Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: vas. máj. 05, 2024 6:44



Hozzászólás a témához  [ 7 hozzászólás ] 
"CRC" ellenőrzés 
Szerző Üzenet
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás 
kösz mindenkinek


kedd jan. 06, 2009 21:02
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Ilyen program viszont létezik Windows alá is, a neve TrID, itt a honlapja.


kedd dec. 16, 2008 14:09
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Jaaaaa! Félreértettem, amikor a felső hsz-t írtam, úgy értettem, hogy CRC ellenőrzést szeretnél :oops:
De valóbában a file típusát akarod leellenőrizni.
Ilyen eszköz lehet, hogy van Windowsra is (nem írtad, mire kell, és ilyenkor ezen a fórumon az alapértelmezés Win, de linux-on van egy file nevű program, ami megmondja, hogy egy adott állomány milyen fajtájú)
Úgy működik, hogy a file-ok elejébe beleolvas, és abból "találja ki", hogy milyen típusú az állomány.

Viszont ezzel a módszerrel sem lesz hibamentes a dolog: hiszen lehet, hogy egy file eleje jó, ezért fel lehet ismerni a típusát, de a közepe vagy a vége már más adatokat tartalmaz, mint eredetileg.


kedd dec. 16, 2008 12:16
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: kedd nov. 02, 2004 17:38
Hozzászólások: 5120
Tartózkodási hely: Budapest/Szeged
Hozzászólás 
Sajnos én sem tudok még hasonlóról sem. Anno a chkdsk-s javításokkal voltak szívások, hogy egyáltalán a fájlok típusa kiderüljön, ez is ezzel némileg analóg probléma.


csüt. nov. 27, 2008 13:25
Profil Privát üzenet küldése Honlap
a fórum lelke

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 12729
Tartózkodási hely: FLF
Hozzászólás 
Sparow2 írta:
Szerintem ilyen program nincs, ami általánosan minden file-hoz jó. Sõt, a file-ok nagy részében nincs mit ellenõrizni.
MP3-omban bizonyára valamiféle redundancia (pl. egy fejléc és ellenõrzõ összeg, pontosan nem tudom), és meg lehet nézni, hogy klappol-e. EXE-kben is van ellenõrzõ összeg.
JPEG-ben nem tudom, hogy van-e. (Meg merem kockáztatni, hogy nincsen, hiszen sokszor láttunk már csíkos, vagy zöldes, vagy lila, vagy "szétcsúszott" JPEG-et. Ez esetben nincs mit ellenõrizni rajta)

Már esõ után köpönyeg, de: "Menteni, menteni, menteni" - mondta Lenin, ha rendszergazda lett volna ...


igen, lemez szinten van crc, de file szinten - sajnos - nincs. Pedig jó lenne helyreállítás (getdataback és tsai) után, vagy csak egyébként konzisztencia vizsgálatot végeztetni!


szer. nov. 26, 2008 15:00
Profil Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Szerintem ilyen program nincs, ami általánosan minden file-hoz jó. Sőt, a file-ok nagy részében nincs mit ellenőrizni.
MP3-omban bizonyára valamiféle redundancia (pl. egy fejléc és ellenőrző összeg, pontosan nem tudom), és meg lehet nézni, hogy klappol-e. EXE-kben is van ellenőrző összeg.
JPEG-ben nem tudom, hogy van-e. (Meg merem kockáztatni, hogy nincsen, hiszen sokszor láttunk már csíkos, vagy zöldes, vagy lila, vagy "szétcsúszott" JPEG-et. Ez esetben nincs mit ellenőrizni rajta)

Már eső után köpönyeg, de: "Menteni, menteni, menteni" - mondta Lenin, ha rendszergazda lett volna ...


szer. nov. 26, 2008 12:16
Profil Privát üzenet küldése
arany tag

Csatlakozott: szomb. jún. 12, 2004 14:30
Hozzászólások: 129
Tartózkodási hely: 193.225.220.130
Hozzászólás "CRC" ellenőrzés
Hi!

Az a nyígom, hogy elszállt egy partícióm, sikerült belőle valamennyit visszamenteni, de sok köztük így is a hibás fájl.
Tehát fájlnév kiterjesztés stimmel, a tartalmuk már nem. Főként jpeg és mp3 fájlokról van szól, kb 200 giga, kézzel kissé időigényes őket szűrni.

Tudtok olyan progit, ami elvégzi ezt helyettem? Mp3akhoz már találtam majdnem jól használható cucclit, de az sem az igazi.
(Crc ellenőrzésről nem beszélhetünk, mert előzőleg nem készült ellenőrző összeg.)


szomb. nov. 22, 2008 14:11
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 7 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség