Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 14:31



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 11:13
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
nem hinném, hogy rossz a meghajtó a windows műxik rajta, meg minden fájl el tudok értni...


pén. júl. 01, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. márc. 29, 2004 14:10
Hozzászólások: 1689
Hozzászólás 
Szia! Nem lehet, hogy valami gond van a meghajtóval? Akkor (is) produkálhat ilyeneket.


pén. júl. 01, 2005 11:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: pén. júl. 01, 2005 11:13
Hozzászólások: 164
Hozzászólás 
sziasztok

nekem az a problémám, hogy akár szabályosan, akár szabálytalanul állítom le a windows-t (xp) akkor is bejön a lemezellenörzés a D:/ meghajtóra, és nem tudok mit csinálni vele. ha végigfuttatom, akkor a következő bekapcsolásokor már megint ott van. nem lehet valahogy letiltana a lemezellenőrzést? nagyon idegesít! előre is kösz


pén. júl. 01, 2005 11:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 23:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Helló!
A gondom a következő.XP HOM SP2-n NAV 2005-el az utolsó teljes rendszervizsgálat után az office 2003 outlook nem jegyzi meg a jelszót és minden csatlakozáskor újra be kell írni,hiába telepítettem újra a teljes office-t,ugyan így csinál a win. messenger is.Egyéb progi mint az outlook express,stb.nem csinálja.
Mi lehet a megoldás?


csüt. jún. 30, 2005 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Az ACE-től nem olyan könnyű megszabadulni. Én egyszer játszottam végig, addig gyalultam, pucoltam, amíg végre semmit nem lehetett lejátszani - akkor hittem el, hogy valóban nem maradt semmi belőle.

Hogy milyen codecek vannak a gépeden, és egy adott akármit mik is akarnának lejátszani, azt a GSpot megmutatja, sőt: akár le is tilthatsz vele codeceket.

Ha már codecpack, akkor All in 1 (csak az van benne, ami valóban kell), plusz Real Alternative, plusz QuickTime Alternative.


szomb. jún. 25, 2005 7:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd máj. 17, 2005 8:11
Hozzászólások: 141
Hozzászólás 
FeF írta:
Hali!
Nekem egy olyan problémám lenne (van), hogy a frissen feltett XP akármilyen video lejátszása közben, kiszámíthatatlan időpontban fogja magát és megfagy. Semmi kékhalál, á ez már luxus. :D Csinálta ezt már 2 hete is... 3 telepítéssel ezelőtt. Pedig régebben ment minden, filmeztem 3 napig egyfolytában meg ilyenek :)
Lejátszó mindegy, formátum is mindegy.
Talán hangkártya driver hiba? A kékhalálok 80 %-ban arra hivatkoznak (sbpci.sys), pedig havonta ha 2 van az sok(k). Pedig ezt se bántottam régóta... most meg egy filmet nem lehet normálisan megnézni. De egy kisebb videonál kisebb a valószinűsége a lefagyásnak azaz lehet hogy pl. a harmadiknál fagy +.
[_off_:Nohab! Kár h nem láthatom :(/off]
Codec packot milyet tegyek fel? Ace megával probálkoztam de semmi.
Vagy marad a win98 teljes körű filmezésre, és mobil menedzselésre :)
Tanács, javaslat stb?
K-Lite-ot próbáltad? Én azért kötöttem ki emellett, mert volt pár játék, ami nem indult Acéval. :?


szomb. jún. 25, 2005 7:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hát... Az ace-t uninstaláltam de ugy sem változott a helyzet.
WinDVD-t személy szerint nem favorizálom kisfilmekhez (inkább MPlayer), de ha muszáj hát jöjjön. :)
Az még mitől lehet, hogy mind win98 és XP alatt is, a videó vörös foltokkal, pöttyökkel tarkitott? Codechiba? Habár a win98 szűz és sztem nincs rajta semmi codec.
Vagy épp az a hiba hogy nincs miben hiba legyen (codechiány)? Azért gyanakodom erre mert régebben a fullextrás gépem amin volt 20 tonna codec ment rendesen és nem voltak hasonló foltok, se fagyás meg ilyesmi...


szomb. jún. 25, 2005 1:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
FeF írta:
Codec packot milyet tegyek fel? Ace megával probálkoztam de semmi.

Talán épp ez a baj. :lol: Ace-t semmiképp nem javasolnám.
DivX, AC3 filter és kb. OK is a WinDVD mellett.


pén. jún. 24, 2005 6:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Tartózkodási hely: Tatabánya
Hozzászólás 
Hali!
Nekem egy olyan problémám lenne (van), hogy a frissen feltett XP akármilyen video lejátszása közben, kiszámíthatatlan időpontban fogja magát és megfagy. Semmi kékhalál, á ez már luxus. :D Csinálta ezt már 2 hete is... 3 telepítéssel ezelőtt. Pedig régebben ment minden, filmeztem 3 napig egyfolytában meg ilyenek :)
Lejátszó mindegy, formátum is mindegy.
Talán hangkártya driver hiba? A kékhalálok 80 %-ban arra hivatkoznak (sbpci.sys), pedig havonta ha 2 van az sok(k). Pedig ezt se bántottam régóta... most meg egy filmet nem lehet normálisan megnézni. De egy kisebb videonál kisebb a valószinűsége a lefagyásnak azaz lehet hogy pl. a harmadiknál fagy +.
[_off_:Nohab! Kár h nem láthatom :(/off]
Codec packot milyet tegyek fel? Ace megával probálkoztam de semmi.
Vagy marad a win98 teljes körű filmezésre, és mobil menedzselésre :)
Tanács, javaslat stb?


pén. jún. 24, 2005 1:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1149
Hozzászólás 
Nekem nem windows, hanem office gondom lenne:
Hogyan lehet az beállítani a word-ben (office 2003), hogy a dokumentum nyomtatását az utolsó oldalról kezdje, és visszafelé haladjon (az elsőt utoljára)? Nem találtam sehol a beállítási lehetőséget. :?
szerk.: a mobilos offtopicban megadták a választ:
eszközök/beállítások/nyomtatás/fordított sorrend -pipa
Innen is köszönet nekik! 8)


csüt. jún. 09, 2005 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Hello mindenkinek!

Támadt egy kis problémám a xp-vel. Szóval inditom a windowst és a "válsszon felhasználót" résznél, jön az a kedves kék képernyő(a windows hibát észlelt ezért inkább leállt...). Gondolom be akar tölteni valami win összetevőt vagy egy programot ami nem tetszik neki. Az összes inditáskor elinduló prg-t már kiiktattam, felraktam az SP2-t de ugyanaz. Sajna XP CD most nincs nálam. Csökkentett módban indul, és a net is(igy tudok most segítséget kérni). Hogyan tudnám kideríteni hogy mi okozza a hibát? Amugy mielőtt **** lett az Msn-nel szenvedtem mert valami gondja volt, meg az Msn explorer is leszedte a maga frissitését. Még a az outpost firewall-t frisitettem de utána uninstallálnom kellett szériaszám gondok miatt, ezután akartam visszarakni a régebbi verziót amihez újra kellett inditani a gépet mert csak azután rakja fel. Azóta normál módba nem indul.
Azt hiszem eléggé körül írtam a problémát, ha tudtok segítsetek.
Előre is kösz:cartman123


kedd jún. 07, 2005 15:50
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Király vagy!
Az nem zavar ha dolgozik :D


hétf. jún. 06, 2005 18:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Megvan!!! dfrgntfs.exe elindul, és az kerregteti a vinyót, a nevéből ítélve valami töredezettségmentesítő, de nem pont az amit a start menüből lehet elindítani.


hétf. jún. 06, 2005 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
TXSuny írta:
Nekem olyan furcsa dolgot csinál az XP SP2-m, de még sima XP-nél jópár formattal ezelőtt is csinálta: hagyom a gépet letölteni, és úgy 20 perc után vadul elkezdi kerregetni a vincsit, és nagyon sokáig csinálja, de ha megmozdítom egeret egyből abbahagyja. Pedig látszólag nem csinál semmit.
És mielőtt valaki szokás szerint vírusra vagy spyware-re gyanakona, nincs egyik sem a gépen, mert rendesen védve van, ráadásul formattálás után az újonnan telepített XP-nél is csinálja. És semmi időzített ütemezett dolog nincs beállítva.
Mi ez és hogy lehet leállítani?

Ez igen érdekes, főként azért mert ezt már én is észrevettem ugyanilyen tünetekkel (egérmozdításra megáll a folyamat)! Viszont nálam ez bármikor jelentkezik (nem kell hozzá letöltés, csak 10-20 perc ahogy mondtad)!
Gőzöm sincs mi lehet (nyilván valami MS csoda), de van egy ötletem: képernyőkímélő (ha van) kikapcsol, energiagazdálkodás kikapcsol, és feladatkezelő felnyit, majd otthagyod a géped, és amikor elkezd kerregni akkor ránézel, hogy mi használ nagyobb proc-t! Persze ha csak a winyóval küzd minimális prochasználat mellett akkor bonyolultabb lesz megállapítani!

A bonyolultabb valahogy úgy fog kinézni, hogy Admin tools/computer management/performance logs, ott felvenni egy új log-ot (talán phisical disk, vagy valami, nem tudom melyik a legcélravezetőbb) majd a performance alatt figyelni!

Minden esetre ha rájössz szólj, mert engem is érdekel!


hétf. jún. 06, 2005 15:06
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 773
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Nekem olyan furcsa dolgot csinál az XP SP2-m, de még sima XP-nél jópár formattal ezelőtt is csinálta: hagyom a gépet letölteni, és úgy 20 perc után vadul elkezdi kerregetni a vincsit, és nagyon sokáig csinálja, de ha megmozdítom egeret egyből abbahagyja. Pedig látszólag nem csinál semmit.
És mielőtt valaki szokás szerint vírusra vagy spyware-re gyanakona, nincs egyik sem a gépen, mert rendesen védve van, ráadásul formattálás után az újonnan telepített XP-nél is csinálja. És semmi időzített ütemezett dolog nincs beállítva.
Mi ez és hogy lehet leállítani?


hétf. jún. 06, 2005 14:21
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. jún. 01, 2005 8:07
Hozzászólások: 5
Hozzászólás WINDOWS XP profil (account) függő felbontás és képfrissítés
Üdv. Az lenne a problémám, hogy nem tudom hogyan lehet az XP-t rávenni hogy a különböző profilokban eltérő felbontás legyen (elvégre azért profil a profil mert elvileg személyreszabható).
Gondolkodtam hogy a windows script hosting elképzelhető hogy jó lenne, de nem jutottam semmire.......
A profil beállítások kimentésével is próbálkoztam, és hozzárendeltem az adott profilhoz, de nem lett eredménye.......
szóval hogyan lehet ezt megcsinálni????????
KÖszi
Üdv: srobertd


szer. jún. 01, 2005 8:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Most ez van és kész. Lehet szeretni, nem szeretni, lázadni ellen. Jön a Longhorn aztán meglátjuk... Egyébként sokszor és sokat szidják a windows-t, de a linux-szal sem biztos hogy könnyebb lenne. Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie...


szomb. máj. 21, 2005 7:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 23:05
Hozzászólások: 13
Hozzászólás asztal ikonok
Helló!
A problémám a következő. A rendszer vírusellenörzése és a gép újra indulása után valami okból az asztal ikonok neve szines keretben jött elő,nem az asztal témának megfelelő áttetsző formában,de sehogy sem tudom visszaállítani.A megjelenésa tulajdonságaiban már mindent próbáltam.Ha valaki segítene megköszönöm./XP H.E.SP2/


hétf. máj. 16, 2005 20:31
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 20
Hozzászólás Parancssor probléma
Sziasztok!

A következő gondom van:
A parancssorba beíroma következőt: route print, és a következő történik:
A megadott nevet (route) nem ismeri fel belső vagy külső parancsként.
Tud valaki segíteni?


hétf. máj. 16, 2005 13:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 11:45
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re
Nem akartalak bántani,de gyorsabb és sokszor megoldja a problémát vagy választ ad a kérdésedre!


pén. ápr. 29, 2005 11:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 06, 2004 14:26
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Szia Rudolf!

Köszönöm a részletes válaszod! Igazad van, a súgót tényleg nem olvastam el, de majd pótolom ezt a hiányosságot.


szer. ápr. 27, 2005 15:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 17, 2005 11:45
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás Re:
stgail írta:
Sziasztok!

A problémám a következő lenne:a múltkor a nagy buherálás közepette véletlen rosszul tettem be a videokártyát a gépembe, minek hatására bekapcsolás után nagy sípolás (meg egy kis égett szag) lett az eredmény. Hála a mindenhatónak semmi nem döglött meg DE: azóta az egyik partíción minden bekapcsolás után konzisztenciát vizsgál, de persze semmit hibát nem talál.

Kérdéseim: Mia rák az a konzisztencia? Hogy lehet rávenni a windózt hogy ne vizsgáljon minden bekapcs után?


konzisztencia:
Kötetpillanatképes biztonsági mentés – áttekintésA Windows XP lehetővé teszi a kötetpillanatképes biztonsági mentést, mellyel pontos másolat készíthető a lemezkötetek aktuális tartalmáról, beleértve a megnyitott fájlokat is. Például az exkluzív módban megnyitott adatbázisokról, valamint az operátori vagy rendszertevékenység miatt megnyitott fájlokról is készíthető biztonsági másolat a kötetpillanatképes mentés során. Így a mentés közben módosult fájlokról is helyes másolat fog készülni.

A pillanatképes mentés biztosítja a következőket:

Az alkalmazások mentés közben is írhatnak a kötetre.
A megnyitott fájlok sem maradnak ki a mentésből.
Mentés bármikor végezhető, ehhez a felhasználóknak nem kell abbahagyni a munkát.

Fogadjunk, hogy van súgó a windowsodban.Használd!


csüt. ápr. 14, 2005 14:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd ápr. 12, 2005 12:36
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: föld
Hozzászólás Re:
darakan írta:
Noh lehet hogy itt off lesz, de a moderátorok majd átküldenek...
Nah szóval az lenne a próblémám, hogy masteren van egy vinyó és slaven van a winfos nah és ha kiveszem a mastereset és oda rakom a winfososat akkor úgy nem indul el, de nem tudom miért...
Sztem az a gond, hogy a masteren volt elöször a win csak az kicsit lasabbb vincsi aztán felraktam a slave vinyóra ami gyors. Nah vlt már egyszer kétszer ilyen bootos gondom, de most nem tudok rájönni...


Sokat írtál de nem tudni meg belőle szinte semmit.Pl a slave-n aktív a partíció?


csüt. ápr. 14, 2005 14:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. feb. 16, 2005 21:06
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Noh lehet hogy itt off lesz, de a moderátorok majd átküldenek...
Nah szóval az lenne a próblémám, hogy masteren van egy vinyó és slaven van a winfos nah és ha kiveszem a mastereset és oda rakom a winfososat akkor úgy nem indul el, de nem tudom miért...
Sztem az a gond, hogy a masteren volt elöször a win csak az kicsit lasabbb vincsi aztán felraktam a slave vinyóra ami gyors. Nah vlt már egyszer kétszer ilyen bootos gondom, de most nem tudok rájönni...


kedd ápr. 12, 2005 15:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 06, 2004 14:26
Hozzászólások: 13
Hozzászólás 
Sziasztok!

A problémám a következő lenne:a múltkor a nagy buherálás közepette véletlen rosszul tettem be a videokártyát a gépembe, minek hatására bekapcsolás után nagy sípolás (meg egy kis égett szag) lett az eredmény. Hála a mindenhatónak semmi nem döglött meg DE: azóta az egyik partíción minden bekapcsolás után konzisztenciát vizsgál, de persze semmit hibát nem talál.

Kérdéseim: Mia rák az a konzisztencia? Hogy lehet rávenni a windózt hogy ne vizsgáljon minden bekapcs után?


kedd ápr. 05, 2005 16:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. márc. 03, 2005 13:12
Hozzászólások: 12
Hozzászólás 
ersekdora írta:
(kitöröltem a fórumot, amit erről nyitottam, mert inkább ide illik a kérdésem:)

van egy task a PC-n, hogy "mixer.exe", elüldögél napokig, hetekig pár K-val, és néha (miközben semmilyen program nem indul vagy változik meg) fogja magát és elkezd hízni, jól belassít mindent, mikorra elcsípem már 300K memóriát felzabál. (ilyenkor kilövöm, és nem történik semmi, csak eltűnik.) Megtaláltam, hogy C-Media Mixer az integrált hangkártya volume control helyettesítője, de továbbra sem értem, mitől indul be az étvágya, szükséges-e, hogy lehet eltávolítani, és miért csinálja ezt...

Hát ha abszolú nem csinálsz semmit, akkor szerintem a driver frissítése, vagy szimpla újrahúzása segíthet. Nekem rendszeresen nem indult el, reinstall után jó lett.


pén. ápr. 01, 2005 7:36
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 238
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 2 kérdés
Sziasztok!
2 kérdésem lenne, ha már volt rá válasz, akkor bocs az újbóli feltevésért!

Az egyik nem egészen magával a Windows-al kapcsolatos, inkább az Outlook XP-vel.
Egy Outlook mappába akartam húzni a leveleimet, de sikerült elbénáznom és eltűnt mind. Mikor rákeresek egy e-mail-re az eltűntek közül, akkor az Outlook megtalálja, és az írja a "mappa helye:" után, hogy "Személyes mappa teteje". Ilyet viszont sehol sem találok a look ban. :shock:
Ehhez kéne egy kis segítség!

A másik kérdésem az lenne, hogy hol tudom azt beállítani a Win-ben (XP), hogy, amikor egy képet akarok lementeni abba a Képek mappába, amit a Win hoz létre telepítéskor a Dokumentumok mappában, akkor ne miniatűr nézetbe nyissa meg a mentés ablak nézetét, mert hiába állítom át mondjuk lista nézetre, minden újjabb mentésnél visszaugrik miniatűrre, és mikor már van benne pár száz kép, akkor elég lassan nyílik meg ahhoz, hogy egyáltalán a mentés gombra nyomhassak.
(Hú, remélem érthető voltam...)

Köszi előre is!


kedd márc. 29, 2005 21:59
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Köszi, ki fogom próbálni! :lol:


kedd márc. 29, 2005 0:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
gyurxi551!

Szerintem a tweakui powertoy-ra van szükséged. Ezzel egy csomó beállítást lehet megváltoztatni a winben.
Letölthető: http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

A general/focus beállításokon belül be kell pipálni a prevent applications... nevűt.
Magyarosítás: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=f5a11413-1d02-412c-a27a-44a8e13538bd&DisplayLang=hu (Ez kicsit gázos nem eredeti winnel.)


csüt. márc. 24, 2005 14:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ
platina tag
Avatar

Csatlakozott: pén. jún. 18, 2004 13:42
Hozzászólások: 703
Tartózkodási hely: Székesfehérvár, BP
Hozzászólás 
Üdv!
Én azt szeretném megkérdezni, hogy mivel sokat írok Word-ben olyan anyagokról amik a neten vannak, ezért Word közben megy 2-3 ablakban az explorer, eddig jó. DE ha egy találatra klikkelek, ami ne adj ég még pop-up -ot is hoz akkor a roh*dék win átvált azokra automatiusan a Word-ről és én írok ezerrel de már hiába, sőt még prünnyüg is az a figyelmezető hangocska sorozatban! :evil: Szóval hol és hogy kell azt beállítani, hogy keressen, töltse be a weboldalt, de HAD én döntsem már el, mikor szeretnék átváltani, mert már nagyon unom!!
köszi :wink:


szer. márc. 23, 2005 13:34
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Egérmutató?
depro írta:
Lehet, hogy nagyon béna vagyok, de felraktam az Sp2-t, és azóta, még nem jöttem rá mitől, de az egérmutató magától elindul a képernyó bal irányába. Mi ennek az értelme? Hogy lehet kikapcsolni?

Értelme semmi, kikapcsolni szerintem nem lehet. Mozdítsd meg az egeret ilyenkor, és helyreáll a rend. Vagy cserélj egeret, esetleg egér drivert. :(
Általában A4tech egérnél/drivernél fordul elő, és főként XP SP2 után. SP2 előtt speciel nem mozgott, csak rezgett.
De nem csak ezeknél, egy másik fórumban néhány más pédáról is lehetett olvasni (Win98, más típusú vagy optikai egér)


szer. márc. 16, 2005 9:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
Üdv!

Szerintetek miért van az, hogy szinte minden winXP induláskor elindul az a rohadék scandisk. Mindig hagyom lefutni és mindig ki is javít valami hibát, majd újraindul a gép és szépen betöltődik a win. Viszont ha nem engedem végigfutni a következő induláskor kékhalál fogad és kiírja, hogy valamelyik fájl sérült (C:\windows\system32 mappában valamelyik). Ezt utána egy scandisk futtatással helyre lehet hozni.
Nekem az a gyanús, hogy nem menti el a kikapcsolásnál a beállításokat, mert nagyon hamar lekapcsol és az újraindításnál vannak dolgok, amiket folyton be kell állítani, mert elfelejti. Arra gondoltam, hogy mivel korlátozott fiók, nem engedi a lemezre írni a változtatásokat. Mikor a fiókot átállítottam rendszergazdának és adtam hozzá jogokat, akkor is megmaradt a probléma.
Esetleg hardver hiba okozhatja? De a gép működésében nincs más gyanús jelenség.

Ha valaki vágja miért csinálja ezt legyen szíves írja le.
Köszönöm!


hétf. márc. 14, 2005 11:50
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. szept. 25, 2004 10:40
Hozzászólások: 35
Hozzászólás Egérmutató?
Sziasztok!
Lehet, hogy nagyon béna vagyok, de felraktam az Sp2-t, és azóta, még nem jöttem rá mitől, de az egérmutató magától elindul a képernyó bal irányába. Mi ennek az értelme? Hogy lehet kikapcsolni?

Köszönöm!


hétf. márc. 14, 2005 8:02
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. márc. 03, 2005 14:51
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Helló !

Az következő a jelenség:ha berakok egy audió cd-t a lejátszóba akkor jelzi hogy az van benne de 0 byte a mérete.Nem is tudom pl. bemásolni.A Winamp viszont gond nélkül kezeli.Ez a helyzet a DVD filmek audió könyvtárával is.Érdekes módon ezt viszont bemásolja hiába nem jelzi a méretét-a már bemásoltét sem.A Power DVD viszont használja és van hang a film alatt. Nem tudom mi lehet a hiba.Aki tud segítsen kérem.

---------------
Tatus
:oops:


csüt. márc. 03, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 11:04
Hozzászólások: 152
Hozzászólás 
(kitöröltem a fórumot, amit erről nyitottam, mert inkább ide illik a kérdésem:)

van egy task a PC-n, hogy "mixer.exe", elüldögél napokig, hetekig pár K-val, és néha (miközben semmilyen program nem indul vagy változik meg) fogja magát és elkezd hízni, jól belassít mindent, mikorra elcsípem már 300K memóriát felzabál. (ilyenkor kilövöm, és nem történik semmi, csak eltűnik.) Megtaláltam, hogy C-Media Mixer az integrált hangkártya volume control helyettesítője, de továbbra sem értem, mitől indul be az étvágya, szükséges-e, hogy lehet eltávolítani, és miért csinálja ezt...


csüt. márc. 03, 2005 14:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: vas. feb. 27, 2005 11:04
Hozzászólások: 152
Hozzászólás 
cartman123 írta:
Hello!
Mit kell csinálni ahoz, hogy hogyha mondjuk a Google-be, vagy Freemail-ba stb. beirok valamit akkor az később ne jelenjen meg? Tudjátok ha rákattintotok 2x akkor legördül egy lista, hogy mik voltak beírva idáig.
Godolom a Windows/XP/ rögzíti ezeket, vagy nem?Esetleg a böngésző/Firefox/?
Segítségeteket előre is kösz!


Első alkalommal minden ilyen site felajánlja a kérdést, hogy akarod-e, hogy megjegyezze a jelszót meg ilyenek, és ha nem akarod, nem fogja többé, és valszeg többé nem is kérdezi meg. Egyébként meg menj:
IE - Tools - Internet Options - Content - AutoComplete menübe, itt kikapcsolhatod, törölheted.


csüt. márc. 03, 2005 14:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. feb. 03, 2005 18:00
Hozzászólások: 86
Hozzászólás 
Hello!
Mit kell csinálni ahoz, hogy hogyha mondjuk a Google-be, vagy Freemail-ba stb. beirok valamit akkor az később ne jelenjen meg? Tudjátok ha rákattintotok 2x akkor legördül egy lista, hogy mik voltak beírva idáig.
Godolom a Windows/XP/ rögzíti ezeket, vagy nem?Esetleg a böngésző/Firefox/?
Segítségeteket előre is kösz!


vas. feb. 27, 2005 0:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Wordnél minden beállítás a Normal.dot-ban tárolódik, így az Eszköztárak is.
Csinálj egy olyan, Normal.dot-ot, amiben ki van kapcsolva az Acrobat toolbar.
Azután, hogy az Acrobat mennyire "erőszakos", mindig vissza rakja-e, nem tudom, mert nem ismerem.


hétf. feb. 21, 2005 5:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2934
Tartózkodási hely: Kecskemét/Budapest
Hozzászólás 
Ha fent van a gépemen az Adobe Acrobat, akkor berakja a saját ikonjait a Wordbe és így megjelenik pl e-mail íráskor is.
Ezzel még nem is lenne baj, csak az a gond, hogy hiába van még hely a többi toolbar mellet, ezek az ikonok mindig új sorban jelennek meg.
És a legnagyobb gond, hogy hiába kapcsom ki, sőt törlöm ki az Acrobat toolbart, a következő Word indításkor újra előjön.
Hol lehetne ezt kikapcsolni?


vas. feb. 20, 2005 12:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 13:20
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziszka írta:
Hogyan lehet, a startmenun jobb klikkel előhozott intézőnek alapértelmezett könyvtárat adni?


Válaszolok magamnak, hátha mást is érdekel...

HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\command\
(alapértelmezett) értéke: %SystemRoot%\Explorer.exe c:,/e,/idlist,%L
majd a
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\shell\explore\ddexec\
kulcs alól kell törölni az alapértelmezett bejegyzés értékét (explore[%I,%L...] valami ilyesmit...)

És muxik. 8)


pén. feb. 18, 2005 10:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... ht=wpa+dbl


hétf. feb. 14, 2005 21:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
L nézést tisztelt Úraim !!

Keresgéltem, de sajna nem találtam pedig tudom láttam valahol a kérdésemre a választ már itt.
Lécci dobjatok meg egy kis HELP-el.
Annak a fájlnak kellene a utvonala/neve amit el kell menteni ha az XP már aktivált, és az uj telepités után csak vissza kell másolni, és innentöl az uj telepités is aktiváltnak érzi magát,

Köszi aki nem csesz le, és segit:)

kanyika


hétf. feb. 14, 2005 13:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok!

Pár napja megbolondult a gépem. Bekapcsolás után bootol az xp, úgy tűnik minden normális, de nincs netem, nem működnek a progik, kikapcsolni sem lehet. Reset után ismét feláll minden és tökéletesen működik. Van net, indulnak a progik.
Van valakinek ötlete?


csüt. feb. 10, 2005 20:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 13:20
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Most már ikonról bárhonnan indítok explorert:

explorer c:\ahonan\akarom,/e

Muxik 8)

Már csak a startmenus megoldásra kéne rájönni!!!
Hol a fenébe van a regeditben, már 3x átnéztem az egészet.

Az eredeti kérdés:
Hogyan lehet, a startmenun jobb klikkel előhozott intézőnek alapértelmezett könyvtárat adni?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sziszka pén. feb. 11, 2005 7:41-kor.



csüt. feb. 10, 2005 15:32
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 13:20
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ne így indítsd az Intézőt!
Én szoktam csinálni egy ikont az Asztalra, amely a Windows mappa Explorer.SCF fájljára mutat. Figyelj, mert nem EXE.
Ezt pedig behúzom az tálcán a gyorsindítás ikonok közé.
Ez kb. az csinálja a 2. indításra, amit kell.
Az asztalról ezután akár törölhető is az Intéző ikon.


Megcsináltam, de csak a c:\ jön fel mindig... (ez semm szerencsés)
De ez a megoldás is érdekelne. Mit értesz azalatt hogy kb. a 2. indítás ?
Vagy megy vagy nem megy nem?
Hol állítom be az alapértelmezett könyvtárat?

Az eredeti kérdés:
Hogyan lehet, a startmenun jobb klikkel előhozott intézőnek alapértelmezett könyvtárat adni?
Sajnos ragaszkodnak ehhez, így ez is fontos lenne.


csüt. feb. 10, 2005 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
djsms:
Én egyszer letiltottam az eseménynapló szolgáltatást. Ennek eredményeként a majdnem pöccre indulból lett 40 másodperc ...
Sziszka:
Õõõ, nekem ez tûnik logikusnak, hogy ezt csinálja. Nemtom ki hogy van vele, de én csináltam egy parancsikont az explorerhez, kineveztem Windows intézõnek (hja, a nosztalgia), és ennyi. Az alapból a cöt nyitja meg.
Szerkesztés: Upsz, megelõztek. Ráadásul pontosabb magyarázattal.


csüt. feb. 10, 2005 15:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ne így indítsd az Intézőt!
Én szoktam csinálni egy ikont az Asztalra, amely a Windows mappa Explorer.SCF fájljára mutat. Figyelj, mert nem EXE.
Ezt pedig behúzom az tálcán a gyorsindítás ikonok közé.
Ez kb. az csinálja a 2. indításra, amit kell.
Az asztalról ezután akár törölhető is az Intéző ikon.


csüt. feb. 10, 2005 14:58
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. feb. 10, 2005 13:20
Hozzászólások: 17
Hozzászólás explorer és a startmenu
Sziasztok!

problémám a következő:
Win XP alatt ha jobb klikk a startmenure (amelyik a tálcán van).
Feljön egy lista, hogy
megyitás
Intéző
keresés
Tulajdonságok

Az a bajom, hogy az intézőre kattintva mindig alapértelezésként a Startmenűt hozza fel.
Hol lehet ezt megváltoztatni? Már kiesik a szemem a regeditnél.....
Remélem meg lesz a megoldás.


csüt. feb. 10, 2005 13:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Akkor ezek szerint sikerült letöltened a BootVist valahonnan. :)
Nincs különösebb helpre szükség szerintem.
A lényeg, hogy van valami Options szerű menü és ebben Optimize System.
(Vagy valami hasonó, mert nincs itt a progi, de biztosan megtalálod.)
Ezt elindítod, ezután újrabootol a rendszer, dolgozik egy csomót, mire lemezreírja a bootolást gyorsító fájlokat, és kész.
A lényeg ez. Ezen kívül el lehet menteni a bootolási folyamatot, kiválasztva, hogy mire vagy kíváncsi. Ezután grafikonon nézelődhetsz, mi mennyi. (Viszont baromi nagy fájt csinál ehhez.)
Ha esetleg elmented optimalizálás előtt, és össze akarod hasonlítani későbbivel, nevezd át a mentett fájlt, mert úgy emlékszem felülírja a régit.
Azután célszerűen töröld ezeket a fájlokat, ne foglalja a helyet.


kedd feb. 08, 2005 12:07
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
BootVis használatáról valaki írna egy rövid helpet?


kedd feb. 08, 2005 9:04
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség