Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:51



Hozzászólás a témához  [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő
XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekre! 
Szerző Üzenet
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás 
TargeT írta:
@djsms
A Microsoft BootVis progijára gondoltál. Ez néhány másodpercet gyorsíthat.
Szokott még esetenként probléma lenni a Norton AntiVirus és/vagy NIS tűzfal. Meg a Panda.
Illetve, ha van hálókártyád, állíts be rá fix IP címet.
(pl. 192.168.1.1, netmaszk 255.255.255.0)

igen arra :) de sehol sem találtam :(
NAV, NIS, Panda nincs
IP meg dhcp-vel, szinte azonnal jön. Fix ip-vel sem gyorsabb...


kedd feb. 08, 2005 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
@djsms
A Microsoft BootVis progijára gondoltál. Ez néhány másodpercet gyorsíthat.
Szokott még esetenként probléma lenni a Norton AntiVirus és/vagy NIS tűzfal. Meg a Panda.
Illetve, ha van hálókártyád, állíts be rá fix IP címet.
(pl. 192.168.1.1, netmaszk 255.255.255.0)


kedd feb. 08, 2005 8:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2696
Hozzászólás Gyorsabb bootolás
Először is bocsánat, hogy új topicot nyitok, de egyszerűen nem találom a probléma megoldását, pedig tudom, hogy volt róla szó! Lehet csak túl álmos vagyok még :)
Szóval adott egy 2.6-os celós gép 768 rammal és xp proffal, ami vagy 2 percig bootol...
Szerintem ez sok! Spybot, adware nem talált semmit, avast fut még de az sem. Hijackthis-el kigyomláltam minden nem létfontosságú dolgot, kb 10mp-et nyertem :) De ez még mindig baromi lassú!!!
Ha jól emlékszem van valami boot wizard programocska egyenesen a Microsofttól, de náluk sem találom :(

hmm ez új topic szeretett volna lenni ;)


kedd feb. 08, 2005 6:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 19:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Valószínűleg egy kicsit mellényúltál azzal a crackel.....:)
Nos, először is szerezned kell egy működő szériaszámot, amit Bill bácsi még nem vont vissza.Ha megvan, akkor lődd fel a regisztrációs adatbázis szerkesztőt, és nézz körül itt:"HKey_Local_Machine\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents" Bal klikk az OOBETimer feliraton a jobb ablakban, és töröld ki a CA értéket a Value Data ablakból. (Ez deaktiválni fogja a Windows XP-t) Utána, menj a Start/Run menübe és írd be ezt:"%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a"Nyomd meg az OK gombot és az "Activate Windows" ablak kell hogy előjöjjön!Ha nem történik semmi, és "Xp-Antispy" progit használsz, akkor indítsd el azt és az "licdll.dll" értékét állítsd"Reset entry to it's initial state"-re (jobb klikk a licdll.dll-en) Ezekután írd be a cd kulcsot, majd mikor azt a hosszú számsort kéri nyugodtan lépj ki, mert újraindításkor kiszámolja magának és nyugton marad.

Üdv: NetKing http://netking.dynamicweb.hu/


hétf. jan. 17, 2005 20:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. máj. 23, 2004 14:12
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Tata
Hozzászólás 
Sziasztok!Bajban vagyok: 31 napja telepítettem újra a gépemet egy olyan
XP+SP1 telepítőlemezről amit a tulajdonosa már aktivált!Minden klasszul ment
(boot,partíciók,telepítés,indulás)!Másnap bekapcsoláskor a rendszer aktiváltatni akarja magát!Beírtam a
kódot:ezzel a kulccsal már aktiváltak egy másik konfigot!!!Irány a net(GPRS),találtam egy
cracket!Megcrackeltem,újraindítottam!A következő történt:30 napon keresztül kiírta,hogy x napja van a win.
aktiválására,akarja most?, igen!, a win már aktiválva van!Tegnap 5 percenként jött az ablak: türelmi idő
lejárt,aktiválja?, igen!, a win. már aktiválva van!!!Azt gondoltam ha újraindítom
elmúlik!Indítóképernyő:aktiválja?, igen!, kilépés!!!!!!! Próbáltam a rendszervisszaállító lemezt,a biosban
az óra visszaállítást,egyik sem jött össze!!!!!!Csökkentett módban sikerült elindítanom (a regedit parancsot
is!)Lehet-e valamit csinálni rendszerleíróban,anélkül,hogy újra kelljen telepítenem a rendszert???Ha valakinek van valami ötlete,kérem segítsen!Előre is köszönöm!További jó fórumozást mindenkinek!


csüt. jan. 13, 2005 12:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
blondey:

Szerintem megoldja a dolgot, ha témakörök szerint mappákba szervezed a linkjeidet: Kedvencek -> Kedvencek szerkesztése Új mappa létrehozás, Átmozgatás mappába. (valami hasonló elnevezések vannak magyar Win-ben). Igy csak az adott mappa megnyitása után válnak láthatóvá az alatta lévő linkek és nem kell hosszú percekig görgetni lefelé. :wink:


vas. jan. 09, 2005 12:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
Nálam XP SP2-n a 6.02-es Total Commander minden gond nélkül hasít.


vas. jan. 09, 2005 12:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
JZO:

Nem lehet, hogy a hibát valami olyan program idézi elő nálad, amit minden egyes újratelepítés után visszaraksz a gépre? Mert azt eltudom képzelni, hogy belefuthattál egy hibás Win verzióba, de hogy több Windows is ilyen alapvető hibával küzdene az kizárt.

Esetleg lehet még konfigurációs gond is: minden egyes alkalommal te állítassz át valamit, ami mégsem azt állítja át, hanem mást. De ezt te tudod.


vas. jan. 09, 2005 12:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. júl. 08, 2004 22:53
Hozzászólások: 27
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nekem is van egy bosszantó problémám, amivel azóta nem bírok, mióta az XP megjelent. A probléma service pack-től teljesen független, tehát még SP2 alatt is fennáll.

Az XP telepítése után általában rögtön jelentkezik egy olyan jelenség, hogy az óra mellett nem jelennek meg a SysTray ikonok. Egyszerűen nem töltődnek be. A TaskBar beállításait ismerem, ki is kapcsoltam a nem aktív ikonok elrejtését.

Ez borzasztóan idegesítő, mert minden újraindításkor más más ikonok jelennek meg, néha meg semmi. Legtöbbször a hangerőszabályozó nem látható, ami extra idegesító. Az egyetlen megoldás, hoyg túrázom pár percet a Windows felállása után és az összes programban, ahol ezt lehet leszedem a pipát, hogy az ikonja megjelenjen a tálcán, majd visszateszem a pipát és ilyenkor már megjelenik az ikonja.

A hangerőszabályozóval is ugyanez a helyet például. Vezérlőpulton a Hangbeállításoknél egyszerűen kiszedem a pipát "Hangerőszabályozó ikonjának megjelenítése a tálcán" -> Alkalmaz, majd visszabepipálom és megint "Alkalmaz" és meg is jelenik az ikon.

Na most ez a hiba nálam mindig is megvolt. Elképzelésem sincs mi lehet ez és mi a megoldás rá, mert mióta az XP megjelent, már a teljes hardwarem is kicserélődött.

Jelenleg két XP van a gépemen külön partícióban. Az egyik alatt a fejlesztéseimhez szükséges cuccaim vannak, a másik alatt pedig csak szórakozás megy (pl. játék). Azért van így, mertha bármelyik meghal, akkor napoik tart az újratelepítés, pláne ha az egészet egyszerre kellene csinálni. Plusz a játékok azétn szemetelnek rendesen.

Mindkét Windowsom jól máködik, de a játékokat futtató Winem, most ugyanezzel a hibával megbolondult. Semmit sem telepítettem alá jó ideje, még game-t sem. Se vírusom, se egyéb lakótársam nincs.

De ismétlem, az a hiba fennáll néha vaci új és tiszta XP esetében is.

Nah, erre van valakinek ötlete?


szomb. jan. 08, 2005 14:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
blondey írta:
Messzilato írta:
Sziasztok!
Miért van az, hogy egyes programok az xp prof sp2 alatt nem akarnak elindulni. Eddig mûködtek, most meg nem. Pl.: Burn4free, TC, stb. Vírusírtás volt, semmi. Megnéztem adaware-rel is, semmi. Ötlet?


Hali!

A "TC" az a TotalCommander ?
Nálam minden gond nélkül fut, sõt minden más program ugyan úgy fut mint SP2 elõtt!

blondey

Igen. Nálam is ment eddig. Valami történhetett, mert most már nem megy. Újratelepítem, akkor mûxik. Viszont másnap már megint nem jó.


kedd jan. 04, 2005 15:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Messzilato írta:
Sziasztok!
Miért van az, hogy egyes programok az xp prof sp2 alatt nem akarnak elindulni. Eddig működtek, most meg nem. Pl.: Burn4free, TC, stb. Vírusírtás volt, semmi. Megnéztem adaware-rel is, semmi. Ötlet?


Hali!

A "TC" az a TotalCommander ?
Nálam minden gond nélkül fut, sőt minden más program ugyan úgy fut mint SP2 előtt!

blondey


hétf. jan. 03, 2005 20:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 26
Hozzászólás 
Sziasztok!
Miért van az, hogy egyes programok az xp prof sp2 alatt nem akarnak elindulni. Eddig mûködtek, most meg nem. Pl.: Burn4free, TC, stb. Vírusírtás volt, semmi. Megnéztem adaware-rel is, semmi. Ötlet?


hétf. jan. 03, 2005 17:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Kedvencek görgetése!
Hali Mindenkinek!

Az alábbi bosszantó apróságra keresnék megoldást: A kedvencek menü megnyitásakor - függtelenül attól, hogy Intézőben v. IE-ben nyitom meg - a sok kedvenc link egy oszlopban jelenik meg, és alúl felűl egy nyíllal lehet (marha lassan) görgetni. Hol lehet ezt megváltoztatni arra, hogy egymás mellett több oszlopban jelenjenek meg a linkek? A startmenü programjait is lehet állítgatni ilyenre is, olyanra is, de ettől a kedvencek elrendezése nem változik!

THX - HI - Blondey


hétf. jan. 03, 2005 12:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 21:14
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Sziasztok, BUÉK Mindenkinek!

Újabban az a gondom, hogy az újrairható cd-t nem tudom törölni, mert nem ajánlja fel a program. Eddig ezzel töröltem a lemezeket, mert seperc alatt megcsinálta. Csak fájlok másolását engedi, pedig nem akarok irni, pláne nem az xp-vel.

Köszi a segitséget!


szomb. jan. 01, 2005 23:40
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 19:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: Windows xp Professional
Zacskósvíz írta:
Tényleg igaz, hogy az új Windows xp Professional operációs renszerek lassúak, nem támogatnak fontos és szükséges programokat, valamint programok futása alatt a programok akadnak? :?


Szerintem a Service Pack 2 körüli mizériákkal kevered össze a dolgot.Azért lassabb egy SP2-vel frissített XP, mert sok új process fut, amik a biztonságot hivatottak javítani, és ez bizony le fogja a gépet.Az, hogy bizonyos progik leakadnak, az a "Data Execution Prevention" szolgáltatásnak tudható be.Ez hivatott a program futása közbeni kód létrehozásának megakadályozására.Ezt puffertúlcsordulást okozó vírusok használják, de sajna néhány becsületes progit is leblokkol.

Üdv, NetKing http://netking.freeweb.hu/


kedd dec. 28, 2004 18:49
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd dec. 28, 2004 17:45
Hozzászólások: 42
Hozzászólás Windows xp Professional
Tényleg igaz, hogy az új Windows xp Professional operációs renszerek lassúak, nem támogatnak fontos és szükséges programokat, valamint programok futása alatt a programok akadnak? :?


kedd dec. 28, 2004 17:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
NetKing írta:
A "gpedit.msc" a group policy editor. Vagyis a "Csoportházirend" szerkesztõje. XP prof. alatt megtalálható a system32 könyvtárban.

Üdv, NetKing http://netking.freeweb.hu/
Szóval professzionál fícsör. Köszönöm!

vakundok


kedd dec. 28, 2004 12:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 19:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
+vakundok+ írta:
droland írta:
Mi ez a sok hülyeség?

gpedit.msc
Ez hol található? Home Edition- ben megpróbáltam beírni a futtatásba, de semmi, utána lezavartam egy keresést, ilyen nevű msc nincs a Cn.

A "gpedit.msc" a group policy editor. Vagyis a "Csoportházirend" szerkesztője. XP prof. alatt megtalálható a system32 könyvtárban.

Üdv, NetKing http://netking.freeweb.hu/


kedd dec. 28, 2004 11:06
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
tibuu írta:
hiberfil.sys, az megegyezik a fizikai RAM meretevel, hibernalaskor abba menti el a RAM tartalmat, ha nincs szukseged hibernalasra akkor tiltsd le, es maris nem lesz ott az a file 8)
Köszönöm! Nah, legalább ezt is tudom. 8) Szóval szükséges a hibernáláshoz. Jó.


kedd dec. 28, 2004 8:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
hiberfil.sys, az megegyezik a fizikai RAM meretevel, hibernalaskor abba menti el a RAM tartalmat, ha nincs szukseged hibernalasra akkor tiltsd le, es maris nem lesz ott az a file 8)


kedd dec. 28, 2004 7:50
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
droland írta:
Mi ez a sok hülyeség?

gpedit.msc
Ez hol található? Home Edition- ben megpróbáltam beírni a futtatásba, de semmi, utána lezavartam egy keresést, ilyen nevû msc nincs a Cn.

Más: Milyen szolgáltatásokkal bír a beépített tûzfal és mennyire hatékony? Ugyanis történt, hogy olvastam egy fórumoldalt, mikor a forgalomjelzõ elkezdett villogni, és mikor ránéztem, bõszen jöttek befelé a bájtok. Lehet valahonnan tudni, hogy ez egyrészt mi volt, másrészt Microsoft Tûzfal mit is tett ellene? Vagy ez max utólag a biztonsági naplóból derül ki (már ha be van kapcsolva :oops: )?

Megint más: Található valahol egy (kvázi- csecsemõknek szóló) lista, hogy melyik szolgáltatás mit is csinál, és mi az alapértelmezett beállításuk?

Még másabb: Úgy hallottam, hogy az XP a felasználó engedélye nélkül, nos, jelentéseket tesz. Ez ellenemre van. Ezt egy konkrét szolgáltatás teszi, pl.: távsegítség, vagy ez el van rejtve, és a beépített tûzfal is elõzékenyen átengedi?

UI.: Mi az a hiberfil.sys, és mit tárol, hogy kell neki majd egy giga?


kedd dec. 28, 2004 6:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 19:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Larvin írta:
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egy problémában.
Több helyen olvasható az, hogy hogyan lehet eltávolítani a start menüből a my pictures, my music stb. mappát, ez le is tudva a részemről, de sehol se találok infót azzal kapcsolatban, hogy hogyan kell a my documents mappát, vagyis az utoljára használt dokumentumokat eltüntetni a startmenüből.
Ha valaki tud egy linket dobni ahol le van ez írva, vagy le tudná írni mit kell változtatni a regeditben az nagyon lekötelezne.
Előre is hálás köszönet.


A megoldás: Katt a start gombra. Egy üres részén a startpanelnek, jobb klikk, tulajdonságok.Testreszabás.Speciális. "Legutóbb használt dokumentumok listázása".Vedd ki a pipát, és késsz.
Üdv: NetKing http://netking.freeweb.hu/


hétf. dec. 27, 2004 10:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 19:29
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: XP alatt bosszantó apróságok <->és a gyógyír ezekr
Hocila írta:
Nem láttam hasonló topicot (ha mégis van bocs) és gondltam beirogathatnánk ide azokat a túl nagy jelenőséggel nem bíró megoldhatatlannak tűnő jelenségeket, amik nap mint nap bosszantanak minket, és lehet hogy a megoldás pofon egyszerű, de mire rájövünk...

Kezdem is mindjárt: Új XP telepítés után (SP2-vel) nem indítja automatikusan a behelyezett CD-t, DVD-t. Ha ráklikkelek, akkor sem a megadott műveletet hajtja végre (pl zene cd - winamp indítás), hanem mintha futtatást írtam volna be, megnyitja a mappákat. Ugyan ez nem frissíti a "sajátgép" DVDmeghajtoját, amilyen lemez bootoláskor van benne, azt rögzíti ikonnak és kötetcimkének, csak újraindítással lehet frissíteni. Próbáltam az eszköz tulajdonságainál beállítani, hogy milyen műveletet hajtson végre adott lemeztípusnál (zenei cd - winamp, dvd video - power dvd stb.), de mintha semmit nem csináltam volna. Szerintem beállítás gond, de nem tudom hol keresgéljek.


A megoldás a regisztrációs adatbázisban keresendő. Vagy szerkeszd manuálisan, vagy ha nem értesz hozzá, akkor használj hozzá progit. Például az "X-Setup Pro" nevezetüt.
Üdv: Netking http://netking.freeweb.hu/


vas. dec. 26, 2004 19:44
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: vas. dec. 26, 2004 17:48
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni egy problémában.
Több helyen olvasható az, hogy hogyan lehet eltávolítani a start menüből a my pictures, my music stb. mappát, ez le is tudva a részemről, de sehol se találok infót azzal kapcsolatban, hogy hogyan kell a my documents mappát, vagyis az utoljára használt dokumentumokat eltüntetni a startmenüből.
Ha valaki tud egy linket dobni ahol le van ez írva, vagy le tudná írni mit kell változtatni a regeditben az nagyon lekötelezne.
Előre is hálás köszönet.


vas. dec. 26, 2004 17:55
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 22, 2004 18:08
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Hocila!

Annyit szeretnék kérdezni,hogy hogyan telepítetted az SP2-t? :?:


szer. dec. 22, 2004 18:12
Profil Privát üzenet küldése YIM
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Letölteni nem lehet sehonnan. Hivatalosan persze. Csak megvenni előbb, majd utána.

Megszerezhető a Warez oldalakról. Vagy itthon kell valakinél a Fórumban keresgélni.

Ghost méretek (komplett telepítő):
v9.0 méret: 31.462.487 byte
v7.75 méret: 57.810.347 byte
v7.0 méret: 55.718.906 byte


szer. dec. 22, 2004 16:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
honnan tudom letölteni a ghost-ot? És hány MB-t?


szer. dec. 22, 2004 12:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
grimi: Köszönöm, rövidesen kipróbálom.

- Más (új): Az Outlook Express néha elindul, néha nem (tehát rákattintok az ikonjára, homokórás- nyilas kurzor, gondolkodik, azután sima kurzor, és mintha semmit sem csináltam volna). Még nem sikerült rájönnöm, minek függvényében indul, avagy sem.


pén. dec. 17, 2004 17:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
+vakundok+!

Ezt próbáld ki:

http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/powertoys/xppowertoys.mspx

(Tweakui)

Magyar skin:

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=f5a11413-1d02-412c-a27a-44a8e13538bd&displaylang=hu


pén. dec. 17, 2004 14:13
Profil Privát üzenet küldése ICQ
vas-tag

Csatlakozott: szer. dec. 15, 2004 16:55
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Sziasztok!


A mai napig jól működő excell és word indításkor 1-2 percig viruskérés felírattal várakozik, norton virusvédelem van a géepen eddig semmi gond nem volt, ha kikapcsolom ha bekapcsolom a virus keresőt, akkor is ugyanzt csinalja.
kérlek segitsetek ujranistalállás nélkül hogy lehetne megoldani.


köszönöm előre is.

robi


szer. dec. 15, 2004 17:02
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Ez egyre rosszabb. Az Internet Explorer sem kapcsolódik csak úgy. Elõtte egy percet gondolkodik, azután nyavalyog, hogy a vírusírtó figyelése ki van kacsolva és csak ezután csatlakozik. A figyelés figyelését ki lehet kapcsolni, vagy hagyjam a fenébe az egész biztonsági központot és tegyek fel valamilyen szimpla tûzfalat?
- A Sajátgép ablakot rá lehet valahogy venni, hogy megjegyezze, hogy a böngészõsávban a mappákat szeretném látni? (Az Eszközök/Mappa beállításain belül természetesen ki van pipálva a beállítások megjegyzése.)

Üdv:

vakundok

UI.: Hihi, sikerült ikont csinálnom a Vezérlõpulthoz. megnyitottam, felvettem a kedvencek közé és onnan kivágtam. :oops: :D

UI2.: Sikerült megoldani az IE és az OE problémáját, a Sajátgépet meg megkerültem, csináltam egy ikont az intézõhöz. Viszont ezek a kelletlen üzenetek a tálcán lévõ ikonoktól egyre jobban bosszantanak.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára +vakundok+ szer. dec. 15, 2004 19:32-kor.



szer. dec. 15, 2004 14:23
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hello!

Kisebb problémába futottam! Remélem valaki tudja, mi a megoldás!

Adott WINXP SP2, és Power User felhasználó(k),és scanner(ek) (HP,EPSON) Felhasználók nem tudják használni a scannert, csak admin jogokkal!

Találkozott már valaki ilyenekkel? Tud valamit?

Előre is köszi:

SIM


szer. dec. 15, 2004 14:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jún. 29, 2004 10:44
Hozzászólások: 82
Hozzászólás 
Amikor a services.msc-t megprobalom elinditani, a kovetkezo hibauzit kapom:
Nem lehetett inicializalni a belepo modult. Nev: szolgaltotasok. CLSID:{itt egy hosszu hexa kod}
Ezt hogy lehet kijavitani? Nem sok kedvem van xp-t ujratelepiteni.


kedd dec. 14, 2004 17:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 84
Hozzászólás 
Hali!
Friss telepítésû XP Home (SP2). Jelenleg a következõket nem tudom:
- Kevés a lemezterület hibaüzenet. Hogy lehet ezt kikapcsolni?
- Hogyan lehet parancsikont csinálni a Vezérlõpulthoz?
- Internet: Hogyan lehet elérni, hogy az automatikus kapcsolatbontás tényleg bontsa a kapcsolatot? (Ne: "A légzsák automatikus kinyíláshoz van beállítva, akarja hogy kinyíljon?"- legyen.)
- Outlook Express: Hogyan lehet rávenni, hogy ténylegessen kapcsolódjon? AZ IE, ha nincs kapcsolat, akkor kapcsolódik, az OE ellenben csak megállapítja, hogy nem éri el a fiókokat.
Köszi:
vakundok


kedd dec. 14, 2004 15:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Vendég program futtatása
Hi all!
Hogyan tudom azt megoldani sp2-n, hogy a vendég, ha helyben bejelentkezik, akkor tudja futtatni az összes office programot???
Jelenleg az van, hogy ha valaki elindítja az excel-t akkor úgy csinál, mintha akkor indulna először ("felkészülés a telepítésre"). Találtam már egy olyat, hogy a szolágltatások között indítsam el az office source engine-t megtettem. mondjuk annyi eredménye lett, hogy már "csak" 3 hibaüzenetet kapok a "telepítés" közben...
szal a kérdés az hogy hogyan hitethetem el az XPvel hogy a vendég már vagy százszor elindította az officet.
Sztem hasonló jellegű a másik probléma is: a Commander a rendszergazdafiókban szépen beállítódik, de a vendégfiókban való indításkor, mindig feljön a beállítások panel, angol nyelven... telepítésnél, az ini fájl helyét már mindenütt kipróbáltam, de semmi változás..

Köszi


pén. dec. 10, 2004 13:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
grimi írta:
janusmanus!

Ha jók az emlékeim sp2-ről azt írták egy újságban, hogy ha olyan rendszerre van telepítve, ahol van daemon tools akkor valami gázos lesz. Összeakad az atapi.sys-szel vagy mi. Bár lehet, hogy az sp2 telepítését akadályozza meg, nem tom.
Le kell szedni démont, sp2 fel majd mehet daemon is. Szerintem nekem is ez a verzió van és mükszik rendesen.
Az meg pláne gyanús, hogy többi imidzs drájv sem megy.

Az SP2-es topicban írtam, hogy a magyar verzióban minden gépen kihött ez a hibaüzenet (atapi.sys file in use), mostmár legalább tudom, hogy a virtuális meghajtó miatt volt. AMúgy nem hiszem, hogy a gondot ez okozza, mert az SP2 telepítése, ettől még nem halt meg, csak kihagyás nyomtam és csá, és után is tökéletesen ment mindeden (természetesen a Daemon Tools is)!


kedd dec. 07, 2004 20:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 419
Hozzászólás 
janusmanus!

Ha jók az emlékeim sp2-ről azt írták egy újságban, hogy ha olyan rendszerre van telepítve, ahol van daemon tools akkor valami gázos lesz. Összeakad az atapi.sys-szel vagy mi. Bár lehet, hogy az sp2 telepítését akadályozza meg, nem tom.
Le kell szedni démont, sp2 fel majd mehet daemon is. Szerintem nekem is ez a verzió van és mükszik rendesen.
Az meg pláne gyanús, hogy többi imidzs drájv sem megy.


kedd dec. 07, 2004 19:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
Írtad: "nyomtatóport". Gondoltam: "LPT1". Sorry.

(Ja és még: nálam is USB-s nyomtató, nálam is SP2, és műxik a "bidirectional support".)

Lehet nem volt egyértelmű: EGYIK nyomtatóporton SEM lehet engedélyezni (sem LPT-n, sem USB-n, sem COM porton)!
Van egy INTEL progi, usbready.exe, eszerint a system-ben "fully" működnek az usb-k.
Nem értem, nem értem és nem értem!!!!!!!!


csüt. nov. 18, 2004 23:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Írtad: "nyomtatóport". Gondoltam: "LPT1". Sorry.

(Ja és még: nálam is USB-s nyomtató, nálam is SP2, és műxik a "bidirectional support".)


csüt. nov. 18, 2004 21:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
johnnyrotten írta:
A BIOS-ban próbáltad állítani a port "milyenségét"? Szvsz ott a megoldás.

A BIOS-ban (AWARD) semmiféle állítási lehetőség nincs USB-re. De mint írtam, a PLug & Play működik, bármit rádugok az USB-re, azonnal felismeri, ez pedig csak akkor lehetséges, ha van visszirányú adatáramlás. Csak és kizárólag a nyomtatóportokon nem lehet engedélyezni. Nyomtató->Tulajdonságok->Port és "Kétirányú támogatás engedélyezése" sor szürke. Nem esküszöm meg rá, de az sp2 előtt mintha ez nem így lett volna...


csüt. nov. 18, 2004 7:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
A BIOS-ban próbáltad állítani a port "milyenségét"? Szvsz ott a megoldás.


kedd nov. 16, 2004 21:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 35
Hozzászólás 
Segítsetek!
Az sp2 óta egyetlen nyomtatóportra sem lehet engedélyezni a kétirányú informácó áramlást. Őszintén szólva sp2 előtt nem is néztem. Az adott porton nyilván mennek infók, hiszen a P&P működik. Van egy új nyomtatóm, és ennek a Tools progija olyan infókat adna, ami jó lenne, de ehhez kellene a kétirányú információáramlás. A tulajdonságok->port fülön a "kétirányú támogatás engedélyezése" szürke, ki sem lehet választani. Nagyon jól jönne minden ötlet!
Papzi


kedd nov. 16, 2004 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1558
Hozzászólás 
Laci_L írta:
... Lehet mindent nulláról kezdeni. Edzi az akaratot.


:lol: :lol:


szomb. nov. 13, 2004 15:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
mortin

Nagyon igazad van. Egy mentés 500-2000 MB egy "normálisan" használt, és beállított gépnél (a C:-ről beszélek). Ez egy-három CD, vagy egy kis foglalás egy másik partición.
Akinek erre nincs helye, vagy nem ment időszakonként, az szerintem szenvedjen. Nem létezik, hogy a mai CD és winchester árak mellett ez gond legen. A lustaság, az más. Akkor meg nem kell sírni. Lehet mindent nulláról kezdeni. Edzi az akaratot.


szomb. nov. 13, 2004 15:11
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
A Ghost szerintem is a legtutibb módszer rendszermentésre. Igaz adott esetben meglehetősen helyigényes megoldás és hát ugye a mentés gyakorisága sem mindegy.


szomb. nov. 13, 2004 13:15
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 29
Hozzászólás 
eugen:

Milyen programot használsz a könyvtárak összelinelésére? Nem lehet ott van valami beállítási gond, hogy nem tudsz törölni?

>Azt szeretném megoldani, hogy a 6osra tenni az op alapot, lehet ott a
>recycle bin is, de a program files direktory mountoltként létező
>könyvtárba kerüljön az 52gbs partícióra, és szintén a főkönyvtárban
>maradjon a 128gb adat partícióm is. Ezután az egész rendszeralap
>mindenestül lementhető is legyen (6gb lesz max. tömörítve 2 sem).
>Ergo újra el kell majd vacakolnom a jogosultságokkal, mert addig a
>program files alá telepítenem sem célszerű. A rendszer néha temp
>állományokat használ telepítés során, és azokat sem tudja majd
>leszedni, amíg be nem lőttem neki a jogokat. Mert nem hajlandó rá és
>kész - próbáltam már.

Erre problémára azt mondom, hogy Win2000 telepítésénél anno a Program Files mappát sikerült a winyóm második particiójára helyeznem (igaz véletlenül). Gondolom ez megoldható XP-n is.

A dologról összességében: szerintem nem lenne rossz átgondolnod a dolgot! Célszerű lenne a nagy vinyót ketté particionnálni egy kisebb Windows-ra és a tárhelyre. Attól függ milyen programokat akarsz feltenni, de a Win-nek max. 10-15 GB elég swappel együtt is, a többi megmaradna tárhely particiónak. A kis vinyót meg vagy bent hagyod és párhuzamosan rámentheted a nagyon fontos dolgaidat (pl. munka, stb) vagy megtarthatod transfer vinyónak adatokat hozni-vinni.

És az érv, amiért én erre a megoldásra tenném a voksomat. Gyanítom, a kis vinyód nem mai darab, ezért lemezműveletekben a nagy valszeg gyorsabb. Ezen pedig ugye jelen esetben az operációs rendszer sebessége múlik.

Windows lemezkezelésének egyik alapja a particiók használata. Nos ettől lehet idegenkedni, utálni, de egy dolgot szerintem nem nagyon: figyelmen kívül hagyni. Alternatív megoldások persze léteznek mindenre.


szomb. nov. 13, 2004 13:05
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 11, 2004 10:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás Putra Writer es az XP
vackor írta:
>Állítsd be őt is rendszergazdának, úgy indítsd el a programot,
>ilyenkor az megcsinálhatja magának a szükséges beállításokat.
>Ha ez megtörtént, akkor állítsd vissza korlátozottra.


Kipróbáltam. Miután visszamentem korlátozott fiók jogra, ismét előjött a probléma.

De! Sikerült másképpen.
Rendszergazda jelszóval a regeditben rákerestem a "Szerkesztés Putra Writer-rel" string-láncra, majd jobb egér/Engedélyek-nél Teljes hozzáférés jogot adtam több helyen is, mert több helyen is szerepelt a "Szerkesztés Putra Writer-rel" a szöveg.

Most már minden OK.


szomb. nov. 13, 2004 9:10
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: windows
harry-- írta:
Ha a fiam azonosítójával lépek be,(Fióktípus korlátozott- nincs sok joga)
elindul a Purta Writer, majd hibákat ír ki.
Azoknak a mappáknak, melyekbe beleír Putra Writer, olyan jogokat adtam, hogy
a fiam is tudjon oda írni, illetve a Putra Writer.

A köv. írja:
"Falied to create key txtfileshellSzerkesztés Putra Writer-relcommand."

Állítsd be őt is rendszergazdának, úgy indítsd el a programot, ilyenkor az megcsinálhatja magának a szükséges beállításokat. Ha ez megtörtént, akkor állítsd vissza korlátozottra.


pén. nov. 12, 2004 9:32
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. nov. 11, 2004 10:53
Hozzászólások: 4
Hozzászólás windows
Sziasztok!

Win XP van. 2 felhasználó. Rendszergazda, és a fiam.
Feltelepítettem a Putra Writer 1.7 (magyar) (887kb) HTML szerkeszt&otilde;t.
Innét letölthető:
http://www.honositomuhely.hu/ism/kat5/html/putra.php

Kezdetnek jó lesz neki, és ingyenes.
Nálam tökéletesen m&ucirc;ködik.

Ha a fiam azonosítójával lépek be,(Fióktípus korlátozott- nincs sok joga)
elindul a Purta Writer, majd hibákat ír ki.
Azoknak a mappáknak, melyekbe beleír Putra Writer, olyan jogokat adtam, hogy
a fiam is tudjon oda írni, illetve a Putra Writer.

A köv. írja:
"Falied to create key txtfileshellSzerkesztés Putra Writer-relcommand."

Ok-ra klikk után, az eszköztárak mindig összegabalyodnak. Nem úgy indul, mint h
a
rendszergazdával lépnék be.

Segítsetek!


csüt. nov. 11, 2004 11:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 107
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Tudtommal a általad emlitett Daemoon a legujab és más SP2-öt is tud.
Nekem is SP2-ön fenn van és kiváloan megy.
Szerintem mennie kellene, tudom ez nem vigasztal, de sajna nincs 5letem rá.


csüt. nov. 11, 2004 10:02
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3104 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség