Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 5:37



Hozzászólás a témához  [ 77 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Hiányzó NTLDR 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Visszaraktam egy másik Ghost mentést, azzal meg rendben minden.
Mivel itt csak C:- és D:- van így csak a C:-re lehetett a mentést visszarakni.
A Windows idétlen játéka volt... :wink:


pén. márc. 05, 2010 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Most látom ezt. Kicsit mást és másképp írtad, mint priviben.
A Ghost csinált már valamikor nekem is olyat, hogy nem jutott tovább a rendszer a csíkoknál, vagy addig sem.
A chkdsk /f /r parancssorból vagy chkdsk /p /r a helyreállító konzolról nem árt, van amikor helyrehozza a dolgot, ha ez lett volna az oka.
Itt az van, hogy összekutyultad a mentett és visszarakott partíciók elhelyezkedését, sorrendjét, és a téves partíció sorszám miatt írta ki az ntldr hibát. Habár az hal.dll szokott lenni.
Vagy az aktív partíció és indítófájlok keveredtek meg.


pén. márc. 05, 2010 17:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT írta:

Ami meg az XP helyreállító konzolt illeti, a fixboot paranccsal tudnád helyreállítani a bootját. A hiányzó rendszerindító fájlokat (ntldr, ntdetect.com) viszont nem pótolja, de egyúttal és időlegesen tönkre teszi a Win7 bootját.
Van még a bootcfg /rebuild parancs, amivel a boot.ini-t tudod helyreállítani automatikusan, ha nem lenne jó mégsem a szerkesztésed.
Ha ez megvolt, és az XP rendesen bootol, utána jöhet a Win7 boot menü helyreállítás a telepítőjéről elindított repairrel.
Ha benne volt az XP indítósora is, mint korábbi op. rendszer, akkor oké, ha nem, akkor be kell szúrni az EasyBCD programmal vagy a bcdedit paranccsal. .


Most mi van abban az esetben ha azt írja ki, hogy a bootcfg nem tud elindulni?
Ez esetben nincs más csak az XP tehát nincs mellette Win 7 ahol telepítő be - Javítás- újraindítás- EasyBCD és kész.

Beírom: copy e:\i386\ntldr c:\
copy e:\i386\ntdetect.com c:\
Az NTLDR-t már nem hiányolja, de nem tud elindulni, csak az indítóképernyő jelenik meg és a lista az indítások lehetőségeivel.

Telepítő- Javítás: bootcfg /rebuild
Nem lehet Windows telepítéseket keresni a lemezeken.
Ez a hiba sérült fájlrendszer miatt történhetett meg, mivel emiatt a Bootconfig nem tud futni. A lemezhibák felismeréséhez futtassa a chkdsk parancsot.

Chksdk fut a kötet jó állapotban van.


pén. márc. 05, 2010 15:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
stell-szakinál a pont.
A vackor-féle megoldás arra jó hogy valamelyik elinduljon,de az esetek nagy többségében arra elég az éppen :működőkepést indítja ami egyébként is hibás..
:roll:

Ps:Laci_L a Ghost: nem kell neki hiszen,van kettő is,és itt nem arról van szó hogy ua. patrot akarom vissza akár hibásan is..Itt az a gond hogy azt nem tudja honnan induljon a rendszer.
Lassan mondom.... van kettő is jó mind a kettő csak különböző lemezeken (patokon) és a rendszerindító a hiányos!Nem bootos a lemez!


szer. feb. 24, 2010 20:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Ha meg érdekel a Ghost használata, itt egy leírás:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=903743#903743


szer. feb. 24, 2010 11:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
1:Le meni a helyreállítási konzolra
2:A diskpart parancsal megnezni ha megvan e a c:\particio,ha igen akor vissza a parancssorba.
copy e:\i386\ntldr c:\
copy e:\i386\ntdetect.com c:\
Attrib -H C:\Boot.ini
Attrib -R C:\Boot.ini
Attrib -S C:\Boot.ini
DEL C:\Boot.ini
BootCfg /Rebuild
Fixboot
exit

kiveni a telepito lemezet,es kesz,


szer. feb. 24, 2010 9:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Szerintem ez még nem elég. A hibaüzenetből kiindulva (NTLDR missing), hiába lesz megszerkesztve a boot.ini, ha nincs ami feldolgozza.
Javaslat: mindkét partícióra rá kéne másolni az ntldr és boot.ini fájlokat, így van esélye mindkettőről elindulni. Ha használható a boot menü, akkor már át lehet szerkeszteni a boot.ini-t és az aktív partíciót.

Ha van a gépben floppy meghajtó, az is felhasználható erre a célra.


szer. feb. 24, 2010 8:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Hiren's Boot CD-vel vagy Puppy Linux-szal szerkeszd át a timeoutot. Ha így se megy valamelyik, akkor a kényes/fontos fájlokat mentsd ki egy kölcsönvinyóra és töröld mind2 partíciót, hozz létre 1 partíciót, azt formázd és oszd fel (ha szükséges). Utánna próbálj XP-t installálni.


szer. feb. 24, 2010 2:14
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 23:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Hiányzó NTLDR
Két partició van.
A boot.ini az 1. és a 2. particióra mutat.
Ha elindítom az xp installt ezeket látom. Mivel nincs más, ezért gondolom ez jó sorszám.

Viszont nem jut el odáig, hogy felhozza a boot.ini-ben lévő menüt.
Igaz a timeout 1-re van állítva, lehet, hogy ez rövid, de ezt nem tudom repair c-ból módosítani.

Az aktív particióval lehet, hogy baj van, azt hogy tudom megnézni?


szer. feb. 24, 2010 0:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Most csak egy partíció van a meghajtón?
Meg van jelölve aktívnak? (lehet hogy hülye kérdés, a hibaüzenet alapján elég valószínű hogy igen)
A boot.ini bejegyzése nem a letörölt partícióra mutat véletlenül? Azt felülírhatta az újabb telepítés.


szer. feb. 24, 2010 0:38
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd feb. 23, 2010 23:23
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Hiányzó NTLDR
Sziasztok,

Hátha tud valaki nekem segíteni.
Ott kezdődőtt, hogy installáltam egy Ghost 2003-at WinXP-re, az után sok lépés után most itt tartok:
"NTLDR is missing
Press Ctrl+Alt+Del to restart"

Lépések:
Ghost Install tökéletesen végbement.
Szerettem volna egy backot.
Ez lefagyott, ez után már nem tudott a laptop visszatérni a Windows-hoz.
Windows installból felhúztam egy másik XP-t egy az installból látszó particióra.
Ebből betudtam szerkeszteni a boot.ini-t és be tudtam bootolni az eredeti XP-mről.

Viszont, mint kiderült ez csak egy logikai partició volt, amit valszeg a Ghost hozott létre egy 16M-s particióval együtt (valszeg az első particióból lecsípve)
Ghostot leinstalláltam és letöröltem a particiókat.
Viszont ez után már sehogy sem tudom elindítani a gépet. És nem értem, hogy miért.

Amit eddig próbáltam:
1.
WinXP repair consolból:
fixmbr
fixboot
copy e:\i386\ntldr c:\
copy e:\i386\ntdetect.com c:\
bootcfg /rebuild

2.
install windows a vinyón lévő másik particióra

Eddig egyik sem működött, az eredmény a fenti.
A c-n lévő boot.ini nekem ránéztéből jónak tűnik, nem értem mi történik, mert a ntldr file tutira ott van (és mivel az installból felírtam jónak kellene lennie), lehet, hogy máshol keresi? nem jelenik meg a boot menü sem, nem értem

Esetleg van valakinek valami ötlete?
Nagyon jól jönne egy kis segítség....
Előre is köszönöm!


szer. feb. 24, 2010 0:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Na igen, hát én alaposan belekeveredtem ezekbe a dolgokba, csináltam szinte minden variációt és megint elírtam valamit: bootfájlokra gondoltam és rendszerfájlokat írtam...
Szóval az egész dolog még talán mindig megoldhatatlan lenne ha nincs és nem segít TargeT!
Mégegyszer is nagyon szépen köszönöm a segítséget! :wink:


csüt. dec. 03, 2009 17:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Azért azt tegyük hozzá, hogy az utóbbiak a kalamajkádnak csak a következményei voltak. Ráadásul több minden együtt.
Az "eredendő bűn" mégiscsak ott indult, hogy a leghostolt rendszernek és a visszaállított rendszernek nem azonos volt vagy lett az aktív partíciója. De ezt is jeleztem az elején.
Nagy valószínűséggel ebben nem a Ghost a hibás. Ha az indítási problémák után az aktív partíciót ellenőrizted volna, és beállítottad volna helyesen, szerintem semmi probléma nem lett volna.
Viszont a dolgot nem könnyítette meg, hogy a mai napig én innen pontosan nem tudom, hogy hol, mikor melyik volt az aktív partíciód. :lol: Legfeljebb tippjeim vannak.
Végül az aktív partíció beállítás helyett a bootot állítottad helyre hol az XP, hol a Win7 recoveryvel, és lett jó kis keveredés a mellékelt ábra szerint.
Valószínűleg hozzájárultam én is, amikor lezseren csak XP partíciót említettem, az XP boot partíció helyett. Ha volt ilyen. Nálam a kettő azonos, nálad különböző volt.
Sebaj, a lényeg, hogy most már jó, és mellesleg el lehetett mélyedni a dolgokban. :D

Idézet:
De ezt nyilván azért van így, mert a Windows rendszerfájlok a C:-n vannak.

Ez így ma már nem igaz. Meg attól függ, honnan nézve. XP-nél még igen, mert a boot fájloknak az aktív partíción kell lennie, és az XP az aktív partíciót C: meghajtóbetűjellel tölti be.
Vista óta viszont mindenképpen a op. rendszer partíciója lesz C: betűjelű, hiába a 13. logikai partícióra van telepítve, de ő bootol be. Akkor onnan nézve a 13. logikai partíció lesz C:. A többi meg az ami, de arra is van egy betű kiosztási sorrend.
A Win7 még rátett egy csavart ebből a szempontból, mert ha hagyod, hogy ő particionáljon, akkor létrehoz egy 100 MB-os boot partíciót, amihez nem rendel betűjelet. Önmaga meg C: lesz persze.
Ha betűjelet rendelsz a boot partícióhoz, akkor az meg az lesz, ami. D: től indul, és ezen vannak a boot fájlok. :wink:


szer. dec. 02, 2009 12:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Így van, többször is írtad ezeket a dolgokat meg is csináltam, de eddig valahogyan mégsem jöttek össze. Pedig az összes variációt végigjátszottam.
Ha azt nézzük nem lenne logikus a D:-re telepített XP-nek a C: indítás.
De ezt nyilván azért van így, mert a Windows rendszerfájlok a C:-n vannak.
A lényeg, hogy sikerült és nagyon köszönöm a segítséget.

A WOT nekem nem engedi a warez oldalakat, meg a Panda Global is nyírja őket, csak a zöldkarikás oldalakat tudom olvasni. Felraktam az Acronist, de RPC hibát írt ki a Backup4 meg 28 figyelmeztetéssel mentett. Így maradok a Norton Ghostnál.


szer. dec. 02, 2009 9:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Már írom egy ideje, hogy minek hol kell lennie, meg esetleg felcserélődés van, meg nézd meg melyik az aktív partíció.
De jó, hogy végre sikerült. :D
Most kezdek konkrétabban rájönni, hogy a keveredést nálad az okozta, hogy a Win7 volt az első és aktív partíción, nem az XP.
Ez általában fordítva szokott lenni. Nálam legalább is.
Amikor pedig az EasyBCD-vel az új XP indítását beszúrtad, nem az az érdekes, hogy maga az XP melyik partíción van. Azt majd elintézi a boot.ini.
Hanem az a lényeg, azt kell megmutatni a Win7 boot loaderének, hogy az XP indítófájlok hol találhatók.
És ez nálad a Win7 partíciója a C: volt. Vagy az lett a repair után.
Nálam meg ilyenkor a D:, mert a Win7 alól úgy látszik az aktív partíció. Lehet, hogy ezzel reflexesen félrevezettelek eleinte? :roll:

A True Image-ből volt v10 verzió, még évszám nélkül, meg a 11.0 is hasonlóképpen.
A v12-nél jött az be, hogy már egyúttal 2009 is. a V13 meg 2010.
De évszám szerint 2011 az nincsen. Még.
Ha a 2010 Home-ot hasonlítják össze a v10 verzióval, úgy nem csodálom, hogy van különbség, mert kimaradt két fő verzió. :lol:
Én csak rákerestem a neten, hogy mi lenne ez, és torrent oldalakat dobott a 2011-re és v13 build 5055 emlegetését láttam, az meg egy korábbi buildje a 2010 Home-nak.
Nyilvánvaló elírás. De ha a torrentezőknek van újabb, legyen. :wink: Én nem töltöm le.
Az is lehet, hogy a 2011-re jobban rácuppannak, hogy újabb. Pedig dehogy, az Acronis közben buildet frissített.


szer. dec. 02, 2009 9:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT!

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
Minden úgy van, ahogy írtad: az EasyBCD 1.7.2 mutatta, hogy felcserélődve voltak a meghajtók betűjelzései. A D:-n levő XP-nek a C:-ről kell indulnia, ekkor már mindegyik rendben működik.
Mégegyszer is nagyon szépen köszönöm a segítségedet.


kedd dec. 01, 2009 23:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Hirtelen nem tudnám most megírni, hol találtam, de a Firefoxban meg kell lennie a nyomának. Magyar oldalon van még azt is leírják, hogy miben jobb a 10-es verziónál.


kedd dec. 01, 2009 22:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Már az Acronis True Image Home 2011-nél tartanak.

Ezt hol olvastad? Torrenten? Hülyék azok, valaki elírta, oszt azóta így terjed. A v13 a Home 2010, no meg a build szám alapján is elég egyértelmű.
Ne foglalkozz a torrenttel, amit javasoltam, az tuti.
Az 5055 build az amúgy is korábbi, mint a 6053.
Azért az Acronis se dolgozik ennyire előre, ahogy nézik a naptárt. :gigalol:

Idézet:
A gond nálam az Acronis True Image Home 2010-nél RCP hiba...

Ennek, illetve ennek is utána kellene már nézni, hogy mi az oka, meg az eltüünedező .eexe fájljaidnak.
Itt valami MBR vírus, rootkit, vagy nem tudom mi is benne lehet a buliban.
A Gmer-es mbr.exe-t vagy egy fixmbr-t se ártana már talán nálad futtani. Ártani nem árt.


kedd dec. 01, 2009 21:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Hát nem sikerült elírnom: RPC :oops:


kedd dec. 01, 2009 21:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... A gond nálam RCP hiba...

RPC... :D


kedd dec. 01, 2009 21:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Már az Acronis True Image Home 2011-nél tartanak.
A gond nálam az Acronis True Image Home 2010-nél RCP hiba...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Supervisor kedd dec. 01, 2009 21:17-kor.



kedd dec. 01, 2009 21:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget én is a privit olvastam hamarabb.
Szóval itt a gond, ha a Win 7 indul, akkor azután az XP már nem tud elindulni, mert ntdlr-t hiányolja...
Ennyit még az életben nem szívtam...


kedd dec. 01, 2009 21:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Supervisor írta:
A megoldást ugye itt kell keresni?

Nem, de úgy adódott, hogy a privit hamarabb olvastam. Ott lesz a válasz.

@Laci_L
:gigalol: Ez is rendeződött hasonlóképp korábban. :wink:


kedd dec. 01, 2009 20:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... azt szeretném megkérdezni, hogy a Acronis True Image Home 2010-t érdemes megvenni?...

:shock: :D


kedd dec. 01, 2009 20:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Idáig jutottam: Ha van Win 7, akkor nincs XP, ha van XP akkor nincs Win 7.

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /noexecute=optin /fastdetect

A megoldást ugye itt kell keresni?


kedd dec. 01, 2009 19:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Itt valami a Norton visszarakása körül lehet, ami a gondot okozza. Most megnézem mi a helyzet a Ghost 14.0-val és még azt szeretném megkérdezni, hogy a Acronis True Image Home 2010-t érdemes megvenni?
A Ghost 14.0-t csak felraktam és egyszer régebben használtam eddig megmaradtam a 2003-nál.


csüt. nov. 26, 2009 17:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Az a helyzet, hogy innen a távolból csak tippelni lehet, mert nem láttam se a régi, se az új boot.ini-t, se a partíciókat, hogy tényleg mi hogy van, se a ghostolás előtti és utáni BCD menü elemeket.
Valami valamitől mégis összekeveredett. A Ghost partíciómentés maga nyilván nem változott fájl szinten. Akkor már csak az van, hogy a régi hivatkozások az új rendszerben valamiért nem oda mutatnak.
Ez a valami lehet, ha nem az az aktív partíció, nem azonos partícióra kerültek vissza, a logikai partíció kontra elsődleges az XP esetében, vagy a BCD menü nem arra a meghajtó betűjelre mutat.
Azt nem gondolnám, hogy a régi CLSID azonosítók az új vinyón ne lennének jók, mert akkor meg hibaüzenetet kellene kiírnia a Win7 boot managernek.
Valaminek meg kellett keveredni, mert ha jól emlékszem már a Win7 se lett jó, nemcsak az XP a helyreállításig.

Vagy tényleg az van, hogy a klónozás ilyen esetben kevesebb gonddal jár, bár az sem árt, ha partíciómentés is van.
Vagy a True Image esetében pl. bepipálhatod azt is, hogy az MBR-t és a Track 0-at is írja-e vissza. Én nem szoktam, csak a partíciót.


csüt. nov. 26, 2009 11:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Tegnap még küzdöttem a dolgokkal ezért már nem is tudtam jelentkezni.
Szóval a visszarakáskor nem történt betűjelcsere és először a TargeT által leírt módok alapján megcsináltam működött minden, mindkét oprendszer.
A furcsa viszont az volt, hogy hálózatban a második gépen csak mintegy a felét látta az első gépen a C:- meghajtón levő dolgoknak. Erre küldtem át a hálózaton az elsőről a másodikra, de ott bizony nem volt megtalálható. Ilyen jelenséggel eddig még nem találkoztam.
Aztán jött a meglepetés. Másnap indítás és ugyanaz a hiba: hiányzó ntldr.
Na most a Win 7 javítással teljesen helyreállítható, de a D:-n az XP-nél marad a hiányzó ntldr. Ha az XP-t állítom helyre eltűnik a Win 7 az Easy-val megnézve minden jónak tűnik, de valamit lehet, hogy mégis elronthattam.
Azt hiszem mégegyszer végigmennék a dolgokon és lenne még egy-két kérdésem is.


csüt. nov. 26, 2009 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Szóval akkor nagyon is ajánlatos a töredezettségmentesítés.
Minden mentés előtt nem szoktam csinálni ez igaz, de olyan 20% töredezettségnél már mindenképpen.


csüt. nov. 26, 2009 9:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... vagy visszaghostolás közben megváltozó meghajtóbetűjelek okozhatták...

Nem mindegy, hogy Partició, vagy Disk lett mentve. Az utóbbi esetében lehet betűjel csere. Én még sosem mentettem így, úgyhogy tapasztalatom sincs. :shock:


szer. nov. 25, 2009 19:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ha már így folytatódik, akkor vonjunk le pár tanulságot. Habár Supervisor nem írta le pontosan, mi volt a megoldás nála, vagy pontosan hogyan keveredtek össze a partíció betűjelek és hivatkozások, és hol.
Már az első gyanúm ez volt, de a Ghost utáni furcsa viselkedés hagyott némi kétséget, hátha az is benne van a pakliban.
Vagy a logikai/elsődleges partíciók viszonya volt a probléma, vagy visszaghostolás közben megváltozó meghajtóbetűjelek okozhatták.

De ez az ősi DOS-os Ghost még ma is jó
, teszi a dolgát akár Win7 esetén is, még ha kicsit fapados is ma már. Amire alapból kell, arra jó. 8)

A True Image 2010 Home azért ég és föld, és szolgáltatásokban még a Ghost 15.0 sem közelíti meg nálam, még ha utóbbiban nem csak .vhd, de VMware .vmdk konverzió is van.
Az is igaz, hogy True Image esetén nem volt még semmi problémám, de a DOS-os Ghostnál igen elvétve valamiért előfordult.


szer. nov. 25, 2009 19:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Laci_L írta, hogy volt már problémája a Ghosttal, ha előzetes töredezettségmentesítés nélkül mentett...

Csak most néztem ide be. :shock:

Szóval: egy haver gépét mentettem (volna) el, de nem sikerült, menetközben hibajelzéssel leállt. Sokadik próbálkozásra lefutott, de nem lehetet visszaghostolni vele, mert akkor állt le. A hibakóddal rákerestem a Symantec honlapon, és ott ajánlották a töredezettségmentesítést. Kiderült, hogy mentésnél egy bizonyos határig képes összeszedni a szétesett fájlokat, de egyszer csak besokall. Lehet, hogy a szűkös DOS memória miatt.
A lényeg, hogy utána ment, mint az ágybas..rás. Kétségtelenül nagyon szét volt esve a fájlrendszer. Azóta mindig lefuttatom. Ami amúgy sem árt. :D


szer. nov. 25, 2009 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Wow, akkor semmi gond. 8) Törlöd a felesleges indítási sort a boot.ini-ből. Talán a bootcfg /rebuild rakott be még egyet, ha kiadtad ezt a parancsot.
Csak nézd meg, hogy stimmeljen mire hivatkozik a default-nál és az op. rendszer alatt, hogy egyezzen, és nehogy a jót töröld ki.

Ha már egyszer jó lesz a Win7 boot menüd, és esetleg meghajtó betűjelet váltasz az XP-nek a Win7 alól, akkor automatikusan cseréli a boot menüben is. Ez így rendben is van, ne lehessen eltolni a bootot.

Az is lehet, hogy rossz partíció hivatkozáskor a BCD menüs indításnál az ntldrt írja hibásnak, ha csak az XP-s boot manager van, akkor meg a hal.dll-t.


kedd nov. 24, 2009 15:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Már nekikezdtem az általad leírtak alapján és az XP indul a D:-ről, de itt még valamit nem jól csináltam, mert D: Windows és Windows XP Professional is van a bootmenűben, csak az egyiknek kellene lennie. Most a Win 7 nem indul, ahogy írtad, de annak is jónak kell lennie.
Na és itt most nincs themes hiba és nem nyírta ki az Alkoholt sem.
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, folytatom tovább.


kedd nov. 24, 2009 15:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Persze, ntldr-nek lennie kell. Ha nincs, oda kell másolnod az aktív partícióra. (Meg ntdetect.com-nak is, meg boot.ini-nek is.)
Hogy egy másik XP telepítésről, vagy a telepítő I386 mappájából, mindegy, csak legyen, meg ahogy egyszerűbb.
Valahogy mégis az van, hogy az ntldr nem tűnik csak úgy el egy visszaghostoláskor, és csak egymaga, mert az eredeti metésben még meg volt.
Ennyiben mégis partíció hivatkozási problémának tűnik. Lehet, hogy nem is a boot.ini-ben, mert az mintha más hibaüzenet volna :roll: , talán a hal.dll, hanem a Win7 boot menüben lévő.
Este kipróbálom, hogy mi lesz, ha átírom az XP partícióját, ha addig nem lenne jó. :wink:


kedd nov. 24, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Elnézést kérek megírtam és rögtön bemásoltam a fentieket, közben meg nem néztem meg a választ.
Na akkor most jöjjenek azok amiket írtál.
Köszönöm szépen a segítségedet!


kedd nov. 24, 2009 14:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Keresem a megoldásokat idáig jutottam:
C:Win 7
Rendszer.helyreállítási beállítások
Javítási részletek:
A program a következő indítási lehetőségeket fogja javítani.
Név: Windows Boot Manager
Azonosító:{9DEA862C-5CDD-4E70-ACC1-F32B344D4795}
A program a következő indítási lehetőségeket fogja törölni.
Név: Windows 7
Azonosító: {D21600CD-A5BF-11DE-81C1-A559E8F63D2A}
A program a következő indítási lehetőségeket fogja hozzáadni:
Név: Windows 7 Ultimate (helyreállított)
Elérési út: Windows
Windows-eszköz: Partíció=C (119734 MB)
Név: Windows Recovery enviroment (helyreállított)
Elérési út: Recovery\d21600ce-a5bf-11de-81c1-a659e8f63d2a\Winre.wim.
Windows-eszköz: Partíció=C (119734 MB)
A program a következőképpen menti a jelenlegi rendszerindítási konfigurációs adatokat: C:\Boot\BCD.Backup.0001
Ezzel a win 7 helyreállítása megtörtént, de a D: XP továbbra sem indul az ntldr miatt.
Talán Win 7 alól XP CD-ről az I386-ból kell(ene) bemásolni a D:_re az XP-hez?


kedd nov. 24, 2009 14:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A Win7-tel most simán be tudsz jelentkezni a javított bootjával, ahogy írtad.
Elindítod a Lemezkezelőjét. (Jobb klikk majd Manage majd Disk Management a Computer/Sajátgép ikonra, ha kipakoltattad az Asztalra.)
Megnézed melyik partíció aktív. Megnézed hogy az összes felsorolt XP-s boot fájl megtalálható-e az aktív partíción. Ha nem, odamásolod. Persze engedni kell a rejtett és rendszerfájlok megjelenítését.
Ezután megnyitod a boot.ini-t, és megnézed melyik lemezre és melyik partícióra mutat az XP indítósora.
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2) kellene, hogy legyen, ha a másodikra raktad az XP-t és egy vinyó van.
De ha az adat partíciód mégis elsődleges lene, akkor meg asszem 3 lesz az XP partíció ilyenkor.
Úgyhogy lehet, hogy elég volna csak megszerkeszteni a boot.ini-t a Win7 alól, ha nem a Ghost miatt van.

Ami meg az XP helyreállító konzolt illeti, a fixboot paranccsal tudnád helyreállítani a bootját. A hiányzó rendszerindító fájlokat (ntldr, ntdetect.com) viszont nem pótolja, de egyúttal és időlegesen tönkre teszi a Win7 bootját.
Van még a bootcfg /rebuild parancs, amivel a boot.ini-t tudod helyreállítani automatikusan, ha nem lenne jó mégsem a szerkesztésed.
Ha ez megvolt, és az XP rendesen bootol, utána jöhet a Win7 boot menü helyreállítás a telepítőjéről elindított repairrel.
Ha benne volt az XP indítósora is, mint korábbi op. rendszer, akkor oké, ha nem, akkor be kell szúrni az EasyBCD programmal vagy a bcdedit paranccsal. Előbbi egyszerűbb, nevéből adódóan is.
Az EasyBCD-vel megnézheted, hogy az XP tényleg arról a betűjelű partícióról indulna-e, mint amelyikről a Win7 alól látod. Ha nem, át tudod állítani a megfelelőre, nálad D:-nek kellene lenni, ahogy írtad. Lehet, hogy valamitől összekutyulódott a meghajtóbetűjel hozzárendelés.
:idea: Hoppá, lehet, hogy pont ez a hiba, és ezért nem találja az XP-t. Először ezt nézd meg. De egy admin joggal indított parancssorban is listázhatod a boot menü elemeket a bcdedit paranccsal.


kedd nov. 24, 2009 14:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A másik oldalt a Win 7 részéről még nem írtam le ezt most pótolom.

Windows Rendszertöltés-vezérlő
A Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet. A hiba kijavításához:
1. Helyezze be a Windows telepítőlemezét, és indítsa újra a számítógépet.
2. Válassza ki a nyelvi beállításokat, majd kattintson a "Tovább" gombra.
3. Kattintson a "Számítógép javítása" elemre.
Ha nem rendelkezik ezzel a lemezzel, segítségért lépjen kapcsolatba a rendszergazdával vagy a számítógép gyártójával.

Állapot: 0xc000000e
Információ: A rendszerindítás kiválasztás nem sikerült, mert egy szükséges eszköz nem érhető el.

Akkor tehát így teljes a kép.


kedd nov. 24, 2009 14:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A teljesség kedvéért amit eddig még nem írtam:
Windows Rendszertöltés-vezérlő
A Windows indítása nem sikerült. Ennek oka egy nemrég bekövetkező hardver- vagy szoftverváltozás lehet. A hiba kijavításához:
1. Helyezze be a Windows telepítőlemezét, és indítsa újra a számítógépet.
2. Válassza ki a nyelvi beállításokat, majd kattintson a "Tovább" gombra.
3. Kattintson a "Számítógép javítása" elemre.
Ha nem rendelkezik ezzel a lemezzel, segítségért lépjen kapcsolatba a rendszergazdával vagy a számítógép gyártójával.
Fájl: \ntdlr
Állapot: 0xc000000e
Információ: A kiválasztott bejegyzés nem tölthető be, mert az alkalmazás hiányzik vagy sérült.

Ennyi.
Így teljes a kép.


kedd nov. 24, 2009 12:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Még valami amit megkérdeznék: az XP javításánál megkérdezi, hogy a 1: C: Win 7 vagy a 2: D: XP-re szeretnék bejelentkezni. Kiválasztom és beírom: 2. Kéri a rendszergazda jelszavát: beírom. Megjelenik a D: WINDOWS és innét hogyan tovább, hogy ez el is induljon?
A Help kidob egy parancssort és itt a kérdés: mit és hogyan kell(ene) beírni, hogy az XP elinduljon?
A parancssorok értelmezését jelentését ismerem, de valahol valamit mindig elrontok a beírásnál, mert egyikre sem indul az XP.
Szóval a kérdésem az lenne, hogyan kell helyesen beírni a parancssort?
A segítséget előre is köszönöm.


kedd nov. 24, 2009 12:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Még csak tizenöt éve foglalkozok informatikával és voltak és vannak szép számmal kihívások különösen a WinME idején, de mindent megoldottam.
Úgy tűnik most belefutottam valamibe amit még nem értek.
Mert ha rossz lenne az egész, akkor egy gépen sem működne de működik és több oda-vissza Ghost 2003 mentést megcsináltam már.
Vannak még tippjeim: egy másik ugyanilyen winchestert berakni és azzal mi lesz? Vagy a működő változatot átmentem egy másik ugyanilyen winchesterre - mivel hármat is vetten WD 500 GB - és akkor mi történik?
Sector-by-sector mentés nem volt.
Szóval pillanatnyilag nem találok logikus magyarázatot a jelenségre.

Ghost 2003 előtt nem mindig csinálok töredezettségmentesítést, de eddig még soha nem volt gond vele.
Köszönöm szépen a segítségedet.

A themes jelenségre meg egyszerűen nem találok magyarázatot.


kedd nov. 24, 2009 11:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A gyorsformázás nem gond. Én is mindig így csinálom.

:hm: Ezek szerint elég sokmindenre figyeltél előrelátóan, talán egyet kivéve. A logikai partíció. Nem lehetetlen persze, hiszen lehet bármelyik említett op. rendszert magát logikai partícióra tenni. Csak nem érdemes, főképp ha csak ennyi van.
Szerintem legjobb 3 elsődleges partíció, a fennmaradó kiterjesztett, ami több logikaira osztható, ha kell.
Az op. rendszereket jobb elsődlegesre tenni, így bármelyik aktívvá tehető, kezelhető lesz helyreállítás után, hogy arról bootoljon.
Ez még XP-Win7-Linux hármasnál is elég, a logikai partíció(ko)n meg lehetnek az adatok, backup.
Ahogy írtad tulajdonképpen jónak kellene lennie. Két bibi lehet, a logikai partíció vagy a Ghost. Vagy a kettő együtt.
Egyik, hogy ha Vista/Win7 hozza létre a logikai partíciót, akkor nagyobb helyet hagy az elválasztónak, valami ilyesmit olvastam valahol.
Ha a logikai partíciót a Win7-tel hoztad volna létre, akkor esetleg a régi DOS-os Ghost nem tudja ezt jól kezelni. Vagy a jó ég tudja. Pedig ha már létre van hozva, nem lehet gond, legfeljebb a Partition Magic vágja taccsra, ha módosít a partíciós táblán.
Ezzel együtt így sem érthető, hogy miért pont az ntldr tűnik el csak a boot partícióról, vagy mi köze az egésznek a Themes-hez. :roll:
Valami úgy tűnik, hogy nem megfelelő helyre mutat a boot.ini-ben az XP partíciója visszarakás után, illetve kissé gyanús nekem ez a Ghost valahogy.
Tény, hogy floppyról kényelmes, vagy méginkább, ha át van téve pendrive-ra a bootolása.
De a True Image 2010 Home rulez. :rulez: Azzal is csinálhatsz pendrive-ra boot eszközt, sőt kombinálva az Acronis Disk Directorral.
A .tib kiterjesztésű partíciómentését konvertálja .vhd fájlra meg viszont, így nem csak mountolhatod a mentett képfájlt, hanem Win7 Ultimate esetén bootolhatsz is róla, ha beilleszted a boot menübe. 8)
Én mindenesetre kipróbálnám elsődleges XP partícióval is, no meg más partíciómentővel.

Még beugrott valami. Laci_L írta, hogy volt már problémája a Ghosttal, ha előzetes töredezettségmentesítés nélkül mentett.
Én sosem szoktam töredezettségmentesíteni partíciómentés előtt, igaz nem is Ghostot használok.
Meg kérdés, hogy sector-by-sector lett-e mentve. Inkább jobb anélkül.


kedd nov. 24, 2009 10:12
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Még valami: többen is írtak arról, hogy a gyorsformázás nem éppen a legjobb megoldás. Az a helyzet, hogy én is gyorsformázással csináltam, nem tudom, hogy ez mennyiben befolyásolja vagy egyáltalán lehet-e valamilyen kihatással ezekre a jelenségekre?


kedd nov. 24, 2009 9:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Nagyon köszönöm, hogy segítesz a probléma megoldásában.
A Norton Ghost 2003-at azért használom, mert floppy be és indul, szóval a kényelem.
Ami a furcsa a dologban, hogy a HDSentinel szerint 100-100%-os az új winchester és a partícióméretek is teljesen megegyeznek, de telepítéskor sokkal lassabban megy a telepítés.
Amennyiben friss telepítést csinálok a másik gépen, úgy mindkét oprendszer kifogástalanul működik, de ha felülíratom őket az elmentett partíciókkal, akkor hiányzó ntldr van.
Az XP CD javítással a D:-n elindul az XP de a Themes mappa XP skinjeit kinyírja és az említett Klasszikus Windows stílus ugrik be kéretlenül, valamint az Alkohol 120 is kinyíródik nem talál többet virtuális meghajtót, vagyis ez a funkció nem működik, pedig nem volt olcsó ez a program. Nagyon sok szép XP skinem van ezért sajnálom. Szóval így az XP helyreállítható.
A Win 7 pedig javítással (helyreállított) megjelöléssel.

Én is a boot szektorokra vagy a Ghostra tippelnék. Megnézem a 14.0-val is, azt még csak egyszer használtam régebben.
Kérdezed, hogy volt a partícionálás? Az úgy történt, hogy mindkét gépen azonos márkájú, típusú és méretű a winchester azonos megosztott előre megcsinált partíció méretekkel. Elsőként a D:-re az XP azután a C:-re a Win 7. Külső bootmanegert nem használtam.
A Win7-et nem hagytam partícionálni, hogy a 100 MB-s boot partíciót létrehozhassa.
Megnézve a rendszert az elsődleges a Win 7 a logikai az XP és így az egyik gépen kifogástalanul működik is.
A visszapakolás is a telepítések sorrendjében történt.
Amire tippelek, az hogy a visszarakásnál az ntldr valahogyan eltűnik. Ezt kell(ene) valahogyan bemásolni ha jól tudom az I386-ból és akkor elméletileg indulnia kellene. Csakhogy hogyan is történjen ez a bemásolás?
Itt tartok most és gondolkozok milyen további lehetőségek vannak a megoldásra.


kedd nov. 24, 2009 9:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Gyakorlatilag a Ghost 2003 óta nem használom a Symantec eme termékét, Laci_L nagy kedvencét. :D Igaz gyakorlatilag mást se, ha a Nortonlabs Vista UAC Tools remekét nem számítjuk.
Most kíváncsiságból leszedtem egy legújabb Ghost 15.0 verziót, majd feldobom egy virtuális gépre valamikor.
Pedig vagy a partíciókkal, boot szektorokkal lesz valami nálad, vagy a Ghosttal.
Az igaz, hogy a BCD menüben egyedi CLSID azonosítók vannak a partíciókra, de átmásolva ezeknek ott is stimmelni kellene az új helyen, ha jól sejtem. Vagy nem.
Mostanában és ennél az új Win7-nél még nem pakoltam vissza teljesen új vinyóra partíciómentést, csak a saját helyére.

Hogy volt az előzetes particionálás az eredeti rendszernél? Előre megcsináltad mindet, és a fizikailag másodikra telepítetted az XP-t elsőként? Mert D:-nek írod és valószínűleg a helyes sorrendben telepítetted, ha az EasyBCD-re vagy más repairre nem volt szükséged egy utólagos XP telepítés miatt.
Vagy esetleg használtál külső boot managert is?
Utána a Win7-et egy kijelölt partícióra tetted, vagy hagytad particionálni hogy egyúttal létrehozhassa a 100 MB-os boot partícióját? Vista óta ezek az op. rendszerek mindenképp C: meghajtóbetűjellel bootolnak, akárhová teszed akármilyen partícióra.
Megnézném az eredeti rendszert, hogy tényleg hogy van, hány partíció van, elsődleges-e vagy van logikai és melyik, és az ott aktív partíción megvannak-e mindkét rendszer boot fájljai. (ntldr, ntdetect.com, boot.ini, bootmgr és Boot mappa)
Utána megnézném, hogy a ghostolt rendszernél hogy ez a boot fájlokat tartalmazó partíció tényleg aktív-e, és tényleg abban a sorrendben lettek visszapakolva, ahogy az eredetin volt.


kedd nov. 24, 2009 6:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Közben beugrott, hogy még a Vista idején - amikor egyszer felraktam és azóta is a tokjában pihen - találkoztam ezekkel a programokkal.
A leírásukat és a használatukat is megtaláltam.
Köszi.
A mentésekkel meg tovább kísérletezek, valamelyikkel hátha sikerül.


hétf. nov. 23, 2009 22:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Köszönöm a segítséget!
A partíciók is hajszálra azonos méretűek és a mentések a teljes partícióról vannak 500 GB-s megosztva.
Norton Ghost 2003 mentések, van 14.0 is, de azt még nem használtam. Megnézem a True Imageval is.
A Bcdeditet vagy EasyBCD-t nem ismerem, azt hogyan kell használni?


hétf. nov. 23, 2009 22:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Ott valami gixer van a partíciókkal az új rendszerben.
Hogy melyik melyik aktív, mielőtt visszateszed, melyik elsődleges, esetleg melyik nem, meg hogy a 100 MB-os apró Win7 boot partíció volt-e vagy sem az eredeti rendszerben.
Melyik Ghost? Bár nem ez lesz, ha végül is helyre tudtad állítani.
Én True Image mentést csinálnék inkább. :wink:
Ha nem jó a boot és helyreállítja, a Win7 a repairt hozzáírja a boot menüben.
Bcdedittel vagy EasyBCD-vel átnevezheted.

Esetleg klónozhatnád az egész vinyót is a Ghosttal, bár gondolom az image-ből akartad.


hétf. nov. 23, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
A D:-re Win XP a C:-re Win 7 van felrakva, az E: partíciómentések.
Az egyik gépen kifogástalanul működnek együtt.
Norton partíciómentéssel átmásolom egy másik teljesen ugyanolyan gépre amelyen az alaplap a CPU, a RAM-ok a winchester a VGA stb szóval minden azonos.
Indítás: megjelenik a bootmenü mindkét oprendszerrel, de a hibaüzenet hiányzó ntldr.
XP CD be, javítás és az XP elindul, de a megjelenítés tulajdonságaiban a korábbi Themes mappában levő témák közül csak a három ismert XP mód marad meg. Amikor bármelyik más témát kiválasztom azonnal átugrik a Klasszikus Windows-stílusra amit eddig még semmiféle módszerrel sem tudtam kijavítani.
A Win 7 javítás választása után Windows 7 (helyreállított) jelenik meg a bootmenüben és indul.
Milyen ötletek, javaslatok lennének a témával kapcsolatban?
Előre is köszönöm!


hétf. nov. 23, 2009 21:45
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 77 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség