Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd jún. 04, 2024 10:46



Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Disk Clone Tools 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Na szevasztok!

Az alap cd-t sikerült összehozni, sőt image- k készítését is sikerült megoldani. Annyi lenne most, hogy hogyan lehet az alap bootos cd helyett pendrive-t használni? Tehát penről töltödjön be a felület.

Illetve a másik gond, amivel szembesültem az az, hogy az újabb gépeknél nem lehet hálóról leszedni a.wim fileokat. Gondolom nem ismeri a hálókártya drivert. Hogyan tudok a progframba plusz drivereket beleteni, hogy az alapból betöltődjön, amikor elindul a parancssoros felület.

Üdv!


csüt. dec. 18, 2008 14:05
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Annyi gépet én már Windows Deployment Servicessel menedzselnék, persze Vistával (az hardverfüggetlen). Új vas megérkezik, PXE-boot, szerverről lehúzza az image-t, feltelepül és kész, oda se kell menni a géphez :D


szomb. szept. 20, 2008 6:58
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Bár már nem is kell. THX
AZért ha nem válna be, akkor várom a további ötleteket.


pén. szept. 19, 2008 16:43
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Orlando küld már el a pontos linket pls.


pén. szept. 19, 2008 16:40
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Ja, de olyan nincs. A régi ghost- os dolog egy elég jól kiforrott rendszer volt, de most jött ez a hülyesége. Én csak megpróbálom neki a megoldást adni, a döntés meg az övé, meg a felelősség is.


pén. szept. 19, 2008 16:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Nagy pöcs az a fönök, aki ebben dönt. De hát akkor meg szívjon . Le van tojva.
A baj csak akkor nagy, ha ezért is téged tesz felelőssé. :shock:


pén. szept. 19, 2008 16:29
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Mint minden hasonló cégnél a manageri kocsira van pénz, amikor meg ilyen jellegű kiadásokat kell tenni, akkor mind szívja a fogát.


pén. szept. 19, 2008 16:24
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
De látod még is...


pén. szept. 19, 2008 16:21
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
zsoltika1984 írta:
A kisebb céget nem úgy értettem, hogy van 40 gép mondjuk. Az a baj, hogy vagy 800 gép van, álltalában 4- 5 fajta géptípus, plusz még a laptopok, amiből megint vagy 15 fajta, és mind felhasználóra szabva, tehát ha egy auditor beesik, akkor szerintem annyira nem hülye, hogy ezeket mind kézzel telepítettük... Tehát nagyon nem is kell számolgatnia, hogy mennyi az annyi.

Végső soron mennyibe kerülne megvenni egy ekkora cégnek? 50-100 eFt? az nem lehet gond. :shock:


pén. szept. 19, 2008 16:20
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
A kisebb céget nem úgy értettem, hogy van 40 gép mondjuk. Az a baj, hogy vagy 800 gép van, álltalában 4- 5 fajta géptípus, plusz még a laptopok, amiből megint vagy 15 fajta, és mind felhasználóra szabva, tehát ha egy auditor beesik, akkor szerintem annyira nem hülye, hogy ezeket mind kézzel telepítettük... Tehát nagyon nem is kell számolgatnia, hogy mennyi az annyi.


pén. szept. 19, 2008 16:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Attól még ott van az utolsó bejegyzés a 62.-dik szektorban. :D

Nekem nincs. :twisted:
Illetve az új vinyókon nincs, amelyiket nem ghostoltam még sohasem. Vagy nem okéztam ezt le.
A napokban tekertem végig a mebrootos dolog miatt és totál 00 volt az MBR föllött.
Persze a régebbieknél biztos megvan a bejegyzés, mert nem akartam én mindig klikkelni. :wink:
Ha akarnám, kitörölhetném azokat is, de minek. :D


kedd szept. 16, 2008 18:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Igaz én már Ghostot nem használok, így nekem 8 ...

Attól még ott van az utolsó bejegyzés a 62.-dik szektorban. :D
TargeT írta:
... Nem hiszem, hogy manapság egy DOS-os programnál nekiállnának számolgatni a vinyókat, hogy akkor most mennyi is...

És hogyan számolnák? Megnézik a 62.-dik szektort, vagy mit? Megőszülnek esetleg mire kész vannak. Meg hát ismerni kell a bejegyzések jelentését, mert nem dátum van ott, hanem mindenféle gépi kód. Nehogy már itt fejből tudják hogy a különféle öreg Ghost verziók mit kódoltak oda valamikor. :shock:


kedd szept. 16, 2008 17:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
Pont erre gondoltam én is az előbb, hogy át kellene nézni az első 62 szektort is.
Ezek szerint megtetted.
Igaz én már Ghostot nem használok, így nekem 8. :wink: De nem árt tudni.

Egyébként meg van a szabad és a lehet kategória közötti különbség a darabszámra is.
Nem hiszem, hogy manapság egy DOS-os programnál nekiállnának számolgatni a vinyókat, hogy akkor most mennyi is. :lol:


kedd szept. 16, 2008 11:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
A legultolsó 2003-as DOS-os Ghostnál, vagy előtte(?) volt valami olyan szöveg, hogy csak 10 vagy hány diskre használhatod jogszerűen. :hm:
Meg mindaddig bejött egy forensic gomb új vinyóknál, de pendrive-nál is(!), amíg le nem okéztad.
Ha nem, akkor klikkelhettél állandóan. Hogy hova tette a jelzést, nem tudom. A fixmbr nem pucolta ki, más egyebet meg nem néztem.
http://www.forensickb.com/2008/03/ghost ... -tool.html

Hát akkor mi rendesen túlléptük azt a 10-et. Az otthoniról nem is beszélve.

Mellesleg a Ghost a 62.-dik szektorba teszi a bejegyzést. Volt egy másik topik a Mebroot fertőzés törlésével kapcsolatban, akkor megnéztem. Ha kitörlöm 00-ra, az új Ghostolásnál újra rákérdez, hogy tegyen-e bejegyzést.


kedd szept. 16, 2008 10:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6675
Hozzászólás 
A legultolsó 2003-as DOS-os Ghostnál, vagy előtte(?) volt valami olyan szöveg, hogy csak 10 vagy hány diskre használhatod jogszerűen. :hm:
Meg mindaddig bejött egy forensic gomb új vinyóknál, de pendrive-nál is(!), amíg le nem okéztad.
Ha nem, akkor klikkelhettél állandóan. Hogy hova tette a jelzést, nem tudom. A fixmbr nem pucolta ki, más egyebet meg nem néztem.
http://www.forensickb.com/2008/03/ghost ... -tool.html


kedd szept. 16, 2008 10:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11891
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Disk Clone Tools
zsoltika1984 írta:
... eddíg ghostot használtuk eddíg, de bajos a liszenszelése, mert elvileg minden egyes ezzel a programmal telepített rendszer után kellene fizetnie a cégnek...

A DOS-os Ghost-nál is így lenene? Nem hiszem. A cégem is használta, a jogász megnézte a licenszet, és nem mondott ilyesmit. :shock:


kedd szept. 16, 2008 9:34
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Használd a Microsoft ingyenes programját, az imagex-et...csinálsz vele egy bootcd-t és mehet a ghost/restore. És ez nem szektoralapú, hanem fájlalapú eszköz (azaz ha csak egy c: particiód van, azt is le tudod oda menteni, nem kell másik winyó/partició). Hálózatot is kezeli, stb.


szomb. szept. 13, 2008 7:48
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd máj. 13, 2008 19:55
Hozzászólások: 8
Hozzászólás Disk Clone Tools
Sziasztok!

Azért indítottam ezt a témát mert lenne egy olyan problémám, hogy kellene valami free DOS- os imge creator program amivel tudok a rendszerről mentést csinálni, illetve azzal visszaállítani. Egy kisebb cégnél dolgozom, és ott eddíg ghostot használtuk eddíg, de bajos a liszenszelése, mert elvileg minden egyes ezzel a programmal telepített rendszer után kellene fizetnie a cégnek. Ezt meg nem nagyon akarják, ezért kellene valami free verzió.
Valaki segíthetne!

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv!


csüt. szept. 11, 2008 4:28
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 18 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség