Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szomb. ápr. 27, 2024 11:24



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Windows 7 
Szerző Üzenet
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Én megfogadtam, rendszermérnökként szerintem kötelező, hogy már a legelejétől megismerjem az új termékeket (persze csak a profilba vágók). Minél naprakészebbnek, tájékozottnak kell lenni, mert hamar elrohan az ember mellett a szekér :S


hétf. nov. 03, 2008 18:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11872
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Én is várok, és figyelek. :shock:
Az XP-re is csak az SP2-nél tértem át, egy fórumtársunk hosszú rábeszélésére. :D
Mondjuk, nem bántam meg. :lol:


hétf. nov. 03, 2008 16:41
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Orlando írta:
Ebben az esetben ez most más, mivel nincs olyan nagy szakadék a vista/win7 között, mint az xp/vista között volt.

Engem lassan a tempó gondolkodtat el, amit mostanában az MS diktál...nagy sebességgel jönnek ki egymás után a termékek, alig ismered ki az egyiket, már itt a következő (lásd vista/win7, vagy az office 2007/14). A végén a saját csapdájukba esnek, és kutya nem fog váltani, termékfrissíteni. Pl. egy vállalat beszerez ISA2006-ot, azóta már kiadták a TMG-t, és az is hamar frissülni fog. Ilyen sebességgel nem módosítgatnak a vállalkozások infrastruktúrát.


Igen, ez mindenképpen túlságosan gyors tempó. Még otthonra kis vérpistikének be lehet mesélni, hogy ez a verzió ennyivel jobb stb, aztán megveteti anyucival (hogy örülne ennek az MS :D, szóval letölti torrentről), de egy vállalatnak már nehéz beadni, hogy neked 2-3 évente komplett szoftverparkot kell cserélni.

Kipróbálásról meggyőztél, ha lesz időm, kedvem, akkor este feldobom Virtual PC-be :P
32bites száguld le mint a szél, 64bit már kicsit lassabb :D

Kiemeltséggel kicsit még várok, szvsz amíg csak ilyen korai béták vannak, addig nem fog nagyon sok kérdés ezzel kapcsolatban jönni. Ha megszaporodnak a kérdések, akkor kiemelem.


hétf. nov. 03, 2008 13:07
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Lehetne kiemelt topic, úgyis egyre több hozászólás érkezik majd a Windows 7-tel kapcsolatban :)


hétf. nov. 03, 2008 10:22
Profil Privát üzenet küldése
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás 
Ebben az esetben ez most más, mivel nincs olyan nagy szakadék a vista/win7 között, mint az xp/vista között volt.

Engem lassan a tempó gondolkodtat el, amit mostanában az MS diktál...nagy sebességgel jönnek ki egymás után a termékek, alig ismered ki az egyiket, már itt a következő (lásd vista/win7, vagy az office 2007/14). A végén a saját csapdájukba esnek, és kutya nem fog váltani, termékfrissíteni. Pl. egy vállalat beszerez ISA2006-ot, azóta már kiadták a TMG-t, és az is hamar frissülni fog. Ilyen sebességgel nem módosítgatnak a vállalkozások infrastruktúrát.


szomb. nov. 01, 2008 16:15
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én még nem próbáltam ki, túl korainak érzem még.
Vistát kipróbáltam kb az ilyen időszakában, és nagyon rossz élmények alakultak ki akkor bennem, de a végleges azért nem sikerült olyan rosszul.
Szóval én még egy kicsit várok a 7-essel :P


szomb. nov. 01, 2008 15:55
Profil Privát üzenet küldése Honlap
platina tag

Csatlakozott: vas. okt. 31, 2004 19:57
Hozzászólások: 593
Hozzászólás Windows 7
Nem élménybeszámoló ez a fórum, de azért a tapasztalatokat megosztani talán érdemes :)

Feltettem a Windows 7 Ultimate-et (6801-es build), a telepítés zökkenőmentesen lezajlott. Első körben a webkamerát nem ismerte fel, de sima windowsupdate futtatásával rögtön lefutott a telepítése, lehetett használni. A gép újraindítása után magától letöltötte a Logitech oldaláról a hozzávaló szoftvert(!) és friss drivert, anélkül, hogy bármit csinálnom kellett volna. Ez főleg az otthoni felhasználóknak lehet érdemes, nem kell gépészkedniük/keresgélniük a gyártói oldalakon.

Többféle programot rátettem (nero 9, avast, msn, skpye, foobar), minden zökkenőmentesen települt, működik, semmilyen hiba nem zavart be.

A kezelőfelület teljesen a Vistáé, ablakok-színek-betűk, mind rá emlékeztetnek (nem meglepő, lévén a Windows 7 voltakképp egy Vista R2), apróbb újításokkal. Egyeseknek talán jó hír, de nincs UAC (ebben a buildben legalábbis hiába kutattam) :)

32-bites operációs rendszer létére elsőre, minden trükközés nélkül felismerte mind a 4 gb memóriát (Asus P5B alaplap, memory remapping)

Összeségében, jónak tűnik a rendszer, egy biztos: sem az otthoni felhasználóknak, sem a vállalati rendszergazdáknak nem fog gondot okozni a váltás majdan.


szomb. nov. 01, 2008 12:30
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség