják ki, utána meg szenvednek :) Hát szenvedj komám ;)


hétf. aug. 15, 2005 13:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
MBR írta:
Sy!

Konkrétan a megoldást nem tudom, de ha csak az "Enter" miatt kérdezed, elég ha az "S" betűt nyomod, és akkor egyből menti. ( "R", "egyből" futtatja)

Köszi, de nekem az nem elég, ugyanis egérrel vezérlek. A pointer automatikusan ráugrik a defaultra, és elég idegesítő, hogy így néha Cancelt nyomok, amikor pedig Save-t kellene...

Valaki más esetleg?


hétf. aug. 15, 2005 12:16
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hali van egy olyan gondom, hogy az IE-ben néhány helyen jóval nagyobbak lesznek a betük, mint ahogy kéne. Ezt már nagyon soxor eljáccotta. Windows instal, pár hónapig megy, egyszercsak minden állítgatás nélkül nagyobb betüméretet állít helyenként. Mitől van ez, és hogy lehet megszüntetni? (nem kérek ilyen "használj firefoxot" típusú válaszokat, mert most nincs szükségem firefoxba épülő spyware-kre :D)


hétf. aug. 15, 2005 12:09
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 585
Hozzászólás 
Sy!

Konkrétan a megoldást nem tudom, de ha csak az "Enter" miatt kérdezed, elég ha az "S" betűt nyomod, és akkor egyből menti. ( "R", "egyből" futtatja)


vas. aug. 14, 2005 13:04
Profil Privát üzenet küldése
Site Admin

Csatlakozott: csüt. márc. 25, 2004 18:31
Hozzászólások: 3429
Tartózkodási hely: IV.
Hozzászólás 
Adj' isten! Van egy kis gondom, tud rá valaki megoldást? Hogyan lehet átállítani Internet Explorer alatt azt, hogy ha felpattan a letöltésnél a párbeszédablak, akkor ott ne a Cancel legyen má' az alapértelmezett gomb, hanem a Save?

Erről beszélek, ni:
Kép


vas. aug. 14, 2005 11:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Olvashatsz róla itt.


vas. aug. 14, 2005 11:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Nem akartam új topicot nyitni, szerintem ide pont befér, szóval:

%windir%\system32\dllcache\

Aki tudja, mit tart itt a windows, az sikítson!
Én csupa olyan fájlt látok, ami már más mappában megvan a rendszerben, és nem értem, minek egy újabb mappában is ömlesztve ott lennie...
A mappa fél giga, szívesen törölném :D

Üdv!


vas. aug. 14, 2005 11:25
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 22, 2004 8:38
Hozzászólások: 14
Hozzászólás Re: ...
audioman írta:
A hibajelentés küldése **** hogy lehet kikapcsolni, mert kegyetlenül idegesít. :evil:


Olvass vissza, kb. az ötödik hozzászólás visszafelé, Augusztus 2-án.

Egyébként:
My Computer -> Properties -> Advanced -> Error reporting -> Disable error reporting


vas. aug. 14, 2005 10:59
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. júl. 14, 2005 15:32
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Itten vagyok
Hozzászólás ...
A hibajelentés küldése **** hogy lehet kikapcsolni, mert kegyetlenül idegesít. :evil:


vas. aug. 14, 2005 10:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 21:31
Hozzászólások: 756
Hozzászólás 
Ha valaki netan az NTFS ACL-ek allitasi lehetoseget hianyolna XP Home-bol (mennyit anyaztam anno emiatt...), akkor toocse le ezt (lehetoleg az x86-os verziot, ne az Alphasat;>), es telepitse szepen fel (lesz egy install.inf vagy hasonlo, arra jobbklikk, futtatas, es lon csoda).


pén. aug. 12, 2005 16:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. aug. 10, 2005 8:58
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Asztalon elhelyezett ikonok háttere
Sziasztok !
Esetleg tudja valaki, hogy hol lehet megváltoztatni az asztalon elhelyezett ikonok hátterét. Azaz, ne legyen semmilyen háttere akkor ha rámegyek az egérrel és ezzel a háttérképemet elrodítja.
Előre is köszi :)


szer. aug. 10, 2005 9:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. júl. 28, 2004 7:56
Hozzászólások: 263
Tartózkodási hely: A számítógép előtt, telefon mellett
Hozzászólás 
+vakundok+ írta:
NetKing írta:
A "gpedit.msc" a group policy editor. Vagyis a "Csoportházirend" szerkesztője. XP prof. alatt megtalálható a system32 könyvtárban.

Üdv, NetKing http://netking.freeweb.hu/
Szóval professzionál fícsör. Köszönöm!

vakundok


Benne van a Windows 2000-ben is, hasznos kiegészítő, de csak hálózatos környezetben (meg a nagyon óvatos magányos rendszereken), így ezért nincs benne a Home-ban, lévén, abban sincs hálózatos rész.


szer. aug. 03, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
pumpa írta:
...


Egyszer volt nálam ilyen, igaz, nekem akkor szrintem a vinyóm indult újra. Azóta Velem nem fordult elő ilyesmi.


kedd aug. 02, 2005 13:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
bugvadász
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 02, 2004 13:32
Hozzászólások: 4349
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok!

Van egy bosszantó bajom...

Amikor megnyitom a vezérlőpultot, és át akarok váltani kategórianézetre akkor hibát ír ki:

DUI Parser Me...
Parse error '<' at line 1.


Mitől lehet? Eddig rendesen működött...

THX,
Peti93


kedd aug. 02, 2005 12:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 7:18
Hozzászólások: 1591
Hozzászólás 
Dester írta:
pumpa: http://www.xp-antispy.org/
Tiltsd le a kritikus hibákról szóló figyelmeztetést. Én ezzel kezdem winreinstall után, mert kevés idegesítőbb ablakot láttam ennél eddig.

Ehhez nem kell külön szoftver.
My Computer -> Properties -> Advanced -> Error reporting -> Disable error reporting.


kedd aug. 02, 2005 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Azta ezt nemhiszem el: volt a particiómon 678 mega szabad hely, egy 510 megás mappát a windows ntfs-es tömörítésével letömörítettem 236 megára. Eddig oké. Erre megnézem, és szabad hely 670 mega!!!!! :shock:


vas. júl. 24, 2005 23:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 26, 2005 9:58
Hozzászólások: 14
Hozzászólás lemezkarbantartó....
Kössz megpróbálom!
Örök hála:


szomb. júl. 23, 2005 13:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
pumpa: http://www.xp-antispy.org/
Tiltsd le a kritikus hibákról szóló figyelmeztetést. Én ezzel kezdem winreinstall után, mert kevés idegesítőbb ablakot láttam ennél eddig.

High-End: Biztonsági központ -> javaslat -> rendelkezem saját ilyen-olyan programmal, amit felügyelek, pipa.


szomb. júl. 23, 2005 12:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. máj. 26, 2005 9:58
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
:?:
Hello!
megtudná nekem valaki mondani, hogy a f.nébe lehet kiütni azt a nyomorék biztonsági központból el&otilde;ugró víruskeres&otilde;s figyelmezteteés..hu ezt most jól megmondtam......Ja meg a szerencsétlen lemezkarbantartót!
Kérlek seggítsetek
:!:
kösssz!


szomb. júl. 23, 2005 11:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 07, 2004 19:20
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Biatorbágy
Hozzászólás 
Kép


Ezt minek köszönhetem??? Miért olyan súlyos az hogy start/leállítás/leállítás??? És a legnagyobb problémám: Miért nem elég egyszer kiírni, ha rákattintok hogy mégse miért kell még egyszer behozni az ablakot??????????


valaki, aki találkozott már hasonló dooggal segítsen plz!


szomb. júl. 23, 2005 11:13
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ez hihetetlen annyira idióták a vinfos készítői, hogy az már fáj. Most csinálok egy ilyen lemezkarbantartást, és már 10 perce törli a 400 megányi fölösleges fájlt tíz perce!!! Már csináltam ilyet, és van amikor egy órába is beletelik a sz*r vinfosnak, hogy letöröljön párszáz megát. Egy total commanderben F8-al az egész vinyó törlése lenne 5 perc... de ezeknek a gagyi beépített vinfos cuccoknak minden soxor tovább tart.


szomb. júl. 16, 2005 18:48
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Javaslom a keresőt, nem is olyan régen valakinek volt hasonló gondja, de nem tudom, melyik topicban... :oops:


pén. júl. 01, 2005 14:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség