Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: szer. máj. 08, 2024 0:04



Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Windows XP tizedesjel beállítása 
Szerző Üzenet
vas-tag

Csatlakozott: szomb. jan. 17, 2009 23:15
Hozzászólások: 1
Hozzászólás téma
Csá!Nem rég letöltöttem egy témát xp-re de fogalmam sincs hogy kell feltelepíteni egy zip-be jött le képistílusfájlban jött le és ha megynyitom csak egymegjelenés tulajdonságai ablakot nyit meg!Aki tudja hogy kell telepíteni írjon ide!Előre is kössz! :?:


szomb. jan. 17, 2009 23:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
pf-prg írta:
Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de úgy gondolom, hogy a numerikus billentyűzeten a tizedesjel bevitelére kellene szolgálni annak a bizonyos billentyűnek. Logikusnak tűnik tehát, hogy ha a területi beállításoknál tizedespont használatát írom elő, akkor az erre is érvényes legyen.
Ettől még az írógép billentyűzeten található billentyűknek nem kellene megváltozniuk.

A régi szép Win98-as időkben ez így is működött, de az XP színre lépésével vége lett a szép időknek. Tudomásom szerint azóta a területi beállításoknak ez a lehetősége csak akkor működik, ha angol nyelvűre állítom a billentyűzetet. Ez azért elég röhejes. Talán majd az n+1 -edik service packban benne lesz a javítás.

A területi beállítás tizedes jele meg a billentyűzet kiosztás két külön dolog.
A magyar kiosztásban azon a billentyűn , (vessző) jel van, ha a NumLock be van kapcsolva.
Amit én beállítok a tizedesek határolására, az szerintem csak formázott kiíráshoz van, semmi köze a bill. kiosztáshoz.


vas. dec. 21, 2008 1:32
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Ha,jól emléxem a "tizedes jel" a tizedes pontotjelöli ami természetesen egy CAD alkalmazásban nem ekvivalens az előzővel-érdekes,mert nálam a QCAD-ban sem jelent hátrányt az "ASCII"kódtábla-ez még a dos-bol maradt :?(alt-046)


szer. dec. 17, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 30, 2006 12:56
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás 
Lehet, hogy én vagyok lemaradva, de úgy gondolom, hogy a numerikus billentyűzeten a tizedesjel bevitelére kellene szolgálni annak a bizonyos billentyűnek. Logikusnak tűnik tehát, hogy ha a területi beállításoknál tizedespont használatát írom elő, akkor az erre is érvényes legyen.
Ettől még az írógép billentyűzeten található billentyűknek nem kellene megváltozniuk.

A régi szép Win98-as időkben ez így is működött, de az XP színre lépésével vége lett a szép időknek. Tudomásom szerint azóta a területi beállításoknak ez a lehetősége csak akkor működik, ha angol nyelvűre állítom a billentyűzetet. Ez azért elég röhejes. Talán majd az n+1 -edik service packban benne lesz a javítás.


szer. dec. 17, 2008 16:19
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: hétf. jún. 26, 2006 11:21
Hozzászólások: 2544
Hozzászólás 
Olyan, hogy "tizedesjel" billentyű nem létezik.
Van . (pont) és , (vessző) a billentyűzeten, de ezek működése független attól, hogy a tizedesjelet mire állítottad be (logikusan belegondolva nem is lehetne másképpen, hiszen pl. ha egy szöveget írok, és a vesszőt nyomom le, akkor nekem vessző jelenjen meg, ne pont vagy bármi más tizedes elválasztó)

Szvsz Neked egy billentyűzet átdefiniáló programra van szükséged, amivel mondjuk a numpad "," billentyűjére "." lesz a bevitt karakter.

Esetleg félmegoldás lehet: ha nem használsz gyakran ékezetes karaktereket --tehát pl. sokszor csak számokat írsz--, akkor amerikaira állítod a billentyűzetet, és az amcsi kiosztáson a pont a tizedes jel a numpadon. (Sajna kipróbálni nem tudom, mert nem olyan a billentyűzetem)
Hátránya, hogy az "y" és "z" is helyet cserél, és nincsenek ékezetes karakterek. De egy ujjmozdulattal lehet váltani a magyar és az amerikai között, ezért ha csak ritkán kell ékezetes betű, akkor egész használható a dolog.


szomb. dec. 06, 2008 20:15
Profil Privát üzenet küldése
vas-tag
Avatar

Csatlakozott: csüt. márc. 30, 2006 12:56
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Debrecen
Hozzászólás Windows XP tizedesjel beállítása
Meg lehet-e oldani XP alatt, hogy a magyar ékezetes billentyűzet tizedesjel billentyűjével tizedespontot vihessek be?

A területi beállításoknál át van állítva pontra a tizedesjel, de ettől az XP nem zavartatja magát, továbbra is vesszőt jelenít meg.

Sokat használom az AutoCAD-et ahol ez igen bosszantó tud lenni, mert abban a vessző karakter egészen más célra van fenntartva.


szer. dec. 03, 2008 12:29
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 6 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség