Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. jún. 06, 2024 9:06



Hozzászólás a témához  [ 3 hozzászólás ] 
Kikapcsolás helyett ujraindul az XP 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Hozzászólás 
Az energiagazdálkodás/speciális fül alatt csak az nincs kipipálva hogy jelenjen e meg a tálcán az ikonja.
Mellesleg már kipróbáltam kipipálva is de semmin nem változtat.
Emlékeim szerint a Win 98-ban volt egy olyan hogy ki kellett pipálni a "fejlett energiagazdálkodás engedélyezése" sort és csak ezután kapcsolta ki a tápot a Windows.
Viszont az XP-nél nincs ilyen.


szomb. ápr. 15, 2006 17:21
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Pedig itt az acpi bios kezeléssel lesz probléma. Egy reinstall látszik csak megoldásnak...

Vagy van egy megoldás:
A vezérlőpult/Energiagazdálkodási lehetőségeknél a SPECIÁLIS fülön belül nincs olyan, hogy be tudsz pipálni ott egy dolgot?


szomb. ápr. 15, 2006 15:42
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 28
Hozzászólás Kikapcsolás helyett ujraindul az XP
ÜDV

A probléma kb fél évvel ezelött kezdődött de csak most szántam rá magam hogy alaposabban átnézzem a gépet.
A gond az hogyha le akarom állítani a gépet akkor az nem áll le hanem újraindul mindha a kikapcsolásnál az újraindítás gombra kattintanák.
Ez azért bosszant mert kikapcsolásnál állandóan a tápegység áramtalanító kapcsolóján kell legyen a kezem hogy az XP leállása és a gép újra bootolása közötti 1-2 másodpercben végleg ki tudjam kapcsolni.
Először hardver hibára (alaplap, tápegység) gyanakodtam de mielött nekiálltam volna ezeket cserélgetni gondoltam kizárok minden egyéb hibalehetőséget.Próbáltam csökkentett módban, ugyan az a hiba.
Újra telepítettem a biost, semmi változás.
Végül feltelepítettem a Windowst egy másik vinyóra és láss csodát a gép kikapcsolt.
Nem igazán szeretném ezért újra felrakni az egész rendszert ezért fordulok nálam a okosabbakhoz hátha tud valaki segíteni.
Ja az oprendszer windows XP SP2

Köszi


szomb. ápr. 15, 2006 10:12
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 3 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: vackor valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség