Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:27



Hozzászólás a témához  [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
WindowsXP telepítési probléma 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Unallocated= fel nem használt,használaton kívüli,avagy a rendszer számára ismeretlen,meg nem formázott lemeztaromány..lehet hogy valaki szebben megfogalmazza neked én ennyit tudok :P ,de az nem egyenlő a rejtettel=hidden
Nem egészen világos számomra,hogy mi is a problémád..nyilván ha egy pen-re telepítetted a mobil xp-t és a BIOS-ból arról indulna a nem bootolható =No bootable device meghajtó jelenik meg,hiszen beledugva az egyetlen olyan meghajtó amin rendszer is lenne.
A háttértártár mérete evidens lesz számodra is ha rájössz arra,hogy igen nagy csalások vannak hardver téren,mert ezer éve már nem a bináris 1024 el hanem a dekádos 1000 számolnak :arrow: Osztasz-szorzasz és meg is van ekkora! 8)De valamit erősen elkurbináltál a kép alapján a particionálásnál,hiszen az elejéből- végéből is hiányzik-nem is kevés!
Ilyen Xp-t még életemben nem telepítettem,csak a BartPe-t használtam,de az linux...meg más jóval kisebb pen-linuxokat használok pl Puppy és társai,annak nem kell írogatnia merevlemezre semmit,ha fel nem kérem rá.


csüt. feb. 03, 2011 23:36
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Sziasztok!

Igazatok volt, a SATA drivert kellett integrálni a telepítőbe és megoldódott a problémám - félig meddig -.
A következő gondom az, hogy indításkor ugye megjelenik a két választható opció - pendrive-ról való bootoláskor - 1.text, 2.grafikus mód.
Az 1.opció választásakor kellene töltenie az xp telepítőnek - ami eddig meg is történt - ahelyett pedig NTLDR üzenetet kapok, ez hiányolja, a 2. választásakor pedig betölt a windows.
Ha pedig a pendrive nincs csatlakoztatva a géphez, akkor ugye nem jelenik meg ez a két alternatíva, olyankor ezt kapom: " No bootable device - insert boot disk and press any key "
Azt olvastam más fórumokban,hogy 2x kell grafikus módban indítanom, ez meg is történt, de semmi változás, elvileg felül kellene írnia a boot.ini file-t.
Itt egy kép a gépen lévő partíciókról: http://noob.hu/2011/02/01/P1070865.JPG
Az "Unallocated" pontosan mit jelent? Elviekben 160 gb-os a háttértár, de ebből mindössze 144gb-ot lát!
Azzal a két "rejtett" partícióval egyszerűen nem tudok mit kezdeni, az zavarhat be,hogy arról bootolhat... (De ez csak az én véleményem!)
Aki tud, kérem segítsen!

Üdv.


kedd feb. 01, 2011 13:04
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Nem hiszem,hogy a SATA driver lehetne a gond, ez az xp gond nélkül felmegy az asztali pc-re, abban is SATA hdd van.

Üdv.


szomb. jan. 29, 2011 18:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Nalad ez a hiba van,
Itt olvasd az Known Problems
hal.dll not found
http://wiki.eeeuser.com/windowsxpusb

Google forditas
Idézet:
Az 1. lépésben a Windows XP telepítése, amit választott olyan terület, ahol szeretné telepíteni a Windows, vegye figyelembe a partíció száma. (Ha megvan a hal.dll hiba valószínűleg nem volt partíció 1). (Ha a hal.dll hiba volt, nem arról szól, hogy 1. szakasz).
#
Használja Másik számítógép szerkesztése volgende: Az USB-stick, keresse meg a boot.ini fájlt. Használjon egy másik számítógépen szerkeszteni a következő: egy USB stick, keresse meg a fájlt boot.ini. Nyissuk meg egy szövegszerkesztőben. Nyisd ki a szerkesztő. Keresse meg a multi (0) disk (0) rdisk (1) partition (1) és cserélje ki a multi (0) disk (0) rdisk (1) partition (x), ahol x a partíció száma Where You telepíteni a Windowst. Nézd meg a multi (0) disk (0) rdisk (1) partition (1) és cserélje ki a multi (0) disk (0) rdisk (1) partition (x), ahol x az a pont, ahol a Windows telepítését .
#
Csatlakoztassa az USB-vissza a netbook és egyszerűen válassza ki a 2. lehetőség újra. Csatlakoztassa az USB-vissza a netbook és válassza a 2. lehetőség újra. Meg kell dolgozni. Meg kell dolgozni.


szomb. jan. 29, 2011 11:54
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
En nemrégen egy régi toshiba laptopra telepetitem az USB-rol,
Evvel a csomaggal csináltam
http://temp.mujeee.cz/make-bootable-USB.zip

Itt is volt 2_választás
1:Grafikus
2:text mode

Az 1:lehetőségél szinten kék halat dobalt de a text mode-ben ment az 1-restartig aztan kell mar grafikus módban.
De természetesen előtte a merevlemezét leformáztam,és szét osztottam.


szomb. jan. 29, 2011 11:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Nem csináltam még ilyen USB-s XP telepítőt, de ahogy tippelem a 2. opció a rendszer indítás lehetne, de a Win7 boot loadere ezt megakadályozza.
Azt nem írtad, hogy a Win7-et meg akarod-e hagyni, vagy az XP menne a helyére.
Azért nem ártott volna inkább a SATA drivert is beleintegrálni az XP telepítőkészletbe.


szomb. jan. 29, 2011 11:07
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
SATA drivert integráld a telepítőbe.


szomb. jan. 29, 2011 11:03
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szomb. jan. 29, 2011 8:05
Hozzászólások: 15
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Sziasztok!

Egy Acer netbook-ra szeretném telepíteni az xp-t.
Ugye ezekben a gépekben nincs cd\dvd meghajtó -általában- ezért usb-n keresztül tudom csak telepíteni.
A WinToUsb programmal rátelepítem a pendrive-ra az xp-t, a bootolás meg is történik bekapcsoláskor.
Két választható opciót kínál fel, az 1. választásakor elindul a telepítő de azt követően pár másodpercen belül kékhalál...
A 2. opció választásakor pedig a "hal.dll" hibát írja ki, ergó mindenféleképpen az 1.-t kell választanom, de ugye ott meg kékhalál. Neten olvastam olyat,hogy a biosban az AHCI-t át kell állítanom IDEI-re, ez meg is történt, de a telepítőt nem nagyon hatotta meg.

Ui.: A gépen jelenleg win7 fut, azt megelőzően pedig Linux volt rajta.

Aki tud kérem,hogy segítsen!
Előre is köszönöm!

Üdv


szomb. jan. 29, 2011 9:56
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Nacorvus: bocsánat, kicsit figyelmetlen voltam. Köszi a segítséget!

Hannibal: köszönöm neked is!

Bence


hétf. dec. 27, 2010 21:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Strinni Bence írta:
...
Következő a kérdésem:
...

Megcsinálhatod, nem lesz probléma. Betűjelek nem fognak összekeveredni.


hétf. dec. 27, 2010 21:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Bence! :twisted:
Mit nem írtam fentebb?:Átpart-másolod -Lehúzod az eredetit,vagy átállítod a bootot... stb
Hidd el,működik bármelyik! :D


hétf. dec. 27, 2010 21:45
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Tudom, hogy ez lenne a legegyszerűbb, csak azért szeretném, úgy ahogy leírtam, mert így utána tudnám átrakni a fájlokat a régi lemezről ugyanúgy ahogy voltak és nem kéne máshova kimenteni mindent. A másik dolog meg, hogy mindent beállítok, átmentek, stb, de ha valami mégis elmarad még a régi megvan.


hétf. dec. 27, 2010 21:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Ezesetben a legeszrűbb ha a lehúzod a régi lemezt és mindet ujjra teszel a régi helyett.
Amit javasoltam az annyit jelentett volna, hogy minden megmarad jelszavastul,vírusostúl :mrgreen: átméretezve a partméretet,amekkorára szeretnéd.


hétf. dec. 27, 2010 21:29
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Szia!

Köszi, de én nem így akarom, direkt újra akarom telepíteni a rendszert, csak új vinyóra és az a kérdésem, hogy probléma-e, hogy egyszerre két helyen lesz fent ugyanaz a Windows?

Köszi:
Bence


hétf. dec. 27, 2010 21:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
A varázs neve ghost..vagy hasonló part ill, lemezmentő..True Image sistem Recure stb..nem tudom mennyi helyed van a régi lemezeden,arra tudsz "imágót" gyártani...de egyszerűbb megoldás is van!
Ha,van egy Hierens' vagy Sytem Recure Cd-d..vagy akármilyen Linux-live CD-d. Lemezpart progik..
Part magic,G-parted: partíció másolása etc..a maradékot meg célszerűen,ha ennél a rendszernél maradsz (MS) megformárzni min.fat32 -re,Ntfs-re,mert akkor az is látja..
DEE! mindezek előtt a BIOS-ban a boot-sorrendet átállítani a DVD-First-re!


hétf. dec. 27, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: csüt. jún. 21, 2007 10:27
Hozzászólások: 92
Hozzászólás Re: WindowsXP telepítési probléma
Sziasztok!


Következő a kérdésem:

Van egy működő (legális) Windows XP Home SP3-mam egy 160 GB-os WD vinyón. Kaptam egy új 500 GB-os Seagate vinyót. Újra szeretném telepíteni a Windowst. A kérdésem, az, hogy lehetséges-e úgy újratelepíteni, hogy felteszem az új vinyóra a Windowst, de közben a régin is megmarad. Így utána át tudok másolni minden fájlt, beállítást, stb.

Csak ugyan arról a lemezről szeretném telepíteni az XP-t amiről a mostani is fel van rakva. Így nem lehet baj, hogy egyszerre 2 helyen fel van telepítve?

A másik kérdésem: ha kiszedem a régi vinyót és úgy telepítem az újra, akkor nyilván az lesz a C:\ , de amikor visszateszem a régit, hogy másoljam a fájlokat akkor nem fognak "összeveszni", hogy mind a kettő C:\ szeretne lenni? Mindig az lesz a C:\ amelyikről a Windows fut?

Köszi:
Bence


hétf. dec. 27, 2010 19:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
OK, semmi gond. Csak nem nagyon értettem.
De azért nem vettem túl komolyra. Lásd fentebb :arrow: :wink:


kedd máj. 15, 2007 10:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
TargeT írta:
:shock: :roll: Most kötözködünk, vagy mi van :?: :wink:
Igen a boot.img-re értettem. Meg arra, hogyha egyszer el van mentve egy ilyen boot klisé a Neroban, akkor megnyitás után akár bármit kicserélhetsz, hozzátehetsz. De maradjon azért XP telepítő. :lol:
Természetesen nem a full .nrg mentést értettem, hanem csak a kevesebb helyet foglaló iso összeállítást, mely a fájlok elhelyezkedését tartalmazza. Annak valami hasonló kiterjesztése van. Talán .nri, ha jól emlékszem.
Ekkor pedig nem mindegy, hogy hol van a fájl :!: No persze újra be lehet mutatni a Neronak az új helyén. De minek, ha maradhat a régi megszokott mappájában. :D

De ha már a lemezképeknél tartunk, az .nrg is átalakítható szabványos, kevesebb helyet foglaló .iso-ra pl. PowerISO programmal.
Az UltraISO-val meg az .iso-ban is lehet csereberélni.


Eszem ágában sem volt kötözködni, anyira nem vagyok szaki. Bocs! Bocs! Ha meg az lennék akkor sem tenném! Lehet hogy kissé szerencsétlen volt a fogalmazásom, ? kelett volna . helyett. Sajna írás nem adja visza írói képessébek hiányában azt, amit személyesen mindanánk el mimikával egyéb.


kedd máj. 15, 2007 9:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:shock: :roll: Most kötözködünk, vagy mi van :?: :wink:
Igen a boot.img-re értettem. Meg arra, hogyha egyszer el van mentve egy ilyen boot klisé a Neroban, akkor megnyitás után akár bármit kicserélhetsz, hozzátehetsz. De maradjon azért XP telepítő. :lol:
Természetesen nem a full .nrg mentést értettem, hanem csak a kevesebb helyet foglaló iso összeállítást, mely a fájlok elhelyezkedését tartalmazza. Annak valami hasonló kiterjesztése van. Talán .nri, ha jól emlékszem.
Ekkor pedig nem mindegy, hogy hol van a fájl :!: No persze újra be lehet mutatni a Neronak az új helyén. De minek, ha maradhat a régi megszokott mappájában. :D

De ha már a lemezképeknél tartunk, az .nrg is átalakítható szabványos, kevesebb helyet foglaló .iso-ra pl. PowerISO programmal.
Az UltraISO-val meg az .iso-ban is lehet csereberélni.


kedd máj. 15, 2007 9:11
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
TargeT írta:
Laci_L írta:
Én azt tapasztaltam (nem biztos, hogy az XP volt, ez meglehet), hogy van olyan telepítő CD, ami igenis megnézi még a Label-t is.

Igen, biztosan van ilyen is. A pontosításom az XP telepítőre vonatkozott. Az nem ilyen.

A helykitöltési javaslat nem a CloneCD-s másolásra vonatkozott, hanem a saját integrált telepítőkészletre.
Amúgy persze nem is kell CloneCD-vel másolni, sőt. Illetve csak akkor, ha egyszerűen egy meglévőt akarunk duplikálni.
Ha az ember egyszer elment egy XP telepítőkészlet összeállítást a boot.img-jével és beállításaival Neroban, ettől kezdve gyakorlatilag a boottal sem lesz gond, ha valamit változtatni kell. Feltéve, hogy maradt a vinyón a helyén a boot.img.

Az nLite is egyszerűsíti a dolgot, de valahogy nekem nem szimpatikus. Inkább kézzel integráltam, mégha sokkal macerásabb is.
Az nLite mellett, helyett inkább tetszett a WinFuture XP-Iso-builder nevű példány, igaz ezt sem használom.


Hali!

"Feltéve, hogy maradt a vinyón a helyén a boot.img." Csak a boot.img-re értetted ugye. Mert ha bárhova van rakva a vinyón a hozzá tartozó állományokkal, akkor nem igaz a helyre utalásod.


kedd máj. 15, 2007 8:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
Laci_L írta:
Én azt tapasztaltam (nem biztos, hogy az XP volt, ez meglehet), hogy van olyan telepítő CD, ami igenis megnézi még a Label-t is.

Igen, biztosan van ilyen is. A pontosításom az XP telepítőre vonatkozott. Az nem ilyen.

A helykitöltési javaslat nem a CloneCD-s másolásra vonatkozott, hanem a saját integrált telepítőkészletre.
Amúgy persze nem is kell CloneCD-vel másolni, sőt. Illetve csak akkor, ha egyszerűen egy meglévőt akarunk duplikálni.
Ha az ember egyszer elment egy XP telepítőkészlet összeállítást a boot.img-jével és beállításaival Neroban, ettől kezdve gyakorlatilag a boottal sem lesz gond, ha valamit változtatni kell. Feltéve, hogy maradt a vinyón a helyén a boot.img.

Az nLite is egyszerűsíti a dolgot, de valahogy nekem nem szimpatikus. Inkább kézzel integráltam, mégha sokkal macerásabb is.
Az nLite mellett, helyett inkább tetszett a WinFuture XP-Iso-builder nevű példány, igaz ezt sem használom.


hétf. máj. 14, 2007 8:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
LaMoRo írta:
TargeT írta:
Ha csak a a mappákat a fájlokkal másolod, az kevés az üdvösséghez, a bootoláshoz. Mert volt "maradék", a boot.img. :wink:
Ettől még nyugodtan lehet róla telepíteni az i386\winnt.exe fájl indításával.
De ez macerás, mert nem bootol.

A Clone CD a teljes CD-t másolja a boot.img-vel együtt. 8)

A boot image legegyszerűbben az IsoBuster programmal kinyerhető, elmenthető a bootolható CD-ről.
Ezt a Neroban bootolható CD készítésnél a boot fül alatt be kell neki mutatni, hogy hol található, nem floppy emuláció mellett.
Még a szegmenst is át kell írni 4-re. A többi gyakorlatilag mindegy.
De ha rákeresel a neten az SP2 integrálásra, számos leírást találsz. Legfeljebb annyi eltérés lesz, hogy egyesek szerint némely dolog nem mindegy. Pedig igen. :D


Köszi minden segítséget, ezzel remélem bolgogulok! :roll:


Hali!

Eredményre jutottam, és örömel megírom, hátha valaki hasznát veszi!

Az nLite progi, egy szuper jól használható boot cd előkészítésre. Az nLite progival összeállítottam egy XPSP2-es állományt. Ami kell beintegráltam, ami nem kivettem, és módosítottam néhány dolgon. Végül készítettem vele egy iso állományt. Az iso állományba csinált a progi egy "boot.images" mappát.

Ezután lehet bootolós telepítő lemezt írni. Egyszerű, semmi cicó egyéb! :lol:


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára LaMoRo hétf. máj. 14, 2007 19:15-kor.



vas. máj. 13, 2007 22:50
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
TargeT írta:
Laci_L írta:
A másik probléma lehet, hogy a telepítő CD-nek van neve (Label). Ennek is azonosnak kell lenni az eredetivel.

Ennek ellentmondanék. Szerintem mindegy mi a neve...

Én azt tapasztaltam (nem biztos, hogy az XP volt, ez meglehet), hogy van olyan telepítő CD, ami igenis megnézi még a Label-t is. Mivel megszívtam, jól emléxem rá. :shock:

Az nyilvánvaló, hogy egy gyári telepítő CD-re (ha van hely) azt másolsz még oda, amit akarsz (ne legyen fájl név egyezés). Csakhogy egy Clone CD-vel való másolással az új CD is lezárásra kerül, tehát sokkal macerásabb a dolog, bár kivitelezhető.

Ps: egy haver mondta, hogy az új Autocad telepítő nemhogy a Label-t, hanem még a telejes méretet is ellenőrzi byte-ra. Na ez szép. :P


vas. máj. 13, 2007 17:58
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás 
TargeT írta:
Ha csak a a mappákat a fájlokkal másolod, az kevés az üdvösséghez, a bootoláshoz. Mert volt "maradék", a boot.img. :wink:
Ettől még nyugodtan lehet róla telepíteni az i386\winnt.exe fájl indításával.
De ez macerás, mert nem bootol.

A Clone CD a teljes CD-t másolja a boot.img-vel együtt. 8)

A boot image legegyszerűbben az IsoBuster programmal kinyerhető, elmenthető a bootolható CD-ről.
Ezt a Neroban bootolható CD készítésnél a boot fül alatt be kell neki mutatni, hogy hol található, nem floppy emuláció mellett.
Még a szegmenst is át kell írni 4-re. A többi gyakorlatilag mindegy.
De ha rákeresel a neten az SP2 integrálásra, számos leírást találsz. Legfeljebb annyi eltérés lesz, hogy egyesek szerint némely dolog nem mindegy. Pedig igen. :D


Köszi minden segítséget, ezzel remélem bolgogulok! :roll:


vas. máj. 13, 2007 10:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ha csak a a mappákat a fájlokkal másolod, az kevés az üdvösséghez, a bootoláshoz. Mert volt "maradék", a boot.img. :wink:
Ettől még nyugodtan lehet róla telepíteni az i386\winnt.exe fájl indításával.
De ez macerás, mert nem bootol.

A Clone CD a teljes CD-t másolja a boot.img-vel együtt. 8)

A boot image legegyszerűbben az IsoBuster programmal kinyerhető, elmenthető a bootolható CD-ről.
Ezt a Neroban bootolható CD készítésnél a boot fül alatt be kell neki mutatni, hogy hol található, nem floppy emuláció mellett.
Még a szegmenst is át kell írni 4-re. A többi gyakorlatilag mindegy.
De ha rákeresel a neten az SP2 integrálásra, számos leírást találsz. Legfeljebb annyi eltérés lesz, hogy egyesek szerint némely dolog nem mindegy. Pedig igen. :D


vas. máj. 13, 2007 10:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
TargeT írta:
Laci_L írta:
A másik probléma lehet, hogy a telepítő CD-nek van neve (Label). Ennek is azonosnak kell lenni az eredetivel.

Ennek ellentmondanék. Szerintem mindegy mi a neve. Én amikor jó régen az első XP SP1 integrált telepítőt csináltam, átírtam a labelt ISO 9660-ban is és Jolietben is gond nélkül. Azóta is így van, kedvem szerint aktualizálva.
Egyébként az egész gondot az okozhatta, hogy a boot rész nem lett másolva a CD-n.
A telepítő CD üres területére - amíg fér -, egyéb fájlok, mappák másolhatók szintén gond nélkül. Nem hiszem hogy valamiféle fájl elhelyezkedés számítana.
Ami egyedül lényeges a telepítés szempontjából, az eredeti mappaszerkezet megléte, illetve ami be lett állítva $OEM$ mappák pl. a SVCPACK.INF és WINNT.SIF fájlban.
Ami ezeken felül plusz mappa vagy fájl, az egyáltalán nem zavar be.

Lassan XP SP2-es összes hotfixszel nem is CD, hanem telepítő DVD kellene az összefésüléshez. Bár amióta bejött az IE 7, meg a Media Player 11, a jó isten se tudja, hogy milyen integrált telepítőt fabrikáljon. :wink: :lol:


Hali!

A kölcsön cd-ről maradék nélkül átmásoltam mindent a saját cd-mre.
Amíg a kölcsönről bootolt, az enyémről nem, pedig nagyon odafigyeltem, háromszor is újraírtam. Ezt csak akkor tette, ha a Clone CD progival vittem át a fájlokat.

Továbbra is marad a másik kérdésem.
nLite-vel csináltam egy csomagot frisssítésekkel tobb dolog törlésével ami nem feltétlen kell. Hogy tudok boot telepítő cd-t csinálni? IE7, és Mp10-11 nem került bele. Van cd, meg dvd lemezem is. Igencsak hiányos ismereteimhez kérem a segítséget.

Köszi!


vas. máj. 13, 2007 9:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
Laci_L írta:
A másik probléma lehet, hogy a telepítő CD-nek van neve (Label). Ennek is azonosnak kell lenni az eredetivel.

Ennek ellentmondanék. Szerintem mindegy mi a neve. Én amikor jó régen az első XP SP1 integrált telepítőt csináltam, átírtam a labelt ISO 9660-ban is és Jolietben is gond nélkül. Azóta is így van, kedvem szerint aktualizálva.
Egyébként az egész gondot az okozhatta, hogy a boot rész nem lett másolva a CD-n.
A telepítő CD üres területére - amíg fér -, egyéb fájlok, mappák másolhatók szintén gond nélkül. Nem hiszem hogy valamiféle fájl elhelyezkedés számítana.
Ami egyedül lényeges a telepítés szempontjából, az eredeti mappaszerkezet megléte, illetve ami be lett állítva $OEM$ mappák pl. a SVCPACK.INF és WINNT.SIF fájlban.
Ami ezeken felül plusz mappa vagy fájl, az egyáltalán nem zavar be.

Lassan XP SP2-es összes hotfixszel nem is CD, hanem telepítő DVD kellene az összefésüléshez. Bár amióta bejött az IE 7, meg a Media Player 11, a jó isten se tudja, hogy milyen integrált telepítőt fabrikáljon. :wink: :lol:


vas. máj. 13, 2007 7:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
vackor írta:
LaMoRo írta:
Az nLite progival készítettem egy csomagot. Hogy írjam ezt CD-re, hogy bootoljon?

Részletes leírás itt: http://www.hardwareoc.hu/print.php?cikk=92


Hali!

Huha. Nem gonoltam volna ennyire macerás! :roll:

Köszi.


szomb. máj. 12, 2007 23:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4777
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
LaMoRo írta:
Az nLite progival készítettem egy csomagot. Hogy írjam ezt CD-re, hogy bootoljon?

Részletes leírás itt: http://www.hardwareoc.hu/print.php?cikk=92


szomb. máj. 12, 2007 23:03
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
Laci_L írta:
LaMoRo írta:
...Mitől ez a hiba, és mi a megoldás...

Mivel a telepítő Cd Bootolni tud így vannak rajta olyan fájlok, amiknek a helye sem mindegy hol van a CD-n. Olyan CD másolót válassz, ahol 100%-ban készül a másolat (pl Clone CD).
A másik probléma lehet, hogy a telepítő CD-nek van neve (Label). Ennek is azonosnak kell lenni az eredetivel.


Hali!

Nagyon köszi, a Clone CD progival sikerült.

Következő kérdésem. Az nLite progival készítettem egy csomagot. Hogy írjam ezt CD-re, hogy bootoljon?

Van Ashampoo Burning Studio 6, és Nero 7.8.5.


szomb. máj. 12, 2007 21:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Telepítési gond.
LaMoRo írta:
...Mitől ez a hiba, és mi a megoldás...

Mivel a telepítő Cd Bootolni tud így vannak rajta olyan fájlok, amiknek a helye sem mindegy hol van a CD-n. Olyan CD másolót válassz, ahol 100%-ban készül a másolat (pl Clone CD).
A másik probléma lehet, hogy a telepítő CD-nek van neve (Label). Ennek is azonosnak kell lenni az eredetivel.


szomb. máj. 12, 2007 21:00
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. júl. 06, 2005 21:30
Hozzászólások: 125
Hozzászólás Telepítési gond.
Sziasztok!

Számomra még ismeretlen megoldásért fordulok hozzátok.

CD-n lévő XPSP2 lemezről bootolok minden rendben. Ha ugyanezt a tartalmat átírom másik cd-re nem bootol. Mintha be sem tettem volna a CD-t. Kihagyja, hogy telepítéshez nyomni egy gombot.

Mitől ez a hiba, és mi a megoldás.

Köszi a segítségetek!


szomb. máj. 12, 2007 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:gigalol: :wink:


vas. márc. 04, 2007 15:41
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
"( pedig mostmár rend.ga..vagyok. )"

Juj, ugye ez nem komoly?


vas. márc. 04, 2007 15:22
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 02, 2007 21:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszönöm látom a dolgokat.


vas. márc. 04, 2007 14:44
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Sajátgép, Eszközök, Mappa beállításai, Nézet, Egyszerű fájlmegosztás=pipaKI. OK. D meghajtó, jobb klikk, Biztonság fül...
TargeT írta:
Vedd saját tulajdonba, add hozzá az új rendszergazda usered, és lőn hozzáférésed.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nbela vas. márc. 04, 2007 15:03-kor.



vas. márc. 04, 2007 11:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 02, 2007 21:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!

Köszi a megoldást, de nekem valahogy a lépések is kellenének
( mit, hol ) előre is köszi ( pedig mostmár rend.ga..vagyok. )


vas. márc. 04, 2007 10:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Vedd saját tulajdonba, add hozzá az új rendszergazda usered, és lőn hozzáférésed.


szomb. márc. 03, 2007 15:14
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: pén. márc. 02, 2007 21:07
Hozzászólások: 3
Hozzászólás 
Sziasztok!
A következő a problémám. Van 1 6 gb c-m ill. 40-es d-m először a d volt a rendszer lem. most a c az (újra húztam) a negyvenesen a dokumentumokbem maradt 15 giga cucc amit most nem látok csak következtetek rá, hogy ennyi lehet. Behoztam a rendszer gazdát, de ez az admin (jelszó nem jó) nem enged be. Megoldás, ha átrakom 1 másik gépbe a 40-es vincsimet ahol müködik a rendszergazda dolog, láthatóvá válik?


szomb. márc. 03, 2007 14:15
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
A diszken töröld a partíciós táblát (ha nem kell róla semmi adat!!! --- én úgy értettem az eddigiekből, hogy nem kell)
Ha valami hülyeség van a partíciós táblában, tipikusan akkor szokott ilyet csinálni.
(Persze még lehet hogy mástól is)


csüt. feb. 15, 2007 10:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás 
Nem sok hozzáfűznivalóm van,
de én többször találkoztam olyan konfiggal (még a p1-es korszakból is), ami hiába formáztam meg a vinyót egy másik gépen akkor nem ismerte fel a particiót még ugy sem hogy particionálatlan terület, vagy formázandó terület, és ezeket kislemezröl még 6.22 alatt csináltam, de ugyanilyen esetek már nagyobb op esetén is előjött.

1., Tehát particionáld és formázd a rendszervinyót saját hardverkörnyezetében. Pl a telepitőcdvel, vagy ahogy irtam egy másik topicban gyári szoftverrrel.
2., ha nem megy és még mindig elfelejti a fileket, akkor memória. Ezzel az elfelejtős dologgal ASUS lapok memóriaslotjainak hibájakor találkoztam és nem kifejezetten a memóriákkal.
3., Bár ez ugy látom nem áll fenn de a winyó rossz.


Megj.: Nem is értem, hogy lehet egy redszervinyót valahol máshol particionálni és formázni. :wink:

üdv és jó munkát
energo


kedd feb. 13, 2007 8:53
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. jan. 03, 2007 22:35
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: :( dél- korea
Hozzászólás 
Szia, én azt javaslom, hogy próbáld meg kiszűrni, hogy biztos a vinyóval van-e a problem.
1. Okozhat az is galibát, hogy a vinyo nem a Primary Master... ellenőrizd le, hogy igy van-e csatlakoztatva, és a jumperolás is ehhez megfelelő.

ha igy sem ok,

2. Tedd be egy másik gépbe, és futtass le rajta vmi ellenőrző progit, vagy próbáld ki, hogy egyáltalán a másik gépen lehet e windowst telepiteni rá.

Ha a másik gépen minden simán megy... akkor még lehet törni a buksit...
/Nekem volt olyan is telepitéskor, hogy a memoriámon volt egy rossz szegmens és akkor omlott össze a rendszer, mikor arra a részére akart irni. Valószinűsitem, hogy itt nem erről lehet szó, de az ördög nem alszik./
ps: NSFL ? NTFS-re gondoltál?


hétf. feb. 12, 2007 0:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 15, 2005 9:28
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Korai örömöm volt, mert a bootolás elindult a régi sima windows-al, de mikor befejezte a fájlok betöltését és kezdené a telepítést, vagyis a partició létrehozása elött megáll és fekete képernyön felül a bal sarokban villog a kurzor és tovább nem hajlandó dolgozni. Valami jó tanács jó lenne. Szerintetek a vinyon nincs valami Boot vírus ami megakadályozná a telepítést


vas. feb. 11, 2007 23:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 15, 2005 9:28
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Igazad volt a sima eredeti CD-vel boot-ol a drágám!!!
nbéla köszi a segítséget.


vas. feb. 11, 2007 11:24
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 15, 2005 9:28
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
Igazad lehet nbéla!
A Widows professionál CD-t én integráltam össze az SP2 vel. Megprobálom az eredeti sima CD-t bootolni.


vas. feb. 11, 2007 11:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Ha jó a cd, akkor nem kell hozzá indítólemez. Valóban azt kéne először megtudni, hogy jó-e az cd, tud-e bootolni, telepíteni, mert attól függően más-más a megoldás a problémádra. Lehetséges, hogy olyan sp2 cédét integrált össze neked valaki, ami nem tud bootolni.


vas. feb. 11, 2007 10:43
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 15, 2005 9:28
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
A telepítő CD az jó, mert a tegnap szűz vinyóra sikerült indítólemez segítségével feltelepíteni a windowst.


vas. feb. 11, 2007 10:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ezesetban a Telepítő CD-del lesz gond.


vas. feb. 11, 2007 9:56
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd márc. 15, 2005 9:28
Hozzászólások: 38
Hozzászólás 
A beállítási sorrendek amit használtam a következők.
A boot sorend CD indítás esetében
1. CDROM
2. HDD0
3. FLOPY
A bootolás indítólemez esetében
1. FLOPY
2.CDROM
3. HDD0


vas. feb. 11, 2007 9:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: elég sportos lemez lehet:
Idézet:
merevlemez egy másik gépen formatálva volt NSFL rendszerre
:D
A BIOS-ban állítsd a bootsorrendet CD-ről indulósra és máris telepedni fog.
Itt az a gond,hogy mindenképpen a wincsiről szertne indulni,amin még pillanatnyilag semmi sincs.


vas. feb. 11, 2007 9:44
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 51 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség