Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 10:10



Hozzászólás a témához  [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Nem megy a hálózat!! 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 17, 2009 8:23
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Probléma megoldódott. Úgy tűnik hiányzott egy pár dll (eappcfg, eapolqec). Csak azt nem értem hogy tűnhettek el.
Az MDM viszont ki volt kapcsolva.


csüt. ápr. 01, 2010 8:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Egy intézőbe beírva a "\\gép_ip_címe" se tud csatlakozni?


szer. márc. 31, 2010 9:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
macsama írta:
nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz. " MDM szolgáltatásnak "" paraméterekkel való indítása közben
Keressél MDM szolgáltatást és kapcsold ki:
http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=351366#351366
http://support.microsoft.com/kb/321410/hu
Idézet:
-Ez a gép mindegyik gépet látja, viszont ezt a gépet egyik sem
-Tűzfal nem fogja meg a forgalmat? Akár XP beépített tűzfal.
-Nem azt már néztem.
Nyomtató és fájlmegosztás telepítve, bepipálva? Milyen tűzfalad van? Jól megnézted? Ott is engedélyezve van a fájl és nyomtató megosztás? És ha kikapcsolod a tűzfalat akkor látják a gépedet?


szer. márc. 31, 2010 6:45
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 17, 2009 8:23
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
Nem azt már néztem. Az internet az működik rendesen, csak a belső hálózat nem.


szer. márc. 31, 2010 5:34
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tűzfal nem fogja meg a forgalmat? Akár XP beépített tűzfal.


kedd márc. 30, 2010 23:02
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd feb. 17, 2009 8:23
Hozzászólások: 90
Hozzászólás 
A következő hiba megoldására kérnék valakitől kis segítséget:


Esemény típusa: Hiba
Esemény forrása: DCOM
Esemény kategóriája: Nincs
Esemény azonosítója: 10005
Dátum: 2010.03.30.
Idő: 11:55:24
Felhasználó: ******/*****
Számítógép: ******
Leírás:
A DCOM a következő hibát észlelte :"A szolgáltatást nem lehet elindítani, mert tiltott, vagy nem tartozik hozzá engedélyezett eszköz. " MDM szolgáltatásnak "" paraméterekkel való indítása közben. Ezért a következő kiszolgálót nem sikerült futtatni:
{0C0A3666-30C9-11D0-8F20-00805F2CD064}

További tájékoztatást a súgóban talál a következő helyen: http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp.


Routeren keresztül vannak hálóba gépek(4 db). Ez a gép mindegyik gépet látja, viszont ezt a gépet egyik sem. Mivel erről vannak a nyomtatók megosztva, így azokat sem tudják a többi gépről használni. Van valakinek használható ötlete a probléma megoldására?
xp sp3 mindegyik gépen


kedd márc. 30, 2010 12:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Illetve normális windows kiadás vagy a szokásos WIN XP UltraTuningMindenBenneVanAmiKellDeMégisGyorsÉsKicsi BabieBorn Edition v1000.10 bugos vacok?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ez nagyon jóóóó 8)


pén. márc. 07, 2008 13:40
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Illetve normális windows kiadás vagy a szokásos WIN XP UltraTuningMindenBenneVanAmiKellDeMégisGyorsÉsKicsi BabieBorn Edition v1000.10 bugos vacok?


pén. márc. 07, 2008 13:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Es ez a windows original vagy valahonan oszekalapacsoltadd. :?:


pén. márc. 07, 2008 13:11
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Köszönöm mindenkinek a segítséget. A windows alatt továbbra sem működik a net, így marad az átlépkedés linuxba. Hagyom így, aztán majd lesz vele valami :D

Mégegyszer köszönöm a segítséget.


pén. márc. 07, 2008 10:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
akor csinald vegig eztett lepesrol,lepesre.
http://support.microsoft.com/kb/892889/hu


csüt. márc. 06, 2008 18:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Pingeltem a proxyt: "A pingkérés nem találta meg az állomást..." :(
netsh winsock reset: hatástalan :(


csüt. márc. 06, 2008 17:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Mindjárt pingelem a proxyt is, jelszó meg ilyenek nem kell hozzá, cím jó.


csüt. márc. 06, 2008 17:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
A netsh winsock reset parancsot már próbáltam, mielőtt még újratelepítettem volna. Sajnos nem segített, de azért megpróbálom mégegyszer. Tűzfalat amúgy már visszapakoltam, de kipróbáltam, hogy van-e net nélküle, úgy sem volt, tehát nem az okozza a gondot. Azt hiszem, hogy egyedi eset lesz az enyém. Kipróbáltam más fórumokon olvasott megoldási lehetőségeket, azok sem segítettek.


csüt. márc. 06, 2008 17:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
fosmacska írta:
Megpróbáltam a 2 pinget, egyik sem ment. Proxy van beállítva, de azt mindig is kellett
Akkor következik a proxy pingetése. És meg kell nézni, jól van-e beírva az explorerbe a proxy címe és a port, valamint kell-e név/jelszó a proxyhoz.


csüt. márc. 06, 2008 17:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás ok
Szevasz.
Mijen a tuzfalad. :?: :?:
Aha bocsanat most olvasom hogy nincsen fellrakva,azert irtam mert a peldaul a ZoneAlarm és a Norton Personal Firewall-nem eleg kikapcsolni hanem lekell szedni hogy biztos legyunk benne,hogy nem gatolja a kapcsolatott.
Tehat csinald meg ezekett de nem csokentett modban.
1:
Idézet:
1. Kattints a Start menu Futtatas parancsara, írd be a netsh winsock reset parancsot, majd nyomd le az ENTER billentyut.
2. Amikor a parancssor ablaka villogni kezd, indits ujra a szamítogepet.

: :!: Az internetet eléro vagy figyelo programok, peldaul vírusellenorzok, tuzfalak vagy proxyugyfelek mukodeset a netsh winsock reset parancs futtatasa hatranyosan erintheti. Ha valamely program a problema megoldasa utan nem mukodik megfeleloen, telepíds ujra.

Aztan meglasuk.


csüt. márc. 06, 2008 16:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
nbela írta:
Elképzelhető, hogy az átjáró echoja le van tiltva. Mert a DNS szervert szerintem az átjárón keresztül éred el. Nincs véletlenül neked proxy beállítva és azért nem megy? (Internet beállítások, Kapcsolat, Helyi hálózat...) Még a következő 2 pinget próbáld már meg:
Idézet:
ping 193.239.149.1
ping bix.hu


Megpróbáltam a 2 pinget, egyik sem ment. Proxy van beállítva, de azt mindig is kellett beállítani (legalábbis amióta én ebben a koliban lakom).


csüt. márc. 06, 2008 15:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
fosmacska írta:
Az alapértelmezett átjárót nem tudom pingelni... A DNS kiszolgálót viszont simán pingeli.
Elképzelhető, hogy az átjáró echoja le van tiltva. Mert a DNS szervert szerintem az átjárón keresztül éred el. Nincs véletlenül neked proxy beállítva és azért nem megy? (Internet beállítások, Kapcsolat, Helyi hálózat...) Még a következő 2 pinget próbáld már meg:
Idézet:
ping 193.239.149.1
ping bix.hu


csüt. márc. 06, 2008 15:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. márc. 26, 2004 9:12
Hozzászólások: 2711
Tartózkodási hely: Budapest, Érd
Hozzászólás 
A rendszergazdát kérdezd meg, hogy az átjáró válaszol-e ping-re? (Ezt le lehet tiltani bármilyen tűzfalban)

A LAN-os internetelérés DHCP-n kapott IP címmel az alapvető hálózati beállítás (legalábbis windows-ban), ehhez semmit nem kell beállítani, ezért nagyon furcs ez az egész.


csüt. márc. 06, 2008 14:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Az alapértelmezett átjárót nem tudom pingelni, azt írja, hogy nem érkezett válasz határidőn belül, 4 küldött csomagból 4 elveszett. A DNS kiszolgálót viszont simán pingeli.


csüt. márc. 06, 2008 13:17
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Próbáld meg megpingelni az átjárót, illetve a DNS servert.


csüt. márc. 06, 2008 11:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Tűzfal volt/van fenn, de kikapcsolva is kipróbáltam, valamint még mielőtt egyáltalán feltettem volna az újratelepítés után. Windowsos tűzfal is ki volt kapcsolva, azt mindig úgy tartom.

Az ipconfig /all ezeket írja ki:
http://kepfeltoltes.hu/080305/298505032 ... es.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/080305/408965755 ... es.hu_.jpg

Az első kép az, amikor abszolút semmi nincs; a másodikon pedig látható, hogy megkaptam a nekem járó IP-címet, csak éppen net nem jön.

Macs


csüt. márc. 06, 2008 0:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Tűzfalat raktál fel?

Az pl letilthat egy szolgáltatást, ami az ip címekért felelős.

Illetve Start-->futtatás-->cmd, beírni ipconfig /all, mit ír ki?


szer. márc. 05, 2008 21:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 24, 2007 11:37
Hozzászólások: 17
Hozzászólás 
Sziasztok!

Na, erre varrjatok gombot!

A következő a helyzet: netezgetek egyik délután a koleszban, egyszer csak feltűnik, hogy nem akarja betölteni a lapokat. Nézem a tálcát, a következő üzenet fogad: "a kapcsolat nem jött létre, vagy korlátozott". Remek, biztos megint letiltottak. Felmegyek a rendszergazdához, megnézi, hogy le vagyok-e tiltva; kiderül, hogy nem. Már hozza is a linuxot, bebootol cd-ről az ubuntu, hoppá, van net, 1000rel betölt mindent. Tehát akkor a windows a rossz, telepítsük újra, format, stb. Fenn is van, jöhetnek a driverek - szigorúan a gyáriak - meg a security csomag. Ez is megvan, bedugom a netkábelt, de még mindig korlátozott. Kérdem én, hogy most akkor mi van?

A koleszban amúgy a hálókártya MAC-címe alapján kapjuk a hozzáférést a nethez, beregisztrálunk, és a rendszergazda kioszt egy IP-címet. Ezt nem kell a win-ben külön beállítani, megújítja magának dhcp-n keresztül, vagy mi.

Nem értek hozzá, de azt talán állíthatom, hogy a hardver-driver problémát kizárhatom, mert a gép működött, az internet hozzáférés egyik pillanatról a másikra szűnt meg winxp alatt. Linux alatt meg amúgy is ment a net gond nélkül. (Ja, alaplapi hálókártyát használok, az alaplap pedig Asus M2N32 sli deluxe.) Újratelepítés után nem tettem fel semmit az addig is működő drivereken, illetve a víruskeresőn kívül. Ami még érdekes, hogy ha csökkentett mód hálózattal indítom a gépet, akkor működik a net. Szerintem nincs rajt vírus sem, mivel most telepítettem, de még előtte is megnéztem, hogy esetleg az okozza-e a problémát.

Bocsi a hosszú leírásért, de így talán könnyebben tud valaki segíteni.

Köszönettel: Macs


szer. márc. 05, 2008 21:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1104
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Hozzászólás 
droland írta:
Szóval az usb netes csatlakozásra egy hányinger keltő, undorító, gursztustalan, igénytelen soros csatlakozás.

Miért? Van párhuzamos csatlakozás gépek között? ;-)) Mármint a párhuzamos laplink kábelen kívül ;-))) Bocs.


szomb. okt. 27, 2007 21:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Köszi, erre voltam kíváncsi, még ha esetleg érthetetlen is volt a kérdésem :D

A telefonkábelt talán egyszerűbb lesz felvinni, mert vékonyabb is, meg jobban lehet hajlítgatni


szer. okt. 24, 2007 22:47
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
A hálózat beállításainál a PPPoE kapcsolat oldalán ki szoktuk venni a tcp/ip pipát. Az általad vázolt hálózaton ez bentmaradt és azon keresztül valahogy meg is van osztva a net. Érdekes :o De routernél ezt nem tudod megcsinálni, hogy PPPoE is legyen meg ip is. Ott a WAN settings menüben csak egyet pöttyözhetsz. PPPoE vagy IP alapú csatlakozás. A routerben hardveres tűzfal van, gyönyörűen osztja a netet, mindenképpen ki kell erőszakolni azt az egyetlen plusz kábelt és szabályosan, routerrel csatlakozni és megosztani a netet. A Switch és a router közé úgyis kell egy kábel. Vagy a modem-router hálókábelt kell mellé húzni, vagy egy telefonzsinort melléhúzni és felvinni a modemet a router mellé.


szer. okt. 24, 2007 20:32
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
A betárcsázást egyik gép indította eddig, utána a többi gép is tudta használni (gondolom azoknál a tárcsázó gép van átjárónak beállítva, ezt nem néztem meg)

A router WAN oldalán PPPoE lenne mindenképpen beállítva.

Tudom hogy az általad felvázolt megoldás lenne a legnormálisabb (szerintem is), de nam akarnak oda-vissza feleslegesen kábelezni. A router azért lenne máshol, mert ott sokkal magasabbra tudják tenni, és így az épület többi részében is működne a hálózat (feltéve hogy életképes ez a lehetőség)


szer. okt. 24, 2007 20:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Adam_batyam írta:
Van egy 5 gépes hálózat, a gépek switchcsel vannak összekötve, + az ADSL modem is a switch-re csatlakozik.
Így még nem kerek a leírás. És hogyan megy a betárcsázás és a net megosztás? Van olyan modem, amelyiket router módba lehet kapcsolni és switch-el osztható a net...
Idézet:
A kérdésem az, hogy ha a router WAN portját összekötöm a switchcsel, és az IP címét 192.168.0.1 -re állítom, akkor fog-e automatikusan tárcsázni, és fogja-e látni a többi gépet ?
Fix ip esetén nem fog tárcsázni (mert eddig ki tárcsázott?) csak akkor, ha a wan oldalon PPPoE típusú kapcsolatot állítasz be. Többi gépet? Mennyi a többi gép ip címe? Az lenne a legnormálisabb megoldás, ha a router WAN portját a modemhez csatlakoztatod, LAN oldalára pedig a helyi háló gépeit kötöd. Mondjuk például 2-őt közvetlenül, 3-at pedig a switch-en keresztül.


kedd okt. 23, 2007 20:21
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
Sziasztok !

Talán ebbe a topicba is beleillik valamennyire a kérdésem:

Van egy 5 gépes hálózat, a gépek switchcsel vannak összekötve, + az ADSL modem is a switch-re csatlakozik.

Szeretném úgy bővíteni a rendszert, hogy egy Wlan router lesz egy másik helyiségben. A kérdésem az, hogy ha a router WAN portját összekötöm a switchcsel, és az IP címét 192.168.0.1 -re állítom, akkor fog-e automatikusan tárcsázni, és fogja-e látni a többi gépet ? Látják-e az eddigi gépek a Wlanra csatlakozó újabb gépeket ?

Köszönöm előre is a válaszokat !

Adam_batyam


kedd okt. 23, 2007 19:19
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. júl. 27, 2007 22:25
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Hali...

Azt szeretném kérdezni, hogy azt legális-e , hogy a routerem MAC addressét változtatgassam? (nem a klónozást értem alatta, hanem mondjuk az addresse: xxxxxxxxxxxx és én az egyiket megváltoztatom)
Előre is köszi...


pén. júl. 27, 2007 22:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4797
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
droland írta:
ha felhívtak skypeon akkor 20ról felment 300ra a pingem. Átrakram LAN-ra maradt 20. Szóval az usb netes csatlakozásra egy hányinger keltő, undorító, gursztustalan, igénytelen soros csatlakozás.

Ez minden usb eszközzel így van, az egy vezérlőhöz (root hub) tartozó eszközök osztoznak a sávszélességen, és itt a hub is önálló eszköz. Emiatt akár a szkennelés vagy nyomtatás is lassíthatja az adatforgalmat, ha azonos root hub-hoz csatlakoznak. Sokkal alkalmasabb ilyen célra a firewire, de az usb-nek nagyobb a támogatottsága...


vas. júl. 22, 2007 15:33
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Működik persze, csak a szolg. észreveszi (munkatársamnak ez 20.000ftjába került :) ), vett utólag KEMÉNY 5000ftért egy 4 portos routert...

Ráadásul az USB kapcsolatnál (mivel soros) undorítóbb, hányingerkeltőbb netes csatlakozás nincs. Én is kipróbáltam, aztán amikor láttam, hogy online játék közben ha felhívtak skypeon akkor 20ról felment 300ra a pingem. Átrakram LAN-ra maradt 20. Szóval az usb netes csatlakozásra egy hányinger keltő, undorító, gursztustalan, igénytelen soros csatlakozás.


vas. júl. 22, 2007 8:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
Ráadásul hivatalosan nem is működik, ahogy ezt a modem használati utasításában valószínűleg szépen le is írták: VAGY az USB, VAGY az ethernet csatit. Vagy én tévedek, és tényleg megy egyszerre mindkét gépen a net?


szomb. júl. 21, 2007 16:53
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 800
Tartózkodási hely: B-A-Z
Hozzászólás 
Ezt viszont észreveszi a szolgáltató...


szomb. júl. 21, 2007 11:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 19:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás 
Sikerült a modemre két gépet kötni.Egyik USB-vel csatlakozik a másik UTP-n keresztül.Átírtam a "Fizikai címet" ahogy mondtad és már ment is!!! Juppííí!! :D Örök hálám!!!


pén. júl. 20, 2007 18:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
PR-Telecom ÁSZF írta:
Szolgáltató a publikus IP címet automatikus címkiosztással, az előfizetői végberendezéshez (számítógép, router stb.) hálózati azonosítójához (MAC-cím) kötötten biztosítja (DHCP).
Ha nem megy a neted, akkor elvileg csak annyit kell tenned, hogy Hálózat, jobb klikk, USB kapcsolat, jobb klikk tulajdonságok, és a TCP/IP kapcsolatot automatikusra teszed (esetleg +újraindítás). A Mosem-USB kapcsolatodnak van egy fizikai azonosítója (MAC) ami a szolgáltatónál regisztrálva van. Ez elvileg kizárja, hogy 2 gépet tegyél rá közvetlenül a modemre. Marad az, hogy a két gépet keresztkábellel (az egyenes/patch kábel nem jó) összekötöd és az előző levelemben leírtad szerint megosztod a netet. Ilyenkor az asztali gépnek bekapcsolva kell lenni amikor a laptopot használod.

Ha másnak sikerült két gépet rákötni, akkor az csak úgy lehetséges, hogy egyenes (patch) kábellel rákötöd a laptopot a modemre, automatikusra teszed az ip címet és beállítod a laptopon ugyan azt a MAC addresst amit az USB kapcsolat használ.

MAC address: Hálózat, jobb klikk, tulajdonságok, USB dupla klikk, Támogatás, Részletek, Fizikai azonosító.

MAC változtatása: Hálózat, jobb klikk, tulajdonságok, Helyi kapcsolat, jobb klikk, tulajdonságok, Hálókártya, Beállítás, Speciális, Network Address, Érték=12 jegyű hexa

És kipróálod ha csak az egyik (egyenként), vagy mindkét gép be van kapcsolva.


pén. júl. 20, 2007 15:13
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 19:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás 
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!Mihelyt haza mentem a munkából neki állok kísérletezni.Majd várom még válaszod este.Előre is köszönök mindent.


pén. júl. 20, 2007 13:27
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Majd csak este tudok utána nézni, hogy a PR-Telecom hogyan azonosít a hálózaton, lehetséges-e a kábelmodembe 2 gépet (usb+utp) csatlakoztatni. Ha nem akkor marad az, hogy az asztali gép USB nettel megy. Asztali és laptop UTP-vel összeköt. Hálózat tulajdonságoknál pedig beálítani, hogy az USB netet megosztod a hálókártya felé. Ilyenkor az asztali gép hálókártyája kap egy 192.168.0.1-es ip címet. Laptopon pedig beállítod: ipcím=192.168.0.2, maszk=255.255.255.0, átjáró és dns=192.168.0.1


pén. júl. 20, 2007 13:10
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 19:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás 
Kábelmodemes DSL netem van PR-Telecom -os.USB-vel csatlakozik a modem az asztali géphez.Az eredeti terv az volt hogy a másik gépet UTP vel kötöm a modemre de nem tudom lehetségese e és hogyan?(Másoktól már hallottam ,hogy megvalósították) Dinamikus ip címem van.Az asztali gépben egy integrált alaplapi LAN csatlakozó van és a másik(amúgy laptop) -ban szintén egy.Eddig UTP -vel (Patch) próbálkoztam.


pén. júl. 20, 2007 12:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3544
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Milyen neted van? Hogyan csatlakozol az adsl- vagy kábelmodemhez? (UTP vagy USB kábellel.) Az ip címed fix vagy dinamikus? Hálókártya MAC addressel azonosít a szolgáltatód vagy fix ip-vel vagy név jelszóval? (Magyarul nevezd meg az interneted típusát és szolgáltatóját.) Az asztali gépben hány hálókártyád van? A kábeled egyenes vagy keresztkábel (Patch vagy Crosslink)?


pén. júl. 20, 2007 12:37
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 08, 2005 19:48
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Jászberény
Hozzászólás 
Üdv!
Internetet akartam megosztani windows hálózat segítségével ,de valamit rosszul állíthattam be és most már net sincs.Hogyan tudom törölni a létrehozott munka csoportot? és hogyan kezdjek neki helyesen? Abszolút kezdő vok.Csak netet akarok megosztani router nélkül ideiglenes megoldásként. Adott egy gép nettel(vagyis most nincs net majd ezt kellene helyre hoznom előbb) és egy laptop.Mind két gépen win xp (sp2) van.Van egy UTP kábel bár ahogy hallottam az nem jó???Segítsetek légyszi!!!


pén. júl. 20, 2007 11:26
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
A maszk annyi, igen, átjáró (se WINS, DNS) nem kell.


szomb. ápr. 14, 2007 7:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 8:52
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
PPeetike írta:
Mind a két gépen fix IP címet kell beállítani. Pl.: 192.168.2.3 és 192.168.2.2
Megosztod a kívánt mappákat. Sajátgép-ben jobb egér a kívánt könyvtárra és megosztás.
Utánba vagy sajátgép-ben vagy wincommander-ben beállítod a címeket.
Sajátgép->keresés->számítógépeket vagy embereket->számítógépet a hálózaton->(ide beírod a címet Pl.:192.168.2.3 itt már látod a megosztott file-okat. Wincommander-ben hálózat fül alatt.



Ok! Köszönöm a segítséget. Még egy kérdés, alhálózati maszk 255.255.255.0 ?
Alapértelmezett átjáróhoz mit írjak be?


szomb. ápr. 14, 2007 7:06
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Mind a két gépen fix IP címet kell beállítani. Pl.: 192.168.2.3 és 192.168.2.2
Megosztod a kívánt mappákat. Sajátgép-ben jobb egér a kívánt könyvtárra és megosztás.
Utánba vagy sajátgép-ben vagy wincommander-ben beállítod a címeket.
Sajátgép->keresés->számítógépeket vagy embereket->számítógépet a hálózaton->(ide beírod a címet Pl.:192.168.2.3 itt már látod a megosztott file-okat. Wincommander-ben hálózat fül alatt.


szomb. ápr. 14, 2007 6:57
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. okt. 30, 2005 8:52
Hozzászólások: 15
Hozzászólás UTP kábelen két gép összekapcsolása
Sziasztok!

Nekem is ilyen gép összekapcsolás UTP kábelen keresztül problémám van.
Nevezetesen az hogy nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Van egy Vistás gépem, meg van egy kereszt utp kábelem, meg egy XP-s notebookom. Nem akarok vele netezni, csak gyors közvetlen kapcsolatot akarok a két gép között, 200 GB átmásolására.
Összekötöttem és semmi. Biztosan beállítási gond lehet, de nem tudom hogy hogyan kell beállítani. Pontosabban az IP címekkel van gondom. Milyen IP-ket adjak meg az egyes gépeken?


szomb. ápr. 14, 2007 4:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Közel 100-al,tüzfal ebben az esetben csak a net-en lévőre kell,vagy ha a másolás idejére lekapcsolódsz arra sem.egyébiránt a gyanum az,hogy "mindent" nem fogsz tudni átmásolni.
Gyorsabb módszer a Ghostolás.-és ott tuti egyforma lesz.


kedd feb. 06, 2007 13:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 389
Tartózkodási hely: Műhely
Hozzászólás 
Hali!
Nekem is lenne egy kérdésem.
Adott 2db gép minda kettőn winxpsp2 van.
Amelyiken van az internet nevezzük x gépnek.
Az x gépben van 2db hálókari.
A 2 gépben pedig 1db. Nevezzük y gépnek.
Azt szeretném csinálni, hogy a 2 gépet összekötöm utp-vel és az x gépről át szeretnék mindent másolni az y gépre.
Szerintetek mekkora sebességgel fog ez menni????
Az y gépre érdemes tűzfalat és vírukeresőt feltelepíteni a másolás idejére???


kedd feb. 06, 2007 8:00
Profil Privát üzenet küldése
platina tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. jún. 17, 2004 18:34
Hozzászólások: 811
Hozzászólás 
Sejtettem :D

-----
Üdv!
CyberDragon


pén. dec. 15, 2006 3:30
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: pén. máj. 14, 2004 17:03
Hozzászólások: 133
Tartózkodási hely: Kecskemét
Hozzászólás 
Köszi a segítségeket!!
Már megy!
:lol:

Bekellett állítani az IP címet! :oops:

Mégegyszer köszi !

Üdv.: Ppeetike


csüt. dec. 14, 2006 22:23
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 58 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség