Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. ápr. 19, 2024 6:24



Hozzászólás a témához  [ 21 hozzászólás ] 
XP áthelyezése másik merevlemezre... 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Szerintem is!


hétf. nov. 19, 2007 10:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ott fentebb javasoltam a sysprep lezárást. Mondjuk ezt hardver változásokhoz találták ki, ezért rendszermeghajtó betűjel változáshoz nem jött be, de neked szerintem tökéletes megoldás lesz.


vas. nov. 18, 2007 16:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. jan. 11, 2007 9:15
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Parád
Hozzászólás extra dolog??
Hali mindenki
Nekem az lenne a gondom, hogy kicseréltem a párom gépét végre egy komolyabbra. A régi vincsijét viszont jó lenne áttenni 1-1-ben mert olyan telepített, és mentett adatok vannak rajta amiket nem tudunk menteni..még az is elég lenne ha elindulna mert az új alaplap cuccait utánna már feltudnám rakni de legalább csökkentett módban hiba nélkül induljon.


vas. nov. 18, 2007 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Igen. És mégis :!: Már jártam úgy, hogy a másikra rakott ghostolt partíció nem bootolt be, az üdvözlőképernyő körül kifagyott...

Talán az lehetett, hogy nem maradt hely a pagefile-nak. :shock:


hétf. okt. 29, 2007 18:21
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Nagyon félve attól, hogy kattogós maxtor talán nem a legjobb az oracleDB-nek ;) vettem egy új winyót....(megj: röhejesek az árak...gyakorlatilag egy 10-esért 200G-t veszel :) ).
Ha már ott volt az Acronis True Image Home 10 gondoltam megnézem milyen a clone disk, átdobtam mindent vele (még partíció méreteztem is).

Újraindult a gép, és elsőre ment mindent. (Kicsit csodálkoztam, azt hittem kell majd még neki egy fixmbr, de nem kellett).
(Ebből is látszik, hogy ha a partíció sorszám nem változik, akkor nincs gond...)


hétf. okt. 29, 2007 14:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Igen. És mégis :!: Már jártam úgy, hogy a másikra rakott ghostolt partíció nem bootolt be, az üdvözlőképernyő körül kifagyott. :roll:
Ha nagyobb az új partíció, akkor talán kevésbé. :hm: Vagy ki tudja.
A True Image mentés az nem rakható fel kisebbre, hiába kevesebb a tényleges adat.
Én egyébként mentéskor mindig full partíciómentést csinálok. Lehetne ugyan növekményeset is, amikor csak az első a full, a többi meg ehhez képest.
De nem kísérleteztem vele. Az rendben van, hogy a többletet hozzáadja, de mennyire veszi ki azt ami már nincs, pl. fájlok és registry tartalom, beállítások változása?
Ennyiből azt sem tudom, a True Image mennyire jó, amikor csak mappákat, fájlokat ment.
Igazából egyszer használtam így szeletelésre egy 4 GB-os .iso-nál pendrive elvitelre. Jóval gyorsabb volt, mint WinRAR-ral darabolni.


csüt. okt. 25, 2007 11:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
...(az szerintem mellékes, hogy másik winyóra került át, mert olyat már csináltam).

Így van (ha csak nem Disk-et mentettél). A Ghost mentés akkor is felmegy, ha kisebb a partició, mint ahonnan elmentette. Csak az a lényeg, hgy ráférjen az anyag. :shock:


csüt. okt. 25, 2007 10:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Igen, sajnos pontosan ez történt (az szerintem mellékes, hogy másik winyóra került át, mert olyat már csináltam).


csüt. okt. 25, 2007 9:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
...A gáz akkor adódik bárminő partmentőnél,ha egy boot-os partot hátrébbköltöztetsz...

Sajnos így van. Evvel gyakorlatilag kirántod a szőnyeget a Win alól. Az a gyanúm, hogy reménytelen korrekten átírni. :shock:
Marad a reinstall. :x


szer. okt. 24, 2007 19:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Szerintem is jó,csak néhány func. absolutly használhatatlan: könyvtármentés,emilek stb.mert csak linket rak el ellentétben a Ghost hasonló func.-ával.Partíciómenteni jobb:gyorsabb kisebb,
A gáz akkor adódik bárminő partmentőnél,ha egy boot-os partot hátrébbköltöztetsz... :cry:


szer. okt. 24, 2007 18:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Az jóóó. 8) Kifogástalan. Akár a 10.0 vagy 11.0 Home, vagy a 9.1 Workstation.


szer. okt. 24, 2007 14:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
...hát nem tudta... a rohadék :(
Most az ilyenek miatt beüzemeltem az Acronis True Image Home-ot, de nem tudom, hogyan működik majd ha gáz lesz úgyhogy nem is nagyon bízom benne :(


kedd okt. 23, 2007 22:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Zsoca-M5 írta:
... de úgy néz ki a partíció sorszám változást még ez sem bírja :(

A (mini) telepítőnek azért már csak kell(ett) volan tudni. Végső soron csak két számot kell cserélni azokban a bejegyzésekben. Lehet, hogy erre nem gondoltak az MS-nél?
Bár ezek a műveletek már csak profiknak szólnak. Az kizárt, hogy egy átlag amerikai (miközben benyom egy Mac-et) értse, miről van egyáltalán szó. :D


kedd okt. 23, 2007 17:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Sajnos ugyanazt a hibát generálta mint a másik (bejelentkező képnél megállt mielőtt a user lista megjelent volna), és tanulva abból, itt már túl sokat nem lehetett tenni (persze egy-két dolognak nekifutottam).
Amúgy igazad lehet, már csináltam pár XP transzfer-t, de úgy néz ki a partíció sorszám változást még ez sem bírja :(


hétf. okt. 22, 2007 21:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Akkor nincs semmi gond az XP átköltöztetéssel, ha ugyanolyan sorszámú partícióra viszed át. Így bootoláskor azt a meghajtóbetűjelet kapja, mint előtte. A registry tele van nem csak rendszerváltozókkal, hanem direkt bedrótozott meghajtóbetűjeles hivatkozással is.
Ettől még lehet, hogy meg lehet oldani más esetekben is, pl. ahogy nbela is írta.
A boot.ini-ben is szét kell nézni, ha "meghótt", illetve attól függ, milyen hibával nem jó.
De lehet, hogy a legegészségesebb néha egy tiszta telepítés. :wink:


hétf. okt. 22, 2007 15:58
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Kipróbáltam az nbela féle cuccot.
Először azt hittem, hogy bevált, mert nem volt hiba! :)
Aztán kiderült, hogy még mindig kavarja a partíciókat.
Ekkor megpróbáltam a normál windows-omat beboot-olni és.... az is meghótt :(
Úgyhogy azóta telepítek :)
Gáz, hogy ez nem ilyen egyszerű XP alatt, de azért köszi a tanácsokat!


hétf. okt. 22, 2007 13:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Hat oszinten megmondva eztett nemprobaltam,meg.De ugyvan oda irva hogy athoza a bealitasokat is.Amit csinaltam evel a progival az ez volt hogy egy regi merevlemezrol amirol att kelet venni a kepeket,meg mas csomo dolgokat mas progival nemsikerult,mert minden progi jelezte hogy megvannak serulve, ez siman att hozta az uj merev lemezre.Probaldki amit NBELA-irt es ha nemmegy akor kiprobalhatod ezt is.Rontani nemrontasz el semmit,mert leformatozod visz a sata-lemezrol es kesz.UDV.


szomb. okt. 20, 2007 16:06
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
nbela: Azt hiszem ezt még kipróbálom!

stell: nem a beállítások miatt nem akartam újrarakni, hanem mert van rajta egy olyan oracle DB (és ennek egyéb kiegészítői), aminek az installálása beállítása sok-sok időt és megfelelő körültekintést igényel, ezt erősen kétlem, hogy az a funkció áthozná vagy tévedek?


szomb. okt. 20, 2007 14:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
En maskep oldanam meg.Felrakni uj windows xp-t a SATA lemezre.Start windows SATA>Programok>tartozekok>system eszkozok>kisero az bealitasok es ......atvitetese.Na es evell a progival att teszed a regi pata-lemezrol az egesz cokmokott.UDV


szomb. okt. 20, 2007 12:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: XP áthelyezése másik merevlemezre...
Zsoca-M5 írta:
PartitionMagic-el átmásoltam a komplett partíciót a másik winyóra az üres helyre.
Az is megoldás lehet, hogy a másolás előtt visszazárod a rendszert telepítés előtti állapotba. XP telepítő cd, Support, Tools, Deploy.cab-ot kicsomagolod és indítod a sysprep programot. 3 pipa és Visszazár. Az új particióról bootolva a minitelepítő fog elindulni, ami beállítja az xp-t az új környezetnek megfelelően.
http://winportal.net/?id=20&highlight=sysprep
http://support.microsoft.com/kb/302577/hu


szomb. okt. 20, 2007 12:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás XP áthelyezése másik merevlemezre...
Sziasztok!

Röviden a körülményekről:
Adott PATA-s winyó van rajta egy XP (megmiegymás) az 1-es partíción.
Ezt szeretném átpakolni egyik SATA winyóm 3-as partíciójára.
A következőket tettem csináltam helyet neki, PartitionMagic-el átmásoltam a komplett partíciót a másik winyóra az üres helyre.
A másik winyó 1-es partícióján (ahol van egy másik XP), átírtam a boot.ini (új sor a megfelelő 3-as partícióval).
Reboot.

Most jön az érdekesség:
Ha benne van a PATA-s (rack) winyó is a gépben a bebútol (igaz csinál egy Generic host process hibát), de látszólag minden működik.
Ha viszont nincs benne elhal a bejelentkezőképnél (nem jelennek meg a user-ek).
A probléma kicsit érdekes, ugyanis, amikor bebútol (ha benne van a másik winyó), akkor a C:\ a régi winyó lesz. Szóval arra gondoltam, hogy valahol benne van a registry-ben, hogy melyik winyó/partíció a rendszer.
Valahol a HKLM/windowsNT-ben találtam egy olyat, hogy Systemroot, ez G:\Windows volt átírtam C:\windows-ra de az első reboot után visszaállt G-re.

Van erre valami megoldás? (A reinstall-on kívül)

Szerk.: Ja javító telepítést is próbáltam, de az is elhalt 2x ugyanott a telepítés befejezése csík közepe táján.


szomb. okt. 20, 2007 8:50
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 21 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség