Megválaszolatlan hozzászólások | Aktív témák Pontos idő: hétf. máj. 06, 2024 18:06



Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
Új Winyo Particio? 4 Felé? C:WinMe & D:XP OP.& E:+F: 
Szerző Üzenet
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
Meg korábban már kérdeztem, hogy miért nem SP3-al frissítesz?


Mert mindenem fullon van...
Most decemberben terveztem az adatok rendbetételét és kimentését, de nem volt tervbe véve, hogy meghall a drága jó PII. WinME-os gépem...
Őrülök, hogy a LapTopom még megy, mert kb. cakk-pakk 200MB-om van.
Az újnak mondható gépet, akarom először rendbe tenni, hogy utána tudjak adatot menteni rá és rendezgetni, nehogy aztán elcsesszem, majd adatokat is kivégezzek… De addig, nem akarok semmit rá tenni, míg nem oldottam meg a System, Driver & Progik mentését a partícióról.
CD-re vagy DVD-re. A floppy nem jó...

HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 17:53
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
Még nem telepitettem a Driver-et sem és az SP2-öt...
Nem kellene mindig újratelepíteni! A 40 gigás particióról feláll az xp és annak a lemezkezelőjével tudod úgy módosítani a maradék particiókat, hogy az a 40 gigán lévő oprendszert nem érinti.
Meg korábban már kérdeztem, hogy miért nem SP3-al frissítesz?


vas. dec. 28, 2008 16:45
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
Még az is előfordulhat, hogy az alaplapi cédén lévő program nem látja a 320 gigás hdd végét. Próbáld ki, hogy az xp lemezkezelővel letörlöd az adatparticiókat, csak a 40 gigás rendszer maradjon. Ekkor már illene indulni a Backup funkciónak. Utána majd meglátjuk, hogyan tovább...


Ja,...Bocsi....
Még nem telepitettem a Driver-et sem és az SP2-öt...
Na majd, vissza jelzek, ha végzek vele...

Üdv.
HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 14:51
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Még az is előfordulhat, hogy az alaplapi cédén lévő program nem látja a 320 gigás hdd végét. Próbáld ki, hogy az xp lemezkezelővel letörlöd az adatparticiókat, csak a 40 gigás rendszer maradjon. Ekkor már illene indulni a Backup funkciónak. Utána majd meglátjuk, hogyan tovább...


vas. dec. 28, 2008 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
SziaMiAu írta:
nbela írta:
XP lemezkezelés, törlöd az utolsó particiót és újra létrehozod 10 gigával kisebb méretben, hogy maradjon mögötte 10 giga üres.
Hajnal 4-ig ezt megtettem, de nem működött...
XP Sajátgép, Kezelés, Lemezkezelés, Lemez 0... Látszik a végén a 10 giga szabad (unallocated) hely?
Esetleg a 40 Gigás C: miatt kevesli a 10 Gigát? És ha letörlöd az utolsó particiót, akkor marad száz valamennyi giga szabadon. Csak próbaképpen: azt is kevesli?


Most úgy van a gépem, hogy újra tettem az éjjel az egészet, de még az SP2-vel nem frissítettem...
Van egy 40GB System és egy 88GB lett, nem tudom miér ? Ami, nem lefoglalt terület, de így is a HIBA üzenet jön fel.
Hozzá teszem, még nincs az SP2 fent és így még nem látszódik az egész lemez...

Megint Partíciózzam, előröl... ?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu vas. dec. 28, 2008 14:42-kor.



vas. dec. 28, 2008 14:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Hogy mindenki értse...

A gépben levő 320GB-os vinyot akarom, 3 felé osztani.
1x40GB Ezen lenne a System + a Driver-ek + a Progik
1x100GB kezeletlen ADAT-nak
&
1x158GB-ot kezelt ADAT-nak, amiket, majd mentek CD/DVD, esetleg egy másik Winyóra... stb
A 40GB-ot az XProf. Install CD-vel létre hozom/tam... (már több alkalommal is...)
Ekkor még csak 131GB látható.
Majd, miután meg van a 40GB formázva a System-nek, utána települ az XP-Op.
Majd a Lemezkezelésnél látható, hogy kaptam egy 40GB formázott és egy 90GB formázatlan részt.
Ezután az XProfot. frissítem az esetemben az SP2 vel.
Ezután válik láthatóvá a lemezkezelésnél a még formázatlan 258GB a 320GB-ból.
Amiket a lemezkezelőben méretre Formázva PARTÍCIÓZTAM/ZOM...

Majd telepítem az alaplap install CD-ről a Driver-et.
Végül, de nem utolsó sorban, szeretném/tem volna menteni az eddig kész 40GB -os,
System partíciót az Xpress Recovery2-vel, ami azért nem sikerült, mert nem hagytam 10GB-nyi formázatlan partíciót.

Mivel, ez volt az állítólagos oka, ezért, én a 158GB-os formázott partíciót töröltem, és létre hoztam egy formázott 148GB-os formázott partíciót.
Így maradt egy 10GB-os formázatlan partíció/m.
Majd a Bios-t átállítottam, hogy CD/DVD ROM-ról bootóljon.
Bootólás alatt, amikor megjelent/ik a
Boot from CD/DVD:
Press any key to startup XpressRecovery2.....
,,
Nyomok egy ENTERT és bejön az Xpress, ahol két lehetőségem van. BACKUP vagy REBOOT.
Én a BACKUP-ot választom, majd egy vízszintes szürke folyamatjelző lefut és feljön a fentebb már leírt HIBA üzenet.

"Not enough HDD free Size for image backup,,

majd én nyomok egy REBOOT-ot és be bootól az XP. Op.

Ezután újra indítok, és a BIOS-ban visszaállítom a CD/DVD boot helyett a HARDWER boot-ra.
és mialatt be bootólna tovább az Op.-ra.
Én nyomok egy F9-et, amivel be kéne hoznom az Xpress Recovery2-öt, de nem jön be és helyette be bootól az XP.

Mivel valószínű, hogy valamit előzőleg rosszul csináltam.
Itt az a kérdésem, ha már leírtam végig, hogy mit szeretnék elérni, és hogy eddig én mit és hogyan csináltam, magamtól és a segítségetekkel, mi az, amit rosszul csináltam a folyamatban... ? ? ?

Köszönöm előre is...

HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 14:17
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
nbela írta:
XP lemezkezelés, törlöd az utolsó particiót és újra létrehozod 10 gigával kisebb méretben, hogy maradjon mögötte 10 giga üres.
Hajnal 4-ig ezt megtettem, de nem működött...
XP Sajátgép, Kezelés, Lemezkezelés, Lemez 0... Látszik a végén a 10 giga szabad (unallocated) hely?
Esetleg a 40 Gigás C: miatt kevesli a 10 Gigát? És ha letörlöd az utolsó particiót, akkor marad száz valamennyi giga szabadon. Csak próbaképpen: azt is kevesli?


vas. dec. 28, 2008 13:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
XP lemezkezelés, törlöd az utolsó particiót és újra létrehozod 10 gigával kisebb méretben, hogy maradjon mögötte 10 giga üres.


Hajnal 4-ig ezt megtettem, de nem működött...

Ezt a hiba üzenetet hozta fel megint "Not enough HDD free Size for image backup,,
Aztán Reboot és kidobja a lemezt, de próbáltam lemez nélkül is utána az F9-el, de csak az OP -t bootól-ta tovább... ? ? ?

Mit csinálok, akkor rosszul ? ? ?


HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 13:00
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
Nem hagytam 10GB formázatlan helyet az utolsó partíciózásakor… ?
XP lemezkezelés, törlöd az utolsó particiót és újra létrehozod 10 gigával kisebb méretben, hogy maradjon mögötte 10 giga üres.
Idézet:
Jól értem azt is akkor, ez csak a rendszert állítja vissza… ?
vagy
az azon levő összes telepített progit is amiket, feltelepítettem az image mentéséig a rajta levő esetleges ADAT-al együtt… ?
Szerintem a C:-n lévő oprendszert és az oda telepített adatokat is: "Xpress Recovery2 is a utility that allows you to quickly compress and back up your system data and perform restoration of it." Nyilván, az egészen nagy, több gigás programokat a D:-re kell telepíteni, azokat nem állítja vissza, csak a C:-n lévő hivatkozásokat. De ez a ghost-tal is így van.
Idézet:
Csak egyszer tudok menteni vele imagebe, vagy bármikor, miután szeretnék létrehozni egy új image backupot, mert pl. teszek fel egy progit. stb
Erről már volt szó:
Idézet:
Ezt követően a bios indulásakor F9 billentyűvel indíthatod az Xpress Recovery2-t és tetszés szerint Backup vagy Restore...


vas. dec. 28, 2008 12:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
Igen, kell csinálni a HDD végére 10 giga szabad helyet az Xpress Recovery2 részére.


Akkor azért nem akar, tud, nekem működni ez az Wpress Recovery2 -tö... ?

1. Nem hagytam 10GB formázatlan helyet az utolsó partíciózásakor… ?
2. Jól értem azt is akkor, ez csak a rendszert állítja vissza… ?

vagy

az azon levő összes telepített progit is amiket, feltelepítettem az image mentéséig a rajta levő esetleges ADAT-al együtt… ?

3. Csak egyszer tudok menteni vele imagebe, vagy bármikor, miután szeretnék létrehozni egy új image backupot, mert pl. teszek fel egy progit. stb
És szeretném, ha az addig jól működő gépemre, egy újonnan telepített program, vagy egyéb hiba után, egy backup-al, helyre tudjam azokat is állítani, vagy csak az OP-t álitja vissza… ?

Ezt akarom kipróbálni, mielőtt beüt a mennykő... ?
Ezért görcsölök ennyit vele, már egy hete, de mivel nem tudok angolul, így csak az alaplap képeket követem ill. olvasgatom, már mint, amiket értek benne…
A DRIVER-ei telepítéséhez érve, olyan számomra a leírás, mintha felcserélték volna az oldalakat és a sorrendet, próbálok pedig, minél többet ki szótárazni, de vannak benne szavak, amik nincsenek benne, pedig van több szótáram is és a LapTopon is van egy szótár.

Na, de mindegy, nekem az 53 oldaltól az alaplap könyvecskéjében olyan mintha felcserélték volna a sorrendet, majd az 58-tól megint újra akarja, hogy indítsam a partíciót,
ill. a rendszer lemezzel, kezdjem először... ?
Már egy hete vagy hússzor tettem fel az XP-t, a partíció végett, ami a ti
segítségetekkel és annak a rávezetésével végül is sikerült…
Nem részletezem az előzményekben benne vannak...
De, 23 -tól az Xpress Recovery2-vel görcsölök...
De tegnap, már feladtam az újabb OP és partíciótelepítgetés után, mert fonalat vesztettem, nem igazán akar össze jönni.
Ma megint neki ülök a hasznos segítséged/tek után, hátha sikerül...

Üdv. HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 12:10
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 11884
Tartózkodási hely: Budapest, Solymár
Hozzászólás 
A Ghost használatát már leírtam egy néhányszor itt a Fórumban. Ha érdekel keress rá. :shock:


vas. dec. 28, 2008 11:02
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
Idézet:
Xpress Recovery2:
Nem igazán tetszik, ez a megoldás...
Nem a véleményünket kérdezted, hanem azt, hogy hogyan működik :wink:
Idézet:
Kellene egy olyan ami CD vagy DVD-re lehetne menteni a C: system, és Programs mappa és fájljait és arról tudnám újra tenni a rendszert és a progikat, hogy ne keljen órákig telepítgetnem...
Nem ismerem a Xpress Recovery2-t, nem tudok róla tapasztalatokat mondani. De a kezelése annyira egyszerű, hogy szerintem használd nyugodtan. Ha összeomlik a rendszered, akkor biosból visszateszi az oprendszered - szerintem pont neked találták ki.
Idézet:
Hallottam és olvasgattam is fórumokat erről a GHOST-ról...
Azt is kipróbálhatod. A Ghost a teljes particiót menti le. Azért jó 10 gigás rendszert csinálni, mert az azon lévő kb 8 giga adatot összetömöríti és kimenti egy dvd-re. Ha a 40 gigás particiódat teletömöd 30 giga adattal, akkor 10-15 giga lesz a mentésed. A Ghostot szerintem a Hiren's boot cédéről legegyszerűbb indítani és HDD-re menteni. Onnan meg majd kiírod dvd-re ha akarod, de hdd-ről is működik a visszaállítás.
Idézet:
Not enough HDD free Size for image backup
Igen, kell csinálni a HDD végére 10 giga szabad helyet az Xpress Recovery2 részére.


vas. dec. 28, 2008 8:38
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
SziaMiAu írta:
5GB, nem elég ?
Én még sosem használtam. Akár elég is lehet. Az alaplap könyve 10 gigát javasol. Úgyis üres még a wincsid, szerintem fogadd el és állíts be 10-et!
Idézet:
És hogy érted azt hogy elsőnek ?
Nem írtam ilyet, hogy elsőnek. Azt írtam, hogy első alkalommal. Tehát amikor az Xpress Recovery2 szolgáltatást használni akarod, akkor első alkalommal még nem fog indulni a bios boot menüből. Első alkalommal a cédéről kell indítani és készíteni egy mentést (Backup). Utána már használhatod cédé nélkül a bios boot menüből.


Azt hiszem, értem már miért írja hiba üzenetnek ki azt, amikor az Xpress-el akarok készíteni Backup-ot, miután a BIOS-ban letiltom a Floppy, valamint a Hardwer boot-ot ill. csak a CD-ROM-ot engedélyezem, hogy arról bootóljon be.
Ez a HIBA üzenet jön be boot-kor, miután az alaplap Xpress CD-jét beteszem és F9 billentyű után, bejön az Xpress itt van olyan gomb, hogy Backup, de miután rányomok, ez a hiba üzenet jön fel.

"Not enough HDD free Size for image backup,,

Majd, itt már csak a REBOOT gomb lehetőség van, és ezután a CD-t kidobja és be bootól az OP.
Most már, azt hiszem értem, miért.
Nincs hely neki a HDD lemezen Image backup részére...
Szóval, ez lehet a HIBA...
Na, még megpróbálom egyszer, újra partíciónálok, aztán holnap visszajelzek.
Jó éjt, és köszi a tolmácsolást. stb

Üdv. HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 1:25
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
SziaMiAu írta:
Az alaplap CD-jén van egy Xpress2 nevű program rész, ami segítségével az én értelmezésem szerint a partíciót el tudom menteni Backup Imeg-be, és arról tudok Bootolni, ha szükséges... ?
De hogyan ?
Xpress Recovery2: Ha jól értelmezem a leírást, akkor:
A HDD utolsó partició méretét módosítanod kell, hogy a végén maradjon 10 Giga szabad (unallocated) hely. Első alkalommal az alaplapi cédéről bootolsz és választod a Backup funkciót. Ekkor a szabad helyre fog készíteni egy image állományt. Ezt követően a bios indulásakor F9 billentyűvel indíthatod az Xpress Recovery2-t és tetszés szerint Backup vagy Restore...


Nem igazán tetszik, ez a megoldás...
Kellene egy olyan ami CD vagy DVD-re lehetne menteni a C: system, és Programs mappa és fájljait és arról tudnám újra tenni a rendszert és a progikat, hogy ne keljen órákig telepítgetnem...
Nem csináltam még ilyet, tud valaki ajánlani valami jót, de ugyanakkor könnyen használhatót... ?
Hallottam és olvasgattam is fórumokat erről a GHOST-ról...
Az alkalmas arra, amit szeretnék, hogy a telepített progikat is tudjam menteni a rendszerrel együtt, és ha nem bootol be az OP. akkor DVD-ről mindent újra tudok tenni hamar...? Akkor is ha nincs OP. ?

HókuszPók


vas. dec. 28, 2008 0:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
5GB, nem elég ?
Én még sosem használtam. Akár elég is lehet. Az alaplap könyve 10 gigát javasol. Úgyis üres még a wincsid, szerintem fogadd el és állíts be 10-et!
Idézet:
És hogy érted azt hogy elsőnek ?
Nem írtam ilyet, hogy elsőnek. Azt írtam, hogy első alkalommal. Tehát amikor az Xpress Recovery2 szolgáltatást használni akarod, akkor első alkalommal még nem fog indulni a bios boot menüből. Első alkalommal a cédéről kell indítani és készíteni egy mentést (Backup). Utána már használhatod cédé nélkül a bios boot menüből.


vas. dec. 28, 2008 0:23
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
SziaMiAu írta:
Az alaplap CD-jén van egy Xpress2 nevű program rész, ami segítségével az én értelmezésem szerint a partíciót el tudom menteni Backup Imeg-be, és arról tudok Bootolni, ha szükséges... ?
De hogyan ?
Xpress Recovery2: Ha jól értelmezem a leírást, akkor:
A HDD utolsó partició méretét módosítanod kell, hogy a végén maradjon 10 Giga szabad (unallocated) hely.


Üdv.nbela...

5GB, nem elég ?
És hogy érted azt hogy elsőnek ?

HókuszPók


szomb. dec. 27, 2008 23:27
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
Az alaplap CD-jén van egy Xpress2 nevű program rész, ami segítségével az én értelmezésem szerint a partíciót el tudom menteni Backup Imeg-be, és arról tudok Bootolni, ha szükséges... ?
De hogyan ?
Xpress Recovery2: Ha jól értelmezem a leírást, akkor:
A HDD utolsó partició méretét módosítanod kell, hogy a végén maradjon 10 Giga szabad (unallocated) hely. Első alkalommal az alaplapi cédéről bootolsz és választod a Backup funkciót. Ekkor a szabad helyre fog készíteni egy image állományt. Ezt követően a bios indulásakor F9 billentyűvel indíthatod az Xpress Recovery2-t és tetszés szerint Backup vagy Restore...


szomb. dec. 27, 2008 22:57
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
nbela írta:
Vagy pedig ahogy TargeT írta, telepíted az ősi XP-t, s majd frissíted SP3-al.
1. Az esetemben az integrált alaplap CD-je SP1 vagy SP2-öt kéri...
mert amikor gyártották az alaplapot még nem volt SP3!
Nyugodtan telepíthetted volna az SP3-at - mint ahogy írtuk is.


szomb. dec. 27, 2008 22:14
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
SziaMiAu írta:
A dátum 2001.10.26.
Most már egyértelmű, hogy ez egy alap XP telepítő. Szerezned kell egy XP+integrált SP3 telepítőt és azzal fogod látni a teljes vinyót.

Itt van például egy XP+SP3 .gúnár.-tól.

Vagy pedig ahogy TargeT írta, telepíted az ősi XP-t, s majd frissíted SP3-al. Ezután már az XP lemezkezelőjével látni fogod a teljes 320 Gigát és létre tudod hozni a további particiókat. A 89 Gigás particiót megtarthatod, vagy törölheted is...


Igen, Köszönöm a segítségeteket...

Sikerült a PARTÍCIÓ -zás és láthatóvá vált a 320 GB -ból a megmaradt terület...
Valóban, amint letöltöttem az SP2-t, majd CD-re kimentettem és elindítottam az SP2-t, utána láthatóvá vált a terület a lemezkezelésnél.

Aki esetleg nem értené, miről is van szó…

1. Az esetemben az integrált alaplap CD-je SP1 vagy SP2-öt kéri... Töltsd le a XP Service Pack 2-t azaz a SP2-t.
2. Írd ki egy CD lemezre, nem muszáj, de ( jól jöhet még később...) csak 259MB az egész.
3. Tedd be a CD-t a gépedbe és klickelj rá, majd elindul a SP2-ö frissítési folyamata.
4. A végén újra indul a géped, ha nem, indítsd újra.
5. Keresd meg a SAJÁTGÉP -et, ha nincs az asztalon, akkor az egérrel, menj a START, majd a Sajátgépre, 1xjobb egér gomb és itt válaszd ki a KEZELÉS -t.
6. Feljön a számítógép kezelés felülete
7. Itt található a Lemezkezelés, klickelj rá és bal oldalt megjelenik a már formált Partíció terület és jobb oldalt a még formázatlan maradék terület, amit tovább tudsz osztani, ami maradt az Op. telepítés után.
Esetemben a 320GB-os Winyot így osztottam szét...
Az XProf. Op-ra és a Programokra 40GB-ot hagytam. A többit itt osztottam, azaz partícióztam ketté egy 100GB & ami maradt 158GB-ra.
8. Az egérrel, menj rá a formázatlan terület felületére és jobb egér gombbal, hozd fel a menüt, klickelj a FORMÁZÁSRA.
9. Utána, én az elsődleges partíciót választottam, majd a létrehozni kívánt partíció méretét, add meg ott, ahol a 6 számjegy van megjelenítve MB-ban, töröld ki a számsort.
Itt, add meg az általad létrehozni kívánt partíció méretét MB-ban.
Esetemben a 100GB=102400MB
10. Add meg a betűjelét Pl. 'D, majd itt lehet megadni ill. kipipálni a Fájlok és mappák tömörítésének engedélyezését.
NTFS formázás .stb
10. Végül Indítsd el a PARTÍCIÓT.

Megjegyzés. Ha nem akarod tovább partíciózni a Winyodat, akkor a 9. -es pontnál ne töröld ki a számsort, csak ha, mondjuk 3-4 partíciónált területet akarsz létrehozni...

Még egy fontos dolog, nem kevés időt spórolunk, ha nem feledkezünk meg az alaplaphoz kapott telepítő lemezről, ami INTEGRÁLT alaplap esetén, rajta vannak a Driver -ek telepítő cuccai.

Sajnos én megfeledkeztem róla...

Ezúton is elnézést a fórum társaktól, de a régi gépemhez vagyok még szokva, amiben nekem külön PCI-os kártyák voltak, VIDEO, AUDIO. stb és külön vannak CD-n az Install dolgok hozzájuk...

Üdv. HókuszPók

Ui. Van még sajnos, számomra megoldatlan kérdés, amivel ez idáig nem tudtam boldogulni...
Az alaplap CD-jén van egy Xpress2 nevű program rész, ami segítségével az én értelmezésem szerint a partíciót el tudom menteni Backup Imeg-be, és arról tudok Bootolni, ha szükséges... ?

De hogyan ?

Arra sajnos, még nem jöttem rá, ehhez kérnék segítséget...
Vagy, rosszul értelmezem az alaplap könyvben leírtakat, valószínűleg a nyelvtudásom híján?
Ha, valaki tudna segíteni benne, megköszönném...

Az alaplap Typ.GIGABYTE S-series GA-G31M-S2L


szomb. dec. 27, 2008 21:45
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
A dátum 2001.10.26.
Most már egyértelmű, hogy ez egy alap XP telepítő. Szerezned kell egy XP+integrált SP3 telepítőt és azzal fogod látni a teljes vinyót.

Itt van például egy XP+SP3 .gúnár.-tól.

Vagy pedig ahogy TargeT írta, telepíted az ősi XP-t, s majd frissíted SP3-al. Ezután már az XP lemezkezelőjével látni fogod a teljes 320 Gigát és létre tudod hozni a további particiókat. A 89 Gigás particiót megtarthatod, vagy törölheted is...


hétf. dec. 22, 2008 19:08
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Re: Az új 320GB Winyonak, miért csak 131GB-t Látok ? Átkurta
nbela írta:
Szerintem is feleslege a tuner miatt ME-t feltenni. Biztosan meg lehet oldani XP alatt is...


NTFS marad úgy döntöttem és XP.Prof. 3 vagy 4 felé partícionálva...
De még, sajnos a partíciónálni kivánt lehetséges területtet keresem, ill.szeretném láthatóvá tenni... ? ? ?


hétf. dec. 22, 2008 18:46
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
A telepítő cd gyökerében vagy az I386 könyvtárban mennyi a legfrisebb fájl dátuma? Van-e a gyökérben WIN51IP.SP3 fájl?


Üdv.
WIN51IP.SP3 nincs

WIN32K, WIN32PRO.BM, WIN32SPL, WIN87EM,WIN2000.GI_ és
WIN2000R.GI_
ezek a fájlok vannak a telepitő CD I386 mappában.
A dátum 2001.10.26.

HókuszPók...


hétf. dec. 22, 2008 18:36
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás Re: Az új 320GB Winyonak, miért csak 131GB-t Látok ? Átkurta
SziaMiAu írta:
Ui. Ha nem vágtak át, akkor szeretnék 2x40GB OP. & 2x120GB Adat virtuális Winyot.
Szerintem is feleslege a tuner miatt ME-t feltenni. Biztosan meg lehet oldani XP alatt is...


hétf. dec. 22, 2008 16:56
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 1662
Tartózkodási hely: Newpole
Hozzászólás 
Én azért megpróbálnám azt a tunerkártyán WinXp alatt, mondjuk egy NT, vagy Win2000 driverrel! ;)


hétf. dec. 22, 2008 15:11
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
A HD322HJ az SATA vinyó, úgyhogy ha XP-t tudott egyáltalán telepíteni SziaMiAu, akkor a BIOS-ban már IDE módra van állítva.
Kevésbé sanszos, hogy integrálva van a SATA driver, amikor nem lát csak 137 GB-ig, és nem támogatja a 48 bit LBA-t, ahogyan nbela is írta. Ez még az eredeti első kiadású XP lesz.
Beintegrált SP3 telepítővel volna érdemes telepíteni.
Vagy ha ez nem jönne össze, hagyni kell így egyelőre, csak legyen rajta XP. Utána az SP3-at külön rátelepítve már látni fogja a vinyót rendesen. Akkor meg lehet csinálni a szükséges partíció változtatásokat.


hétf. dec. 22, 2008 9:08
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
SziaMiAu írta:
Intel G31 Bios for G31M-S2L F6
Ezt írja ki, inditáskor.
F8 a legújabb verzió. Az F6 is 2008-ban jelent meg, a nagy wincsit már annak is kellene tudni kezelni.
Akkor biost nem kell frissíteni, csak esetleg majd a legvégső esetben.

Nem írtad, milyen telepítővel próbáltad! Alap XP, vagy SP1, SP2 vagy SP3? A telepítő cd gyökerében vagy az I386 könyvtárban mennyi a legfrisebb fájl dátuma? Van-e a gyökérben WIN51IP.SP3 fájl?
Idézet:
A BIOS on belül csak ilyet találtam: HDD S.M.A.R.T. Capability = Disablen volt átálitom Enablere. Ezaz ? Itt ilyen LBA meg Large azt az Acces Mode-ot sem találtam ?
A S.M.A.R.T. az hibanaplózás. Nem tudom a SATA vinyó hol jelenik meg a biosban? Az alaplapi manual ezt írja:
Idézet:
Standard CMOS Features
IDE Channel 0 Master/Slave
IDE HDD Auto-Detection
Press <Enter> to autodetect the parameters of the IDE/SATA device on this channel.
IDE Channel 0 Master/Slave
Configure your IDE/SATA devices by using one of the three methods below:
• Auto Lets BIOS automatically detect IDE/SATA devices during the POST. (Default)
• None If no IDE/SATA devices are used, set this item to None so the system will
skip the detection of the device during the POST for faster system startup.
• Manual Allows you to manually enter the specifications of the hard drive when the
hard drive access mode is set to CHS.
Access Mode Sets the hard drive access mode. Options are: Auto (default), CHS, LBA, Large.
Itt az a bizonyos Access Mode


hétf. dec. 22, 2008 7:55
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
Bekapcsoláskor a Bios verziónak mit ír ki?
Intel G31 BIOS for G31M-S2L [itt a verzió]


Intel G31 Bios for G31M-S2L F6
Ezt írja ki, inditáskor.

Holnap is jó a segitséged, jó éjt, csak még vissza néztem lefekvés elött...

Köszönöm elöre is a segítséged/teket.
Rátok mindig lehet itt számitani, a TERMINALON és ezt valmennyiünk nevében is megköszönöm/jük...

Kellemes Ünnpeket nektek és minden Kedves Fórumozónak...

Hólnap késő du. leszek megint... Jó éjt.

Üdv. HókuszPók


hétf. dec. 22, 2008 1:57
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nbela írta:
48 bites LBA nincs támogatva.
Régi XP telepítővel formáztad, vagy XP+integrált SP1-2 vagy 3?
XP az SP1 óta alapból kezeli a 48 bites LBA elérést.
A biosban keresd meg, ahol megtalálja a HDD-t, ott az Acces Mode mire van állítva?
Próbáld meg az Auto, LBA vagy Large beállítást.
Bekapcsoláskor a Bios verziónak mit ír ki?
Intel G31 BIOS for G31M-S2L [itt a verzió]


Üdv.

A BIOS on belül csak ilyet találtam: HDD S.M.A.R.T. Capability = Disablen volt átálitom Enablere. Ezaz ? Itt ilyen LBA meg Large azt az Acces Mode-ot sem találtam ?


hétf. dec. 22, 2008 1:46
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag

Csatlakozott: pén. aug. 06, 2004 22:20
Hozzászólások: 3535
Tartózkodási hely: Miskolc
Hozzászólás 
48 bites LBA nincs támogatva.
Régi XP telepítővel formáztad, vagy XP+integrált SP1-2 vagy 3?
XP az SP1 óta alapból kezeli a 48 bites LBA elérést.
A biosban keresd meg, ahol megtalálja a HDD-t, ott az Acces Mode mire van állítva?
Próbáld meg az Auto, LBA vagy Large beállítást.
Bekapcsoláskor a Bios verziónak mit ír ki?
Intel G31 BIOS for G31M-S2L [itt a verzió]


hétf. dec. 22, 2008 0:27
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Az új 320GB Winyonak, miért csak 131GB-t Látok ? Átkurtak ?
Üdv megint,

Ezt a kérdést HARDWER topikba akartam áttenni, egy új topikot nyitni, de gondolom, akkor megint át lettem volna helyezve...?

Így előre is bocsi, ha rossz helyen kérdezek.

A számla szerinti 320 GB-os Winyot kezdtem XP.Profal telepíteni ill. Partíciónálni, de a kezdetben már feltűnt, hogy nem mutat a képernyőn a partícónálás kezdetén sem, csak 131069 MB-ot. ? ? ?

Most, hogy este nekifogtam, mert most tudtam igazán vele foglalkozni a partíció menete során beírtam, hogy 40000 MB.
Itt már láttam, hogy a 131069 MB-ból maradt, 91072MB.
Itt vált még gyanúsabbá a dolog.

Majd, miután végeztem a partícióval és az XP.Profal,
a Sajátgép-n a Tulajdonságokban, meggyőződtem, hogy van egy C: partíciónált Winyó és egy F: amit ezek után formáztam meg és FORMÁZÁS után vált nyilvánvalóvá, hogy csak egy 39GB-os C: & egy 89,9GB-os F: virtuális meghajtóm lett.

A kérdésem NAJIV-nak tűnik/het, de ugye nem kurták át a fejem a szaküzletben és valamit én nem csináltam jól ? ? ?

A számlán 320GB-os 16MB-os SAMSUNG winyó van írva és az induló Boot-nál, is HD322HJ-t ír és a Winyó házára is ez van felragasztva.
Most akkor, mi a helyzet ? ? ?

Hol a várt 320GB-ból a többi 190GB-t, amit tovább akartam
Partícionálni ? ? ?

Ui. Ha nem vágtak át, akkor szeretnék 2x40GB OP. & 2x120GB Adat virtuális Winyot.

Megjegyzem, hogy FAT32 konvertálási lehetőséget nem is ajánlott fel az XP.Prof. csak NTFS, de mindegy, maradnék az NTFS-nél, de hol a többi HELY, amit vártam, hogy tovább enged partíciózni ? ? ?

Köszönettel... HókuszPók


vas. dec. 21, 2008 22:40
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Vagy kell egy USB driver a PII WINME-re.
Lehet a nagyobb hdd is FAT32-ben,
csak többfelé kell partícionálni.


szomb. dec. 20, 2008 18:33
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
A 37-38 giga azért van, mert a vinyógyártók és az oprendszer más mértékegységgel számol. Egyiknél 1000-el osztanak, másiknál 1024-el.


szomb. dec. 20, 2008 18:29
Profil Privát üzenet küldése Honlap
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Tron írta:
FAT32:
Előny: mindegyik windóz felismeri, írja, olvassa.
Hátrány: nagy partícióméretnél nagy clusterek -> kis fájlok is sok helyet foglalnak.
NTFS: a fentiek ellentétje.

Egy átlagos windóz elfér 10-15 gigán.



Köszönöm, ez rövid tömör volt.

Azt hiszem, oszlik a köd.
Akkor a LapTopon is, ezért látok csak 74-76 GB-ot. ?
Azon 80GB winyo van, 40-40GB-ra Partíciónálva, de csak 37-38GB látszik...
A FAT32 miatt, bár azt bolti újjannan vettem így.
A KULISZ foglalás végett, látok akkor ennyivel kevesebbet. ?
Akkor azt is ajánlatos NTFS-be átkonvertálnom, miután végzek a HOME gépemmel. ?

Jól Gondolom...?

De, akkor még lenne valami...
Van egy külső USB-s SAMSUNG 400GB-os Winyom, ADAT tárolásra használom csak.
A LapTop XP.Home OP-val FAT32-vel felismeri, de a PII, ami a volt gépem volt WinME OP-val FAT32-ben az nem ismerte fel. ? ? ?
Pedig a LapTop is FAT32-ben van, csak úgy, mint a régi gépem a PII-es... ? ? ?

Jól gondolom, hogy az azért volt, mert a WinME, ahogy írják is a hozzám jobban értők 36GB-ig tudja kezelni a FAT32-t. ? ? ?
A fölött pedig NTFS-nek kell lenni a fájlrendszernek és nem Win OP-val. ? ? ?

Köszönet…

Üdv.HókuszPók


szomb. dec. 20, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6486
Tartózkodási hely: Bonyhád - BP
Hozzászólás 
Átrakom windowsba.


szomb. dec. 20, 2008 18:22
Profil Privát üzenet küldése Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: pén. júl. 21, 2006 16:24
Hozzászólások: 1362
Hozzászólás 
FAT32:
Előny: mindegyik windóz felismeri, írja, olvassa.
Hátrány: nagy partícióméretnél nagy clusterek -> kis fájlok is sok helyet foglalnak.
NTFS: a fentiek ellentétje.

Egy átlagos windóz elfér 10-15 gigán.


szomb. dec. 20, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
nacorvus írta:
Off:
Azért a pályán kívülről csak megkérdezném,hogy hogy mit keres ez az egész a hardverben,valamint minek kellet neki egy új topic? :roll:
ON


Bocsánat, igazad van, csak válaszoltam nyilvánosan, hogy elkerüljem a további FÓRUMozók kérdéseit.
Ezért ment félre az egész TOPIK.

Nekem most, itt a gépem szétkapva és a Partíció volt a kérdésem, nem a TV Tuner Card.

A Partícióhoz visszatérve...

A Gép az adott, van egy szűz 320 GB-os winyom, amit még nem tudok eldönteni, hogy milyen méretűre partíciónáljak és milyen fájlrendszerbe, FAT32 ? vagy NTFS ?

Segítsen valaki szétoszlatni a ködöt, mert annyi helyen olvasgattam utána már egy hete, hogy még mindig azon filozok, hogy FAT32 vagy NTFS vagy mindkettő ?
De melyik, miért jó a másikénál ???
Valamint hány Partíció ?
Mekkora mérttel ?
Melyiket milyennel FAT32 ? NTFS ?

MEGJEGYZÉS: A régi Winyokat egy mobil RACK-el szeretném használni tovább, de arról, minden adatot szeretnék menteni, de előbb az új 320 G-ás winyóra, de az XP Prof. telepítő min.8MB & max.131069MB-ot enged Partíciónálni.
A régi Winyok, amiken az adatok vannak FAT32-es rendszerűek.
2x40 GB és egy 6,4 GB-os Winyo.
Ja, és a LapTop, ami 80GB-t, ami ketté van partíciónálva, és érdekes, mert FAT32-ben van és XP Home fút rajta szépen, annak ellenére, hogy egyes hasonlo oldal és TOPIKBAN olvasom, hogy FAT32-t csak 32-36GB-ig lehet max partíciózni … ?
Hogy is van ez ? Na ezért merülnek ilyen visszatérő kérdések bennem… ? ? ?
Plusz, van régi játék is, amiket néha napján elő veszek, ha van időm rá...

Üdv. HókuszPók


szomb. dec. 20, 2008 16:55
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: vas. szept. 12, 2004 18:08
Hozzászólások: 6037
Tartózkodási hely: Usa
Hozzászólás 
Off:
Azért a pályán kívülről csak megkérdezném,hogy hogy mit keres ez az egész a hardverben,valamint minek kellet neki egy új topic? :roll:
ON


pén. dec. 19, 2008 17:39
Profil Privát üzenet küldése ICQ YIM Honlap
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
http://puzzle.dl.sourceforge.net/source ... r5.3.8.zip
http://dfn.dl.sourceforge.net/sourcefor ... er4115.exe

jajjistenem ne viccülj már az nem hibaüzenet,
mind2 linknél a 'DIRECT LINK'-re kell klikkelni,
majd várni pár mp-et
próbáld ki először az elsőt

Idézet:
I installed the drivers & it worked fine on WINXP home...

azt írja installálta és működött neki xp alatt


pén. dec. 19, 2008 1:20
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Ezt a kettőt sikerült találni, hátha:

AIMS Lab Video Highway Xtreme
http://btwincap.sourceforge.net/download.html
http://puzzle.dl.sourceforge.net/source ... r5.3.8.zip

http://www.dscaler.org/downloads.htm
http://dfn.dl.sourceforge.net/sourcefor ... er4115.exe

http://www.videohelp.com/capturecards/video-highway-xtreme/109


bt848-at
Írta ki hibának vagy ezt a fájlt kérte.
Már rég volt, nem emlékszem, próbálgatok letölteni, de vagy át irányit másik old.
Vagy nem enged letölteni, ami talán jó lenne, mert amelyik meg nem utal a bt848-ra vagy a AIMS Lab Video Highway Xtreme -re nem merem letölteni, így rá sem klickelek.

Megjegyzem, nem beszélek idegen nyelven, csak ami az emberre ragad.
De nem jön össze, majd holnap meglátom mi lesz a Partíció és az OP. telepítés után.
Addig úgy is kiderül.

Köszönöm az eddigi segítséget.

A PUDING próbája az evés…

Jó éjt.

Holnap folyt...

HókuszPók


pén. dec. 19, 2008 0:24
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Ezt a kettőt sikerült találni, hátha:

AIMS Lab Video Highway Xtreme
http://btwincap.sourceforge.net/download.html
http://puzzle.dl.sourceforge.net/source ... r5.3.8.zip

http://www.dscaler.org/downloads.htm
http://dfn.dl.sourceforge.net/sourcefor ... er4115.exe

Idézet:
http://www.videohelp.com/capturecards/video-highway-xtreme/109

Ok -for u peeps having trouble getting this card to work under Win2k/XP -try this (it worked for me)
There is a site that has a WDM driver that supports many BT8X8 type cards including the vhxtreme!

go here--->http://btwincap.sourceforge.net/
I installed the drivers & it worked fine on WINXP home...

Also try DScaler -a tv tuner proggy with cool features!
---->http://www.dscaler.org

These drivers worked the best out the other so-called "tweaked" drivers for win-nt that i've messed with...


csüt. dec. 18, 2008 22:35
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Lossfer írta:


Idézet:
Milyen típusú TV Tuner?


Video Highway
Xtreme
Revision 2.13

Egy 848 -as hibára utalt, HARDWER & SOFTWER telepités után, amikor, XP OP.-val próbálkoztam. A TV Tunert Le kell futtatni egy 20"-es Kép TESZTET És ekkor, minddig, ezt a 848-as hibát jelezte.
DE Win98 & WinME -nál nem.
Frissiteni nem tudtam, mert a céget nem találtam meg. A CD-n ez a cím van rajta. www.aimslab.com


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu csüt. dec. 18, 2008 22:37-kor.



csüt. dec. 18, 2008 22:26
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Elég ha 3 felé partozod XP telepítő lemezzel ahogy Target írta.
C: ~20GB XP op., D: adat(NTFS), E: adat(FAT32)
C:-ről ghost mentés D:-re vagy DVD-re

Van otthon másik régebbi FAT32-es gép? Ezért a FAT32-es partíció?


Idézet:
Már nincs.

? A 20GB-t OP-t FAT32-re ?

"C: ~20GB XP op., C:-ről ghost mentés D:-re vagy DVD-re,,

? Ezt telepités közben megkérdezi ? Nincs OP. a Winyon, akkor is kell mentés ?

HókuszPók

A FAT32 és NTFS oda vissza gond nélkül tudok ADAT cserét végezni ?


1. Ha nincs másik régi gép ami miatt esetleg erre a vinyóra kellene FAT32,
hagyd a csudába a FAT32-őt, a WinME-t is. Milyen típusú TV Tuner?
XP alá szinte mindenhez van már driver. Kiforrott oprendszer, XP NTFS-el.
2. Nem, 20GB XP OP-t NTFS-re és atöbbit is.
3. Nem Ghost-olni , csak már egy teljesen feltelepített oprendszert érdemes. (driverek+SP3+Office+Antivir+...)
(ez nem kötelező, de ha tönkremegy az OP, így 5perc alatt vissza tudod állítani)
4. OP azért nem árt a vinyón. :D (adatvinyóról DVD-re)
5. NTFS partíció felől igen oda-vissza, FAT felől nem, tehát visszafelé kompatibilis


csüt. dec. 18, 2008 22:08
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
:hm: Icipicit sejtettem, hogy esetleg lehet egyéb oka is a WinMe ragaszkodásodhoz.
A tévékártya inkább PCI lesz, mint SATA, de nem ez a lényeg. Ha nincs még 10-20 ezer forint új kártyára, azt kell használni valahogy. Lehet PCI is, ezek talán többet tudnak kicsivel, mint az USB-s, ami viszont könnyen dugható bárhová.
A driver is gond lehet persze a réginél.

Én csak megpróbálnám valahogy az XP-vel. Ahhoz azért lehet driver is a neten, ha a pontosabb típusra rákeresel.

Én nem használnám a FAT32 partíciót, ha nem lesz Win9x/Me. Se op. rendszernek, se adatnak. Egyébként XP-vel nem is volna gond egyik kezelése sem.
Első nekifutásra kipróbálnám, mire jutok az XP-vel, és ha semmiképp sem megy, akkor telepítenék csak a kártya miatt WinMe-t.


csüt. dec. 18, 2008 22:02
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
Lossfer írta:
Elég ha 3 felé partozod XP telepítő lemezzel ahogy Target írta.
C: ~20GB XP op., C:-ről ghost mentés D:-re vagy DVD-re

Van otthon másik régebbi FAT32-es gép? Ezért a FAT32-es partíció?


Már nincs.

? A 20GB-t OP-t FAT32-re ?

"C: ~20GB XP op., C:-ről ghost mentés D:-re vagy DVD-re,,

? Ezt telepités közben megkérdezi ? Nincs OP. a Winyon, akkor is kell mentés ?

HókuszPók

A FAT32 és NTFS oda vissza gond nélkül tudok ADAT cserét végezni ?


csüt. dec. 18, 2008 21:48
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás 
TargeT írta:
Idézet:

Az én véleményem szerint az elgondolás annyiban hibás, hogy nem tudom manapság miért kell ragaszkodni a WinME-hez. Egy ilyen új, noha nem csúcs gép esetén. De te tudod.


Megértelek, de most már, idén nem akarok többet költeni a gépre.

A TV TUNER CARD-miatt kellene még, mert szeretek számítógépezés közben TV-zni.
A szoftvertámogatás ill. a cég sem létezik már…

WinME -al tudom csak telepíteni, ami nekem 6-7 évig gond nélkül működött, szombatig.

Eredetileg Win98 volt, de az valamiért, nem jól működött nekem soha. Nem ismerte fel a HARDWER -ket, csak ha egyesével külön-külön kivettem, majd újra tettem a Hardwer kártyákat.

Legyen az AUDIO vagy Pl. TV-TUNER CARD... foly. lefagyással küszködtem... stb.
Esetleg, ha tudsz egy jó SATA-s TV Tuner CARD-ot, amit oda teszek a képernyőn, ahová és amilyen méretre csak akarom, beállítani tudom a kép méretet, miközben Nettezek vagy mást, tudok közben csinálni egyidejűleg a gépen, azt megköszönöm.
Valamint van neki RC-In, Koax-In, AUDIO-In/Out, FM-Ant In, S-VIDEO In valamint DC-5/12 V.
Olyan SATA Kártya érd.
De, én nem tudok róla.
1-2 évvel ezelőtt vettem Pinnacl-t azt hiszem, de túl bonyolult volt a kezelése és kicsi volt a kezelő felület, sosem láttam rendesen, hogy jó gombra és hogy mit nyomok, kicsik voltak a betűk. Stb

Vissza is vittem, mind a két félét, mert nem jött be.
Se a kez. felület, sem az hogy egyidejűleg nem tudtam mást csinálni, mert nem lehetett ide-oda rakosgatni és méretezni a TV képét.
Hát, ez van, bár… Azóta nem is érdeklődtem új iránt, mert működött mindenem.
Míg, a WinME volt.

HókuszPók


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára SziaMiAu csüt. dec. 18, 2008 21:50-kor.



csüt. dec. 18, 2008 21:34
Profil Privát üzenet küldése
gyémánt tag
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 3127
Tartózkodási hely: A véka segge alatt.
Hozzászólás 
Elég ha 3 felé partozod XP telepítő lemezzel ahogy Target írta.
C: ~20GB XP op., D: adat(NTFS), E: adat(FAT32)
C:-ről ghost mentés D:-re vagy DVD-re

Van otthon másik régebbi FAT32-es gép? Ezért a FAT32-es partíció?


csüt. dec. 18, 2008 21:16
Profil Privát üzenet küldése
a fórum lelke
Avatar

Csatlakozott: szer. márc. 24, 2004 13:43
Hozzászólások: 6674
Hozzászólás 
Az én véleményem szerint az elgondolás annyiban hibás, hogy nem tudom manapság miért kell ragaszkodni a WinME-hez. Egy ilyen új, noha nem csúcs gép esetén. De te tudod.
Ezen kívül XP-nek NTFS partíciót alkalmaznék, és egy ekkora vinyónál és hosszabb távon kényelmesebb lehet 10 helyett 15-20 GB. Persze tízen is elfér.
Az egész újraparticionálást meg tudod csinálni az XP telepítőjével. Törlöd a régieket, és létrehozhatsz újakat.
Én a Me-t eleve kihagynám. A partíciók méretét vagy számát később is tudod módosítani partíciókezelő programokkal.


csüt. dec. 18, 2008 20:09
Profil Privát üzenet küldése
arany tag
Avatar

Csatlakozott: szer. szept. 19, 2007 1:31
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Hungary
Hozzászólás Új Winyo Particio? 4 Felé? C:WinMe & D:XP OP.& E:+F:
Üdv.
Minden Kedves Fórumozónak …


Segítségre lenne szükségem.

Meghalt a PII. Gépem.

Ezért, Be kellet fektetnem egy félig újabba.

Az Új Gép Adatai.
Alaplap: GIGABYTE GA-G31M-S2L
Processzor: Int. Celeron. E1200 1,6 Ghz Dual core
RAM: DDR2 1024MB 800Mhz Kingmax
&
Winchester: Samsung 320 GB SATA-II 16MB -os Új Winyo Került.

A Winyon még nincs OP.
Szándékom, hogy a Winyot 4 Felé osztanám.
1. WinME 10 GB
2. XP Home vagy Prof. 10 GB
3. 150GB & 4. 150 GB ADATOK -nak.

Az üzletben szét osztotta a srác 3felé, de ha lehet, én újra akarom PARTICIONÁLNI, 4 felé. FAT32 be.

Azt szeretném kérni tőletek, hogy segítsetek ebben, mert még nem csináltam ilyet...

Ha az elgondolásom HIBÁS a Particionálás szempontjából, kérlek nyugodtan írd meg, hogy miért és hogy-te, hogy csinálnád helyemben...


Köszönöm... HókuszPók

Ui.
Ezúton is Kívánunk Mindenkinek, Békés Kellemes Ünnepeket...

HókuszPók & SziaMiAu


csüt. dec. 18, 2008 19:52
Profil Privát üzenet küldése
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Hozzászólás a témához   [ 48 hozzászólás ] 

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség