Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: pén. máj. 03, 2024 13:43



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
:shock: Most én nem értelek. Ha 3 közül kipucolsz 2 "feleslegeset", akkor 1 marad, és meg sem jelenik a boot menü. :lol:
Azt mondtad van XP is, ennek indítása lesz az Earlier Version of Windows. Ez gondolom, kell, de nyugodtan nevezd át XP-re.
Windows 7-ből lett kettő, ezek közül akartál egy feleslegeset kitörölni szerintem. Valószínű, hogy ugyanoda mutat, és mindkettő indítja a Win7-et, de törlés előtt próbáld ki, és azt töröld, ami nem kell.
Ha kitörölted teljesen, és nem indul a Win7, akkor is helyre lehet hozni a telepítő lemezről bootolva, vagy az XP alól elindított EasyBCD-vel. Utóbbihoz XP alatt valamelyik keretrendszer is kellett.


vas. aug. 14, 2011 19:50
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Windows 7
Na most akkor megint nem tiszta valami.Az edit boot menüben mindegyiket töröljem ki?Nem lesz abból gubanc?A két feleslegesnek tartottat kipucoltam de gépindításkor így is marad egy.


vas. aug. 14, 2011 18:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
Ha nem akarsz a bcdedit paranccsal ügyködni, akkor legegyszerűbben törlöd a felesleges bejegyzést az EasyBCD programmal.
Ehhhh, közben meg fizetős lett a korábbi free. :roll:
Legyen akkor helyette ez: EasyBCD 2.1


vas. aug. 14, 2011 14:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Windows 7
Újraraktam a héten a hetest és azóta megjelent EZ a bootmanager indításkor.Korábban is meg most is be volt állítva hogy az a merevlemez legyen a boot sorrendben az első amelyiken a win7 található,a másikon az XD van.azt ne lérdezzétek hogy mért szerepel kétszer is a windows 7 a listában.Hogy tudom ezt a managert eltüntetni?


vas. aug. 14, 2011 13:32
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
Szerintem mindenképpen a 2. megoldás körül kellene próbálkozni. Én SP-t nem szoktam feltenni online, csak offline.
Lehet, hogy ez esetben ettől el lehetne térni, mert ha majdnem minden korábbi frissítés fenn volt, akkor alig van mit molyolnia a netről.

Ha mindenképpen az újratelepítés marad, akkor csak integrált SP1 telepítővel érdemes nekifutni.

Offline és online telepítőt is próbáltam, egyik sem volt neki jó. Jelentkeztek aztán más gondok is, még BIOS frissítés is kellett, ennek örömére nem szórakoztam vele tovább. Formázás és újratelepítés után simán felment az SP1 offline. Szerintem erősen buherált volt a szerencsétlen.


csüt. aug. 04, 2011 12:38
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Ha már egy felhasználóra sikerül megcsinálnom, akkor szerintem a többire is menni fog. Egyébként utánaolvasva mások is küzdenek azzal, hogy az UAC-t nem lehet tanítani, így bukkantam rá a Smart UAC nevű alkalmazásra, ami elvileg ezt orvosolná. A dolog egyetlen apró szépséghibája, hogy olyan szinten zabálta a procit, hogy semmit nem tudtam csinálni tőle. Eltávolítani pedig csak csökkentett módban sikerült. Ki tudja mennyire megbízható ezek alapján...
Találtam viszont több módszert is arra, hogy lehet más felhasználó nevében futtatni egy programot úgy, hogy megjegyezze a jelszavát. Mivel ezek Xp esetén működnek nem biztos, hogy Win 7 esetén is jók. Persze akkor meg az UAC-t ki kell kapcsolni, de akkor legalább a SpeedFan is hajlandó lesz felhasználói jogokkal futni, ha a felhasználó jelentkezik be.
A legjobb persze az lenne, ha a HD Sentinel is beérné felhasználói jogokkal, mint megtudtam van ilyen alternatívája, csak nem olyan jól használható és tudásra is karcsúbb. De lehet más is akadna még erre a célra, bár nem szívesen mondanék le róla.


csüt. aug. 04, 2011 11:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
:hm: miért is kérne a te gépeden amikor már egyszer tökönrúgtad?,a másik gépen ill távoli felhasználónál is ue feladat vár rád a te gépeden:jogusultságok ill futásszintek kiosztása a távoli felhasználóknak..tudom,ezt most madarin-kínaiban írtam 8)


szer. aug. 03, 2011 22:33
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Az UAC kéri, ha Rendszergazdaként lépek be, akkor is kér megerősítést (igaz jelszót nem), pedig ahhoz a fiókhoz a gyári ütemezése van, ha kikapcsolom az UAC-t, akkor simán indul, viszont felhasználóként nem. Nem teljesen értem amit írsz (biztosan a fáradtságom az oka), de ha jól értem a user+feladatkezelős részt, akkor a feladatkezelő bekérte a rendszergazda jelszót, amikor a feladatot létrehoztam (hogy az ő nevében fusson). De mondom rendszergazdaként is rákérdez, tehát ő sipákol.


szer. aug. 03, 2011 19:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
2: Az MS Supportról letölteni egy önálló ellenőrző+telepítőt. ....

Mit próbáljak még? Hagyjam, és telepítsem újra az egészet?

Szerintem mindenképpen a 2. megoldás körül kellene próbálkozni. Én SP-t nem szoktam feltenni online, csak offline.
Lehet, hogy ez esetben ettől el lehetne térni, mert ha majdnem minden korábbi frissítés fenn volt, akkor alig van mit molyolnia a netről.

Ha mindenképpen az újratelepítés marad, akkor csak integrált SP1 telepítővel érdemes nekifutni.
Ha esetleg valakinek nem volna, meg lehet csinálni a RT Se7en Lite 2.6.0 programmal, sőt egyéb tweakelést, módosítást és újabb hotfixek integrálását is.
Igaz kell a WAIK is hozzá, és kicsit soká tart, de csak egyszer kell megcsinálni. Az SP1 rátelepítés önmagában is elég hosszú.


szer. aug. 03, 2011 19:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
VodkaTam írta:
Nos miután napok óta kínlódok és átolvastam a fél netet, még mindig nem sikerült megoldanom, hogy ne kérje be minden indításnál a jelszót.

Az itt a baj, hogy ez fából vaskarika, és szerintem nem is az UAC akadályozza az indítást, vagy kéri a jelszót.
Ez a feladatütemezős indítás az UAC okézásának megkerülésére van, nem a rendszergazda jogú indításra jelszó nélkül. Szerintem, meg így utólag.
Első körben tetszetősnek tűnt, hogy megoldhatja ezt is, de a feladatkezelős indítás csak annyit tesz, hogy rendszergazdaként bejelentkezve és indítva egyes rendszer programokat, ne kelljen még leokézni az UAC figyelmeztetést is.
A rendszergazda jelszót ilyenkor már megadtad a bejelentkezéskor, de ha userként vagy belépve a feladatkezelős indításnál, akkor hol van eltárolva a rendszergazda jelszava? Ez nem töltődik ki automatikusan, ezért kell megadni.
Bocs, én is csak a rendszergazda joggal indított parancsikont említettem, de ehhez is kell természetesen a jelszó.


szer. aug. 03, 2011 18:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Nos miután napok óta kínlódok és átolvastam a fél netet, még mindig nem sikerült megoldanom, hogy ne kérje be minden indításnál a jelszót. Úgy tűnik a UAC-hez kéne csinálni valami szabályt, hogy márpedig ez kivétel, és ne kérdezze meg minden indításnál, hogy futhat-e a program. Hogyan/hol/mivel lehetne szerkeszteni ilyen mélységekben a beállításait? Számomra az is rejtély, hogy mi alapján hozza a szabályokat, ugyanis ha rendszergazdaként lépek be, akkor is rákérdez, hogy futtatom-e a HDSentinel-t, sőt azóta, hogy aktív az UAC a SpeedFan is csak rendszergazdaként hajlandó futni bármit csinálok is (Pl. feladatütemezőbe csinálok egy szabályt rá, hogy a felhasználó nevében induljon, belépek rendszergazdaként, vagy felhasználóként, indításnál UAC kéri hozzá a rendszergazda jelszavát. Ha megadom elindul az ő nevében, ha meg nem akkor meg sehogy sem.). Azon gondolkodtam, hogy pl. az Avast ami szintén magától indul szó nélkül indulhat, nem köt bele. Mi alapján válogat? Jó lenne valahogy a HDSentinelt is hozzáadni ahhoz a bizonyos listához (ha van ilyen egyáltalán).


szer. aug. 03, 2011 18:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Pár napja szenvedek egy géppel. 32-bites Win7 Ultimate van rajta, és az SP1-et kéne rá telepíteni, de mindig sikertelen, kb. 90% körül megáll, mielőtt még újraindulna. A hibakódot persze nem írtam fel, de kétféle javaslat van rá:
1: Update szolgáltatás letiltása után törölni az összes letöltött fájlt a SoftwareDistribution alól, újraindítani, és úgy telepíteni. Sajnos ez a módszer ugyanúgy sikertelen.
2: Az MS Supportról letölteni egy önálló ellenőrző+telepítőt. Ez lefutott (dolgozott egy ideig, közölte hogy kész, majd újraindult), de a rendszer tulajdonságainál nem jelzi, hogy SP1 lenne, a Windows Update pedig ugyanúgy telepítésre kínálja az SP1-et.

Mit próbáljak még? Hagyjam, és telepítsem újra az egészet?


szer. aug. 03, 2011 8:30
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
Előre hozz létre az asztalon vagy valahol egy parancsikont a futtatásra. Erre a parancsikonra állítsd be hogy rendszergazdaként fusson, és ezt indítsd a feladatkezelővel.

Sajnos teljesen ugyanaz az eredmény. Nézegettem viszont, hogy van egy olyan opció a Műveletek fülön, hogy "Indítás helye". Nem tudom esetleg ezzel nem-e lehetne kezdeni valamit.


kedd aug. 02, 2011 17:47
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
VodkaTam írta:
Be tudok állítani mindent, el is indul a rendszergazda nevében amikor a felhasználó bejelentkezik, csak épp sehol semmi nyoma, mivel a rendszergazda futtatja. Nincs ikonja, nincs a feladatkezelőbe...

Előre hozz létre az asztalon vagy valahol egy parancsikont a futtatásra. Erre a parancsikonra állítsd be hogy rendszergazdaként fusson, és ezt indítsd a feladatkezelővel.


kedd aug. 02, 2011 17:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
Tényleg nem akarok vitatkozni, de nem ezt írta, hanem azt hogy:

Pedig azt teszed, és félrecsúsztál, mert pont az elejét hagytad le. :wink:
Az első mondat még jobban rávezet, ha a talán az általad is idézett második rész esetleg kétséget hagyott volna.
Tehát ez volt az eredeti: (kiemelés tőlem)
Idézet:
Adott egy gép amin két fiók van, egy rendszergazda és egy felhasználó. Azt szeretném, ha a felhasználó alatt is futna a HD Sentinel...

Meg ez:
Idézet:
Hogyan tudnám beállítani, hogy a felhasználó is hozzáférjen?

Azt áruld el, hogy DOS bootként hogyan fog a felhasználó fiókban futni a Sentinel. :twisted:
A kérdés nem az volt, hogy egyáltalán elindítható-e valahogy, hanem hogy userként bejelentkezve is fusson. DOS-ként bootolva mi egyéb programjait használná közben? :roll: Manapság.
Vagy majd a user bootolgat DOS-t? :shock:
Ha meg csak arról lett volna szó, hogy néha elindítgatja a Sentinelt, akkor meg miért kellene DOS bűvészkedéssel játszadozni? Elindítja rendszergazdaként, és annyi. :D

A távoli elérés igénye valóban később került említésre.

Laci_L írta:
De nem hasogatom a szőrszálat, túlbeszéltem(tük). :D

Lehet. De néha ennyire kekec tudok lenni. :wink:

A megoldást közben stell megadta a feladat ütemezővel. 8) Amivel az UAC okézást is el lehet tüntetni Win7 esetében, ha egyébként nem akarjuk azt teljesen kilőni.
Vagy úgy látszott, mert ezek szerint közben kiderült, hogy ennél ez mégsem vált be. :hm:


kedd aug. 02, 2011 17:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Sajnos a Feladatütemező nem hozta meg a várt sikert. Be tudok állítani mindent, el is indul a rendszergazda nevében amikor a felhasználó bejelentkezik, csak épp sehol semmi nyoma, mivel a rendszergazda futtatja. Nincs ikonja, nincs a feladatkezelőbe (ha párhuzamosan belépek rendszergazdaként is, akkor ott van a feladatkezelőbe mindkét példány), és még a Feladatütemezőbe sincs nyoma felhasználóként. Szóval fut, de mégse, kb. olyan, mintha szolgáltatásként futna. Lehet, hogy be kéne még valamit állítani neki (valami olyasmire gondolok, hogy kinek az asztalán fusson), de semmi lényegeset nem láttam.


kedd aug. 02, 2011 17:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
... fusson folyamatosan, és rá lehessen nézni éppen hogy áll akár távolról is ...

Tényleg nem akarok vitatkozni, de nem ezt írta, hanem azt hogy:
Idézet:
... a felhasználó alatt is futna a HD Sentinel, hogy ellenőrizhető legyen a merevlemez állapota, hőmérséklete ...

Nem írta sem a folyamatost, sem a távolit. :shock:
Erre fel írtam a javaslatomban:
Idézet:
... lehet hogy ez is elegendő:

Kétségtelenül kényelmetlenebb újraindítani a gépet hogy a hőmérséklet is látsszon az állapot mellett. De olyan ritkán kell, és ez is elegendő.

De nem hasogatom a szőrszálat, túlbeszéltem(tük). :D
Ha meg vak vagyok, akkor elnézést. :wink:


kedd aug. 02, 2011 15:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Windows 7
Igen, az legjobb megoldások a legegyszerűbbek,
Olvasd itt, főleg állól.
http://translate.google.com/translate?j ... ut&act=url

Nincsen mit


kedd aug. 02, 2011 8:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
stell írta:
Be lehet mindent alitani, csak jatsz egy kicsit vele, es a legnagyob jogokal indul
http://www.makeuseof.com/tag/how-to-aut ... -schedule/
http://www.techsupportalert.com/how_to_ ... ically.htm


Köszönöm, ez a tuti megoldás!!! Ez valahogy eszembe se jutott. Annyira nem használom soha a feladatütemezőt, hogy meg is felejtkeztem a létezéséről. :) Ha hazaérek kipróbálom (vagy inkább még itt melóba alkotok valamit próbaképp).


kedd aug. 02, 2011 8:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Windows 7
Be lehet mindent alitani, csak jatsz egy kicsit vele, es a legnagyob jogokal indul
http://www.makeuseof.com/tag/how-to-aut ... -schedule/
http://www.techsupportalert.com/how_to_ ... ically.htm


kedd aug. 02, 2011 8:12
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
stell írta:
Nem tudom ha jol ertem a problemat, de en a helyedben be raknam az feladatütemezőbe es kesz.


Látod erre nem gondoltam. Most átnéztem a lehetőségeket, be tudom állítani, hogy bejelentkezéskor induljon, és azt is, hogy kinek a nevében, de így hirtelenjében olyant nem találtam, hogy a jelszót is beállítsam hozzá.


kedd aug. 02, 2011 8:03
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
A hőfok, winyóállapot azért olyan baromi fontos, mert szállt már el winyóm régebben rendes gépbe is, bár szerencsére adatvesztés nem volt. Azóta odafigyelek rá. Az elég extrém körülmény, hogy a gép egy kb. 20x24 cm-es totál passzív hűtésű házban van a szekrény mögött??

A SpeedFan a saját mappájában tárol mindent, abban az ini fájlban van a nyelvtől kezdve minden letárolva. Mondom meg is jegyez mindent, kivéve a nyelvet. De ez is megoldódni látszik azáltal, hogy rendszergazdaként fut.
A gépen én vagyok a felhasználó és a rendszergazda is, biztonsági okokból akarok felhasználóként bejelentkezni (máskülönben nem is kéne két fiók). Viszont ha felhasználóként lépek be (normál körülmények közt a rendszergazda fiók nem lesz használatban), akkor ne kelljen indulásnál a megadnom a rendszergazda jelszavát is, pláne ne kétszer (vagy ki tudja hányszor, h esetleg még valami kitalálja, hogy neki is rendszergazdaként kell futnia). Erre lenne jó, hogy valahol egyszer beállítom neki, ő megjegyzi, és automatikusan úgy fut.


kedd aug. 02, 2011 7:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. jún. 24, 2007 10:18
Hozzászólások: 6679
Tartózkodási hely: Revuca.S.k>>Szlovákia, nem tudok jól magyarul írni, ezért ilyen amit látsz,
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem tudom ha jol ertem a problemat, de en a helyedben be raknam az feladatütemezőbe es kesz.


kedd aug. 02, 2011 7:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
Hol van ott Vista, Win7, vagy bármi, ahol bebootolnak egy CD-ről, amin véletlenül DOS van (de lehetne Linux is)? Ha képes bootolni a PC erről a CD-ről, akkor futni is fog rajta a Sentinel.

Most inkább te futottál lukra. :wink: Nem arról lett volna szó, hogy be lehet-e működően bootolni DOS-ból, hanem az hogy Win7 alatt fusson folyamatosan, és rá lehessen nézni éppen hogy áll akár távolról is. Meg csökevényes user esetében is.
Mondjuk azt én sem értem, hogy mi a szösznek ennyire vizslatni egy rendszert, és pont a vinyó és egyéb hőfokokra, de ha ez az igény...
Valószínűleg extrém körülmények között dolgozik, vagy csak egyszerűen csak.

VodkaTam írta:
A nyelv beállítást ugyanabban a fájlban tárolja, mint minden más beállítást, amit viszont megjegyez, bárki állította is be. Érdekes. Most a jogosultság kéréssel hirtelen ő is rendszergazdaként akar futni, ha így fut akkor jó mindkét fióknál. Csak ugyebár ő is jelszót kér minden indulásnál.

Nem feltétlen tárolja azonos helyen. Ha pl. az .ini fájl a program mappában van, attól még tárolhatja a beállításokat a user AppData alatt is. Főképp akkor, ha külön emelt rendszergazda joggal van indítva a program.
Az meg nem szerencsés, ha egy sima felhasználónak kell rendszergazda jelszavakat bepötyögni. Ha meg nem erről van szó, magadnak mehetne rendszergazda fiókkal bootolva.
Vagy magad pötyögöd be mezei userként bootolva a jelszót?


kedd aug. 02, 2011 4:26
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Hannibal írta:
Ha egy adott hőfok (konfigurálható) fölé megy a vinyó, akkor is küld emailt. Szvsz felesleges állandóan kuksolni. :)


Ezt is tudom, de én kuksolni akarom, ha már ránézek a gépre :)

Viszont nem hagyott nyugodni a dolog, és ismét nekiestem a Biztonsági házirend átnyálazásának. Eddig nem volt energiám felfogni, hogy mit takar az a "Jogosultságszint-emelési kérés", amiből van egy tucat változat, most azonban türelmesen átolvastam. Ez arra hivatott, hogy ha egy programnak magasabb jogosultság kell, mint amivel alapból indul, akkor bekéri a hozzá tartozó fiók jelszavát. Ezzel sikerült részben megoldani a kérdést, sőt rögtön egy másikat is, ami inkább csak zavaró volt, mintsem komoly probléma. Ott tartok, hogy bejelentkezéskor automatikusan elindul(na), de bekéri a rendszergazda jelszavát, mivel a Win felismeri, hogy neki rendszergizda jog kell a megfelelő működéshez. Ha ezt megadom, akkor onnantól fogva rendben teszi a dolgát. Jó lenne viszont ezt automatizálni, hogy ne kelljen mindig beírni kézzel. Nem lehet ezt valahogy megjegyeztetni vele?

A másik problémám, amire az előbb utaltam a Speedfan volt. Ő bár elindul szépen, felhasználó esetén először reklamált, hogy nem tud írni 3 fájlt, amikbe a beállításai vannak. Ez való igaz, bár nem tudom minek akarna írni, be van lőve rendszergazdaként, működjön, ne nyivákoljon. De mivel idegesít, mellesleg minden beállítást elfelejt, engedélyeztem fájlokra az írás jogot is. Így nem sipákolt, viszont érdekes, hogy hiába állítottam be a nyelvet magyarra, addig volt csak jó, míg ő lépett be. Amint a másik felhasználó lépett be, megint visszaállt mindkettőjüknél angolra. Ekkor Ő állította be (pl. a rendszergazda), de amint ismét más lép be megint elfelejti a nyelvet, de csak azt. A nyelv beállítást ugyanabban a fájlban tárolja, mint minden más beállítást, amit viszont megjegyez, bárki állította is be. Érdekes. Most a jogosultság kéréssel hirtelen ő is rendszergazdaként akar futni, ha így fut akkor jó mindkét fióknál. Csak ugyebár ő is jelszót kér minden indulásnál.

Végső soron ha nem sikerül megjegyeztetnem a jelszót, még így is elviselhető, kb. havonta egyszer van újraindítva az a gép, de azért kétszer megadni egymás után még a rendszergazda jelszót is annyira nem szeretném. Erre esetleg valami ötlete valakinek?


hétf. aug. 01, 2011 21:28
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Windows 7
Ha egy adott hőfok (konfigurálható) fölé megy a vinyó, akkor is küld emailt. Szvsz felesleges állandóan kuksolni. :)


hétf. aug. 01, 2011 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Hannibal írta:
Programon belül beállítod, hogy ha valami nyűgje van, akkor küldjön emailt.
Majd itt nyomsz egy igent.

Annyi, hogy ahogy írja is, ha meg akarod nyitni a GUI-ját, akkor vagy Start menüben megkeresed a Stop service-t vagy Szolgáltatásoknál leállítod. Ezután nyithatod a GUI-t.


Igen, az e-mail is be van állítva, de azt szeretném, hogy ha bejelentkezek a gépre (Távoli asztallal van csak használva), akkor azért lássam legalább azt, hogy hány fokos a winyó. Igazából két dologra kell a program: lássak egy hőmérsékletet, és szóljon ha hiba van (ez e-mailben a legjobb, azt sűrűbben nézem, mint a gépet). Ráadásul, ha jól emlékszem hiába indítom a Sentinelt rendszergazdaként, akkor sem fér hozzá a merevlemezhez, mert a felhasználó nem fér hozzá (ezt mondjuk csak Xp alatt néztem). Maga a program futna. Őszintén szólva nem értem miért tilos egy akármilyen felhasználónak, legyen az "kiemelt", vagy "teljesítményfigyelő felhasználói" (utóbbi leírásában pont hasonlók szerepelnek, a neve is erre utal, nem tudom akkor mire van, ha nem erre???) olvasnia a rendszer valamilyen tulajdonságát. Pontosabban olvasás joggal hozzáfér pl. a lemezkezelőhöz is, az meg a Sentinelnek is elég kéne legyen. Túl sok változtatást amúgy sem tud véghezvinni, inkább csak figyelésre való.


hétf. aug. 01, 2011 20:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
nacorvus írta:
... Felejtsd el ezeket a dos-os 'remek' ötleteidet mind Vista mind W7 alá! ...

Nemááá. :shock:

Hol van ott Vista, Win7, vagy bármi, ahol bebootolnak egy CD-ről, amin véletlenül DOS van (de lehetne Linux is)? Ha képes bootolni a PC erről a CD-ről, akkor futni is fog rajta a Sentinel. Nem véletlenül van a mai napig a honlapjukon. Ők is hülyék lennének?

Tudod te ezt jól, de itt most lyukra futottál. Mélységesen felháborodva. :D


hétf. aug. 01, 2011 19:31
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L
Felejtsd el ezeket a dos-os 'remek' ötleteidet mind Vista mind W7 alá!
Az! mármint a DOS egy 8 bites rendszer ezek meg min.32-esek,ami visszafelé 16-ig kompatibilis,a 64-es meg 32-ig.Rendszerszinten (futó GUI alatt) mit tudtál kívülről elkövetni?:egyáltalán nem fut mert törölted..beállítani semmi képpen.
Ilyen alapon mélységesen fel vagyok háborodva hogy a bánatban nem a V2 BASIC-et használod,pedig az sem volt rossz annak idején..
Van erre magában a win-ben nagyon frankó parancssoros megoldás,de az nem régen nem DOS!-még ha annak is látszik a 'text-mode' miatt.Emulálni persze lehet,de ehhez külső program kell! (dos-box és egyebek) Ami természetesen a Hiren's és egyéb lemezeken integrálva futtatható Dos-prorams címszó alatt az leginkább egy mini-linux semmint DOS.

A Hannibal-féle megoldás simán alkalmazható rendszergazdaként be kell lőni a szolgáltatások finomításánál.


hétf. aug. 01, 2011 19:15
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
VodkaTam írta:
... Hogyan tudnám beállítani, hogy a felhasználó is hozzáférjen? ...

Van egy egyszerűbb ötletem, lehet hogy ez is elegendő:

Ha nem akarod a Full verziót használni (a figyelő szolgáltatásokkal, stb), csak az élettartam előrejelzést (ami Free), akkor a DOS verziót használd. Ingyenesen letölthető az ISO képfájl, ki kell írni CD-re, és onnan bootolva futtatni. Ott még nincs se rendszergazda, se felhasználó.


hétf. aug. 01, 2011 18:29
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Windows 7
Programon belül beállítod, hogy ha valami nyűgje van, akkor küldjön emailt.
Majd itt nyomsz egy igent.

Annyi, hogy ahogy írja is, ha meg akarod nyitni a GUI-ját, akkor vagy Start menüben megkeresed a Stop service-t vagy Szolgáltatásoknál leállítod. Ezután nyithatod a GUI-t.


hétf. aug. 01, 2011 17:04
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Hannibal írta:
HDS tud olyat, hogy szolgáltatásként fusson. Ezt bekapcsolod, majd megnyitod a szolgáltatásokat és ott akár megadhatod neki a rendszergazda account adatait vagy valami local system nevében is futhat.


Tudom, korábban így használtam XP alatt, de a Win7 esetén azt írja, hogy ez nem működik (igaz nem próbáltam ki).
Kép


hétf. aug. 01, 2011 16:09
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Windows 7
HDS tud olyat, hogy szolgáltatásként fusson. Ezt bekapcsolod, majd megnyitod a szolgáltatásokat és ott akár megadhatod neki a rendszergazda account adatait vagy valami local system nevében is futhat.


hétf. aug. 01, 2011 15:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: kedd jan. 04, 2011 19:05
Hozzászólások: 37
Hozzászólás Re: Windows 7
Sziasztok!

Adott egy gép amin két fiók van, egy rendszergazda és egy felhasználó. Azt szeretném, ha a felhasználó alatt is futna a HD Sentinel, hogy ellenőrizhető legyen a merevlemez állapota, hőmérséklete, de csupán emiatt ne kelljen rendszergazdai jogosultságot adni neki. Így viszont nem hajlandó elindulni, mondván, hogy "Rendszergazda jogosultság kell a merevlemezek kezeléséhez. Kérem engedélyezze az alkalmazás számára a megfelelő jogosultságokat."

Hogyan tudnám beállítani, hogy a felhasználó is hozzáférjen? Igazság szerint olvasás jognak szerintem elégnek kellene lennie, az meg pl. a Logikai lemezkezelőhöz is van. Végső esetben azt is próbáltam, hogy a HD Sentinelt rendszergazdaként futtatom, de ez XP alatt nem oldotta meg a gondot, Win 7 alatt pedig hiába pipálom ki, hogy rendszergazdaként fusson, be se kéri a jelszavát, csak némi gondolkodás után ugyanazt a hibaüzenetet dobja ki. Mondjuk ez egyébként sem lenne megoldás, hogy minden indulásnál meg kelljen adnia a felhasználónak a rendszergazda jelszavát is, és valószínűleg úgy sem működne (XP alapján gondolom). Próbáltam azt is, hogy a felhasználóhoz hozzáadom Teljesítményfigyelő felhasználói csoportot is (a leírása alapján még ezt tudnám elképzelni), de hiába.


hétf. aug. 01, 2011 10:59
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: Windows 7
Ha alapból alá van húzva minden ikon neve, akkor ugyanott, ahol az egy kattintást beállítottad, válaszd a "ikonok nevének aláhúzása csak rámutatáskor" opciót.
Ha csak rámutatáskor van aláhúzva, akkor azt passzolom.


kedd júl. 05, 2011 7:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 144
Hozzászólás Re: Windows 7
Köszi szépen, és az lenne még a kérdésem, hogy az aláhúzást hogy lehet eltüntetni? ( A mappa/fájl nevénél) Ilyen beállítás nincs,max regeditben kéne valamit átírni, nem?


hétf. júl. 04, 2011 9:03
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás Re: Windows 7
Elvileg vezérlőpult-->mappa beállításai-->középső kis mezőben van erre vonatkozó állítási lehetőség.


szer. jún. 22, 2011 17:20
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 144
Hozzászólás Re: Windows 7
Sziasztok, hogy lehet megoldani, hogy az asztalon lévő parancsikonokat egy kattintással indítsam el a dupla kattintás helyett??

Köszi!


szer. jún. 22, 2011 11:54
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: vas. nov. 29, 2009 15:56
Hozzászólások: 23
Hozzászólás Re: Windows 7
Szép napot mindenkinek!

Lenne egy aprócska problémám. A Win7 Ultimate 64 bit alatt (bár nem tudom hogy a verzió mennyire fontos) újabban olyat csinál az eddig kifogástalanul működő TP-Link wifi kártyám (USB-s) hogy a rendszerben az eszközkezelőben ott van, viszont az óra melletti kis csatlakozó fülecskén pedig nem jelez wifi hálózatot. Tuti hogy nem a kártyával van a bibi, mert a másik gépem kártyájával és az erősítős wlan kártyámmal is ugyan ezt csinálja.
Járt már valaki hasonló módon?


vas. ápr. 10, 2011 20:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
Más:By rittinger zoltán:...Idő..,ne higgy a 'kovaszakinak' :oops: ..nem a géped óráját mutatja,hanem a time-szerveres Gmt+1 időt-semmi köze nincs az alaplapi kvarcoszcillátorokhoz-de hozzá kell tennem a magyar időt rosszul számlják a szerverek mert hol a Gmt+1,hol a Gmt+2-ben vagyunk(nemzetközileg-nemeurópásan)!
ha ha WRTC-re vagy kiváncsi akkor a NASA Time-serverét címezd,a pontos koordinátákkal.(na,az megmondja neked,hogy a gépedben lévő quatz mennyivel késik siet a következő 20-30 évben a az atomórákhoz képest(azok sem pontosak!(kb 3600 év alatt..)


kedd márc. 29, 2011 20:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
@TargeT:.. lehet hogy idónként diszlexiás vagyok,de:
By vackor:
Lehet hogy a GRUB rendben van, csak a Win7-es "bootmgr" a GRUB-ot hívja be újra. Ezért írtam, hogy az F8 segíthet, mert olyankor van idő a boot menüben válogatni, nem érvényesül a timeout=0.-nem ez írtam?-nem segít a grub-menü szekezéssel adhadsz plusz időt sót a shift comtol-lal lassithatod a futtatást

IMHO: ..akármrmmyi idó is van megadva lassitható a választás a le fel nyilakkal,ott uu onnan kell hogy induljon 0-timerrel a kijelölt :arrow: ezután nyilván jöhet F8 csökkentett v bármi a win partról (a liuxok nem értrlmezik gub-loaderben az F8-t,,mert csak F6-ig van a grub paraméterezve sorry..).
Itt magával a w7 el is gond van,amit valóban egy csökkentettel kéne meghívni,de ez egy rossz cucc hogy a grubot nem lehet rávenni arra hogy a harmadik menüből induljon,az egész a BCD-vel lett elkuerbináva,de nem is kicsit!-.ott idézvén a klaszzikust :ferdítve vastagon: 'ne is próbálkozzunk a Grub2 menü átszekesztésével külső programból ha csak nem paracssoros alkalmazást válaszva...' :wink:


kedd márc. 29, 2011 20:26
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
rittinger zoltán írta:
... meg tudom nézni az időt a telefontól kezdve a tv át egészen a dvd lejátszók és médialejátszókig szinte mindenhol...

Te pontos időről beszéltél. Kötve hiszem, hogy a leírt eszközök azt mutatják. Nem őrültél meg, csak összekevered a fogalmakat.

A telefonom androidos vagyis állandóan mászkál a neten,folyamatosan kommunikál és szinkronizál,az teljesen pontos,már ellenőriztem is többször és mindig pontos volt az adat,a médialejátszó szintén a netről szedi az időt ergo ugyanaz a helyzet,a tv és dvd lejátszó is pontos ha beállítom a pontos időt egészen addig amíg esetleg nincs egy kis áramkimaradás.
Most megnéztem,a médialejátszóban alapértelmezetten a pool.ntp.org van beállítva és most be is állítottam ezt a windows-ban,majd kiderül holnap hogy így marad e.


kedd márc. 29, 2011 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
rittinger zoltán írta:
... meg tudom nézni az időt a telefontól kezdve a tv át egészen a dvd lejátszók és médialejátszókig szinte mindenhol...

Te pontos időről beszéltél. Kötve hiszem, hogy a leírt eszközök azt mutatják. Nem őrültél meg, csak összekevered a fogalmakat.

Idézet:
Van kristály az alaplapomon?

Van. Nem is egy. :shock:


kedd márc. 29, 2011 18:33
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Windows 7
Laci_L írta:
rittinger zoltán írta:
Üdv
Mit kellene beállítanom hogy az órám mindig a pontos időt mutassa?...

Sza.r a kristály az alaplapon. A hiba a heti 1 percet nem nagyon haladhatja meg.

Másik megoldás a folyamatos (pl. óránként) szinkronizálás. Vagy úgy ahogy írod, vagy egyéb Online szinkronozó programmal: pl. 1st Clock (nekem bevált, bár nem erre használom elsődlegesen).

Van kristály az alaplapomon? :o :D Óránkénti szinkronizálás?Annyira nem őrültem meg,meg tudom nézni az időt a telefontól kezdve a tv át egészen a dvd lejátszók és médialejátszókig szinte mindenhol.Igazából csak éppen annyira zavar hogy megkérdeztem,vajon mért pontatlan a windows-om órája.


kedd márc. 29, 2011 18:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11880
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
rittinger zoltán írta:
Üdv
Mit kellene beállítanom hogy az órám mindig a pontos időt mutassa?...

Sza.r a kristály az alaplapon. A hiba a heti 1 percet nem nagyon haladhatja meg.

Másik megoldás a folyamatos (pl. óránként) szinkronizálás. Vagy úgy ahogy írod, vagy egyéb Online szinkronozó programmal: pl. 1st Clock (nekem bevált, bár nem erre használom elsődlegesen).


kedd márc. 29, 2011 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás Re: Windows 7
Üdv
Mit kellene beállítanom hogy az órám mindig a pontos időt mutassa?A dátum és idő beállításaiban a time.windows.com van alapértelmezetten beállítva de csak akkor mutatja a pontos időt ha ott az azonnali szinkronizálásra rákattintok.Amúgy 2-3 perccel mindig kevesebbet szokott mutatni.


kedd márc. 29, 2011 17:30
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Szerintem a lényeg itt van:
Puva1983 írta:
EasyBCD-vel beállítottam, hogy választható legyen melyik op rendszer induljon, és a linuxot beállítottam alapértelmezettnek. Minden jól is ment, amíg a windows-ban át nem állítottam a timeout-ot 0-ára

Lehet hogy a GRUB rendben van, csak a Win7-es "bootmgr" a GRUB-ot hívja be újra. Ezért írtam, hogy az F8 segíthet, mert olyankor van idő a boot menüben válogatni, nem érvényesül a timeout=0.


kedd márc. 29, 2011 8:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6671
Hozzászólás Re: Windows 7
Puva1983 írta:
... az EasyBCD-vel beállítottam, hogy választható legyen melyik op rendszer induljon, és a linuxot beállítottam alapértelmezettnek. Minden jól is ment, amíg a windows-ban át nem állítottam a timeout-ot 0-ára, és hogy ne jelenjen meg a windowsos oprendszerválasztó menü.

@nacorvus
Ezek szerint nem az van, amit írtál. Csak a timeoutot vette le nullára, ezért nincs ideje beavatkozni, hogy az alapértelmezettre állított Linux helyett átváltson Windowsra.
Az van, amit vackor írt, rá kell tapadni az F8 billentyűzetre, és előjön a boot menü. Windows indítás után pedig a várakozási időt megnövelni EasyBCD-vel.

A fentiek szerint nem az MBR-be pakoltatta a Grubot, hanem a Linux partícióra, vagy ha mégis, utána átváltotta BCD-sre a bootot.


kedd márc. 29, 2011 5:22
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
Szvsz itt valami más van elkurbinálva,de nagyon. A grub alapból beirja magát az indítószektorba és indulásnál megjelelenik vm ilyesmi:
Ubuntu, with Linux 2.6.35-28-generic
Ubuntu, with Linux 2.6.35-28-generic (recovery mode)
Windows 7 (loader) (on /dev/mapper/nvidia_eafbiagf1)
Ennek láthatósági időtartamát és indithatóságát(sorrendjét) magából a grub-szerkesztésből lehet machinálni
Az EasyBCD-vel valami olyasmi varáns lehettet,hogy először a win indul-aminek 0 azindítási ideje-és valahol maga a win rendszer el van cseszejteve-tehát az F8 már nem is játszik :hm: -Indítólemez nélkül igen kínlódásos megoldás lesz,de akkor meg a grub-lesz eltova,ahhoz megint csak livecd,vagy telepitős pen kell..
Egyszóval a Bcd-nem kellett volna..


hétf. márc. 28, 2011 21:11
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4784
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Próbáld meg boot előtt "elkapni", elvileg F8-ra be kell jönnie a boot menünek.


hétf. márc. 28, 2011 11:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség