Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 6:58



Hozzászólás a témához  [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Win 2003 server gondok 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Egy óriási nagy problémával kerültem szembe.
Adott a window server 2003-on egy nagy könyvtár hozzá vagy 15 felhasználó egy csoportban. a könyvtáro belül több kicsi alkönyvtár szeményes mappákkal. Ezenkívűl vannak más megosztott könyvtárak is.
A főkönyvtárra van advan 200GB tárterület, az alkönyvtárakra 10GB Kvótában, tehát fizikálisan több van csak, ennyit engedtem.

A jogosultságok tekintetében az nem lényeg hogy ki mihez férhet hozzá, szóval szinte bármit módosithat mindenki.

De ami a problémám, hogy nem fér hozzá távolról csak egy felhasználó, azt mondja mikor egy másik könyvtárat is csatlakoztatni akarok egy adott gépre tehát igy már 2-őt, hogy léptessem ki a másikat és ugy csatoljam. Eddig ilyennel nem találkoztam, hátha ti tudjátok kapásból a problémát??

üdv
energo


hétf. márc. 30, 2009 10:45
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Persze, hogy nem bánom, erre van a fórum :P


szomb. feb. 21, 2009 1:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
majd ha szenvedek telepités közben, ha nem bánod kérdezek

üdv


szomb. feb. 21, 2009 0:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
energoman írta:
angol a lelkem :) :) Bár jobb lenne magyar, mégis mostanában jobban szeretem az angol OP-kat főleg linux-nál mert a távoli asztal mindegyiknél UTF-8-al frankón megy, és nem kell külön állitgatni a 1250-es készletet.

Mindenképpen ujra lesz rakva, csak várok még 2 HDD-t bele (Raid10-be).
pl. eddig nem ment egy softver licence-server sem, és most hogy turkáltam benne egyszerüen azért mert a tüzfal nem engedte ki. :D
Lehet jobb lesz ha valóban ujrateszem és elkezdem beállitgatni.
CSak azért én sem vagyok informatikus, hanem olyan beletanult számitógépes és hát nem akarok egy tiszta rendszert tönkrevágni. :):):)

köszi előre is.


Ha már rájöttél a dolgokra, tudod mit hogy kell, újrarakhatod mégegyszer :P

Angol Server OS jó, mert pl hibaüzenetekre google-ben jóval több találat jöhet :P Meg nekem se kell a magyar megfelelőket keresgélni, mert nálam is angol van VPC-ben :D


pén. feb. 20, 2009 12:38
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
angol a lelkem :) :) Bár jobb lenne magyar, mégis mostanában jobban szeretem az angol OP-kat főleg linux-nál mert a távoli asztal mindegyiknél UTF-8-al frankón megy, és nem kell külön állitgatni a 1250-es készletet.

Mindenképpen ujra lesz rakva, csak várok még 2 HDD-t bele (Raid10-be).
pl. eddig nem ment egy softver licence-server sem, és most hogy turkáltam benne egyszerüen azért mert a tüzfal nem engedte ki. :D
Lehet jobb lesz ha valóban ujrateszem és elkezdem beállitgatni.
CSak azért én sem vagyok informatikus, hanem olyan beletanult számitógépes és hát nem akarok egy tiszta rendszert tönkrevágni. :):):)

köszi előre is.


pén. feb. 20, 2009 0:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
"Most meg akarom tanulni ezekat a beállitásokat és belőni, majd ujrarakom az egészet mert márt iyg is szét van gyányolva az egész."

Én megfordítanám a sorrendet :wink:
Illetve ha van lehetőség esetleg virtuális gépen próbálkozni.

RRAS-t ma-holnap este megnézem.
Ha tippelni kéne, hogy miért nem találod, akkor azt mondanám, hogy vezérlőpult-->programok hozzáadása-->windows szolgáltatások kibe kapcsolásánál hiányozhat valamely komponens. De ez tényleg csak tipp.

Egyébként magyar vagy angol windows?

Szerk.: Win szolg ki bekapcs nem oldja meg a problémát, mindent kivettem és nálam úgy is van ICS szolgáltatás: Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS)
A varázsló pedig azért problémázik nálam mert megy ez a szolgáltatás :P

Továbbra is azt mondom, hogy húzz fel egy tiszta rendszert arra a gépre, kitudja mit állítottak rajta.


csüt. feb. 19, 2009 20:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
eddig varázslóval csináltam, de megkerestem az rras-t!
oksa hogy ezzel kell foglakoznom de ez is azt mondja hogy:
menjek az admin tools-ba és ott a service-be és ott keressem meg a fireawall/internet connectoin sharing-ot és inditsam el mert nem megy.
De nem találom se a servicébe se sehol!

az RRAS megvan terészetesen de ott sem tudom konfigurálni a servert, mert csak hajtja a magáét.
Valaki még feltett egy nodot erre a szerencsétlen gépre, és össze vissza van bajlágolva.
Most meg akarom tanulni ezekat a beállitásokat és belőni, majd ujrarakom az egészet mert márt iyg is szét van gyányolva az egész.


csüt. feb. 19, 2009 17:19
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
energoman írta:
szóval be akarom állitani az egyik serveren hogy legyen vpn. Na nem is a beállitással van probléma (legalábbis erről találtam leirásokat), hanem inkább nem találom hol tudnám engedélyezni az "internet connecting sharing"-ot a tüzfalban vagy a szolgáltatások menüben. Már átkutattam egy vagon mindent de sehol nem találom.
Nem tudnátok nekem ebben segiteni?


Neked az RRAS kell, ott tudsz beállítani netmegosztást.


csüt. feb. 19, 2009 14:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Pont ezért írtam, de lehet, hogy én nem értelek: tehát belép automatán a próbalúzered. Ennek az indítómenüjébe berakod azokat a dolgokat, amiket el akarsz neki indítani, majd a legvégén egy batch fájlt, amiben a runas parancssal meghívod az explorer.exe-t. A runas arra jó, hogy más felhasználóként futtathatsz programot, mint amivel be vagy jelentkezve. Opciók nélkül, vagy "/?" kapcsolóval ad is segítséget. Az explorer.exe meg tkp. a parancsértelmező, azaz maga az asztal. Összességében tehát ezzel meghívhatod a rendszergazda asztalát úgy, hogy a próbalúzered is belépve marad, magyarul felhasználót váltottál. Ha egyetlen batch fájlt szeretnél írni, akkor erre jó a batchrun, mivel egy sima batch fájlt a vindóz nem sorrendben futtat végig, mint a dos, tehát a batchrunnal meg tudod oldani az egymás utániságot, mint a dosnál.


szomb. ápr. 05, 2008 15:40
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Köszönöm a tippet, de a fő probléma továbbra is ugyan az.

A belépett felhasználóval hogyan csinálok olyat, hogy automatán felhasználóváltást is élezzek vele, és ezt indítópultba rakjam ? Mert ha ezt nem lehet megtenni, akkor eleve rossz ötlet a felhasználó beléptetése is, és hagyhatom a fenébe az indítópultozást.

Az sc.exe sem olyasmi, amit szívesen használnék. Ha már nem úszom meg, és service kell, akkor megírom azt rendesen eleve service-nak, mintsem emulátorokkal vacakolni. Abból mindig csak a baj van.


szomb. ápr. 05, 2008 14:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
pajti írta:
Kipróbáltam. Lehet jó lesz így, de még faragni kell rajta kicsit.

Ami eddig volt. Amikor a rendszer elindul, normál esetben feldobja az üdvözlő képernyőt, és ott várja, hogy bejelentkezzen egy felhasználó. Be volt allítva, hogy az a felhasználó a rendszergazda volt. Felkínálta a nevet, hogy be lehessen írni hozzá a jelszót, aztán egy enter ütése után lépett is be vele. Addig azonban ott maradt.

Ami most történt. Indulás után automatán lépett is be a "probauser"-el, és ott maradt azon a képernyőn.

Ahogyan jó lenne. Automatán belépne a "probauser"-el, automatán élezné a "felhasználóváltás" funkciót, és hozná be a rendszergazda felhasználót, ahogy eddig is tette. Az időközben elindult és háttérben otthagyott probauser pedig a munkaasztalával együtt akár ne is kerüljön a felhasználó szeme elé rendszerindulás alatt. Vagy ha mégis, sokáig akkor se legyen ott.

Esetleg a probauser indítópultjára betehetek pár batch programot, ha ilyet is lehet velük tenni. Vagy valami ütemezett feladatok közé betenni a rendszer indulásonkénti "probauser" automata beléptetését és felhasználóváltással faképnél hagyását.


El lehet szerintem követni azt a trükköt, hogy bejelentkezik a próbausered, majd raksz az indítópultjába egy beccsfájlt, amiben a runas paranccsal meghívod az explorer.exe-t rendszergizda felhasználóval. Ha több cuccot akarsz egymás után futtatni beccsfájlban, akkor ajánlom figyelmedbe a batchrun progit.

Ajánlom figyelmedbe ezt is:
http://support.microsoft.com/?kbid=251192


csüt. ápr. 03, 2008 17:12
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Írtam egy programot, ami most még csak egyszerű, könnyen kezelhető program. Nem igényel semmi telepítést. Viszont kvázi service módjára kellene működnie abban a tekintetben, hogy rendszerinduláskor el kell indulnia akkor is, ha egyetlen felhasználó sem jelentkezik be. Afféle háttérszolgáltatás. Lévén SQL-t is kezel, célszerűen valamelyik létező felhasználó nevében kellene futtatni (automatikus windows-authentikáció miatt). Erre lenne jó ez a bűvészkedés.

Ami a másik út: az egyszerű kis programocskát service-monstrummá fejleszthetem külön telepítő toolsokkal, .msi-be csomagolva, simán 2 hónapom fog rámenni, és a végeredmény egyáltalán nem biztos, hogy jobb lesz.

Ha sima feladatütemezéssel is meg lehet kerülni azt a 2 hónapnyi munkát, amivel valószínűleg csak az ördögnek fogok hízelegni, biza inkább a kerülő utat választanám.


csüt. ápr. 03, 2008 17:08
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egyébként miért van szükséged erre? Mert én semmi logikus dolgot nem tudok elképzelni, amire ez használható.


csüt. ápr. 03, 2008 11:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Kipróbáltam. Lehet jó lesz így, de még faragni kell rajta kicsit.

Ami eddig volt. Amikor a rendszer elindul, normál esetben feldobja az üdvözlő képernyőt, és ott várja, hogy bejelentkezzen egy felhasználó. Be volt allítva, hogy az a felhasználó a rendszergazda volt. Felkínálta a nevet, hogy be lehessen írni hozzá a jelszót, aztán egy enter ütése után lépett is be vele. Addig azonban ott maradt.

Ami most történt. Indulás után automatán lépett is be a "probauser"-el, és ott maradt azon a képernyőn.

Ahogyan jó lenne. Automatán belépne a "probauser"-el, automatán élezné a "felhasználóváltás" funkciót, és hozná be a rendszergazda felhasználót, ahogy eddig is tette. Az időközben elindult és háttérben otthagyott probauser pedig a munkaasztalával együtt akár ne is kerüljön a felhasználó szeme elé rendszerindulás alatt. Vagy ha mégis, sokáig akkor se legyen ott.

Esetleg a probauser indítópultjára betehetek pár batch programot, ha ilyet is lehet velük tenni. Vagy valami ütemezett feladatok közé betenni a rendszer indulásonkénti "probauser" automata beléptetését és felhasználóváltással faképnél hagyását.


csüt. ápr. 03, 2008 7:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Pedig ott. Ráálsz és katrtintasz 1x arra a felhasználóra, amit be akarsz automatán jelentkeztetni (beszinezi). EZUTÁN szeded ki a pipát, és akkor valóban szürke lesz a lista. Ha leokézod, bekéri az előzőleg bejelölt lúzer jelszavát 2x, majd leokézod, újraindít és csodát lát. :wink:


szer. ápr. 02, 2008 19:15
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Köszönöm gyors segítségedet. Pár dolgot azonban nem értek. Kicsit szájbarágósabb magyarázatra van szükségem ezen a téren.

A "control userpasswords2" előhozta a felhasználói listát, és amikor ott kiszedtem a pipát, a teljes lista szürkére változott. Jelszót kiszedni maximum a speciális felhasználóhoz kellene, a többi felhasználó jobb lenne úgy, ahogy van. A spec felhasználónál pedig lehetőségem van arra is, hogy nem adok meg neki jelszót, és akkor amúgy is automatán lép be.

Ezt XP alatt most ki is próbáltam, "probafiok" korlátozott felhasználót létrehoztam, jelszót nem írtam be neki. Start menüben "kijelentkezés" klikk, "felhasználóváltás" klikk, üdvözlő képernyőn "probafiok" klikk, és belép jelszó kérése nélkül. Ez így jó is.

A felhasználónak van indítópultja, oda be tudom rakni a programot, bejelentkezésnél az el fog indulni, rendszer leállásnál meg a win automatán kilépteti. Ez is jó lesz így.

Hanem az automata bejelentkezés-t nem tudom hol állíthatom be. A control userpasswords2 alatt ilyen opciót nem láttam. A felhasználó kezelés alatt sem láttam.


szer. ápr. 02, 2008 18:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
pajti írta:
Program autostartot kellene megoldani 2003 alatt valahogy. Sajnos nem a legegyszerűbb a helyzet. Környezeti tényezőkhöz is alkalmazkodni kell.

A lényeg, hogy el kellene magyarázni valahogy a windowsnak, hogy rendszer induláskor automatikusan léptessen be egy felhasználót, csinálja meg neki az asztalt, és ott indítson el egy programot. Mindezt persze háttérben, az előtérben látni se lehessen belőle semmit. Mint egy automatikusan létrehozott távoli asztal, ami kapcsolatbontás végett ott maradt.

Leállításkor esetleg pampoghat, hogy még van egy bejelentkezett felhasználó, és talán zokon veszi majd az erőszakos kijelentkeztetést, de az elfogadható.

A win 2003-hoz kicsit sem konyítok rendszergazdaként, ezért tanácsotokat kérném, lehet-e ilyet egyáltalán ?


Szia! Próbálom, amit tudok:
automatikus bejelentkezés: futtatásba control userpasswords2 beír, enter. Kijelölöd, mely felhasználót akarod beléptetni a listán, majd "a bejelentkezéshez felh. név és jelszó megadása szükséges" pipa felül ki.

Program elindítása: mondjuk indítópult, és ott megadhatod a parancsikon tulajdonságaiban, hogy hogy induljon el.

"Csinálja meg neki az asztalt" ez alatt mit értesz?

Kijelentkezésnél használható a logoff parancs is, leállításra a shutdown, "/?"-t megadva ad segítséget. Ezek betehetők beccsfájlokba is.

Ezekre gondoltál? Amúgy ezek xp-nél is így vannak.


szer. ápr. 02, 2008 11:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. szept. 12, 2005 8:55
Hozzászólások: 402
Hozzászólás 
Program autostartot kellene megoldani 2003 alatt valahogy. Sajnos nem a legegyszerűbb a helyzet. Környezeti tényezőkhöz is alkalmazkodni kell.

A lényeg, hogy el kellene magyarázni valahogy a windowsnak, hogy rendszer induláskor automatikusan léptessen be egy felhasználót, csinálja meg neki az asztalt, és ott indítson el egy programot. Mindezt persze háttérben, az előtérben látni se lehessen belőle semmit. Mint egy automatikusan létrehozott távoli asztal, ami kapcsolatbontás végett ott maradt.

Leállításkor esetleg pampoghat, hogy még van egy bejelentkezett felhasználó, és talán zokon veszi majd az erőszakos kijelentkeztetést, de az elfogadható.

A win 2003-hoz kicsit sem konyítok rendszergazdaként, ezért tanácsotokat kérném, lehet-e ilyet egyáltalán ?


szer. ápr. 02, 2008 10:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Tök jó köszi, legalább körvonalazódik hogy mit csináltam!

Képzeljétek mindn müködik, a bejövő FIX egyetemi ip utáni hálón vannak ahogy irtad fix IP-s szközök pl. Wifi router, meg nyomtató is, És még a net is keresztül megy rajtuk.
Na most a biztonságot nem nagyon vágom mármint hogy mi fogja az illetékteleneket visszatartani, de erre majd még rájövök. A wifi-re azért tettem WPA2-őt, és MAC listát remélem ez elég lesz.

Vagy nem is tudom.
:):):)


szer. feb. 13, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Nézd ezt: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=828186#828186
A helyi hálón a helyi IP címtartományból osszál címeket.
Talán a C osztályú 192.168.0.x és 192.168.1.x a leggyakoribb.
Használhatod egyébként nyugodtan a DHCP-t a címkiosztásra, sőt fix IP címekkel együtt is.
Ilyenkor meghatározol egy címtartományt, hogy a szerver milyen címeket osszon, te meg ezen kívüli címeket állíthatsz be nyugodtan pl. routernek, hálózati nyomtatónak vagy akár gépeknek is.
Így nem lesz ütközés, aminek kell, annak meg fix címe lesz.

Pl. a 192.168.0.x IP című gépek 255.255.255.0 alhálózati maszk esetén a 192.168.0.0 hálózati címen lesznek, és látják egymást.
De nem látják a 192.168.1.x IP című gépeket. Ha látni kell, akkor vagy az IP címen, vagy a netmaszkon kell változtani.
Az adott példánál már 255.255.254.0 netmaszkkal is látja, de hogy ne kelljen számolgatni, 255.255.0.0 esetén az összes 192.168.x.y IP címűt látja.
Persze visszafelé nem igaz. :wink: Csak ha azon a netmaszkon is változtatsz.


szer. feb. 13, 2008 14:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Na ezt megemésztem!
Egyébként lehet leállitom az automatikus IP-ket és találtam olyan "lefoglalás" pontot és ott fogok fix IP-vel és MAC cimmel felengedni a gépeket.

Egyébként mit jelent az alhálózasti maszk??? És mit jelent hogy egy hálózati cimen kell lenniük ha azt akarom hogy lássák egymást?

Bocs hogy ilyeneket kérdezek de mint mondtam a célorientáltság hiányzik.

Egyébként azt szeretném hogy lássák egymást.

Megj.: én ezt sohasem tanultamcsak!

üdv


szer. feb. 13, 2008 8:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
energoman írta:
Plusz ehhez a DHCP managerben belőttem hogy a 003 és a 006-os menjen valamint az ip-cimek tartományát is. A "scope" ip cime meg lett a 123.10.10.100.

Na de ez igy nem megy.

Na most aztán jol összzavarodtam.

Annyiban nem csodálom, hogy csak úgy összevissza nem lehet állítgatni az IP címeket a kártyákon, illetve az a kérdés, hogy mi a cél.
Lássák egymást vagy sem. Ha azt akarod, hogy lássák, akkor egy hálózati címen kell lenniük. Azt meg az IP cím és alhálózati maszk együttesével tudod beállítani, szabályozni.
Az hogy automatikus DHCP-vel kap IP címet vagy fixen, ennyiben mindegy. A DHCP kényelem, nem neked magadnak kell gondoskodni róla, hanem a szerver elvégzi. Persze az előzetes beállítások alapján.
No meg garantáltan nem lesz ütközés.


kedd feb. 12, 2008 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Akorr en is: :lol: :lol:
Es nincs mitt.


kedd feb. 12, 2008 18:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 


Ez 100% volt, nagyon örülök, most belőttem a dolgokat, de holnap átmegyek egy másik épületbe és megnézem hogy hogy működik a dolog.
nagyon örülök :)

köszönöm


kedd feb. 12, 2008 17:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Es ez nem jo:
http://support.microsoft.com/kb/306126/hu


kedd feb. 12, 2008 17:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
.gúnár. írta:
energoman írta:
Most gondolom ide nem a FIX IP-met és annak az átjáróját kell irnom, hanem valami mást. de mit?



Pedig szerintem meg pont ezt kéne. Elvégre a DHCP-s tartomány átjárója a másik hálókari. Csak lehet, hogy nem ide kell írni, de egy próbát megér.


Szóval én is igy gondoltam, hogy az egyik hálókariba bedugtam a müködő netet ott beállitottam a FIX IP-t (legyen ez például 193.168.1.65) és igy van a szerveren NET.
Kivülröl látszik, és minden ok.

De ott van egy kis privát hálózat ami ezen a szerveren kapja a netet, tehát a szerver maga a csatona egyik elzárója. Az IP-kkel együt adja az átjárót is.
Ezért gondoltam hogy ez az alternativ configban kellene beállitani egy tetszőleges IP-t (mondjuk hasraütésre, pl 123.10.10.100) és az átjárónak meg a fix IP-s hálókari IP-jét. Plusz ehhez a DHCP managerben belőttem hogy a 003 és a 006-os menjen valamint az ip-cimek tartományát is. A "scope" ip cime meg lett a 123.10.10.100.

Na de ez igy nem megy.

Na most aztán jol összzavarodtam.

A linuxban ránézésre egyszerübb volt mert ott lehtett látni hogy az egyik hálókari a fix ip-s, a másik pedig a DHCP, de a winben valahogy a két kari közötti csatornát is be kell lőni. Tehát hogy a 2. kiszolgáló kari ne keressen IP-t hanem csak osszon.

fu remélem értitek a gondolatmenetemet?

köszi a segitségeiteket.


kedd feb. 12, 2008 17:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
Orlando talán ki tud okoskodni valamit.


kedd feb. 12, 2008 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ha csak helyi hálót akarsz, akkor nem kell átjáró, meg DNS szerver sem arra a kártyára.
Sőt éppenhogy be tud zavarni.


kedd feb. 12, 2008 15:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
energoman írta:
Most gondolom ide nem a FIX IP-met és annak az átjáróját kell irnom, hanem valami mást. de mit?



Pedig szerintem meg pont ezt kéne. Elvégre a DHCP-s tartomány átjárója a másik hálókari. Csak lehet, hogy nem ide kell írni, de egy próbát megér.


kedd feb. 12, 2008 15:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Az alternatív konfiguráció csak DHCP-s IP címeknél játszik, és az is csak akkor, ha DHCP-n nem kapna címet. Fix IP-nél meg sem jelenik a fül.
Tehát pl. ha egy céges laptop a hálózaton DHCP szervertől kap, akkor oké, ez az IP címe, meg átjáró, DNS szerverek, WINS kiszolgáló.
Ha ezt a laptopot mondjuk hazaviszed, vagy átdugod egy fix IP címes, DHCP nélküli hálóra, akkor lép elő az alternatív beállítás, hogy ne egy APIPA címet kapjon a kártya.
Persze így is tovább kerreg ilyenkor bootkor, mire rájön, hogy nincs DHCP szerver.


kedd feb. 12, 2008 15:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
igen eddig ok a dolog, szóval elméletileg megy a DHCP csak a harveren nem megy ki a net a csatlakozón szóval nem megy ki semmi, pedig biztos hogy ott csücsül a drót végén egy switch.

Valamit a TCP/IP-nél is be kell állitani, méghozzá a második hálókártyánál az általános mellett van egy ALTERNATE CONFIGURATION menü ahol be lehet állitani IP-ket meg átjárókat, de melyiket honnan, miképpen.

Most gondolom ide nem a FIX IP-met és annak az átjáróját kell irnom, hanem valami mást. de mit?

Látszik hogy hiányzik az tudásom ezen a területen, de ennek mennie kell. :)


kedd feb. 12, 2008 14:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
http://support.microsoft.com/kb/323416

Ennél részletesebb leírás kéne? Én nem csináltam ilyet, csak ráakadtam erre. Gateway-ként asszem a másik hálókari címét kell megadni.

Itt egy másik:
http://www.windowsnetworking.com/articl ... _2003.html

by google.


kedd feb. 12, 2008 13:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
segitségeteket szeretném kérni.

Valaki nem tudná nekem jol részeltesen leirni akár grafikusan hogy hogyan kell beállitani egy win2003 szerveren egy DHCP szervert????

Szóval adott benne 2 hálókártya, egyiken bejön a net ennek van egy fix IP cime.
A másikon pedig kimegy a net és egy switch-re van kötve onnan meg egy vagon gép van rákötve. Ezekre e gépekre kellene net és ha lehet akkor MAC szürést is szeretnénk rá.
Tudtok segiteni ebben nekem?

Én csak próbálkozás szinten kontárként tudok benne előrelépni és nem célorienálten, és sajnos nem is tudok senkit sem megkérni ezzel kapcsolatban.

Légyszi segitsetek nekem!
Akár még telefonon is ha másképpen nem megy a segitség.
üdv
energo


kedd feb. 12, 2008 12:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Outpost security suite pro 2007 5.0

Beépülő modulként van benne vírusírtó meg antispam meg minden vacok.


kedd okt. 09, 2007 12:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Öööö. Melyik Outpost? Merthogy a "sima" Outpost nem irt vírust, csak kémprogramok ellen jó. Ehhez, emellé kell a NOD32, szépen együtt dolgoznak.
Avagy van az Outpost Security Suite csomag, amiben a VirusBuster is benne van, meg spamszűrés.
Ez elmegy csomagként is, de én a megszokott NOD32-t jobban kedvelem.
A VirusBuster csinál vakriasztásokat. (Elvétve a NOD is :wink: )
Az Outpost Security Suite is szépen eldolgozik a NOD32-vel. Ekkor persze ki kell kapcsolni az OSS rezidens vírusvédelmét telepítés után.
Illetve van még a béta állapotú OSS 6.0, ami már Vistán is működik :!: Na ez szuper tűzfal, illetve még azabb lesz, ha kész lesz. Ezt is lehet hasonlóképp NOD32-vel használni.
Szerintem ilyenkor jobb, ha a NOD van fenn hamarabb.


kedd okt. 09, 2007 12:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mindenképpen all in one cuccot akarok rátenni. Régebben volt külön vírusírtó meg tűzfal a gépeimen, de állandóan bajuk volt egymással. Ezért esett a választás az outpostra. Ez írt vírust, van tűzfal és egy kis okosítás után frissíti is magát. Szóval ezzel nincs bajom.


kedd okt. 09, 2007 9:00
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Igen. Tegyél csak fel vírusirtót a szerverre.
A NOD32-t javaslom, Win2k Serveren szépen fut.
No meg tűzfalat is. Lehet akár az Outpost.


kedd okt. 09, 2007 7:24
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Köszi a linket stell, de a javítások telepítésénél azt írja h újabb verzió van a rendszeren és nincs szükség a telepítésre.

Idézet:
Magyarul a szerverre nem kell vírusirtó

Ezt nem tudom elhinni. Elég érdekes filozófia lenne.

Tcpip.sys verziója: 5.2.3790.3959


kedd okt. 09, 2007 0:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
En szerintem Hannibal-baratom ez a megoldas.LINK:http://support.microsoft.com/kb/898060/hu
UDV


hétf. okt. 08, 2007 21:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Na,amint az okosok is irták vala utóbbi hiba -19,20 akkor keletkezik,ha olyan viruskergetőt futtatsz a szerveren ami frissíteni akarja magát:
Idézet:
with 3rd party apps sucking up kernel mode memory and not giving it back. I've since pulled off Mcafee Virusscan 8.0i/Patch11, the E-policy Orchestrator Agent, and Backup Exec Remote Agent. This is just a file server, so there isn't anything else exciting running on it.

és333:
Idézet:
a. Click Start, click Run, and then in the Open box, type "MSCONFIG" (without the quotation marks). Click OK.
b. In the System Configuration Utility (MSConfig) window, click to select the Selective Startup button.
c. Click to clear the check mark from "Load startup items" below Selective Startup.
d. Click the Services tab, check the "Hide All Microsoft Services" box, and remove all the check marks from the remained non-Microsoft services. Please note that the Exchange services could be marked as non-Microsoft. Please do not disable those services.
e. Click OK to close the MSConfig window. Click Yes when you are asked to restart your computer in order to enable the changes.
f. After restarting, please check whether this issue will reoccur".

Magyarul a szerverre nem kell vírusirtó, valóban átirja a registry-t 2003 alatt,mert a felhasználói profilok nem tudnak betöltődni,erre lenne a javítás a TCPIP.SYS is 5.2.3790.1830.hótfix,ami hol működik hol nem(mesebeli):
Idézet:
User profiles would not load, and IIS authentication (required on our site) failed. The problem required many hours on tech support calls to fix. It seems that the installation of SP2 pushed the registry size beyond some unknown limit. After booting to floppy, we were able to snag the software hive. Microsoft provided a registry clean and a registry compression utility, which brought it down to less than one-third of the original size. This fix got rid of the errors and put us back in normal operation. Look at the size of the HKLM Software hive
:cry:


hétf. okt. 08, 2007 19:35
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sziasztok!

Albérletbe beüzemeltünk egy kis "servert", mely torrentre tölt fel 0-24H-ba. Server 2003-t tettem fel rá, lévén nem nagyon lesz újraindítva, csak vnc-n keresztül lesz kapcsolódva hozzá stb.

Server 2003-hoz minden WU-n létező frissítés fel van téve. Adódott egy probléma, aminek nem találom a megoldását: kb 3 naponta megzakkan. Minden hálózati kommunikációja megszakad. Ha a tálcán a két kis monitorra kattintok, se IP cím, se dns, se semmi, pedig static IP van beállítva. Ha el akarok indítani egy feladatkezelőt, hibaüzenet, h az alakalmazás inicalizálása meghiusult. Esemenynaplót egy rakat ilyen hibát található:
Forrás: application popup
Eseményazonosító: 333
Leírás: A rendszerleíró adatbázis által kezdeményezett I/O-művelet végérvényesen meghiúsult. A rendszerleíró adatbázis nem tudta beolvasni, kiírni vagy kitisztítani az adatbázis rendszer részének leképezését tartalmazó egyik fájlt.

Neten keresgélve olyat írtak h egy bizonyos verziójú a tcpip.sys okoz ilyen hibát, de nekem annál újabb van.

Illetve néhány bejegyzés van ilyenből is:
Forrás: srv
Azonosító: 2019
Leírás: A kiszolgáló nem tudott memóriát foglalni a rendszer nemlapozható készletéből, mert a készlet üres.


Szóval nem tudom mi baja van, ha valaki segíteni, nagyon megköszönném.

Hannibal.


vas. okt. 07, 2007 23:30
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
ha jól emlékszem: mmc -> group policity -> felhasználó szoftver vagy a windows beállításokon bellül kell megkeresni. De szerintem utóbbiban van benne.


szer. máj. 02, 2007 19:02
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 13, 2005 19:16
Hozzászólások: 53
Hozzászólás 
Szeretném megkérdezni tőletek, hogyan tudom vissza állítani a parancssoromat, mert a cmd.exe elindítása után azt az üzenetet kapom, hogy a rendszergazda a parancssort letiltotta. A folytatáshoz nyomjak meg egy gombot - ekkor kilép. Persze nem én tiltottam le, de nem tudom, hogy mit kellene csinálni. Olvsatam valahol, hogy a parancssor letiltását a csoportházirendbe lehet újra engedélyezni. Azt viszont sehol nem találom, hogy hol.
Előre is köszi.


szer. máj. 02, 2007 11:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 8673
Tartózkodási hely: Ahol fikázni könnyű alkotni nehéz!
Hozzászólás 
http://www.microsoft.com/technet/prodte ... oenro.mspx
ill
http://www.windowsecurity.com/


szer. márc. 21, 2007 19:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 13, 2004 11:33
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
certificate + L2TP használata IPSec VPN kapcsolatnál. :?:

Nos van egy windows2003 szerverem active directory nélkül, amin telepítve van a RAS és a Certificate Services.
A Routing and Remote Access szépen be is van konfigurálva és képes is vagyok csatlakozni egy másik w2003 szerverről Pre-Shared Key-t használva.
A Pre-Shared Key helyett szeretnék tanúsítványt használni, mivel az biztonságosabb.
A kérdésem, hogy használhatok-e tanúsítványt IIS szerver és Active Directory telepítése nélkül?
Úgy képzelem el, lehet rosszul, hogy az egyik gépen készítek egy Stand Alone CA-t, majd ezt kiimportálom egy floppyra, és szépen elviszem a másik géphez, amin szintén fut a win2003 meg a RAS és ott beimportálom a tanúsítványt.
Mivel csak pár gépről van szó, nem akarok semmilyen web-es megoldást telepíteni, manuálisan szeretném telepíteni a tanúsítványokat.
Megvalósítható ez valahogyan a fentebb vázolt formában? :?:


szer. márc. 21, 2007 11:04
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4374
Tartózkodási hely: c:\windows
Hozzászólás 
...egyrészt, még én is írtam linket. Másrészt ha nem értesz a szerverhez, ne rakd fel. Lesz majd később más gondod is, amit ugyanúgy nem fogsz tudni megoldani. Ez a fórum meg nem szerver tanfolyam. De ha nem érted, hogy segítő szándékkal írjuk, akkor tényleg hagyjuk.

Az, hogy neked és pár haverodnak az XP nem jött be, az is inkább a hozzá nem értés miatt van. Olvasgasd akár ezt a fórumot, akár mást, tökmind1, de hidd el, hogy otthonra egy rendesen feltelepített és behangolt XP sokkal jobb megoldás, mint a szerver. Nem kell ezen megsértődni, ha sértegetni akarnánk, mást írnánk. :wink:


szomb. aug. 12, 2006 13:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ott fent linkeltem egy eventid-s oldalt...


szomb. aug. 12, 2006 12:40
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: kedd jan. 18, 2005 18:56
Hozzászólások: 143
Hozzászólás 
A 2000 talán az elindulasban volt lassabb a tobbinel.

Nekem egyebkent telleg nincsennek jo tapasztalataim az xp vel, de ez nem csak az en maganvelemenyem.

Ha pedig nem tudtok segiteni a problemamban, akkor meg sztem hagyjuk ezt a temat, mert igyis tele van mar a forum off al.

Udv NePe


szomb. aug. 12, 2006 10:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
nepe írta:
1. az xp egy nagy rakas xar.
.... minek tegyek fel egy xp-t ami 1 honap alatt ketteomlana.

No ez az, ami nemcsak ebben a formában, hanem egyáltalán nem igaz :!:
Egyébként meg mitől volna annyival jobb a 2003 Server az XP-nél, hogy az meg nem omlott ketté egy év alatt sem?
Ha XP-t tettél volna fel, az sem omlott volna össze. De már sosem tudod meg. :wink:
A Win2k-nak meg valószínű már nem volt hová látványosan gyorsulnia, mert az előző vas sem fogta vissza. De természetesen munkaállomásnak ma már inkább az XP.


szomb. aug. 12, 2006 5:47
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Azért az XP-t ne fikázzuk le ennyire! Nem kell mindenféle hülyeséget szó nélkül felrakni és akkor nem fog összeomlani. Nálam 1 évig ment folyamatosan (szó szerint 0-24 órába, kivéve újraindítás meg áramszünet stb.) és utána is csak azért raktam újra, mert átrendeztem a partíciókat és tiszta rendszert akartam leghostolni. Szóval kicsit oda kell figyelni és akkor nincs probléma vele.

nepe írta:
a masikon vlanos net, ami azt jelenti hogy ezen a kartyan kb 100 gep lehet velem egy lanban.

Ez így teljesen nem igaz: te csatlakozol egy routerre és a routeren keresztül csatlakozol a többi géphez.--> tehát ez a kártya valójában egy helyre kapcsolódik.

Egyébként meg gúnár szerintem úgy értette a kérdését, hogy a server (ami igazából egy munkaállomás jelen pillanatba) hány gépet szolgál ki? De amint kiderült egyet se.


pén. aug. 11, 2006 22:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 113 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség