Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: kedd ápr. 16, 2024 21:45



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Supervisor írta:
Windows ThinPC
A napokban láttam Windows ThinPC-t és sehol nincs rajta keresés funkció vagyis kereső.
Vagy van valahol csak nem találtam?


Mi a szösznek egy ilyen kókány oprendszerrel próbálkozni? :roll:
Ha meg igen, akkor ne tessen panaszkodni, hogy ez nem megy, az nem megy. :wink: :P


hétf. feb. 03, 2014 10:55
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Már úgy megszoktam azt az XP-ben. Azért ezt a változtatási lehetőséget meghagyhatták volna...
Az általad leírt csoportosítás nagyon jó dolog, tetszik én is megcsinálom. :wink:


hétf. feb. 03, 2014 10:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Supervisor írta:
... A Startmenüben XP esetén tetszés szerint változtatható volt az egyes programok alkotórészeinek sorrendje...

De minek? :shock: Legfeljebb azért, hogy ne kattints félre.
Én telepítés után szinte az összes programnál törlöm a sok rizsát, mert nem kell (Linkek, Help, Uninstall, stb).
Csak a program ikont tarom meg, azt meg áthelyezem abba mappába, ami jellemző rá (Util, Grafika, Media, stb).
Ha Uninstall kell, ott a Win Programok eltávolítása (ugyanaz van benne, mint az eredeti program Uninstall), de ehelyett is az Uninstall Tool-t használom, mert az minden maradékot kiszed. Sajnos a telepítők nagy része ilyen szempontból rossz, sok reszli marad itt-ott az eltávolítás után. És ha ilyenkor nem szedem ki (egy időben a főcsapással), gyakorlatilag soha többet nem lehet kiszedni, vagy nagyon macerás.


hétf. feb. 03, 2014 9:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Senki sem tudja??? Ismeretlen a Win7 ThinPC? Már csak úgy kíváncsiságból érdekelt volna, hogy valóban nincs benne kereső funkció?:cry:

Akkor még egy kérdés a Win7 vonatkozásában: A Startmenüben XP esetén tetszés szerint változtatható volt az egyes programok alkotórészeinek sorrendje. Például elől lehetett a program indítója, másodikként a honlap címe utolsóként meg az uninstallja.
A Win7 esetében elöl van az uninstall és nem lehet utolsóként sem máshova rakni mert nem engedi a sorrendet megváltoztatni.
Létezik-e illetve hogyan lehetséges - ha egyáltalán lehetséges - a sorrend megváltoztatása mint az XP esetében a név szerinti elrendezés.
A Win7 ugyanis név szerinti sorrendbe rakja a dolgokat és ezen nem enged változtatni. Az XP esetében ez a változtatás megoldható volt.

(A Vista Start Menü 3.885 magyar felrakása megoldja ezt free változatban, ott minden olyan mint az XP-ben.)


hétf. feb. 03, 2014 9:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 7
Windows ThinPC
A napokban láttam Windows ThinPC-t és sehol nincs rajta keresés funkció vagyis kereső.
Vagy van valahol csak nem találtam?


szer. dec. 25, 2013 16:32
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Akkor telepítettem a Win7-est, amikor megjelent, azóta jól ment. :)
Volt mentésem is, csak közben néhány hardvert már cseréltem, úgyhogy inkább maradtam az újratelepítésnél. Nem használok túl sok alkalmazást, a dokumentumok meg külön meghajtón vannak. Gyorsan felment, az SP1-re meg azt írta ki, hogy legalább 1 óra a telepítése, de 11 perc alatt elkészült, az SSD-nek köszönhetően.


hétf. okt. 28, 2013 7:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
Teljesen váratlanul megborult a windowsom...

Nem írod mióta használod, mennyi telepített program van rajta.
De az biztos, hogy egy újra telepítéssel eltökölsz egy ideig (beleértve az egyéb programok telepítését, regisztrációját, meg az összes beállítást, jelszavakat).
Talán érdemes lenne néha egy partíciómentést csinálni a még jó gépről. A visszaállítás csak néhány perc, ellentétben az újra telepítés fél napjával. Az Op rendszer által felkínált Rendszervisszaállítás nem minden esetben ad eredményt, sőt...


vas. okt. 27, 2013 17:56
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Megvolt mindkettő, meg visszaállítás, kém/víruskeresés. Nem kínlódok vele, megyek újratelepíteni.


szomb. okt. 26, 2013 18:35
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
chkdsk /f volt?
A rendszer dátum és idő stimmel?


szomb. okt. 26, 2013 17:56
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Teljesen váratlanul megborult a windowsom. Az esetek 30%-ában el sem indul, de ha elindul, akkor még nem biztos hogy enged belépni, csak bámulhatom a homokórát. De ha sikeres az indulás, akkor még simán lehet halott a desktop.

Az Office sem akar futni, nem találja a termékkulcsot. Ha megadom neki, akkor nem fogadja el, anélkül meg nem fut. Eltávolítottam egészen, de most nem lehet visszarakni. Persze csak a telepítés végén közli, hogy "Hiba történt a telepítés során", aztán mindent töröl és kilép. Normális? Az az érzésem, hogy ebből bizony újratelepítés lesz...

Szerk: Sem hardver hibát, sem digitális kártevőt nem találtam.


pén. okt. 25, 2013 21:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
Jelentem, a Gyorsreagálású Hadtest is megérkezett! :oops:
Teljesen mindegy hogy 7 vagy 8 a drivereknek működnie kell visszafelé rendszergazda móban:
Tálca a a nyolcason
Gadgets
Váltás a hagyományos és a Metro Ui között
Az UEFI-hez olyan alaplap is kell.,de a hagyományos mosóporral is használható.
Tudom, ezen nbela már rég túl van..,de a nem kell félni, 'anál' rosszabb jeligével:ki kell próbálni,majdnem minden szempontból jobb mint a 7-es.
A 8.1... :hm: Ez már a futok a pénzem után:. Mint amikor megjelentek az andoidos telefonok..szvsz ez már a hattyúdala lesz a cégnek,hacsak a felhőben nem tud valami egetverően újat produkálni :wink:


kedd szept. 10, 2013 17:41
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
... teljesen jó a 7-es...

De pont az volt a gond, hogy egyes driverek már csak Win8-ra vannak. Na, ez a kapitális pofátlanság, és az összefogás a hardver meg a szoftver gyártó között.
Nem csodálkoznék, ha rájuk szállna megint az Amerikai Illetékes Hatóság, és jól megizélné őket. Súlyos dohányokat tudnak kiszabni. Örülnék neki, talán megráznák a fejüket a HP-nél, meg az MS-nél is. De az is lehet, hogy tojnak rá, futja az extra bevételből. :huha:


vas. júl. 14, 2013 19:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Az ötlet maga nem volna rossz a biztonság szempontjából, hogy csak hiteles aláírással ellátott bootloader vehesse át a vezérlést. No meg egyúttal bealkonyít a warez loadereknek.
Igaz volt olyan vélemény, hogy ez a Secure boot is kijátszható. Mint szinte minden.
De kijátszani sem kell, ha kikapcsolható az UEFI-ben. :wink:
Inkább a linuxosok verték a tamtamot, hogy akkor ők Windows 8 rendszerrel eladott gépre már nem telepíthetnének Linuxot, vagy más rendszerrel nem lehetne dual boot.
Gyakorlatilag felesleges vaklárma volt, hiszen az alaplap UEFI alatt kikapcsolható a Secure boot.
Azután volt az, hogy hogy jön ahhoz az MS, hogy ő adja a tanúsítványt.
Persze nem kellene, hogy ő adja, ha más is létrehoz ilyet, de egyszerűbb vagy olcsóbb volt első körben az MS-hez fordulni és vele aláíratni.
Van már linuxos bootloader is azóta, ami tudja a Secure bootot.
Szóval én ebben nem látok különösebb problémát vagy keverést.


szomb. júl. 13, 2013 12:20
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Arra, meg a hozzá kapcsolódó keverésre.


szomb. júl. 13, 2013 10:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
A Secure Boot kikapcsolható.
Vagy mire gondoltál UEFI alatt?


szomb. júl. 13, 2013 4:41
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem is nagyon viszik... Nekem sem kell, teljesen jó a 7-es.
Ja, és még ott van, amit az UEFI-vel műveltek.


pén. júl. 12, 2013 21:41
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
nbela írta:
... de hogy már Win7 se legyen, azon nagyon meglepődtem...

Ez a promóció. Szépen összefognak, és tolják egymás termékét. A User meg szopjon, ahogy akar.

Ez a csempés dolog egy aberrált hülyeség. Egy kitalálta az MS-nél, a többi meg nem mert szólni. Szemmel láthatóan itt is le van sza*rva a User. Nyugodtan meg lehetett volna csinálni, hogy átkapcsolható legyen a hagyományos kezelésre, megjelenítésre. Csak azért sem. :jaj:


pén. júl. 12, 2013 19:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 7
TargeT írta:
Nézd, szerintem a Win8 jobb és picit gyorsabb, mint a Win7.
Oké, ez a lényeg, hogy nem rosszabb :wink: Ugyan én idegenkedek azoktól a csempéktől, de hát nem nekem lesz. Majd megmondom az igazat, hogy nincs hozzá Win7 támogatás. Azt már megszoktam, hogy az új lapikhoz nincs XP támogatás, de hogy már Win7 se legyen, azon nagyon meglepődtem. Köszi...


pén. júl. 12, 2013 14:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
Nézd, szerintem a Win8 jobb és picit gyorsabb, mint a Win7.
Mivel annyira az elején vagy a telepítésnek, inkább érdemes a 8-at telepíteni és megnézni mit lép a notin , mint kínlódni a 7-es driverekkel.
Kb. másfél hónap és itt az RTM 8.1, ami picit még könnyebbé teszi a ModernUI-t minimalizáló és megkerülő desktop használatot 3rd party alkalmazások nélkül is.
Egy telepítés nem hosszú idő, egy próbát megér. Pláne ha az aktiválás nem gond. :wink:


pén. júl. 12, 2013 12:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 7
Szervusztok!

Haverom gépe: HP Pavilion g6-2301sh D4Y24EA notebook
Azt mondta, tegyek rá Win7-et. Win7prof64bit felment, activátort elfogadta. Eszközt szinte semmit nem ismert fel. Így a netre sem tudott kimenni. Levadásztam egy Realtek LAN drivert, azzal már kiment a netre. De a fele eszközhöz nem talált drivert. Csak ekkor néztem meg a HP support lapját. Nincs is Win7 támogatása! :shock: Érdemes egyenként levadászni és próbálgatni a win7 drivereket, vagy menjen rá inkább a 8?


pén. júl. 12, 2013 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 7
Lekopogom, hál istennek egy ideje nem jelentkezett a probléma. Annyi biztos, hogy egy gomb se volt leragadva, mert mikor kihúztam a külső billentyűzetet (mindig ezt használnom), még akkor is jelentkezett a probléma. A másik az, hogy a win gombot nem szoktam használni... Elképzelhető, hogy aktiválódott a beragadó billentyűk, vagy valami hasonló windowsos funkció?


pén. ápr. 05, 2013 13:20
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows 7
Akkor a Windows gombod ragadt be, a Win+F a vindózeres keresés.


csüt. ápr. 04, 2013 17:18
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 7
Nem a Ctrl a ludas, főleg, hogy akár hol nyomom meg az "F" betűt (még a Firefoxban is) a windows-os fájl és mappa kereső jelenik meg.


szomb. jan. 19, 2013 19:24
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Elektromann írta:
Sokszor van, hogy behülyül a rendszer, és ha megnyomom az "F" betűt, akkor a keresés jön elő. Gondolom ez a beragadó billentyűzethez hasonló funkció lenne. Mi okozhatja, és hogyan lehet kikapcsolni?

Nem a Ctrl gomb ragad be?
Mert a keresés sok helyen a Crl-F.


szomb. jan. 19, 2013 14:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 7
Sokszor van, hogy behülyül a rendszer, és ha megnyomom az "F" betűt, akkor a keresés jön elő. Gondolom ez a beragadó billentyűzethez hasonló funkció lenne. Mi okozhatja, és hogyan lehet kikapcsolni?


szomb. jan. 19, 2013 10:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
:oops: :oops: :oops:
PS:Ez egy W8 tablet"wóz!"("csempés""no equal csámpás!) amiről szerettem volna közvetíteni személyes elfogult első,ámbátor lehetséges nem utolsó felindultságomat...'ebszerűen botrányosan 'Szaar and Vassos' ketyere-mármint pl olyan szempontból,hogy egyáltalán kézbe veszed...(6-7x nyitott alkalmazást gépelés közben megosztásra-egy közönséges mobiltelefon 'más op' alatt ennyit nem szór!)- fölöslegbe..
:oops: bocs,ide csak ennyire sikerült a rávetíttet billentyűzetből,nem kisebbitbve elkapált ujjméretemet,mindezt 'emüge nélkül! -valóban nehezen kihámozható a szüzsé!

Moja druzzii,izvenyitye menyja!=Pardon my firiends!,Bocsánat barátaim!.Exuise moa..
Mea culpa, mea culpa,mea maxima culpa!


csüt. jan. 17, 2013 23:43
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Aha, én csípem a stílusát, de most nem járt sikerrel a decypher algoritmusom.


szomb. jan. 12, 2013 18:56
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 7
:mrgreen: +1
Bár talán túl hamar és könnyen feladom. De azért töredékesen felfogva is akadnak benne érdekes asszociációk és kanyarok. :twisted:


szomb. jan. 12, 2013 16:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
Sajnos többszöri nekifutásra sem tudtam teljesen dekódolni nacorvus minden gondolatát ...

Többen lehetnek evvel hasonlóan. :D


szomb. jan. 12, 2013 15:19
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Windows 7
Win7 Eseménynapló/Windows naplók/ Bíztonság fül alatt az alábbi log-ot találtam:

Napló neve: Security
Forrás: Microsoft-Windows-Security-Auditing
Dátum: 2013.01.12. 9:06:05
Eseményazonosító:4624
Feladatkategória:Bejelentkezés
Szint: Információ
Kulcsszavak: Sikeres naplózás
Felhasználó: n.a.
Számítógép:
Leírás:
Egy fiók sikeresen bejelentkezett.

Tárgy:
Biztonsági azonosító: NULL SID
Fióknév: -
Fiók tartománya: -
Bejelentkezési azonosító: 0x0

Bejelentkezés típusa: 3

Új bejelentkezés:
Biztonsági azonosító: NÉVTELEN BEJELENTKEZÉS
Fióknév: NÉVTELEN BEJELENTKEZÉS
Fiók tartománya: NT AUTHORITY
Bejelentkezési azonosító: 0x23a26
Bejelentkezés GUID azonosítója: {00000000-0000-0000-

0000-000000000000}

Folyamatadatok:
Folyamatazonosító: 0x0
Folyamat neve: -

Hálózati adatok:
Munkaállomás neve:
Forrás hálózati cím: -
Forrásport: -

Részletes hitelesítési adatok:
Bejelentkezési folyamat: NtLmSsp
Hitelesítési csomag: NTLM
Továbbított szolgáltatások: -
Csomagnév (csak NTLM): NTLM V1
Kulcshossz: 0

Ez az esemény a bejelentkezési munkamenet létrehozása alkalmával
generálódik. Az elért számítógépen jön létre.

Szeretném megkérdezni, hogy egy "érdeklödő", vagy a bejelentkezési folyamat része?


szomb. jan. 12, 2013 9:27
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Sajnos többszöri nekifutásra sem tudtam teljesen dekódolni nacorvus minden gondolatát, de szerintem a válasz "igen, mindegyik rendszert sokan használják, és valószínűleg fogják is még".

Amúgy a win7-nek elég jó az indítási diagnosztikája, még boot előtt fel is ajánlja hogyha sikertelen volt az előző betöltés. Ha nem akarja, akkor ki lehet provokálni a reset gomb segítségével. :P
Ezzel a módszerrel már jó néhány windowsba sikerült újra lelket verni.


szomb. jan. 12, 2013 1:37
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
nacorvus írta:
... A tablet és mobil korában van még értelmes ember aki ezt használja...

Igen. Pl én. :shock: :)


pén. jan. 11, 2013 11:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
A tablet és mobil korában van még értelmes ember aki ezt használja.(mármint a renszert).ok játák etc=itd(l"assan mondom ,hogy mindenki megértse!")
Mire' köll' főként manapság egy rendszer:(adat-kommunikációra(adatbáziskezelés,termelés-irányítás,irományok kezelése,vagy futok haza játszani,meg netezni)..elfér egy zsebben?!
...na-az nem a 28"-Sam. v Tos.. zseberegyűrhertőkijelzős kivetítős tapisan bizergős,,az nem a W8!-azon kimondottan nem futnak "yólé a jékok"
E+mber még nem volt annyie elveszve egy telefonon mint egy érintőképernyős tableten...A tablet és mobil korában van még értelmes ember aki ezt használja.(mármint a renszert).ok játák etc=itd(l"assan mondom ,hogy mindenki megértse!")
Többször hagozattam márb]nem kellett[ 'vón..b!! [/b] letölteni win alatt sem ingyenes lemezellenőrzőt,gyorsító,konziszenciaeelenőrzőt stb
=Ha loptad fizess,ha nincs eszed! van sőt egyre több lesz a jaqvas vírus


csüt. jan. 10, 2013 21:49
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Sanyi46 írta:
Nálam rendszer mentések a telepítés óta "rendszeresen" vannak...
... nem tudom, hogy mi okozta a rendszerfájlok sérülését...

Erről eddig nem írtál, akkor nem javasoltam volna.

A sérülés lehet valamilyen fertőzéstől, de lehet egy hibás program telepítésétől/eltávolításától is. Ezért (is) kell a mentés.
Az nem feltételezem, hogy belebuheráltál. :wink:

Szvsz ez az sfc némileg túlhaladott. Még a Win98 időkben talán volt értelme. Van rendszer helyreállítás is, de az nem hoz mindent helyre. Ezért kell a partíció mentés.


csüt. jan. 10, 2013 21:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Windows 7
Nálam rendszer mentések a telepítés óta "rendszeresen" vannak.
Feltelepítem a rendszert, drívereket, alap programokat Update-et futtatom majd ezt követi az első rendszer partició mentés.
Most egy december közepi mentést választva visszaállítást csináltam, ami a következő eredményt hozta:

"C:\Users\xxx>sfc /scannow

Rendszerellenőrzés indítása. Ez a folyamat el fog tartani egy ideig.
A rendszervizsgálat ellenőrzési szakaszának indítása.
A vizsgálat 100%-a elkészült.
A Windows Erőforrás-védelem nem tapasztalta az integritás megsértését."

Vagyis a gondom megoldódott, viszont nem tudom, hogy mi okozta a rendszerfájlok sérülését...
Egyébként a telepítő lemezt betéve, javítást választva, majd a parancssort és innen is megkíséreltem a javítást, de nem jártam eredménnyel, még előtte, hogy ide írtam.


csüt. jan. 10, 2013 20:12
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11867
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 7
Sanyi46 írta:
... ha igen, akkor hogyan? ...

Valamelyik (vagy több) rendszerfájl sérült, vagy hiányzik. Mivel ez csak a telepítő lemezen van meg, ezért kérte.

Berakod > javító telepítést választasz. Előtte ments le minden fontos adatodat.
Ha kész, futtasd a Win Update-et.

Legközelebb meg néha mentsd el a rendszer partíciót. Onnan hiánytalanul mindent vissza tudsz állítani, csak a mentés utáni dolgokat kell pótolni. A személyes adatokat meg rendszeresen menteni kell, mindettől függetlenül.
Mindez nem annyira macerás, mint napokig tökölődni egy hibás, tönkretett, megfertőzött op rendszerrel, ahol még a javítás eredménye is kétes. Ha egyáltalán sikerül.


csüt. jan. 10, 2013 17:37
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: csüt. aug. 21, 2008 19:07
Hozzászólások: 326
Hozzászólás Re: Windows 7
Következő problémám van:
C:\Users\név>sfc /VERIFYONLY
Rendszerellenőrzés indítása. Ez a folyamat el fog tartani egy ideig.
A rendszervizsgálat ellenőrzési szakaszának indítása.
A vizsgálat 100%-a elkészült.
A Windows Erőforrás-védelem az integritás megsértését tapasztalta. A részleteket
a
CBS.Log fájl (windir\Logs\CBS\CBS.log) tartalmazza. Például: C:\Windows\Logs\CBS
\CBS.log

sfc /scannow nem tudta a hibát/kat/ javítani.

Ez a hiba orvosolható a telepitő lemezről, ha igen, akkor hogyan?
Köszi


csüt. jan. 10, 2013 15:23
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows 7
FEAR2:
1600*1200-as felbontás, minden maxon, vsync bekapcsolva. FPS folyamatosan maxon (70), ritkán lement 60ra, felment 72re is, Fraps mérése szerint leesett 37re is, de kb 2 másodperc alatt fel is ment újra 70re. Átlag 67,6.
GTA IV:
1024*768-as felbontás, minden low-on. FPS maximum 53, de lement 0ra is. Átlagosan 26,5 volt.

Megnéztem a két játék rendszerigényét és utóbbi ajánlott proci igényét nem lépem át (minimumot igen), VGA tekintetében mindkettőt toronymagasan teljesítem.


szer. jan. 09, 2013 0:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 7
:hm: Ennek eldöntésére csakis egy plattform-független videokártyateszt jó..ezek az értékek a vidikarira még egy linux a att futtatott wine-vel is gyatrák!-erős a gyanúm a kártya fiztikálisan bittyós..Kétségtelen,mondhatni fatális telepítési hiba: a redszert a lehető leggyorsabb eszközre érdemes telepíteni, ramdisk,ssd,szkázi,sata raid0-ami lehet kicsi-bár win alatt...a lapzófile (swap) is ott lesz-ami visszafog a teljesítmányből,nem is keveset.. a memó (mármint) a rendszeré elvileg elég-a Billy már megmodta,hogy ennek töredéke is bőven sok! :mrgreen: - bár,kétségtelen hogy 32 bites alkalmazás futtatása (röhelyes módon,de igaz) 64 bites rendszeren lassabb lehet.. :roll:


kedd jan. 08, 2013 22:53
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. dec. 01, 2004 16:04
Hozzászólások: 2259
Tartózkodási hely: A sivatagban szivárványszínű mókusokat etetek
Hozzászólás Re: Windows 7
Őszintén szólva lehet hardverbe kellene írnom, de talán ide helyesebb... nemtom. Namindegy. A gondom az, hogy valószínűleg a processzor miatt elég sok játék alacsony FPS-el játszható (20-30) és folyamatosan laggolgat pingtől teljesen függetlenül. A laggok többsége Fraps-al nem igazán észrevehető, de századmásodpercekre, de van hogy több tizedmásodpercre 3 környékére esik az FPS. Ez a gond Vistában és most a 7ben is fennáll. Nos a hardver:
Alaplap: Gigabyte GA-X48T-DQ6 (legújabb hivatalos BIOS)
CPU: Intel Core 2 Duo E8400 3.0 GHz (húzatlan, alaplap támogatja már az F5-ös BIOS-szal is, de F6 van)
Memória: Corsair Twin3x 2x2GB 1333 MHz (pontos típust nem tudom)
PSU: Chieftec 500W
VGA: Ati MSI R6850 Power Edition OC
A rendszervinyó jelenleg egy IDE-s vinyó, a játékok SATA II-es (de IDE-sként működő) vinyó (O&O Defrag 15-el töredezettségmentesítve [név szerint rendezve]),
OP: Win7 Ultimate 64bit (angolról magyarított)
Ezek a laggok leginkább játék közben jelentkeznek és akkor is, ha szinte minden fölösleges dolgot lelövök (böngészők, mailkliens, stb). A gépen több vírusirtó végigment már eredmény nélkül (F-Secure, AVG, SUPERAntiSpyware, Malwarebytes AntiMalware, Spybot S&D). A játékok ultralow beállításokkal se képesek lagg nélkül menni (single-ben sem, pedig ilyen videókártyával maxon is menni kellene mindennek). Ilyen játékok pl: Ghost Recon Online, GTA IV. Viszont például a FEAR 2 vagy Star Trek Online jól futnak (előbbi 100 FPS körül), BF Bad Company 2 és Skyrim szinte teljesen laggmentesen (nem annyira zavaró vagy alig észrevehető). Driverek legfrissebbek, DirectX is. Vsync ki és bekapcsolása nem számít.
Ötletek?


hétf. jan. 07, 2013 21:08
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Windows 7
"mode com1 rts=on
mode com1 rts=off"

Ez természetesen működik, de ha lefutott a parancs, visszaáll a magas szint.


hétf. jan. 07, 2013 7:39
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3533
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 7
p5rs7 írta:
Az RS232 (COM1) port RTS lába (7) bootolás után magas szintre kerül, míg ugyanaz a port XP alatt alacsonyra.
mode com1 rts=on
mode com1 rts=off


vas. jan. 06, 2013 23:18
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Windows 7
Igen, mindkét esetben 9600 baud, No parity, 8 adatbit, 1 stopbit és None flow control a beállítás, azaz a default értékek. Mégis XP-nél 0, WIN7-nél 1 az RTS kezdő értéke, sőt, ha valami elállítja, a valami befejeződése után visszaáll a kezdő értékre.


vas. jan. 06, 2013 23:17
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Hát ez csak egy ötlet: ugyanazok a port beállításai, főleg az átvitelvezérlés mindkét rendszerben?


vas. jan. 06, 2013 22:07
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 96
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Windows 7
Sziasztok!
DELL Optiplex 360 desktopon WIN7 fut.
Az RS232 (COM1) port RTS lába (7) bootolás után magas szintre kerül, míg ugyanaz a port XP alatt alacsonyra.
Úgy tűnik, ez a WIN7 sajátossága, de nekem alacsony szintre lenne szükségem.
Registryből lehet ezt állítani? Vagy esetleg valami szkript oldhatná meg?
Segítséget kérek, előre is köszönöm!


vas. jan. 06, 2013 17:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 7
vackor írta:
Elektromann írta:
A laptopom kikapcsolása előtt mindig elfelejtem kikapcsolni a szervergépet. Megoldható, hogy csak akkor kapcsoljon ki, ha egy figyelmeztető ablakban OK-ra kattintok?

Ha meg is lehet, egy idő után idegesíteni fog. Jobban jársz, ha kikapcsolás helyett hibernálod a gépet, akkor nem kell a szervert leállítani. De szerintem az is jó, ha egy parancsfájl segítségével kapcsolod ki, ami első körben leállítja a szervert, utána a shutdown paranccsal kikapcsolod a gépet.


Igazad van, erre nem is gondoltam, kösz az ötletet.


vas. dec. 02, 2012 18:16
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Idézet:
Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egy kollégámnak win 7 -es laptopja van, amiben dedikált radeon videó kari lapul. Eddig a telepítéseknél rendben fel tudta tenni a legfrissebb drivert hozzá. Most viszont a telepítő nem érzékeli az eszközt és eszközkezelőben sem radeonként szerepel. Szerintetek mi lehet a hiba?

Ilyesmi akkor szokott előfordulni, ha az alaplapi chipset driver hiányzik. A windows sok eszközt felismer, de hiányozhatnak olyan alaplapi eszközök amik miatt a videokártya nem működik, csak valami gyenge, kompatibilis módban.


pén. nov. 30, 2012 14:39
Profil Privát üzenet küldése
Online
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4775
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 7
Elektromann írta:
A laptopom kikapcsolása előtt mindig elfelejtem kikapcsolni a szervergépet. Megoldható, hogy csak akkor kapcsoljon ki, ha egy figyelmeztető ablakban OK-ra kattintok?

Ha meg is lehet, egy idő után idegesíteni fog. Jobban jársz, ha kikapcsolás helyett hibernálod a gépet, akkor nem kell a szervert leállítani. De szerintem az is jó, ha egy parancsfájl segítségével kapcsolod ki, ami első körben leállítja a szervert, utána a shutdown paranccsal kikapcsolod a gépet.


pén. nov. 30, 2012 14:35
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: hétf. jan. 03, 2005 17:55
Hozzászólások: 84
Tartózkodási hely: Bp
Hozzászólás Re: Windows 7
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek. Egy kollégámnak win 7 -es laptopja van, amiben dedikált radeon videó kari lapul. Eddig a telepítéseknél rendben fel tudta tenni a legfrissebb drivert hozzá. Most viszont a telepítő nem érzékeli az eszközt és eszközkezelőben sem radeonként szerepel. Szerintetek mi lehet a hiba?

Köszi előre is!

Üdv.:

Neo


pén. nov. 30, 2012 14:11
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:30
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Hódmezővásárhely
Hozzászólás Re: Windows 7
A laptopom kikapcsolása előtt mindig elfelejtem kikapcsolni a szervergépet. Megoldható, hogy csak akkor kapcsoljon ki, ha egy figyelmeztető ablakban OK-ra kattintok?


pén. nov. 23, 2012 18:44
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség