Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 30, 2024 16:47



Hozzászólás a témához  [ 102 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Outlook Expess szakértő kerestetik! 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Laci_L írta:
...
Ráadásul ez egy korrektnek tünő magyar cím, a Blikk használja pl.
...

ÓÓÓ, akkor már értem, hogy miért van tiltva !-D !-]

Egyébként mondanám, hogy kérdezd meg az ügyfélszolgálatot, de szerintem nem járnál sok sikerrel. Ha szerencséd van, nem mondják azt egyből, hogy indítsd újra a modemet. :cry:


szer. márc. 24, 2010 20:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11876
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nbela írta:
... Szerintem az UPC smtp szerver kéretlen reklámnak minősítette, mert az az url cím feketelistán van a szerveren. Az a fájl darabolós bla-bla pedig a **** tévesen hozzárendelt ..

Ez baromi jó. én semmiféle szűrést nem rendeltem meg náluk (mellesleg mindenért pénzt kérnek). És még soha nem volt ilyen eset semmilyen címmel, ami a tartalomban volt.
Ráadásul ez egy korrektnek tünő magyar cím, a Blikk használja pl.
Hova jutottunk. :x

Ps: az nem értem, hogy miért nem tilt le az UPC, ha ugyanerre rákantintok. Nézni lehet, levében küldeni ugyanazt a címet nem?


szer. márc. 24, 2010 19:21
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Igen, én is valami ilyesmire tippelek.


szer. márc. 24, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Laci_L írta:
SMTP, Kiszolgáló válasza: '552 5.2.0 x49Y1d02c1i1QDD0549Zrl automated process detected unsolicited content
Szerintem az UPC smtp szerver kéretlen reklámnak minősítette, mert az az url cím feketelistán van a szerveren. Az a fájl darabolós bla-bla pedig a **** tévesen hozzárendelt magyar fordítás.


szer. márc. 24, 2010 18:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11876
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Érdekes probléma jött elő:

Ha a levél tartalmában a http://www.pixter.hu szerepel (linkként jeleníti meg, aláhúzva), nem küldi el az Outlook Express, hanem kiírja hogy túl nagy a fájl, darabolni kell (mellesleg 1kb a mérete).

Ha az elejét kihagyom, és csak a cím marad: pixter.hu akkor símán elküldi.

Ez mi lehet?

Ja igen: más linket teljes állapotban is elküld. Csak ezt nem.

A hibajelentés:
Az üzenet nem küldhető el, mert mérete meghaladja a kiszolgálón engedélyezett méretet. Az üzenet kisebb részekre darabolásához válassza az Eszközök - Fiókok - Tulajdonságok - Speciális parancsot. Tárgy '222', Fiók: 'UPC', Kiszolgáló: 'smtp.upcmail.hu', Protokoll: SMTP, Kiszolgáló válasza: '552 5.2.0 x49Y1d02c1i1QDD0549Zrl automated process detected unsolicited content', Port: 25, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 552, ****: 0x800CCC6D


szer. márc. 24, 2010 17:27
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
horex írta:
Üdv.
Ujra kellett telepitenem az XP-t
Nem találom at AddresBook könyvtárat és az OE könyvtárát ahol a *.dbx levelek vannak
Elötte lementettem, mint minden ghostolás elött, de most nem találom és nem tudom visszatölteni a cimtárat és a leveleket

by horex

Megoldva
TCommanderben nem volt a "rejett megjelenités" is bejelölve ,ezért a keresés sem találta a könyvtárakat :)

by horex


csüt. júl. 30, 2009 15:32
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 710
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Üdv.
Ujra kellett telepitenem az XP-t
Nem találom at AddresBook könyvtárat és az OE könyvtárát ahol a *.dbx levelek vannak
Elötte lementettem, mint minden ghostolás elött, de most nem találom és nem tudom visszatölteni a cimtárat és a leveleket

by horex


csüt. júl. 30, 2009 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 09, 2009 23:40
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Szia!

Ez csak egy PPS nézegető, ingyen letölthető program, nem az Office része. Ebből próbáltam különböző verziókat, de az OE-ből egyik sem működöt, míg az asztalon lévő file-okat simán megnyitotta mindegyik. Régen is használtam ezt a nézegetőt még XP SP1 alatt, ott jól működött az OE-vel. Most SP3 van fent, de ez nem tetszik annyira.
Hogyan lehet magát az OE-t újra telepíteni a Windows újratelepítése nélkül? MSN-em soha sem volt.

Tomi


pén. márc. 20, 2009 8:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11876
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Lehet, hogy az egész Office-t kell újra rakni. :shock:

Vagy másik ötlet: nézd meg, hogy van-e MSN Messenger (vagy társai) telepítve. Próbáld meg átmenetelieg levenni.

Nekem volt egy rejtélyes hibám az Outlook Expressel: ahogy elidult, azonnal leállt, egy fél másodperc alatt. Semmi hibajelzés nem volt. Az OE újratelepítése sem segített. Leszedtem az MSN Messenger-t, azóta nincs gond.

Lehet, hogy nálad is segít.


csüt. márc. 19, 2009 15:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 09, 2009 23:40
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Már próbáltam az újra telepítést, újabb illetve régebbi verzióval is, de ugyanaz történik. Szintén probáltam a hozzá rendelés törlését majd az újbóli hozzá rendelést. de nem változott semmi. Ha a pipát kiveszem akkor egyből a hiba üzenet érkezik a megnyitási kisérletnél. :(


csüt. márc. 19, 2009 10:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Szerintem itt egy PP újratelepítés sem ártana.
Ha a pipát kiszeded a hibaüzenet előtti ablakból, mi történik?
Ill. ha törlöd a pps kiterjesztés társítását és újratársítod?

Üdv!


csüt. márc. 19, 2009 6:46
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 09, 2009 23:40
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Itt van még egy kép a hibaüzenet elötti állapotról:

Kép

Érdekes nem?

Tomi


csüt. márc. 19, 2009 1:08
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 09, 2009 23:40
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Sajnos tönkrement az alaplapom, ezért nem tudtam eddig válaszolni. Igen az OE-nek csak el kellene indítani, de nem teszi. Más file-okat megnyit a hozzá való programmal, itt azomban nem. Itt egy kép az ablakról: Kép
Látható, hogy az ablak fölött a melléklet sorban ott a pps file a hozzá tartozó ikonnal, tehát tudja, hogy ez egy Power Point alkalmazás.

Tomi


csüt. márc. 19, 2009 0:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Minden PPS-sel ezt csinálja? Mert az OE egy sima open műveletet hajtat végre (ami eleve a pps alkalmazáshozzárendelésénél van definiálva, tehát nem meghívó program függvénye). Tudnál képernyőmentést küldeni arról az üzenetről, amikor azt írja, nincs program hozzárendelve?

Üdv!


kedd márc. 10, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 09, 2009 23:40
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Természetesen hozzá van rendelve. Csak az OE mondja, hogy nincs. A mellékleteknél is megjelenik szépen az ikonja, és ahogy írtam az első megjelenő ablakban is kírja, hogy ez egy Powerpoint Presentation és hogy biztosan meg akarom-e nyitni. Rá kilikkelek az igenre, akkor meg azt írja ki, hogy nincs program hozzárendelve.

Tomi


kedd márc. 10, 2009 13:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mondjuk hozzárendeled a pps fájlokhoz a powerpointot...? :)
Nem hiszem, hogy ez az OE hibája lenne, a második ablakban viszont, ahol közli, hogy nincs program rendelve a pps-ekhez, simán betallózhatod a powerpointot, lepipálod, hogy innentől mindig ezzel nyissa, és már örül is. :)

Üdv!


kedd márc. 10, 2009 0:09
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. márc. 09, 2009 23:40
Hozzászólások: 10
Hozzászólás 
Sziasztok!

Nem rég telepítettem az XP SP-3-t és akadt egy kis gondom az Outlook Express-szel. Nevezetesen az, hogy a csatolt power point file-okat nem tudom megnyitni. Először meg jelenik egy ablak, hogy ez egy Power Point SlideShow, és hogy biztosan meg akarom-e nyitni, aztán a következő ablakban pedig azt írja, hogy a .pps file-okhoz nincsen program rendelve :x
Hogyan tudnám ezt a bosszantó problémát megoldani?

Tomi


kedd márc. 10, 2009 0:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
14 db van. De a levelezési szabályok fontosabbak (lettek volna). :)

Üdv!


pén. máj. 26, 2006 22:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
A levelezési szabályokat a registryből ki lehet menteni. Valamelyik fórumban írták, de nem jegyeztem meg, pontosan hol vannak.
A fiókokkal mi a gondod? Olyan sok van, hogy egyenként nem jó :?: :wink: :D
Van erre is egyébként külső backup progi.


pén. máj. 26, 2006 20:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Igen, a célravezető magának a mappának az archiválása, majd újratelepítés után egyszerűen felül kell a régivel írni az újat.

Viszont valakinek arról nincs információja, hogyan lehetne a levelezési szabályokat kiexportálni az OE-ből? Vagy a fiókokat, lehetőleg egyszerre és nem egyenként?

Üdv!


pén. máj. 26, 2006 18:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Idézet:
...De akkor vessenek magukra, és kiderült, hogy a "spórolás" nem mindig célravezető.


Helyesbítek: a spórolás legtöbbször nem célravezető :(

Amúgy a teljes könyvtár kimásolás és bemásolása nálam eddig mindig működött (mások gépének újratelepítésével együtt úgy 15x), tehát 100% -nak vehetjük, hogy működnie kell :)


pén. máj. 26, 2006 8:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
:idea: Bingó. Maximálisan igazad lehet. Csak azt nem értem, ha így van, miért nem a teljes mappát másolták ki, miért szelektáltak :?: :!:
De akkor vessenek magukra, és kiderült, hogy a "spórolás" nem mindig célravezető.


pén. máj. 26, 2006 7:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Mégpedig az, hogy a folders.dbx-et nem másolta ki.
Anélkül nem tudja mihez hozzárendelni a meglévő, egyéni mappákat tartalmazó .dbx-eket az Outlook Express.
Ha emlékszel az eredeti, Outlook Express-béli mappanevekre, megpróbálhatod őket az eredeti útvonalukra létrehozni (ekkor még ne legyenek a .dbx-ek a levelezési mappában), ezután bemész a mappába, és az újonnan létrehozott mappák nevének megfelelő .dbx-eket kicseréled a régiekre, de ha azok neve eltér, át kell őket nevezni az újaknak megfelelő névre.
Tehát ha van egy régi "akármi.dbx" nevű fájlod, akkor létrehozol egy "akármi" mappát a progiban lehetőleg ugyanabba az ágba, ahol eredetileg is volt, majd bemész az OE levelek tárolómappájába, megkeresed az újonnan létrejött "akármi.dbx" nevű fájlt (esetleg zárójelben szám lehet a fájnév után), és kicseréled a régi akármi.dbx-re, a lényeg, hogy a régi neve egyezzen meg azzal, amit az új kapott.

Üdv!


csüt. máj. 25, 2006 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
Akkor ott valami más gubanc is van. Ennek így simán működnie kellene.


csüt. máj. 25, 2006 14:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Kössz a tippet kipróbáltam, nem jó :(


csüt. máj. 25, 2006 13:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
Ha kimásoltad az eredeti .dbx-eket, akkor nem kell importálnod.
Bemásolod az összeset ahogy volt egy mappába. Mondjuk D:\Outlook Express levelek
Ezután elindítod az OE-t és a tárolómappát ráállítod erre, és kész.
Persze ez szűz telepítésnél megy gond nélkül, mert ha már az új OE-ben is voltak levelek, akkor azok maradnak a régi helyen.


csüt. máj. 25, 2006 13:07
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 360
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
Üdv

Végignyaltam itt a dolgot de a problémámra nem találtam megoldást.
Újra kellett húzzak egy géped, csak kimásolni tudtam a leveleket dbx-ben.
A probléma ott kezdődik hogy 8dbx-et nem importál be sehogy.
Próbáltam már Outlook-ot, ThunderBird-öt de egyik se foglalkozott ezekkel a mappákkal :( Így azok segítségével se tudtam visszarakni OE-be.
Más ötlet?


csüt. máj. 25, 2006 12:43
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A létrehozott mappák a folders.dbx-ben tárolódnak, ha csak átmásolod őket egy mappába, onnan még nem fognak megjelenni, hiszen kell nekik egy "index" is, ami megmutatja, hogy mi hol van.
Importálás valószínűleg szerencsésebb lett volna, mert az elvileg csak a lényeget viszi át.

Üdv!


csüt. máj. 11, 2006 18:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
McLaca írta:
A Fájl/Mappa/Összes mappa tömörítése nem egy gomb, hanem egy menüpont... És akkor is tömörít, ha az Eszközök/Beállítások/Karbantartás fülön a Fájlok karbantartása gomb alatt csak az OE mappa van, és ott hatástalan a tömörítés... (Ugyanis arra nálam sem csinál semmit, de a fájl menüben megcsinálja szépen.)




Helló! Ezt még eddig nem is néztem, hogy ott (is) van ez a funkció.
Rámentem a Tömörítésre és lefagyási tünetet mutatott a rendszer, és tagnap megint eltüntette az utóbbi napok levelezéseit. Ami csodák csodájára egy újraindítás után meg lett. Úgyhogy ilyen félelmek közepette kipucoltam az egészet, és az idei levelekkel egy új adatbázist csináltam - gyakorlatilag a vadi új tárolómappába átmásoltam az eml leveleket, igy nem kellett a dbx fájlokkal szívni.
A Folders.dbx-ben van valami logika? Bele lehet kotorni biztonságosan?
Ugyanis néháby mappát a régiről átmozgattam az új tárolómappába, de azok csak a régi Folders.dbx-szel lettek láthatók. És ebben a Folders.dbx-ben évek óta törölt mappa nevek is vannak, amire semmi szükség nincs.


csüt. máj. 11, 2006 12:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
A Fájl/Mappa/Összes mappa tömörítése nem egy gomb, hanem egy menüpont... És akkor is tömörít, ha az Eszközök/Beállítások/Karbantartás fülön a Fájlok karbantartása gomb alatt csak az OE mappa van, és ott hatástalan a tömörítés... (Ugyanis arra nálam sem csinál semmit, de a fájl menüben megcsinálja szépen.)

Szóval ez a mappatömörítés nem ott van!

Kép

Üdv!


pén. ápr. 28, 2006 21:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
McLaca írta:
Fájl/Mappa/összes mappa tömörítése - még mindig.

Üdv!


mint írtam fent:
... és bármelyikre is nyomok, nem történik semmi - úgyhogy ez az út nem járható.


pén. ápr. 28, 2006 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Fájl/Mappa/összes mappa tömörítése - még mindig.

Üdv!


pén. ápr. 28, 2006 17:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
TargeT írta:
Mert nem is kellenek itt az almappáid. Az MS-nél így gondolták, nem külön-külön, hanem egyben az egész.
Nem nagyon értem ezt a problémádat. A Tallózás gomb alatt nincs az a 4 gomb, amit írtam?? Mondtam, hogy azokat nyomogathatod nyugodtan.
Apropó, milyen verziójú az OE nálad? Netán nem a 6.0, hanem még az 5.5? Utóbbira már nem emlékszem, mennyiben másabb. A 6.0-nak meg úgy kell lenni, ahogy írtam.


Sziasztok!

Van ilyen gomb, csak azt írja ki, hogy 0 (azaz nulla) bájt a mappa :shock: és bármelyikre is nyomok, nem történik semmi :?

Kép

Ha a tallózásra nyomok, akkor ez jelenik meg, ez az egy mappa és itt megáll a tudomány:

Kép

Egyébként OE 6.0-ás verzió.


Kitaláltam valamit, kicsit időigényes. Szóval EML-ként kimásolom a leveleket egy mappába. Aztán csinálok egy másik tároló mappát a dbx-eknek. Majd megnyitom az OE-t és szépen visszamásolom az ideiglenes mappából az EML leveleket, amik már az új tárolómappába kerülnek.
Ez jó megoldás lehet? Utána a dbx-eket már jól kezeli vajon?


pén. ápr. 28, 2006 17:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Akkor szokott tömöríteni, ha nagyobb mennyiségű levelet töröltél, mert ilyenkor ki kell szedni az adatbázisból a megfelelő elemeket.
Ha semmit nem csináltál, de mégis tömörít, akkor lehet, hogy előzőleg sikertelen volt a tömörítés.
Az eszközök/beállítások/karbantartás fül fájlok karbantartása gombján kattints és tömörítsd onnan kézzel, elképzelhető, hogy ezután nem fogja már felajánlani.
Egyébként nem kell elfogadni, ha feldobja, le is lehet lőni.

Üdv!


csüt. ápr. 27, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 29, 2006 11:18
Hozzászólások: 16
Hozzászólás 
Eszközök-beállítások-karbantartás, itt nézd meg.


csüt. ápr. 27, 2006 17:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. ápr. 27, 2006 15:27
Hozzászólások: 1
Hozzászólás OE kilépéskor automatikus tömötrítés
Sziasztok!

Tud vki abban segíteni, hogy az OE-ből történő kilépéskor miért akar mindenáran automatikusan tömöríteni a program? Persze nem csak egyszer, hanem minden alkalommal.


csüt. ápr. 27, 2006 15:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd ápr. 06, 2004 23:19
Hozzászólások: 82
Tartózkodási hely: klaivatúra előtt
Hozzászólás 
jokers5!!!

Amikor friss gépet említesz, azt hogy telepíted? Mert ha image fájlból, akkor lehet, hogy amikor fényképezted a "C"-t már akkor rajta volt a "mókamester"', ebből kifolyólag lehet, hogy meg kellene próbálnod egy telepítőlemezes újratelepítéssel!


vas. ápr. 23, 2006 8:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Viszont a fizikai törlés megtörténik a Fájl/Mappa/összes mappa tömörítése parancsra is, ezt a funkciót egyébként is felajánlja az OE, ha X mennyiségű levelet töröltünk.
Rendszeresen megkapom az üzenetet, miszerint szabad területet szabadíthatok fel a mappatömörítéssel, de amikor letörlök havi szinten kb. 1500 levelet, akkor kézzel is lefuttatom, általában ezzel 20-30% felszabadul a postafiókom eredeti méretéből.

Használ az OE egy kiegészítő .dbx fájlt, a folders.dbx-et, ebben tárolja a mappák adatait, és valószínűleg a logikailag törölt, de fizikailag még meglévő mailek megjelölését is (törölni nem tanácsos)
Tehát ha elmozgatsz egy mappafájlt, amiben vannak logikailag törölt, de fizikailag még meglévő levelek, akkor e nélkül a fájl nélkül újra látni fogja benne az összes levelet az OE, de ha egy adatbázis krach miatt nem látszanak a leveleid, akkor igen kicsi az esélye, hogy újra láthatóvá váljanak, hiába vannak ott fizikailag).

Üdv!


szer. ápr. 19, 2006 22:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
integral írta:
Néztem ezt is, de a fájlok karbantartása alatti ablakban csak az Outlook Express van és mellette a tallózás gomb. Ezt lenyomva nincs semmi tallózási lehetőség, csak az outlook express marad egyedüli válaszlehetőségként. Sem az, hogy beérkezett üzenetek, sem az almappák stb.

Mert nem is kellenek itt az almappáid. Az MS-nél így gondolták, nem külön-külön, hanem egyben az egész.
Nem nagyon értem ezt a problémádat. A Tallózás gomb alatt nincs az a 4 gomb, amit írtam?? Mondtam, hogy azokat nyomogathatod nyugodtan.
Apropó, milyen verziójú az OE nálad? Netán nem a 6.0, hanem még az 5.5? Utóbbira már nem emlékszem, mennyiben másabb. A 6.0-nak meg úgy kell lenni, ahogy írtam.

integral írta:
Viszont tényleg nem értem, ha a leveleket a törölt levelek mappájába kerülnek és azt is ürítem, akkor miért nem lesz kisebb a dbx file?

Azt is mondtam, hogy nem lesz kisebb. Ez még valami dBase örökség, ítélve a .dbx kiterjesztésből. Az adatbázisból nem törlődnek az adatok első körben, csak törlésre vannak kijelölve. Itt erre van az említett 4 gomb, hogy kipucolja a .dbx-ből, ami már tényleg nem kell.


szer. ápr. 19, 2006 17:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
McLaca írta:
A mappatömörítést egyébként időnként felajánlja a program maga is, de mivel adatbázisokkal dolgozik (elég fejletlenül és rosszul), ezért nem törlődik alapból a levél (szóval amit program szerint véglegesen töröltél, jó esetben visszaállítható teljesen - ezt el is játszottam a múltkor, mert üzenet helyett mappát sikerült kiirtanom SHIFT+DEL-lel).
A dll fájl is az adatbázis motorhoz tartozik valószínűleg, így érthető a levél eltűnés is, ami valószínűleg meg van a megfelelő .dbx fájlban, csak már nem lehet belőle kibányászni. Vannak erre "szakosodott" bányász programok, de nekem nem igazán tűntek használhatónak...

Üdv!


Szóval valószínűleg ott vannak a 7 hónap levelei, csak éppen nem lehet előcsalni? :oops: Frankó ez a microsoft!

Van valami jó/jobb (ingyenes) levelező program? ami tudja kezeleni a dbx fájlokat? :?: Mert akkor kipróbálnám, hátha...


szer. ápr. 19, 2006 15:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
TargeT írta:
Átrendezéssel, átmozgatással sehogy. Sőt talán még nő is a méret.
Ami neked kell az Eszközök / Beállítások... / Karbantartás / Fájlok karbantartása gomb.
Itt nyugodtan ráengedheted bármelyik gomb alattit (Tömörítés, Üzenetek eltávolítása, Törlés, Alaphelyzet), csak ekkor fog felszabadulni a felesleges hely. Nem fog elveszni egyetlen meglévő leveled sem.
De ha félsz, csinálhatsz egy mentést a mappáról.
Vagy a Tárolómappa... gomb nyomán áthelyezheted az OE mappáját emberibb helyre, egy másik partícióra. Több op. rendszer partíció esetén ezzel használhatsz egy közös mappát is.


Néztem ezt is, de a fájlok karbantartása alatti ablakban csak az Outlook Express van és mellette a tallózás gomb. Ezt lenyomva nincs semmi tallózási lehetőség, csak az outlook express marad egyedüli válaszlehetőségként. Sem az, hogy beérkezett üzenetek, sem az almappák stb. Én pedig nem akarom az egészet törölni érthető okokból 8)
Próbáltam, hogy egy ideiglenes mappába - aminek külön dbx fájlja lesz, amit windows commanderben már egyszerűen törölni tudnék - mozgatom a nem kívánt leveleket, de ugyanúgy megmarad az eredeti hely mappájánák mérete :?

Viszont tényleg nem értem, ha a leveleket a törölt levelek mappájába kerülnek és azt is ürítem, akkor miért nem lesz kisebb a dbx file?


szer. ápr. 19, 2006 15:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nálam a SENT folder 406 MB jelenleg, és kevesebb mint 1 mp alatt behozza a tartalmát, de a többi folderem is 100 és 300 MB között van! Gond nélkül kezeli.

Én 1 évben 1x takarítok, de akkor sem azért mert lef.ssa magát, hanem csak úgy a biztonság kedvéért!

De jó hogy nem win98-at használok, azóta nem sűrűn látok olyan fent belinkelt ablakot!


szer. ápr. 19, 2006 14:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
McLaca írta:
600MB az brutális, főleg, ha kis levelekből van.

Igen, valóban brutális. Pár 10 mega inkább előfordul.
Én nagy mellékleteket tartalmazó emailekre tippelek. Ráadásul ugye a kitörlés nem szabadítja fel a helyet, csak a karbantartás.


szer. ápr. 19, 2006 13:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
600MB az brutális, főleg, ha kis levelekből van.
Az OE-t nem ekkora adatbázisra tervezték. Nálam már 1000 kis leveles mappánál is több, mint 1mp, amíg betölti a mappatartalmat (talán indexeli is?), emiatt igyekszem 100MB körül tartani a méretét.
A lassúság is lehet emiatt, törölgetni, vagy archiválni kéne.
A mappatömörítést egyébként időnként felajánlja a program maga is, de mivel adatbázisokkal dolgozik (elég fejletlenül és rosszul), ezért nem törlődik alapból a levél (szóval amit program szerint véglegesen töröltél, jó esetben visszaállítható teljesen - ezt el is játszottam a múltkor, mert üzenet helyett mappát sikerült kiirtanom SHIFT+DEL-lel).
A dll fájl is az adatbázis motorhoz tartozik valószínűleg, így érthető a levél eltűnés is, ami valószínűleg meg van a megfelelő .dbx fájlban, csak már nem lehet belőle kibányászni. Vannak erre "szakosodott" bányász programok, de nekem nem igazán tűntek használhatónak...

Üdv!


szer. ápr. 19, 2006 12:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6667
Hozzászólás 
integral írta:
Hogyan lehet úgy karcsúsítani, átrendezni mappákba a leveleket, hogy ezáltal a beérkezett üzenetek.dbx file is kisebb legyen?

Átrendezéssel, átmozgatással sehogy. Sőt talán még nő is a méret.
Ami neked kell az Eszközök / Beállítások... / Karbantartás / Fájlok karbantartása gomb.
Itt nyugodtan ráengedheted bármelyik gomb alattit (Tömörítés, Üzenetek eltávolítása, Törlés, Alaphelyzet), csak ekkor fog felszabadulni a felesleges hely. Nem fog elveszni egyetlen meglévő leveled sem.
De ha félsz, csinálhatsz egy mentést a mappáról.
Vagy a Tárolómappa... gomb nyomán áthelyezheted az OE mappáját emberibb helyre, egy másik partícióra. Több op. rendszer partíció esetén ezzel használhatsz egy közös mappát is.


szer. ápr. 19, 2006 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1520
Hozzászólás 
Sziasztok!

Szívok rendesen az Outlook Expresszel :? Több dologban is.

1.

Már pár hónapja a levelek letöltésekor egyes levelek letöltésének végénél ez a hibaüzenet jelenik meg és be is zárja a programot.

Kép

Ha pl 5 bejövő levelem érkezett és pl a 4.-nél jön ki ez az üzenet, akkor az előtte lévő 3 is fent marad a szerveren.
Aztán van amikor további próbálkozásnál már nem csinálja. Nem látom a logikáját.
Mi okozza ezt a marhaságot?

2.

Próbáltam rendezni a mappákban lévő leveleket. Történetesen törölni, vagy más mappába áthelyezni, ennek ellenére ugyanakkora méretű marad a Beérkezett üzenetek mappa.
És ez kiszabbottul idegesít! :evil:
Hogyan lehet úgy karcsúsítani, átrendezni mappákba a leveleket, hogy ezáltal a beérkezett üzenetek.dbx file is kisebb legyen?
Az almappáknak külön dbx file-ja van. Tehát, ha átmozgatnám valamelyikbe, már akkor is kéne csökkenie a beérkezett üzenetek.dbx-nek.
De ha a Beérkezett üzenetek mappán kívüli mappába mozgatnám, akkor is csökkenie kéne a méretének, de úgyse csökken.

3.

Legutóbb már a program is is igen nehezen indult. Bejön a kis kék bejelntkező kép, aztán 2-3 percig is eltart mire a program tényleg használható lesz. Ha ezt kivártam és utána kilépek a programból aztán valamikor megint meg akarom nézni a leveleimet, akkor már nem várakoztat 2-3 percig.

4.

És a legbosszantóbb!
Eltűnt az utóbbi 7 hónap beérkezett üzenetei! :evil: :evil: :x :x
Ugyan ez volt a szituáció, mint 3.-ban. Váratott magára a program. Ctrl+Alt+Del-t nyomtam, ki is írta, hogy az outlook express nem válaszol. Ki is nyomtam, próbálkoztam utána is, akkor is szivatott. Aztán újraindítottam a gépet, a kis kék bejelentkező kép megjelenése után 2-3 perccel elindult a cucc, és láttam megrökönyödve, hogy eltünt a leveleim egy része.
Csináltam egy másolatot a tárolómappából és egy másik oprendszeren lévő Outlook Express-szel nyitottam meg, de ott se voltak meg az utóbbi fél év levelezései.
Ráadásul a többi mappában meg vannak a mai-tegnapi dátumig a levelek. Egyedül a Beérkezett üzenetek mappából tűntek el, de ennek az almappáiból sem tüntek el!
Mivel a program indításakor a Beérkezett üzenetek mappa nyílik meg automatikusan, lehetséges, hogy a 2-3 perce várakozás alatt amikor Ctrl+Alt+Del-t nyomtam esetleg valamit vagy én nyomtam rosszul, vagy a gép érzékelte másképp a lefagyási tünetek között és törölte a leveleim egy részét?
De ha Ctrl+a -t nyomok, akkor az összes levelet jelöli ki, akkor talán mindnek törlődni kellett volna, nem "csak" a legfrissebb 300-400 levélnek.

Elő lehet csalni valahogy az elveszett leveleket? :roll:

A levelezési mappa, ahhol a levelek vannak, a dbx fájlok összességében kb 600MB. Okozhat-e ez problémát?

Légyszi segítsetek!


szer. ápr. 19, 2006 8:16
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
Ezt értem csak megnéztem és nincs veállítva az automatikus log-olás.


hétf. ápr. 10, 2006 8:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
jokers5 írta:
na jó akkor ez felejtős dolog azért köszi


Na azért ne temesd el a dolgot. Logikusan McLaca is megírta, hova teheti, a kiterjesztése meg valószinüleg .log lesz. :wink:


vas. ápr. 09, 2006 16:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 10150
Tartózkodási hely: Miskolc City
Hozzászólás 
Úgy tudom, ugyanoda menti, ahová a mappák .dbx fájljait.
De ha nem oda, akkor az Application Data mappán belül a megfelelő helyre.

Üdv!


vas. ápr. 09, 2006 15:03
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 671
Tartózkodási hely: M. Service
Hozzászólás 
na jó akkor ez felejtős dolog azért köszi


csüt. ápr. 06, 2006 13:13
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 102 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség