Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 7:15



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
ezüst tag

Csatlakozott: kedd ápr. 28, 2009 22:09
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Szerbia
Hozzászólás 
Szevasztok!!!

A következő volna a problémám:
Windows 7 32bit magyar oprendszer fut a gépen...., az internetem pedig Wireless!
A kártyához feltelepítettem a drivert (szoftvert)...., minden okésan ment! Megvannak az elérhető csomópontok..., rákapcsolódok egyre...., létrehoztam a csatlakozáshoz szükséges "betárcsázót"..., felhasználónév és jelszó elfogad..., kapcsolódik a nethez...., HAPPY vagyok....van internet!
DE, az ikon amin kellene hogy jelezze, hogy milyen erős a SIGNAL nincs egy vonal sem...., az egész szürke-fekete és egy piros X van rajta..., de az internet működik rendesen!
Ez mitől van??? Nagyon idegesítő azt látni, hogy nincs jelem!
A kártya szoftverében, ha megnézem akkor a jel erősségre 100%-ot ír ki..., a zajra és a LINK minőségre pedig ki sem mozdul a jelző vagyis 0%-ot mutat! (ez is furcsa kicsit)
De ha a Windows-os hállózati kapcsolatok stb. .... tulajdonságok részben nézem a szimbólumot, ami jelzi a jelerősséget, akkor ott a zöld vonalak a maximum jelerősséget mutatják!
Remélem nem komplikáltam el túlságosan a mondandómat és valami érhető is volt ebből az egészből??!! :DD


szer. nov. 11, 2009 1:36
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
Köszönöm az okosságokat.;)

Nincs mit, ez természetes. :D


szer. nov. 04, 2009 20:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Köszönöm az okosságokat.;)


szer. nov. 04, 2009 20:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
... tudnál nekem kölcsönadni egy 64 bites DU metert?Okosat ha van. :)

Van. Okos is: :D

http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=943190#943190


szer. nov. 04, 2009 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Említettem, hogy a gadget nem biztos, hogy jobb volna.
Végül is a Win7-nél oda teszed a gadgetet ahová akarod. Ezt is oda teszed, csak nincs annyira lekerekítve a széle, és automatikusan felugrik az ablaka, ha úgy állítod.
Én felülre középre szoktam pakolni, a böngésző fejlécen elfér. (20x55 mm)
A vistás gadgetnél bal oldalon függőlegesen nem írta ki azt a kB/sec csúcsértéket. Ennyivel volt kevesebb, meg hogy nekem pont fedte a Firefox, ha mint általában az meg teljes képernyőn futott.
Privit küldtem.


szer. nov. 04, 2009 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
TargeT írta:
A DU Metert használtam eddig, nekem legjobban bevált.

Ezt én is ismerem és hosszú ideig használtam is XP alatt.Csak arra gondoltam hogy ha már annyi kis vacak gadget létezik már hogy csak van ilyesmi is.;)
Amúgy ha már szóba került,tudnál nekem kölcsönadni egy 64 bites DU metert?Okosat ha van. :)


szer. nov. 04, 2009 18:02
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
A DU Metert használtam eddig, nekem legjobban bevált...

Nekem is. :D
Ezért javasoltam már több mint négy éve: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=506479#506479


szer. nov. 04, 2009 16:23
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Köszi Hannibal, kipróbálom, de mondjuk én is erre jutottam...:-)


szer. nov. 04, 2009 16:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
A DU Metert használtam eddig, nekem legjobban bevált.
A Vistánál gadgetként is működhetett egy újabb verziója, de a Win7-nél ez a gadget rész nem volt aktív. Valószínűleg nem ismerte fel az újabb op. rendszert még a progi. vagy hogy nekem 64 bitesek vannak telepítve.
De nem is fontos szerintem gadgetként futnia, még jobb is, ha nincs letakarva egy ablakkal néha.
Beállítható picike ablakként, ami csak akkor jelenik meg, ha az adatforgalom elér egy beállított alsó limitet.
Az adatforgalmat méri, statisztikát csinál, sőt riaszt, ha a várható letöltés meg fog haladni egy beállított méretet.


szer. nov. 04, 2009 8:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Windows 7 minialkalmazásokhoz keresek olyat ami a netem aktuális sebességét mutatja esetleg még adatforgalom mérésre is alkalmas.Használ esetleg valaki ilyet?


kedd nov. 03, 2009 22:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Idézet:
a windows7-et simán a H partícióról le lehet törölni egy f8-al, - mert fel szeretném tenni az ultimate-et

Ezt most mégegyszer :)

Ha csak azért akarod törölni, újratelepíteni, mert mondjuk egy HP-t tettél fel az Ultimate helyett, akkor szerintem simán csinálsz egy frissítő telepítést és kész. (Vagy ha eredeti az az Ultimate, akkor ott a Windows Anytime Upgrade. Megadod az új kulcsot és ő elintézi a többit.)

Egyébként törölheted simán a H-ról.


kedd nov. 03, 2009 18:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: hétf. ápr. 12, 2004 19:40
Hozzászólások: 935
Hozzászólás 
Nekem egy egyszerű kérdésem lenne. Az XP mellé feltettem a Windows7 egyik változatát. Az XP és a Win7 külön vinyón vannak, és amikor bekapcsolom a gépet, választhatok, hogy ez vagy az. Eddig oké. A kérdésem az lenne, hogy a windows7-et simán a H partícióról le lehet törölni egy f8-al, - mert fel szeretném tenni az ultimate-et - és aztán feltelepíteni az újat? Csak azért mert a H-n sok más információ van, és nem szeretnék formázni.


kedd nov. 03, 2009 15:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
A Windows 7-en legyen bekapcsolva a fájlmegosztás, a hálózatfelderítés a privát hálózatra, valamint a hálózati központ advanced beállításainál át kell állítani XP-hez, hogy ne 128 bites titkosítást használjon, hanem 40 vagy 56 bitest.
Ezen kívül eldöntendő, hogy jelszókéréssel vagy anélkül. Ha van jelszókérés, akkor legyen is a usernek.
No meg a tűzfalak is engedjék a fájlmegosztást.


kedd nov. 03, 2009 15:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás Re: WIN 7 - halozat
picurj írta:
helloka, szertenem megkerdezni toletek hogy van nekem egy xp gepekbol allo halozatom, es szeretnek egy feltelepitett win 7 premium lite verzioju geppek feljelentkezni egy MUNKA nevezetu munkacsoportba, de sajnos nem tudok, a munka - csoport be van allitva, es sajnos a win 7-es gep nem latja a munka halozatot, a xp-s gepek latjak ezt a gepet

mit lehet vele tenni

vagy netan nem kompatibilis a win7 munkacsoport a xp-ssel???

Udv, es koszonom

Szerintem csak az adott Windows 7 verzió nem kompatibilis a hálózat többi gépével.
http://www.szamitobbgep.hu/windows-7.html


kedd nov. 03, 2009 14:24
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 169
Hozzászólás WIN 7 - halozat
helloka, szertenem megkerdezni toletek hogy van nekem egy xp gepekbol allo halozatom, es szeretnek egy feltelepitett win 7 premium lite verzioju geppek feljelentkezni egy MUNKA nevezetu munkacsoportba, de sajnos nem tudok, a munka - csoport be van allitva, es sajnos a win 7-es gep nem latja a munka halozatot, a xp-s gepek latjak ezt a gepet

mit lehet vele tenni

vagy netan nem kompatibilis a win7 munkacsoport a xp-ssel???

Udv, es koszonom


kedd nov. 03, 2009 13:30
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Sanyi46 írta:
Kösz, gondoltam erre én is, a Home Premium-ot használom. Most éppen a Windows által lefoglat 20% sávszélesség-et akartam elérni,de már "kibeleztem" a vezérlőpultot. Win+R-futtatás-gpedit.msc-ok:"A Windows nem találja a gpedit.msc fájl"-t


Igen, akkor Win7 HP-ből is kihagyták sajnos a GP-t.
Viszont ha nagyon akarod szerkeszteni, van rá "mód", illetve a GP security részét lehetséges bizergálni.
Az alapötlet, hogy van olyanunk, hogy Security Configuration and Analysis és Security Templates (magyar windowsban meg nem mondom, hogy hogyan szerepel). Ezeket elérheted úgy, hogy start-->futtatás-->mmc <enter>. Ctrl+m és hozzáadhatod ezeket.

És itt azt kell csinálni, hogy létrehozol egy Template-t a Security Templates segítségével, majd azt alkalmazod a gépre.

Lehetséges csak analízist futtatni, olyankor láthatod, hogy a gépen mi fog változni. Pl létrehozol egy üres Template-t és annak segítségével analizálgatsz.
Aztán létrehozol egy újabb Template-t lefoglalt20szazalek, ebben beállítod amit akarsz, majd azt alkalmazod a gépre. (Viszont valószínűleg amit Te akarsz beállítani az nem a security részhez tartozik, ezért azt nem fogod tudni beállítani, de ha már leírtam itt ezt a sokmindent, hagyom itt, hátha valakinek még jól jön)

Ez nálam Vista HP alatt működött, szerintem Win7 HP alatt is működőképes.


csüt. okt. 29, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: hétf. szept. 07, 2009 9:00
Hozzászólások: 8
Tartózkodási hely: Budapest
Hozzászólás 
fejKO írta:
Windows 7 problémám lenne. Hogyan lehet a windows képmegjelenítőből több képet kinyomtatni egy oldalra. pl. 4db 9x13 fényképet. AZ XP és a Vista is tudta már. A Win7 nem?????!!!!


Nálam nincs ilyennel gond... Win7Pro van a gépen.


csüt. okt. 29, 2009 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Kösz, gondoltam erre én is, a Home Premium-ot használom. Most éppen a Windows által lefoglat 20% sávszélesség-et akartam elérni,de már "kibeleztem" a vezérlőpultot. Win+R-futtatás-gpedit.msc-ok:"A Windows nem találja a gpedit.msc fájl"-t


vas. okt. 25, 2009 12:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Win7 melyik kiadását használod?
Nálam a Professional-ben van gpedit, Enterprise, Ultimate-ben is kell legyen.
Home verziókból lehetséges, hogy kihagyták, legalábbis Vistában nem volt benne a Home Premiumban.


vas. okt. 25, 2009 9:37
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás 
Sziasztok!

Azt kérdezném, hogy a "gpedit.msc" parancs miért nem mükődik nálam a Win7-en? A Helyi csoportházirend szerkesztőt akarom megnyítani. Köszi


vas. okt. 25, 2009 7:32
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Az biztos, hogy műdködik, ha a Windows Intézőben kijelölöd a képeket, jobb gomb, nyomtatás.


szomb. okt. 24, 2009 19:31
Profil Privát üzenet küldése Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. okt. 24, 2009 12:47
Hozzászólások: 1
Hozzászólás 
Windows 7 problémám lenne. Hogyan lehet a windows képmegjelenítőből több képet kinyomtatni egy oldalra. pl. 4db 9x13 fényképet. AZ XP és a Vista is tudta már. A Win7 nem?????!!!!


szomb. okt. 24, 2009 14:23
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. szept. 28, 2009 14:25
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: zz
Hozzászólás 
Nem akarok reklámozni, de olvastátok, hogy promóciózik a MS Magyarország? 1 órán át féláron... Ahhoz képest, hogy máshol ingyen is adnak.. Aztán meg majd mutogatják a híradóban, milyen taposás van az új oprendszerért.. :evil:


szer. okt. 21, 2009 17:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
:roll: A próbaváltozatok között tényleg, az egyéni site-on meg még mindig 467.
Nem tudom, mi változás, changelog lehet, valószínűleg smafu. Mint a múlkor, amikor az english verzsön még 437 volt, a magyar meg 442, és ugyanaz volt, csak magyar honosított. :lol:


kedd okt. 20, 2009 18:33
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... a legutóbbi 4.0.467 biztosan.

19.-étől van 4.0.468 HU is.


kedd okt. 20, 2009 13:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Az Outpost 6.7.1 (2983.450.0714) biztosan jó, de több korábbi verzió is ment már Win7-tel.
Gondolom az új Comodo se vész össze vele, ráadásul a legújabb Comodo Internet Security 3.12.111745.560 teljesítette először 100%-ra a Matousec féle tűzfal leak teszteket. 8) :rulez:
Asszem a Comodot lehet külön-külön is telepíteni, hogy csak a tűzfal menjen fel a security csomagból. Vagy korábban így volt.
Ja és hogy ez ráadásul ingyenes, még krekkelni sem kell. :wink:
Szóba jöhet még a Kaspersky csomag, de én a Zone Alarmért nem rajongok, nem használtam.
A NOD32/ESS is már jó ideje, több verzió óta kompatibilis a Win7-tel, a legutóbbi 4.0.467 biztosan.


kedd okt. 20, 2009 11:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
boby írta:
én az Eset Smart Security+avast használom
ESS=tűzfal+antivírus, Avast=antivírus. Két antivír program nem jó egy gépen.
Szerintem elegendő az ESS egyedül. Vagy:
Eset Antivírus + valami tűzfal, vagy
Avast + valami tűzfal.
Valami=Comodo vagy Outpost vagy ZoneAlarm... bár nem tudom melyik jó Win7 alá?


kedd okt. 20, 2009 9:28
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
sziasztok.
Egy kérdésem lenne,win7 -tel kapcsolatba.
Tudom hogy jo tüzfala (van).De én az Eset Smart Security+avast használom.
Tudom hogy az Eset-nek van tüzfala+virus néző.De az avastban jobbam meg bízom.De a kérdés az volna nem (vesznek) -e össze.A két progi.

Elöre is köszönöm válaszotokat.




ui:ha tudtok jobb megoldást?Mondjátok el. :)


kedd okt. 20, 2009 9:17
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: kedd júl. 17, 2007 22:26
Hozzászólások: 48
Hozzászólás nincs hang
Sziasztok!

Ma feltelepítettem a win7-et a pc-mre és az Asus P5B alaplapon integrált hangkártya van. 5.1-es hangrendszerem van és csak az első hangszórok szólnak.

Vezérlőpultban viszont megszólatatja külön-külön az összeshangszórót és a mélyet is.

Próbáltam lejátszani VLC-vel és Windows Media Playerrel is több számot is, de kizárólag csak a Bal és a Jobb első adott ki hangot.

Ha valakinek van valami ötletlete kérem írjon!

Kösz, és üdv


vas. okt. 18, 2009 19:17
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Meg van a megfejtés, ahogy sejtettem abban a 2 sorban rejlett a kulcs, bár sűrűbben le se írhatták volna:
A win7 install dvd.t berakom, elindítom, és nem a telepítést választom, hanem a javítást, majd el klikkelek ott a parancssorig, és ott hajtom végre a win partició aktiválást, akkor jöhet az 5ös pont!

Nagyon köszönöm a segítséget!!!


csüt. szept. 24, 2009 21:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Szia!

Én is ezt gondoltam, de sajna nem így van. A Generic x86 PC -t kell választani /ez tuti/ de hiába, mert nem tud hozzá particiót rendelni, így a boot particióra teszi, és az nem jó....

http://www.geardiary.com/2009/01/21/dua ... windows-7/

itt a teljes leírás, és a win partició aktiválásig el is jutottam /kész/, de utána a 4-es pontnál írja, hogy :
Now, off the main menu, select repair (first choice). Once you’re done, reboot. You’ll be taken back into Windows 7 again.

És ezt nem értem..... lefordítani le tudom, csak nem értem milyen menü, és hol válasszam a repair-t...

Köszönöm!


csüt. szept. 24, 2009 20:17
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Amikor kiválasztod az Add/Remove Entries menü alatt a Mac fület, nálam 2 típus választási lehetőség van. Egyik az iMac/MacBook, a másik a Generic x86 PC.
Gondolom lehet ilyen vagy olyan módon telepíteni, vagy mi miatt, mert az OS X a HFS Plus fájlrendszert használja, amit a Windows nem tud olvasni.
Ettől még meg lehet nyilván csinálni, csak feltételezni tudom, hogy ha HFS Plus van, akkor az iMac-et kell választani, és majd a boot során elintézi, hogy betöltsön.
Ha meg lehet normál PC-ként is telepíteni, akkor a generic. De nem kutakodtam utána, hogy tényleg hogy van.

Ja látom, közben linkeltél, majd megnézem.


csüt. szept. 24, 2009 19:49
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hello!

Fel dobtam a mac os x -et a pc-m re, azután másik particióba a win7-et.
Az EasyBCD progival kellene beállítanom, hogy a bootolásnál ki tudjam választani a mac -t.
Az a gondom, hogy nem látja az EasyBCD a mac particiot.
Tuti hogy meg lehet vele csinálni, mindenhol írják, csak nem értek annyira angolul, hogy megértsem hol hibáztam.
Tudnátok segíteni, hogyan állítsam be?


Itt az angol leírás:
http://www.geardiary.com/2009/01/21/dua ... windows-7/

A 4. Set the Windows 7 Partition as the Active Partition - pontot nem értem....

abból is ezt:
Now, off the main menu, select repair (first choice). Once you’re done, reboot. You’ll be taken back into Windows 7 again.

Előre is köszönöm!


csüt. szept. 24, 2009 19:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
EasyBCD:"Setting up and configuring Windows boot entries is simple, and there is no easier way to quickly boot right into Linux, Mac OS X, or BSD straight from the Windows Vista bootloader - on the fly, no expert knowledge needed!"


csüt. szept. 24, 2009 9:20
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Csak apró pontosításként a Vista/Win7 már nem az NT vonal megszokott ntldr-es betöltőjét használja, hanem a BCD-s bootot, bootmgr és a Boot mappa fájljai. Ettől eltekintve úgy lehet, ahogy te is mondod.
Azt nem tudom, milyen módon lehet összekombinálni az OS X boot loaderét a BCD-ssel. XP-nél még a Linuxot is be lehetett suvasztani a boot.ini-be.
Meg kellene nézni, hogy pl. az EasyBCD milyen egyéb op. rendszereket enged beilleszteni az XP és a Vista/Win7 mellett, vagy milyen külső boot manager jöhet még szóba esetleg.

Hoppácska, rémlett itt nekem valami az EasyBCD-nél, hogy mintha OS X-et is tudna.
Megnéztem, és tényleg. Dual-Booting OS X Leopard or Tiger and Windows Vista

Mióta itt már minden keveredik mindennel, XP-t is lehet Mac-re telepíteni, meg ez a BCD fejlettebb, mint az ntldr-es, így oké lehet minden.


csüt. szept. 24, 2009 9:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
:hm: chameleont még nem használtam,csal leopardot,azon lehetett futtatni az XP-t,valami trükkös megoldással,egy biztos,hogy az nem az indítószektorból,hanem vm.virtuális gépen futott.

A meglátásom az,hogy a W7 simám feltelepít uu mint eddig,és mint mint "jó OS" szokás szerint utólag telepíteni a meglévő win partíció indítószektorába kell telepíteni a boot-loadert,különben a fenti hibalétőség esete áll fent.A win rendszer ellenkező esetben ntldr hiánnyal leáll,hiszen arról a partícióról akarja indítani a W7,ahol a chaméleon van.

A "hópárducnak" nem kell elsődleges partíció,telepedik és működik is róla mert az osx-loader megmondja neki.


csüt. szept. 24, 2009 8:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Ez így nem igaz, vagy inkább sehogysem. Nem tudom, nálad pontosan mi lehet, de én még csak mindig a kijelölt partícióra telepítettem Win7-et, nem is egyet, több beta, RC és RTM változatot több vinyóra, partícióra, de még sohasem pofázott, hogy hiányolná a 100 vagy korábban 200 MB-ot.
A "nemzetközi tapasztalatok" is ezt mondják, avagy ilyen hibáról én még soha nem hallottam, és élőben nem is láttam ezt a 100 MB-os boot, illetve állítólag BitLockerhez esetleg nem ártó partíciót.
Na most a világ zöme nem használ BitLockert, ahogy sejtem, én biztosan nem. Ha pedig mégis, akkor ha jól tudom, ennek sem kell feltétlen külön partíció, egy 300 MB-nyi mappa megfelel az op. rendszer partícióján is.
Szóval az MS időnként valamiért erőltet dolgokat - sokak számára feleslegesen. Lásd még 8 MB XP particionálatlan terület a dinamikus kötetek miatt.
Nem mintha bármelyik méret releváns lenne a mai viszonyok mellett, és még egy boot partíció sem feltétlen ördögtől való, de nehogy már nekem erre csesszen el egy elsődleges partíciót. :wink: :lol: Nem is fog. 8)

Tedd azt, amit mondtam. Törölj minden partíciót, majd hozz létre 2 elsődlegest, és az egyikre telepítsd a Win7-et, amikor felsorolja a telepítő a partíciókat.


csüt. szept. 24, 2009 7:51
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
TargeT írta:
Én nem preferálom ezt a 100 MB-os partíciót, ha előre létrehozod a partíciókat és úgy telepítesz, nem is jön létre.
Én első körben létrehoznék legalább 2 elsődleges partíciót, és egyikre telepíteném a Win7-et. Így nem lesz 100 MB-os partíció.
[/url]


Hello!
Az a gond, hogy a win7 meglévő particióra nem dobja magát fel. Nem engedi, ki írja, hogy kell neki a 100Mb. És én hiába hozom létre neki nem jó, csak ha ő hozza létre.... hmmmm
Tehát win7, és 100Mb kell :-(

Köszönöm!


csüt. szept. 24, 2009 5:53
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Az OS X-ről dunsztom sincs, nem kísérleteztem vele.
Ha van 100 MB-os Win7 által létrehozott partíciód, akkor a Win7 arról bootol, meg gondolom minden más is, hiszen az az aktív partíció.
Azon van a Win7 Boot mappája és a bootmgr fájl.
Erre kellene rákombinálnod az OS X bootot is valahogy.
Ha a Win7 nem indul, a telepítő repair funkciójával helyrehozhatod. Valószínűleg, sőt biztos, az OS X kinyírta a bootját.
Én nem preferálom ezt a 100 MB-os partíciót, ha előre létrehozod a partíciókat és úgy telepítesz, nem is jön létre.
Én első körben létrehoznék legalább 2 elsődleges partíciót, és egyikre telepíteném a Win7-et. Így nem lesz 100 MB-os partíció.
Utána aktívvá tenném a másik elsődleges partíciót, és arra raknám az OS X-et.
Ezután már csak a közös boot menüt, managert kellene megoldani, de az aktív partíció váltással addig is mindegyik bootolhatna.

Van pl. itt némi leírás a 100 MB kinyírásáról. Hack to Remove 100 MB System Reserved Partition When Installing Windows 7


szer. szept. 23, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás 
Hello!

Fel dobtam a win7 -et és egy harmadik particióra dobtam a chameleont /nem a win particiójára, és nem a 100mb -s win particióra/ Bár a chameleon elindul és ki tudom választani a win7-et, de indításnál : "Hiányzó BOOTMGR" -t ír ki és csak kikapcsolhatom.
- Újra kell dobnom a win 7-et?
- Melyik boot loader kezeli a win7-et és a mac os x -et?
/ezt a kettőt raknám fel egymás mellé, a virtuál oprendszer nem érdekel, így szeretném megoldani/
- Hogyan rakjam fel azt a bootloader-t és ha be kell állítani, hogyan tegyem?

Válaszokat előre is köszönöm!


szer. szept. 23, 2009 20:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Win7 is tud érdekességeket csinálni:
van ugye ez a Action Center, ahol felsorolja, hogy szerinte milyen problémák vannak a géppel és adott esetben felajánl megoldást.
Most kiabált, hogy "Address a problem with USB Virtualization Connector" . Lövésem nem volt mi ez (este volt, nem volt kedvem keresgélni), ajánl megoldást, letöltöm, hotfix települ.
Kiderül, hogy gyakorlatilag az új Virtual PC-t töltötte le és telepítette. Viszont laptopi procija nem támogatja az Intel-VT-t, ezért indításkor egyből sikított, error, bezár.
Telepített és működő Virtual PC 2007-t próbálom indítani, arra meg azt mondja, hogy ismert kompatibilitási problémák vannak, ezért nem indítható el.

A megoldás persze egyszerű, hotfix uninstall és VPC 2007 megy ahogy kell.
Viszont a kérdés felmerül, hogy ha az új VPC-hez mindenképp kell a hardveres virtualizáció, akkor a telepítő miért nem ellenőrzi ezt le a telepítés előtt?!
Csak költői kérdés :D

Persze ez még nem a végleges verzió, csak RC, de akkor is :D


csüt. szept. 17, 2009 9:47
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Ok,csak gondoltam inkább óvatos duhajként állok neki.


vas. aug. 23, 2009 19:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Nekem is ugyanez a Daemon tools fut, én kipipáltam, hogy ne jelenjen meg többé ez az üzenet és azóta nem zaklat.
Tökéletesen működik, használhatod bátran!


vas. aug. 23, 2009 19:22
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Hello
Létezik működő daemon tools Win7-esen?
http://letoltes.pcworld.hu/letoltes/2447
Ezzel próbálkoztam mert azt írja hogy támogatja de belefutottam egy ilyen hibaüzenetbe.
http://www.imagebam.com/image/4f4d6646402365


vas. aug. 23, 2009 12:43
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Csak volt egy kis ráérős időm! :wink:
Sikerült?


szomb. aug. 22, 2009 15:52
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 20, 2004 19:49
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
VaFec


Szerintem te istenkirály vagy :)

Thanks


szer. aug. 19, 2009 20:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Jobb egérkatt az adott mappán, ez esetedben a system32, majd tulajdonságok.
A megjelenő ablakban biztonság fülre katt, a Csoport vagy felhasználó neve résznél kiválasztod a felhasználódat (Users), majd alul Speciális, a megjelenő ablakban Tulajdonos, itt valószínű a Trusted akármi lesz, itt rákkattintasz a szerkeszt gombra, majd az új tulajdonosnál kiválasztod magad, kipipálod a Tulajdonos cseréje az altárolókon...., majd leokézod. Ezután zárj be minden ablakot, erre fel is hívja a figyelmedet.
Majd ismét jobb egérkatt a mappán, tulajdonságok, biztonság, user-t kiválasztod, speciális, Engedélyek fülön megkeresed magad ( User), Egedélyek módosítása gomb, a megjelenő ablakban ismét megkeresed magad (User), Dupla egérkatt magadon, a megjelenő ablakban kipipálod a Teljes hozzáférést az Endegélyezés sorban, majd ok, és minden ablakot bezársz az okkal, ezután mennie kell a system32 mappában lévő fájlok törlésének és módosításának.


szer. aug. 19, 2009 8:14
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
Most egy kicsit poénos lesz, de nem elég rendszergazdának lenni, vagy látszani, úgy is kell viselkedni. :wink:
Konkrétabban olvass utána, hogy a Vista óta ez mit jelent a Windowsban. Nem elég egy rendszergazda jogú userrel belépni, és utána mindenfelé bóklászni, garázdálkodni, ez nem megy. Pontosabban alapértelmezetten nem megy mindenütt, hanem tenni kell érte.
Ezért írtam, hogy úgy is kell viselkedni.

A képeid most nem láthatom ugyan, de a TrustedInstaller említése egyértelművé teszi a dolgot, bár eddig sem volt kétséges, hogy pontosan az van, amit eddig írtam.
Előbb saját tulajdonba kell venned a mappát, és a saját rendszergazda jogú userednek teljes hozzáférési jogot adni hozzá ezután.
Nem írom le lépésről lépésre, hogy hogyan. Keress rá a neten, hasznos lesz.


szer. aug. 19, 2009 7:47
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. okt. 20, 2004 19:49
Hozzászólások: 14
Hozzászólás 
Target T

Nem vágom mit értesz a (rendszergazda-nem rendszergazda) alatt :(
System32 mappa biztonsági beállításaira ezt dobja:
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Opengl32-re ezt:
És valami TrustedInstaller avatkozik mindig közbe :
Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

A system 32 mappán.az opengl32 fájlon,a biztonsági fülön teljes hozáférést akartam állítani,de ez a trustedinstaller megakadályoz ebben :(

Néztem a csoport házirendnél,de a tulajdonságok fülek tökre inaktívak

Kezdem feladni


kedd aug. 18, 2009 19:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6664
Hozzászólás 
dzsonmclean írta:
Szerintem rendszergazda vagyok :(

Én meg írtam, hogy az Vistánál, Win7-nél önmgaában édeskevés egyes helyeken.
Azt is írtam már, hogy jogodnak is kell lenni, és külön beklikkelt rendszergazda joggal elindítani programokat, Intézőt, parancsort.
Vagy egyszerűbb ha az indító parancsikonon bepipálod az advanced tulajdonságoknál, hogy így induljon. ha nincs ilyen parancsikon, csinálsz.
Ezen túl böngésszed az adott mappa biztonsági fülét, meg nézd meg milyen effektív jogaid vannak.
Külön jogot kell adni rendszergazda jogú userednek egyes mappákhoz, vagy néhol még a tiltott hozzáférést is megszüntetni előtte.


kedd aug. 18, 2009 7:42
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség