Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 23:17



Hozzászólás a témához  [ 42 hozzászólás ] 
XP Rendszergazda Jelszó 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Vagy van ez a szivárványtáblás LiveCD külön XP-hez és Vista/Win7-hez. :arrow: OphCrack


vas. nov. 13, 2011 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Ez eddig még mindig segített...


szomb. nov. 12, 2011 23:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szomb. nov. 12, 2011 23:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Sziasztok!Valaki könyörgöm segítsen!
Testvérem ujrarakta a gépem és mivel azelőtt elszartam ezért 2 ő fiókot csinált egy kódolt rendszergazdát és egy sima korlátozott fiókot amibe nem tudok semmit telepíteni meg semmi.
hogy törjem fel azt a rendszergazdát?
a cdm el próbálkoztam és megtagadta bármivel probaltam megtagadta.
mit tegyek? :hm:


szomb. nov. 12, 2011 23:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Jaja, csupasz XP-re gondoltam (minimum szükséges progikkal) és tömörítetlenül, úgy tényleg csak pár perc. A ghost progi boot CD-jét áttelepíti USB-s HDD-re, oda elmenti amit kell és meg is van oldva. Csak bedugja a vinyót, arról bootol és visszaghostolja az arról a gépről mentett XP-t és kész.
Az elbarmolásról annyit még, hogy egy VNC progit felraksz és akkor többet tudsz meg arról, hogy mikor történik az elbarmolás, esetleg rajta is tudod kapni az illetőt. Persze ha a főnök nem támogat és nem fenyíti be a dolgozókat, hogy irgum-burgum ha nyúkálnak a gépbe, addig nem tudsz túl sokat tenni. Persze ha elmagyarázod neki, hogy az újratelepítések miatti időkiesés mennyivel csökkenti a termelékenységet, akkor talán hajlandó lesz lehordani azokat a fránya önkéntes rencergarázdákat.


vas. jún. 19, 2011 16:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Squito írta:
... keress egy megbízható ghost progit és akkor 1-2 perc alatt vissza tudsz ghostolni egy mentést.

Benne van neve is. :)
Azért az 1-2 perc kevés. Annál azért több kell, hacsak nem egy kopasz XP van rajta, ami nem több mint 1 GB.
De mindenképpen ez a megoldás, ahogy elnézem.

És hát vissza lehet követni, hogy ki barmolta meg a rendszert már valahányadszor, és el kell távolítani (végleg) a környezetből. Ezt hírré kell tenni a cégnél. Biztos, hogy nem lesz követője. Persze ehhez a rendszergazda kevés.


szomb. jún. 18, 2011 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Ha a gép lezárását nem tudod megoldani, akkor esélytelen. Ha le tudod zárni a házat, akkor okés, mert különben az elem melletti jumperrel resetelik a biost és ugrott a bios jelszó. Bár ha jól tudom, akkor a boot menü (emlékeim szerint F11 szokott lenni) nem jelszavazható, azzal viszont kikerülhető a boot sorrend és máris kinyomják a jelszót (pl ezzel). Mellesleg az én gépem a 320as USB-s vinyómat HDD-ként ismeri fel és arról bootol ha bedugva felejtem bekapcsoláskor, szóval a fix boot sorrend se jelent mindig 100%-os megoldást.

Az újratelepítésről: keress egy megbízható ghost progit és akkor 1-2 perc alatt megvan a reinstall.


szomb. jún. 18, 2011 18:16
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Laci_L írta:
Hannibal írta:
... BIOS jelszó beállít.

Hacsak nem reseteli a Bios-t. :)
Bár ahhoz szét kell szedni a gépet.


Gépházat hét lakattal levéd, befalaz, bebetonoz, Mariana-árokba elsüllyeszt. :gigalol:
Nyílván minden védelemnek vannak határai. BIOS jelszó is több mint a semmi.


csüt. jún. 16, 2011 18:01
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Hannibal írta:
... BIOS jelszó beállít.

Hacsak nem reseteli a Bios-t. :)
Bár ahhoz szét kell szedni a gépet.


csüt. jún. 16, 2011 14:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Anacreon írta:
Üdv!

Abban tudnátok tippet adni, hogyan tudnám elrejteni a rendszergazda jelszót az ismert linuxos boot átírás elől? Mert akkor nem kéne havonta újratelepíteni az xp-t az önjelölt rendszergazdák miatt. A gép lezárása nehezen megoldható. (xp sp3 az összes frissítéssel.) :?:


BIOS-ban CD, pendrive stb. boot letilt. Csak HDD maradjon.
BIOS jelszó beállít.


csüt. jún. 16, 2011 12:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Az xp-t sehogy,hiszen még a vista keyringje is egyenlő a nullával-OC.-al az nem megy be ,aki nem akar :wink:


csüt. jún. 16, 2011 10:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jún. 16, 2011 5:33
Hozzászólások: 1
Hozzászólás Re: XP Rendszergazda Jelszó
Üdv!

Abban tudnátok tippet adni, hogyan tudnám elrejteni a rendszergazda jelszót az ismert linuxos boot átírás elől? Mert akkor nem kéne havonta újratelepíteni az xp-t az önjelölt rendszergazdák miatt. A gép lezárása nehezen megoldható. (xp sp3 az összes frissítéssel.) :?:


csüt. jún. 16, 2011 5:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... de hogy ezeknek a szösszeneteknek mi közük van a topic címéhez,erősen elgondolkodtat! :hm:

Tényleg. :shock:
Van egy jó nagy kanyar a téma ívében. :D


vas. okt. 19, 2008 20:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Mikrokernel: akkor lesz csak igazán káosz,ahány gyártó annyiféle.Vagy csak kettő-három,mint a BIOS-gyártóknál? :roll:
Az egymagos procinál is gyorsabb a 64 verzió,ha kellően támogatott rammal,a helyfoglalása a két Programfiles(32 bites és64)mappával eleve nagyobb.A játékok közül egyedül a Crisis örülne neki,de ahhoz meg videokártya kell-de hogy ezeknek a szösszeneteknek mi közük van a topic címéhez,erősen elgondolkodtat! :hm:


vas. okt. 19, 2008 20:04
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Valóban nem arról van szó, hogy kell-e, kötelező váltani Vistára. Inkább arról, hogy a sok vér pistike, aki már életében egyszer telepített xp-t (emiatt rögtön gurunak érzi magát), nagy garral televonyítja a fórumokat, hogy ő aztán mekkora okos, mert kihagyja a Vistát, és rögtön Windows 7-re vált. Nos, éri majd meglepetés :)
Persze ugyanez igaz az IT-vezetőkre, akik szintén erre játszanak, XP-életciklus számolgatással, miegymással.

A Vistát nem lehet kikerülni, átugrani, mert az utána jövő is az lesz :)
A mikorkerneles oprendszer, ugye senki nem gondolta, hogy egy teljesen új szisztémát már 2009 végén kiad az MS :)


vas. okt. 19, 2008 17:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A szemléletváltás nem a Windows 7 Vista utódnál, hanem az azt követőnél lesz. Ha a mikrokernel dologra gondolsz, és tényleg az lesz majd.

Egyébként meg abba kellene már hagyni ezt a minek váltsak Vistára dolgot.
Nem mindenáron és mindenkinek kell totálisan váltani, hogy vagy XP vagy Vista. Lehet azt párhuzamosan, is-is. Kipróbálni és ismerkedni vele.
Kétségtelen, hogy macerásabb, meg van egy kis pluszmunka a dupla frissítéssel, de kinek hogy.
Számtalanszor le lett írva, hogy gyenge gépen ne bosszantsuk vele magunkat, inkább csak Core 2 procinál használjunk Vistát.
A 64 bitesnél talán lehetnek még kisebb drivergondok, de egyetértek nacorvussal, a 64 bitesnél én is messziről jött ember vagyok. :wink:


vas. okt. 19, 2008 16:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Mert amíg nem tud egy rendszer semmi plusszt, sőt negatívumai, potenciális problémái vannak, addig miért váltana a user?
Majd ha elkezdenek olyan programok, game-k, hardverek lenni, ami "vista (win7) only!" majd akkor kénytelen-kelletlen lassan átáll mindenki.

Eddig ugyanez volt az összes win generációval..

Még az is lehet, hogy a vista is féligmeddig zsákutca marad, az utódjánál olvastam én már gyökeres szemléletváltásról is, ami nem ártana úgy mellesleg az egész PC-nek!


vas. okt. 19, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Mindenki vár, kihagyja a Vistát, de miért? Az utána jövő, a Windows 7, gyakorlatilag egy Vista R2 lesz :) Nem lesz kisebb a hardverigénye stb :)


vas. okt. 19, 2008 10:27
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Hannibal írta:
... Amikor 3-4ezer Ft 1GB, akkor ne ez legyen már az ok, hogy nem váltunk Vistára...

Ebben igazad van. De ettől függetlenűl szvsz a Vistát csak azért felrakni, mert újabb, felesleges.


Ebben 100%-ig egyetértünk :D
Ha engem kérdeznek, hogy érdemes-e Vistára váltani, mindig azt mondom, hogy ha nincs problémád az XP-vel, akkor felesleges.

Drivertámogatás sztem mostmár egész jól megoldott, legalábbis ami hardverek mostanában jelennek meg, ahhoz biztos csinálnak Vista drivert (sőt lehet hogy mostmár XP-t nem is).


szomb. okt. 18, 2008 20:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Erre mondják hogy messziről jött ember....
Ezek mind féligazságok:
Idézet:
Ahogy olvasom ugyanavval a hardverrel szinte biztos, hogy lassabb lesz (már ha akad hozzá egyáltalán driver)

1.igaz a memóriaigénye jóval nagyobb,
2.de a meghajtókezelés mára megoldottnak mondható.
Idézet:
Az más, ha valaki kihasználja a 64 bites szolgáltatását,

Az,egy külön oprendszer mármint a 64-bites Vista,sok szempontból lényegesen gyorsabb a 32 bitesnél és tervező,szerkesztő munkálatokra kimondottan ajánlott,az adatbiztonsága is lényegesen komolyabb,vs játszani nemigen lehet rajta,mert 64 bit alá alig vannak játékok fejlesztve.


szomb. okt. 18, 2008 16:06
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Amikor 3-4ezer Ft 1GB, akkor ne ez legyen már az ok, hogy nem váltunk Vistára...

Ebben igazad van. De ettől függetlenűl szvsz a Vistát csak azért felrakni, mert újabb, felesleges. Ahogy olvasom ugyanavval a hardverrel szinte biztos, hogy lassabb lesz (már ha akad hozzá egyáltalán driver). Akkor meg minek? Új vasat venni ezért?
Az más, ha valaki kihasználja a 64 bites szolgáltatását, azaz olyan programot futtat rajta, aminek ez a környezet kell. Nade hányan vannak ilyenek?
A maradék meg színtiszta szívás. Én azt hiszem átlépem, és várok. Az XP minden tekintetben megfelel, stabil. :shock:


szomb. okt. 18, 2008 13:38
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Nade kinek van kedve 2G(!) ramot venni, hogy alap irodai feladatokra használja a gépét elfogadható sebességgel?


Amikor 3-4ezer Ft 1GB, akkor ne ez legyen már az ok, hogy nem váltunk Vistára...


szomb. okt. 18, 2008 11:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Elméletileg ez így igaz, gyakorlatilag már nem ilyen fényes a helyzet. Ha pl fizikailag hozzáférsz egy géphez, lehetsz akármilyen korlátozott user, win alatt nem nagy szó minden jogot megszerezni.
Pontosabban jelenleg XP SP2-ig vannak okosságok, de nyilván idővel megjelenik SP3-ra is.
A Vista az más kérdés, ott elvileg igyekeztek a biztonságot egy linuxos szintre hozni..
Nade kinek van kedve 2G(!) ramot venni, hogy alap irodai feladatokra használja a gépét elfogadható sebességgel?


szomb. okt. 18, 2008 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
És a jelszó hash-eket ki lehet olvasni egy normál userrel, ha a jogosultságok jól be vannak állítva????
Mert akkor nem sokat érne az egész jelszavasdi ...

Ami belinkeltél, ott azt írták a L0phtCrack-hoz, hogy admin jog kell hozzá. Ha admin vagyok a helyi gépen, akkor úgyis megváltoztathatom bárki jelszavát. (Bár tudom, a kitalálás nem ugyanaz, mint a megváltoztatás, mert a jelszó tulajdonosa a változtatás esetén rájön, hogy valami történt)

Ha távoli gépről kérik le, azt meg le lehet tiltani, hogy távoli gépnek ne adja ki a jelszó hash-eket. Ez a L0phtCrack-nél le is volt írva régebben, hogy ez esetben nem működik távoli gépre.

Én most is azt mondom, hogy ha jól be vannak állítva a jogosultságok, akkor a jelszó hash-eket normál user nem tudja megszerezni. Főképp, ha a biztonsági frissítéseket rendszeresen telepítik.


szer. okt. 15, 2008 12:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Valamelyik topicban a jelszó biztonság ügyben folytattunk már kis polémiát asszem T68m-mel.
Ott talán említettem, linkeltem, hogy hogyan fejlődött ez a fajta titkosítás az NT-től vagy Win2k-tól, milyen hash van.
Szóba került az MD5, kerberos. Rá lehet keresni esetleg a neten is.
Pl. Jelszóbiztonság a Windows-ban


szer. okt. 15, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Aham ... értem ... valóban nem ilyen szótárra gondoltam.

Linux-on alapban MD5 hash van, ha jól tévedek (bár most ebből a szempontból mindegy is. Windowsban nem tudom milyen). De rendesen beállított rendszeren nem férhet hozzá akárki.
A felhasználók neveit bárki elérheti alaphelyzetben: /etc/password (pl. ls parancs --a DOS-os DIR megfelelője-- is ebből írja ki a file-listában a tulajdonos nevét, mivel a filerendszerben nem a név, csak az user id van tárolva).
A password hash is ugyanebben a file-ban lehet, de akkor bárki olvashatná. Megfelelően beállított rendszeren itt csak a password helye van meg, és egy másik, nem publikus file-ban vannak a password hash-ek.
Tovább fokozva a helyzetet a /etc/passwd is elrejthető a publikus közönség elől, ekkor nem látszanak publikusan a user nevek sem. (Ekkor pl. az ls parancs nem írja ki a tulajdonos nevét, mivel nem tudja kiolvasni, csak az user id-jét írja ki, ami egy szám)
(És persze vannak még ezen kívül más lehetőségek is a biztonság fokozására)

Egy jól beállított rendszer --függetlenül, hogy Linux vagy Windows vagy bármi-- gyakorlatilag csak úgy törhető, hogy fizikailag hozzáférsz a géphez, és saját rendszert tudsz indítani.
A megfelelően fontos gépek ezért zárt és őrzött helyiségben vannak, ahová csak a megfelelő jogosultsággal rendelkező személyek léphetnek be. (A helyiség a védendő gép/adatok fontosságától függ, lehet elég egy kis szoba, aminek kulcsra van zárva az ajtaja. De extrém esetben lehet egy RF árnyékolt helyiség előírt szilárdságú falakkal, födémmel és padlóval, biztonsági személyzettel, a belépéshez azonosítás szükséges, a be- és kilépéseket logolják, stb.)


szer. okt. 15, 2008 9:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Ahogy én gondolom, ez a szótár nem az a szótár. Azaz itt nem feltétele, hogy értelmes legyen.
Bármilyen karakterkombinációt és az annak megfelelő hasht betehetnek, felvehetnek a szótárba, és ennek visszakeresése gyorsítja majd a megfejtést.
Csak szándék, idő, tárkapacitás, stb. lehet a korlát.
Inkább ez elvileg érdekes. Egy linuxos rendszergazda jelszót kinyíró program pikk-pakk elintézi más módon. :wink:


szer. okt. 15, 2008 8:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Meg ez csak értelmes szavakra jó, ha jól sejtem. Amikből a szótárat felépítik.
Sok spéci karakter meg értelmetlen zagyvaság hátha segít. (Persze ettől is csak a feltörés ideje növekszik, de minél több karaktert kell belevenni a vizsgálatba, annál jobban növekszik a lehetséges variációk száma, ráadásul exponenciálisan)

És én úgy tudom, hogy megfelelő jogosultság beállításokkal nem érhetőek el a password hash-ek bárki számára.


szer. okt. 15, 2008 7:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Igen, de ehhez előbb fel kell építeni egy szótárat.
Windows jelszavak feltörése néhány másodperc alatt? (2003)
Meg ugye van az opció, hogy ne készítsen Lan Manager hasht.


hétf. okt. 13, 2008 9:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Ne terjesszünk tévedéseket!
A brute force próbálgatós programok csak a nagyon gyenge jelszavakkal boldogulnak elviselhetõ idõ alatt egy átlag PC-n!


ezeken a módszereken sokat finomítottak. Pl. mivel sok rendszer nem a jelszót, hanem abból hash kóddal előállítottat tárolja (amiből a jelszó nem nyerhet vissza), ezért a próbálgatások száma (és így az arra fordítandó idő) nagyságrendekkel csökken.


vas. okt. 12, 2008 14:09
Profil Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Ne terjesszünk tévedéseket!
A brute force próbálgatós programok csak a nagyon gyenge jelszavakkal boldogulnak elviselhető idő alatt egy átlag PC-n!


vas. okt. 12, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás 
Ha működik a CD-ről bootolás, akkor az 0phcrack felnyom akármilyen XP jelszót, csak idő kérdése. A linken található livecd-t szedd le és égesd!


kedd szept. 09, 2008 11:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás Re: Reset Password .)
HiEnd írta:
Az említett oldalt meglátogattam, még nem próbáltam ki de nem hiszek benne.

Pedig pofonegyszerű az elv (a gyakorlati megvalósítás nehezebb). Külön rendszert kell elindítani, nem a Windows-t. Azután a diszken meg kell keresni a megfelelő user jelszavát (a registry-ben van, de ott sem maga a jelszó, csak egy visszafordíthatatlanul elkódolt része, amiből a jelszó nem alakítható vissza -- kivéve brute force-szal, de az nem visszaalakítás), és átírni. Sok eszköz csak kinullázni tudja, hogy ne legyen jelszó, és utána ha belépsz jelszó nélkül, akkor adhatsz saját jelszót.

A fenti linkek közül már nem mind működik, úgyhogy lehet, hogy éppen ezt is ajánlották: a Hiren's boot CD-n is van ilyen program.

HiEnd írta:
Persze a vinfos magában egyszerű :)

Azért ezt ilyen magabiztosan nem mondanám :)

HiEnd írta:
A regeditet szeretném molesztálni, de úgy hogy nagyon fájjon Neki.
És bármilyen jelszót, vagy egyebet beállítani tudjak, hálózaton belül.
Adjatok infot!

Ööö. Szóval ha egy hálózaton az egyik gépen a Windows-ban bent vagy rendszergazdai jogosultságokkal, attól még nem tudsz bármilyen jelszót állítgatni a hálózaton, csak az azon az egy gépen lévő erőforrásokét (pl. megosztott könyvtárakhoz, nyomtatóhoz tudsz jelszót rendelni).

Ja, és fentebb is írták: erősen megtorolhatják, ha rájönnek, hogy te szórakozol. Szerencsétlen esetben akár a suliból is kirúghatnak, volt már ilyenre példa a történelemben.


kedd szept. 09, 2008 6:25
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Működni működik, most próbáltam ki virtual PC-n. Ha be tudsz bootolni floppyról vagy cd-ről, akkor nyert ügy.

Más kérdés, hogy ha én rájönnék, hogy ki pusztította ki a rendszergazda jelszót, akkor úgy rugatnám ki, hogy a lába nem érné a földet.


csüt. szept. 04, 2008 15:35
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Reset Password .)
HiEnd írta:
Az említett oldalt meglátogattam, még nem próbáltam ki de nem hiszek benne.
Olyan egyszerűnek tűnik.
Persze a vinfos magában egyszerű :)

Nekem működött. :-D
Mondjuk sem iskolai, sem céges gépen nem próbálkoznék ilyesmivel, mert lehetnek kellemetlen következményei.


csüt. szept. 04, 2008 11:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. jún. 24, 2006 14:08
Hozzászólások: 150
Hozzászólás Reset Password .)
Sziasztok!
Nyomja az orromat a vinfos.
Itt a suliban vagyok szívok még, azt semmit nem tudok csinálni.
Korlátozott felhasználói fiókból kéne hozzáférnem egy-s máshoz.
Van ötlet feltörésre?
Az említett oldalt meglátogattam, még nem próbáltam ki de nem hiszek benne.
Olyan egyszerűnek tűnik.
Persze a vinfos magában egyszerű :)
A regeditet szeretném molesztálni, de úgy hogy nagyon fájjon Neki.
És bármilyen jelszót, vagy egyebet beállítani tudjak, hálózaton belül.
Adjatok infot!


csüt. szept. 04, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Avagy control panel/User accounts!


szer. jan. 26, 2005 8:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1512
Tartózkodási hely: Szolnok
Hozzászólás 
dragon99 írta:
pont forditott a kérdésem van külön olyan hogy rendszergazda de telepítéskor nem adtak jelszot igy csökkentett modban bárki bejut rendszergazda ként én meg jelszóval szeretném utolag levédeni hogyan
?


Administrative Tools :arrow: Computer Management :arrow: Local user and Groups :arrow: Users :arrow: jobb gombal kattintol az administrator felhasznalora, :arrow: bal gomb :arrow: set password


szer. jan. 26, 2005 5:11
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
pont forditott a kérdésem van külön olyan hogy rendszergazda de telepítéskor nem adtak jelszot igy csökkentett modban bárki bejut rendszergazda ként én meg jelszóval szeretném utolag levédeni hogyan
?


kedd jan. 25, 2005 23:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Laali írta:
Feltörés esetén a rendszergazda saját dokumentumai elveszhetnek, vagyis pontosabban nem lehet hozzájuk férni.

Én magam nem csináltam még ilyet, csak ismerem az előbbi linkeket.
De furcsállom, hogy ha törlöm a rendszergazda jelszavát, és létrehozok egy újat, akkor a régi dokumentumok rendszergazdai jogok mellett még saját használatbavétel esetén sem volnának elérhetők.


hétf. jan. 10, 2005 11:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Feltörés esetén a rendszergazda saját dokumentumai elveszhetnek, vagyis pontosabban nem lehet hozzájuk férni.


vas. jan. 09, 2005 10:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Igen. Bár rákereshettél volna ebben a topicban is. De ime:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... d+recovery

Amit ajánlhatok, linuxos boot:
Info: http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bootdisk.html
Floppyról bootolva:
http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/bd040116.zip
CD-ről bootolva:
http://home.eunet.no/~pnordahl/ntpasswd/cd040116.zip


csüt. jan. 06, 2005 9:28
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 06, 2005 8:53
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Hozzászólás XP Rendszergazda Jelszó
Tudja valaki, hogyan lehet feltörni az XP rendszergazda jelszavát?
Vagy legalábbis valamilyen progival kiolvastatni?


csüt. jan. 06, 2005 9:16
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 42 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség