Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:34



Hozzászólás a témához  [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő
Windows Vista (volt Longhorn) topic 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Segítséget kérnék, miután nincs Vistám, de a lányomnak az van a laptopján. És az 50GB-os C: particón 2GB üres hely van. :shock: Iszonyú.

A CCleaner 1GB-ot leszedett, de a többi maradt.

Szvsz a Rendszervisszaállítás és az MS Outlook 2007 a bűnös (legalább is részben). Miután nem találom az XP-nél megszokott helyeken a törlendő fájlokat, ezért mondjátok már meg hol vannak, hogy lehete leszedni:

1. a Win frissítések $... fájljai hol vannak, vagy hogy hívják őket?

2. az Outlook a Törölt elemek mappája ürítése után tényleg üres lesz? Mert az XP-ben még tömöríteni is kell. Itt kell-e, ha igen hol?

3. Hogy lehet eltávolítani a Rendszervisszaállításból az utolsót kivéve az összes többi tárolt adatot? Az XP-ben a Lemezkarbantartóben van egy ilyen fül, itt nincs.

4. Milyen egyéb tisztító, méretcsökkentő eljárást ismertek?


vas. nov. 22, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. feb. 11, 2007 2:59
Hozzászólások: 65
Hozzászólás 
Sziasztok.

Ezek futnak nálam, bekapcsolás után. Nyilván a FF, MSN, utorrent-t tudom mi, az érdekelne h a többi rendben van?
Vista.

Kép
Kép


hétf. nov. 09, 2009 20:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
hát nem tom. tgnap megint ezt csinálta, de azóta megint semmi. ráadásul utána második próbálkozásra beindult. lövésem sincs,h mi lehet a baja. lehet,h tényleg tápegység lesz


szomb. okt. 31, 2009 23:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: Hasonló tüneteket mutat egy fura táphiba is.
Pl 5-6* visszatérő rettenet vm.1,7 Amd Elitgruppos alaplap nem indul-amikor bekerült a szervizbe természetesen minden normális.Többször elmondtuk ki kell próbálni otthon más tápzsinórral,más dugajban..azóta nem láttuk(kop-kop)


csüt. okt. 22, 2009 18:17
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem ismerem a szervizt, nem akarok véleményt mondani.

Volt már nálam is kontakthibás az alaplap. Ha egyszer sikerült úgy hozzáérni, hogy elinduljon, akkor a következő megmozdításig tökéletesen működött. Lehetett ez 1 év vagy 1 perc.


szer. okt. 21, 2009 21:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
megpróbálom akkor ezt, köszi az ötletet. de amikor a szervizbe bent volt, eddig miért nem jutottak el? vagy nekik csak az volt a lényeg,h bekapcsol, aztán kész...


szer. okt. 21, 2009 21:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Valószínűleg kontakthibás lesz valami, valahol.
Próbáld szétkapni a gépet darabjaira, megpucolni mindent és újra rendesen összerakni.


szer. okt. 21, 2009 17:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
sziasztok!

vszeg rossz topicba írom problémámat, de itt talán előbb kapok rá választ:)
adva volt egy Asus alaplap. sajna ez nyár elején ismeretlen körülmények között meghalt. egy hónap szervizben eltöltött idő után megállapították,h javíthatatlan, ugyanilyet már nem gyártanak, de kaphatok egy hasonló tudású(!) Asrock alaplapot. csere megtörtént, user happy, végre van gép. kb 2 hét múlva, gép bekapcs, állapotjelző zölt led halványan világít, kép sehol. kikapcs, bekapcs semmi. (hétvégén volt). 2 napon keresztül semmi, hétfőn szervizbe be, ott egy hét után megállapítják,h a gépnek semmi baja, náluk simán megy. pc haza. 3 nap múlva megint... egyszer bekapcsolt, miután annyit volt kapcsolgatva,h lekopott a festék a gombról... rákövetkező nap megint semmi. szervizbe vissza, 3 nap múlva kiderül,h a gépnek semmi baja, én vagyok a hülye amiért nem tudom bekapcsolni... a szervízes tényleg bekapcsolta, ott simán működött. kb egy hónapig semmi gond. erre ma megint elkezdte. bekapcsolom, és semmi. monitor meg se mukkan, billentyűzeten ledek semmi...
ha vkinek lenne ötlete,hogy mi lehet a gond, és mi a megoldás akk boldog lennék.
gép:
Asrock 939N68PV-GLANn alaplap
3800+os proci (nem vagyok benne biztos:S)
2GB Ram
160GB winchester
256MB videókari
450Wos táp

bocsi,h ennyit regéltem:)


szer. okt. 21, 2009 17:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 08, 2008 13:51
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Vinyód valószínűleg elment az örök bitmezőkre.
Ha garis, akkor vidd vissza.
Ha már nem, akkor vegyél bele másik vinyót.


Knoppix Live Linux cd meg feltelepult ra. bootolaskor valaszthatom a linuxot vagy egy windowst csak nem tudom az hogy kerult oda. akkor lehet jo a vinyo


kedd okt. 20, 2009 12:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Vinyód valószínűleg elment az örök bitmezőkre.
Ha garis, akkor vidd vissza.
Ha már nem, akkor vegyél bele másik vinyót.


hétf. okt. 19, 2009 15:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 08, 2008 13:51
Hozzászólások: 18
Hozzászólás 
Hello! van egy Vista Enterprise rendszerem egy HP notin. Dolgoztam a gépen amikor elkezdett belassulni. Újraindítottam, majd a következő fogadott: Disk Read Error Occurred
Akárhányszor újraindítottam ez fogad, jó Vista lemez be, megfelelő partíció formázása megtörtént raktam volna újra a gépet, telepítő kiírta, hogy inicializálási hiba, indítsam újra a telepítőt
Megcsináltam megint, újra ez a hiba, végül az összes partíciót töröltem, majd újra paticionáltam, formázás. Mostmár az a hiba, hogy jelöljek ki olyan particiót amin több szabad hely van, mikor most lett formázva, vagy jelöljek ki másik helyi merevlemezt. Mi a gond, mit tegyek?


hétf. okt. 19, 2009 15:00
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. ápr. 30, 2008 21:38
Hozzászólások: 68
Hozzászólás 
ha nem látszik a leválasztás ikon, akkor tálcán tulajdonságok --> értesítési terület --> nem aktív ikonok elrejtésénél testreszabás, és ott a hardver biztonságos eltávolításánál megjelenítés. és akkor mindig látszódni fog. ha így sem működik, akk nincs ötletem rá


kedd szept. 15, 2009 18:45
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 01, 2009 18:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
hali,
kosz a segitseget, megprobaltam, tenyleg nem tart sokaig. szerintem lecserelem a vistat a jo oreg xp-re. laikus felhasznalo vagyok, nekem eleg ha megcsinal mindent amit kerek, nem muszaj zsiruj legyen, s nem szeretem ha pofazik, mert nincs mit kezjek vele :)


pén. szept. 11, 2009 9:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nincs véletlenül valakinek ötlete hol találom az USB "Hardver biztonságos eltávolítása" tray ikon bekapcsolóját, mert valahogy kikapcsolódott és nem tudom leválasztani egyszerűen az eszközöket.

Ehhez szorosan kapcsolódóan:
Nem történt változás arra voantkozóan hogy hogyan lehet az USB-s mererevlemezektől az áramot megszüntetni mikor leválasztjuk a rendszerről. Ugy ez XP alatt működik de Vista alatt nem.


Meg.: én szeretem a vistat szóval nem kell ócsárolni. :) :)

köszi előre is
üdv
energo


pén. szept. 11, 2009 8:44
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
F1 challange (és semelyik módja) nem igazán kompatibilis a Vistával.

Azt lehet csinálni, hogy az exe-jének a kompatibilitás füljén (jobb gomb-->tualajdonságok) beállítod Windows 98-ra. Így valószínűleg menni fog, de ha végetért a verseny, jön egy összegző tabella, majd ha a pipára nyomsz, akkor kifaggy. Sajnos többet nem lehet tenni érte.


kedd szept. 01, 2009 18:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: kedd szept. 01, 2009 18:16
Hozzászólások: 2
Hozzászólás 
Hello
Az iment regisztraltam a honlapra, szoval uj srac vagyok, nem tudom, hogy jo helyen kopogtatok-e, de lenne egy kerdesem a vistaval kapcsolatban. Felinstalaltam egy f1 jatekot (F1 Challenge 99-02) es egy ilyent dobott vissza mikor el akartam inditani:

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: F1 Challenge 99-02.exe
Application Version: 1.0.2.6
Application Timestamp: 3e9c24f6
Fault Module Name: F1 Challenge 99-02.exe
Fault Module Version: 1.0.2.6
Fault Module Timestamp: 3e9c24f6
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 001679a0
OS Version: 6.0.6001.2.1.0.768.2
Locale ID: 1038
Additional Information 1: 458a
Additional Information 2: 9ac44ec8fe693c1de8b5f8d459dd1a4e
Additional Information 3: 2157
Additional Information 4: 9d7c6aa6dafde790a6e47393ded1e046

Amennyiben tudtok segitsetek. Elore is koszi.
Udv


kedd szept. 01, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Oké, akkor félre értettem, de gondolom nem teljes verzió, mert ha így van, akkor egy darabig maradok a windows vistánál, de akkor meg kell oldani, hogy legyen net, és hondolom akkor a driver kell.

-->Letöltöttem a progit, és már jó is, kössz a segítséget. :)

De lenne egy újabb késdésem: hogy kell a témákatúgy telepíteni, hogy a stílust is felrakja?


csüt. júl. 23, 2009 15:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elektromann írta:

TargeT írta:
...Te meg semmire nem válaszolsz konkrétan.


Mire nem válaszoltam konkrétan?



Hannibal írta:
Eszközkezelőben van-e valami sárga felkiáltójeles?
Parancssorba írt ipconfig /all mit mutat?


Hannibal írta:
Eszközkezelő: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... %F5#745453

ipconfig tartalmat még mindig nem látom...


Win7-ből hivatalosan az RC letölthető még egy darabig.


csüt. júl. 23, 2009 14:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Elektromann írta:
A Microsoftra gondolsz? Erről nem is halottam, egyébként is miért adták volna ki ingyen, mikor később pénzért adják?

Tesztelésre. Ezek szerint ezt az oldalt sem láttad még:
http://www.microsoft.com/windows/window ... nload.aspx


csüt. júl. 23, 2009 12:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
TargeT írta:
Csinálnád már egyszer végig, amit Hannibal javasolt...


Mikor próbálkoztam a netet helyrehozni, holtam már a Start-->settings-->network connection résen, tehát ezzel nem sokat érnék el.

TargeT írta:
...Te meg semmire nem válaszolsz konkrétan.


Mire nem válaszoltam konkrétan?


TargeT írta:
Annyit tudnod kell, hogy milyen alaplap, van-e rajta alaplapi hálókártya, ha igen azt használod-e és az pontosan milyen....


Meg van az everest, ottelvileg mndent meg tudok nézni, és a hálókáryát használom, mert most is az XP-ről írok, ugyanazon a gépen.

TargeT írta:
...Azután úgy gondolod, hogy a Win7-ből is csak beta van még, míg a MS-től legálisan is letölthető volt az RC változat, máshonnan meg talán a végleges 7600.16385 is vagy két hete körül. :roll:


A Microsoftra gondolsz? Erről nem is halottam, egyébként is miért adták volna ki ingyen, mikor később pénzért adják? Egyébként eléggé sokat kerestem google-val a windows 7-et, de mindenütt csak bétát találtam, sehol se láttam teljeset.


csüt. júl. 23, 2009 11:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Csinálnád már egyszer végig, amit Hannibal javasolt, mert addig csak feltételezésekre hagyatkozunk. Te meg semmire nem válaszolsz konkrétan.
Annyit tudnod kell, hogy milyen alaplap, van-e rajta alaplapi hálókártya, ha igen azt használod-e és az pontosan milyen. Ha nem, az milyen.
Ehhez kell a megfelelő és lehetőleg legújabb drivert letölteni a kártya gyártó honlapjáról, vagy az alaplapéról, bár utóbbiak nem mindig követik a frissítést.
Egy kicsit azért szkeptikus vagyok, mert a driver telepítés problémákba ütközik nálad, miközben style-okat machinálsz.
Azután úgy gondolod, hogy a Win7-ből is csak beta van még, míg a MS-től legálisan is letölthető volt az RC változat, máshonnan meg talán a végleges 7600.16385 is vagy két hete körül. :roll:


csüt. júl. 23, 2009 11:18
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
TargeT írta:
:hm: Most így utólag mégis úgy rémlik, hogy a Vistában nem volt Realtek 8111/8169 driver az alaplapi hálókártyához. A Win7-ben meg igen.
Vista alá külön kellett telepíteni, valószínűleg ez lesz itt is. Már amennyiben ez a hálókártya van a problémás esetben, vagy más integrált driver nélküli.
Nagyon más router mögül nem lehet. Utána jönnek az IP címek.


Akkor elvileg telepítenem kéne? Ha nem találom meg az alaplapi lemezt (egy idelye olyan helyen van, hogy nem találom), akkor mit tegyek?


csüt. júl. 23, 2009 10:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:hm: Most így utólag mégis úgy rémlik, hogy a Vistában nem volt Realtek 8111/8169 driver az alaplapi hálókártyához. A Win7-ben meg igen.
Vista alá külön kellett telepíteni, valószínűleg ez lesz itt is. Már amennyiben ez a hálókártya van a problémás esetben, vagy más integrált driver nélküli.
Nagyon más router mögül nem lehet. Utána jönnek az IP címek.


csüt. júl. 23, 2009 10:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Routerem van.

Ezzel az eszközkezelővel nem tudom, mit akarsz, de a Network-nek van valami beállítási ablaka, ahol az elő 4 on-on van, a többi of, és van az of-ok közt olyan, ami no installed (valahogy szerintem telepíteni kéne, de nem tudom, hogy hogy), és ma reggel jöttem rá, hogy nem is volt kapcsolat létrehozva, nagy nehezen létrehoztam (valamit), de még mindig semmi.


Eszközkezelő: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php? ... %F5#745453

Hálózati kapcsolatok: Start-->beállítások-->hálózati kapcsolatok
(angolban: Start-->settings-->network connection

ipconfig tartalmat még mindig nem látom...


csüt. júl. 23, 2009 9:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
TargeT írta:
Mostanában nem telepítettem Vistát csak Win7-et, de úgy emlékszem már a Vista is automatikusan csatlakozott a netre router mögül, ha a DHCP szerver abban be volt kapcsolva, és persze már a router is a neten lógott.
Feltéve persze, hogy az op. rendszer a hálókártyát felismerte. Különben annak driverét is külön telepíteni kell.
Ezért muszáj az Eszközkezelőben szétnézni, meg a többi, ahogy Hannibal írta.
Különben nem könnyíted meg a segítséget. :wink:



És azt hogy telepítsem?

Egyébként én is a Windows 7-et akartam volna használni, de csak béta verziót találok. Legutóbb az XP mellé fel raktam awindows7-et, de mivel csak próbaverzió volt, muszáj volt letöltenem egy másikat, de mivel még nincs teljes windows 7, ezért a vistát töltöttem le, de alapból a windowws 7-re várok, addig is kell a net a vistára.


csüt. júl. 23, 2009 8:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Mostanában nem telepítettem Vistát csak Win7-et, de úgy emlékszem már a Vista is automatikusan csatlakozott a netre router mögül, ha a DHCP szerver abban be volt kapcsolva, és persze már a router is a neten lógott.
Feltéve persze, hogy az op. rendszer a hálókártyát felismerte. Különben annak driverét is külön telepíteni kell.
Ezért muszáj az Eszközkezelőben szétnézni, meg a többi, ahogy Hannibal írta.
Különben nem könnyíted meg a segítséget. :wink:


csüt. júl. 23, 2009 8:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Routerem van.

Ezzel az eszközkezelővel nem tudom, mit akarsz, de a Network-nek van valami beállítási ablaka, ahol az elő 4 on-on van, a többi of, és van az of-ok közt olyan, ami no installed (valahogy szerintem telepíteni kéne, de nem tudom, hogy hogy), és ma reggel jöttem rá, hogy nem is volt kapcsolat létrehozva, nagy nehezen létrehoztam (valamit), de még mindig semmi.


csüt. júl. 23, 2009 7:50
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Elektromann írta:
Sziasztok
Letöltöttem a windows vista ultimatot, és nem tudok rajta fellépni a netre. Mit tegyek, hogy lássa a netet?


Vegyél neki szemüveget :P

Komolyabban: telepítve van-e egyáltalán a hálókártya? (Eszközkezelőben van-e valami sárga felkiáltójeles? Hálózati kapcsolatok között megjelenik-e a netkapcsolat? )
Parancssorba írt ipconfig /all mit mutat?


szer. júl. 22, 2009 21:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:hülye vicc: dudaszolva vagy?,a tüzfalat "mint rendszergazda"átariszthetővé tetted,?van e router?fix az IP cim etc?
On!


szer. júl. 22, 2009 21:00
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás 
Sziasztok
Letöltöttem a windows vista ultimatot, és nem tudok rajta fellépni a netre. Mit tegyek, hogy lássa a netet?


szer. júl. 22, 2009 19:42
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mostmár hivatalosan is letölthető a Vista és Server 2008 SP2. Windows Update-n is fennt figyel már.

Telepítők:
Minden egyben: (32 bit, 64 bit, Itanium 64 bit):
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... e34a448608

Külön 32 bit:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... ff6f22448d

Külön 64 bit:
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... 4800c55bc3

Külön Itanium 64 bit (csak Server 2008):
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en


szer. júl. 01, 2009 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
DemEnd írta:
Azoknak a fizetését is így kezdeném el számfejteni ,aki ezeket a hézagokat meghagyják a kereskedelmben, mindjárt megoldanák a problémát.
Mennyi a fizetésed öcsisajt? :lol: !-F


:gigalol: :gigalol:


pén. jún. 05, 2009 22:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 20, 2006 19:47
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Azoknak a fizetését is így kezdeném el számfejteni ,aki ezeket a hézagokat meghagyják a kereskedelmben, mindjárt megoldanák a problémát.
Mennyi a fizetésed öcsisajt? :lol: !-F


pén. jún. 05, 2009 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
nacorvus írta:
mégiscsak kiba@szott velünk az a hülye Neumann a bináris matematikájával

Gyakorlatilag már csak ez az egy maradt a Neumann-i alapokból, amit a mai technika még nem rúgott fel...


pén. jún. 05, 2009 22:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ettől még lehetne normálisan használni a mértékegységeket. De az üzlet az üzlet.
Habár már a floppynál is félre volt csúszva. Az se 1,44 MB volt valójában, igaz addig hogy 1440 kB még stimmelt volna.
Úgy látszik a megalomán megákkal baj van. beütött a krach. Itt kezdett elcsúszni minden.


pén. jún. 05, 2009 18:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Jaja! mégiscsak kiba@szott velünk az a hülye Neumann a bináris matematikájával,mert nem volt neki jó az ISO mérték! :arrow: Ő sem volt szabványos..De alapvetően máshogy is működhetne egy számítógép,igaz annak a programozása lényegesebben bonyolultabb lenne :wink:


pén. jún. 05, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
DemEnd írta:
Hát ez frankó , én meg már abban a hitben voltam,hogy az ilyen gyerek betegségeket mint ez az átváltás ,megszünt...

Ehhez el kellene intézned, hogy 2 tizedik hatványa 1000 legyen, és máris teljesül a kívánságod. :D


pén. jún. 05, 2009 16:29
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 20, 2006 19:47
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Hát ez frankó , én meg már abban a hitben voltam,hogy az ilyen gyerek betegségeket mint ez az átváltás ,megszünt.
Ez elég nevetséges. Mindenesetre azért mint laikus átverve érzem magam,mert ha jól számolom akkor a most birtokomba kerülő 250 winyó 17 GB val kevesebbet tud mint ami rá van írva,ez nevezem félrevezetésnek és megkárosításnak.
Köszönöm a válaszokat.


pén. jún. 05, 2009 12:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Utánaszámolva tényleg ez az eredmény jön ki. Azért furcsa, mert azt hittem, hogy ezeket a tárolókat (ahol nem szól bele a fizikai geometria) egyszerűbb a 2 hatványaiként méretezni.


pén. jún. 05, 2009 10:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az az 1,1 GB a mértékegységek világában veszett el, nem a Vista tehet róla. Ugyanis, amikor a HW gyártó megadja egy vinyó vagy pendrivera, hogy az 16GB, akkor ő a váltószámokat 1000-nek veszi, viszont az oprendszer 1024-el számol. Ezért pl egy papíron 320-as vinyó is gyakorlatilag csak egy 300-as.


pén. jún. 05, 2009 10:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. jan. 20, 2006 19:47
Hozzászólások: 23
Hozzászólás 
Sziasztok.

Vettem egy 16Gb-s pendrive-ot ,és a vistával formáztam. A problémám csupán annyi hogy 14,9Gb tudok használni a 16ból mert ennyire formázta .Hova lett 1,1 gb?
Üdv.


pén. jún. 05, 2009 10:05
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 27, 2009 16:59
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
vackor írta:
Van egy saját készítésű programom, én azt használom.
Ha kell (és van rá időm), tudom variálni a külsejét.
Kép


Ment a pm.


szer. jún. 03, 2009 7:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Van egy saját készítésű programom, én azt használom.
Ha kell (és van rá időm), tudom variálni a külsejét.
Kép


vas. máj. 31, 2009 18:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 27, 2009 16:59
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Ha tud rá vki megoldást várom. :roll:


vas. máj. 31, 2009 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én még nem hallottam róla, hogy ez így menne Vistán, de ez természetesen nem azt jelenti, hogy lehetetlen :P


vas. máj. 31, 2009 12:57
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 27, 2009 16:59
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Így első ránézésre az alsó kép szerintem csak egy Vista skines XP.


Azt tudom,de nem lehet ezt Vista alatt megcsinálni?


vas. máj. 31, 2009 12:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. dec. 15, 2007 19:38
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Kerdesek
Udv mindenkinek: en megint itt okvetlenkedek:D. Erdemes e feltenni a 64-bites Vistat? Nekem a gepem megvan hozza, azzal nem hiszem, hogy gond lenne :D . Aki hasznalt mar 64-bites Pistat irhatna velemenyt rola megkoszonnem :) . Elore is kosz a segitseget. Badlands


vas. máj. 31, 2009 11:26
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Így első ránézésre az alsó kép szerintem csak egy Vista skines XP.


vas. máj. 31, 2009 10:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. máj. 27, 2009 16:59
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Most ilyen a Vista leállitás menüje:
Kép

Lehetne ilyet varázsolni belöle?
Kép

Köszi


vas. máj. 31, 2009 7:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
És néha sajnos van, hogy behal a telepítő. Én is kellett már bruteforceszal megszakítsam a frissítés telepítést. Kb úgy nézett ki, hogy kiadtam a leállás parancsot, elmentem valahova 1-2 órára, majd visszajövetel után még mindig frissítések telepítése volt 0%, egy negyed órát hagytam még, de vinyó ledje meg se villant, szóval feladtam :D
Hálisten baj nem lett belőle, másodszorra már minden probléma nélkül feltelepült a frissítés. Tehát van ilyen, hogy nem marad más mint a telepítés megszakítása.

Ettől függetlenül persze Laci_L tanácsa betartandó, frissítésekről szóljon, esetleg töltse le és kiabáljon a gép, hogy valamit kéne csinálni velük.


hétf. máj. 04, 2009 10:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1396 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség