Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: csüt. márc. 28, 2024 10:38



Hozzászólás a témához  [ 160 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Windows 10 hibák és javításuk 
Szerző Üzenet
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Megoldódott a nyomtatási probléma. Na nem a Microsoft jóvoltából, hanem megförmedt a nyomtató.
Vettem helyette egy másikat, ami képes wifire csatlakozni, így usb kábel nélkül is lehet nyomtatni, de nem a Windows nyomtató megosztásával (ami egy f*s), hanem IPP-vel.

YEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSS!
A sz*pás folytatódik. Természetesen nem a nyomtató, hanem a Windows jóvoltából.


Ritkán nyomtatok, de akkor azért elvárnám, hogy rendesen működjön. Ma hozott néhány pdf fájl a fiam, hogy ki kellene nyomtatni. Mi sem egyszerűbb, igaz? Megnyitom, nyomtatás, de a nyomtatók között NINCS OTT A NYOMTATÓ! Csak az az egy hiányzik, amire szükség lenne. Van minden sz*r, PDF, XPS, VánNót, anyámkínja, csak a rendes nyomtató nincs. 100% hogy nem én töröltem ki, ez megint valami Windows akció lesz.

Gépházban ott van, de azt írja, nincs hozzá illesztőprogram.

Kép

Pedig de. Újratelepítem a drivert. Semmi.
A Xerox saját szoftvere látja a nyomtatót, a Windows meg nem. Új nyomtatóként próbálom hozzáadni, nem találja.

Ezen a ponton eldurrant az agyam, töröltem mindent ami a nyomtatóhoz kapcsolódik, drivert, támogatói szoftvert, kézikönyvet, registry bejegyzéseket (kb. 1 órán keresztül irtottam őket mire mindenhonnan eltűnt).
Restart. Újratelepítés, most megint jó. Valószínűleg csak ideiglenesen, fogok én még szívni ezzel... :jaj:


De az igazi poén nem is ez, hanem maga a nyomtatás. Mivel sürgősen kellett nyomtatni, gondoltam megpróbálom Linux alól, hátha. Dobtam is egy hátast!
Anélkül, hogy bármit telepítettem vagy konfiguráltam volna, a Linux jelezte, hogy talált egy nyomtatót (wifin!), és csont nélkül ki is tudtam nyomtatni amiket kellett.


vas. jan. 21, 2024 12:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
Milyen megoldással lehetne rábírni, hogy úgy működjön a jobb gombbal, mintha belehúznám?

Az a kérdés, hogy a program egyáltalán figyelembe veszi-e amit paraméterként kap.
Esetleg át lehetne írni, hogy simán csak "%1" helyett "%1\*.*" paraméterrel indítani.
Ha ez sem segít, akkor nincs ötletem. Az áthúzás egy interaktív művelet, ami az alkalmazás ablakok közti kommunikációt igényel.


vas. jan. 21, 2024 12:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ha a programot kézzel indítod mappa paraméterrel, akkor működik?
"útvonal\program.exe" "útvonal\mappa"
/? indítással ad valami helpet? Dokumentációban command line options? Például /d vagy -d?
"útvonal\program.exe" /d "útvonal\mappa"


vas. jan. 21, 2024 6:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Lenne egy kérdésem:

Egy programnak csináltam jobb gombos Context menü mappa elérést. Működik is, de a mappa tartalma nem kerül bele a program ablakába. Ha kijelölöm a mappát, és belehúzom, akkor ott van. A célom pedig ugyanez lenne a jobb gombos eléréssel is. Jelenleg csak egy kapcsoló van az exe fájl után: "%1"

Milyen megoldással lehetne rábírni, hogy úgy működjön a jobb gombbal, mintha belehúznám?


szomb. jan. 20, 2024 19:58
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nbela írta:
(Érdekes, hogy a legújabb win10 telepítő és 500 megás helyreállításit hoz létre.)

Nekem még egyik SSD-n 450 MB-os (GPT), a másikon 350 MB-os helyreállítási partíció van (MBR).
Megnövelni meg lehetne, de akkor az egészet, a másik két partíciót is feljebb kellene tolni, mert a helyreállítási van legelső helyen, nincs mögötte üres hely.
Még jó, hogy már nem is kell megnövelni. :D Egyelőre.
Most frissítettem azt, amelyik a 450-es partícióval van, majd otthagytam a gépet az újraindulásra, és mire visszatértem ki volt kapcsolva ahelyett, hogy várt volna a belépésre.
Kiderült, hogy valami hiba lett a frissítéssel és visszavonta. Végül nem az összes frissítést, csak a .NET és egy KB-s volt, amit újra le kellett töltsön, és így most rendben van.


vas. jan. 14, 2024 20:29
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nbela írta:
... És a KB5034441 rezzenés nélkül felment! ...

Nálam is így van. Rájöttek, hogy elizélték. Remélem azt, aki csinálta, ellenőrizte, többet nem engedik gépközelbe.

Én azért nem változtattam partíció méretet, mert az összes eddigi Macrium mentésem ugrik vele. Várható volt, hogy hamar javítják. De égni lehetett vele. :hihi:


szomb. jan. 13, 2024 7:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nbela írta:
hibára fut a KB5034441 telepítése. Az 500 megás particiót 250 megával meg kéne növelni az oprendszer particíó végéből lecsípve.
Laptopon bootoltam egy GParted Live USB-ről. 300 Megával megnöveltem a helyreállítási partíciót. Utána simán felment a KB5034441. Reagentc /info szerint működik is. Utána következett az aszali gép. Még a GParted előtt csak úgy, bemelegítésnek elindítottam a windows frissítést. És a KB5034441 rezzenés nélkül felment! :hm: Tegnap még sikertelen volt mind a két gépen! Akkor lehet tök felesleges volt a laptopon a partíciót átmértezni :?: Holnap még megpróbálom a párom laptopján is...


pén. jan. 12, 2024 17:15
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
nbela írta:
... (Érdekes, hogy a legújabb win10 telepítő és 500 megás helyreállításit hoz létre.) ...

Megnéztem: a Wn11 594 MB-ot hoz létre. A Win10-r 525-öt ír.

Ps: most látom, hogy a Win10 letöltött valamit (a DUMeter mutatja) ami 2 csomagban kb. 100-100 MB volt. Nyoma nincs a gépen sehol, hogy minek, miért jött. Azt hittem, hogy javul az Update, de nem. Ugyanúgy hibát jelez.

Azért az MS elmehet a sunyiba. Kik, és hogyan ellenőrzik a kiadott frissítéseket? Nem akad egy majom ott, aki észreveszi? Utána meg szívnak az emberek milliói. Elemeznek, tanácsokat adnak egymásnak. A legszebb az MS Support embere, aki hülyeségeket írt le (a link, amit írtam). Elmehetnek a francba. :hm:


csüt. jan. 11, 2024 16:35
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Olybá tűnik, hogy mindenkinél megvan ez a hiba. Csak azt nem értem, hogy a tesztelőknél miért nem jelentkezett :?: Az oka, hogy a disk utolsó, helyreállítsi particiója túl kicsi, ezért hibára fut a KB5034441 telepítése. Az 500 megás particiót 250 megával meg kéne növelni az oprendszer particíó végéből lecsípve. (Érdekes, hogy a legújabb win10 telepítő és 500 megás helyreállításit hoz létre.) A partíció átmértezés módja a fenti cikkben le van írva, de live usb-ről is elvégezhető. (Bár van akinek az átméretezés után is hibát jelzett.) Nem vackoltam visszaállítással mert nekem olyan nincs :lol: Úgy hagytam, és rányomtam az 5x7 nap halasztást. Addig majd kitalálnak valamit a Microsoftnál.


csüt. jan. 11, 2024 10:23
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ma jött egy új frissítési csomag. 22H2 19045.3930
Három csomag jött le, kettő települt, de a KB5034441 nem települt, letöltési hibát jelez: 0x80070643

Írnak itt sok szépet, de konkrétum nincs. Szerintem elizélt az MS valamit.

Megpróbáltam a javasolt parancsokkal újra létrehozni a Softwaredistribution mappát, de továbbra sem jó.
Visszaraktam egy régebbi Macrium mentést, de a régi (több hónapos) állapotnál is ugyanez van.

Van nálatok ilyen hiba?


szer. jan. 10, 2024 20:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Először is nagyon szépen köszönöm a segítséget.
Tiszta telepítést csináltam, az nvidia driverrel és megoldotta a problémát.


csüt. dec. 14, 2023 21:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Én megpróbálnám újratelepíteni az nvidia drivereket, de úgy, hogy tiszta telepítést csináljon.
Persze csak akkor, ha ez nem borítja a különböző játékokhoz testreszabott beállításokat.


kedd dec. 12, 2023 22:44
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: hétf. márc. 06, 2006 20:14
Hozzászólások: 145
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Hello,
https://youtu.be/Ktim_tNjipM?si=gwYvj_mxqVeq_cFd
Tegnap óta a Windows 10 kikapcsolja induláskor a Display Port -ot.
Miért?
Ki kell húznom a dp kábelt és bedugni minden induláskor.
Nem emlékszem hogy frissült volna a W10.

W10: 19045.3693
Vga: gtx1080ti
Monitor: Aorus fv43u


kedd dec. 12, 2023 21:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Hagyhatod így, nincs ebben semmi gázos. Az biztos, hogy a Windows tűzfal nagyságrendekkel változott az XP óta, és kapott egy külön felületet is valami Fokozott biztonságú tűzfal néven. Azt mondjuk nem értem, hogy a TCP és UDP engedélyezése miért nem elég, mit takarhat még a "bármely"? A routerekben is ezt a kettőt lehet engedélyezni. De a lényeg, hogy ezekkel a beállításokkal működik.


szer. aug. 16, 2023 9:40
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
...Akkor sem jó, ha egészen kikapcsolod a tűzfalat? ...

De igen. ÍGY JÓ LETT!

Mivel engedve volt a kapcsolat a Windows Firewall Control-al, fel sem merült, hogy még állítgatni kell, Sok program van vele engedve/tiltva gond nélkül. Hát itt nem. Visszakapcsoltam a tűzfalat, és a uTorrent soraiban keresgéltem. Annyi állíthatóság van, hogy csak néztem. Végül is a Protokol típust állítottam Bármelyre, ami TCP és UDP volt, ha jól emlékszem. Fogalmam sincs mit csináltam, ettől miért lett jó. Rohadt bonyolult. Nagyon nem értek hozzá. De így jó lett. Hagyhatom így, vagy ez gázos?

Írtam magamnak egy emlékeztetőt, hogy később is tudjam, mit kell esetleg csinálni. Ide másolom:

0. Windows Firewall Control > uTorrent.exe > engedni
1. Defender beállítás > futtatni > %windir%\system32\WF.msc
2. Bejövő szabályok
uTorrent (UDP-ln) és uTorrent (TCP-ln) > külön-külön beállítani:
> duplát kattint > Protokolok és portok > Protokol típus > Bármely
3. Kimenő szabályok
uTorrent (uTorrent.exe):
> duplát kattint > Protokolok és portok > Protokol típus > Bármely


kedd aug. 15, 2023 19:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Hmm, érdekes. Akkor sem jó, ha egészen kikapcsolod a tűzfalat? Nem véglegesen, csak egy próba idejére. Esetleg a letiltás után egy Win restart, hogy biztosan ne legyenek beragadt portok. Mert ha még így sem jó, akkor a router beállításoknál kell keresni a problémát.

Ha mutatsz egy képet a port forward, a uTorrent és a gép beállításáról, akkor rápillantok, abból látszik-e valami.
(Nem kell nyilvánosan, a címet meg tudod.)


kedd aug. 15, 2023 9:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
1. A Win10-es gépen hogy van beállítva a hálózat? Magánhálózat vagy nyilvános? Ez utóbbinál letilt minden külső csatlakozást, tűzfal beállítástól függetlenül.

2. A port forwardnál jó IP-cím (egyes routereknél MAC) lett megadva a 10-es géphez?

3. A tűzfalnál nem lett korlátozva a bejövő címtartomány? Mondjuk ez elég valószínűtlen, mert alapból nincs.

Most sem jó, pedig:

1. Nyilvános volt, átállítottam Magán-ra (a Hálózatfelderítés, és a Fájlmegosztás engedve van)
2. Az IP cím jó (különben a GRC teszt sem mutatná nyitottnak)
3. Nincs korlátozás, minden engedve van a uTorrent-nek


kedd aug. 15, 2023 6:41
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
1. A Win10-es gépen hogy van beállítva a hálózat? Magánhálózat vagy nyilvános? Ez utóbbinál letilt minden külső csatlakozást, tűzfal beállítástól függetlenül.

2. A port forwardnál jó IP-cím (egyes routereknél MAC) lett megadva a 10-es géphez?

3. A tűzfalnál nem lett korlátozva a bejövő címtartomány? Mondjuk ez elég valószínűtlen, mert alapból nincs.


hétf. aug. 14, 2023 23:04
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Elakadtam. :shock:

Van egy torrent oldal, ahova már régen töltök fel/le. A feltöltésre (és csak arra) egy régi Fujitsu-Siemens laptopot használok, amin még XP fut. A uTorrent-ből is a régi, jól bevált 2.2.1. verzió. Tökéletesen működik.

Most megpróbáltam az asztali PC-ről (Win10/64) letölteni / seedelni. A uTorrent a 3.6.0. A beállítások ugyanazok, mint a másiknál, csak a Port száma más.

A Port Forward a Routerben be van állítva mind a két portra. A GRC teszt nyitott portot mutat, a uTorrent zártat.

A Win tűzfalban engedélyezve van a uTorrent, ami rendszergazdaként van futtatva.
A problémám az, hogy a torrent oldalon a kimutatott csatlakozás: XP-s gép > Igen, Win10 gép > Nem
A baj az, hogy tőlem csak akkor tud mindenki letölteni, ha csatlakozva vagyok. Ha nem, akkor csak azok, akik csatlakozva vannak.

A guta üt meg. Mi lehet a baj? :oops:


hétf. aug. 14, 2023 20:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6663
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nyilván bosszantó és valószínűleg valami egyedi probléma lehet nálad.
Ezzel együtt értelme sincs beszélni semmiről, amíg a Win10-et nem frissíted a legújabb 22H2 verzióra.
Ne mondd azt, hogy valamihez feltétlenül csak a 2019-es Windows jó. ]:-< Még akkor sem, ha így lenne, de nincs így. :wink:

Huhh, csak most látom, van egy kis keveredés. Az Office a 2019 vagy a Win10, vagy mindkettő?
Vagy mi köze az Office-nak a wifi jelszó beíráshoz? :roll:


hétf. júl. 10, 2023 4:42
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Ez a hibajelenség különösen nagyon boszantó amikor a wifi kapcsolathoz kellene beírni a jelszót. Akkor egyszerűen leblokkol és egy betűt sem enged beírni. Így végigírni sem engedi.
Ilyenkor jegyzettömbből kell bemásolni.
W8.1 alatt a 2016-nál nincs ilyen hiba viszont a W10 2019-nél csak jegyzettömbből lehet bemásolni.
Most ez a W10 vagy az Office 2019 hibája lehet vagy mindkettő?

Sajnos a hiba W10 alatt a Chrome esetében is jelentkezik a keresőből törölni és beírni sem lehet.
Ilyent még az életben nem láttam...


szomb. júl. 08, 2023 7:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3531
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Igen, láttam valami hasonlót. Office 2016 docx megnyitásakor ha ékezetes jelszót írok, akkor eltűnik a kurzor. De attól még beírja és Enter után el is fogadja. (Office 2010 alatt rendesen pöttyözi az ékezetes jelszót.) Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy milyen dokud volt, és milyen alkalmazással, milyen verzióval próbáltad megnyitni? Próbáltad-e vakon végig írni és Enterrel rögzíteni?


szomb. jún. 03, 2023 13:13
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Látott már valaki ilyent? W10 alatt kapok egy jelszavas dokumentumot és amikor beírnám a jelszót, hiába nyomkodom a billentyűzetet egy betűt sem ír le.
Jegyzettömbbe írom a jelszót és bemásolom, így működik.
Egyébként a billentyűzet hibátlanul működik.


csüt. jún. 01, 2023 18:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Én a routerben fix IP-t adtam neki, úgyhogy ez elvileg nem kavarhat(na) bele.
Valami más lesz a probléma, mert olyankor sem találja a Windows a nyomtatót (offline), amikor egyébként simán pingelhető.
(Fenntartott az IP-cím, az sem lehet, hogy másik eszköz használná éppen).

Ez ilyen.


pén. máj. 19, 2023 9:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem muszáj elég elinditani a workcentre telepítőt és ott rögtön kiderül,hogy még csak véletelnül se azon az ip címen van a nyomtató ahol volt.Ez eddig ok is lenne,talán a router kettyósan látja,de mi köze van az usb kábelhez :shock:


pén. máj. 19, 2023 8:12
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
BINGO! Persze hogy azt.
Amúgy meg évek óta megy a szívás a nyomtatással. Ha nem működik, akkor jöhet az "il classico" hibaelhárítás: gép és nyomtató kikapcs+restart. :(


pén. máj. 19, 2023 6:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Merő véltlenségből nem Xerox multit vettél? :hm:
Két ismerősőm is hasonlóan szenved.Feltelepíted két hétig jó,aztán jön egy frissítés és huss..nem lehet nyomtatni sem az éteben sem kábellel.


pén. máj. 19, 2023 4:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Na, tegnap megszületett a döntés és egy partíció mentés után kihajítottam a Windowst, maradt a Linux.
Firefox, Brave, OnlyOffice, VLC, Minecraft ugyanúgy használható, és még gyorsabbak is. :)


szer. máj. 17, 2023 6:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Tudja a bánat. Aránylag frissen telepített nyomtató, beállítások a gyáriak. A saját kezelő szoftvere érzékelte is, csak a Windows nem.
És ugyanezekkel az alap beállításokkal Linux alatt is működik.


csüt. máj. 11, 2023 21:49
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... Ezt miért nem lehet Windows alatt ugyanígy??????
:hm:

Ha USB-vel is Offline, akkor a szerintem a nyomtató beállításban lehet a gond.
Bár a Win ben az Eszközök és nyomtatók> nyomtató ikon > jobb gomb > Nyomtató tulajdonságai > Speciális helyen is vannak érdekességek.


szer. máj. 10, 2023 18:14
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Megoldódott a nyomtatási probléma. Na nem a Microsoft jóvoltából, hanem megförmedt a nyomtató.
Vettem helyette egy másikat, ami képes wifire csatlakozni, így usb kábel nélkül is lehet nyomtatni, de nem a Windows nyomtató megosztásával (ami egy f*s), hanem IPP-vel.

Én hülye! Amikor azt hiszem hogy megoldódott egy probléma, akkor simán kiderülhet, hogy mégsem.

Mit tesz az átlag ember, ha ki kell nyomtatni egy pdf fájlt? Bekapcsolja a nyomtatót, megnyitja a fájlt, rákattint a nyomtatásra, a nyomtató pedig kiköpi a kész lapot.
Mit teszek én? Ugyanezt, azzal a különbséggel, hogy az utolsó lépés elmarad. A Windows szerint a nyomtató OFFLINE!! Komolyan, kezdek idegbajt kapni attól, amit a Microsoft művel a nyomtatással. Miért nem lehet, hogy csak simán működjön, mint régen??? A nyomtató fel van konfigurálva, hogy usb kábellel és wifin keresztül is lehessen nyomtatni. Nem, a Windows szerint mindkét kapcsolat offline. Pedig szabad szemmel is jól látható, hogy nem így van. Én kapcsoltam be, saját kezűleg.

A működő megoldás: Reboot, Linux, nyomtatás, kész.
Ezt miért nem lehet Windows alatt ugyanígy??????
:hm:


szer. máj. 10, 2023 6:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Mindenkinek köszönöm a segítséget.
Végig megyek a leírt lehetőségeken valamelyik remélhetőleg jó megoldás lesz, mert a teljes CPU terhelésre eddig nem találtam megoldást az aszali gép vonatkozásában.
Köszönöm.


csüt. máj. 04, 2023 5:10
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
Nem használsz partíció mentést? Az könnyebben megoldja a javítást. :)

Használok, de ez esetben nem segített, mert nem a rendszer partíción volt a hiba.


hétf. máj. 01, 2023 21:42
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... A Windows telepítővel tudtam csak megoldani (telepítés helyett egy parancssoros ablakban).

Nem használsz partíció mentést? Az könnyebben megoldja a javítást. :)


vas. ápr. 30, 2023 6:30
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
... Van egy bizonyos Antimalware Service Executable, ami asztali gépen szinte teljesen leterheli a CPU-t ...

Így jár, aki használja a Win Defender víruskeresőjét (nem a tűzfalat, az rendben van). Én nemhogy letiltottam, hanem el is távolítottam. Nem is okoz gondot. Ott van az Eset NOD, az nem csinál ilyen töketlenséget. :)


vas. ápr. 30, 2023 6:28
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
Van egy bizonyos Antimalware Service Executable, ami asztali gépen szinte teljesen leterheli a CPU-t, amíg laptopon szinte állandóan 0%-ot mutat.
Nem tudok rájönni mi lehet az oka tekintettel arra, hogy a laptopon és az asztali gépen egyaránt ugyanazok az oprendszerek és programok vannak.
Talán egy friss pasztázás segítene, de az AIDA szerint 35-40 C a hőmérséklet és nem melegszik.

Emiatt ne pasztázz, valószínűleg nem hardver hiba lesz. Máshol is írnak a problémáról, és elvileg javítás is van rá ITT.


szomb. ápr. 29, 2023 23:49
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Alaposan elírtam a dolgokat, mert természetesen nem GB hanem MB-ról van szó.
Köszönöm a hozzászólásokat.
Nekem gyakorlatilag ezek a 350 vagy 500MB partíciók nem jelentenek semmit mivel nem használom őket semmire.
Ahol nem hozott létre a telepítő külön rendszerpatíciót ott is rendben működnek az oprendszerek.

Van egy bizonyos Antimalware Service Executable, ami asztali gépen szinte teljesen leterheli a CPU-t, amíg laptopon szinte állandóan 0%-ot mutat.
Nem tudok rájönni mi lehet az oka tekintettel arra, hogy a laptopon és az asztali gépen egyaránt ugyanazok az oprendszerek és programok vannak.
Talán egy friss pasztázás segítene, de az AIDA szerint 35-40 C a hőmérséklet és nem melegszik.


szomb. ápr. 29, 2023 16:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
Nekem viszont megint nem működik a nyomtatás, csak ha direktben rádugom a gépre a nyomtatót. Teljes katasztrófa amit a Microsoft művel a hálózati nyomtatással, képtelenek működő és használható formában fenntartani. Meg fogom szüntetni ezt a konstrukciót.

Megoldódott a nyomtatási probléma. Na nem a Microsoft jóvoltából, hanem megförmedt a nyomtató.
Vettem helyette egy másikat, ami képes wifire csatlakozni, így usb kábel nélkül is lehet nyomtatni, de nem a Windows nyomtató megosztásával (ami egy f*s), hanem IPP-vel.


csüt. ápr. 27, 2023 9:29
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Az én gépemen ez a partíció 1 GB körül van. A WinRE.wim fájl önmaga 977 MB! :roll:

Egyszer volt szükségem ilyen helyreállításra, amikor nem bírt elindulni a gép, de szokásához híven nem tudott segíteni. A Windows telepítővel tudtam csak megoldani (telepítés helyett egy parancssoros ablakban).


vas. ápr. 23, 2023 23:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Azt olvastam valahol, hogy az 500 MB-os helyreállítási partíció nyugodtan törölhető is. Én még nem láttam olyat, hogy valakinek kellett volna ez. A Virtuális gépen töröltem is, azóta sincs gond vele.

Az a legszebb, hogy telepítéskor ezt a partíciót teszi a végére. Így ha véletlenül bővíteni kellene a C: partíciót, nem lehet megoldani a Win-el. Persze törölni sem hagyja a Win. Csak külső particionáló programmal lehet megoldani a törlést, vagy az áthelyezést. Aztán már megy a bővítés.


vas. ápr. 23, 2023 6:09
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Szerintem nem GB, hanem csak MB lesz az a rendszerpartíció. Ez tulajdonképpen csak a helyreállításhoz van, ha a rendszer annyira elhasalna, hogy képtelen elindulni.

Nem tudom ez mitől függ, de csinál olyat a telepítő, hogy az adott Windows partíción hoz létre egy rejtett mappát (úgy emlékszem C:\Recovery\WindowsRE) és oda rakja a szükséges fájlokat. Ha találsz ilyet a gépen, akkor no problem, megvannak csak nem külön.


szomb. ápr. 22, 2023 21:16
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laptopon hibátlanul működik 350MB rendszerpartíció mellett és C: W10, D: W8.1, E:155 GB a partíciómentéseknek.
A 350 GB azért nem 500GB mert először a 8.1 került telepítésre a D:-n. A W10 500 GB-s partíciót hoz létre.

Asztali gépre telepítéskor az a gond, hogy a 8.1 nem hoz létre 350GB-s partíciót mert ez telepítem először a D:re.
Amennyiben a W10-et telepítem először az sem hoz létre 500 GB-s rendszerpartíciót.
Rendben feltelepülnek a D:W8.1 a C: 10 de nincs létrehozott rendszerpartíció.
Nem tudtam rájönni mit rontok el a telepítésekkor, hogy nincs létrehozott rendszerpartíció.
Ehhez kérnék szíves segítséget.
Előre is köszönöm.


szomb. ápr. 22, 2023 8:52
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Windows 10 + Edge Chromium
Ismét egy új szórakoztatási lehetőséget talált a Microsoft...

Alaphelyzet: Céges gép, policy szerint csak a hivatalos MS Edge (Chromium) böngésző használható. Az összes többi olyan szinten van tiltva, hogy el sem lehet őket indítani, de még a portable változatokat sem, illetve bizonyos időnként törlik is őket a gépekről.

Újabban azért nyihog az Edge, hogy jelentkezzek be az MS fiókkal. Megtettem, működik is a szinkronizálás, biztonsági mentés, stb. De másnap (vagy a Windows újraindítása után) egyből azzal fogad, hogy gond van az MS fiókkal, adjam meg újra a jelszót (Gépház, Fiókok). Megadom, elfogadja, minden oké. Következő nap ismét gond van az MS fiókkal. :roll: Azt persze nem mondja meg, hogy mi a baja. Találgassál, paraszt!

Kijelentkeztem, töröltem a gépről a fiókot, most megint azzal nyaggat, hogy be kellene jelentkezni. Sehogy sem jó neki. Hol kellene belerúgni?

Kép


kedd ápr. 18, 2023 8:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nem szeretnék még búcsúzni, csak megköszöntem az eddigi sok segítséget mindenkinek.
Természetesen maradok itt a fórumban.


kedd márc. 28, 2023 9:59
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Supervisor írta:
... mindenkinek köszönöm a segítséget!

Te most búcsúzol? Az elérhetőségedet én nem ismerem. Az enyém: nagyl46 kukac gmail.com


hétf. márc. 27, 2023 19:25
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. szept. 10, 2004 5:49
Hozzászólások: 2607
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Nagyon elkeseritő lenne, ha megszűnne ez a fórum.
Ez az egyetlen az országban, ahol sajnos már csak néhányan vannak akik a különöző dolgokban azok megoldásában segítenek.
Vackor, nbela Laci_L és a többiek mindenkinek köszönöm a segítséget!


hétf. márc. 27, 2023 17:48
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
vackor írta:
... Mondjuk nem pont erre gondoltam, csak valami ilyesmire.

Nem fogod elhinni, kapok egy ilyet. :)

Még vagy 15 éve egy barátom vett egy ilyet, marha drágán. Már akkor SSD volt benne, de nem Win volt rajta, hanem valami nem tudom - nem emlékszem mi (talán Linux). Megkért, hogy rakjak rá egy XP-t. Hát eltököltem vele néhány napot, mert nem voltak driverek hozzá. Végül sikerült. Sokat használta, bejárta vele a világot (kicsi volt), de ma már nem kell neki.

Na ugye, akinek bejött az élet! 8) :D :wink:

Egyszer én is kaptam egy EeePC-t. Ismerősöm vette magának, de túl kevésnek bizonyult a 4 GB tárhely. Eredetileg Linux volt azon is, rábűvölt egy XP-t és használható is volt, csak nem tudott frissíteni, mert arra nem volt elég hely. Én meg egy régebbi szkennerhez használtam, mert Win7-tel működésképtelen volt.


hétf. márc. 13, 2023 21:38
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:
... Mondjuk nem pont erre gondoltam, csak valami ilyesmire.

Nem fogod elhinni, kapok egy ilyet. :)

Még vagy 15 éve egy barátom vett egy ilyet, marha drágán. Már akkor SSD volt benne, de nem Win volt rajta, hanem valami nem tudom - nem emlékszem mi (talán Linux). Megkért, hogy rakjak rá egy XP-t. Hát eltököltem vele néhány napot, mert nem voltak driverek hozzá. Végül sikerült. Sokat használta, bejárta vele a világot (kicsi volt), de ma már nem kell neki.


hétf. márc. 13, 2023 19:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 4773
Tartózkodási hely: Siófok
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
Laci_L írta:
Ez az! 5-600.000 Ft, és már meg is van oldva. :D :D

Látod milyen egyszerű?!?!
Mondjuk nem pont erre gondoltam, csak valami ilyesmire.


pén. márc. 10, 2023 21:57
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11865
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás Re: Windows 10 hibák és javításuk
vackor írta:

Ez az! 5-600.000 Ft, és már meg is van oldva. :D :D

Lehet, hogy szerzek egy használt droidos telefont. :hm:


pén. márc. 10, 2023 16:22
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 160 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség