Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 12:29



Hozzászólás a témához  [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Következő
Windows 7 
Szerző Üzenet
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Megpróbálhatod kompatibilitási módban futtatni. Indítófájlra jobb gomb, tulajdonságok, kompatibilitás, pipa be és kiválasztod mondjuk az XP SP2-t.
Ha ezután nem megy, akkor várni kell, hogy a serverekre jöjjön frissítés.


csüt. júl. 09, 2009 23:59
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 223
Tartózkodási hely: Hidas
Hozzászólás 
sziasztok! olyan gondom van hogy Enemy Territory nemigazán fut rajta,először is 2x kell futtassam hogy elinduljon aztán windows api hibával kidobnak a serverek.van megoldás?


csüt. júl. 09, 2009 21:13
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Most akkor az ezek szerint potyán fenntartott virtuális Win98 ugrik? :wink:

Meghajlok, igazad volt. :D

Mentségként mondom, hogy fel sem merült bennem, hogy a driverben ilyesmi van. A driver nekem egy valami, amitől működik az eszköz. Amiről most beszélünk, az annál több. Sokkal. Végső soron belenyomták azt a nyomrult programot, ami más néven futott a Win98 alatt. De egy rohadt szóval írhatták volna az XP oldalon, hogy ne itt keresd, mert belenyomtuk a driverbe.

Kapja be a HP. Amúgy sem vennék mégegyszer ilyen típust, az biztos. Hogy egy rohadt nyomtató telepítő 3-400 MB legyen (bár erről már évekkel ezelőtt írtam), amikor abból jó ha 10MB a lényeg, és nem lehet semmit konfigurálni a telepítésnél, az egy disznóság. A többi cicoma, meg mittudoménmi. :(


pén. júl. 03, 2009 19:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:gigalol: Vazze, bocs hogy most gy mondom, de mondtam így is. :arrow: http://forum.terminal.hu/viewtopic.php?p=930978#930978

Mondtam, hogy keresgélj a driver menük alatt. :wink: Nem teljesen csak úgy, és vaktában, hogy valaminek lennie kell, még a magasságos HP esetében is.
De rémlett nekem valami HP nyomtatónál, hogy elő lehetett hozni, de kicsit váratlan, nem megszokott helyről.

Habár az hogy szolgáltatások elég ráutaló, hisz pont egy ilyenről van szó.

Most akkor az ezek szerint potyán fenntartott virtuális Win98 ugrik? :wink:


pén. júl. 03, 2009 19:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
Off

Mégiscsak megszólalok: :shock:

A gombnyomós teszt sehogysem működik. :(
De: találtam egy nagyon rejtett fület, ahonnan fut a teszt.

Vezérlőpult > Nyomtatók... > HP 710C > Nyomtató > Tulajdonságok > Szolgáltatások fül > Nyomtatókazetták beállítása

Nem pont olyan, mint a programmal, de az eredmény ugyanaz.
Őszintén megmondom, eszembe nem jutott volna az eddigi 3,5 év alatt (mióta XP-m van) itt keresgélni. Fő, hogy nem kell tökölödni a VmWare-el. HURRÁ. :D


pén. júl. 03, 2009 18:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Na most az önteszt, meg az hogy hogy van a cartridge beállítva (fekete és piros csíkok keresztek), és melyik a legkedvezőbb állás az két külön dolog szerintem.
Gombnyomásra valóban szokott lenni önteszt, de az alignment az más tészta.


pén. júl. 03, 2009 11:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Off:
Papírtov.és bekepcs.Nyomod kb 3-s ig elkezdi kinyomtatni a tesztetet ...

Nyomtam mindenfélét, minden sorrendben és ideig: semmi. :roll:
Nem baj, köszi. Befejeztem az Off-ot. :D


pén. júl. 03, 2009 10:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:
Papírtov.és bekepcs.Nyomod kb 3-s ig elkezdi kinyomtatni a tesztetet ,ha sárgán villóz hiba ,ha ződen-sárgán(v.pirosan,olyan is van):nincs fej vagy papír stb,ja és menet közben időnként püttyent (szerényebben mint a Canon-mert ahhoz valóban teljes érékekkel megáldott ember kell hogy hányat füttyent és milyen színben villant),ehhez nem kell szoft és egyéb kölöncke mert benne vagyon a nyomiban hardveresen,pontosabban megfogalmazva a hard,tartalmazza a selfdiagnostic-softot is!
On! :roll:


csüt. júl. 02, 2009 22:09
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Windows 7 133MHz-en: http://logout.hu/cikk/windows_7_133mhz-en_2/teljes.html
Még hogy nem optimalizálnak MS-nél :D


szer. júl. 01, 2009 23:51
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:roll: Most már én is kíváncsi vagyok így OFFilag. :wink:
Laci biztos feltúrhatta a netet, én próbaképp csak picit kerestem.
Volt egy oldal, ahol ugyancsak a karbantartó program futtatási problémáját említik XP-n, alatta meg hogy az illetőnek igenis fut XP-n.
Azt persze nem írták, hogyan.
A HP szerint XP esetén nem is kell driver, csak a nyomtató hozzáadásnál használni kell a beépítettet.
Azt meg így valahogy furcsállom, hogy a HP ne tudná, hogy időnként patront is kell cserélni. És így akkor ez az alignment dolog hogy megy XP-n? :?
Nem volna egy about vagy bármilyen menüpont alatt egy beállítás erre a driverben?
Vagy még esetleg azt a nyüves NT 4.0 drivert mégis telepíteni és futtatni NT 4.0 kompatibilis módban. Vagy esetleg is-is az XP driverrel kombinálva.
Merthogy ennek a kütyünek mennie kell NT 4.0 esetén is, és ott igencsak futnia kell a karbantartó programnak is.
Nem akarnék itt hirtelen óberokos lenni, de ez így tök rejtély és elég logikátlan. Nem ez volna persze az egyetlen a világon.


szer. júl. 01, 2009 21:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Pedig csinál az is meg az utóda a 900-as sorozat isl,csak a rossz gombot támastzottad :) -de ez nem a hardver topic :wink:

Most már csakazért is itt kérdem meg: melyik gomb(ok)-ra gondolsz? Összesen kettő van rajta: Bekapcsoló, Papírkinyomó. :shock:


szer. júl. 01, 2009 20:00
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Pedig csinál az is meg az utóda a 900-as sorozat isl,csak a rossz gombot támastzottad :) -de ez nem a hardver topic :wink:


kedd jún. 30, 2009 21:25
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Azt meg nem mondom, hogy a kalibrálást ilyenkor hogyan csinálja.

Sehogy. Ezért tökölődök a VMware-rel néha. :shock:

nacorvus írta:
... Karbantartja magát egy gombnyomásra ha egy kicsit hosszabban nyomva tartod a gombot,sőt még tesztoldalakat is nyomtat sz.gép nélkül is ...

Csak hiszed. :?
A 710C nem csinál ilyet. 30 mp-ig feküdtem a gombon, semmi. :D
Kevés lett volna? :roll:
Bár, a leírásában sem írtak ilyet annakidején. :shock:


kedd jún. 30, 2009 19:37
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Teljesen friss rendszer van mindkét gépen. Nincs olyan, hogy szerver és kliens.
Még arra gondoltam, hogy mivel laptopról van szó, a win 7 ezt felismerve alapból másképp állítja be a hálózati jogosultságokat, mint egy asztali gép esetében.


kedd jún. 30, 2009 17:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
VaFec írta:
vackor írta:
Valószínűleg nem a fix/dinamikus ip-cím az oka, mert akkor a 'users'-t sem látnád. Szerintem inkább az, hogy a megosztáshoz hozzáférsz, de a fájlokhoz és mappákhoz nincs jogosultságod. A te azonosítódat is fel kéne venni a barátnőd gépére rendszergazdaként.

Azt hogy csináljam?
És Ő miért láthatja alapból az én gépemet mindenféle beállítás nélkül?
Érdekes dolog ez a Windows! :roll:

Felhasználót felvenni a vezérlőpult Felhasználók ikonjával tudsz. Vagy valami hasonló, most nincs előttem, hogy megnézzem.

Hogy ő miért látja, azt távolról nem lehet megmondani. Előfordulhat, hogy valamikor fel lett véve a te gépedre és most rendszergazdi joga van, vagy a gépeden olyanok a jogosultságok... Ehhez látni kéne. Normál esetben egy felhasználó saját mappájához csak maga a felhasználó, a rendszergazdák, és persze a rendszerfolyamatok férhetnek hozzá. Ezért nem láthatod az ő saját mappáit.


kedd jún. 30, 2009 7:20
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Laci_L:
Idézet:
A karbantartó program csak Win95 és Win98 alatt fut.

Pontosan ezekre a felesleges kutyaf*ákra gondoltam fentebb.Karbantartja magát egy gombnyomásra ha egy kicsit hosszabban nyomva tartod a gombot,sőt még tesztoldalakat is nyomtat sz.gép nélkül is.
Ha nyomtat dos-ban,van dos-os támogatás ez főként a karakterkészlet miatt meghatározó,és én kimondottan erre gondoltam,nem pedig az újabb kiadású USB-s üttyfüttyökre,amit nyomtatónak csúfolnak,holott ez egy "multifunkciós" szemét,amihez ha nincs driver meg sem mukkan,de hogy ne legyünk teljesen off:mindegyik működik W7 alatt is. :)


hétf. jún. 29, 2009 21:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
TargeT írta:
...
Pedig állítólag efelé halad a világ.
Van pár előnye is a virtuális gépnek, meg vannak helyzetek, amikor az célszerű, de én ebben konzervatívabb vagyok. Inkább külön fizikai partíción legyenek az op. rendszerek, mint egy fájlban.


Otthoni desktop gépeken inkább csak arra lesz jó, hogy ha valami nem megy, akkor azt lehet próbálgatni a virtuális XP-n. Mindenképp jó dolognak tartom, de igazából csak a szükség szülte... Nem hiszem, hogy az otthoni gépeken ez lesz a jövő, ha tippelni kéne, akkor már inkább cloud computing.

Vállalati fronton viszont tényleg ebbe az irányba haladunk. Szervereknél így gyakorlatilag mindegy, hogy egy virtuális gépbe vagy egy fizikai gépen fut az adott példány. Nem kell semmiféle konvertálgatás.
Ezenkívül maga a virtualizáció több helyen is megjelenik és jó dolognak tűnik.


hétf. jún. 29, 2009 21:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Akkor félre. Sőt ellenberger külön driver sem kell, mert az XP szintén beépítetten tartalmazza a HP DeskJet 710C driverét is.
Azt meg nem mondom, hogy a kalibrálást ilyenkor hogyan csinálja.


hétf. jún. 29, 2009 20:44
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
Maga a parallel port nem lehet akadály. Az XP pl. beépítetten tartalmazza a HP LaserJet II és III drivereit is...

Félreérted. Nem a nyomtatással van a baj (avval a driverrel nyomtat nagyon jól amit írsz, hanem a beállító programmal, ami a fejcserénél (tisztításnál) kell csak, nagyon ritkán.


hétf. jún. 29, 2009 20:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Maga a parallel port nem lehet akadály. Az XP pl. beépítetten tartalmazza a HP LaserJet II és III drivereit is.
Egyébként meg ne a Win9x drivert telepítsd, hanem az NT 4.0-hoz valóval próbálkozz.
De gondolom ennyi próbálkozás után vagy egyébként is biztosan ezzel csináltad.
Nekem valamikor egy NT4.0 beta driverrel úgy ahogy sikerült elboldogultni egy hangkártyával XP-n. Persze ez nem garancia.


hétf. jún. 29, 2009 20:26
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
nacorvus írta:
... Én vagyok a "mindentelhisz nagyi"..de ez aztán nem,mert annak a HP-nek még valószinű van dos támogatása ...

Nincs. :(

A karbantartó program csak Win95 és Win98 alatt fut. Ez van. Ha Xp-re telepítem (telepíteném, mert próbáltam), nem hagyja, azonnal kilép. Valószínüleg azért, mert paralell portos a nyomtató csatlakozás, és azt nem kezeli le az XP evvel a programmal. Új meg nincs. :cry:
De nézz utána, ha találsz meghálálom (egy sör ? :D ): HP Deskjet 710C. Ezért meg nem dobom ki. :shock:

Hidd el, szétszarakodtam magam annak idején, nem sikerült. Így a VMware-el igen, ahol Win98 van telepítve.


hétf. jún. 29, 2009 20:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
:hm: Nem tudom, milyen lehet az a HP nyomtató, aminek még XP támogatása sincs. :roll:
Az XP-n az én multimhoz is mindenféle vaskos programot kellett telepíteni .NET 1.1 keretrendszerrel egyetemben.
A Vista meg felismerte nyomtatóként és szkennerként. A Win7 is.
Olyat már hallottam, hogy Vista támogatás nem volt különféle cuccokhoz, így a Win7 virtual XP módjában keltették életre.


hétf. jún. 29, 2009 20:03
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
By Laci_L
Idézet:
Én a VMware-t használom, az még nem hagyott cserben. Bár nagyon ritkán. Akkor, ha nyomtatófejet csrélek, és be kell állítani az együttfutást. Sajnos az XP-n már nem fut a HP program.

Én vagyok a "mindentelhisz nagyi"..de ez aztán nem,mert annak a HP-nek még valószinű van dos támogatása :arrow: ezt az xp támogatja a VMware-ben meg van egy dosbox! :arrow: ,tehát mennie kell a nyominak,avagy "a juser bénázott"!
Más: a balfi HP amikor kitalálta a patronyfigyeléses remek rendszerét azóta 30-200MB-ig kell telepiteni a figyelőprogramokat,nem mintha a bugyuta juser nem venné észre hogy kifogyott a ténta,ezért hiányosan nyomtat.Telepít rá mindenféle fotóapparáttámogatást,állndóankörülnéző supportot,amihez kell a jogdíjas Adobe is,magzatelhajót stb,mert enélkül az a nyüves nyomtó nem is nyomtat :evil: -és nem csak a HP ilyen..
Visszatérve az eredeti témához,mármint VM: mindig kérdeznie kell hogy módosíthatja e az olvasott állományt..ha nem így van az a virtuális,legfeljebb valakinek a rémálmában megszületett..(majdnem vm.csúnyát írtam)-délibáb.Azt is meg kell kérdeznie,hogy a módosított fájlokat hová teszi és ezt a real rendszer alól is meg lehet közelíteni-pl a VM lóg egy hálózaton és dolgozik egy közös adatbázisba-ahol pl. raktárkészletet fogyatékol.. aztán husss, volt-nincs,ill van:a hiány !:roll: :?:

VaFec:
Miért ne látná a megosztott mappát a szervergép..mint ahogy vackor is írta?-a kliens jogosultságok nélkül soha nem férhet hozzá a megosztáshoz.


hétf. jún. 29, 2009 19:54
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 24, 2009 12:26
Hozzászólások: 8
Hozzászólás 
Helló mindenki!

Win 7 van a gépemen!
Minden szépen megy kivéve egy dolgot: ha rádugok egy fülhallgatót a gépre nincs hang,de a laptop saját hagszórói tökéletesen működnek!
Nincs frissebb driver sem hozzá!

Volna valakinek valami ötlete mi lehet a bibi??

Thanks!


hétf. jún. 29, 2009 19:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
vackor írta:
Valószínűleg nem a fix/dinamikus ip-cím az oka, mert akkor a 'users'-t sem látnád. Szerintem inkább az, hogy a megosztáshoz hozzáférsz, de a fájlokhoz és mappákhoz nincs jogosultságod. A te azonosítódat is fel kéne venni a barátnőd gépére rendszergazdaként.

Azt hogy csináljam?
És Ő miért láthatja alapból az én gépemet mindenféle beállítás nélkül?
Érdekes dolog ez a Windows! :roll:


hétf. jún. 29, 2009 18:34
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Van pár előnye is a virtuális gépnek, meg vannak helyzetek, amikor az célszerű, de én ebben konzervatívabb vagyok. Inkább külön fizikai partíción legyenek az op. rendszerek, mint egy fájlban.

Egyetértünk. :D

Én a VMware-t használom, az még nem hagyott cserben. Bár nagyon ritkán. Akkor, ha nyomtatófejet csrélek, és be kell állítani az együttfutást. Sajnos az XP-n már nem fut a HP program.
Meg estleg valami DOS-os dologgal. :shock:


hétf. jún. 29, 2009 15:09
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Nem a virtuális meghajtón, hanem a fizikai meghajtón tűntek el a fájlok. :roll: Merthogy azt is kezelte. Vagy csak volna. :P
Jobb esetben éppen recovery programmal helyreállítható lenne. De előfordulhat, hogy fel sem tűnik, mi tűnt el, ha nem figyeltél eléggé.
Nekem talán csak néhány frissítésem bánta. Talán. Ezek meg voltak másutt is, vagy letölthetők. Nem is próbálkoztam recoveryvel.
Egyébként önmagában a Win7-tel nincs semmi gond. Ez a virtuális miegymás viszont nem igazán nyerte el a tetszésemet. Pedig állítólag efelé halad a világ.
Van pár előnye is a virtuális gépnek, meg vannak helyzetek, amikor az célszerű, de én ebben konzervatívabb vagyok. Inkább külön fizikai partíción legyenek az op. rendszerek, mint egy fájlban.


hétf. jún. 29, 2009 11:27
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
TargeT írta:
... Nem akármilyen bug. :evil:
Vágtam ki a francba az egészet ...

Ebből jól látszik, hogy elég mazsola aki élesben rábízza a fájljait (minden külön mentés nélkül) egy virtuális izére, aminek még az alapjai (Win7) sem kiforrottak. :shock:

Akinek így elveszett, az örökre sirathatja, mitán nem mágneses úton lett tárolva (az még jó esetben helyreállítható), hanem hozáfűzve egy jó nagy fájlrenszerhez, ami végső soron maga a virtuális drive. :?


hétf. jún. 29, 2009 10:06
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
gyuszi40 írta:
Megnyitottam egy könyvtárt, amely 75 db jpg fájlt tartalmazott, cca. 5 másodpercig láttam a képeket, majd az összes fájlt törölte a könyvtárból. Ez nem egy véletlenszerű törlés volt, minden megnyitott könyvtár tartalmával ezt csinálja.

Ugyanezt a jelenség volt nálam is 64 bitesen. Volt, hogy futtattam a fájlokat, majd szépen eltűntek a mappából. :roll:
Azután elég volt belépni a mappába is. Újraraktam a Virtual XP-t, akkor is.
Nem akármilyen bug. :evil:
Vágtam ki a francba az egészet, de nem egyszerű, mert elég sok helyen ott hagyja a szemeteit.
Amúgy is elég darabosan működött ez a virtuális izé, 16 bites színmélységgel. Hol meglepően gyors volt, hol meg bosszantóan lassú. Az okát nem tudom.
Valamikor biztos jó lesz, sem a Win7 nem végleges verzió, a Virtual XP is csak beta volt, ha jól emlékszem.
Annyiban "megnyugtató" :P :lol:, hogy nem csak én jártam így, bár nem kerestem hasonló tapasztalatokat.


hétf. jún. 29, 2009 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
Valószínűleg nem a fix/dinamikus ip-cím az oka, mert akkor a 'users'-t sem látnád. Szerintem inkább az, hogy a megosztáshoz hozzáférsz, de a fájlokhoz és mappákhoz nincs jogosultságod. A te azonosítódat is fel kéne venni a barátnőd gépére rendszergazdaként.


hétf. jún. 29, 2009 7:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Az a gondom a W7-tel, hogy Barátnőm (Laptop) minden további beállítás nélkül tud tallózni az én (asztali PC) gépemen, de én nem tudok rámenni az Ő megosztott meghajtóira. Az user könyvtár tallózható, de a többi megosztott meghajtó nem. Rendszergazdai jogok miatt reklamál. A speciális megosztási beállítások ugyanazok, mint nálam, ugyanaz a munkahelyi hálózat, ugyanaz a munkacsoport, csak annyi eltérés van, hogy nekem fix ip-címem van, neki meg a router osztja ki. Lehet, hogy ez utóbbi kavar be?
Win7 van mindkét gépen, de ugyanígy szórakozott, amikor Barátnőm gépén vista volt.
Tippek?


szomb. jún. 27, 2009 17:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás 
A nyomtatást én is csak így tudtam megoldani (amíg le nem cserélem a nyomtatót).

A fájlok nem szoktak csak úgy maguktól eltűnni. Használsz a virtuális gépen megfelelő védelmet vírusok és kémprogramok ellen? Szerintem nem ártana egy alapos átvizsgálás...


csüt. jún. 25, 2009 8:59
Profil Privát üzenet küldése
ezüst tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 34
Hozzászólás 
Nagyon elégedet vagyok a Windows 7 (64 bit) rendszerrel, de a feltelepített virtuális XP sajnos nagyon megtréfált. Megnyitottam egy könyvtárt, amely 75 db jpg fájlt tartalmazott, cca. 5 másodpercig láttam a képeket, majd az összes fájlt törölte a könyvtárból. Ez nem egy véletlenszerű törlés volt, minden megnyitott könyvtár tartalmával ezt csinálja. Szerencsére nem ért vesztesség, mert volt biztonsági másolatom. A virtuális XP-t, azért telepítettem fel, mert sem a Vista sem a Windows7 alá nincs az egyik nyomtatómhoz driver, a virtuális XP alatt pedig tökéletesen működik. Ha valaki tudna segíteni a hiba elhárításában, kérem, írja le. Előre is köszönöm.


szer. jún. 24, 2009 22:12
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Ha jól emlékszem volt már egy-két szó a VHD-ból vagyis a virtuális merevlemezről való rendszerindításról.
Most sikerült kipróbálnom. A folyamat mikéntjéről összedobtam egy kis leírást. Elég hosszú lett, ezért inkább egy Word fájlban hagytam, mely INNEN letölthető.


pén. jún. 19, 2009 21:43
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Én inkább előbbről indulnék: http://processorfinder.intel.com/Default.aspx
Itt processzor családot is lehet választani. :wink:

Igen, köszi. Bennt felejtettem a saját procimat. :oops:
:wink:


kedd jún. 16, 2009 18:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
Éppen az az érdekes, hogy ennél a Win7-nél nincs nagyobb rendszerkövetelmény, mint az elődjének. Hanem inkább kisebb, mint a Vistának.
Ez eddig fordítva szokott lenni, egy új op. rendszer magával szokta hozni a platform és processzor váltásokat.
Pedig már egy P133-at is egész jól lehetett alapban használni, netezni, nyüstölni az akkori Office-t. Na pesze a játék mindig kicsit más kategória volt.
Az XP-nek meg a Celeron 400 is kevés volt, a Vista meg inkább valami a Core 2 Duoval érzi jól magát, mint a GHz őrült P4-gyel.
Egyébként elmondták, ha igaz, amikor a Vistának nekifogtak, úgy tippelték, hogy olyan 8 GHz körüli procik lesznek, mire kész lesz. Ennek fényében nem túl sokat lacafacázhattak az optimalizált működéssel. Azután félúton ki is kellett dobni az egészet a többmagos irány miatt.
Lett az ami a Vista. De a Win 7 nem kíván többet elődjénél, bár igaz hogy nem is nagyon más, mint annak egy javított, optimalizáltabb normális változata. Aminek első nekifutásra is lehetett volna lennie.
A Win7 starter állítólag netbookokon is futhat. Próbálj egy ilyenre Vistát telepíteni.
Kicsit "sajnálom" is a hardvergyártókat, mert az új op. rendszer miatt nem fog senki a boltba rohanni gépcseréért. :P :lol:


kedd jún. 16, 2009 8:05
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Nem igazán értem, hogy mit akarsz mondani. Mi lesz minimál rendszerkövetelmény? Az itt van: http://www.microsoft.com/hun/technet/ar ... 8977215176

A VT vagy AMD-V csak akkor kell, ha szeretnéd használni az XP módot vagy más virtuális gépet akarsz futtatni.


hétf. jún. 15, 2009 22:44
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Vajon miért van az az érzésem,hogy ez lesz a minimal rendszerkövetelmény,a többi az meg noncapable :?: :roll:,holott az elődjét is ue miatt szidták,:gyenge vason még rosszabb,holott idézvén a *klasszikust*: a jósszar,nem rossz...!:)-mert lényegesen többet tud mint az előd,de ahhoz vegyél hatlovas hintót,de abból is csak a parádéskocsissal felszerelt az igazi-holott két ló is elhúzhatná?-Ott is az volt a kérdésem:most akkor szervert szeretnének,vagy csak egy jó GUI-val felszerelt,felhasználói programot(-aztán mi lett belőle olyan a hom.vers,mint egy 2*** serv megnyirbálva,de az aztán igen bénán,de van 64 is,de minek,...akkor is siettek) :cry:
-Valószínűleg,mert az oilkitermelők ill.bocsi a feldolgozók sem engednek olyan autót sorozatban legyártani,ami ...lassan átmegyek papy-ba deszkástul :nemjottbe:


hétf. jún. 15, 2009 21:30
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Én inkább előbbről indulnék: http://processorfinder.intel.com/Default.aspx
Itt processzor családot is lehet választani. :wink:


hétf. jún. 15, 2009 18:21
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Az xp mode futtatásához itt megnézhetitek, hogy az Intel processzorotok támogatja-e a Virtualization Technology-t.
Persze ehhez nem árt ismerni néhány paramétert a processzorodról. Ebben segítséget nyújthat az everest.
http://processorfinder.intel.com/List.a ... SearchKey=


hétf. jún. 15, 2009 18:18
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Alapvetően problémás a megközelítés.
A wines rendszerek alapvető filozófiája:az asztal szerves része a tálca a Startmenüvel,ebbe nem is nagyon engednek belevariálni.
Legfeljebb átméretezheted,elrejtheted,vagy felülre-oldalra rakhatod,de a színét csak valamilyen hackkel tudod variálni pl: stack docklet teljesen olyan lesz mint egy Mac,na nem működésében,de kinézetben legalábbis.-Mac alatt docknak hívják és aki nem szokott hozzá a használatához a wines tapasztalataiból kiindulva igen sűrűn dicséri a kitalálóját :lol: - w7 alatt is működik
A linuxok alatt csak egy panel.Amit bárhová rakhatsz színezhetsz,átmáretezhetsz,vagy belevariáhatod a dock-ot is pl:cairo-dock-ez csak akkor látszik ha fölé érsz egyébként rejtett.Extrém esetben kerülhet akár a képernyő közepére is,de annak nem tudom milyen haszna van :roll:


hétf. jún. 15, 2009 17:32
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
Hannibal írta:
... Remélem érthető :D

Maximálisan :)


hétf. jún. 15, 2009 14:25
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás 
A Win7 gyakorlatilag ugyanaz, mint a Vista, bár annak továbbfejlesztése ebben a vonatkozásban is.
Van néhány újabb opció a BCD-ben, amit nem biztos, hogy mindenki kihasznál.
Mellesleg a boot menühöz alkalmazható könnyebbség az EasyBCD program. Nekem összesen annyi volt, hogy ilyen manipulálás után a Vista boot képernyőjével kezdett tölteni a Win7 is, de ez is orvosolható.


hétf. jún. 15, 2009 10:01
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1041
Hozzászólás 
Hannibal írta:
Dual boot rendszer telepítéséhez tanács:

Ha olyan klasszikus dual bootot szeretnénk, hogy legyen kis bootmenü és abban lehessen választani, akkor a Win7 telepítőt Vista alól indítsuk. Ne közvetlen bootoljunk a CD-ről.

Van egy más lehetőség "dual bootra". Ehhez legalább 2 vinyóra van szükség (külön partíció nem jó). El lehet teljesen különíteni a két rendszert. Nem lesz külön boot menü, hanem az határozza meg, hogy melyik indul, hogy a bootsorrendben melyik vinyó van előrébb. Ilyenkor mindkét vinyón lesz bootmanager, ami mindkét esetben csak a saját vinyóján lévő OS-t indítja.

Ilyenkor telepítésnél arra kell figyelni, hogy a bootsorrendben* az a vinyó legyen a legelső, amire telepíteni akarjuk az OS-t.

Különben a következő hibaüzenetet fogja adni a telepítő a meghajtó választásnál: "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition."

*Csak a vinyók közötti sorrend számít, a CD, LAN nem zavar be, az akár lehet a vinyók előtt is. Tehát egy példa. Van vinyó1, vinyó2. Vinyó2-re akarunk Win7-t tenni, vinyó1-en már van egy Vista.
Lehetséges jó bootsorrend:
CD
vinyó2
vinyó1
...

Amiket itt leírtam, igaz a Server2008R2 RC-re is. Mással nem próbáltam.


Én az ilyen megoldásoknál le szoktam húzni a másik vinyót és natúrba telepítem az adott os-t, majd amikor feltelepült, visszadugom és ugyanúgy a boot sorrend határozza meg az op rendszer indulását.
Nálam ha rárugva hagyom a másik vinyót, akkor felismeri a másik os-t és késziti is a boot menüt.
Ez vista-tól visszafele érvényes, W7-tel még nem próbáltam.


hétf. jún. 15, 2009 8:43
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
rittinger zoltán írta:
W7 használóknak lenne egy kérdésem.A start menü színét meg lehet változtatni?Azt hozzátenném hogy nem nekem kell mert én még nem tartok ott,csak miután tettem egy hozzászolást egy torrentbolt egyik ilyen témájában,egyesek ettől felbátorodva engem kezdtek el zaklatni windows7-el kapcsolatban . :)


Hmm, most egy Server 2008R2 RC is van a gépemen. Ebben is már benne van az új tálca. Azt vettem észre, hogy olyan átlátszó az egész. Tehát igazából a háttér látszódik a tálca mögött elmosódva. Remélem érthető :D


szomb. jún. 13, 2009 20:52
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Dual boot rendszer telepítéséhez tanács:

Ha olyan klasszikus dual bootot szeretnénk, hogy legyen kis bootmenü és abban lehessen választani, akkor a Win7 telepítőt Vista alól indítsuk. Ne közvetlen bootoljunk a CD-ről.

Van egy más lehetőség "dual bootra". Ehhez legalább 2 vinyóra van szükség (külön partíció nem jó). El lehet teljesen különíteni a két rendszert. Nem lesz külön boot menü, hanem az határozza meg, hogy melyik indul, hogy a bootsorrendben melyik vinyó van előrébb. Ilyenkor mindkét vinyón lesz bootmanager, ami mindkét esetben csak a saját vinyóján lévő OS-t indítja.

Ilyenkor telepítésnél arra kell figyelni, hogy a bootsorrendben* az a vinyó legyen a legelső, amire telepíteni akarjuk az OS-t.

Különben a következő hibaüzenetet fogja adni a telepítő a meghajtó választásnál: "Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition."

*Csak a vinyók közötti sorrend számít, a CD, LAN nem zavar be, az akár lehet a vinyók előtt is. Tehát egy példa. Van vinyó1, vinyó2. Vinyó2-re akarunk Win7-t tenni, vinyó1-en már van egy Vista.
Lehetséges jó bootsorrend:
CD
vinyó2
vinyó1
...

Amiket itt leírtam, igaz a Server2008R2 RC-re is. Mással nem próbáltam.


pén. jún. 12, 2009 23:17
Profil Privát üzenet küldése Honlap
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Így gyorsan átfutva nem találtam rá lehetőséget, hogy a tálca színét variáljam. Ez persze nem jelenti azt, hogy lehetetlen :D

Technetre felkerültek a nemrég megrendezett szeminárium screencastjai.
Win7 újdonságok és Server 2008R2 RC: http://www.microsoft.com/hun/technet/ar ... ae34d144a6


pén. jún. 12, 2009 12:36
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: kedd aug. 15, 2006 17:50
Hozzászólások: 2060
Tartózkodási hely: tartózkodom tehát vagyok
Hozzászólás 
W7 használóknak lenne egy kérdésem.A start menü színét meg lehet változtatni?Azt hozzátenném hogy nem nekem kell mert én még nem tartok ott,csak miután tettem egy hozzászolást egy torrentbolt egyik ilyen témájában,egyesek ettől felbátorodva engem kezdtek el zaklatni windows7-el kapcsolatban . :)


csüt. jún. 11, 2009 16:52
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Október 22-én jelenik meg a végleges W7: http://itcafe.hu/hir/microsoft_windows_ ... final.html


szer. jún. 03, 2009 11:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
ezüst tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 23, 2008 14:17
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Mezöberény
Hozzászólás 
okés köszi :D


szer. jún. 03, 2009 7:00
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 1407 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség