Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. márc. 29, 2024 0:08



Hozzászólás a témához  [ 521 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Windows XP SP3 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Idézet:
És amit leginkább ajánlok, nekem bejött:
Nem a letöltött WindowsXP-KB936929-SP3-x86-HUN.exe fájlt futtatom (ez valószínüleg kibontja magát valahova a C:\-be, és evvel növeli a méretét), hanem én kibontom, és ebből telepítek az i386\update\update.exe futtatásával.
A telepítő megjegyzi honnan lett futtatva, és legközelebb ide fog nyúlni, vagy innen kéri be.
A kibontott telepítő kb 400 MB, el lehet menteni más particióra, vagy CD-re.


Szia Laci_L!

A leírásod szerint fríssitettem XP Sp2-met Sp3-ra. A rendszer kifogástalanul müködik egy hete,de
a feladatkezelőben vettem észre elöszőr, hogy van egy svchost.exe Hálozati Szolgáltatánt AUTHORITY folyamat. továbbá a szolgáltatásoknál tapasztaltam, NT AUTHORITY jelszóval védett fiók


[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090122/Szolg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/090121/Feladatkezel___www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

megnéznéd Kösz


csüt. jan. 22, 2009 14:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... SP2-est levettem a kiemeltek közül...

Off
Így múlik el a világ dicsősége. :D


csüt. dec. 04, 2008 16:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ezt kiemeltem, SP2-est levettem a kiemeltek közül.
RIF: előző topicod töröltem.


Én is inkább a partíciómentést ajánlom, biztosabb megoldás.


csüt. dec. 04, 2008 16:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Xp sp3
RIF írta:
... Azt szeretném meg kérdezni, hogy ha csinálok 1 visszaállítási pontot, és utána fel telepitem az Sp3-t, de valamiért nem úgy müködik és visszaállítom a telepités elötti állapotot akkor teljesen eltünik az sp3 a gépröl?

Elvileg igen. De nem szabad törölni semmilyen Recovery anyagot, amit az SP3 telepítésnél hoz létre (különben lehet, mert baromi nagy a mérete, és nem kell semmire).
De a legjobb, ha csinálsz egy particó mentést (erről már sokszor volt szó a Fórumon), akkor azt csinálsz amit akarzs, mert néhány perc alatt visszaállítható az eredeti. :shock:


csüt. dec. 04, 2008 14:42
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: kedd júl. 04, 2006 16:10
Hozzászólások: 2
Hozzászólás Xp sp3
Sziasztok.
Az elöző hozzászolást rossz helyre raktam.
Azt szeretném meg kérdezni, hogy ha csinálok 1 visszaállítási pontot, és utána fel telepitem az Sp3-t, de valamiért nem úgy müködik és visszaállítom a telepités elötti állapotot akkor teljesen eltünik az sp3 a gépröl?


csüt. dec. 04, 2008 13:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
A WZC felhasználói felület a következőket tartalmazza:

* Wireless Networks lap
* Üzenetek az értesítési területen
* Wireless Network Connection dialógusablak
* Szolgáltatások snap-in

Én is most olvastam végig az éményfokózó fehasználnálói eszköz-t...:arrow: (vibri..!! :twisted: )-annak is kell nyelv,vagy valami egyéb sikosító! :oops:


szer. okt. 29, 2008 19:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Mindig az oprendszer nyelvének megfelelő frissítést kell letölteni. Ezt a telepítője ellenőrzi, ha másik nyelvű, nem fogja engedni a telepítést.
A másik, hogy ha az SP3-ban ez tényleg benne van (nem néztem utána), akkor se fogja engedni a telepítést.

Amit én kipróbálnék: leszedni az SP3-mat, feltelepíteni ezt a frissítést, majd mehet fel az SP3 újra.


szer. okt. 29, 2008 19:19
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:hm: "kicsi-puha"ügyben nem értem,hogy egy drótnélküli hálózat-ami bármely oldalról is nézem egy hard-komponens,miért nyelvfüggő? :shock:


Ahogy utánna próbáltam nézni, ez az "izé" valami "kényelmi eszköz féle" lehet. (Wireless Zero Configuration).
Viszont mivel egy internet kapcsolathoz mást interfacet (dokumentációt) nem adtak, ezért fogalmam sincs, mit hogyan kéne beállitani ...
(Ráadásul nem is nekem kellene... Az illető aki ezzel szív néhány ezer kilométerre innen külföldön van...)

u.i. de amúgy éppen Te hívtad fel a figyelmemet arra, hogy a KB918997 nyelvfüggő. Akkor most magad sem érted?


szer. okt. 29, 2008 18:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: "kicsi-puha"ügyben nem értem,hogy egy drótnélküli hálózat-ami bármely oldalról is nézem egy hard-komponens,miért nyelvfüggő? :shock:


szer. okt. 29, 2008 18:42
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Hát igen!
Én valami más http://www.microsoft.com/downloads/ -on jártam...
Ott mindez angolul volt, és a végén az ENU jött le.
Ebből gondoltam, hogy akkor nyelvfüggetlen.

Most már csak az a kérdés, hogy mivel kell neki nyelv-kompatibilisnek lenni?
A rendszerrel vagy az őt használni kívánó alkalmazással?
Legrosszabb esetben mindkettővel?


szer. okt. 29, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Idézet:
A KB918997 viszont nyelvfüggetlen (legalább is a http://www.microsoft.com/downloads/-on csak angol van belőle) és ezzel SP2-re installálva simán megy.

de csak szerinted,mert uo:
Idézet:
Ez a letöltés eredeti Microsoft Windows operációs rendszer használata esetén érhető el.. A Windows-érvényesítés megkezdéséhez kattintson a Tovább gombra. Az adatvédelmi nyilatkozatunkban leírtaknak megfelelően a Microsoft nem fogja felhasználni az érvényesítés során kapott adatokat arra, hogy Önt azonosítsa vagy felkeresse.

A Windows Vista felhasználóinak teljesíteniük kell a Microsoft Genuine érvényesítési követelményeket ahhoz, hogy használhassák a termék bizonyos funkcióit és igénybe vehessék a nem biztonsági jellegű frissítéseket és a terméktámogatási lehetőségeket. Ha további információkra kíváncsi, tekintse meg a Windows Genuine Advantage programmal kapcsolatos gyakori kérdések jegyzékét.
Részletes információk
Fájlnév: WindowsXP-KB918997-v6-x86-HUN.exe
Verzió: 918997
Tudásbáziscikkek: KB918997
Közzétéve: 2006. 11. 21.
Nyelv: Magyar


szer. okt. 29, 2008 17:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 72
Hozzászólás 
Hogyan lehetne a Windows XP SP3-ban a KB918997-et installálni?

Elvben az SP3 tartalmazza ezt az upgrade-et, de egy adott sw-nek ez mégsem jó.
(valami olyasmit mond németül, ami a kb. a "language missmacth" megfelelője lehet.)
A KB918997 viszont nyelvfüggetlen (legalább is a http://www.microsoft.com/downloads/-on csak angol van belőle) és ezzel SP2-re installálva simán megy.


szer. okt. 29, 2008 15:51
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
MotoHacker írta:
Engem is leoltottak egy másik topicban a szerver mentés miatt, persze tanácsot nem adtak, na azóta duplán (triplán?) szívok, mivel lehet élő, több szerveren replikált tartományt simán lementeni.[/size]

Az Acronisnak van több terméke is. Enterprise Server, stb. Nem tudom, mennyire felel meg a konkrét céljaidnak. No meg nincs ingyen, bár a régebbi verziókra még talán volt megoldás.
http://eu.acronis.com/enterprise/


csüt. okt. 16, 2008 21:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Az valószínű nem a noti saját gyári "visszatelepítője", mert abban benne szokott lenni az összes driver.
Meg lehet próbálni a setupban kikapcsolni az AHCI módot a SATA beállításoknál.... de úgy, hogy az embernek fogalma nincsen, mit is csinál épp, valóban nehéz.
A kerio némileg XP és meredeken SP2 inkompatibilis, SP3-al látványos öngyilkosság összeereszteni.


csüt. okt. 16, 2008 20:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. jan. 28, 2005 20:39
Hozzászólások: 3683
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
A ghost már szerintem elavult, millió egymással versengő partíciómentő cuccos van.
Én most az acronis cuccát próbálgattam, ami élő rendszerről egy katintással lement, cd-ről bootolva vissszaállít.
De, ha csak file szintű mentés kellene, van a win-nek saját állapotmentegetője is, ntbackup-nak hívják.

Engem is leoltottak egy másik topicban a szerver mentés miatt, persze tanácsot nem adtak, na azóta duplán (triplán?) szívok, mivel lehet élő, több szerveren replikált tartományt simán lementeni. Úgytűnik igazán jól (automatikusan, szívás nélkül, menet közben) sehogyansem.
Szóval azért nem vagyok teljesen hülye a viszatelepítési küszködéssel talán.


csüt. okt. 16, 2008 20:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Valószínű, hogy a telepítő cd-n nincs rajta minden driver (hdd csatolóké), ami az alaplaphoz kell. Lehet, hogy SP2/SP3 integrált cd már tartalmazza ami kell, de ha a gyártó honlapjáról letölthető ami kell, akkor floppy-ról be lehet adni telepítéskor, vagy beintegrálhatod a telepítőbe.


pén. okt. 10, 2008 9:57
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: csüt. okt. 09, 2008 20:46
Hozzászólások: 1
Hozzászólás XP behalt sp3ra - én is összeomlom ha nem segítetek
Az történt, hogy letöltöttem, mikor irdatlan fontos lenne, hogy használjam a gépet az SP3-at, és véletlenül tegnap este elindítottam.
balszerencsémre.
Indulás után a firewall (keiro) már nem tudta magát konfigurálni, a gép pedig lelassult mint egy beteg kecske, és thunderbirdre való kattintáskor adta az első listázós halált.
hagytam, hadd lélégezzen mélyeket.
De újraindulás után sem lett gyorsabb, a firewall megint nem tudta elindítani magát, majd, sorra dobta fel a furcsább "X001helyen.." üzeneteket.

Kezdett rossz érzésem lenni.
Még egy két próbákozás (közben a szerencsétlen félnótás a soha be nem dugott hálókártya helyén is net után keresgélt), és feladtam.

Bekapcsoltam az asztali gépet, mert azon már a net sem indult.
Ott folytattam a munkát. Folytattam volna, de nem hagyott nyugodni a gép, hogy néhány nappal az indulás előtt, ne tudjak hozzáférni a fájlokhoz.

Döntöttem - leszedem a javító bőrt.

Miért jött volna le, mint a jól megfőtt tojás héja?
Először is, gyakorló módjára parancssorból lefuttattam a chdsk-t (miután már a hangkártya driverjét is hiányolta) majd a mirkosoft oldaláról lelesve követtem a 3 utasításból a másikat - eltávolítani indítványozván a friss, ám de máris rohadt telepítést.

A tevékenységet megerősítő gomb lenyomásakor nem történt semmi - mintha beragadt volna a gomb. úgy is maradt.

Áramtalanítani kellet a gépet.

Ekkor újra próbálkoztam (nem volt az eltávolítható programok között egy megabite-nyi mérete sem az SP3-nak), de az sem járt sikerrel.

Aztán megtettem csökkentett üzemmódban mindezt, de mintha semmi sem történt volna..
AKkor tudtam elszaladni a netre vele (csökkentettben nem megy, ugye ezt tudjátok) a wifin, mikor rendszerindulás közben kilőttem ctrl-alt+delet révén a futó firewall program minden komponensét.

Ekkor adott annyi előnyt, hogy utánanézzek, milyen driverjeim is vannak elavulva.
Elkezdtem hát szépen sorjában leszedegetni őket, egy-egy fülön keresztül, copypastelve és keresve meg a megfelelő fileokat.
Aztán install őket, újraindul a rendszer...de nem megy jobban mint korábban...

Vissza kellett térnem a munkához, és közben arra jutottam, hogy újrainstallálom az xp-t a noti gyári cd-jével, amit meg is találtam, de nem volt meg hozzá a key.
Széttúrtam az összes iratot, de nem lett meg.
A másik gépen leszedtem a key szabadító programot (keyis szabadíította remekül;)
És gondoltam, akkor mehet az újrainstall...

De előtte a külső driverre mentettem a firefox és thunderbrid adatokat a mozbackuppal, majd kicsit szinkronizáltam néhány mappát...
de nem lehettem biztonságban, mert már nem is érzékelte, hogy estetleg volna olyan pont, ahov az egyébként bekapcsolt rendszervisszaállítás visszakapaszkodhatna.

Félve, de belevágtam az újrainstallnak, de nem jutottam el szinte sehova, mert már itt nekem a földön az iasStor.sys file-t hiányolja.

Mit csináljak?
SEGÍTSETEK!SEGÍTSETEK!SEGÍTSETEK!SEGÍTSETEK!


csüt. okt. 09, 2008 21:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
JeLo írta:
... Az a ciki, hogy be van pipálva :)

Próbáld meg kiszedni, OK, kilépni, majd vissza és újrapipálni, OK. Ott kell lennie.


szomb. okt. 04, 2008 20:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 03, 2008 18:59
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
stell írta:
start>vezerlo pult>klasikus megjelenites>es ot kene lenie a hangszoronak>nyisd ki es pipazd be hogy jelenjen meh a talcan.
Adok neked a privat uzibe egy szuper> linket szamitogepkel foglalkozol biztosan tudsz angolul>itt mindent megtalalsz ami a hibat csinalhasa es siok masat is:


Az a ciki, hogy be van pipálva :)


szomb. okt. 04, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
start>vezerlo pult>klasikus megjelenites>es ot kene lenie a hangszoronak>nyisd ki es pipazd be hogy jelenjen meh a talcan.
Adok neked a privat uzibe egy szuper> linket szamitogepkel foglalkozol biztosan tudsz angolul>itt mindent megtalalsz ami a hibat csinalhasa es siok masat is:


szomb. okt. 04, 2008 19:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 03, 2008 18:59
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
stell írta:
Nyisd ki az eszkozkezelot,tavolisd el a hangkartyat>restart .


Ez megvolt. Újrainstalláltam már 2x. Sőt olyan hiba is van, hogy nem lehet a Recorderrel felvenni semmilyen forrásból. Azt írja ki, hogy Olyan eszközazonosítót használt, amely kívül van a rendszer tartományán.


szomb. okt. 04, 2008 18:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás 
Nyisd ki az eszkozkezelot,tavolisd el a hangkartyat>restart .


szomb. okt. 04, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: pén. okt. 03, 2008 18:59
Hozzászólások: 15
Hozzászólás 
Üdv!

Volt egy STOP: 0x0000000A hibaüzenetem videók elindításakor. Az SP3 felrakása megoldotta a problémát, de generált újakat.

Amióta felraktam, a böngészőkben nincs hang. Mindenhol máshol van. Egy SB Live 5.1 hangkártyám van. A hangerőszabályozó ikon nem jelenik meg a tálcán, hiába van bepipálva.
Továbbá az MSN Live minden elindításkor először újratelepíti magát, aztán megy gond nélkül. Ez most mi?

Előre is köszi a segítséget.


szomb. okt. 04, 2008 14:28
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Rootbeer írta:
...Más másolásvédelem feltörő progi után kell néznem. Tudnál vmit ajánlani, Laci?...

Persze. :D

De:
1. Töröld a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\SlySoft\AnyDVD\Key kulcsot, ha van ilyen. Ebben van a régi kód, amit az új telepítés nem fogad el, mert bannolták az új verzióju programban.
2. Telepítsd az új AnyDvd-t. De be kell tartani a telpítési utasításokat.

Ami általában:
1. Nem szabad a telelpítés alatt az Internetre csatlakozni.
2. Ha kér újraindítást, rá kell hagyni (nincs Internet)
3. mindig beteszi az automatikus frissítést, ezt ki kell kapcsolni.
4. Bekapcsolja az a Win-nel való automatikus indulást is, ha nem kell ezt is ki lehet szedni.
5, Vagy ad egy új Reg kódot, vagy egyes exe fájlok cseréjét. Attól függ, ki törte fel.

Ezen az oldalon mindig találsz újat (a Beta verziókat ki lehet hagyni):

http://www.2baksa.net/

Az angolra nem kell átváltani, mert ott van az oroszban is. Jó tűzfalad, víruskeresőd legyen!.

A legutóbbi verzió (AnyDVD HD v6.4.5.5):
http://www.2baksa.net/news/28001/

A felugró reklámoldalakat ki kell kapcsolni. Ha FF-ed van, ott tilthatod a sok reklámot, de hát ebből élnek, el kell viselni.

Sok szerencsét. :D


vas. júl. 20, 2008 17:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Csak a Registry pucolás marad.


TC Ultra amit talált (rejtettek láthatóak természetesen), mind kitörölve; Symantec Protectionból is törölve, Regeditben minden Slysoft és Anydvd
bejegyzés törölve, régebbi, nem hd-s verzió (anydvd 6.0.8.2) telepítve, reboot, majd kiír: "a próbaidő lejárt"

Más partícióra telepítés nem segít, ugye? Új telepítést nem ér meg. Más másolásvédelem feltörő progi után kell néznem. Tudnál vmit ajánlani, Laci?

Egyébként nem mindegyik crackhez írják meg az nfo-t, illetve van olyan is, ami az update melletti működést garantál. No, mindegy, tényleg p_cs voltam... :twisted:

----

Újrapatch-cseltem a programot, megy! Kösz a segítséget! Lehet, hogy ez volt az egész mögött. Újraindítás után (is, vagy elég csak akkor) kell patch-cselni, nem előtte. Ezt nem írták meg az okosok.
Üdv. Rootbeer


vas. júl. 20, 2008 11:07
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Rootbeer írta:
...Frissítő telepítés megoldhatja a problémát setupCD-ről? ...

Nem. :o

Csak a Registry pucolás marad. Illetve nézd át a C:-t, és minden AnyDvd, Slysoft kezdetű, tartalmu fájlt, könyvtárat törölj. Lehet még elrejtve e Doc..& Settings-ben, meg a ProgramFiles /CommonFilées-ban is, meg a Win-ben is valahol. Nem árt, ha TC-vel csinálod, a Win keresője sz*art sem ér.


vas. júl. 20, 2008 10:54
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás 
Ja. Tudom, rögtön emlékeztem rá, hogyan csináltam korábban a telepítést, amikor egy újraindítás után megkaptam az üzit. Most elsiettem a dolgot. Már vagy 3 éve használom a rókát, os újratelepítés után egy ideig nem kellett, aztán így elcs_sztem. Nem gond. Lehet, hogy tényleg belenyúlok a registerybe.

Egyébként visszatértem épp ahhoz a rendszervisszaállítási ponthoz, amit az AnyDVD miatt eszközölt a rendszer. De hiába... Hogy ez hogy lehet, azt azért megkérdezném a SlySofttól! Valami ügyeskedés biztos van benne, hisz épp a registryt kezeli, gondolom, a windowsos rendszervisszaállítás. Mivel azonban a fájlrendszert úgy hagyja, gondolom, ez fájlként újraírja, vagy kicsomagolja magát, akár a rendszervisszaállítás memóriájából, ahol a korábbi (rossz) állapot el van mentve. Nem tudom.
Marad a regedit.

Frissítő telepítés megoldhatja a problémát setupCD-ről? Pont ezért kérdeztem egyébként rá a SP3-ra korábban, mert gondolom, épp úgy jár el, mint egy frissítő telepítés. De nem vagyok informatikus, csak (vmerre) haladó júzer.
:roll:
Kösz.


vas. júl. 20, 2008 9:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Rootbeer

Nahát. :cry:
Benne van az AnyDvd Crack-ban (mindegyikben), hogy az automatikus frissítést ki kell kapcsolni. Nem olvastad el.

Egy ötletem van (miután partició mentésed biztos hogy nincs): rendszer visszaállítás egy korábbi (jó) időpontra.

Ra a Registry editálást ismered, rá lehet keresni minden AnyDvd és Slysoft névre, és az összeset törölni. De óvatosan bánj a Registry-vel, mrt véglegesen hazvághatod a Win-t. Nem árt egy renszervisszaállítási pont létrehozása előtte.


szomb. júl. 19, 2008 18:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás róka
Laci_L írta:

Az AnyDvd-t próbáld meg úgy telepíteni, hogy előtte telejes Uninstallt csinálsz. Ha így sem megy, biztos, hogy egyéb baj (nem XP) van.


Kösz, Laci. Működött a crackelt, míg fel nem ment frissítésért a netre. Igaz nem frissítettem, de a progi leszedett valamit, s onnantól nem futtatja, csak a próbaidő lejártát és a megrendelést tartalmazó üzenetet. Ashampoo Uni-val töröltem (úgyis tettem fel természetesen), rendszert állítottam vissza, de ez az üzi valami okos helyre írhatta be magát a registrybe, nyilván nem tüntetve fel a szoftver nevét, vagyis eléggé reménytelenül megtatlálhatatlan helyre. Van igazi alternatívája a rókának??? (nyilván nem rizikóznék sp3-mal egyelőre a kisróka miatt) :wink:
Üdv. Rootbeer


szomb. júl. 19, 2008 2:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Az SP3 az eddig kiadott összes frissítés plusz náhány új dolog egybe integrálva. Ezt legfeljebb az eredeti XP telepítőbe lehet beleintegrálni, ha nem akar valaki egy új telepítésnél kétszer tökölődni.

Ha az AnyDvd nem megy az SP2 alatt valamiért, akkor az SP3 alatt sem fog. Nálad valami más gond van. Nálam mind a kettővel működött/működik korrekten.

Az AnyDvd-t próbáld meg úgy telepíteni, hogy előtte telejes Uninstallt csinálsz. Ha így sem megy, biztos, hogy egyéb baj (nem XP) van.


pén. júl. 18, 2008 17:01
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szomb. júl. 12, 2008 0:35
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Budapest, V. ker.
Hozzászólás SP3.iso
Sziasztok, skacok!
Sp3-nak június 28-án töltöttem le egy iso képfájl változatát:
xpsp3_5512.080413-2113_hu_x86fre_spcd - már nemtom honnan. De Microsoft weben is megtalálható (most kerestem rá):
http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=hu
De ezzel meg lehet kerülni az integrálást vajon? Vagy ez csak az sp3 telepítő cd-je lehet? 370MB-os a fájl.
AnyDVD szívatott meg, és remélem, SP3 telepítéssel a windows könyvtár és egyéb, fontos könyvtárak systemfájl frissítésével kvázi új windowst kapok a kezem alá, és megint müxik majd az anydvd, ami azután vackolt, h bolond fejjel nem tiltottam le a netről az F-Secure pajzsán, és frissítést talált...
Persze én nem újratelepíteném a windowst. Vajon megoldható-e virtuális drive-on, vagy TC Ultima Prime-mal windows alatt telepíteni? S az közelebb visz-e anydvd-s sz_rakodásomban a megoldáshoz?
Köszönöm.


pén. júl. 18, 2008 14:01
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
csaby26 írta:
Szoval ha nem eredeti a windows-om akkor lottek az SP3-nak??

Igen. :shock:

Az eredeti persze nem azt jelenti, hogy megvetted, hanem azt, hogy elfogadja azt a kulcsot, amit megadtál és aktiváláld is. De a kulcs lehet pl. Corporate is, itt nem kell aktiválni.


csüt. júl. 17, 2008 15:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 09, 2008 16:40
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Szoval ha nem eredeti a windows-om akkor lottek az SP3-nak??


szer. júl. 16, 2008 21:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
csaby26 írta:
Sziasztok!
Nekem is az a gondom, hogy a WU ertesit hogy van SP3, de amikor le akarom tolteni, akkor nem tortenik semmi.
Vajon azert mert nincs feltelepitve az eredtiseg vizsgalo(Geniune), mert a Microsoft oldala mindig ezt ajanlja, hogy ezt a frissitest kell telepiteni....
Es ugytudom hogy ez 300 Megas file ez abban ez esetben szukseges csak ha tobb szgepre akarod telepiteni, allitolag van egy kisebb meretu valtozat is, ezt honnan lehet letolteni, mert a WU-val nem igazan lehet...


A 300 megás verzió az a teljes SP3, minden ami SP2 óta megjelent. A kisebb verzió arra vonatkozik, hogy ha rendszeresen frissítetted a gépet eddig, akkor nem kell mindent leszedjen WU-ról, hanem csak azt szedi le ami még szükséges. A legújabb Geniune mindenképp kell, ha WU-ról akarsz frissíteni.


szer. júl. 16, 2008 20:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
csaby26 írta:
Sziasztok!
Nekem is az a gondom, hogy a WU ertesit hogy van SP3, de amikor le akarom tolteni, akkor nem tortenik semmi.
Vajon azert mert nincs feltelepitve az eredtiseg vizsgalo(Geniune), mert a Microsoft oldala mindig ezt ajanlja, hogy ezt a frissitest kell telepiteni....
Es ugytudom hogy ez 300 Megas file ez abban ez esetben szukseges csak ha tobb szgepre akarod telepiteni, allitolag van egy kisebb meretu valtozat is, ezt honnan lehet letolteni, mert a WU-val nem igazan lehet...

Az a gyanúm, akárhonnan szeded le, vagy kapod az SP3-at, az első dolga az, hogy megnézi az eredetiséget. És ha nem stimmel, beint. :shock:


szer. júl. 16, 2008 20:21
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Kösz nacorvus, de nincs sata vinyó.

Úgy látszik, valamit elszúrtam, mert második próbálkozásra sikerült.
De mit lehet, elszúrni ? A biosban az elsö booteszközt CD-romra állítottam, betetten a CD-t oszt jónapot.
Másodszorra is ezt csináltam.

Sebaj, müködik.


szer. júl. 16, 2008 20:12
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. júl. 09, 2008 16:40
Hozzászólások: 11
Hozzászólás 
Sziasztok!
Nekem is az a gondom, hogy a WU ertesit hogy van SP3, de amikor le akarom tolteni, akkor nem tortenik semmi.
Vajon azert mert nincs feltelepitve az eredtiseg vizsgalo(Geniune), mert a Microsoft oldala mindig ezt ajanlja, hogy ezt a frissitest kell telepiteni....
Es ugytudom hogy ez 300 Megas file ez abban ez esetben szukseges csak ha tobb szgepre akarod telepiteni, allitolag van egy kisebb meretu valtozat is, ezt honnan lehet letolteni, mert a WU-val nem igazan lehet...


szer. júl. 16, 2008 20:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Gondolom a SATA-drivert hiányolja amit,nem integráltál a lemezedbe,sz Sp3 mellett.. :roll: (más gyártótól származó..F6)


szer. júl. 16, 2008 19:18
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás 
Sziasztok !
Nem világos elöttem, hogy a

http://www.msw.hu/cikkek/64/windows_xp_ ... d_dvd.html

leírás alapján készített CD alkalmas-e üres vincsire való telepítésre.
Én megpróbáltam, de mindenáron azt akarja, hogy az A: meghajtóba tegyek XP telepíö lemezt.

Segítséget kérek.


kedd júl. 15, 2008 15:34
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Uff! Pár hete vettem még 512mb ramot.


vas. júl. 13, 2008 13:15
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Más nem történt? Memória bizgerálás?
Ezek a hibák többnyire memóriahiba vagy valamelyik driver összeakadása miatt szoktak előjönni.
Ellenőrizd a memóriát, majd ha az jó, akkor csökkentett módban indítva tiltsd le a szolgáltatásoknál a QoS Packet Schedulert (psched.sys).


vas. júl. 13, 2008 11:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. okt. 18, 2007 18:52
Hozzászólások: 402
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Pár napja raktam fel az sp3-at. A gépet, ott hagytam pár percre. De mire visszajöttem: http://kepfeltoltes.hu/view/080713/DSC01614_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára kiszebra vas. júl. 13, 2008 13:17-kor.



vas. júl. 13, 2008 10:49
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 16, 2008 20:46
Hozzászólások: 5
Hozzászólás 
Mióta felraktam az SP3-at, más frissítést nem hajlandó feltenni. Pl. az Outlook 2003 levélszűrőjéhez néhány dolgot. Na nem mint ha használnám ezt a csodálatos dolgot, de azért szemetszúrt a dolog. Lehet vmi köze az SP3-hoz ennek a dolognak?


hétf. jún. 16, 2008 21:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
OFF:
Most mit csudálkoztok? :wink:
Láthattátok a hozzászóláson úgy en bloc, a linkre kattintás nélkül, hogy ó, ó, ez csak promócióóóó. reklám.

Azért kösz, hogy megnéztétek helyettem is, és megerősítettetek, hogy jók az ösztöneim. :lol:


hétf. jún. 09, 2008 12:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 2584
Tartózkodási hely: miskolc
Hozzászólás Re: számítógép szükséglet
OFF

Tengerisaláta írta:
Számítógép szükséglet...kiscsaj jól nyomja :wink:
http://videoriporter.hu/vr/fs?content=/ ... rter/count


Ha véleményre vagy kiváncsi, akkor a honlap mint adattár nem rossz ötlet, de amit pont belinkeltél meg még ami ezen az oldalon volt, az annyira nem ért semmit, hogy nemigaz.
Az egész egy nagy felesleges tartalom, olyan kérdéseket feltenni amiből semmi nem derül ki főleg az hogy mire jó, semmit sme ér.
Miért nem kérdezed meg ezzel az erővel hogy szoktatok e használni WC papirt. Mert hasonló értelmi szinvonalú kérdés lenne!

Ez az egyésznek semmi informatikai tartalma nincs.
Talán valahol valami OFF topicban elfér vagy mondjuk a kávézóban.
Igy értemes észrevételt sem fogsz kapni.
Főleg hogy a honlapról lehagyták az észrevételeknek való részt, és a riporterek sem adják a nevüket a riportokhoz. Hogy akartok igy bármit is eladni. Ezzel az erőval mondjuk ugy, hogy az összes riportot én csináltam!

ON


hétf. jún. 09, 2008 12:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Tengerisaláta

Már bocsáss meg, de mi köze van ennek a topik tartalmához? Vagy mindegy? :shock:


hétf. jún. 09, 2008 10:18
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag

Csatlakozott: hétf. jún. 09, 2008 10:09
Hozzászólások: 2
Hozzászólás számítógép szükséglet
Számítógép szükséglet...kiscsaj jól nyomja :wink:
http://videoriporter.hu/vr/fs?content=/ ... rter/count


hétf. jún. 09, 2008 10:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Ez nem megoldás,mert az eleve másik partición vigyorog a 230Mb-jával,a rendszerpartíció növekedett meg 172Mb-al lett nagyobb. :shock:

Már írtam, hogy miért (még akkor is, ha a telepítő másutt van):
1. a visszaállító mappa a Win-ben van valami $Uninstall jellegű néven (pontosan nem emlékszem), ez törölhető.
2. létrehoz rendszervisszaállítási pontot, ez is törölhető (ha van egyéb mentés)
3. telenyomja a dllcahe-t, ez is áthelyezhető máshova.
4. a Temp-et is éredemes üríteni.

Mindez együtt bőven kiteszi azt a többletet, amiről írtál. Sőt... :shock:


hétf. jún. 09, 2008 8:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
nacorvus írta:
:roll: ÖÖ tulajdonképpen mire is jó az SP3?
Hogy instant tartalmazza azokat a réseket amit már előtte házi gipszeléssel és registry idomítással,meggyártottam?


Én sem értem mitől akkora durranás. De legfőképpen azt nem értem, hogy miért nem tudnak összesítő javítást gyártani minden frissítés után, havonta. Ha ezt mások egyedül meg tudják oldani 1-2 nap alatt - nem akarok reklámot csinálni senkinek - akkor az MS-nek az a havi 3-4 frissítés beletolása a 10-15 termékükbe kb 5 programozó 15 percnyi munkája. Helyette évekig nyüglődnek rajta, aztán meg már az SP annyival eltér az előzőtől, hogy orrba-szájba tesztelni kell emiatt.


vas. jún. 08, 2008 9:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ez nem megoldás,mert az eleve másik partición vigyorog a 230Mb-jával,a rendszerpartíció növekedett meg 172Mb-al lett nagyobb. :shock:


vas. jún. 08, 2008 7:05
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 521 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség