Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 6:31



Hozzászólás a témához  [ 521 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
Windows XP SP3 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Köszi, ezt még kifelejtettem, hogy a boot képernyő módosított, tehát nem az eredeti boot képernyő indul és ezáltal elvileg a ntoskrnl.exe fájl is módosított. Lehet ez okozza a problémát?


csüt. aug. 19, 2010 15:55
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Sérült a fájl valamiért és nem stimmel az aláírás. Futtass egy sfc /scannow -t


csüt. aug. 19, 2010 15:48
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Gondoltam felrakom a SP3-at, jogtiszta telepítés és ez a hibaüzenet: A számítógép indításához használt rendszerfájl (kernel) nem Microsoft Windows fájl. A szervizcsomag nem lesz telepítve. Bővebben a Tudásbázis Q327101 című cikkében.

Az indításhoz használt rendszerfájl (kernel) mitől vagy miért nem Microsoft Windows fájl? :?:


csüt. aug. 19, 2010 15:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
nacorvus írta:
Eh! oprendszertől függetlenül működik a TCP/IP:Adsz minkét gépnek egy tetszőleges fix IP(lehetőleg a két gépnek nem egyformát)címet és beírod a ping paranccsal-echo-val visszajön ok válasszal és az eltelt idővel :arrow: akkor a kábel és a hálókátya biztosan jó,hiszen a két gép látja egymást.Atöbbi ua mint fentebb amit emlegettek megosztott mappa,wincsi,gép-magyarul tárhely és hozzáférés(jogosultság) kérdése Pl:hálózati név szerver:KÖBÜKI(de,ilyen nálad nincs,hiszen csak két gép van ezért a megosztási mappa mind a két gépen KÖBÜKI,első gép neve(mert név is kell,K1,második gép neve K2-és feltéve ha mind a két gépből mindent látni szeretnél akkor a C:/ gyökér,már ha wines megosztásról van szó.. :)


Aha... Ez nekem kicsit még magas, de szétnézek a gépen.

:arrow: megkérdeztem osztálytársamat is, és ő azt mondta, hogy két hálókártya kell az egyik gépbe. Lehet, hogy ez a probléma?

Keresgéltem neten, hogy hogy módosíthatnám az egyik gép boot képernyőjét. A leírás angol, de a google segítségével valamennyire megértem a szöveget (de nem eléggé :? ). A képek módosításhoz ResHacker kellett. Az a probléma, hogy nem tudom,hogy rakjam be az új boot képernyőt. Annyit értek, hogy valami boot lemezt kell letölteni, és annak segítségével kell egy kép fájlt lecserélni, majd egy másikat futtatni . Az a kérdésem, hogy milyen boot lemez kell, és hol találom meg azt a kép fájlt?


szer. jún. 09, 2010 11:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Erre már ott a megfelelő topik.


szer. jún. 09, 2010 1:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 29, 2008 19:05
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
ebbe a topiba kell a választ adni


kedd jún. 08, 2010 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
windowsmen írta:
Award bios frissítés és Windows vista telepítése


Írjatok ide is
sürgős

:shock: :o
Ki érti?


kedd jún. 08, 2010 19:51
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. dec. 29, 2008 19:05
Hozzászólások: 32
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Award bios frissítés és Windows vista telepítése


Írjatok ide is
sürgős


kedd jún. 08, 2010 19:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Eh! oprendszertől függetlenül működik a TCP/IP:Adsz minkét gépnek egy tetszőleges fix IP(lehetőleg a két gépnek nem egyformát)címet és beírod a ping paranccsal-echo-val visszajön ok válasszal és az eltelt idővel :arrow: akkor a kábel és a hálókátya biztosan jó,hiszen a két gép látja egymást.Atöbbi ua mint fentebb amit emlegettek megosztott mappa,wincsi,gép-magyarul tárhely és hozzáférés(jogosultság) kérdése Pl:hálózati név szerver:KÖBÜKI(de,ilyen nálad nincs,hiszen csak két gép van ezért a megosztási mappa mind a két gépen KÖBÜKI,első gép neve(mert név is kell,K1,második gép neve K2-és feltéve ha mind a két gépből mindent látni szeretnél akkor a C:/ gyökér,már ha wines megosztásról van szó.. :)


kedd jún. 08, 2010 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Squito írta:
Ugye cross kábelt csináltál? És mind2 gép ugyanabban a munkacsoportban van? Esetleg még ki lehet lőni a windóz tűzfalát.


Igen, a cross kábelt csináltam, és mindkettőnek azonos a munkacsoportja. Kikapcsoltam a tűzfalat, de ugyan az...


TargeT írta:
Szokott lenni még a jelszavas user kontra egyszerű fájlmegosztás esete.


Szerintem előbb azt kéne megoldanom, hogy normálisan észlelje.


kedd jún. 08, 2010 15:05
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Szokott lenni még a jelszavas user kontra egyszerű fájlmegosztás esete.


hétf. jún. 07, 2010 17:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Ugye cross kábelt csináltál? És mind2 gép ugyanabban a munkacsoportban van? Esetleg még ki lehet lőni a windóz tűzfalát.


hétf. jún. 07, 2010 17:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Még mindig nem működik :? Nem kell valamit beállítani, mint a Vistán? Kár, hogy az oldalon csak Vista és Win7 leírás van :?
Ha csatlakoztatom a két gépet, akkor mindkettő kiírja, hogy a kapcsolat korlátolt, vagy nem jönlétre. A rajzot osztálytársamtól kaptam, de itt is megtalálható (az utolsó rajzot használtam).


hétf. jún. 07, 2010 14:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Rákatt egy megosztani kívánt mappára és nyomsz egy Alt+Entert. Megosztás fül és kipipálod "A mappa megosztása a hálózaton" szöveg melletti kis dobozt. Ok.


vas. jún. 06, 2010 21:05
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Squito írta:
Meg kell osztani egy-egy mappát. A másik megoldás a jóöreg "\\IP cím\C$" (idézőjelek nélkül kell beírni a futtatásba). Rövid időn belül kér egy felhasználnevet és jelszót, ami a másik gép egyik rendszergazda szintű (vagy a rencergizda) felhasználóneve és jelszava kell, hogy legyen.


Na ez egy kicsit magas nekem. Kezdjük ott, hogy hogy csinálok megosztott mappát?


vas. jún. 06, 2010 12:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Meg kell osztani egy-egy mappát. A másik megoldás a jóöreg "\\IP cím\C$" (idézőjelek nélkül kell beírni a futtatásba). Rövid időn belül kér egy felhasználnevet és jelszót, ami a másik gép egyik rendszergazda szintű (vagy a rencergizda) felhasználóneve és jelszava kell, hogy legyen.


vas. jún. 06, 2010 11:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows XP SP3
Csináltam egy kábelt, amivel összetudnék kötni két gépet, látják is egymást. A problémám az, hogy mégsem tudom használni. Milyen program kell hozzá, hogy adatokat tudjak átmásolni az egyik gépről a másikra?

Majdnem elfelejtettem, hogy az egyik P4-es laptop, a másik egy P4-es asztali PC, s mindkettőn XP legújabb frissítésevan van (ezért írtam ide :) )


vas. jún. 06, 2010 10:30
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Laci_L írta:
TargeT másképp csinálja (nem Online), de a forrás (gondolom) nála is az MS letöltő oldala.

Csakis.
De az SP3 a több mint 300 megájával megjelent DVD mellékleteken is. Ha van ilyene és nem akarja innen leszedni, simán jók ezek a mellékletek is. A mai internet sebességeknél persze nem nem lehet gond a letöltés sem.
Csak azt nem értem, miért ne lett volna meg eddig neki az SP3. Vagy mindig online frissített volna? :hm:
A hotfix még csakcsak, de SP-t azt tuti hogy nem frissítenék online.
Mivel a hotfix több gépre, partícióra szolgál, és nem beszélve a telepítőkészletbe integrálásról, naná, hogy nem frissítek online, ha egy mód van rá.


szomb. máj. 15, 2010 20:05
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:shock:
Idézet:
Főként orvosi programokról illetve orvosi eszközök programjairól van szó.

Érdekes... nálam ezek sohasem az sp3 miatt pusztultak meg..leginkább a hardvertámogatás hiány okozza a problémát pl:párhuzamos (LPT) port hiánya az újabb lapokon,adatbáziskezelőhibák,indexhibák...magyarul az egyik sem a telepített rendszeren múlott,hanem a kitűnően megálmodott programon,ill hogy pontosabban fogalmazzak az"egyiránybagyalogló gyártóján"!
Van.-mi az hogy van?-az összes államilag preferált szoft hasonló problémákkal küszködik-jó hogy nem mindent floppyra kell mentegetni mint előtte :wink:
De,a madáchi idézettel:"ember kűzdj.."


szomb. máj. 15, 2010 19:37
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Akkor inkább valamelyik informatikai lap DVD-ről rakjam fel az SP3-at?

SP3-at (meg a hasonló MS dolgokat) az eredeti MS forrásból töltsd le mindig. A többi lehet fertőzött, hibás, elkutyult (más neve van a fájlnak) is.
Arról nem beszélve, hogy az Auto Update ezt elintézi neked minden tökölődés nélkül.
TargeT másképp csinálja (nem Online), de a forrás (gondolom) nála is az MS letöltő oldala.

A fuserált XP-kel csak szívni fogsz.


szomb. máj. 15, 2010 19:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Laci_L írta:

Ezek a programok vagy nagyon öregek, vagy elizélték. Egyik esetben sem ajánlott használni.
Ha meg mindenképpen kell, akkor az SP2-t tartalmazó géppel nem kell a Netre csatlakozni, csak Ofline csinálni a melót. Ha a programnak kell a Net, akkor abból új verziót kell beszerezni. Ha nincs, el kell felejteni.[/quote]

Főként orvosi programokról illetve orvosi eszközök programjairól van szó.
Akkor inkább valamelyik informatikai lap DVD-ről rakjam fel az SP3-at?


szomb. máj. 15, 2010 19:06
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Szerintem egyébként a legtöbb július utáni frissítés fel fog menni az SP2-re is (ha csak direkt le nem tiltják benne). Gondoljunk bele, a frissítések 90%-nál most is ugyanaz a hotfix-fájl van mindkét SP-hez. Tehát akár még hosszú hónapokig védett lehet az SP2, elméletileg addig, amíg fel nem bukkan egy olyan sebezhetőség, ami az SP2-t érinti, az SP3-t pedig nem.


szomb. máj. 15, 2010 18:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... amelyek SP3 alól nem hajlandóak feltelepülni.

Ezek a programok vagy nagyon öregek, vagy elizélték. Egyik esetben sem ajánlott használni.
Ha meg mindenképpen kell, akkor az SP2-t tartalmazó géppel nem kell a Netre csatlakozni, csak Ofline csinálni a melót. Ha a programnak kell a Net, akkor abból új verziót kell beszerezni. Ha nincs, el kell felejteni.


szomb. máj. 15, 2010 18:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT írta:
Szerintem meg akkor járna a legjobban, ha végre megbarátkozna az SP3-mal. :wink:
Olyan nagyon nem lassíthat. Ha meg igen, ott más baj van, valami driver vagy hasonló kérdés.
:lol:


Mit lehet tenni, ha a jövőben kell az SP3? Felrakni, de előtte azokat a programokat, amelyek SP3 alól nem hajlandóak feltelepülni.


szomb. máj. 15, 2010 18:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Szerintem az történt, hogy kiguberálta, hogy mik frissebbek, mint az SP3 és azokat a végén újra rápakolta.


vas. máj. 02, 2010 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
EFi írta:
... Ezen kívül, ami még feltűnt, hogy a korábbi fentlévő frissítések nagy része (kb 3/4-e) a Programok telepítése/törlése alatt új dátumot kapott, az SP3 telepítésének napját.

Mert valószínüleg felülírta (ugyanavval) a régit. Így biztos, hogy korrekt a fájl, és nem kellett darabonként ellenőrizni. :shock:


vas. máj. 02, 2010 16:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
EFi írta:
Üdv!
Ha XP Pro SP2 foltozva volt idáig (kb 100 javítás), majd erre ráteszem az SP3-at, akkor felülír adott esetben már javított fájlokat is és újra felajánl a WUP 40-50-et ezek közül? (azokat amelyek egyben SP3-ra is érvényes frissítések az SP2 mellett)


Na, meg is válaszolom magamnak.
Mindösszesen 1-et ajánlott fel, ami egyébként kimondottan az SP3-hoz való csak.
Ezen kívül, ami még feltűnt, hogy a korábbi fentlévő frissítések nagy része (kb 3/4-e) a Programok telepítése/törlése alatt új dátumot kapott, az SP3 telepítésének napját.


vas. máj. 02, 2010 12:05
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Hogy megint milyen igazatok van. :wink:
Azelőtt nekem is csak egy zöld háttér volt.


kedd márc. 09, 2010 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Őszintén megvallva azelőtt mindent felraktam ...

Hát igen. Én még azt a lankás domboldalt is kiszedtem. Kék az asztal, és kész.

Ez háttér dolg olyan, mint nagyanyámnak volt a csipke minden fotelen.
Meg a bólogató kutya annakidején. :D


kedd márc. 09, 2010 20:03
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Na már megint igazad van. :wink:
Őszintén megvallva azelőtt mindent felraktam a Talismantól kezdve a WindowsBlinds-ig, ezek aztán tudták fogni a gépet.
Most megnéztem jobban a dolgokat, csak a Le505 kapcsolódik az uxtheme-hez a többi nem, ezt meg nem használom. Ezért lehet, hogy nincs észrevehető lassulás. :wink:


kedd márc. 09, 2010 19:45
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Igazad van, van valami uxtheme ami nem szereti az SP3-at.

Na ugye. :wink: Nem akarok már tovább rosszmájúskodni. Vagy mégis.
Az ilyen felületes - nem konkrétan skin :P - dolgok miatt mondják azután, hogy tök hülye a Microsoft, meg hogy semmit nem ér az SP3, mert tönkrevágja a gépet, rendszert.
Oszt csak a szokásos user effektus. Hogy ne mondjak csúnyábbat. :lol:

Egyébként akinek annyira kell a skin, meg a változatosság, tőlem random változtassa naponta chromiumra, meg ami még létezik.
Én valahogy jobban szeretem, ha a megszokott. És mindenhol az, egyforma. De ezért jó, ha nem vagyunk egyformák. :D


kedd márc. 09, 2010 19:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Supervisor írta:
... Az SP3 kinyírta a szép skineket ...

Ez az. :o
De minek? Fogja a memóriát, processzort, csak gond van vele. :( Meg jöhet egy jó kis vírus is vele. :roll:
Nekem úgy jó ahogy van. De nem csak ez, hanem pl az autóm is. A hajamat sem festem. :D


Komolyan mondom nem vettem észre, hogy 3000MHz és 3,5 GB illetve 2800 MHz és 2 GB mellett fogná a memóriát és a processzort.
Az a három XP skin egy idő után nagyon unalmas tud lenni, de egy mélybordó-metál meg a chromium az már azért mégiscsak más.
Az autóval meg úgy vagyok, hogy az új úgy jó ahogy van, de a réginek mindkét lökhárítóját színrefújtam a nyáron, tíz évet fiatalodott.
A hajamat meg nem kell festeni, különben is nem tesz jót az egészségnek. :wink:

Ja és nem valamilyen rendszerhez kapcsolódó skinekről van szó, ezek rendszerfüggetlenek és ezért nem venni észre a teljesítményen.


kedd márc. 09, 2010 18:54
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT írta:
Supervisor írta:
Az SP3 kinyírta a szép skineket

:roll: :shock: Miféle skinek? Talán pont ez volt a baj, hogy SP2-es állapotban valami tweaker programokkal bele lett piszkálva a rendszerfájlokba is. uxtheme, meg hasonló. A rápakolt SP3-tól meg meggárgyult.
De lehet, hogy én tévedek és kérek mélységes bocsánatot. :wink:
Esetleg egy tiszta SP3-as telepítés után rápakolni azokat a nyüves skineket. ha már azok annyira fontosak, fontosabbak, mint a biztonság.
Én pl. sosem használok op. rendszeren külső skineket. Na jó, Vistán volt az a boot képernyő csere, de az csak egy .mui fájl volt.


Igazad van, van valami uxtheme ami nem szereti az SP3-at.
Így visszagondolva először kellett volna az SP3 aztán a skinek, akkor talán nem vesztek volna össze.
Egyébként nem vettem észre, hogy a skinek észrevehető lassulást okoztak volna egyébként is csak kettőt használok. :wink:


kedd márc. 09, 2010 18:48
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Az SP3 kinyírta a szép skineket ...

Ez az. :o
De minek? Fogja a memóriát, processzort, csak gond van vele. :( Meg jöhet egy jó kis vírus is vele. :roll:
Nekem úgy jó ahogy van. De nem csak ez, hanem pl az autóm is. A hajamat sem festem. :D


kedd márc. 09, 2010 17:29
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Supervisor írta:
Az SP3 kinyírta a szép skineket

:roll: :shock: Miféle skinek? Talán pont ez volt a baj, hogy SP2-es állapotban valami tweaker programokkal bele lett piszkálva a rendszerfájlokba is. uxtheme, meg hasonló. A rápakolt SP3-tól meg meggárgyult.
De lehet, hogy én tévedek és kérek mélységes bocsánatot. :wink:
Esetleg egy tiszta SP3-as telepítés után rápakolni azokat a nyüves skineket. ha már azok annyira fontosak, fontosabbak, mint a biztonság.
Én pl. sosem használok op. rendszeren külső skineket. Na jó, Vistán volt az a boot képernyő csere, de az csak egy .mui fájl volt.


kedd márc. 09, 2010 12:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
TargeT írta:
Szerintem meg akkor járna a legjobban, ha végre megbarátkozna az SP3-mal. :wink:
Olyan nagyon nem lassíthat. Ha meg igen, ott más baj van, valami driver vagy hasonló kérdés.
Vagy még mindig nem SP3 integrált telepítőről rakta fel a cuccot. Igaz mennie kellene külön rátéve is, meglévő rendszert csak ezért nem kell újratelepíteni. Újat telepíteni viszont botorság nem integráltan.
Vagy még az van, hogy különös hardverei vannak, és különösen össze tudja szedni a problémákat. :lol:


Én megbarátkoznék vele, csak az a gond, hogy a laptop nem akar. 2800 MHz CPU és 2 GB RAM mellett sem.
Jól tudod, mert valóban még az SP2-ről lett felrakva, még mindig nem csináltam meg az SP3-at a telepítőbe. Nem volt rá időm, már napok óta a garanciális Samsung winchestert tesztelem, amelyik minden indítás után rosszabb lesz.

Az SP3 kinyírta a szép skineket, és úgy megfogta a laptopot, hogy csak vánszorgott, pedig mindent kiszedtem ami foghatta a CPU-t.
Most úgy megy mintha új telepítés lenne rajta.


kedd márc. 09, 2010 11:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\CSDVersion=Szervizcsomag 3

Ezt javítsd át. De előtte mentsd el az eredeti reg értéket. :shock:
Nem próbáltam ki, remélem jó lesz. :D

Én is csak rákerestem a "Szervizcsomag 3"-mal a registry-ben.


Köszönöm szépen a segítséget. Amióta leszedtem mintha egy új telepítés lenne, bár a mostani sem volt még fél éves sem.


kedd márc. 09, 2010 11:25
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Szerintem meg akkor járna a legjobban, ha végre megbarátkozna az SP3-mal. :wink:
Olyan nagyon nem lassíthat. Ha meg igen, ott más baj van, valami driver vagy hasonló kérdés.
Vagy még mindig nem SP3 integrált telepítőről rakta fel a cuccot. Igaz mennie kellene külön rátéve is, meglévő rendszert csak ezért nem kell újratelepíteni. Újat telepíteni viszont botorság nem integráltan.
Vagy még az van, hogy különös hardverei vannak, és különösen össze tudja szedni a problémákat. :lol:


hétf. márc. 08, 2010 20:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Supervisor írta:
... Hogyan és hol lehetne ezt a regeditben átírni, visszaírni? ...

Regedit
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\CSDVersion=Szervizcsomag 3

Ezt javítsd át. De előtte mentsd el az eredeti reg értéket. :shock:
Nem próbáltam ki, remélem jó lesz. :D

Én is csak rákerestem a "Szervizcsomag 3"-mal a registry-ben.


hétf. márc. 08, 2010 20:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás 
Leszedtem a laptopról az SP3-at, azóta sokkal gyorsabb lett. A Rendszertulajdonságokban viszont ottmaradt. Hogyan és hol lehetne ezt a regeditben átírni, visszaírni?
Azt tudom, hogy felhasználót hol és hogyan lehet. :?:


hétf. márc. 08, 2010 19:45
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
EFi írta:
... Ilyenkor szokott becsúszni 1-2 eredetiségellenőrző "frissítés" is ...

Nem baj. Jogtiszta. :D


pén. feb. 26, 2010 16:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Laci_L írta:
Akkor meg az SP3-ra ráeresztettem a WinUpdate-et, ami aztán nyomta amit akart. Én meg addig letoltam egy-két sört. :D


Ilyenkor szokott becsúszni 1-2 eredetiségellenőrző "frissítés" is :roll:

Sejtettem amúgy, hogy mindent kezdhetek elölről és igen, azért feszegetem a kérdést, mert megszűnik az SP2 támogatása.


pén. feb. 26, 2010 15:54
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Másrészt lehetnétek egy kicsit önállóbbak is. :lol: Ha már a jelenlegi állapot megvan ...

Nekem eddig nem volt meg, sosem hsználtam, de most elmentettem. Nagyon ritkán kell telepítenem (manapság már, hálistennek). :shock:

Akkor meg az SP3-ra ráeresztettem a WinUpdate-et, ami aztán nyomta amit akart. Én meg addig letoltam egy-két sört. :D


pén. feb. 26, 2010 11:05
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Szerintem átpakolja a srác másik tárhelyre. Egyrészt.
Másrészt lehetnétek egy kicsit önállóbbak is. :lol: Ha már a jelenlegi állapot megvan, nem olyan nagy dolog követni a havi "eseményeket" és magad aktualizálni a patch kedd után, vagy ha van valami rendkívüli kiadás.
Igaz ehhez dolgozni kell kicsit, nem rendre készen letölteni 100 mega fölötti csomagokat. :wink:
Ha a kivont frissítéseket tudod, az újakat elég berakni, de az se vészes, ha egy-két kivont benne marad a pakkban.
Vagy fel kell rakni VirtualBoxban egy alap SP3-at, és azt nézegetni, hogy mi aktuális. Ebből is megoldható a nyomonkövetés, ami kis ügyességgel még valamelyest automatizálható is.


pén. feb. 26, 2010 10:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... a HFLSIP-es magyar oldalról is letöltheted egyben ...

Márc. 31.-el megszünik az extra.hu ingyenessége, kíváncsi vagyok marad-e az oldal. Ha nem akar fizetni, keresgélhetünk. :shock:

Én mindenesetre a lényeget elmentettem, mert ennyi infot nem akarok megjegyezni. :D


pén. feb. 26, 2010 10:20
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Én úgy tudom, kezdheted elölről a hotfixek telepítését. Illetve így tapasztaltam.
Egyszer volt, hogy egy rendszerre újra ráraktam az SP3-at javítási célból. Még bizonyos gyenge kártevőket vagy azok utóhatását is helyreállított.
Utána az összes addig megjelent SP3 utáni hotfixet fel kellett raknom.
Végül is nem egy különös probléma. Az aktuálisan érvényes hotfixek egy batch fájlból indítva beavatkozás nélkül felrakhatók a /passive /nobackup /norestart kapcsolóval.
Ha nincs meg az aktuális összes hotfix, a HFLSIP-es magyar oldalról is letöltheted egyben, bár abban az IE 8 és WMP 11 is benne van.
Ezek telepítése nélkül viszont amúgy se igen érdemes nekifogni. :wink:

Mellesleg a nyáron megszűnik az SP3 előtti XP-k támogatása, így biztonsági hotfixek sem fognak megjelenni az SP2-es vagy régebbi rendszerekre.


pén. feb. 26, 2010 9:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Az most mindegy, hogy 70 vagy 40-50.
Ez a 70 valószínűleg mind egy szálig fent van, hiszen, ami az SP3-hoz kell, az pláne kellett az SP2-höz. A kérdés arra vonatkozott, hogy akkor most ezek ugranak, vagyis az SP3 ráengedéssel "visszatekerem" az XP lelkivilágát az SP3 megjelenésének idejére, mivel a frissítések által azóta módosított fájlokat felülírja az SP3-as (régebbi) verziókra, vagy intelligens módon ilyet nem csinál?


csüt. feb. 25, 2010 22:06
Profil Privát üzenet küldése
Online
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Az SP3 után olyan 70 db XP biztonsági frissítés van, ha a legújabb kettőt is beszámítjuk. :wink:


csüt. feb. 25, 2010 21:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1093
Hozzászólás 
Üdv!
Ha XP Pro SP2 foltozva volt idáig (kb 100 javítás), majd erre ráteszem az SP3-at, akkor felülír adott esetben már javított fájlokat is és újra felajánl a WUP 40-50-et ezek közül? (azokat amelyek egyben SP3-ra is érvényes frissítések az SP2 mellett)


csüt. feb. 25, 2010 21:31
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én egyet nem értek. Ha gyárilag Ultimate volt rajta, akkor most miért HP lett visszarakva?


kedd feb. 16, 2010 22:33
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 521 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség