Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. ápr. 28, 2024 15:26



Hozzászólás a témához  [ 41 hozzászólás ] 
Automatikus levélküldés 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
]:-< Miért gondoltam volna arra ami egy munkaállomás,ráadásul béta és vagy licencet,fizetsz,vagy horribilis összegért megveszed?
Abban a linkben amit adtam kb. 70Mb és kb egy éves szerververzióról van szó.
Benne van a Mail-szerver,az Adminkonzol,az egyéb kütyürük amik a munkaállomásban nincsenek.
Telepítésnél kér egy sorozatszámot (az is benne van),aztán slussz.Frissíteni természetesen nem érdemes,mert akkor már a 7-es verziót teszi fel,ami valóban drága mulatság.


pén. dec. 17, 2010 22:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Arról a linkről amit megadtam,ez nem a munkaállomás hanem a levelező szerver.


Erre http://www.kerio.com/workspace/download gondoltál... ?:( :hm:
Mert ezt töltöttem le a múltkor, de ez fizetős és 30 napos... :cry:


pén. dec. 17, 2010 21:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Arról a linkről amit megadtam,ez nem a munkaállomás hanem a levelező szerver.


csüt. nov. 25, 2010 16:28
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés



Üdv, ezt honnan tudom letőlteni, mert Én nem bírtam letőlteni semmi ilyesfajtát...?:(

Köszönöm 'HókuszPók'


csüt. nov. 25, 2010 15:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Ráadásul magyarul szólal meg!
http://kepfeltoltes.hu/101124/ScreenHunter_01_Nov._24_15.18_www.kepfeltoltes.hu_.gif


szer. nov. 24, 2010 16:31
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Wazze,de az bilengular!Bevallom én is az ánglus szöveget érlmezem menet közben jobban..holott.. származásomnál fogva a szlávnak kéne rokonszenvesebbnek lennie! :oops:


pén. nov. 19, 2010 19:21
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11874
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
SziaMiAu írta:
... nem tudok CCCP-űl ... (

Még megtanulhatsz. :D

Mellesleg van megoldás: http://translate.google.com/translate_t#


pén. nov. 19, 2010 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Amit PÜ-ben küldtem...


Ja, néztem azt kösz, de sajnos nem tudok CCCP-űl, így nem tudtam semit onnan letőlteni, mert nem tudtam, hogy mire klickeljek, meg gyanus oldal is kissé.... ?:(


pén. nov. 19, 2010 1:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Amit PÜ-ben küldtem...


pén. nov. 19, 2010 1:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Neem! a linkről amit letöltöttél a 6.7.3Build7892!Azt telepítetted? :arrow: nyilván nem,mert neked a másik jobb! :x


Off ?: (
Most már, komolyan fonalat vesztettem, melyik linkről is van szó ?:)))


pén. nov. 19, 2010 0:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Neem! a linkről amit letöltöttél a 6.7.3Build7892!Azt telepítetted? :arrow: nyilván nem,mert neked a másik jobb! :x


csüt. nov. 18, 2010 21:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Nemá! :evil:
Nem a harmincnapos kell neked hanem a 2B*-féle, a működése meg itt van videónhttp://www.kerio.com/connect/videos


Üdv... :)
Köszönöm a Linkelt Videokat, de mivel nekem a KERIO Workspace lenne szerintem a jó a VIDEO alapján, így azt akartam letölteni... :(
De
Továbbra is tartom azt, hogy nem tudom mit akartál ezzel a "2B*" letöltésel, de ha a Béta verzióra gondoltál, hát tegnap letöltöttem és telepitettem, http://www.kerio.com/workspace/download ezt a részét, azaz

Kép

itt a bekarikázott részt, ami telepítés és (regisztrálás ?:( ) után nem indult el, az óra melletti ikonra klickelés után, a szokásos fehér nem létező oldal jött fel csak... ?:(
Így le is szedtem a progit, mert nem müködött... ?:(


szer. nov. 17, 2010 19:53
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Nemá! :evil:
Nem a harmincnapos kell neked hanem a 2B*-féle, a működése meg itt van videónhttp://www.kerio.com/connect/videos


"2B*-féle"
Ez mit jelent... ?:(

Tudsz adni egy ilyen nem 30 naposat vagy Linket... ?:(
Keresgéltem hajnal 3-ig, de amint látod csak ilyet találtam... :(

Köszönöm előre is.

Üdv... 'HókuszPók'


kedd nov. 16, 2010 21:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Nemá! :evil:
Nem a harmincnapos kell neked hanem a 2B*-féle, a működése meg itt van videónhttp://www.kerio.com/connect/videos


kedd nov. 16, 2010 20:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Mindegyiket le lehet tölteni.Az persze más kérdés hogy melyik a fizetős,és hogy melyikhez van okosítás.Beállítás szempontjából talán a Kerio a legegyszerűbb egy win-hez szokott embernek,bár szvsz.tök mindegy,mert mindegyik webes felületen kommunikál,az meg szabványos


Üdv... :)

Tegnap letöltöttem egy 30 napos próba Kerio-t és telepítettem is, adtam Felhasználói nevet és Jelszót, viszont ma már valamiért nem birok belépni... ?:(
Most letöröltem és majd vissza telepitem, de a másik, hogy az este próbáltam rájönni a Kerio működésére és beállítására, de mivel nem sikerült, így elkélne némi segítség hozzá, még így is, hogy magyar nyelvű. :(

A legnagyobb gondom vele, hogy nem jöttem rá, hogy hol lehet behelyezni egy levelet, amit egy későbbi időben szeretnék továbbítani, azaz postázni, nem találtam olyan lehetőséget benne, hogy levélírás vagy olyat, hogy levél beillesztés, tehát valamit nem értek ezek szerint, igaz már késő volt, de akkor sem láttam ilyen lehetőséget... ?:(
A beállításokban beállítottam a kiszolgálókat és a levél küldési időpontját is egy létező eMail címemre, valamint a küldő kiszolgálót, azaz egy másik létező eMail címemet is, de lehet, hogy valamit nem jól csináltam, igaz, mint mondtam is nem értem, hogy hol lehet a küldendő levelet beállítani, azaz ha megírok egy levelet, azt hol és hová kell vagy tudom behelyezni, mert ilyen lehetőséget nem találtam... ?:(
Így, ha akarta is volna küldeni a levelet, sem tudta volna, mert nem jelöltem ki... :(
Na de ez a gondom is, hogy hol van ez a lehetőség... ?:(

Megjegyzem,… hogy az eMail címem amit megadtam benne, mint küldő eMail címemet az üres volt. :)
Lehet, hogy azért nem kaptam meg a próba kűldéses levelemet az előre beállított időpontban… ?:(
Na de akkor, ha így működik ez a dolog, akkor minden levelemet kiküldi, ami a postaládámban található az akaratom ellenére… ?:(

Ha tudsz, vagy valaki tud benne segíteni, kérem írja meg, hogy-hogyan is lássak hozzá... ?:(

Előre is megköszönöm, ha szán rám a drága idejéből egy kis időt, hogy elmagyarázza... ?:(

Köszönöm 'HókuszPók'


kedd nov. 16, 2010 19:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Mindegyiket le lehet tölteni.Az persze más kérdés hogy melyik a fizetős,és hogy melyikhez van okosítás.Beállítás szempontjából talán a Kerio a legegyszerűbb egy win-hez szokott embernek,bár szvsz.tök mindegy,mert mindegyik webes felületen kommunikál,az meg szabványos


OK. megnézem ezt a Keiro-t, ha letudom tölteni valahonnét és vissza jelzek, hogy mit is sikerűlt produkálnom... :(

Köszönöm előre is azért... :)

Üdv... 'HókuszPók'


vas. nov. 14, 2010 17:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Mindegyiket le lehet tölteni.Az persze más kérdés hogy melyik a fizetős,és hogy melyikhez van okosítás.Beállítás szempontjából talán a Kerio a legegyszerűbb egy win-hez szokott embernek,bár szvsz.tök mindegy,mert mindegyik webes felületen kommunikál,az meg szabványos


hétf. nov. 08, 2010 15:57
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
Szoftveres megoldás létezik rengeteg pl Axigen,de az csak 5 userig ok,az éppen plattforfuggetlen,szóba jöhet még pl ilyen minta Kerio Mailszerver,Jana Server,ArGoSoft Mail Server.



Üdv... :)

Ezek közül, melyiket ajánlod és lehetőleg olyan kellene, amit Nettről le lehet tölteni az sem baj ha nem Magyar, hanem Angol nyelvű, persze lehet, hogy olyan nincs is… :)

Segítségeteket és Válaszaitokat, ezúton is Megköszönöm... :)

Üdv... 'HókuszPók'


pén. nov. 05, 2010 20:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
SziaMiAu írta:
3. Spam téma meg nem érdekel, semmi köze hozzá ahhoz, amire Én használni szeretném

Az lehet, hogy nem érdekel, de a gond pont az, hogy spam technikát akarsz használni más becsületes célra.
Ezt meg a szolgáltatók nem csípik, és az automatikus védelmük nem tud foglalkozni a mögöttes egyedi, akár nemes szándékoddal.
És ezért nincs is oly egyszerű megvalósítás rá, hogy klikk, klikk, oszt jónapot. A spammerek persze megoldják. :mrgreen:
Azokon a mail szervereken kellene gondolkodni, amit nacorvus írt.


szer. okt. 20, 2010 7:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
:mrgreen: hát azért otthonról ez nem is ilyen egyszerű kérdés,hiszen a legtöbb szolgáltató, mivel a gépnek nincs domain neve, csak ip címe spamnek minősíti.
Szoftveres megoldás létezik rengeteg pl Axigen,de az csak 5 userig ok,az éppen plattforfuggetlen,szóba jöhet még pl ilyen minta Kerio Mailszerver,Jana Server,ArGoSoft Mail Server.
Aztán létezik több free megoldás pl Postfix, Courier-pop, Courier-imap, IlohaMail webes felülettel,mysql authentikációval.,de ezek neked nem jók,hiszen a wines topicban közlekedünk...a lényeg ha routert,tűzfalat használsz a 25 és 110 port-nak nyitva kell legyen,de kikapcsolt gépeknél egyik sem fog a megadott időpontban sem küldeni sem fogadni.Tehát neked mindenképpen valami web-es alkalmazás kell pl.Kivihető megoldásnak tűnik a Gmail-es,de ott a határidőnaplóba már én is belebonyolódtam,nem is egyszer mint majom a házicérnába :)


kedd okt. 19, 2010 17:38
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nacorvus írta:
de ha megnézed a kezelőfelületét látsz ilyen szolgáltatást?
Nem fogod megúszni,szépen összeácsolsz magadnak egy mailszervert



1. Hát, ha láttam volna ilyen lehetőséget, akkor nem kértem volna segítséget... :(
2. Ha értenék hozzá ezen ácsolási formához, szintén nem írtam volna ide és szintén nem kértem volna segítséget... ? :)
3. Spam téma meg nem érdekel, semmi köze hozzá ahhoz, amire Én használni szeretném, ha meg még is, akkor arra meg ott a SPAM szűrő... ;)

De ha megosztanád az ácsolási formát, hogy miként és hogyan, akkor ha nem publikus, megoszthatnád priviben, mert halvány gőzöm sincs a Script jelentéséről sem… ? :hm:
Nem hogy eszik-e vagy isszák, na és egyáltalán hogyan, hol, és mit, miért és hová kell azt (betennem) vagy is nem tudok magával a szóval sem mit kezdeni, nem hogy hová, hol és mit kell beírnom, beállítanom... ? :hm:

Üdv... 'HókuszPók'


kedd okt. 19, 2010 16:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Ott szinte sehogy,mert még az azonnal küldendő leveleidet is borítékolja egy darabig,de ha megnézed a kezelőfelületét látsz ilyen szolgáltatást?
Nem fogod megúszni,szépen összeácsolsz magadnak egy mailszervert,aztán agyonspammolhatod vele a világot akár percenként időzítve is,sőt az távirányítható is!-Biztosan sokan fogják áldani a nevedet :twisted:


csüt. okt. 14, 2010 20:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Na jó, akkor valószínűleg egy másik Topik témában kell keresgélnem és felvetnem a megoldásra a kérdést, lehet, hogy ez a topik rossz helyre van betéve itt a Windows témában… :?:
Kikapcsolt állapotban, azaz a levelező szolgáltatónál, hogyan tudom ezt megoldani, mondjuk a freemailnél, hogy az esetlegesen előre megírt levelet ütemezni hogyan lehet, hogy azt az előre megadott időkben, akár több időpontot megadva és több címzett felé is akár kiküldje a már előre elmentett eMail levelem. :?:
De, ha közben mondjuk még sem akarom elküldeni, akkor bármikor törölhetném az ütemezést, persze az előre beállított idő lejárta előtt. :)

Üdv... 'HókuszPók'


csüt. okt. 14, 2010 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Van erre egyszerűbb megoldása:azt úgy hívják mailszerver-Akár nyilt forráskóddal vírus nélkül is megvalósítható,maga a szerver egy floppy-lemezről is futtatható,tűzfalastul,extraszűrőstül(spam és egyéb finomságok),de a háttértár miatt erősen ajánlott a wincsi.Akár egy 486 v PII is megteszi..igaz ha többen támadnak rá egy kissé szöszmötöl.


kedd szept. 28, 2010 19:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
TargeT írta:
Most már én se értem, mi akar ez lenni. :lol: nbelához hasonlóan nem igazán látom be az értelmét.
Automatikusan küldjön levelet mondjuk óránként, ha nem lépett be? De mi van, ha óra 1 perc múlva lépett be?

A Google viszont mégis segít infód alapján. Ha erre gondoltál.
http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_Mail_Sender
Atomic Mail Sender 4.20 letöltése

Viszont ez a program shareware. Van 4.27 verzió is már, ahogy látom, meg torrenten crackelve.


Üdv... :)

"De mi van, ha óra 1 perc múlva lépett be?"
Akkor az van, hogy akinek a levél címezve van, az megkapja a levelet. :)
"http://eszbonto.hu/letoltes/letoltes_programok_reszletes.php?a=5744&k=3]Atomic Mail Sender 4.20 letöltése"
Na. :)
Ezt találtam eddig a legjobbnak Én is, de sajnos miután a Letöltésre klickeltem, bejön a szokványos Oldal... :(

"Viszont ez a program shareware. Van 4.27 verzió is már, ahogy látom, meg torrenten crackelve."
Amúgy meg már a 7-nél jár, de mind ilyen Crakelt, aztán meg mióta bekaptam nemrég egy Trj. vírust egy játék letöltés után, ami Zöldnek, megbízhatónak és OK -nak vol minősítve, meg amit csak szem szám kíván, ja és még egy DVD lemezem is bánta, mert ki kellet írnom, így folyamatosan mikor játszani akarok a játékkal, ami működik is, rögtön fel is települ vele a vírus, úgy-hogy nekem Crack többé semmiben nem kell köszi. :(
Ja és ez sajnos nem az első eset, hogy amikor Crackelt programot letöltöttem, akkor fent is volt a Trojai vagy valami más... :(

Köszi a segítségedet... :)

Üdv... 'HókuszPók'


szomb. szept. 25, 2010 9:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6666
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Most már én se értem, mi akar ez lenni. :lol: nbelához hasonlóan nem igazán látom be az értelmét.
Automatikusan küldjön levelet mondjuk óránként, ha nem lépett be? De mi van, ha óra 1 perc múlva lépett be?

A Google viszont mégis segít infód alapján. Ha erre gondoltál.
http://en.wikipedia.org/wiki/Atomic_Mail_Sender
Atomic Mail Sender 4.20 letöltése

Viszont ez a program shareware. Van 4.27 verzió is már, ahogy látom, meg torrenten crackelve.


szomb. szept. 25, 2010 8:33
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Apropó... ! :)
Amit eddig találtam a 'GooGle' keresöben ott mint, "automatikus email küldés" ként kerestem rá, és ami szerintem számomra jó is lenne, ez a "Atomic eMail Sender" program, mert találtam egy magyar nyelvű leírást róla a napokban, de sajnos ott nem volt fent a program, így azt nem bírtam kipróbálni, hogy valóban tudja-e ezt a funkciót, amit írnak róla... ?:(
De sajnos azt az oldalt sem találom, hogy be tudjam Linkelni, ahol megtaláltam véletlenűl a leírást... ?:(


pén. szept. 24, 2010 23:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nbela írta:
Igen, azt sem írtam le, hogy a zippet először ki kell csomagolni és utána futtatni. De igazából nem is futtatni kellene, hanem megnézni és megérteni. Beállítani a levélküldési paramétereket. SMTP szolgáltató neve, SMTP hitelesítés szükséges vagy nem? Stb... Ugyanezeket grafikus felületű programon is be kell adni, mert anélkül nem megy. Segítenék is, hogy egyenként rákérdezek és beállítjuk, de még mindig nem látom értelmét a működésnek. Most a gép alapból állandóan be lenne kapcsolva? És ha pl 20 órán keresztül nem nyúl a géphez akkor küld egy emailt? Eléggé morbid az egész...


-Hát, nekem olyanra lenne szükségem, hogy ha lehet, akkor a 24h -i beosztásban, akár betudom állítani, 1h idővalentumra is.
Így akár a 24h alatt, 24x küldi ki a levelet, de ha van rá mód, akkor persze ezt szükség szerint be lehessen állítani, mondjuk 2, 3, 4h... közökre is és azt bármikor meg lehetne változtatni, ill. ha van rá mód pl. jó lenne ha dátumhoz is lehetne előre beállítani akár... ?:)
Pl. 2013.05.17. 10h10’ nos, valahogy így képzelem… ?:)

Köszönöm... 'HókuszPók'


pén. szept. 24, 2010 22:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Igen, azt sem írtam le, hogy a zippet először ki kell csomagolni és utána futtatni. De igazából nem is futtatni kellene, hanem megnézni és megérteni. Beállítani a levélküldési paramétereket. SMTP szolgáltató neve, SMTP hitelesítés szükséges vagy nem? Stb... Ugyanezeket grafikus felületű programon is be kell adni, mert anélkül nem megy. Segítenék is, hogy egyenként rákérdezek és beállítjuk, de még mindig nem látom értelmét a működésnek. Most a gép alapból állandóan be lenne kapcsolva? És ha pl 20 órán keresztül nem nyúl a géphez akkor küld egy emailt? Eléggé morbid az egész...


pén. szept. 24, 2010 22:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nbela írta:
Említettem, hogy parancsfájlról van szó. Annak a kiterjesztése BAT vagy CMD. Tehát a BAT kiterjesztésűt kell indítanod. Az először meghívja az msgbox.exe-t a megfelelő paraméterekkel, aminek az eredményeként megjelenik egy igen/nem kérdés a képernyőn. Nem választás (vagy 1 óra időtúllépés) esetén indítja a levélküldőt. A levélküldőt pedig fel kell paraméterezni. Ahol azt látod, hogy smtpszerverneve oda be kell írni az adott helyen érvényes szolgáltató smtp szerverének a nevét. És sorban a többi levelező paramétert meg kell adni. Ha próbálod, akkor egyelőre a saját smtp és levelező adataidat add meg. Csak éppen nem grafikus felületen mint az outlookban, hanem jegyzettömbbel parancssorban. Aki nincs hozzászokva, annak valóban bonyolult... Ha tényleg használni akarod majd akkor foglalkozunk a feladatütemezővel is.


Erre a BAT fájlra ráklickeltem és semmi nem történik, "kicsomagol és mind futtat" arra is ráklickeltem és semmi nem történik egy pillanatra felugrik egy üres Dos ablak aztán el is tűnik. ?:(
Passzolom, sajnos nem értem ezt a program lehetőséget, nincs valami más program, nekem olyasmi kellene, mint amit böngészés során találtam pár napja valami "Atomic eMail Sender" volt tán a neve, ha jól emlékszem… ?L De sajna nem találtam meg magát a programot, pedig magyar nyelvű is volt, mert amit találtam az csak a programról feltett leírást és képeket találtam róla, de a leírás alapján, pont úgy működik, mint ahogy Én is szeretném használni az esetleges programot. :(

Üdv... 'HókuszPók'


pén. szept. 24, 2010 19:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Idejön valaki 1 hozzászólással és küld neked exe-t, abban lehet akár kémprogi is. De aki évek óta itt levelezik arról nem kell feltételezni, hogy kémprogit küld. Különben is nyilvánosan küldtem a linket, bárki ellenőrizheti. Kémprogit priviben küldtem volna.

Nem írtam, hogy ez a legjobb megoldás a feladatodra, csak mint egyik lehetségest. Guglizással szerencsés esetben biztosan lehet találni megfelelőbbet is. A fenti pár parancs 1-2 perc, míg neten keresgélni ki tudja hány óra...

Említettem, hogy parancsfájlról van szó. Annak a kiterjesztése BAT vagy CMD. Tehát a BAT kiterjesztésűt kell indítanod. Az először meghívja az msgbox.exe-t a megfelelő paraméterekkel, aminek az eredményeként megjelenik egy igen/nem kérdés a képernyőn. Nem választás (vagy 1 óra időtúllépés) esetén indítja a levélküldőt. A levélküldőt pedig fel kell paraméterezni. Ahol azt látod, hogy smtpszerverneve oda be kell írni az adott helyen érvényes szolgáltató smtp szerverének a nevét. És sorban a többi levelező paramétert meg kell adni. Ha próbálod, akkor egyelőre a saját smtp és levelező adataidat add meg. Csak éppen nem grafikus felületen mint az outlookban, hanem jegyzettömbbel parancssorban. Aki nincs hozzászokva, annak valóban bonyolult... Ha tényleg használni akarod majd akkor foglalkozunk a feladatütemezővel is.


csüt. szept. 23, 2010 11:13
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nbela írta:
Ilyesmire gondoltam:
Kód:
@echo off
msgbox /byn /h /i! /ms /t3600 "Figyelem!" "IGEN=minden rendben, NEM=segelykero uzenet"
if not errorlevel 5 goto kilepes
febootimail mindenfele parameterek
:kilepes
Az msgbox és febootimail progikat valamint a fenti parancssort részletes levelező paraméterekkel feltettem ide. Ha szükséges, a progi tudja az smtp hitelesítést is. A feladatütemezőt majd később, ha valóban szükség lesz rá.

Amúgy ez az egész nekem nem tetszik, de mivel ez egy technikai fórum nem véleményezem.
(Illetve csak annyit, hogy én például naponta felhívom az anyukámat.)



Amit feltettél, azt megnéztem telepítettem, legalább is azt hiszem, de semmi olyasmit nem látok, ami változott volna, légy szíves írd le, hogy mit kell csinálnom, hogy látszatja is legyen ennek, amit idáig letöltöttem, mert nem értek a programozáshoz, úgy-hogy nekem mondhatjátok ezt a Scrypt nyelvet meg Kódot, nem tudom mit kell vele csinálnom, be kell másolnom valahová vagy mit... ?:(
Amit feltettél a Zip fájlt megnyitottam és aztán volt két .exe fájl, két .txt és egy .bat fájl, Én a két .exe-t elindítottam, de sok minden nem történt, max. feltelepítettem egy ( kém progit ?:) mert egy pillanatra csak beugrott egy kis DOS ablak aztán el is tűnt, de semmi más nem történt vagy jött létre, ha csak nem valami más volt ez... ?:(

Köszönöm, egyébként nekem valami kézen fogható Windowso-s valami levelező progira gondoltam, amit mint egyszerű felhasználóként is tudok használni... ?:(

Jézusom, nem is értem, hogy a fenébe nincs ilyen egyszerű funkciója egy Microsoft Outlooknak vagy egy Outlook Expressnek, mi ez a téma, hogy nincs ilyen funkcióval ellátva egyik sem, hisz csak egy egyszerű időzítőről van szó.
Hogy beállítom, hogy mikortól küldje el a levelet a címzetthez vagy címzettekhez és ha addig meggondolom magam teszem fel, akkor előtte csak kivenném mondjuk abból a címzettből a pipát és annak a címzettnek nem küldené ki a levelet...
Mi ez, hogy egy ilyen egyszerű feladatért itt kell görcsölni manapság a XXI. század elején, Jézusom tán nem haditechnikának van minősítve ez is, mint a Kamerás Mp3-as Rádiós Napszemüveg... ?:(
Hát hol élünk már. ?:(


Üdv... 'HókuszPók'


csüt. szept. 23, 2010 10:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Ilyesmire gondoltam:
Kód:
@echo off
msgbox /byn /h /i! /ms /t3600 "Figyelem!" "IGEN=minden rendben, NEM=segelykero uzenet"
if not errorlevel 5 goto kilepes
febootimail mindenfele parameterek
:kilepes
Az msgbox és febootimail progikat valamint a fenti parancssort részletes levelező paraméterekkel feltettem ide. Ha szükséges, a progi tudja az smtp hitelesítést is. A feladatütemezőt majd később, ha valóban szükség lesz rá.

Amúgy ez az egész nekem nem tetszik, de mivel ez egy technikai fórum nem véleményezem.
(Illetve csak annyit, hogy én például naponta felhívom az anyukámat.)


szer. szept. 22, 2010 22:29
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
nbela írta:
Biztosan sok féle megoldást ki lehet találni, mondom az egyiket:
Windows feladatütemezőt felprogramozni, hogy 6-8-12? óránként indítson egy BAT parancsfájlt. Néhány egyszerű parancssorral meg lehet oldani, hogy az ablak szirénázik, és ha pl 30 percig nem kezelik el, akkor egy command line email sender küldi az sos üzenetet. Ha meg elkezeli, akkor küldheti akár az ok üzenetet is. Felprogramozható pl az is, hogy a számítógép bekapcsolásakor vagy kikapcsolásakor is küldjön egy email üzenet.



Ez a része nekem tetszik, csak kellene némi segítség a beállításhoz, mondjuk az eMail kiküldésével, riasztással ha nem nyomja meg az ENTERT vagy az OK-t akkor a beállított címre kiküldi az előre megírt segélyhívó eMailt... ?:(
Az Ütemezőt régen használtam kb.10 évvel ezelött még a Win9x eseteiben a Merevlemez Töredezettségre és a ScanDisc ellenőrzésére, de eMail esetében ezt nem csináltam még soha, légyszíves valami rávezetést, esetleg ha leírnád, köszönöm előre is... :)

Köszönöm... 'HókuszPók'


szer. szept. 22, 2010 19:38
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Biztosan sok féle megoldást ki lehet találni, mondom az egyiket:
Windows feladatütemezőt felprogramozni, hogy 6-8-12? óránként indítson egy BAT parancsfájlt. Néhány egyszerű parancssorral meg lehet oldani, hogy az ablak szirénázik, és ha pl 30 percig nem kezelik el, akkor egy command line email sender küldi az sos üzenetet. Ha meg elkezeli, akkor küldheti akár az ok üzenetet is. Felprogramozható pl az is, hogy a számítógép bekapcsolásakor vagy kikapcsolásakor is küldjön egy email üzenet. TeamViewert és célszerű rátenni, hogy a gép távolról menedzselhető legyen, illetve látszódjon, hogy a gép be van kapcsolva. Meg még egy vagy több webcamerát, hangszórókat, mikrofonokat...


szer. szept. 22, 2010 19:05
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Üdv... :rulez:

Látom van ilyen Topik nyitva, igaz már jó régi... :(

:potyog: Érdeklődnék, hogy Outlook Express-en belül van- e olyan beállítási lehetőség, hogy egy előre megírt eMail-t, egy előre beállított időzítéssel és ha esetleg még jelszavazással ellátva azt automatikusan kiküldje a beállított eMail címre, esetlegesen akár több címre is... ?:(
Azaz olyan érdekelne, hogy ha nem lépek be a levelezőprogramon belülre, azaz a beállított levelet ne küldje ki ha belépek az eMail be, csak akkor ha a kiküldési határidő lejár, mondjuk 24h-ként kellene belépnem ahhoz, hogy ne kerüljön kiküldésre az a levél, csak akkor ha nincs belépve, tehát végül is egy ALARM eMailről lenne szó. :lol:
Mondok egy PL-t, hogy mindenki értse. :)

Tehát, adott egy idős személy, aki beteg, és ha netán össze esik az otthonában vagy úgy esik, hogy nem bír segítséget kérni, így max. 24h-alatt vagy egy beállított korábbi idővalentum alatti időnként, az eMail kiküldésre kerülne az előre beállított címre, ezzel azt a címzettet értesítené ez az eMail, hogy valami történhetett, mivel nem lett belépve a fiókba, vagy a levelezőprogramba, ahol bevan állítva ez a funkció... ?:(

Nos, ehhez kellene nekem segítség, egy ilyen programra vagy ha az Outlook Express-en belül lenne ilyen vagy az Microsoft Outlookon belül ha van ilyen lehetőség, sajnos nem ismerem annyira őket, csak levelezésre használom.
Akkor kérem, hogy segítsetek ebben, mert sajnos egy beteg rokon folyamatos felügyeletét szeretném ezzel kiváltani a napszak egy részében, hogy ne kösse le minden idejét a rokonomnak, mert más dolga is lenne neki, vagy valamilyen segéd program, ha van ilyen, ami az Outlook Express vagy a Microsoft Outlook-al is együtt tud működni. :hm:


Köszönettel... 'HókuszPók'


szer. szept. 22, 2010 18:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Egy speciális lehetőséget tudok. A program azonnali. és időzitett SMS és E-mail küldésre készült. Ez sajnos azt jelenti, hogy rövid 160 karakteres, előre megírt, csak karakteres szöveget tud küldeni. Az elküldendő üzenet küldési időpontja időzithető, átkerül egy szerverre, amely a kért időpontban (akár ismétlődően) kiküldi. Fizetős program a szolgáltatásért, főleg az SMS-ekért fizetni kell, azt hiszem a levélért nem.
Az az INFOCENTRUM eSMS nevű programja.
Más hasonlóról nem tudok.
http://www.infocentrum.hu/cgi-bin/language.cgi

Leírás: http://www.e-sms.hu/html/szolgaltatas.html

Kép


vas. márc. 06, 2005 12:43
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás 
Köszi, nem pont erre gondoltam, de még ez is hasznos lehet.
Közben találtam egy opciót, amikor a lavélben vagyok, be lehet állítani, hogy küldés legkorábban . Csak azt nem tudom, hogy echange esetén, ha kikapcsolom a gépet, elmegy-e a levél, ezt elfelejtettem kipróbálni. Persze csak akkor van erre remény, ha a levelet a serveren, a postafiókban tároljuk.


vas. márc. 06, 2005 7:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Automatikus levélküldés
Ha működik smtp kiszolgáló, akkor egy parancssoros levélküldőt javaslok. Például:
febooti Command line email
http://www.febooti.com/products/command-line-email/
Címzet, tárgy, szövegtörzs, csatolmány, kódolás...
mindent megadhatsz paraméterként, vagy file hivatkozás formájában.
Kis kereséssel találhatsz free levélküldőt vagy törést a fentihez.
Nekem a munkahelyi gépem rendszeresen küldözget üzemi adatokat.
A feladatütemező elindít egy bat filet, ami előkészíti a levelet és
a febootival pedig elküldi.

Üdv,
NBéla


pén. márc. 04, 2005 22:31
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 226
Tartózkodási hely: Békés megye
Hozzászólás Automatikus levélküldés
Sziasztok !
Kerestem, de nem találtam ilyen témát, ha mégis van elnézést kérek.
Olyan dolgot kellene megoldjak, hogy a levelező rendszer automatikusan, mondjuk éjszaka küldjön el egy levelet. A levelező exchange server 2003, a használt levelező program a lokális gépeken Microsoft Outlook. de webmailen is elérhető a rendszer.
Tudna valaki ebben nekem segyíteni? Létezik egyáltalán ilyen funkció?
:?:
Köszi előre is a segítséget.


pén. márc. 04, 2005 8:37
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 41 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség